W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Biała płyta indukcyjna Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 czerwca 2024
Komentarze:  0

Biała płyta indukcyjna ma swoje unikalne zalety. Nie widać tak na niej rysek czy niektórych zabrudzeń. To przy tym minimalistyczny, elegancki sprzęt. Wybór takich indukcji jest mniejszy, lecz nie oznacza to, że łatwy. Dlatego też przygotowałem dla Ciebie aktualizowany, niezależny ranking białych płyt indukcyjnych. W efekcie prędko znajdziesz coś dla siebie!

Najlepsza biała płyta indukcyjna - ranking, opinie

Ranking białych płyt indukcyjnych 2024 - TOP 5

Electrolux EIV63440BW

Electrolux EIV63440BW to lider rankingu i najlepsza biała płyta indukcyjna 60 cm. Da Ci opcję połączenia 2 pól po lewej stronie w dużą strefę gotowania. Z powodzeniem użyjesz większych i podłużnych naczyń, tworząc obiad dla całej rodziny. To top biała indukcja z funkcją booster oraz wykrywaniem garnków. Szybko pracuje i nie marnuje energii elektrycznej. Do tego łatwo ją obsłużysz.

Na panelu sterowania zobaczysz 4 slidery (dotykowe suwaki). Każdy dotyczy innego pola, co jeszcze bardziej ułatwia intuicyjne sterowanie tą nowoczesną indukcją. Żywioł dla tego sprzętu to podłączenie pod siłę (400 V). Niemniej masz również opcję 230 V, co przyda się chociażby w mieszkaniu w bloku. Listę ciekawych funkcji uzupełniają: timer, pauza oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

W pewnych przypadkach najpopularniejsze rzeczywiście okazuje się najlepsze. Tak jest właśnie z modelem Electrolux EIV63440BW. Nie dziwię się, że tak dobrze się sprzedaje. To czysto biała indukcja z samymi użytecznymi technologiami, które z pewnością docenisz!

Ocena produktu: 9.85/10
Bosch PIF672FB1E

Piękna biała indukcja z kilkoma innowacjami. Przede wszystkim Bosch PIF672FB1E zagwarantuje Ci przestronne pole 28 cm. Równomiernie ugotujesz lub usmażysz potrawę zawartą w szerszym naczyniu. Po finiszu obróbki sprawdzisz nawet zużycie energii, gdyż taką funkcję także tu odnajdziesz. Regulacja mocy da Ci z kolei aż 17 zróżnicowanych poziomów (9 pełnych i 8 pośrednich).

Bosch PIF672FB1E wykrywa naczynia i przekazuje energię tylko tam, gdzie stoją. Dla Ciebie oznacza to tyle, że ta polecana płyta indukcyjna w bieli nie zużyje niepotrzebnie prądu. W dodatku nie uruchomi się bez postawionego garnka, rondla czy patelni. PowerBoost niesie natomiast za sobą szybsze gotowanie wody i to o 50 procent! Gdy tego zechcesz, skorzystasz też z timera bądź blokady panelu.

Tak elegancka i wydajna indukcja to skarb w każdej kuchni. Zamów Bosch PIF672FB1E szczególnie wtedy, gdy oczekujesz szerokiego pola na równie szerokie patelnie i inne naczynia. 28 cm jednej ze stref do gotowania stanowi dużą rzadkość w tej kategorii.

Ocena produktu: 9.71/10
Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Szeroka i biała płyta indukcyjna w macie. Electrolux EIV83443BW Slim-Fit osiąga 80 cm szerokości, przez co zyskasz masę przestrzeni na naczynia. Użyjesz większych patelni, aby smażyć różne przysmaki oraz dania. Bez trudu, bo bezkolizyjnie ulokujesz także rondle z dłuższymi uchwytami. Obszar po lewej połączysz w jedną strefę, mogąc wykorzystać np. brytfannę czy nakładką grillową.

Electrolux EIV83443BW Slim-Fit to biała kuchnia indukcyjna ze sliderem, a konkretniej z 4 sliderami. Gwarantują szybki sposób sterowania mocą każdego z pól. Wbrew pozorom sprzęt nadaje się do mieszkań w bloku. Efektywnie pracuje przy podłączeniu pod 230 V, rozdzielając moc. Z funkcji skorzystasz z boostera oraz timera. Pojawia się też automatyczne wykrywanie garnków.

Biała i szersza indukcja to wręcz unikalny okaz, lecz na markę Electrolux zawsze można liczyć. Jeśli wymagasz więcej miejsca na pokaźniejsze naczynia, nie zastanawiaj się dłużej i wybierz to urządzenie. Co ciekawe, pobiera praktycznie tyle samo energii co węższe modele.

Ocena produktu: 9.66/10
Beko HII64200FMTW

Beko HII64200FMTW, czyli elegancka płyta indukcyjna w bieli do montażu na równi z blatem. Łatwo wtopisz ją w swój blat czy kuchenną wyspę, uzyskując spójny, estetyczny efekt. Szklana powierzchnia nie uwidacznia za bardzo rysek bądź śladów palców. Mimo przystępnej ceny nie zabrakło elastycznej strefy łączonej po lewej stronie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gotować w podłużnym naczyniu.

Najszersze pole osiąga 21 cm, lecz w praktyce nie przekreśla to równomiernej obróbki na np. 24-centymetrowych patelniach. Opłacalność tego modelu potęgują przydatne funkcje. Booster szybciej zagotuje Ci wodę, a timer skontroluje czas. Musisz na chwilę zastopować sprzęt i zrobić coś innego? Żaden problem, skorzystasz wtedy z funkcji pauzy. Zarządzanie mocą ograniczy z kolei pobór energii.

Cóż tu więcej dodawać? Jeżeli zastanawiasz się, jaką dobrą i tanią indukcję w bieli wybrać, Beko HII64200FMTW jest dla Ciebie. Aż dziw bierze, że w takiej kwocie producent zawarł tyle lubianych rozwiązań oraz możliwość łączenia pól. Zasłużone miejsce w rankingu!

Ocena produktu: 9.59/10
Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

Popularna i mało awaryjna biała indukcja z polami zaznaczonymi na okrągło. Wiele osób preferuje tego typu układ, gdyż ułatwia precyzyjne ulokowanie garnka. Z drugiej strony, niestety odpada tu funkcja łączenia pól. Niemniej to największe ma 21 cm średnicy. Czysta biel bez domieszki szarości czy błękitu dodatkowo zachęca do wybrania właśnie Electrolux LIR60430BW Slim-Fit.

Zwróć uwagę, że ta dobra indukcja nie ma ramek, a jedynie ozdobny szlif z przodu. Klasyczne rozwiązanie dla płyt tego producenta. Należy też do serii Slim-Fit, przez co pasuje do różnego rodzaju blatów kuchennych. Może pracować jako 3-fazowa płyta indukcyjna. Wtedy sprawdzi się, gdy jednocześnie gotujesz na 3 – 4 polach. Ale to nie jedyna opcja! Mieszkając w bloku, podłączysz ją pod 230 V.

Preferujesz klasyczny układ pól z okręgami? W takim razie Electrolux LIR60430BW Slim-Fit okaże się strzałem w dziesiątkę! Poza tym to efektywna i całkowicie bielutka indukcja, za którą nie zapłacisz fortuny. Wyróżnia się także cichą pracą.

Ocena produktu: 9.43/10

Najlepsze białe płyty indukcyjne - Ranking 2024

Biała płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

Biała płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

Topowa biała indukcja 60 cm do zabudowy. Electrolux EIV63440BW o szerokości 60 cm zapewni Ci 4 pola. 2 z nich dają opcję łączenia w dużą strefę. To funkcjonalna indukcja z boosterem, timerem, pauzą oraz wykrywaniem naczyń kuchennych. W tej cenie zachwyca swoimi możliwościami, przez co wygrała zestawienie.Czysto biała indukcja z łączonymi polami

Szukając dobrej białej kuchenki indukcyjnej, musisz o czymś wiedzieć. Otóż niektóre z nich nie są śnieżnobiałe. Wpadają w szarość lub błękit. Electrolux ma to do siebie, że produkuje naprawdę bielutkie płyty grzewcze. Pasują do minimalistycznych kuchni, których elementy mają optycznie pogłębiać przestrzeń.

Drugi wyróżnik to szkło z matowym wykończeniem. Odporniejsze na widoczne odciski palców, co także wpływa na estetykę sprzętu. Podobnie jak bezramkowa konstrukcja z ozdobnym szlifem z przodu. Finalnie to świetnie wyglądająca indukcja wysokiej jakości. Przekonuje zarówno wzornictwem, czystą bielą, jak i wytrzymałością.

Producent zastosował w tym modelu opcję Bridge. Działa prosto: połączysz ze sobą oba pola znajdujące się po lewej stronie. Widać zresztą granice tego połączenia. Bez komplikacji użyjesz podłużnej patelni grillowej bądź większego naczynia. Zyskasz w tym dużą swobodę.

Zwróć przy okazji uwagę na przestrzeń roboczą połączonej strefy. Ten model jest w tym o tyle innowacyjny, że panel znalazł się wyłącznie pod polami po prawej. W efekcie lewa część obejmuje jeszcze dłuższy obszar. Maksymalnie wykorzystasz potencjał tej 60-centymetrowej indukcji!

Użyteczne funkcje i łatwe sterowanie

Electrolux EIV63440BW nie jest wcale bardzo drogim modelem jak na białą kuchnię indukcyjną. Zwłaszcza gdy poznasz funkcje, które w sobie kryje. To cicha indukcja wykrywająca garnki. Działa w mocno zautomatyzowany sposób, oszczędzając Twój czas. Całość wspomaga booster przyspieszający gotowanie.

Ta biała płyta zaoferuje Ci dotykowe suwaki dla każdego pola. Sprzyjają gotowaniu w kilku naczyniach jednocześnie. Bez trudu wyregulujesz moc. Musisz się na chwilę oderwać od pichcenia? Żaden problem! Pomoże Ci wtedy funkcja pauzy z zapisaniem ustawień.

To również polecana biała płyta indukcyjna z timerem. Jeżeli nie musisz mieszać czy doglądać danej potrawy, po prostu zaprogramujesz czas obróbki. Nie stoisz nad garnkami i niczym się nie przejmujesz. Po gotowaniu wskaźnik ciepła resztkowego da Ci znać, czy powierzchnia już ostygła. Nie oparzysz się.

Zauważ, że zyskasz przy tym dużą dowolność co do sposobu podłączenia. Z jednej strony to siłowa indukcja 400 V, a z drugiej umożliwia podłączenia do gniazdka 230 V. Nadaje się i do wielkiego domu, i do małego mieszkanka z niższą mocą przyłączeniową. I jak tu jej nie lubić?!

Biała płyta indukcyjna Bosch PIF672FB1E

Biała płyta indukcyjna Bosch PIF672FB1E

Mocno unowocześniona biała indukcja z rankingu o szerokości 60 cm. Mimo standardowych gabarytów zaoferuje Ci pojemne pole 28 cm. Obstawiam również, że nawet bez instrukcji prędko opanujesz sterowanie. Jakby tego było mało, to wręcz niezawodna płyta, która okazuje się zwykle wyborem na długie lata.Powiększone pole na wielkie naczynia

Analizuję płyty indukcyjne od lat, więc wiem, jak trudno w nich znaleźć naprawdę duże pole. Na przykład takie na 28 cm, co odpowiada przecież np. masywnym patelniom. Okazuje się, że Bosch PIF672FB1E zawiera taką strefę. Owszem, nie ma tu może łączenia, ale właśnie dzięki temu producent ujął szersze pole.

Postawisz na nim choćby kwadratowy lub prostokątny garnek bądź cokolwiek innego. Za jednym razem przygotujesz większą porcję jedzenia, nie musząc rozbijać żywności na kilka naczyń. Co ważne, reszta pól dobrze urozmaica zastosowanie. Osiągają one kolejno: 14,5, 18 i 21 cm. Żadnemu z nich nie brakuje mocy.

To wszystko sprawia, że nie uświadczysz większych ograniczeń co do używanych patelni, rondli itp. Ucieszy Cię za to wydajna obróbka przy wysokiej kulturze pracy. To w końcu cicha indukcja w bieli. Producent nie zapomniał o boosterze. Zadziwia wydajnością, dwukrotnie przyspieszając doprowadzanie wody do wrzenia.

Intuicyjna obsługa

Pokochasz zastosowane sterowanie, poważnie. Bosch po raz kolejny poszedł własną ścieżką. Nie zawarł 4 mniejszych sliderów, a za to jeden duży. Co ważne, nie wiąże się to wcale z nadmiernym klikaniem. Wybierasz odpowiednie pole, ustawiasz moc i tyle. Indukcja zaczyna przekazywać energię do dna naczynia.

Dłuższy suwak dotykowy skutecznie minimalizuje ryzyko nietrafionych kliknięć. Nie stracisz nerwów na ponawianie regulacji mocy. A wybierzesz spośród aż 17 poziomów, dopasowując intensywność obróbki do dania czy konkretnej techniki kulinarnej. Blokada panelu umożliwi Ci przy tym proste czyszczenie po pichceniu.

Ponadto masz kontrolę nad tym, czy można już dotknąć szklanej powierzchni. Poinformuje Cię o tym wskaźnik zalegania ciepła, zatem nie obawiasz się o swoje palce. Główny wyłącznik potrafi dezaktywować wszystkie pola, a timer z sygnałem dźwiękowym pozwoli Ci jeszcze lepiej ugotować makaron, jajka lub ryż.

Biała płyta indukcyjna Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Biała płyta indukcyjna Electrolux EIV83443BW Slim-Fit

Zestawienie białych płyt indukcyjnych byłoby wybrakowane bez Electrolux EIV83443BW Slim-Fit. To istny biały kruk na tym rynku, gdyż ma 80 cm szerokości. Rzadko spotykana cecha w tej kolorystyce. Dużo wygodniej ulokujesz przeróżne naczynia kuchenne, w tym wielkie patelnie czy garnki.Duża i pojemna płyta indukcyjna w bieli

Porównanie białych płyt indukcyjnych od razu pokazuje, że szerszych modeli prawie że nie ma. Prawie, gdyż wyjątek stanowi właśnie Electrolux EIV83443BW Slim-Fit. Ma 80 cm szerokości, choć nadal przy 4 polach. Niemniej idą za tym spore plusy, które zapewne szybko docenisz w swojej kuchni.

Większe uchwyty garnków nie stanowią już problemu. Nie dojdzie pomiędzy nimi do kolizji. Zyskasz dużo większy obszar roboczy, mogąc korzystać z dowolnych naczyń, również podłużnych. Po lewej stronie nie zabrakło łączenia pól w jedną strefę, której panel sterowania nie zabiera miejsca.

To biała i matowa płyta indukcyjna dobrej jakości. Nie wpada w błękit czy szarość. Idealnie współgra z nowoczesnym wystrojem kuchennym. Nie widać na niej tak bardzo rysek oraz odcisków palców. Zresztą w mojej opinii stanowi wytrzymałą płytę, którą nie tak łatwo uszkodzić.

Użyteczne funkcje

Electrolux EIV83443BW Slim-Fit nie zaskakuje jakimiś kosmicznymi bajerami. Ma jednak to, co powinna oferować każda dobra indukcja. Za sprawą boostera jeszcze szybciej doprowadzisz wodę do wrzenia. Kładąc naczynie na powierzchni płyty, sprzęt od razu wykryje dany garnek.

Ta bezramkowa indukcja w bieli z powodzeniem pracuje na 230 V. W dodatku oferuje podświetlane sterowanie opierające się na 4 sliderach. W okamgnieniu ustalisz poziom mocy. Nie musisz przeklikiwać się przez inne poziomy, gdyż od razu przesuwasz palec na ten pożądany.

Biała płyta indukcyjna Beko HII64200FMTW

Biała płyta indukcyjna Beko HII64200FMTW

Opłacalna indukcja w bieli z rankingu. Beko HII64200FMTW przekonuje prostotą sterowania połączoną z niezbędnymi funkcjami. Ponadto natkniesz się na elastyczną, bo łączoną strefę po lewej stronie. Nie wspominając o ograniczaniu mocy, które nie pojawia się już tak często.Wybitny stosunek ceny do jakości

Beko HII64200FMTW pracuje tak samo wydajnie jak niejedna 2 razy droższa płyta. To wydajna, bo szybka biała indukcja z boosterem, timerem czy funkcją pauzy. Na każdym kroku ułatwi Ci przygotowywanie obiadu dla rodziny bądź dowolnej przekąski. Nie ma tu może sliderów, lecz obsługa i tak nie sprawia kłopotów.

Jakby tego było mało, konstrukcja urządzenia sprzyja montażowi na równi z blatem. Wiele osób tego oczekuje, a wcale nie tak łatwo znaleźć tę cechę – szczególnie wśród białych płyt indukcyjnych. Tutaj się pojawia, dając Ci opcję na jeszcze lepsze ukrycie płyty w swojej kuchni.

Kolejny atut? Proszę bardzo: łączenie pól. To nie taka oczywistość w tak niskiej cenie. Pozwoli Ci na równomierne gotowanie w dłuższych naczyniach. Elastyczna strefa pomieści je, zresztą tak samo jak kilka mniejszych rondelków czy garnków. Wybór należy do Ciebie.

Nie za duży pobór energii

Zacznijmy tę część opinii od tego, że Beko HII64200FMTW odznacza się funkcją Power Management. Chodzi po prostu o możliwość ograniczenia zużycia energii. Druga sprawa, że ten sprzęt sam w sobie ją oszczędza. Działa, jak przystało na nowoczesną indukcję w bieli, kierując energię do podstawy naczynia.

Nie rozsyła jej po całej powierzchni, gdyż byłoby to marnotrawstwo prądu. Taki styl pracy absolutnie nic nie odbiera ze skuteczności. Korzystając z porządnych garnków i patelni, zachwycisz się równomierną obróbką bez irytujących przypaleń.

Biała płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

Biała płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

Prosta pod względem funkcji i obsługi indukcja. Niczym nie zaskakuje, lecz należy, że tak powiem, do starej szkoły: producent oznaczył pola indukcyjne okręgami. Od razu wiadomo, gdzie dokładnie umieścić garnek, aby równomiernie upichcić potrawę. Poznaj bliżej ten model!Swobodne rozmieszczanie garnków

Electrolux LIR60430BW Slim-Fit zapewni Ci okrągłe oznaczenia pól. Nie zastanawiasz się długo, gdzie położyć naczynie na powierzchni tej płyty, by nie zepsuć potrawy. Nie musisz sprawdzać specyfikacji, żeby poznać dokładne wymiary danej strefy. Swoją drogą ich średnice rozsądnie dobrano: 21 cm, 2 x 18 cm oraz 14,5 cm.

Zauważ, że panel sterowania nie zabiera zbyt wiele miejsca. Electrolux często stosuje asymetryczny podział dolnej części swoich płyt. I nierzadko ma to dużo sensu. Strefy gotowania nie znajdują się zbyt blisko siebie. Niweluje to problem związany z naczyniami o większych uchwytach.

Niby to 4-polowa indukcja do zabudowy 60 cm, lecz w rzeczywistości wydaje się bardzo pojemna. Ułatwi Ci ergonomiczne rozmieszczenie naczyń, gdy zamierzasz pichcić kilka potraw lub składników jednocześnie.

Prawdziwa biel

Oczekujesz szkła z perfekcyjną bielą? Electrolux LIR60430BW Slim-Fit nie zawiedzie Cię. Electrolux słynie z tego, że nie kombinuje z odcieniami bieli. Ta pozostaje czysta, pasując do pogłębionych optycznie kuchni (bo taka jest główna rola bieli w aranżacji).

Pamiętaj, że użyty materiał wykonano w macie, co także wyróżnia modele tego producenta. Tak samo jak niewielka głębokość ułatwiająca montaż na niejednym blacie kuchennym. A że to indukcja bez siły lub na siłę, nadaje się praktycznie do każdej kuchni!

Ile kosztuje biała płyta indukcyjna?

Ceny białych indukcji o standardowej szerokości 60 cm mieszczą się zwykle w zakresie 1500 – 3500 zł. Jeszcze droższe bywają te szersze, np. na 80 cm szerokości. W takim wypadku wydasz nawet powyżej 4000 zł. Szczególnie że większe modele w bieli stanowią rzadkie okazy.

Jakiej firmy biała płyta indukcyjna?

Najlepszy producent białych płyt indukcyjnych to Electrolux. Tworzy funkcjonalne i wydajne modele, lecz to nie wszystko. Sprzęty tej marki są rzeczywiście śnieżnobiałe, nie wpadając w błękit czy szarość. Do tego pokrywa je matowe, a nie połyskliwe szkło. Dobre opinie zbierają również białe indukcje Bosch oraz Beko.

Podsumowanie

Jak widzisz, znajdzie się na rynku sporo świetnych płyt indukcyjnych w bieli. Oferują topowe parametry, technologie oraz funkcje. Zresztą niektóre z nich czasem zawiera też ogólny ranking płyt indukcyjnych, jak i zbiór prezentujący najlepsze indukcje 80 cm. Teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum czy grupach.

Pamiętaj, aby do dobrej płyty wybrać równie dobre garnki na indukcję. Bez nich gotowanie nie będzie możliwe, lecz także i tą kategorią zająłem się w osobnej klasyfikacji. Pełen zestaw uzupełni najlepsza patelnia na indukcję, na której szybko i równomiernie usmażysz dowolne danie.

Masz dodatkowe pytanie lub własną opinię? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy!

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments