W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Myjka do okien – Czy warto kupić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy myjka do okien jest na tyle skuteczna, że warto ją kupić? W moim artykule – na bazie własnych doświadczeń – wskażę Ci plusy i minusy myjek do szyb. Dzięki temu zdecydujesz, czy zakup tego sprzętu ma u Ciebie sens.

Czy warto kupić myjkę do okien? Plusy i minusy

Spis treści:

  Skuteczność myjki do okien – Czy jest skuteczna?

  Tradycyjne mycie okien wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i energii. Kiedy już wreszcie przystąpisz do ostatniego etapu czyszczenia, często okazuje się, że na szybie znowu są brzydkie i nieestetyczne plamy. Przez to pracę zaczynasz wykonywać niemal od początku.

  Aby temu zapobiec, wiele osób kupuje nowoczesne myjki do mycia okien z rankingu, licząc na rozwiązanie podobnych problemów. Czy myjka do okien jest skuteczna, czy to może jednak kolejny wymysł producentów zachęcający do inwestowania w ich markę?

  Jedno pewnie nie wyklucza drugiego, ale jest coś, o czym należy wspomnieć. W trakcie czyszczenia okien sprzęt za sprawą gumowej ssawki zaczyna zbierać wszelkie zabrudzenia, jakie powstały na szklanej powierzchni.

  W przeciwieństwie do manualnego mycia to z wykorzystaniem myjki odbywa się znacznie szybciej. Oczywiście musisz pamiętać, że urządzenie czasami powoduje powstawanie zacieków, jednak najczęściej nie jest to jego wina, a jedynie skutek niewłaściwego użytkowania.

  Dlatego też – o ile zdecydujesz się na zakup – przeczytaj później poradnik jak używać myjki i myć nią okna.

  Wracając do tematu, poniżej znajdziesz plusy oraz minusy posiadania myjki.

  Ranking myjek do okien – zwycięzca

  Karcher WV6 + KV4 1.633-570.0

  Zalety myjki do okien

  Jak wiele rozwiązań, tak i to w postaci myjki do okien ma swoje pozytywne oraz negatywne strony. Czy w tym przypadku zalety będą przeważały?

  Przekonaj się o tym.

  1. Proste użytkowanie – obsługa myjki jest wręcz intuicyjna. Oznacza to, że może się w nią zaopatrzyć nawet osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z nowinkami technologicznymi.
  2. Szybkość w działaniu – liczne testy dowodzą, że myjka w przeciwieństwie do tradycyjnego mycia okien pozwala uzyskać zadowalające efekty w trzy razy krótszym czasie.
  3. Czystość i higiena podczas mycia – sprzęt nie powoduje zabrudzeń podłogi ani parapetu. Dodatkowo specjalny płyn wlewa się bezpośrednio do zbiornika, więc nie ma jednocześnie mowy o kontakcie skóry dłoni z chemicznym detergentem.
  4. Efektywne mycie – czyszczenie szyb za pomocą myjki jest skuteczne. Wykorzystując ją do działania, nie musisz obawiać się powstawania brzydkich plam, które w tradycyjnym myciu byłyby trudne do usunięcia.
  5. Brak konieczności stosowania wiader – myjąc okna profesjonalną myjką, zapominasz o konieczności ciągłego namaczania szmatki w wiadrze z wodą. To jednocześnie dodatkowa ochrona dla skóry Twoich dłoni, która szczególnie zimą lubi się wysuszać.
  6. Wszechstronne zastosowanie – myjką wyczyścisz nie tylko okna, ale również lustra, kabinę prysznicową, lakierowane płytki czy też szklane stoły oraz półki.
  7. Wygodny w użyciu pad – producenci do zestawu dołączają zwykle pad z nakładką z mikrofibry. Dzięki niemu w wygodny sposób rozprowadzisz płyn po całej powierzchni okien i dotrzesz nim nawet w zakamarki.
  8. Bezprzewodowe użycie – myjki wyposażone są w akumulator, co pozwala na ich korzystanie bez pomocy kabla. To wygodne rozwiązanie, które nie powoduje plątania się przewodu. W końcu go nie ma, bo również na tym polega działanie myjki do okien.
  9. Możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów – do wszystkich modeli łatwo dokupisz np. przyssawki, które umożliwią Ci ściąganie wody w mało wygodnych miejscach. Z kolei pad teleskopowy świetnie sprawdzi się do mycia na wysokości.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Minusy stosowania myjek do okien

  Bez wątpienia za stosowaniem myjek jednogłośnie przemawia ilość jej zalet. Urządzenie ma też pewne wady, tego nie da się uniknąć.

  Chodzi przede wszystkim o ryzyko powstawania smug na dużych powierzchniach. Wynikają z pozostałości po wodzie, których myjka nie może całkowicie ściągnąć.

  Aby zapobiec przykrym niespodziankom, kluczowe jest zapoznanie się z instrukcją obsługi oraz wiedza, w jaki sposób powinno się myć okna za pomocą tego urządzenia. Stosuj się też do ogólnych zasad, jak np. pora czyszczenia okien.

  Niektórzy za wadę myjek wskazują też jej cenę. Nie jestem jednak przekonany, czy możemy nazwać to w taki sposób.

  Pomyśl, ile do tej pory Twoja rodzina wydała na zakup płynów do mycia szyb, ręcznika papierowego czy ściereczek. Weź również pod uwagę zużycie wody, jeśli preferujesz bardziej ekologiczne metody (poza tym brudne ścierki trzeba później wyprać, prawda?).

  Kiedy dodasz wszystkie koszty, które uzbierały Ci się przez lata, to jestem pewien, że suma nie będzie na tyle niska, aby zniechęciła do zakupu elektronicznej myjki.

  Oczywiście w jej przypadku także trzeba wiedzieć, jaki płyn do myjki kupić. Druga sprawa, że czołowe detergenty są bardzo wydajne, starczają na długi czas.

  Czy warto kupić myjkę do okien? Ostateczny werdykt

  Myjka do okien jest bez wątpienia komfortowa w użytkowaniu. Tradycyjne mycie okien nigdy nie kojarzyło się z przyjemnością, prawda?

  Sterty brudnych ręczników papierowych, wiadro z wodą i kilka szmatek zastąpiło jedno urządzenie. Stosowanie myjek pozwoliło na uzyskanie czystych powierzchni w zdecydowanie krótszym czasie, niż miało to miejsce w przypadku ręcznego polerowania.

  Myjka pozwala na mycie okien w należytym porządku, bez bałaganu, czyli rozlanej wody na podłodze i parapecie. Inwestując w takie urządzenie, nie musisz jednocześnie martwić się o uciążliwe czyszczenie szyb do sucha. Ściągaczka zrobi to za Ciebie. Dlatego warto kupić myjkę do okien.

  Ciekawą opcję stanowi uniwersalne zastosowanie sprzętu. Bez problemu wykorzystasz go do umycia luster, stołów, półek czy też innych szklanych powierzchni.

  Nadal zastanawiasz się, czy warto kupić myjkę do okien? Być może przekona Cię czyszczenie kabiny prysznicowej z jej użyciem albo dodatkowe akcesoria, jakie oferują producenci. Z ich wykorzystaniem umyjesz nawet powierzchnie znajdujące się na wysokości i to bez użycia drabiny.

  Jak widzisz, myjka do okien to nie tylko kolejna nowinka technologiczna, ale bardzo duża pomoc.

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4.6]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments