W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Telewizor 43 cale – Ile to cm? Jakie ma wymiary?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Zastanawiając się nad telewizorem 43 cale, obstawiam, że masz stosunkowo niewiele miejsca na nowy odbiornik. Dlatego też dobrze wiedzieć, ile centymetrów ma 43-calowy telewizor – zarówno jeżeli chodzi o przekątną ekranu, jak i całkowite wymiary. Dokładnie omówiłem to w poniższym artykule.

Telewizor 43 cale – Ile to cm? Jakie ma wymiary?

Spis treści:

  43 cale – Ile to centymetrów?

  43 cale to dokładnie 109,22 cm, jeżeli chodzi o przekątną. Na tle innych wielkości telewizorów nie są to ogromne liczby. 43 cale zaliczają się bardziej do mniejszych ekranów.

  Oczywiście sporo zależy od stanowiska oglądającego. Dlatego też dobrze wiedzieć, jaka odległość od telewizora 43 cale jest najlepsza.

  Ranking telewizorów 43 cale – zwycięzca

  Sony KD-43X85K

  Telewizor 43 cale – Jakie ma wymiary?

  Standardowe wymiary telewizorów 43 cale wyglądają następująco:

  • Szerokość – 96,1 – 96,7 cm (zazwyczaj nie powiększa jej podstawa)
  • Wysokość – 55,6 – 56,4 cm bez podstawy i 58,5 – 63 cm z podstawą
  • Głębokość – 2,7 – 8,5 cm bez podstawy i 20,5 – 29 cm z podstawą

  Jak widzisz, modele w tej przekątnej mają zazwyczaj bardzo cienkie ramki, na co wskazuje ich szerokość, jak i ranking telewizorów 43 cale. Szerokość oraz wysokość nie są tu za bardzo zróżnicowane, przynajmniej nie licząc podstawy.

  Z gabarytów najbardziej różni się głębokość, zwłaszcza ta bez podstawy. Musisz jednak wiedzieć, że mocno zaniżają ją niektóre telewizory QLED marki Samsung. To one oferują mniej niż 3 cm głębokości.

  Jeżeli planujesz umieścić telewizor 43-calowy na wąskim meblu, zwróć uwagę na rodzaj jego podstawy. Chcąc zaoszczędzić miejsce na nią, wybierz model na jednej nóżce.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Ile waży telewizor 43 cale?

  Telewizory 43 cale ważą 7,3 – 10,2 kg bez podstawy i 7,6 – 14 kg z podstawą. Nie należą więc do zbyt ciężkich odbiorników, przez co łatwo je przenieść do innego pomieszczenia.

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments