W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Termowentylator ceramiczny czy zwykły? Który lepszy?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Termowentylatory, zwane także farelkami, to prosty sprzęt, ale istnieje tu pewien podział. Uwagę zwracają modele z ceramicznym elementem grzejnym. Czy są lepsze od zwykłych termowentylatorów? Na czym polega różnica między nimi? Przeczytaj poradnik, a prędko się tego dowiesz!

Termowentylator ceramiczny czy zwykły? Który lepszy?

Spis treści:

  Różnice między termowentylatorem ceramicznym a zwykłym

  Sprzęty różnią się głównie rodzajem zastosowanego elementu grzewczego. W zwykłym termowentylatorze znajdziesz tradycyjną spiralę, a w drugim typie urządzenia grzałkę ceramiczną. Oczywiście w obu przypadkach przez element grzewczy przepływa prąd, dzięki czemu rozgrzewa się do wysokiej temperatury.

  Kolejna różnica dotyczy efektywności pracy.

  Najlepsze termowentylatory ceramiczne nagrzewają się szybciej. To oznacza, że nie musisz za długo czekać, aby poczuć przyjemne ciepło. Co więcej, urządzenia z tej kategorii dłużej oddają ciepło, a więc po wyłączeniu pomieszczenie nie wychładza się zbyt szybko.

  Trafisz też na informację, że zwykły termowentylator jest mniej trwały. Okazuje się, że ceramiczną grzałkę cechują lepsze parametry mechaniczne i elektryczne. Tym samym wyposażony w nią sprzęt pozostaje sprawny na dłużej.

  Między urządzeniami raczej nie dostrzeżesz różnic w takich kwestiach jak estetyka. Tu dużą rolę odgrywa Twój gust, ale prawdopodobnie w obu grupach znajdziesz dostatecznie eleganckie urządzenie pasujące do określonego wnętrza.

  Problemem nie będzie też rozmiar sprzętu. Zarówno wśród ceramicznych, jak i zwykłych termowentylatorów są modele bardziej oraz mniej kompaktowe.

  Niemniej zwróć uwagę, że sprzęty wyposażone w ceramiczną grzałkę kosztują więcej. To bardziej nowoczesne urządzenia, więc ich zakup wiąże się z większym wydatkiem. Cena jest więc kolejną różnicą, którą szybko dostrzeżesz.

  Ranking termowentylatorów – zwycięzca

  Stadler Form Paul

  Termowentylator ceramiczny czy zwykły – który lepszy?

  Dla wielu lepszym wyborem jest bez dwóch zdań nowoczesny termowentylator ceramiczny. Podpisuję się pod tym. Za jego pomocą szybko ogrzejesz pomieszczenie. Nie martwisz się jednocześnie, że momentalnie zapanuje w nim chłód, kiedy postanowisz wyłączyć urządzenie. Poważnym argumentem jest też długa żywotność sprzętu z ceramiczną grzałką.

  Nie rozczarujesz się, wybierając taki termowentylator, jeśli zależy Ci na trwałości i efektywności pracy. Urządzenie ceramiczne zagwarantuje Ci to i to, a nawet więcej.

  Nie tylko szybciej się nagrzeje do wysokiej temperatury. Podczas jego użytkowania nie zauważysz uciążliwych, negatywnych aspektów częstego stosowania termowentylatora.

  O czym mowa?

  Sprzęt ze zwykłą spiralą mocno wysusza powietrze. Poza tym po osiągnięciu bardzo wysokiej temperatury z jego wnętrza wydobywa się nieprzyjemny, charakterystyczny zapach. Powstaje na skutek spalania się cząsteczek kurzu, które osiadają na spirali.

  Termowentylator ceramiczny pozwala Ci w dużym stopniu tego uniknąć. Co prawda nie zapobiega paleniu się kurzu całkowicie, ale nie odbywa się to tak intensywnie. Nie czujesz więc brzydkiego zapachu, który nierzadko bardzo przeszkadza.

  Wydajność to najważniejsza kwestia przemawiająca za zakupem urządzenia z ceramiczną grzałką. Zwykły termowentylator nagrzewa się wolniej. Szybciej też oddaje nagromadzone ciepło, co oznacza, że nie utrzymasz na długo optymalnej temperatury we wnętrzu.

  Tym samym musisz szybciej włączyć termowentylator po raz kolejny. Ponownie pobiera wtedy prąd, a to wpływa na wysokość rachunków.

  Przeczytaj też: Farelka czy grzejnik olejowy? Co i dla kogo lepsze?

  Oceń publikację
  [Głosy: 14 Średnia: 4]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments