W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Prostownica parowa czy zwykła? Która lepsza?

Polina Goch
Komentarze:  0

Istnieje przekonanie, że prostowanie włosów z użyciem pary gwarantuje lepsze rezultaty i jest bezpieczniejsze dla włosów. Czy faktycznie tak jest? Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, które urządzenie będzie dla Ciebie lepszym wyborem – prostownica parowa czy zwykła?

Prostownica parowa czy zwykła? Która lepsza?

Spis treści:

    Prostownica parowa – jak działa?

    Prostownice parowe, jak wynika z nazwy, modelują włosy przy wykorzystaniu pary kondycjonującej. Wspomaga ona stylizowanie pasm.

    W przeciwieństwie do tradycyjnych prostownic wyposażone są w specjalny pojemnik na przefiltrowaną lub destylowaną wodę. Po jej podgrzaniu urządzenie zaczyna emitować wilgoć.

    Para woda w połączeniu z wysoką temperaturą sprawi, że szybko i zręcznie uzyskasz na swojej głowie efekt perfekcyjnie gładkiej tafli.

    Dobra prostownica parowa to doskonała inwestycja dla właścicielek włosów opornych na stylizację lub trudnych do ujarzmienia loków. Kilka takich modeli opisałam w materiale: ranking prostownic do włosów.

    Warto mieć na uwadze, że parowe urządzenia do prostowania włosów z reguły mogą być trochę większe i cięższe od zwykłych prostownic. Dzieje się tak za sprawą wspomnianego już zbiorniczka na wodę.

    W moim odczuciu nie jest to jednak duży problem, gdyż w pojemniku mieści się zazwyczaj niewielka ilość cieczy.

    W teorii jednorazowe napełnienie pojemnika powinno wystarczyć na jedną stylizację – przy założeniu, że będzie ona trwała około 20 min. W praktyce czas użytkowania może być różny. Jeśli do ułożenia fryzury potrzebujesz zaledwie kilka minut, prawdopodobnie nie będziesz musiała za każdym razem napełniać zbiornika.

    Ranking prostownic parowych – zwycięzca

    BaByliss ST595E

    Prostownica parowa – korzyści

    Gorące płytki grzejne w zestawieniu z parą kondycjonującą powodują, że efekty stylizacji są naprawdę zdumiewające!

    Zobacz, co zyskasz dzięki tego typu prostownicy:

    Prostownica parowa - Największe zalety - Infografika

    • Para wodna skraca czas modelowania włosów. Pasma stają się proste nawet już po jednym przeciągnięciu.
    • Skutecznie nawilża włosy oraz chroni je przed utratą naturalnej wilgoci. Dzięki temu nie będą przesuszone na skutek działania wysokich temperatur.
    • Ma właściwości pielęgnujące i rewitalizujące, dlatego nadaje pasmom zdrowego, młodzieńczego wyglądu.
    • Po zakończonej stylizacji Twoja fryzura będzie miękka w dotyku, błyszcząca, a przede wszystkim bezpiecznie wygładzona.

    Bez względu na to, czy jesteś posiadaczką bujnych loków, delikatnych fal, czy cienkich, puszących się włosów – prostownica z funkcją wydzielania pary doskonale sprosta Twoim oczekiwaniom. To dobry wybór dla każdego typu włosów, a zwłaszcza tych o wrażliwej strukturze.

    Przeczytaj też: Prostownica z jonizacją czy bez? Która lepsza?

    Kupuj topowe urządzenia do soków i koktajli na promocjach!

    Podsumowanie

    Mocno wierzę, że pomogłam Ci znaleźć odpowiedź na tytułowe pytanie: prostownica parowa czy zwykła?

    Jeżeli Twoje włosy są grube, niesforne i na co dzień trudno jest Ci je okiełznać, urządzenie z funkcją wytwarzania pary będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

    Na pierwszy rzut oka może Ci się wydawać, że stylizatory parowe nie są wygodne w użytkowaniu i zabierają sporo czasu. W końcu w ich przypadku dochodzi dodatkowa czynność – napełnianie zbiorniczka.

    Myślę, że jest to kwestia wprawy, dlatego nie rezygnuj z nich, jeśli odniosłaś takie wrażenie. Gdy przyzwyczaisz się do modelu parowego, przygotujesz prostownicę do pracy w zaledwie kilka sekund.

    Pamiętaj, że urządzenia do prostowania włosów mają wiele ważnych cech i funkcji. Wszystkie z nich opisałam dla Ciebie w poradniku zakupowym jaką prostownicę wybrać. Zajrzyj do niego, aby dokonać rozsądnego zakupu!

    Oceń publikację
    [Głosy: 16 Średnia: 4.3]

    Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

    Subscribe
    Powiadom o
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments