W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Philips 24PHS4304 – Opinia, test, recenzja

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Philips 24PHS4304 to miniaturowy, bo jedynie 24-calowy telewizor. Tak, formalnie jest to telewizor, a nie monitor. Kosztuje niewiele, ale i tak warto przed zakupem poznać jego główne cechy. I w ogóle rozważyć, czy tak mały telewizor będzie Ci potrzebny. Wszelkie wątpliwości rozwieje moja recenzja telewizora Philips 24PHS4304, do której Cię zapraszam.

telewizor Philips 24PHS4304 test, recenzja, opinia

Spis treści:

  Mało w naszej bazie recenzji telewizorów jest materiałów o tak małych modelach. Philips 24PHS4304 ma zaledwie 24 cale, na których generuje obraz o rozdzielczości 1366 x 768 px. Pozornie nie ma co się o nim rozpisywać, gdyż jest bardzo prosty i tani, ale nawet te kilka stów warto dobrze zainwestować, prawda? Pomogę w podjęciu decyzji zakupowej moją subiektywną opinią.

  Philips 24PHS4304 – Jakość obrazu

  Philips 24PHS4304 nie osiąga nawet Full HD, ale na 24-calowym ekranie wcale nie musi, szczególnie w tej cenie. Dostajemy więc 1366 x 768 px w standardowych proporcjach 16:9.

  Matryca LCD jest typu IPS. Czerń jest fatalna, przypomina szarość, aczkolwiek detale są w miarę widoczne. Gdyby ten model miał VA, to podejrzewam, że nic nie byłoby widać przy ciemniejszych scenach.

  Podświetlenie Edge LED nie powinno razić w oczy nierównomiernością czy dziwnymi poświatami. Wszelkie odchylenia nie będą dostrzegalne na 24 calach. A przynajmniej nie w takim stopniu, aby Cię to irytowało.

  Jedną z niewielu technologii obrazu jest Pixel Plus HD. W teorii ma wyostrzać obraz i optymalizować jasne oraz ciemne sceny. W praktyce dużo nie zmienia. Wartości zarówno kontrastu, jak i jasności niskie.

  Kolory też nie zachwycają. Dość blade, słabo odwzorowane i z niewielką paletą. Sporo przekłamań, ale takiego telewizorka nie kupuje się pod niezapomniane seanse filmowe.

  Szalonym pomysłem byłoby podłączenie pod niego komputera lub konsoli, ale taka opcja jest. Wspomnę więc o płynności. Brak upłynniacza, 60 Hz odświeżania obrazu, wysoki input lag – zarówno do gier, jak i oglądania sportu Philips 24PHS4304 za bardzo się nie nada.

  Cóż tu więcej dodawać, Philips 24PHS4304 to w mojej ocenie telewizor do oglądania spokojnych programów naziemnej telewizji cyfrowej. Jakieś programy kulinarne, teleturnieje, informacje itp. Nie warto w nim pokładać większych nadziei.

  Philips 24PHS4304 – Funkcjonalność

  Nie ma Smart TV, bo nie miałoby w tym przypadku żadnego sensu. Telewizor zapewne by lagował, a korzystanie z usług VOD na 24-calowym ekranie jest pomysłem iście szalonym.

  Zostają głównie proste funkcje telewizyjne, czyli głównie EPG (przewodnik po programach) czy telegazeta. Nie ma żadnej łączności bezprzewodowej, a z ciekawszych rzeczy pozostaje jedynie odtwarzanie i nagrywanie za pomocą USB.

  Co ciekawe, a nawet dziwne, Philips bardziej przyłożył się tutaj do dźwięku. Mimo że dwa głośniki mają łącznie 6 W mocy. Ale w teorii jest funkcja uprzestrzenniania dźwięku stero. I to z jaką nazwą! Nazywa się Incredible Surround.

  Sporo w tym oczywiście marketingowej papki, ale większy wpływ na doznania słuchowe ma już Clear Sound. Poprawia kwestie mówione, a to potwierdza moją tezę, że to telewizor głównie do oglądania programów informacyjnych, teleturniejów itp.

  To nie koniec funkcji związanych z dźwiękiem. Jest AVL. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się wyrównywanie poziomu głośności dźwięku. Co z tego wynika? Nie przestraszą Cię już głośniejsze reklamy. Philips 24PHS4304 redukuje ich głośność, bo często zdarza się tak, że film emitowany jest ciszej niż reklamy, które nagle wyskakują w przerwach.

  Bardzo ciekawa sprawa z tym dźwiękiem. Philips zapewnił kilka bajerów w kwestii audio, podczas gdy cała reszta funkcji i technologii dotyczących obrazu jest właściwie nieobecna.

  Philips 24PHS4304 – Złącza

  Raczej ubogo, bo co można tu podłączyć? W teorii sporo, ale współpraca tego miniaturowego telewizora z konsolą czy odtwarzaczem nie ma raczej sensu. A jego cena to mniej więcej poziom budżetowego soundbara, więc raczej nikt go nie dokupi.

  Ale wracając do zestawu złączy, są 2 HDMI, 1 USB, cyfrowe wyjście optyczne, wymierające już złącze EURO, złącze CI dla dekoderów płatnych telewizji, a nawet wyjście słuchawkowe. To ostatnie jest w zasadzie normą w przypadku telewizorów Philips, nawet tych bardzo tanich.

  Pozytywnie zaskakuje liczba tunerów: DVB-T (MPEG-4), DVB-T2, DVB-T2-HD, DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy. Telewizor będzie więc gotowy na zmiany standardów nadawania telewizji naziemnej. Szybko wyszukasz ulubione stacje, zresztą obsługa menu telewizyjnego jest prosta, w zestawie znajduje się przestarzały, ale poprawnie opisany pilot.

  Philips 24PHS4304 – Design

  Co ciekawe, tutaj też jest dość oryginalnie. W teorii bez podstawy Philips 24PHS4304 jest głęboki na zaledwie 3,5 cm! Sęk w tym, że w zasadzie nie ma typowej podstawy w formie jakichś nóżek. Jest jakby podpierany, a wtedy ma już ponad 12 cm głębokości.

  Oprócz tego zbyt luksusowo nie wygląda. Ramki wokół ekranu są zdecydowanie za grube. Można go natomiast zamontować na ścianie (VESA 75×75 mm).

  Czy warto kupić telewizor Philips 24PHS4304?

  Tylko w nielicznych przypadkach. Dokładając 100-200 zł, można kupić nieco lepszy 32-calowy telewizor, więc mocno zastanowiłbym się nad sensem zakupu tego 24-calowego malucha. To sprzęt do bardzo małych pomieszczeń i dla osób o niskich wymaganiach względem obrazu czy funkcji. Może być ewentualnie telewizorem hotelowym lub dodatkowym, np. w kuchni. Tylko do prostych zastosowań i telewizji naziemnej.

  Ocena dla Philips 24PHS4304:

  Ocena 2 prorankingi

  Philips 24PHS4304 – Dane techniczne

  Specyfikacja telewizora Philips 24PHS4304 dużo nowych rzeczy nie odkrywa. Ale wynika z niej, że ten sprzęt bardzo mało waży i nie potrzebuje zbyt wiele energii.

  • Przekątna: 24 cale / 60 cm
  • Rozdzielczość generowanego obrazu: HD Ready, 1366 x 768 px
  • Matryca: IPS
  • HDR: nie
  • Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
  • Funkcje obrazu: Pixel Plus HD
  • System Smart TV: nie
  • HDMI: 2
  • USB: 1
  • Ethernet: Nie
  • Montaż na ścianie: Tak, VESA 75×75 mm
  • Łączność bezprzewodowa: brak
  • Głośniki: 2 x 3 W
  • Roczne zużycie prądu: 30 kWh
  • Wymiary z podstawą (sz. x wys. x gł.): 56 x 33,6 x 12,4 cm
  • Wymiary bez podstawy (sz. x wys. x gł.): 56 x 33,6 x 3,5 cm
  • Kod EAN: 8718863019344
  • Akcesoria w zestawie: pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna

  Sprawdź zestawienia TV:

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments