Pierwsze uruchomienie zmywarki – Jak włączyć zmywarkę?

Jak zabrać się za pierwsze uruchomienie nowej zmywarki? Co i jak zrobić, aby prawidłowo włączyć urządzenie do zmywania naczyń? Szybko się tego dowiesz, czytając poniższy poradnik!

Pierwsze uruchomienie zmywarki - Jak włączyć zmywarkę?

Spis treści:

  Ustawienie twardości wody

  Zanim pierwszy raz uruchomisz sprzęt, musisz wiedzieć, jak ustawić twardość wody w zmywarce.

  Weź pod uwagę, że w przypadku takich urządzeń nie sprawdzi się woda z wysoką zawartością wapnia. Zamiast krystalicznie czystych naczyń z komory wyjmiesz głównie porysowane i pozbawione blasku.

  Poziom twardości wody sprawdzisz, używając przeznaczonych do tego pasków. Zamocz listek w zimnej wodzie, odczekaj chwilę i sprawdź wynik. Już po około 60 sekundach poznasz poziom twardości swojej wody.

  Wiesz już, jaką twardość ma woda. Przejdź do wyregulowania systemu zmiękczania wody w zmywarce. Wskazówki znajdziesz w odpowiedniej tabeli w instrukcji dołączonej do sprzętu.

  Musisz zapisać wszystkie ustawienia tak, jak zaleca producent. W innym wypadku cały proces pójdzie na marne.

  Dodanie soli

  Pierwsze uruchomienie zmywarki wymaga od Ciebie dodania soli. Tylko wtedy wszystko będzie działało prawidłowo. Wynika to głównie z tego, jak działa zmywarka.

  Odkręć korek pojemnika ‘salt’ i bez względu na model oraz markę sprzętu napełnij najpierw wnętrze dozownika wodą.

  W nasypywaniu soli pomocny jest specjalny lejek, niekiedy producent dołącza go do sprzętu. Granulki powinieneś wsypywać do momentu, aż ze zbiornika zacznie wypływać woda.

  Zakręć nakrętkę dozownika soli i nastaw wstępne płukanie. Dzięki temu upewnisz się, że na dnie komory nie ma rozsypanych kryształków.

  Dodanie płynu nabłyszczającego

  Dodaj do zmywarki także specjalny płyn nabłyszczający. Wtedy naczynia będą lśniące i bez zacieków.

  Uchyl drzwi i otwórz odpowiednią przegródkę. Zauważysz na niej charakterystyczny znaczek przypominający gwiazdkę.

  Płyn wlej do linii oznaczającej maksymalny poziom. Upewnij się, że wieczko zbiornika jest zamknięte.

  Planujesz zakupy sprzętu? Kupuj na promocjach w zaufanych sklepach!

  Zastosowanie detergentu

  Pierwsze użycie zmywarki wymaga również zastosowania odpowiedniego detergentu. W sklepach znajdziesz kapsułki, tabletki oraz preparaty w proszku.

  Pamiętaj, że stosowanie płynu do naczyń nie jest wskazane, bo może doprowadzić do awarii sprzętu. Wiedz też, że niektóre kostki do zmywarek w swoim składzie zawierają już środek nabłyszczający, preparaty z solą oraz chroniące szklane naczynia.

  Tabletki o tak zróżnicowanym składzie są odpowiednie jedynie do wody o stopniu twardości do 21°dH. Jeśli Twoja woda ma wyższą twardość, pamiętaj o osobnym dodaniu soli oraz płynu nabłyszczającego.

  Wybór odpowiedniego programu

  Zastanawiasz się, jak włączyć zmywarkę i który program będzie do tego odpowiedni? Wybierz jeden z cykli z użyciem gorącej wody. Po zakończeniu pracy urządzenie będzie gotowe do dalszego użytkowania. Jeżeli przypadkowo ustawisz zły program, dowiedz się, jak zresetować zmywarkę.

  Pierwsze uruchomienie zmywarki – z naczyniami czy bez?

  W Internecie znajdziesz różne informacje o tym, jak powinno wyglądać pierwsze uruchomienie zmywarki Beko, Electrolux, Bosch czy innej marki. Spory dotyczą głównie wkładania do komory brudnych naczyń.

  Niezależnie od producenta użycie sprzętu bezpośrednio po podłączeniu musi odbyć się bez wsadu. Pozwala to na wyparzenie i przygotowanie zmywarki do wieloletniego użytkowania.

  Mimo braku naczyń w komorze nie zapomnij o użyciu odpowiednich detergentów.

  Skoro już wiesz, jak uruchomić zmywarkę po raz pierwszy, i zastosujesz się do kluczowych zasad, to zapewnisz sobie tym samym długie użytkowanie sprzętu oraz nieskazitelną czystość naczyń.


  Dopiero myślisz o zakupie zmywarki? Zobacz moje zestawienia:


  Jakich błędów unikać podczas pierwszego uruchamiania zmywarki?

  • Bez dokładnego zapoznania się z instrukcją nie podejmuj się podłączania żadnego elementu ani do wody, ani do prądu.
  • Pamiętaj, aby preparatów do zmywarki nie zastępować tradycyjnym płynem do mycia naczyń. Zwróć również uwagę na ilość stosowanych detergentów. Nigdy nie przekraczaj zalecanej normy.
  • Przed pierwszym uruchomieniem zmywarki nie zapomnij o dolaniu wody do zbiornika przeznaczonego do soli zmiękczającej.
  • Włączenie zmywarki bezpośrednio po podłączeniu musi odbyć się bez wsadu. W kolejnych cyklach uważaj, aby nie umieszczać zbyt blisko siebie talerzy.
  • Niezależnie od tego, czy uruchamiasz sprzęt po raz pierwszy, czy robisz to kolejny raz, po zakończeniu pracy nie otwieraj drzwi od razu. Poczekaj, aż sprzęt ostygnie i odparuje. Dzięki temu na szkle nie pojawią się brzydkie zacieki. Unikniesz też poparzenia parą.

  Podsumowanie

  Przed pierwszym uruchomieniem zmywarki ustaw na niej twardość wody, dodaj sól, nabłyszczacz oraz środek czyszczący zgodnie z moimi poradami. Wybierz jeden z podstawowych programów zmywania i nie wkładaj naczyń do komory w pierwszym cyklu.

  Oceń publikację
  [Głosy: 2 Średnia: 4]
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments