W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jaki płyn do myjki do okien Karcher lub Vileda?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Odpowiedni płyn do myjki do okien ma spory wpływ na skuteczność usuwania zabrudzeń ze szklanych powierzchni. W tym artykule doradzę Ci, jakie detergenty najlepiej się sprawdzają do myjek Karcher, Vileda czy innych producentów.

Jaki płyn do myjki do okien Karcher lub Vileda?

Spis treści:

  Jaki wybrać płyn do myjki do okien?

  Najlepsze myjki do okien są praktyczne, dlatego ich popularność rośnie z dnia na dzień. Dzięki nim czas mycia szyb zdecydowanie się skraca.

  Żeby urządzenie mogło w pełni wykonać swoją pracę oraz zapewnić zadowalające efekty, konieczne jest użycie odpowiedniego płynu. Stosowanie tradycyjnego środka do mycia okien zazwyczaj okazuje się mało opłacalne.

  Takie rozwiązanie nie tylko wymaga użycia dużej ilości detergentu, ale przede wszystkim nie zapewnia optymalnej czystości szklanych powierzchni.

  W takim razie, jaki płyn do myjki do okien sprawdzi się najlepiej?

  Wszystko zależy od producenta samego urządzenia. W czołówce bez wątpienia cały czas znajduje się Karcher oraz Vileda, jednak rekomendowanymi dla nich środkami będą nie tylko te pochodzące od tej samej marki.

  Producenci nie bez powodu zalecają stosowanie konkretnego płynu do danego modelu myjki. Nie zawsze wynika to ze względów marketingowych. Po prostu inne preparaty często okazują się nieskuteczne. Co prawda te rekomendowane są nieco droższe od tradycyjnych płynów do mycia okien, ale ich właściwości są znacznie mocniejsze.

  O znaczeniu używanego detergentu wspominałem zresztą w poradniku o tym, jak używać myjki do okien, aby nie zostawiała smug. To niezmiernie istotny aspekt.

  Poniżej umieściłem listę kilku najlepszych płynów do myjek. Poznaj ich właściwości, aby wybrać swój ulubiony produkt.

  Ranking myjek do okien – zwycięzca

  Karcher WV6 + KV4 1.633-570.0

  Polecane płyny do myjek do okien

  Myjki do okien nie są zawsze tanią inwestycją. Skoro ktoś decyduje się na zakup profesjonalnego urządzenia, to nie powinien oszczędzać również na dodatkach.

  Mam tu na myśli oczywiście płyn do okien. Warto wybierać profesjonalne i jednocześnie sprawdzone przez innych produkty. Środki do tradycyjnego czyszczenia szklanych powierzchni nie mają aż tak dobrych właściwości i przede wszystkim nie zawsze są przeznaczone do mycia w specjalnych urządzeniach.

  Spójrz, w jakie płyny warto zainwestować!

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  KARCHER RM 500

  Podając tę konkretną nazwę, udzieliłem Ci równocześnie odpowiedzi na pytanie, jaki płyn do myjki do okien Karcher warto wybrać. Koncentrat jest bardzo wydajny, ponieważ rozrabia się go z wodą.

  Rekomendowany przez głównego producenta środek sprawdzi się również do czyszczenia luster, szklanych szafek czy też płytek.

  I co najważniejsze, nie musisz wlewać go bezpośrednio do myjki. Możesz go także użyć w tradycyjny sposób.

  KARCHER RM 500 skutecznie usuwa zaschnięte zabrudzenia, tłuste plamy oraz zanieczyszczenia emisyjne. W trakcie jego użycia odczujesz lekki i przyjemny zapach, dlatego nawet długie mycie okien nie spowoduje zawrotów głowy.

  Preparat charakteryzuje się dodatkowo właściwościami nawilżającymi, jest jednocześnie bezpieczny dla powierzchni pokrytych lakierem. Co najważniejsze, produkt nie pozostawia smug. Finalnie jeszcze bardziej poprawia działanie myjki do okien.

  Electrolux Crystal Clean EBLC01

  Domyślam się, że teraz nieco Cię zaskoczyłem, ale tak, producent AGD jakiś czas temu wypuścił na rynek płyn do czyszczenia szklanych powierzchni.

  Preparat znajduje się w 400-mililitrowym opakowaniu, co po rozrobieniu z wodą daje do 5 litrów skutecznego środka czyszczącego. Producent wyraźnie zaznacza, że nadaje się on do stosowania w każdym modelu.

  Taka cecha zachęca do odpowiedzi tak na pytanie, czy warto kupić myjkę do okien. Jej eksploatacja będzie bardzo tania.

  Dodatkowo polecany środek jest rekomendowany dla popularnej marki, więc jeśli się zastanawiasz, jaki płyn do myjki do okien Vileda kupić, to właśnie jest odpowiedź na to pytanie. Electrolux Crystal Clean EBLC01 świetnie się sprawdzi.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Leifheit Glasreiniger

  Kolejny produkt przeznaczony do stosowania w różnych myjkach do okien. Producent zapewnia o jego sporej wydajności oraz efektywności w działaniu.

  Płyn Leifheit nie pozostawia smug, dlatego sprawdzi się do nawet dużych okien. Oprócz tego wykorzystasz go do mycia luster lub dekoracji szklanych, które odznaczają się płaską powierzchnią.

  Po rozprowadzeniu płynu na oknie zauważysz, jak zaczyna tworzyć się cienka warstwa o ochronnych właściwościach. Z kolei dodatek alkoholu w składzie powoduje, że szkło nie tylko pozbawione jest smug, ale również ładnie się błyszczy.

  Bosch GlassVAC

  Bosch jako jeden z producentów myjek do okien zdecydował się również na stworzenie specjalnych środków czyszczących.

  Płyn GlassVAC nada się nie tylko do okien, ale również sprawdzi się w przypadku powierzchni nieporowatych. Butelka o pojemności 500 ml wystarczy na 16 uzupełnień myjki.

  Producent zapewnia, że stosując rekomendowany przez niego środek, otrzymasz czyste okna bez jakichkolwiek smug.

  Oceń publikację
  [Głosy: 6 Średnia: 4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments