W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Odkurzacz bezprzewodowy – Ceny | Ile kosztuje?

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Ceny odkurzaczy bezprzewodowych reprezentują przeróżne segmenty. Do tego w ten sprzęt wliczają się 3 grupy: modele ręczne, pionowe i roboty-odkurzacze. Wszystkie z nich prześledzę właśnie pod kątem cen. Dowiesz się, ile wydać, aby uzyskać satysfakcję z zakupu!

Odkurzacz bezprzewodowy - Ceny | Ile kosztuje?

Spis treści:

  Ile kosztuje odkurzacz bezprzewodowy?

  Ceny odkurzaczy bezprzewodowych rozpoczynają się już poniżej 100 zł. Dotyczy to jednak modeli ręcznych. Pozostałe, a więc pionowe i roboty stanowią koszt od 150 – 250 zł. Najdroższe urządzenia tego typu przekraczają nawet 4000 zł!

  Jak widzisz, ogromnie zróżnicowany zakres cenowy. Warto go dokładniej przeanalizować, co uczyniłem w dalszej części artykułu.

  Ranking odkurzaczy bezprzewodowych – zwycięzca

  Dyson V15 Detect Absolute

  Najtańsze odkurzacze bezprzewodowe do 500 zł

  To przede wszystkim odkurzacze ręczne. Najprostszy rodzaj sprzętu odkurzającego na akumulator. Posłuży Ci do zgarnięcia okruchów z blatu czy kurzu z mebli, również tych tapicerowanych. Lepsze modele z powodzeniem stanowią dobry odkurzacz samochodowy.

  A co z modelami pionowymi oraz robotami? Da się takowe znaleźć do 5 stów, lecz… nie zachwycają, lekko mówiąc. Pionowe są za słabe, aby skutecznie odkurzać dywany. Do tego bardzo krótko pracują. Roboty w tak niskiej cenie korzystają z kolei z wąskich ssawek. Też nie dadzą rady na wykładzinach.

  Wybór jedynie pod mały metraż bez dywanów. W każdym innym wypadku takie urządzenie nie zostanie głównym odkurzaczem, a jedynie pomocniczym (i to na upartego).

  Odkurzacze bezprzewodowe do 1000 zł

  Możliwości idą w górę, gdy zamiast 500 zł wydasz ok. 1000 zł. Odkurzacze pionowe zaczynają już przekonywać maksymalną siłą ssącą. Z drugiej strony, nadal nie biją rekordów pod względem czasu pracy. Średnie tryby to często 20 – 25 minut przy takiej sobie mocy ssania. Powiedzmy, że ujdzie na nie za wielki metraż.

  Dobrze wybierając, np. w oparciu o ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł, zyskasz ciekawe dodatki. Należą do nich dodatkowe końcówki. Efektywnie wysprzątasz różne bibeloty, meble czy wnętrze auta. Pojawiają się też diody LED, a nawet proste nasadki mopujące.

  Robot sprzątający do 1000 zł to podobna historia. Maksymalna moc niezła, ale ogólny stosunek czasu odkurzania do siły ssania na niższych trybach przeciętny. W dodatku trudno w tej cenie o lepszą nawigację laserową, np. LiDAR. Tańsze sprzęty nie jeżdżą więc w wybitnie rozsądny sposób.

  Łatwo jest za to z funkcją mopa. W robotach nie wpływa w tak dużym stopniu na cenę. W dodatku stanowi już niejako standard. Pamiętaj jednak, że skutecznością bliżej jej do przecierania, a nie gruntownego mycia bardzo brudnych powierzchni.

  Wniosek prosty: odkurzacze bezprzewodowe do tysiaka wystarczą do mniejszych, a góra średniej wielkości mieszkań. Te lepsze precyzyjnie odkurzają dywany, zapewniając też jakieś dodatkowe funkcje. Jak najbardziej da się znaleźć coś skutecznego i nie za miliony monet.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Odkurzacze bezprzewodowe do 2000 zł

  Maksymalnie 2000 zł na odkurzacz akumulatorowy? Super sprawa! W tym segmencie panują już naprawdę mocne urządzenia. Szczególnie roboty do 2 tysiaków wydają się często optymalne. Potwierdza to ranking robotów sprzątających.

  Laserowa nawigacja, wysoka siła ssania, przejrzysta aplikacja, odpowiednie czujniki – najopłacalniejsze modele w tej cenie zachwycają. Często nie niosą za sobą większych kompromisów. Rozsądnie przemierzają trasy, nie gubią się i wciągają, co należy. Mogą być także wyjątkowo ciche.

  Jak wygląda sytuacja z pionowymi modelami? Równie dobrze! Znajdziesz w tym segmencie cenowym flagowce Dreame czy Roborock, a także średnie serie chociażby Tefal i Samsung bądź jakieś ex-flagowce Dyson. To gwarancja wysokiej mocy. Bez trudu odkurzysz dywany pokryte sierścią.

  Zachwyca dodatkowe wyposażenie. Lepiej wypada funkcja mopa. W zestawach pojawia się więcej użytecznych końcówek, a nasadki często oferują diody LED. Trudno się do czegoś przyczepić, o ile dobrze wybierzesz. Pomoże Ci w tym ranking odkurzaczy pionowych.

  Odkurzacze bezprzewodowe do 3000 zł

  Już poprzedni segment cenowy dobrze wypadł. Czy 1000 zł więcej robi różnicę? Często jak najbardziej! Chodzi nie tylko o jeszcze większy wzrost siły ssania. Pojawiają się bowiem pewne wyróżniki. Coś, co dodatkowo może Cię przekonać i przydać podczas sprzątania.

  Jeżeli mowa o robotach, dużo łatwiej o stację autoopróżniającą. Odkurzacz tego typu sam przesyła do niej zebrane śmieci. Dużo rzadziej to Ty musisz się ich pozbywać. A gdy nadchodzi na to czas, wyrzucasz szczelnie zamknięty worek. Nie użerasz się z pojemnikiem.

  Nasadka mopująca też może oferować coś ekstra, a mianowicie podnoszenie podczas wjazdu na dywany. Robot nie zrobi krzywdy wykładzinom. Hybrydowy styl pracy ma tym większy sens. Do tego niektóre modele wzmacniają efekt mopowania sonicznymi drganiami.

  Odkurzacze bezprzewodowe pionowe do 3000 zł to z kolei często flagowce znanych marek. Zdarzają się urządzenia, które od razu zawierają w zestawie 2 akumulatory. Oznacza to dwukrotnie dłuższy czas odkurzania, a więc coś do dużych mieszkań i domów. Siła ssąca rzecz jasna zachwycająca.

  Finalnie najlepszy odkurzacz bezprzewodowy na Twoje wymagania jak najbardziej może się kryć właśnie do 3000 zł!

  Najdroższe odkurzacze bezprzewodowe za ponad 3000 zł

  Mowa o najbardziej innowacyjnych odkurzaczach bez kabla. Zacznijmy od pionowego typu. Przejawia więcej super cech. Popatrz chociażby na Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01. Wyróżnia go aktywne mopowanie posadzki. To już nie przecieranie, a rzeczywiście gruntowne mycie.

  Ten nowoczesny sprzęt wciąga rozlane płyny. Doszorujesz nim najbardziej uporczywe plamy. Wszystko trafia do osobnego zbiornika na brudną wodę. A po mopowaniu… szczotki same się czyszczą! Jeżeli interesuje Cię najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, przygotuj kasę.

  Jeśli wolisz się skupić tylko na wydajności odkurzania, także szerzej otwórz swój portfel. Właśnie powyżej 3000 zł kosztują zwykle kolejne flagowce Dyson. Biją rekordy pod względem realnej mocy ssania. Udowodnił mi to Dyson V15, którego testowałem. Już na trybie Eco poradził sobie z każdym zadaniem.

  Co ciekawe, ogólnie najdroższymi odkurzaczami bezprzewodowymi potrafią być jednak roboty. W tej cenie także osiągają nowe poziomy mocy ssania w swojej kategorii. Ale nie chodzi tylko o to.

  Rewolucję przechodzą stacje autoopróżniające. Niektóre są na tyle zaawansowane, że myją nasadkę mopującą oraz uzupełniają wodę w pojemniku robota! Jeszcze bardziej zmniejszają konieczność Twojego udziału w procesie odkurzania i mycia podłóg.

  Patrząc na cudeńka z obu tych grup, warto się zastanowić, co jest lepsze: robot sprzątający czy odkurzacz pionowy? Flagowce cenionych marek wyznaczają nowe standardy. Z drugiej strony, miewają kosmiczne ceny. Nie dla każdego stanowią must have, bo i modele do 2000 oraz 3000 zł sporo już potrafią.

  Na tym kończymy analizę cen odkurzaczy akumulatorowych. Opisałem jeszcze czynniki, które wpływają na końcową kwotę, więc zostać ze mną na chwilę. Pamiętaj, że w osobnych publikacjach omówiłem ceny odkurzaczy pionowych oraz ceny robotów sprzątających. Zajrzyj do nich po bardziej indywidualne analizy cenowe dla tych rodzajów.

  Co wpływa na cenę odkurzacze bezprzewodowego?

  Jeżeli czytasz ten materiał od deski do deski, to pewnie wskażesz wiele takich cech. Warto jednak zebrać wszystkie z nich w przejrzystą listę, co uczyniłem. Spójrz poniżej.

  • Potencjał mocy ssącej – naturalna kwestia. Im droższy, tym zazwyczaj wydajniejszy odkurzacz bezprzewodowy. Większy budżet sprawi, że taki produkt stanie się głównym sprzętem do odkurzania w Twoim domu.
  • Siła ssania w stosunku do czasu pracy – jeszcze ważniejsza kwestia. Maksymalne tryby to nie wszystko. Chodzi również o odpowiednio długi czas pracy. To w końcu urządzenia na akumulator. Kosztowniejsze modele pracują skutecznie i wystarczająco długo. Przy większym metrażu warto zwykle więcej zainwestować.
  • Niezawodność i żywotność – akumulatory nie są nieśmiertelne. W dodatku z czasem mogą utracić efektywność, pracując krócej. Im więcej wydasz, tym trwalszy sprzęt dostaniesz. Nie rozpadnie się sam, nie będzie awaryjny, a za to z porządnym ogniwem na długie lata.
  • Funkcja mycia – interesuję Cię najlepszy odkurzacz myjący? No to zapewne wydasz ciut więcej. Akurat proste nasadki nie zwiększają za bardzo cen robotów. Różnicę bardziej widać w modelach pionowych. Zwłaszcza gdy mowa o aktywnym myciu. Wracając do robotów, cenę mogą podnieść soniczne drgania czy podnoszenie nasadki myjącej na dywanach.
  • Mechanizm odkurzający – też wiąże się z ceną. Budżetowe roboty mają ssawki, a nie szczotki, a to słabe rozwiązanie. Z kolei modele pionowe z niższych cen oferują miękkie wałki zamiast szczotek z włosiem. Te drugie lepiej sprzątają dywany.
  • Wyposażeniedroższe odkurzacze bez kabla niejednokrotnie zapewnią Ci więcej końcówek bądź akcesoriów. Robot może mieć od razu wymienne szczotki oraz filtry. Pionowy model dodatkowo drugi akumulator bądź więcej końcówek do trybu ręcznego.
  • System filtracjifiltr HEPA może dołożyć swoje do ceny odkurzacza. Tak samo jak reszta elementów filtracji wyższej jakości.
  • Nawigacja (roboty)w tym wypadku cenę najbardziej różnicuje LiDAR. To zaawansowany system laserowej nawigacji. Lepszy od kamer czy w ogóle prostych trybów bez skanowania w czasie rzeczywistym. Pojawia się zwykle powyżej 1000 zł. Gwarantuje bardziej inteligentne poruszanie się robota po domu.
  • Diody LED (pionowe)wraz ze wzrostem ceny łatwiej o nasadkę z diodami LED. Ułatwi Ci szybsze odkurzanie, gdyż lepiej dostrzeżesz drobiny kurzu i mniejsze śmieci.

  Przeglądając powyższe cechy, widzisz już różnicę między tanimi a drogimi odkurzaczami bezprzewodowymi.

  Jasne, czasem marka urządzenia może dołożyć coś dodatkowo. Uważam jednak, że ten rynek nie jest aż tak chimeryczny. Wzrost ceny zazwyczaj rzeczywiście oznacza lepszą jakość, w tym wydajność odkurzania.

  Podana lista wiąże się zresztą z głównymi aspektami zakupowymi. Je także szczegółowo omówiłem. Dowiedz się zatem, jak wybrać odkurzacz pionowy i na co zwrócić uwagę, wybierając robot sprzątający.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments