W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Telewizor 32 cale – Ile to cm? Jakie ma wymiary?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Małe telewizory 32 cale to nabytek głównie do niewielkich pomieszczeń. Znaczenie mają więc wymiary sprzętu, głównie szerokość. W poniższej analizie przedstawię Ci konkretne dane. Dzięki temu bez trudu oszacujesz, ile wolnej przestrzeni musisz zarezerwować 32-calowemu telewizorowi.

Telewizor 32 cale ile to cm, jaką ma szerokość i inne wymiary

Spis treści:

  Ile centymetrów ma przekątna 32 cale?

  Zacznijmy od podstawy, czyli powierzchni ekranu. Przekątna 32 cale liczy dokładnie 81,28 centymetra, co sprawia, że mówimy o najmniejszych masowo produkowanych telewizorach (teoretycznie znajdą się jeszcze mniejsze, ale jest ich bardzo mało).

  Powyższa wartość wiąże się ściśle z umiejscowieniem odbiornika. Musisz bowiem wiedzieć, jaka odległość od telewizora 32 cale jest najlepsza. Inaczej albo ujrzysz za bardzo rozmyty obraz (gdy usiądziesz za blisko ekranu), albo nie uchwycisz wielu szczegółów (gdy będziesz za daleko od telewizora).

  Ranking telewizorów 32 cale – zwycięzca

  Samsung QE32LS03B

  Telewizor 32 cale – Jakie ma wymiary?

  Wymiary telewizorów 32 cale są następujące:

  • Szerokość: 71 – 74 cm (zazwyczaj nie powiększa jej podstawa)
  • Wysokość: 41,9 – 44,5 cm bez podstawy i 45,2 – 49,6 cm z podstawą
  • Głębokość: 7,6 (choć Samsung The Frame stanowi wyjątek, ma zaledwie 2,5 cm) – 9,3 cm bez podstawy i 14,3 – 22 cm z podstawą

  Jeżeli więc masz mało miejsca na stoliku czy komodzie na 32-calowy telewizor, zwróć baczną uwagę na jego szerokość oraz podstawę. Ta druga cecha potrafi znacząco podnieść wysokość, a zwłaszcza głębokość.

  Na szczęście najlepsze telewizory 32 cale mają najczęściej minimalistyczne nóżki, na których stoją, a nie jakieś masywne podstawy centralne. To oszczędza miejsce potrzebne na odbiornik. Z drugiej strony za smuklejszą konstrukcją często idzie w parze nieco wyższa cena telewizora 32 cale.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Ile waży telewizor 32 cale?

  Małe telewizory 32-calowe ważą 3,6 – 5 kg bez podstawy oraz 3,9 – 5,4 kg z podstawą.

  Nie stanowią więc dużego ciężaru, łatwo przenieść gdzieś taki telewizorek.

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 3.8]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments