W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Mikrofala do zabudowy wymiary – Jaki rozmiar wybrać?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Wymiary mikrofalówki do zabudowy muszą ściśle współgrać z miejscem, które dla niej wybierzesz, a więc np. szafką czy wnęką. Poznaj przegląd rozmiarów kuchenek mikrofalowych do zabudowy oraz garść przydatnych porad. Po takiej lekturze bez problemu dopasujesz gabaryty mikrofali!

Wymiary mikrofali do zabudowy - przegląd rozmiarów

Spis treści:

  Standardowe wymiary mikrofalówek do zabudowy

  Dobra mikrofalówka pod zabudowę to korzystne rozwiązanie, za sprawą którego zaoszczędzisz miejsce na blacie. Umieszczone we wnęce lub szafce urządzenie nie będzie również siedliskiem kurzu i roztoczy.

  Aby cieszyć się estetycznym wyglądem swojej kuchni, najpierw musisz dopasować wymiary mikrofalówki do miejsca, w którym ją ulokujesz. To bardzo ważny element gwarantujący idealne dopasowanie do meblowych ścianek.

  Producenci najczęściej oferują mikrofale do zabudowy o szerokości ok. 60 cm. Parametr ten dotyczy krawędzi zewnętrznej. Niekiedy spotkasz się z niewielką różnicą wynoszącą mniej więcej 0,5 cm. Wtedy szerokość wyniesie ok. 59,5 cm.

  Najpopularniejszą głębokością mikrofalówek do zabudowy jest 35 cm. Wymiar ten może być mniejszy o 5 cm, kiedy zależy Ci na bardziej kompaktowym urządzeniu z racji ograniczonej przestrzeni w kuchni. Dzięki temu mikrofalę z powodzeniem zamontujesz w płytkiej szafce.

  Pozostał jeszcze jeden wymiar do omówienia. Jest nim wysokość, która najczęściej wynosi 38 cm.

  Oczywiście masz do dyspozycji także większe lub mniejsze modele, dla których meble najczęściej robi się na indywidualne zamówienie.

  Przechadzając się po sklepach, łatwo zauważysz, że najpopularniejsze wymiary mikrofali do zabudowy wynoszą:

  Standardowe wymiary mikrofali do zabudowy - Infografika

  • Szerokość – ok. 60 cm.
  • Głębokość – ok. 35 cm.
  • Wysokość – ok. 38 cm.

  Pamiętaj, że na rynku znajdziesz zarówno standardowe, jak i nietypowe rozmiary mikrofalówek do zabudowy. Nie każdy dysponuje tak samo dużą kuchnią lub meblami, aby bez problemu pomieścić sprzęty o tradycyjnych wymiarach.

  Producenci wyszli więc takim osobom naprzeciw i stworzyli kilka rozwiązań, tak aby wszyscy znaleźli coś dla siebie.

  W razie potrzeby bez trudu znajdziesz urządzenie w innym rozmiarze:

  Całkowity zakres wymiarów mikrofali do zabudowy

  • Szerokość – przeważnie się nie zmienia, to ok. 60 cm.
  • Głębokość – od 30,1 cm w górę, nawet do ok. 57 cm.
  • Wysokość – od 37 cm w górę, nawet do ok. 65 cm.

  Ranking mikrofalówek do zabudowy – zwycięzca

  Bosch BEL554MS0

  Jak dopasować mikrofalę do kuchennej zabudowy?

  Przed zakupem kuchenki mikrofalowej do zabudowy koniecznie sprawdź wymiary preferowanego przez siebie modelu. Każdy sprzęt wymaga precyzyjnego dopasowania do mebli. W innym przypadku powstaną brzydkie i widoczne przestrzenie między brzegami.

  Miejsce pod urządzenie musi być odpowiednio przygotowane. Duże znaczenie ma wysokość, na jakiej umieścisz sprzęt. Dla większej wygody lepiej, aby znajdował się on nieco wyżej, niż np. piekarnik. Dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie meblowego słupka, w którym zamontujesz kilka urządzeń.

  Pamiętaj, aby mikrofala znajdowała się mniej więcej na wysokości oczu.

  Umiejscowienie sprzętu w zabudowie kuchennej wymaga także pozostawienia z tyłu niewielkiej przestrzeni zapewniającej swobodny przepływ powietrza. Przed montażem skorzystaj z rysunków, jakie producenci dołączają do swoich produktów. Dzięki nim dowiesz się, jak prawidłowo ulokować urządzenie w swojej kuchni oraz ile pozostawić wolnego miejsca od pozostałych mebli i sprzętów.

  Wszystko w porządku, ale skoro to mikrofala do zabudowy, wymiary szafki również muszą mieć jakieś znaczenie. Wiedz, że to one decydują o tym, czy upatrzony przez Ciebie sprzęt będzie pasował do wnęki.

  Standardowa szerokość półek pod zabudowę kuchenki mikrofalowej wynosi 60 cm. Musisz pamiętać, że producenci poszczególne wymiary urządzeń najczęściej podają w zaokrągleniu. Z tego względu dokładnie sprawdź długość, szerokość oraz głębokość nie tylko urządzenia, ale także półki.

  Porada: Wybierając mikrofalówkę do zabudowy, sprawdź, czy jej wymiary podano z frontami. W razie wątpliwości poproś o pomoc sprzedawcę. Unikniesz dzięki temu przykrych niespodzianek podczas montażu.

  Zawsze musisz mieć na uwadze, że parametry mikrofalówki są nieco mniejsze od wymiarów wnęki. Producenci robią to celowo, a Ty w ten sposób zapewnisz odpowiednią wentylację dla urządzenia.

  Podczas montażu zawsze staraj się wykorzystywać dołączony do zestawu szablon. Za jego pomocą łatwo wyśrodkujesz sprzęt oraz wsporniki wewnątrz półki. Nie zapomnij też, żeby w zabudowie nie umieszczać tylnej ścianki. Zapewni to odpowiedni przepływ powietrza oraz szybsze studzenie Twojego sprzętu.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Pojemność mikrofalówki do zabudowy a jej rozmiar

  Zapewne wiesz, że w przypadku urządzeń takich jak mikrofala do zabudowy, wymiary najczęściej dotyczą trzech parametrów: głębokości, szerokości oraz wysokości. Do omówienia pozostaje jednak coś jeszcze. To pojemność sprzętu.

  Nierzadko jest zdecydowanie większa niż w urządzeniach, które prezentuje ranking mikrofalówek wolnostojących. Niektóre urządzenia przeznaczone do montażu w kuchennych słupkach pomieszczą nawet 50 litrów. Bez problemu odgrzejesz w nich całego kurczaka, pieczeń lub dużą pizzę.

  Mimo wszystko producenci najczęściej oferują urządzenia o pojemności od 20 do 30 litrów. Pasują wówczas do standardowych wymiarów szafek oraz wnęk kuchennych.

  Co z tego wynika? Głównie to, że wszystkie parametry w dużym stopniu mają decydujący wpływ na pojemność mikrofali. To od niej zależy, ile jednorazowo oraz dla ilu osób odgrzejesz jedzenia. Nie da się więc ukryć, że wielkość sprzętu ma duże znaczenie, jeśli chodzi o pojemność.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments