W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Zawiasy suwakowe czy nożycowe w lodówce? Co lepsze?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Planując kupno lodówki do zabudowy, koniecznie zwróć uwagę na jej zawiasy. Główne rodzaje są 2: suwakowe oraz nożyce. Czym się różnią i które są ostatecznie lepsze? Dowiedz się, czytając mój poradnik!

Zawiasy suwakowe czy nożycowe w lodówce? Co lepsze?

Spis treści:

  Zawiasy nożycowe a suwakowe – Różnice

  Pierwszy rodzaj zapewnia mocowanie przedniej części lodówki do zabudowy meblowej. To z kolei wiążę się z tym, że zarówno fronty urządzenia, jak i szafy mają osobne zawiasy. Zwróć uwagę, że otwierając drzwi, zawias będzie przemieszczać się względem zabudowy po prowadnicy meblowej.

  Choć wydaje się to trochę skomplikowane, to wiedz, że elementy suwakowe nie sprawiają kłopotów w montażu lodówki do zabudowy. Zakłada się je zdecydowanie szybciej.

  Jak sytuacja wygląda w przypadku zawiasów nożycowych?

  Tutaj nie ma osobnych par, tylko jedna wspólna dla płyty meblowej i drzwi chłodziarki. Dlatego front szafki montujesz bezpośrednio do lodówki. W ten sposób przy otwieraniu chłodziarki nie dojdzie do poruszania się i przesuwania zabudowy.

  Pomiędzy frontem meblowym a chłodziarką nie masz żadnej przestrzeni ani prześwitów, więc całość prezentuje się spójnie i estetycznie.

  Zanim podejmiesz decyzję, jakie zawiasy do zabudowy lodówki wybrać, zapoznaj się z ich charakterystykami. Poniżej przedstawiłem przewagi każdego rozwiązania z osobna.

  Ranking lodówek wolnostojących – zwycięzca

  Samsung Bespoke RB38C7B6AB1

  Przewagi zawiasów suwakowych

  Pomimo tego, że drzwi lodówki i zabudowy meblowej mają osobne pary zawiasów, to takie zestawienie nadal dobrze się prezentuje. Nie przeszkadza przy codziennym korzystaniu ze sprzętu i otwieraniu drzwi.

  Atutem zawiasów suwakowych, inaczej nazywanych ślizgowymi, jest łatwy montaż. Nie natrudzisz się przy ich zakładaniu, dodatkowo całość nie zajmie Ci za wiele czasu. Ten rodzaj zawiasów bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku niewielkich chłodziarek.

  Kolejną przewagą zawiasów suwakowych jest dowolność, jeśli chodzi o wymianę poszczególnych elementów. Jeśli któryś z nich się zużyje, bez problemu wymienisz go na taki sam model lub nożycowy.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Przewagi zawiasów nożycowych

  Jak już wiesz, w przypadku zawiasów nożycowych front meblowy montuje się bezpośrednio na drzwiach lodówki. W ten sposób całość ładnie się prezentuje. Łatwo też zauważysz, że przy otwieraniu chłodziarki front meblowy się nie przesuwa.

  Takie rozwiązanie przeznaczone jest dla dużych i masywnych sprzętów wymagających odpowiedniego zabezpieczenia. Dlatego do produkcji zawiasów nożycowych wykorzystuje się wyłącznie najlepszej jakości materiały.

  Z tego względu uważa się, że zawiasy nożycowe są odporniejsze, bardziej wytrzymałe. Nie musisz się obawiać, że pod wpływem ciężaru dojdzie do uszkodzenia lub awarii sprzętu. Dodatkowo zawiasy nożycowe nie zużywają się za szybko. W przypadku potrzeby wymiany bez problemu zastąpisz je nowymi.

  Zawiasy nożycowe wyróżniają się mało skomplikowaną budową. Ich konstrukcja umożliwia otwieranie drzwi bezpośrednio pod kątem 90 stopni.

  Wiedz także o szerokim zastosowaniu tego rodzaju elementów. Będą też pasować do szafek otwieranych do dołu lub uchylnych koszy na bieliznę.

  Zawiasy nożycowe czy suwakowe? Ostateczny werdykt

  Jeśli szukasz trwałego i wytrzymałego rozwiązania do swojej lodówki, wybierz zawiasy nożycowe. Są odporniejsze na uszkodzenia i przystosowane do większego udźwigu niż modele suwakowe. Oprócz tego nadają się do dłuższej eksploatacji.

  Nie zmienia to faktu, że oba typy zawiasów sprawdzą się w lodówkach do zabudowy. Mimo wszystko polecany przeze mnie rodzaj lepiej przystosowano do dużych urządzeń, do których włożysz masę jedzenia.

  Oprócz tego zawiasy nożycowe produkuje się z wysokiej jakości materiałów. Daje Ci to gwarancję długiego użytkowania.

  W przypadku zawiasów nożycowych drzwi chłodziarki bezpośrednio przylegają do zabudowy. Nie ma więc mowy o żadnych szczelinach i wolnych przestrzeniach.

  Dzięki temu całość bardzo ładnie się zaprezentuje. Do środka nie przedostają się żadne zanieczyszczenia i kurz, których trudno się później pozbyć.

  Zobacz zestawienia sprzętów do chłodzenia i mrożenia:

  Oceń publikację
  [Głosy: 13 Średnia: 4.5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments