W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Telewizor 75 cali – Wymiary, ile to cm?

Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Telewizory 75 cali to jedne z największych odbiorników na rynku. Co za tym idzie, ich wymiary są pokaźne i trzeba wiedzieć, czy tak duży telewizor zmieści się na komodzie bądź stoliku RTV. W poniższym artykule dokładnie opisałem wymiary TV 75 cali. Dowiesz się też, ile centymetrów ma tak duża przekątna.

Telewizor 75 cali - Wymiary, ile to cm?

Spis treści:

  75 cali – Ile to centymetrów?

  Przekątna licząca 75 cali ma dokładnie 190,5 cm. Należy do jednych z największych przekątnych na rynku, które spotkasz w luksusowych telewizorach. Skutkuje bardzo dużym ekranem, idealnym do domowego kina.

  Jednocześnie wypada wiedzieć, jaka odległość od telewizora 75 cali jest najlepsza. Istnieje bowiem kilka zależności, dotyczą nie tylko samej przekątnej, ale i np. rozdzielczości.

  Ranking telewizorów 75 cali – zwycięzca

  Sony XR-75X95L

  Telewizor 75 cali – Jakie ma wymiary?

  Wymiary telewizorów 75 cali prezentują się następująco:

  • Szerokość – 166,7 cm – 167,5 cm
  • Wysokość – 95,6 – 98,5 cm bez podstawy i 97,5 – 105 cm z podstawą
  • Głębokość – 1,7 cm – 9 cm bez podstawy i 31 – 41 cm z podstawą

  Powyższe gabaryty potwierdza chociażby ranking telewizorów 75 cali. Jak to zwykle bywa w tej kategorii sprzętowej, najbardziej zróżnicowana jest głębokość, zwłaszcza ta bez podstawy. Dolną granicę zaniżają głównie bardzo smukłe modele QLED marki Samsung.

  Producent osiągnął to chociażby modułem One Connect, do którego podłącza się wszystkie przewody (a następnie łączy się skrzynkę jednym kablem z TV).

  Duża część 75-calowych telewizorów to wręcz bezramkowe urządzenia. Dlatego też najmniej zróżnicowana jest ich szerokość. Producenci nie mogą sobie pozwolić na zbyt grube ramki, gdyż obniżyłoby to znacząco minimalistyczną stylistykę.

  Wśród TV 75 cali panuje kilka rodzajów podstaw. To chociażby nóżki (rozstawione wąsko lub szeroko, a czasem jeszcze nieco wyżej) oraz centralna podstawa. Ta druga sprawia, że telewizor stoi na jednej nodze, jak to się potocznie określa, nadając się do postawienia na dużo węższym meblu niż jego ekran.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Ile waży telewizor 75 cali?

  Telewizory 75 cali ważą 22 – 42 kg bez podstawy i 23 – 44 kg z podstawą. Ciężaru tak dużych TV dotyczy więc całkiem spore zróżnicowanie. Opiera się głównie na materiale wykonania oraz wielkości podstawy.

  Zazwyczaj im cięższy telewizor 75-calowy, tym lepiej go wykonano. Prosty, lecz skuteczny wskaźnik.

  Podsumowanie

  Wymiary telewizorów 75 cali to zazwyczaj ok. 167 cm szerokości, 96 cm wysokości bez podstawy i 98 cm z podstawą oraz najczęściej ok. 7 cm głębokości bez podstawy i ponad 30 cm z podstawą. Przekątna ekranu wynosząca 75 cali to z kolei 190,5 cm.

  Przeczytaj też: Na jakiej wysokości powiesić telewizor 75 cali?

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4.2]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments