W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Suszarka na pralce w słupku – Montaż i porady

Łukasz Proszek
Komentarze:  129

Jeżeli zastanawiasz się, jak zamontować suszarkę na pralce w słupku, to jesteś w dobrym miejscu. W moim poradniku dokładnie omówię wszystkie zagadnienia związane z montażem w słupek tych dwóch urządzeń dużego AGD.

suszarka na pralce w słupku

Spis treści:

  Postawienie suszarki na pralce, czyli w tzw. słupek, da Ci wiele korzyści. Taka wieża pralnicza zajmuje mniej miejsca, a łączniki zazwyczaj oferują wysuwaną półkę, na której postawisz np. kosz z praniem. Dodatkową zaletą jest łatwiejszy dostęp do suszarki bębnowej.

  O czym jednak trzeba pamiętać, stawiając suszarkę na pralce? Czy są tu jakieś uniwersalne zasady? Czy pralka może stać na suszarce? Jakie wymiary musi mieć sprzęt, a jakie cechy łącznik, żeby wszystko do siebie pasowało? Przejdźmy do konkretów!

  Dopasuj łącznik do pralki i suszarki

  Najważniejsza kwestia, czyli wymiary pralki, suszarki i kompatybilność łącznika. Niektóre duety piorąco-suszące nie będą do siebie pasowały, nawet gdy są od tego samego producenta!

  Problem pojawia się przede wszystkich przy płytkich pralkach slim, bo większość łączników sprawdza się w przypadku pełnogabarytowych pralek. Szerokość musi wynosić 60 cm, a większa swoboda, choć zależnie od danego połączenia, dotyczy głębokości obu urządzeń.

  Za chwilę opiszę dla Ciebie dwa przypadki: wszystko jednego producenta i kompilacja sprzętu dwóch firm z łącznikiem uniwersalnym. Zobaczysz, które rozwiązanie jest lepsze.

  Pralka, suszarka i łącznik od jednego producenta

  Najbezpieczniejszym wyjściem jest zakup pralki i suszarki tego samego producenta. Najlepiej w zbliżonych wymiarach i dokupienie do nich markowego łącznika, również od tego producenta.

  Jeżeli stoisz przed wyborem obu urządzeń lub brakuje Ci suszarki, to zajrzyj do moich rankingów. Podpowiem, że najfajniejsze wieże pralnicze robi się zazwyczaj z urządzeń firm Bosch, Siemens, Electrolux, AEG, LG, Samsung i BEKO.

  Jednocześnie popatrz na dostępne łączniki. Niestety, ale czołowi producenci zwykle trochę za nie liczą, często ponad 200 zł.

  Z szybkiego przeglądu najlepszych łączników do stawiania suszarki na pralce można wyciągnąć kilka wniosków:

  • Na rynku pojawił się bardzo ciekawy łącznik Whirlpool. Obsługuje bowiem głębokość od 45 do 60 cm. Pasuje do wielu urządzeń pełnogabarytowych, ale także slim.
  • Łączniki Bosch i Siemens często są kierowane do poszczególnych serii suszarek tych producentów. No i często nie ma problemu z połączeniem Bosch + Siemens. Montaż jest zazwyczaj łatwy, choć czasem wymaga wiercenia otworów w łączniku. Jedni się ucieszą, bo gwarantuje to ogromną stabilność i bezpieczeństwo całej wieży pralniczej, a inni zrezygnują, nie chcąc się bawić w takie majsterkowanie. Polecam jednak spróbować, bo w mojej ocenie warto, a łączniki tej firmy są bardzo dobre.
  • Ciekawie jest w przypadku łączników AEG i Electrolux, bo znajdą się tu modele nazywane uniwersalnymi (przynajmniej kiedyś). Czyli w teorii da się zamontować suszarkę innego producenta. Warunek? Trzymaj się zalecanych wymiarów obu urządzeń. Szerokość oczywiście standardowa, czyli 60 cm, a głębokość od 54 do 60 cm. Montaż jest tu wyjątkowo prosty, choć znam nieco stabilniejsze wieże pralnicze. Opiera się na samoprzylepnych podkładkach na blat pralki i dosłownie jednej śrubie mocującej. Nie ma tragedii ze stabilnością, choć w przypadku Boscha i Siemensa jest lepiej.
  • Łączniki Samsung nie mają zbyt wielu informacji o kompatybilności. Jest jedna główna, czyli pralka na 55 lub 60 cm głębokości. To przy okazji dość ciekawe, gdyż większość łączników odnosi się do głębokości suszarki, a nie sprzętu do prania. Sporo opinii głosi, że ich instrukcje nie do końca są dopracowane, a z samym montażem trzeba się trochę użerać, aby było ergonomicznie i estetycznie.
  • BEKO robi niezły miszmasz. Niektóre modele są dedykowane wielu seriom urządzeń, a inne do konkretnych głębokości suszarki, przede wszystkim 60 lub 54 cm głębokości. I tutaj ważna informacje od BEKO, bo różnica w głębokości pralki i suszarki nie może przekraczać 10 cm. Teoretycznie da się więc połączyć dość płytką pralkę (44 cm) z suszarką (54 cm). Ogólnie biorąc, montaż chwilę zajmie, ale nie jest zbyt skomplikowany czy kłopotliwy.

  Największe zalety wieży pralniczej tego samego producenta:

  1. Przede wszystkim brak ryzyka, że coś nie będzie do siebie pasować. Trzymając się zaleceń dotyczących wymiarów i kupując pasujący łącznik, nie rozczarujesz się.
  2. Takie dopasowanie wpływa na ogólny design. Wiadomo, położenie suszarki na pralce ma być przede wszystkim stabilne i bezpieczne, ale wygląd takiego segmentu również ma znaczenie. Wybierając jednego producenta, są większe szanse na to, że nic nie będzie odstawać. Szczelina między sprzętem nie będzie zapewne widoczna. Nawet przy różnicy w głębokości obu urządzeń całość powinna się dobrze prezentować w Twojej domowej pralni lub innym pomieszczeniu.
  3. Masz wszystko od tego samego producenta, ale montaż jest dla Ciebie wyjątkowo kłopotliwy? W takiej sytuacji są większe szanse na to, że dzwoniąc na infolinię danej firmy, uzyskasz cenne rady, jak prawidłowo ustawić suszarkę na pralce w słupek. Osoby tam pracujące znają przecież (a przynajmniej powinny znać) sprzęt, o który pytasz, i mają doświadczenie w rozwiązywaniu montażowych zagwozdek.

  Planujesz zakupy? Zobacz promocje w popularnych sklepach!

  Pralka i suszarka różnych producentów z uniwersalnym łącznikiem

  Kombinowanie z różnymi producentami i uniwersalnym łącznikiem też ma swoje plusy. A właściwie jeden: dostajesz większy wybór i swobodę w skomponowaniu swojej wieży pralniczej.

  Ale czy na pewno?

  Nie do końca. Znów wystarczy dokładnie prześledzić różne łączniki, tym razem uniwersalne. Wyłaniają się tu takie firmy, jak np. Wpro, Meliconi, Scanpart, Metrox i VidaXL.

  Co je łączy? Prawie wszystkie sprawdzają się tylko przy jednych wymiarach: 60 cm szerokości i 60 cm głębokości (zarówno w przypadku pralki, jak i suszarki). Producenci dążą jednak do wyszczuplania głębokości swoich urządzeń, aby zabierały jeszcze mniej miejsca. I tak oto w wielu przypadkach trzeba będzie powrócić do planu z kupowaniem wszystkiego od jednego producenta.

  A co z łącznikiem AEG-Electrolux (konkretnie modelem SKP11)? W końcu wspominałem, że obsługuje głębokość od 54 do 60 cm.

  Na początku był kreowany na łącznik uniwersalny, który pasuje do urządzeń wszystkich producentów… do czasu. Sporo osób wierzyło tym zapewnieniom, a potem przeżywało lekki szok. Problemy występowały głównie z niektórymi suszarkami Bosch i Samsung.

  W obu przypadkach powodem były przede wszystkim niedopasowane do wnęk łącznika… nóżki. Tak prosty element, a właściwie uniemożliwiał prawidłowy montaż w słupku. Jedyną opcją stawało się piłowanie nóżek, o ile były za duże. W odwrotnym przypadku pozostawał jedynie zwrot łącznika lub suszarki.

  Ten przypadek pokazuje, że nie jest raczej możliwe stworzenie uniwersalnego łącznika, który na 100 procent pasuje do każdego duetu – nawet zakładając, że wymiary spełniają zalecenia producenta.

  Mimo wszystko przy wymiarach 60 x 60 cm da się dobrać do siebie mnóstwo połączeń. A samych łączników jest wtedy nieco więcej do wyboru.

  Potencjalne problemy przy użyciu łącznika uniwersalnego:

  • Niedopasowane nóżki suszarki do wnęk łącznika, o których wspominałem.
  • Wiele modeli nie nadaje się do pralek z zakrzywionym blatem.
  • Problem może stanowić szuflada na detergent umieszczona zbyt blisko blatu, czyli po prostu wysoko.
  • Wielu producentów łączników ostrzega przed za nisko umieszczonymi elementami suszarki. Chodzi o drzwiczki filtra lub pojemnik na wodę. Frontowa część łącznika nie może zasłaniać takich miejsc, bo uniemożliwi Ci do nich dostęp.
  • Kwestią dyskusyjną jest uznanie gwarancji, jeżeli pralce lub suszarce coś się stanie przez wadliwy łącznik. Jeżeli nie jest zatwierdzony przez producenta uszkodzonego urządzenia, to równie dobrze możesz utracić gwarancję.

  Największe zalety wieży pralniczej z uniwersalnym łącznikiem:

  1. Możliwość połączenia pralki i suszarki różnych producentów. Niemniej wypada się wtedy trzymać zalecanych wymiarów, które zazwyczaj sprowadzają się do 60 cm głębokości. Wyjątek stanowi łącznik AEG-Electrolux, ale z czasem wyszło na jaw, że wcale nie pasuje do wszystkich suszarek (problem z niedopasowanymi nóżkami suszarki do prania).
  2. Masz większy wybór w przypadku samego łącznika. Uniwersalne modele produkowane są przez kilka firm. Zauważam też więcej tańszych opcji (poniżej 200 zł).

  suszarka do prania zamontowana na pralce automatycznej w słupku

  A co z ramami pośrednimi?

  Patrząc na dostępne w sklepach łączniki, często pojawiają się tańsze od nich ramy pośrednie. Również służą stawianiu suszarki na pralce. Są jednak bardziej uproszczone i nie zapewniają takiej stabilności całemu ułożeniu w słupku.

  Zawsze lepsza opcja niż bezpośrednie postawienie jednego urządzenia na drugim, ale dużo bardziej polecam jednak typowy łącznik.

  No i te najtańsze ramy są pozbawione jednej fajnej cechy, mianowicie wysuwanej półki (której maksymalne obciążenie często wynosi 20 lub 30 kg).

  Nie wiesz jeszcze, gdzie postawić wieżę pralniczą? Przeczytaj też:

  Pralki slim i bardzo głębokie, czyli wszelkie ograniczenia

  Czy są jakieś ogólne granice wymiarów obu urządzeń dotyczące montażu w słupku? Czy płytką pralkę slim, np. 45 cm, da się umieścić w słupku pod suszarką?

  To zależy. W przypadku płytkich pralek powrócę do łączników BEKO. Jest tam zasada, że różnica głębokości nie może przekraczać 10 cm, a niektóre modele są kompatybilne z suszarkami o 54 cm głębokości. Wygląda na to, że to taka wersja pod płytsze urządzenia, bo istnieje możliwość połączenia suszarki z pralką mającą minimum 44 cm głębokości.

  Niestety, ale wśród innych producentów bywa jeszcze gorzej, chyba że łączniki odnoszą się do konkretnych serii. Taka sytuacja jest u Boscha i Siemensa, ewentualnie Samsunga, ale tam i tak wchodzą w grę dwie wartości (55 lub 60 cm).

  Jako że jestem dociekliwy, sprawdziłem wymienione przez Boscha i Siemensa serie. Co się okazało? Odnoszą się wyłącznie do suszarek, a głębokość tego sprzętu zazwyczaj wynosi 60 cm, choć czasem więcej (nawet 64 lub 65 cm). A jakie pralki do nich pasują? Tego już nie wiadomo. Trzeba albo dzwonić na infolinię, albo na stronie tych firm, konkretniej podstronie z danym łącznikiem, wpisać E-numer sprzętu z tabliczki znamionowej, która znajduje się na pralce.

  Wygląda w każdym razie na to, że powyżej 60 cm pojawia się często problem z montażem w słupek. Z pralkami slim jest jeszcze większy kłopot, bo zostaje BEKO lub sprawdzanie niektórych modeli Boscha i Siemensa.

  No i takim ogólnym powodem problemu z urządzenia slim jest… głębokość suszarek. Nie ma wśród nich wielu bardzo płytkich modeli. Te płytsze niż 50 cm można w zasadzie policzyć na palcach jednej ręki i wywodzą się głównie od Candy oraz Beko. Potwierdza to ranking suszarek slim.

  Dlaczego suszarka zawsze musi być na pralce?

  Czy pralkę można postawić na suszarce? Nie.

  Dlaczego? Pomijając kwestię prawidłowego podłączenia pralki, urządzenia piorące są cięższe, szczególnie z bębnem pełnym wody i ciuchów. Producenci specjalnie umieszczają w nich betonowe lub żeliwne elementy stabilizujące. Omówiłem to w artykule o tym, ile waży pralka.

  Do tego dochodzą wibracje podczas cyklu wirowania, a także delikatniejsza budowa samych suszarek (nie są przystosowane, aby stawiać na nich coś tak ciężkiego).

  Tak więc być musi, że suszarka na górze, a pralka na dole. Podejrzewam, że odwrotne ułożenie sprzętu byłoby śmiertelne dla suszarki lub pralki, zresztą nie radzę Ci tego sprawdzać.

  Czy montaż w słupku bez łącznika ma sens?

  Raczej nie. Nie jest to bezpieczne rozwiązanie dla całej wieży pralniczej, która musi być przecież stabilna.

  Znajdą się oczywiście osoby, które bezpośrednio stawiają suszarkę na pralce i ich urządzenia jakoś żyją. Ja wolę nie ryzykować i Tobie też tak radzę.

  Druga sprawa, że taka kolumna nie będzie dobrze wyglądać. Łącznik maskuje przecież nóżki suszarki i szczelinę między nią a pralką.

  A jeżeli jesteś uparciuchem i nie zamierzasz się bawić z jakimiś tam łącznikami… to i tak mam kilka rad.

  Oczywistością są bardzo zbliżone wymiary obu urządzeń. Pralka powinna być w takiej sytuacji jak najcięższa i nie wykazywać tendencji do nadmiernego wibrowania. No i właściwie najważniejsza sprawa, czyli pozycja względem podłoża. Cała wieża pralnicza musi być idealnie wypoziomowana, bo inaczej w końcu dojdzie do uszkodzenia pralki lub upadku suszarki (a pewnie obu tych tragedii).

  I jest jeszcze jedna opcja! Chodzi o włożenie między suszarkę a pralkę maty, ewentualnie nałożenie na nóżki sprzętu do suszenia specjalnych nakładek. Takie gumowe dodatki niwelują wibracje i wyciszają pracę urządzeń. Opisywałem je w przeglądzie ciekawych akcesoriów do pralek.

  Jak się zabrać do postawienia suszarki na pralce?

  Przede wszystkim na luzie i w dwie osoby, bo suszarka waży ponad 50 kg. Cała reszta zależy od specyfiki pomieszczenia, a przede wszystkim rodzaju łącznika. Tak jak wspominałem przy omawianiu modeli czołowych firm, łączniki potrafią się od siebie bardzo różnić.

  Niekiedy trzeba wiercić w blacie pralki, wkręcać mnóstwo śrubek, czasem tylko nakleić łącznik na pralkę i wkręcić jedną śrubę, a jeszcze innym razem dodatkowo przymocować pasy. Tak, niektóre łączniki mają dodatkowe pasy stabilizujące, które przechodzą z boku wieży (a inne dodatkowe łączniki, również montowane po bokach). Wszystko zależy więc od konkretnego połączenia.

  Dodam, że w przypadku Boscha w grę wchodzi zamówienie serwisantów, którzy w ramach usługi nie tylko zamontują suszarkę na pralce w kolumnie, ale też wypoziomują całość i udzielą szkolenia z obsługi obu urządzeń. Ta przyjemność kosztuje 250 zł, więc proponuję jednak spróbować samemu. Chyba że nie masz czasu lub nerwów na samodzielny montaż wieży pralniczej.

  Kilka ogólnych porad:

  1. Jeszcze przed montażem, a najlepiej zakupem, oblicz ogólną wysokość wieży pralniczej. Łączniki mają podawane w specyfikacjach dokładne wymiary, więc szybko się dowiesz, o ile zwiększy się wysokość całej kolumny. Nie wiem w końcu, czy chcesz dokładnie dopasować urządzenia w słupku do aranżacji danego pomieszczenia. Być może ogólna wysokość ma dla Ciebie duże znaczenie.
  2. Jeśli masz śliską posadzkę, to rozważ podłożenie maty antywibracyjnej pod pralkę. Nie jest to wielki wydatek, a zapewni dodatkową stabilizację całego segmentu pralniczego.
  3. Dowiedz się przed zakupem, jakie narzędzia będą Ci potrzebne. Tak jak wcześniej pisałem, czasem trzeba coś wiercić lub wkręcać. Głupio byłoby w połowie podłączania przerwać je z powodu braku odpowiedniego śrubokręta lub klucza, prawda?
  4. Pamiętaj o zostawieniu wolnej przestrzeni z tyłu (na przyłącza), jak i chociaż 5 cm po obu stronach (dla prawidłowej wentylacji i oddawania ciepła).
  5. Wypoziomuj pralkę nie tylko względem podłoża, ale także nóżki suszarki, aby cała wieża była prosta i stabilna.
  6. Bardzo istotny jest łatwy, a przede wszystkim możliwy dostęp do elementów wymagających konserwacji (np. filtrów).
  7. Po zakończeniu montażu suszarki i pralki w słupek uruchom krótki cykl testowy obu urządzeń (nie wkładając nic do bębnów). W ten sposób przekonasz się, czy całość jest stabilna, czy wymaga jakichś korekt. Sprzęt nie powinien się kołysać, a tym bardziej skakać.

  Podsumowanie

  Pralka i suszarka jedna na drugiej, czyli zamontowane w słupku, to ogromna korzyść. Fajny wygląd takiej wieży, stabilność oraz bezpieczeństwo obu urządzeń, dodatkowa i wysuwana półka, łatwy dostęp do bębna suszarki, a przede wszystkim duża oszczędność miejsca.

  Niestety, dobór takiego duetu i odpowiedniego łącznika nie jest wcale łatwy. Czasem w ogóle nie ma możliwości połączenia dwóch modeli.

  Na reklamach czy sponsorowanych przez producentów materiałach wszystko wygląda pięknie. Montaż odbywa się momentalnie, nie ma żadnych przeszkód, a kompatybilność jest szeroka.

  W rzeczywistości łączniki miewają problemy z urządzeniami głębszymi niż 60 cm, a jeszcze częściej płytszymi niż 54 lub 55 cm.

  Z moim poradnikiem już wiesz, na co uważać i jakie są poszczególne łączniki, również te uniwersalne. Starałem się jak najdokładniej omówić ten temat, ale jeżeli masz swoje doświadczenia, to podziel się opinią w sekcji komentarzy.

  Oceń publikację
  [Głosy: 18 Średnia: 4.7]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  129 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Beata
  29 dni temu

  Dzień dobry
  Proszę o pomoc w doborze łącznika niestety sama nie jestem w stanie 🙁
  Pralka Samsung WF60F4E0W2W
  Suszarka GRUNDIG GT76724WBPB
  Pozdrawiam
  Beata

  Piotr
  11 miesięcy temu

  Dziękuję za artykul i cenne porady. I teraz mam problem po artykule heh.
  Mam pralke slim Samsung WF60F4E0W0W. Glebokosc według producenta to 40cm. Czy postawie na tym suszarkę 46cm? Za pomocą łącznika? Np Suszarka Beko DF7412WPB – slim 45,9cm – pompa ciepła – 7kg. proszę o poradę i ewentualne wskazówki. Z góry dziękuję

  Dominika
  1 rok temu

  Witam. Kupiłam pralkę i suszarkę Bosch z zamiarem zamontowania w kolumnie. Łącznik do tych sprzętów wymaga przywiercenia do pralki. Czy pralka nie straci swojej gwarancji przez wywiercenie w niej otworów?

  Małgorzata
  1 rok temu

  Dzień dobry, kupiłam pralkęElektrolux EW7F348ASP steam care 700+ łącznik Elektrolux do pralki i suszarki, niestety, suszarka Elektrolux Delicate Care 800 po ustawieniu w słopku wystaje poza zabudwę, jest dłuższa od pralki i wystaje do przodu. Czy istnieje model suszarki Elektrolux, który po ustawieniu nałączniku byłby w jednej linii z czołem pralki?

  Małgorzata
  1 rok temu

  Dziękuję za odzew 🙂 Łącznik był montowany przez montażystów z Rtv Ero Agd, więc myślę, że to dla nich rutyna

  Małgorzata
  1 rok temu
  Reply to  Małgorzata

  A czy można ten łącznik przesunąć w tył?

  Katarzyna
  1 rok temu

  Witam, posiadam pralkę Samsung Ecobubble WF70F5E0W2W/EO o wymiarach 59,5 cm szerokości i 56 cm głębokości na która chcę postawić suszarkę SAMSUNG DV90T5240AT Optimal Dry AI Control, który łącznik powinnam zastosować?

  Radosław
  1 rok temu

  Witam! Mam pralkę Samsumg Ecobubble 8kg i suszarkę Electrolux Perfect Care 800. Próbowałem z łącznikiem uniwersalnym firmy Wpro ale niestety szufladka nie dawała się otwierać i zamykać swobodnie przez przód pralki. Jaki łącznik mogę zastosować by te dwa urządzenia połączyć?

  Radosław
  1 rok temu

  Obaj producenci twierdzą, że nie da się połączyć tych dwóch modeli. Spróbuję jeszcze z łącznikiem Electroluxa STA9GW.

  Konrad
  1 rok temu

  Cześć, pralka slim samsung, suszarka slim candy. Czy zna ktoś łącznik z wysuwaną półką do urządzeń typu slim?

  Joanna
  2 lat temu

  Cześć mam problem tego typu, że jak pralka i suszarka są postawione obok siebie to podczas wirowania (rozpoczęcie i zakończenie wirowania – kiedy bęben łapie rozruch i zmniejsza obroty na koniec) pralka nie ma wibracji (jest dobrze wypoziomowana ). Ale jak tylko postawiłam je jedna na drugiej i połączyłam łącznikiem oryginalnym (pralka i suszarka LG i łącznik też dedykowany do tego sprzętu) to podczas rozpoczęcia i zakończenia cyklu wirowania suszarka lekko się telepie na boki. Czy ktoś kto ma takie rozwiązanie też tak ma i czy to jest normalne? Jakoś bezpieczniej się chyba czuję jak te sprzęty nie są połączone tym łącznikiem…

  Ilona
  1 rok temu
  Reply to  Joanna

  Szkoda że nie ma żadnej odpowiedzi,bo mam to samo spostrzeżenie i obawy

  Kasia
  9 miesięcy temu
  Reply to  Joanna

  Czy udało się znaleźć odpowiedź? Też mam LG i też podczas rozpoczęcia i zakończenia wirowania suszarka lekko się telepie. Z mężem obstawiamy, że to wina łącznika (oryginalny LG) i nie wiem już czy to normalne czy nie. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi.

  Natalia
  2 lat temu

  Cześć, mam pewien dylemat. Nad pralką mam grzejnik łazienkowy, chciałabym na tej pralce postawić suszarkę w słupku. Czy suszarka może sąsiadować z grzejnikiem ?

  Iza
  2 lat temu

  Witam, posiadam pralkę Samsung Ecobubble WF70F5E0W2W/EO o wymiarach 59,5 cm szerokości i 56 cm głębokości na która chcę postawić suszarkę Bosch WTM852MSPL o wymiarach 59,8 x 59,9 cm. Waham się między dwoma łącznikami, a mianowicie WTZ 27400 lub WZT20410. Który byłby lepszy Pana zdaniem, bo ja już całkiem zgłupiałam od natłoku informacji na ten temat. Pozdrawiam Iza

  Jakub
  2 lat temu

  Witam,
  Kupilem Pralka Whirlpool W7 W945WB PL Supreme Silence oraz suszarke Whirlpool W6 D94WB EE Supreme Silence. Chcialbym je ustawic w slupku jedna na drugiej. Jakiego laczenia powinienem uzyc? Dodam ze szerokosc obu urzadzen to standardowe 60cm jednak glebokosc pralki to 64cm a suszarki 66cm. W takim przypadku nie moge uzyc standardowego lacznika poniewaz jest on dla wymiarow 60x60cm, prosze o czy jest jakis dedykowany lacznik dla urzadzen o takiej glebokosci? Jesli nie w jaki inny sposob moge bezpiecznie polaczyc urzadzenia? Pozdrawiam, Jakub

  Jakub
  2 lat temu

  Dziekuje

  Konrad
  1 rok temu
  Reply to  Jakub

  Dzień dobry, czy uzyskał Pan jakąś informacje na temat tego łącznika? Mam taką samą sytuację i również nie wiem czego szukać i czy coś jest dostępne na rynku? Pozdrawiam, Konrad

  Jakub
  1 rok temu
  Reply to  Konrad

  Witam, zrobiłem tak jak Pan Łukasz powyżej polecił i wszystko działa super. Pozdrawiam

  Michal
  2 lat temu

  Mam pralke Bosch WAN2406GPL jaka moga na niej postawic suszarke marki Bosch. Chcialem kupic suszarke Bosch WTR87TWOPL czy te dwa zestawy pasuja do siebie. prosze porade

  Justyna
  2 lat temu

  Dobry wieczór.
  Bardzo dziękuję za artykuł.
  Mam pralkę i suszarkę BEKO.
  Pralka slim, suszarka nie.
  Rozważałam różne możliwości stworzenia 'kolumny pralniczej’.
  Czy dobrze zrozumiałam, że można ją stworzyć w zabudowie takiej jak szafa?
  Jakie warunki musi wówczas spełniać taka konstrukcja?
  Jakieś specjalne wzmocnienia?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  Kuba
  2 lat temu

  Super artykuł! Wszystkie niezbędne infomracje w pigułce 🙂
  Dziękuję 😉

  Małgorzata
  2 lat temu

  Cześć, posiadam pralkę i suszarkę Beko slim oraz łącznik przeznaczony do tej serii. Przy dopasowaniu łącznika okazuje się , że dziurki na śrubki w łączniku i pralce nie nakładają się? Czy to oznacza że mam się sama wwiercić w inne miejsce czy coś z łącznikiem nie tak?

  Justyna
  2 lat temu

  Witam, mam pralkę LG o głębokości około 54 cm. Piszę około, bo nie wiem do którego momentu należy liczyć blat istotny do podłączenia suszarki. Chciałabym zakupić suszarkę Electrolux Perfect Care 800, która ma prawie 64 cm głębokości. W sklepie mówią, że nie przeszkadza taka różnica (10 cm) w głębokościach sprzętów,a na stronie Euro doradca piszę, że się nie zaleca. To w końcu jak to jest, można tak sparować te urządzenia czy nie? Jeśli tak, to jakim łącznikiem? Zależy mi konkretnie na tym modelu suszarki i na stabilności słupka. Dziękuję z góry za odpowiedź.

  Wojciech
  2 lat temu

  Bardzo pomocny artykuł, dzięki. Chociaż i tak potrzebuje pomocy, w mediamarkt wcisneli mi pralke samsung WW70T552DAE (55 cm gł.netto) i suszarke electrolux EW8H458BP (63,8 cm gł u podstawy) z informacją że łacznik samsunga na pewno bedzie pasował. Pytanie czy tak rzeczywiscie bedzie? Czy oddac pralke i kupić electroluxa?

  Piotr
  2 lat temu

  Dzień dobry. Posiadam pralkę lg F4J6QYOW gł. 56 szer 600.Zastanawiam się nad kupnem suszarki elektroluks EW8H458BP gł. 63,8 i nie wiem czy uda mi się dobrać jakiś łącznik.

  Tomasz
  2 lat temu

  Witajcie

  Posiadam pralkę LG F2J6WY1W ustawioną w szafie. Jej głębokość to 45cm.
  https://www.lg.com/pl/pralki/lg-F2J6WY1W

  Chciałbym dokupić suszarkę bębnową i ustawić ją na tej pralce.

  Proszę o pomoc w doborze produktu, który może zostać zamontowany w takim układzie umożliwiając prawidłowe funkcjonowanie obu urządzeń bez obaw o awarie.

  Artur
  3 lat temu

  Pralka LG 45.5cm głęboka i kupiłem suszarkę Beko również slim 46.1 cm głęboka czy jest możliwość postawienia jednej na drugą z zastosowaniem łącznika Beko PSKS ???

  Asia*
  3 lat temu

  Posiadam pralkę Beko WMN 71243 PL PTLMB3 i suszarkę WTH850E7PL Proszę o dobranie łacznika😉
  Pralka głębokość 49cm a suszarka głębokość 60cm

  Alal
  3 lat temu

  Dzień dobry,
  Umieszczenie „kolumny pralniczej” jak na pierwszej fotografii (na lekkim, nawet 10-15 cm podwyższeniu) sprawi, że środek bębna suszarki wypada niemal na wysokości oczu. Zestaw stojący bezpośrednio na posadzce jest również wysoki. Czy wyjmowanie prania z tak umieszczonego bębna suszarki jest w ogóle wygodne?
  Pozdrawiam

  Iwona
  3 lat temu

  WoW, takiego artykułu właśnie szukałam. Niestety u nas jest problem z dobraniem łącznika/półki. Pralka Samsung WW70J5346DW (60 szer, 55 głęb) i suszarkę Bosch WTR87TW0PL (60 cm szer, 59 głęb).
  Testowaliśmy już łącznik Samsung SKK-DD – nie pasuje, suszarka ma za krótkie nóżki przez co szuflada się nie chowa i topornie chodzi.
  Teraz mamy łącznik z Boscha, WTZ 27400. Jednak wymaga on przewiercenia góry pralki. Dodatkowo przez to, że na blacie pralki są nieco „wyższe” ramki, to boki łącznika nie stoją na prostym podłożu. Obawiamy się, że po zamontowaniu nóżki suszarki pod ciężarem będą się wyginać do środka.
  Czy miał ktoś podobną sytuację i mógłby doradzić? Wg artykułu są uniwersalne łączniki – jednak ja takich nie znalazłam.
  Druga sprawa – może da się zamontować na pralkę COŚ na co dopiero potem można zamontować łącznik?

  Iwona
  3 lat temu
  Reply to  Iwona

  UPDATE: Udało się. Suszarka stoi na pralce, łącznik: dedykowany pod suszarkę, BOSCH, z szufladą. Szuflada bardzo dobrze chodzi – nie topornie. Problem nierówności zniwelowaliśmy za pomocą wyciętego odpowiedniego kształtu, wysokość ok. 2 mm. Tym sposobem blat pralki „wyrównał” się i nie ma szans, żeby nóżki suszarki wyginały się do środka. Kształt wycięliśmy z tej „sklejki” (nie wiem co to za materiał, ale coś drewnopodobnego, twardego), która często jest stosowana jako plecy w większych ramkach na zdjęcia.

  Robert
  3 lat temu
  Reply to  Iwona

  A może łącznik Meliconi Torre Plus?

  Sandra
  3 lat temu

  Witam , mam pralkę firmy amica o głębokości 46 cm , w prezencie dostaliśmy suszarkę bębnowa firmy Samsung o głębokości 60 cm . Czy jest wyjście żeby ustawić te urządzenia w słupku ?

  Agnieszka
  3 lat temu

  Dzień dobry, chcę kupić suszarkę Gorenje MAD830 i pralkę GORENJE MAW820ION czy będzie pasował do tego zestawu uniwersalny łącznik? Nie znalazłam łącznika produkowanego przez Gorenje, stąd moje pytanie. Pozdrawiam

  Anna
  3 lat temu

  Witam.mam pralkę hotpoint i ciężko tu dobrać suszarkę. Co by Pan polecił?nawet pan w sklepie nie umie mi doradzić. I łącznik też nie bardzo wie który.🥺pralka 60 cm.moge kupić deche u stolarz i postawić jakąkolwiek?

  jarek
  3 lat temu

  Witam, mam pralkę lg-F12A8ND. Jaka byłaby najlepszą suszarka do postawienia w słupek do kwoty ok +/- 2300?

  Piotr
  3 lat temu

  Witam, posiadam pralkę:
  Samsung AddWash Slim WW80K5210VW
  Chciał bym dobrać do niej suszarkę padło między: Candy GrandoVita GVS4 H7A1TCEX-S, a Beko EDF7434GXA, ale problemem jest ten łącznik jakie zastosować najlepiej z półką? Cena mniej istotna, głównie aby to stało stabilnie i nie zniszczyło jedno drugiego.

  Z góry bardzo Dziekuję za pomoc

  Piotr
  3 lat temu

  Obojętne mi jakiej firmy, grunt żeby pasowały do siebie ja Samsunga nie widziałem żeby był w wersji slim :/ sama suszarka, bo pralkę już mam.

  Max
  3 lat temu

  Jak połączyć suszarkę: LG RC90V9AV2Q z pralką Samsung ww70k5410uw ???
  Proszę o pomoc …

  Beata
  3 lat temu

  Super artykuł, ale zapytam o jeszcze jedno rozwiązanie, które znajduję- półkę meblową. Pralka jest obudowana z góry i boków i na niej postawiona suszarka. Czy takie rozwiązanie jest prawidłowe? Dużo by mi takie rozwiązanie ułatwiło, bo pralkę mam slim, a suszarkę 62cm głębokości. Nawet jeśli zmienię pralkę na kompatybilną z suszarką to podłączenia wysuwają mi pralkę na 70 cm głębokości, co daje mi przejście i miejsce przed na jakieś 65cm, chyba mało.

  Malwina
  3 lat temu

  Dzień dobry. Mam pralkę LG FH2G7QDN0 i myślałam że kupując suszarkę tego samego producenta wszystko będzie mi idealnie pasowało a tu okazuje się,że wszystkie łączniki są do suszarek o głębokości do 60 cm a ta którą juz zamówiłam (LG RC90V9AV2Q) ma aż 69 cm głębokości. Czy jest jakiś łącznik,najlepiej taki z wysuwaną półka, który mi połączy te dwa urządzenia?

  Ola
  3 lat temu

  Witam, posiadam pralkę PRALKA WW70J5446FW SAMSUNG, jakie dokładnie modele suszarki mogę zamontować na pralce? Proszę o podanie modelu samsunga jak i innych firm.
  Z góry dziękuję

  Karolina
  3 lat temu

  witam, mega artykuł czytam go już trzeci raz i sama nie wiem, mam pralkę Samsunga Eco Bubble głębokość 45 cm i jedyną suszarka która by mi pasowała to BEKO EDF7434GXA i jak je teraz połączyć ……tym uniwersalnym łącznikiem ?

  Sylwia
  3 lat temu
  Reply to  Karolina

  Jaki złącznik. Mam teb sam problem

  Izabrla
  3 lat temu

  Dzień dobry. Proszę o radę. Mam pralkę whirlpool AWO/C61010 jaki łącznik i jaka suszarka będzie pasować do pralki. Dodam że głębokość pralki to 47 cm po środku a po bokach 45 cm. Pozdrawiam

  Milena
  3 lat temu

  Dzień dobry, bardzo proszę o radę, mam roczną pralkę Whirpoom FWF71253WPPL, a dostałam w prezencie od teścia suszarkę ELECTROLUX EW7H438BP. Moje pytanie czy mogę za pomacą, którego łącznika postawić suszarkę na pralce? A może nie ma takiej opcji i pozostaje mi postawić oba sprzęty obok siebie. Z góry dziękuję za informację.
  P. S. artykuł świetnie napisany i bardzo pomocny.
  Pozdrawiam Milena

  Miłka
  3 lat temu

  Dzień dobry. Bardzo proszę o poradę. Chcę kupić suszarkę do montażu na pralce Amica tawe 7123 lclds. Z powodu małej głębokości pralki myślałam o modelu suszarki Beko EDF7434GXA. Jaki łącznik byłby do tego zestawienia dobry i czy uda się połączyć te dwa urządzenia?

  Justyna
  3 lat temu

  Dzień dobry, mam takową pralkę model LG F2J6WY0W 600s x450g x850w (w mm) chciałabym kupić suszarkę aby postawić ja na owej pralce. Producent pralki nie posiada, nie potrafi dobrać:/ Może Pan wie jaka suszarka i łącznik mógłby pasować pod tę slim pralkę, ozłoce;) pozdrawiam

  Monika
  3 lat temu

  Witam czy jest możliwość postawienia suszarki na pralkę o gł. 52 cm ? Mam zamiar kupić
  suszarkę ale nie wiem czy na pralkę o takiej głębokości coś znajdę .

  Anna
  3 lat temu

  Witam mam pytanie. Kupiłam pralkę i suszarkę Beko. Mam łącznik. Chcę postawić w słupku. Czy łącznik wystarczy, czy należy jeszcze zabudować pralkę i suszarkę aby w trakcie prania czy odwirowania suszarka nie spadła?
  Pozdrawiam

  Iza
  3 lat temu

  Witam, posiadam pralkę Samsung WW70K5213WW (G:55, S:60, W:85) chcę zakupić suszarkę Bosch WTX87KH0PL(G:59.9, S:59.8, W:84.2) jaki łącznik wybrać?
  Pozdrawiam!

  Bogdan
  3 lat temu
  Reply to  Iza

  Podłączam się do pytania, a przede wszystkim czy szerokość 60 i 59,8 nie będzie że sobą kolidować jeśli Pani Iza już zakupiła dany sprzęt to czekam również jak to połączyła

  Katarzyna
  3 lat temu

  Cześć! Na wstępie dziękuję za bardzo fajne zestawienie 🙂 Zastanawiam się, czy mogłabym prosić o poradę, czy łącznik Beko o którym napisałeś, ten z tolerancją do 10 cm, zda egzamin w przypadku połączenia pralki Beko o głębokości 50cm i suszarki Boscha o głębokości 60cm? (dokładnie 59,9 😉 ). Mam starszy model pralki Beko (WMX 71033 PL PTLMB3) i planuję zakup suszarki Bosch Serie 8 WTX87K40PL.

  Magdalena
  3 lat temu

  Witam,
  Moja pralka jest schowana w zamykanej drzwiczkami szafce w łazience. Nad pralką, w tej samej szafce, jest wysuwany kosz na brudną bieliznę. Następnie na tej szafce stoi druga, o takich samych wymiarach, w której są zrobione półki. Tam trzymam detergenty. Aktualnie planuję zakup suszarki bębnowej i zastanawiam się czy mogłabym ją schować w tej górnej szafce (po zdemontowaniu półek). Czy podczas wirowania pralki szafka z suszarką może się zsunąć lub sama suszarka „wyjść” z szafki? Dodam, że teraz przy wirowaniu nic się nie dzieje, górna szafka stoi bez ruchu a detergenty nie wypadają. A może dobrym pomysłem byłoby nabicie listwy poziomej na dole górnej szafki tak aby blokowała wysuwanie się suszarki z szafki? Przyznam, że szukam takiego rozwiązania, które pozwoli mi aby oba urządzenia były schowane i abym mogła wykorzystać szafki, które aktualnie posiadamy. Proszę o poradę.
  Serdecznie dziękuję, Magda.

  Sylwia
  3 lat temu
  Reply to  Magdalena

  Mam podobny problem, mam bardzo waska pralke z blatem głębokim na zaledwie 35cm więc nawet łącznik typu slim nie wchodzi w grę. Chcialabym obudować szafką pralkę i właśnie na półce umieścić suszarke. Czy to ma sens?

  Magda
  3 lat temu

  Witam. Posiadam suszarkę Electrolux Ew8h358sp o wymiarach g. 63,8x sz. 59,6 x 85 i myślę o pralce Samsung WW90K6414QW o wymiarach g. 63,0 x sz. 60 x 85. Co Pan myśli ? Jaki łącznik do tego ?

  Magda
  3 lat temu

  Tylko pralkę Electrolux znalazłam głęboką 57. I nie wiem czy może byc do suszarki o głębokości 63,8. Jeśli tak to łącznik Electrolux dać ?

  Darek
  3 lat temu

  Witam.
  Posiadam pralkę o głębokości 55cm i chciałbym zakupić suszarkę o głębokości 64 cm. Jaki łącznik będzie odpowiedni?? Byłem w jednym ze sklepów AGD i RTV i nie uzyskałem odpowiedzi 🙁 jeden z Panów twierdził że każdy uniwersalny łącznik będzie ok a drugi z Panów że nie ma możliwości połączenia urządzeń o takich wymiarach.
  Proszę o pomoc

  Beata
  3 lat temu

  witam, prosze o rade, pralka 63 cm gleboka elektrolux Perfekt care i suszarka 60 cm gleboka elektrolux Perfekt Care mozna ustawic na laczniku przy roznicy 3 cm, Co Pan mysli o Miele czy laczyc jeden ze sprzetow Miele z inna marka?

  natalia
  3 lat temu

  Witam , kupilam dzsiaij pralke i suszarke beko . Czy mogę jednocześnie prac i suszyć? Tzn. czy oba sprzęty mogą pracować jednocześnie? (Stoją w słupku)

  Arkadiusz
  3 lat temu

  Dodał bym do tego poradnika iż trzeba czytać dokładnie instrukcję suszarek bo niestety ale niektóre modele takie jak beko mają niestandardowy wymóg jakim jest „suszarka musi się opierać o ścianę” po mimo iż jest przystosowana do tworzenia słupka to nie polecił bym tworzenia jego bo urządzenie może stworzyć więcej problemów niż to jest warte. Nawet producent nie wie jak to rozwiązać tak aby dany sprzęt mógł stać w słupku a nie musiał się opierać o ścianę bo wiadomo wibracje z czasem mogą być tragiczne w skutkach np: dla kafelek

  Maria
  3 lat temu

  Cześć, posiadam pralke elektrolux 44 cm i zakupiłam suszarkę Amica 60 cm czy jest szansa na słupkowe ustawienie? Dopasuje łącznik? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  Janusz
  3 lat temu
  Reply to  Maria

  Dzień dobry. Tez szukałem odpowiedzi na połączenie pralki slim z suszarką. Po odpowiedniej modyfikacji łączenia śrubowego w łączniku aeg udało sie postawić suszarkę 60 electroluca na pralkę elektrolux 44cm. Pralka i tak jest cięższa niż głęboka suszarka. U mnie stoi w rogu i obok kaloryfera. Więc może co najwyżej przewrócić się do przodu. Ale podczas pracy i pralki i suszarki wibracje są minimalne i nie zaobserwowałem niebezpieczeństwa przewrócenia się słupka w jakąkolwiek stronę. Ale wiadoma sprawa, że kwestie bezpieczeństwa ponad wszystko. Więc oficjalnie nie można zalecić takiego rozwiązania. Pozdrawiam.

  Anna
  3 lat temu

  Witam. Posiadam pralkę samsung o głębokości 55cm. Czy jest szansa ustawić na niej suszarkę Electrolux o głębokości 64cm?

  Robert
  3 lat temu

  Czy nie wystarczy aby tylko nóżki suszarki mieściły się na blacie pralki – nie wystawały poza blat pralki? Często ten wymiar 64 cm a dokładnie 63.8 w przypadku Electrolux obejmuje jakieś wystające elementy które nie mają wpływu na środek ciężkości urządzenia. Czemu by nie dać tego łącznika od AEG?

  Piotr
  3 lat temu

  Witam. Mam pytanie. Chce kupić komplet w słupku jeszcze jednak nie wiem jaki. Jednak pytanie tyczy się odstepu pralki po bokach mam przestrzeń na około 62cm czy jak wstawię tam pralkę 60 cm I na niej suszarkę będzie za ciasno ? Pisałeś wyżej o 5 cm z każdej strony czy to tzw. must have ? A jesli tak czy mozna znaleźć jakiś zestaw w słupku o szerokości 50 cm ?

  Piotr
  3 lat temu

  Witam
  Pralka Beko WMX71243PLPTLMB2 i suszarkę Beko DCU7330 .
  W jaki sposób i jaki łącznik zastosować aby była wieża.
  Pozdrawiam

  MARLENA
  3 lat temu

  Witam, posiadam pralke lg f4wv510solg oraz szuszarke bosch wtw8546epl czy polka wtz11400 bedzie odpowiednia?

  Kamila
  3 lat temu

  Chciałabym kupić pralkę Bosch WAN2426GPL i suszarkę Bosch WTW8546KPL, a do nich łącznik. Chciałbym uniknąć wiercenia w urządzeniach. Czy wymieniony łącznik AEG/Electrolux będzie pasować?

  Agnieszka
  3 lat temu

  Tak naprawdę to czym bardziej slim to byłoby lepiej (zyska na tym wygląd łazienki), ale z drugiej strony obawiam się, że to „odchudzenie“ sprzętu odbije się na jego jakości.

  Agnieszka
  3 lat temu

  Dzien dobry, jestem przed zakupem pralki i suszarki. Bardzo proszę o poradę, jakie modele wybrać. Będą stać w słupku w zabudowanej szafie i mam na nie 50 cm głębokości. Bardzo proszę o pomoc.

  Michalina
  3 lat temu

  Witam. Czy jest szansa postawić na pralce Amica (slim 40 cm) suszarkę Beko (45cm)?
  Pozdrawiam.

  Piotr
  3 lat temu

  Mam pytanie. Czy jeśli po bokach będę miał po 2,5 cm luzu to za mało ? Czy przez to coś może się stać nieoczekiwanego?

  Maciej
  3 lat temu

  Witam!
  Mam mega problem bo sprzęt kupiony z myślą żeby stały jeden na drugim, a okazuje się z pralka w wersji SLIM.

  Modele:
  Pralka -Candy SmartPro CSO4 1265T3\1-S
  Suszarka – Candy CSC8LF

  Jest jakaś nadzieja na zabudowę pionową?

  Dziękuję i Pozdrawiam.

  Magda
  3 lat temu

  Dobry wieczór 🙂
  Co Pan sądzi o zestawie Amica:
  Pralka DAW 8143 DSiBTO
  Suszarka AWD 82 LCB
  Z góry dziękuję za pomoc
  Magda

  Alicja
  3 lat temu

  Witam. Mam wytanie jak ustawić sprzęt? Chodzi mi konkretnie o samo podnoszenie. Mam pralkę beko łącznik i suszarkę planuje beko. Wszystko pięknie, ale jak to fizycznie podnieść i ulokować w kącie małej łazienki?

  Janusz
  3 lat temu
  Reply to  Alicja

  Jeśli mogę wtrącić swoje 5 groszy to robiłem na raty. Tzn najpierw w róg wstawiałem pralkę i poziomowałem i tak jilka razy w te i we wte do uzyskania poziomu. Wtedy suszarkę wypoziomowałem na ziemi. Potem na odstawionej od rogu pralce, wrzuciłem z żoną suszarkę na łącznik, będący już na pralce. I taki komplecik wsuwaliśmy pomalitku w róg łazienki.

  Anna
  3 lat temu

  Witam. Mam pralkę L G model FH 296WDS. Czy jest jakas szansa by kupić suszarkę i postawić na pralce. Pralka jest slim.

  Daniel
  3 lat temu

  Łukasz, zapoznałem się z Twoim tekstem i dzięki za niego. Ciut ulatwiło. Mam jednak pytanie, może jesteś w stanie podpowiedzieć.
  Mam pralkę. Beko WMX 81243 PL PTLMB2
  SZER: 60
  WYS: 84
  GŁĘB: 54

  Słowo klucz to głębokość. Napisane w każdej karcie jest 54 cm. jednak jak biorę miarkę, to 54 ma w najgłębszym punkcie (gdzies na wysokosci połowy pralki) bo sam blat ma 53 cm.
  Czy w takim razie łącząc ją poprzez łącznik AEG SKP11 z suszarką, którą chce kupić:
  ELECTROLUX EW8H358SP
  SZER: 59.6 cm
  WYS: 85
  GŁĘB: 64

  … da rade się tym łącznikiem połączyć? Jeśli nie, to czy jest jakieś rozwiązanie by udało się je jednak połączyć w słupku, bo w sumie… tylko takie rozwiązanie u mnie wchodzi w grę?

  Z góry dziękuję za informacje!

  Daniel
  3 lat temu

  Dziękuję, tak też planuję, choć do Beko już próbowalem i… no nie są skorzy do pomocy ;-). A zapytam inaczej: Gdyby stworzyć zestaw. MATA antypoślizgowa -> na niej pralka -> na niej mata antypoślizgowa + ew. gumki podkładki antywibracyjne na nóżkach suszarki?

  Słupek mógłby jedynie przewrócić się do przodu, bo z tyłu i boku ma ścianę, więc może wyżej przedstawiony przykład dałby radę?
  Oczywiscie to w przyjęciu, że nie znajdę u Elektroluxa wsparcia w tej kwestii 😉

  Dzięki Ci serdeczne za pomoc! 🙂

  Daniel
  3 lat temu

  Bardzo Ci dziękuję. Zatem albo znajdę łącznik albo będzie problem 😉 Pozdrowienia

  Sebastian
  3 lat temu

  Czy jest możliwość ustawienia węższej suszrki (40-45cm) na pralce 60cm? Ogranicza mnie grzejnik na ścianie.

  Aga
  3 lat temu

  Witam, zamontowalam suszarke bosch seria 6 na pralce bosch z tej samej serii używając łącznika bosch. W czasie prania widac jak suszarka lekko się kolysze. Wieza jest wypoziomowana. Czy jest to normalny objaw czy jest cos nie tak? Pozdrawiam

  Aga
  3 lat temu

  Dziękuję za odpowiedź 🙂

  Karolina
  3 lat temu

  Dzień dobry,
  mam pytanie,- czy mogę połączyć pralkę Bosch gł. 40 cm/szerokość 60 cm z suszarką Beko o głębokości 46 cm szer. 60 cm?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Karolina

  Krzysiek
  3 lat temu

  Witam,

  posiadam pralkę Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect, która ma wymiary (GxSxW) 44,6 x 59,8 x 84,8 cm, czyli jest dość płytka.
  Pytanie czy jest możliwe zamontowanei nad nią suszarki np. Beko DS8412WX (Wymiary (GxSxW) 54 x 60 x 84 cm).
  i jaki konkretny model łącznika mógłby tutaj zadziałać? Rozważam np. Candy WSK-1102
  Z góry dziękuję za pomoc

  piotr
  3 lat temu
  Reply to  Krzysiek

  Czy może udało Ci się rozwiązać problem? sam mam ten sam dylemat..

  Laura
  3 lat temu

  Na zdjęciu urządzenia są pięknie wpasowane, ale nie widać tam 5 cm przestrzeni po bokach…