W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lokówka czy prostownica – Co lepsze do loków?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Lokówka czy prostownica z funkcją lokówki? Które z tych urządzeń lepiej sprawdzi się do kręcenia włosów? W tym artykule poznasz najistotniejsze różnice między nimi, dzięki czemu dokonasz trafnego wyboru!

Lokówka czy prostownica – Co lepsze do loków?

Spis treści:

  Czy da się zakręcić loki prostownicą?

  Prostownica to jedno z najpopularniejszych urządzeń do stylizacji włosów na gorąco. Jej podstawowym celem jest uzyskanie na włosach maksymalnego wyprostu.

  Zazwyczaj sięgają po nią posiadaczki kręconych lub falowanych pasm, które chciałyby szybko i nietrwale wygładzić swoją fryzurę. Zaledwie kilka przeciągnięć urządzeniem po włosach powoduje, że całkowicie zmieniają one swoją strukturę.

  Wydawać by się mogło, że to jedyna funkcja, jaką spełnia prostownica. Zaskoczę Cię! Większość dobrych prostownic do włosów przystosowana jest także do kręcenia prostych pasm.

  A zatem czy da się uzyskać sprężyste loki prostownicą? Tak, ale urządzenie musi spełniać kilka ważnych kryteriów.

  Oto one:

  • Pierwszą kluczową kwestią są zaokrąglone brzegi płytek grzejnych. To element, bez którego kręcenie włosów po prostu się nie uda. Zwróć na nie szczególną uwagę przy zakupie wielofunkcyjnej prostownicy, gdyż kanciaste krawędzie płytek uniemożliwiają płynne modelowanie loków.
  • Istotna jest także sama powierzchnia płytek, która musi być płaska i gładko sunąć po włosach.
  • Ostatnim warunkiem jest mocne nagrzewanie się zewnętrznej obudowy prostownicy. Chodzi o tę plastikową część znajdującą się po stronie płytek grzejnych, a nie uchwytu, za który trzymasz urządzenie. Ciepła obudowa sprzyja kręceniu pasm.

  Jeśli prostownica spełnia powyższe wymogi, z całą pewnością nadaje się do robienia loków.

  Ranking prostownic do włosów – zwycięzca

  Philips SenseIQ BHS830/00

  Które urządzenie wybrać – prostownicę czy lokówkę?

  Poniżej przygotowałam dla Ciebie porównanie obydwu sprzętów fryzjerskich. Dzięki niemu dowiesz się, które urządzenie będzie korzystniejsze – lokówka czy prostownica.

  • Urządzenie prostujące to opcja dla mniej zaawansowanych. Korzystając z prostownicy, trudniej jest o poparzenia dłoni. Dodatkowo sam proces kręcenia nie jest skomplikowany, dlatego też nie wymaga dużej wprawy. Mimo tego warto dokładnie wiedzieć, jak zrobić loki prostownicą. Z moim poradnikiem nie popełnisz żadnego błędu.
  • Z lokówką jest nieco trudniej. Oczywiście mowa o urządzeniach tradycyjnych i stożkowych, a nie automatycznych. Ich obsługa początkowo przysparza wiele problemów niedoświadczonym użytkowniczkom. Nie powinnaś się tym jednak zrażać, gdyż po kilku zastosowaniach lokówki wypracujesz sobie odpowiednią technikę.
  • Jeśli chodzi o efekt, jaki uzyskasz na swojej głowie za pomocą tych dwóch odmiennych urządzeń, dobra lokówka zapewni Ci lepszy rezultat. Nieumiejętna stylizacja prostownicą często powoduje nieestetyczne zagniecenia na lokach, które trudno jest później naprawić. Jeśli chcesz ich uniknąć, Twój ruch musi być pewny i zdecydowany.
  • Lokówka, szczególnie stożkowa, daje Ci możliwość kręcenia włosów na różne sposoby, podczas gdy prostownicą uzyskasz z reguły jednakowy skręt.
  • Oprócz tego prostownica, w przeciwieństwie do lokówki, uniemożliwia kręcenie kosmyków od samej ich nasady.
  • Z drugiej strony, jeżeli jesteś miłośniczką praktycznych rozwiązań, wybierz prostownicę 2w1. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko sporą sumę pieniędzy, ale też miejsce w łazience.
  • Wielofunkcyjne urządzenie prostujące polecam Ci także, jeśli na co dzień wolisz wygładzoną fryzurę, a loki chcesz zakręcić raz na jakiś czas. W takiej sytuacji nie ma co przepłacać za dwa osobne stylizatory.

  Podsumowanie

  Trudno jest mi jednogłośnie ocenić, które urządzenie jest lepsze do robienia loków – prostownica czy lokówka. Zarówno jednym, jak i drugim sprzętem fryzjerskim stworzysz na włosach fenomenalny skręt.

  Prostownica wielofunkcyjna jest praktyczniejszym rozwiązaniem, a do tego prostszym w obsłudze, jednak nie zapewni Ci tak wielu sposobów stylizacji jak lokówka.

  Zanim wybierzesz konkretne urządzenie, zadaj sobie jedno podstawowe pytanie: na co stawiasz – wygodę czy różnorodność modelowania? W pierwszy przypadku wybierz prostownicę, a w drugim lokówkę.

  Jestem pewna, że wiesz już, które urządzenie lepiej sprosta Twoim oczekiwaniom!

  Sprawdź też inne pojedynki:

  Zobacz też zestawienia innych stylizatorów do włosów:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments