W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Lokówka z jonizacją czy bez?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Większość nowoczesnych lokówek wyposażono w szereg funkcji. Nie tylko usprawniają proces kręcenia, ale także zapewniają Twoim włosom bezpieczną stylizację. Jedną z takich funkcji jest jonizacja. Niektóre z pań uważają ją za zbędny dodatek, zaś drugie nie wyobrażają sobie bez niej modelowania fryzury. A zatem lokówka z jonizacją czy bez? Poniżej znajdziesz szczegółową odpowiedź na to pytanie!

Lokówka z jonizacją czy bez? Która lepsza?

Spis treści:

    Jonizacja w lokówce do włosów – co to takiego?

    Pewnie choć raz spotkałaś się z sytuacją, gdzie po skończonej stylizacji z użyciem ciepła Twoje włosy były spuszone lub nastroszone. Myślę, że zauważyłaś to nawet na przykładzie zwykłej suszarki do włosów, którą każda z nas ma w swoim domu.

    Czy zastanawiałaś się kiedyś, z czego to wynika? Gdy korzystasz z urządzenia do włosów, które wymaga użycia wysokiej temperatury, na powierzchni modelowanych pasm wytwarzają się dodatnie ładunki elektryczne.

    Ich obecność powoduje, że stylizowane kosmyki zaczynają się elektryzować, a fryzura traci swoją gładkość i blask.

    System jonizacji ma za zadanie zneutralizować powstałe dodatnie ładunki poprzez emitowanie jonów ujemnych.

    Wysoka temperatura rozchyla łuski włosów, co bardzo niekorzystnie na nie wpływa. Pasma są wówczas narażone na zniszczenia, a ich wygląd staje się matowy i bez wyrazu.

    Jonizacja w lokówce sprawia, że łuski włosów zostają szczelnie domknięte, dzięki czemu fryzura prezentuje się elegancko i efektownie.

    Czytaj dalej, a dowiesz się, co dokładnie zyskasz za sprawą uwalniania jonów ujemnych!

    Ranking lokówek – zwycięzca

    Philips BHB887/00

    Korzyści, jakie zyskasz dzięki jonizacji w lokówce

    Oto wszystkie zalety jonizacji w lokówce:

    • Twoje pasma nie będą się elektryzować i puszyć, dzięki czemu loki staną się idealnie wygładzone i miękkie w dotyku.
    • Jonizacja zmniejsza ryzyko zniszczenia włosów, w tym rozdwojonych końcówek.
    • Loki będą trwalsze i bardziej sprężyste niż po użyciu zwykłej lokówki.
    • Po skończonej stylizacji fryzura zyska młodzieńczy blask i zdrowy wygląd.
    • Jonizacja szczelnie domyka rozchylone łuski włosów, przez co chroni farbowane pasma przed utratą pigmentu i przedłuża świeżość koloryzacji.
    • Dzięki emitowanym jonom ujemnym Twoje włosy będą lepiej przyswajały składniki odżywcze zawarte w kosmetykach do ich pielęgnacji.

    Stając przed kupnem najlepszej lokówki do włosów, polecam Ci wybrać model wyposażony w funkcję jonizacji.

    Udogodnienie oferują lokówki ze specjalnie wbudowanym generatorem jonów ujemnych. Takie urządzenia mają z reguły nieco wyższą cenę niż klasyczne modele.

    Jeśli zależy Ci na tańszej opcji, szukaj w sklepach lokówek, których powłoka wałka została pokryta turmalinami. Te kryształy samodzielnie wytwarzają jony ujemne pod wpływem wysokiej temperatury. Nie zwiększają tak tego, ile kosztuje lokówka.

    W poradniku o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając lokówkę do włosów, oceniłam jonizację jako jedną z najważniejszych funkcji. Z podlinkowanego artykułu dowiesz się także innych przydatnych rzeczy, dzięki którym rozsądnie wydasz swoje pieniądze na nowy sprzęt do robienia loków.

    Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

    Podsumowanie

    Wiesz już, że warto zainwestować w lokówkę z funkcją jonizacji.

    Z całą pewnością nie jest to zbędny wydatek, o czym przekonasz się, korzystając z wyposażonego w nią urządzenia.

    System uwalniania jonów ujemnych zapewni Twoim włosom większą ochronę przed zniszczeniami termicznymi, a także polepszy rezultaty modelowania loków. Dlatego też polecam Ci lokówkę z jonizacją.

    Przeczytaj też: Lokówka stożkowa czy zwykła?

    Zobacz też zestawienia innych stylizatorów do włosów:

    Oceń publikację
    [Głosy: 5 Średnia: 4.8]

    Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

    Subscribe
    Powiadom o
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments