W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jaka lodówka 70 cm szerokości? Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Lodówka o szerokości 70 cm jest wyraźnie przestronniejsza od standardowej. Może być do obudowy, typu french door czy zaoferować Ci dystrybutor zimnej wody. Sporo ciekawych cech, prawda? Poznaj więc najlepsze lodówki 70 cm!

Jaka lodówka o szerokości 70 cm? Ranking, opinie

Teoretycznie tylko 10 cm różnicy, ale w praktyce zmienia to bardzo dużo. Topowe lodówki 70 cm oferują zdecydowanie większą pojemność od standardowych.

Mało tego! Idzie za tym także lepsza funkcjonalność i ciekawsze dodatki.

Aby rozsądnie wybrać, zobacz mój aktualizowany, niezależny i subiektywny ranking lodówek 70 cm.

Ranking lodówek 70 cm szerokości – TOP 8

Jaka lodówka o szerokości 70 cm jest najlepsza? W mojej opinii HAIER HFR7720DWMP. Świetne parametry, w tym cicha i energooszczędna praca, to dopiero wstęp do jej zalet. Mieści aż 477 l, z łatwością ulokujesz w chłodziarce wielkie zakupy spożywcze. To top lodówka 70 cm z komorą świeżości. Twoje owoce i warzywa dłużej utrzymają dobry smak oraz konsystencję.

Furorę robią szuflady zamrażalnika. Pojemne, szczelne i łatwo wysuwalne – idealne połączenie. Zauważ zresztą, że to kombinowana lodówka typu french door. Chodziarka ma parę drzwi, a zamrażalnik parę szuflad. Takie rozwiązanie niweluje utratę zimna. Dodatkowo chroni Twoją żywność, dając łatwy dostęp do każdej części tej luksusowej lodówki 70 cm.

Ocena produktu: 9.94/10

Ekstremalnie energooszczędna lodówka 70 cm. Klasa B skutkuje jedynie 142 kWh rocznie (to jakieś 110 zł). Najistotniejsze, że to nie koniec dobrych informacji. To jedna z najcichszych chłodziarko-zamrażarek na rynku (35 dB). Nie brakuje jej przy tym dobrego wykonania oraz przestronności. Znajdziesz w niej także komorę zero na mięso czy ryby.

Masz problem z dopasowaniem nowego urządzenia do kuchni? Tutaj sprawa staje się prostsza. To dobra lodówka 70 cm do zlicowania z meblami. Nie musisz zostawiać odstępu po bokach, służy zatem do obudowy. Wystarczy, że otworzysz jej drzwi na 90 stopni, a bezproblemowo wysuniesz wszystkie półki i szuflady. Niby szersza, a nadal kompaktowa, prawda?

Ocena produktu: 9.74/10

Porządna lodówka 70 cm ze szklanym frontem. Ranking byłby bez niej wybrakowany. Nadaje się do szczelnej obudowy. Oznacza to, że może bezpośrednio przylegać swoimi bokami do ściany czy mebli obok. Jeszcze prościej wpasujesz taki sprzęt w nową aranżacją. A będzie w niej błyszczeć, dosłownie! Robi wrażenie, ale najważniejsze, że równie dobrze działa.

Pracuje nie za głośno, a równomiernie. Nieważne, w którym miejscu ulokujesz dany produkt – będzie miał świetne warunki chłodnicze. Dłużej zachowa zdatność do spożycia. Niezależne obiegi powietrza nie mieszają zapachów, potęgując wydajność chłodzenia oraz mrożenia. W pojemnej komorze zero umieścisz z kolei delikatniejsze produkty. To coś pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem.

Ocena produktu: 9.68/10

Przestronna lodówka 70 cm z dystrybutorem wody. Należy do rodzaju french door. Producent podzielił zamrażalnik na 2 osobne i pojemne szuflady. Chłodziarkę otwierasz z kolei parą drzwi. Zawsze masz łatwy dostęp do żywności, nie wpuszczając do środka za dużo ciepła. Skuteczna odpowiedź na to, jaka lodówka o szerokości 70 cm jest ergonomiczna.

Hisense RF632N4WFE1 to rzecz jasna bezszronowa chłodziarko-zamrażarka No Frost. Nie użerasz się z własnoręcznym usuwaniem lodu, ponieważ w ogóle się nie tworzy. Metalowe wykończenie tylnej ścianki wzmacnia efekt rozprowadzania zimna. Nie czekasz długo, aż Twoje produkty i wyroby dobrze się schłodzą lub zamrożą. Czuwa to nad ich świeżością.

Ocena produktu: 9.54/10

Dobrze oceniana lodówka 70 cm z aplikacją mobilną. Zmienisz parametry chłodzenia i mrożenia z poziomu smartfona. Zapiszesz też listę zakupów. Oprócz tej nowinki to po prostu solidnie wykonana i dobra lodówka o szerokości 70 cm. Nie notuje wyższych wahań temperatury, trzyma równo wartość. Da Ci przy okazji dużo miejsca na przechowywanie żywności.

Tworząc ranking lodówek 70 cm, doceniłem w tym modelu również cichą pracę. 37 dB stanowi jeden z lepszych wyników w tej kategorii. Masz z głowy problem głośnej chłodziarki. Zachwyca przy tym wyposażenie. Komora zero, komora świeżości, 2 stojaki na wino obok siebie – ciekawe i użyteczne dodatki. Przekonują również 2 szuflady zamrażalnika z łatwym wysuwem.

Ocena produktu: 9.44/10

Biała lodówka 70 cm z systemem antybakteryjnym. Na czym polega ta dość unikalna cecha? Sprzęt wykorzystuje światło ultrafioletowe, czym aktywuje reakcję fotokatalizy. Dla Ciebie oznacza to tyle, że na żywności osiądzie mniej bakterii. Ten system na bieżąco likwiduje drobnoustroje. Tym samym wydłuża świeżość produktów, zwłaszcza tych wrażliwych.

Ważna cecha, gdyż mówimy o pojemnej chłodziarko-zamrażarce (463 l). Jak przystało na jedną z najlepszych lodówek 70 cm HAIER, nie zabrakło w niej specjalnych szuflad. Ta z napisem MyZone pozwala na osobną regulację temperatury od -3°C do 5°C. Inna pracuje jako komora świeżości, zwiększając wilgotność. Istotne, ponieważ to w końcu model No Frost.

Ocena produktu: 9.31/10

Jaka lodówka 70 cm nie kosztuje fortuny, a dobrze się sprawdza? Whirlpool WB70E 973 X to jedna z opcji. Obudowa z uchwytami nie zbiera nadmiernie odcisków palców, a we wnętrzu ujrzysz sporo przydatnych elementów. To chociażby komora świeżości z regulacją wilgotności. Prosty sposób na przedłużenie zdatności do spożycia dla owoców czy warzyw.

A mięso i ryby? Nie muszą wcale trafiać tylko do zamrażalnika. Jeżeli niedługo zamierzasz użyć tego typu produktów, wykorzystaj komorę zero. Ma rozszerzoną skalę temperatury: od -2°C do 3°C. Użyjesz jej zatem np. aby coś stopniowo rozmrozić. Co ważne, szuflady są solidne i szczelne. Nie zatrzymują na długo zapachów i nie wypuszczają ich.

Ocena produktu: 9.23/10

Tania lodówka inwerterowa o szerokości 70 cm. Osiąga jedynie 35 dB głośności i stale monitoruje warunki dla żywności. Podczas wzrostu temperatury momentalnie zarządza sprężarką, żeby Twoje produkty nie zepsuły się. Ma liczne czujniki, równomiernie rozprowadzając chłód po swoim wnętrzu. W dodatku zużywa bardzo mało prądu (klasa D, 223 kWh na rok).

Sprzęt wygląda niepozornie, lecz nie daj się zmylić. Wyróżnia się ciekawą cechą, a konkretniej możliwością obudowy. Nie wymaga wolnego miejsca po bokach. Łączy to tę dobrą chłodziarko-zamrażarkę z dużo droższymi modeli 70 cm marki Bosch. Łatwiej znajdziesz dla niej miejsce w swojej kuchni. Głębokość nie przekracza 70 cm, co także stanowi plus.

Ocena produktu: 9.15/10

Najlepsze lodówki 70 cm szerokości – Ranking 2023

Lodówka 70 cm HAIER HFR7720DWMP

Lodówka 70 cm HAIER HFR7720DWMP

Topowa lodówka z pełnym No Frost o szerokości 70 cm. Zapewni Ci zarówno komorę zero, jak i świeżości. Bez trudu zadbasz o dłuższą zdatność do spożycia swojego jedzenia. To w dodatku bardzo pojemna chłodziarko-zamrażarka dla rodziny. Dołóż do tego niskie zużycie energii oraz cichą pracę, a otrzymasz super sprzęt!


Sprawdź ceny HAIER HFR7720DWMP

MediaExpert
EURO
OleOle


Pojemna, oszczędna i cicha lodówka 70 cm

HAIER HFR7720DWMP mierzy 200,6 cm wysokości i osiąga 67,5 cm głębokości. Dość standardowe gabaryty dla lodówki w tej szerokości. Dlatego też cieszy fakt, że producent rewelacyjnie wykorzystał wymiary. Do tego modelu typu french door zapakujesz ogrom jedzenia. Gwarantuje to aż 477 l pojemności.

Nie zawodzi przestrzeń do mrożenia produktów spożywczych. 2 osobne i łatwo wysuwalne szuflady mają łącznie 140 l. W ogóle dobrze, że zostały odseparowane. Schludniej posegregujesz swoje wyroby i mrożonki. Otwierając tylko jedną szufladę, nie narazisz żywności w tej drugiej na skok temperatury.

Druga sprawa, że ewentualny wzrost jej wartości i tak zostanie szybko zniwelowany. To wydajna lodówka 70 cm wysokiej jakości. Zapewnia wręcz perfekcyjne warunki chłodnicze. Do tego nie pobiera dużo prądu. Pracuje w klasie D, zużywając rocznie 242 kWh. Ile to kasy? Mniej niż 170 zł na rok!

Głośność chłodzenia i mrożenia wynosi 37 dB. To również jeden z lepszych wyników w tej kategorii. Nie denerwujesz się lodówką, która pracuje niczym traktor, nic z tych rzeczy.

Nowoczesne wyposażenie

Lider rankingu lodówek 70 cm musi wyróżniać się czymś szczególnym. HAIER HFR7720DWMP to robi. Mówimy w końcu o modelu french door, a w tej szerokości nie ma ich wiele. Już szybki rzut oka na zdjęcie zdradza, że to nowoczesna lodówka 70 cm z dyspenserem wody. W każdej chwili ochłodzisz się zimną, przefiltrowaną wodą.

Otwierając jedne z drzwi, wnętrze oświetlą diody LED. Z jednej strony wszystko dobrze ukazują, a z drugiej nie rażą nadmiernie po oczach. A jest na co patrzeć! Większe butelki ulokujesz na specjalnym stojaku lub umieścisz w balkonikach na drzwiach. Przy tej pojemności zmieścisz także większe opakowania czy naczynia z potrawami.

Jakby tego było mało, to dobra lodówka 70 cm z wielofunkcyjną komorą zero. Co to oznacza? My Zone Plus, bo tak się zwie ta specjalna szuflada, zaoferuje Ci osobną regulację temperatury od -1°C do 3°C. Dobre miejsce na rybę, jakieś mięso, ale też warzywa, owoce czy nabiał. Masz dużą swobodę.

I to jeszcze nie koniec! Tuż nad nią znajdziesz szufladę Humidity Zone. Utrzymuje wilgotność na poziomie 90%. Wydłuża świeżość wrażliwszych owoców oraz warzyw, nie zmarnujesz ich. Mało tego, sama reguluje ten parametr, a składa się m.in. z membrany z włókien roślinnych. Rewelacyjne wyposażenie!

Lodówka 70 cm Siemens KG49NAIBT

Lodówka 70 cm Siemens KG49NAIBT

Jedna z najbardziej imponujących chłodziarko-zamrażarek o szerokości 70 cm. Cichutka, bardzo ekonomiczna, znakomicie wykonana i bogato wyposażona. Po prostu nie ma słabych stron, a wcale nie kosztuje najwięcej z tej kategorii. Koniecznie ją poznaj, czytając moją subiektywną opinię.


Sprawdź ceny Siemens KG49NAIBT

MediaExpert
EURO
OleOle


Topowe parametry, funkcje i wyposażenie

Siemens KG49NAIBT zachwyca już samą specyfikacją, a gdy ją otworzysz, robi się jeszcze ciekawiej. Zacznijmy od głównych parametrów: 440 l pojemności, klasa B (tylko 142 kWh rocznie!) i 35 dB głośności. Nie ulega wątpliwości, że sporo zmieścisz w tej lodówce, niedużo płacąc za jej utrzymanie. No i nie wkurzasz się hałasem.

Urządzenie chłodzi i mrozi dwoma obiegami powietrza. Czyni to szybko, a jednocześnie równomiernie. Ma kompresor inwerterowy oraz metalowe wykończenie tylnej ścianki. Dokładnie monitoruje temperaturę i izoluje chłód. Dla Ciebie oznacza to tyle, że sprzęt nie narazi Twojej żywności na zbyt szybkie zepsucie się (a wręcz przeciwnie).

W środku tej ekonomicznej lodówki 70 cm z systemem No Frost odnajdziesz sporo ciekawych elementów. To chociażby stelaż na butelki czy oświetlenie zamrażalnika. Nie tak często spotykane rzeczy w lodówkach o tej szerokości. Tak samo jak szczelna komora zero na mięso, ryby czy owoce oraz warzywa.

Nowoczesny i niewielki panel dotykowy znalazł się na froncie. To stylowa lodówka 70 cm w srebrnej kolorystyce. Porządnie wykonano ją również z zewnątrz. Specjalna powłoka chroni powierzchnię przed widocznymi odciskami palców. Nie zabrakło też funkcji szybkiego mrożenia. Przydatne, gdy dokładasz nowe produkty do zamrażalnika.

Wysoka lodówka 70 cm do obudowania

Ta lodówka o dużej pojemności ma 70 cm szerokości, 203 cm wysokości oraz 66,7 cm głębokości. Mimo to wiele osób oszczędza dzięki niej miejsce w kuchni. Jakim cudem? Ponieważ bez trudu ją obudujesz. Siemens KG49NAIBT nie wymaga wolnego miejsca po bokach. Zasada prawie taka sama jak ze sprzętem do zabudowy. Odpada jedynie front meblowy.

Sposób oddawania ciepła to jedno, ale liczy się też ergonomia użytkowania. Producent o tym pomyślał. Wszystkie szuflady i półki łatwo wyjmiesz lub wysuniesz już przy 90 stopniach kąta otwarcia drzwi. Ta cecha także stanowi wyróżnik. Jeszcze bardziej ułatwi Ci zlicowanie sprzętu z meblami obok.

Raz, że nie dojdzie do kolizji, a dwa, że nadal w pełni wykorzystasz elementy wewnątrz. A otwierając część mrożącą, zobaczysz, że to lodówka 70 cm z 3 szufladami na mrożonki. Jako że z zewnątrz prezentuje się minimalistycznie, pasuje do nowocześnie urządzonych kuchni.

Ostatecznie nie dziwię się, że sporo osób się za nią ogląda. Opcja obudowy kusi, a parametry, funkcje i technologie zachwycają. Czy można chcieć czegoś jeszcze w tej cenie? Raczej nie, zwłaszcza że AGD od marki Siemens bywa wyjątkowo trwałe.

Lodówka 70 cm Bosch KGN49LBEA

Lodówka 70 cm Bosch KGN49LBEA

Jaka lodówka o szerokości 70 cm dobrze wygląda i działa? W mojej ocenie na pewno Bosch KGN49LBEA. Wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. To bowiem czarna i szklana lodówka na ponad 200 cm wysokości. Do tego nie za głośna, a pojemna oraz funkcjonalna. Zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę.


Sprawdź ceny Bosch KGN49LBEA

MediaExpert
EURO
OleOle


Szklana i jeszcze do obudowy!

Porównanie i test lodówek 70 cm jasno pokazują, że Bosch KGN49LBEA stanowi unikat na rynku. To piękna chłodziarko-zamrażarka z czarnym szkłem na froncie. Zachwyca minimalizmem, pasując do wielu nowoczesnych aranżacji. Czarna lub czarno-biała kuchnia? Ten sprzęt idealnie się wpasuje!

Szczególnie że to jednocześnie solidna lodówka do obudowania. Należy do cenionej serii PerfectFit. Nie wymaga odstępu po bokach, gdyż inaczej oddaje ciepło niż standardowe sprzęty. Przypomina w tym aspekcie bardziej modele do zabudowy, lecz oferuje od nich dużo więcej miejsca (bo 438 l).

Pewien mankament stanowi jednak pojemność zamrażalnika. Osiąga 108 l, czyli raczej nieco mniej niż w innych polecanych lodówkach 70 cm. Z drugiej strony, to i tak więcej niż w wielu modelach o 10 cm węższych.

A energooszczędność i kultura pracy? Powiedziałbym, że średni pułap dla tej szerokości: klasa E oraz 40 dB. Też mogło być nieco lepiej, lecz i cena nie jest bardzo wygórowana. Jak już wiesz, połączenie obudowy z czarnym szkłem to niczym biały kruk wśród najlepszych lodówek 70 cm. Cechy warte uwagi, a dla wielu osób zakupu.

Same użyteczne rozwiązania

Ergonomia powinna być synonimem dla tego modelu. Wiesz już, że zdaje egzamin podczas obudowy. Ma jednak sporo użytecznych cech wewnątrz. To chociażby stelaż na butelki, półka szybkiego dostępu czy wyraźne, a ekonomiczne oświetlenie LED.

Przydadzą Ci się również szuflady z systemem VitaFresh. Ogólnie biorąc, mowa o przestronnych komorach zero. Schowasz w nich chociażby mięso bądź ulubioną rybę na obiad. Nie bój się o przenikanie zapachów. Łącznie dostajesz 3 takie szuflady: 2 mniejsze i jedną na całą szerokość. Wygodnie oddzielisz mięso od warzyw, owoców czy ryby.

Wróćmy jeszcze do zamrażalnika. Może nie jest super pojemny, ale za to rozsądnie zaprojektowany. W razie potrzeby wyjmiesz z niego dowolną półkę ze szkła hartowanego. Finalnie i tak zmieścisz coś większego, np. indyka, tort czy masę opakowań tego samego produktu, chociażby pizzy lub mrożonych warzyw.

Wyładowujesz zamrażalnik po brzegi nowymi produktami? Dobrze zapewnić im jak najszybciej korzystny klimat. Pomoże Ci w tym Supermrożenie. Dużo szybciej obniża temperaturę żywności. Co ważne, ta opcja sama się wyłącza, gdy nadejdzie na to pora. Jak widzisz, to bardzo funkcjonalna lodówka 70 cm nowej generacji.

Lodówka 70 cm Hisense RF632N4WFE1

Lodówka 70 cm Hisense RF632N4WFE1

Godna polecenia lodówka o szerokości wynoszącej 70 cm. Wpisuje się w węższy typ chłodziarek french door. Wygodnie otworzysz każdą jej część, zwłaszcza 2-drzwiowy zamrażalnik na dole. To inwerterowa lodówka o wysokości 200 cm z No Frost. Pracuje cicho oraz stabilnie, walcząc ze wzrostem temperatury wewnątrz.


Sprawdź ceny Hisense RF632N4WFE1

MediaExpert
Electro


Efektowna i praktyczna lodówka 70 cm

Fajnie mieć w kuchni dobrze wyglądającą, a praktyczną lodówkę, prawda? Jeżeli jednak nie znasz jeszcze tego uczucia, spójrz na Hisense RF632N4WFE1. To czarna chłodziarko-zamrażarka 70 cm z szufladami o licznym zastosowaniu. Te w chłodziarce przechowają Twoje owoce, warzywa, nabiał czy wędliny.

Miejsca masz pod dostatkiem. Zresztą to mało powiedziane! Masz przed sobą jedną z najpojemniejszych lodówek 70 cm z dużym zamrażalnikiem. Całkowita pojemność dobija do aż 485 l, z czego 149 l to właśnie strefa do mrożenia. I ona także się wyróżnia. Mówimy w końcu o french door.

Producent zastosował 2 odseparowane szuflady na mrożonki. Wygodniejsze niż wspólne drzwi dla kilku szuflad. Dlaczego? Ponieważ prędzej dostaniesz się do tego, co jest Ci akurat potrzebne przy tworzeniu dania lub przekąski. Nie bój się o trudny wysuw. Trwałe metalowe prowadnice bardzo płynnie chodzą.

Co ważne, skuteczność pracy stoi na wysokim poziomie. Równomierne chłodzenie oraz metalowe wykończenie ścianki z tyłu czuwają nad produktami. Podobnie jak cicho pracujący inwerter, co zawsze docenia mój ranking lodówek 70 cm. Całość uzupełnia oświetlenie LED. Dokładnie zobaczysz, co gdzie się skrywa w lodówce.

Polecana lodówka 70 cm z dyspenserem wody

Myślisz, że szerokość wynosząca 70 cm dużo zmienia co do dodatków na drzwiach? Niestety, lecz automatyczna kostkarka nadal nie wchodzi w grę. Trudno też o dystrybutor zimnej wody, lecz w tym wypadku akurat trafił na wyposażenie. Uwierz, polubisz to udogodnienie!

W każdej chwili uraczysz się dobrze schłodzoną wodą. W prosty sposób stworzysz domową lemoniadą czy napełnisz szklankę z wyborną szkocką. A to tylko proste przykłady zastosowania. Jeżeli pijesz zwykle niegazowaną wodę, to zapewne sporo oszczędzisz. Nie potrzebujesz także jakiejś butelki czy dzbanka filtrującego.

Ten dodatek potęguje też stylistykę sprzętu. I bez niego to świetnie prezentująca się lodówka 70 cm dobrej jakości. Chyba trudno zaprzeczyć, hm? W realu wygląda na droższą niż w rzeczywistości. Przynajmniej takie jest moje subiektywne odczucie.

A co do ceny: w mojej opinii producent nie przeholował z nią. French door, znakomita pojemność, wysoka skuteczność pracy i zimna woda na wyciągnięcie ręki – sporo atutów. Finalnie przekonały mnie do wyróżnienia tego unikalnego urządzenia AGD.

Lodówka 70 cm HAIER HTW7720ENMB

Lodówka 70 cm HAIER HTW7720ENMB

Bogato wyposażona lodówka szeroka na 70 cm. Zmieścisz w niej przeróżne artykuły spożywcze. Nie powinno Ci na nic zabraknąć miejsca dzięki pojemności 483 l. Nie tak łatwo znaleźć jeszcze pojemniejszy model w tej kategorii. A najlepsze jest w tym to, że reszta cech także daje radę. Poznaj je za sprawą poniższej opinii.


Sprawdź ceny HAIER HTW7720ENMB

EURO
OleOle


Specjalne szuflady na żywność

HAIER słynie z wysokiej jakości szuflad, które często się czymś wyróżniają. Tutaj w grę wchodzi kilka ich rodzajów. Uwagę przykuwa zamrażalnik z 2 odseparowanymi szufladami. Każda zagwarantuje Ci możliwość rozsądnego posortowania mrożonek. Następnym razem łatwo je dostrzeżesz.

Szczelność czy płynność wysuwu również nie zawodzą. Wiele osób uwielbia szuflady w lodówkach 70 cm HAIER i ja także do nich należę. Korzystanie w tych elementów to czysta przyjemność.

W chłodziarce dostrzeżesz z kolei specjalne szuflady na delikatniejsze produkty. Jeżeli nie wiesz, jaka lodówka o szerokości 70 cm oferuje komorę zero i świeżości, to masz już odpowiedź. HAIER HTW7720ENMB do nich należy, to świetnie wyposażony sprzęt chłodniczy.

Lodówka 70 cm z aplikacją mobilną

Już prawie każdy liczący się producent dużego AGD wypuszcza swoje aplikacje mobilne. Staje się to powoli normą, a HAIER nie odstaje. Wypuścił na rynek dobrze ocenianą aplikację hOn.

A po co Ci taki bajer w lodówce? Chociażby do zdalnej kontroli temperatury. Powiedzmy, że jesteś w sklepie i robisz ogromne zakupy. Wiesz, że dołożysz do urządzenia sporo nowych produktów. Przed powrotem do domu zmniejsz temperaturę, a dasz ochronę już dobrze schłodzonej żywności.

Apka umożliwi Ci też tworzenie listy zakupów, a nawet skanowanie etykiet win. To i tak wierzchołek góry lodowej jej zastosowania. Skrywa wiele ciekawych funkcjonalności.

Lodówka 70 cm HAIER A3FE742CGWJ

Lodówka 70 cm HAIER A3FE742CGWJ

Myślisz, że łatwo znaleźć białą lodówkę 70 cm? Niestety, ale jest inaczej. Zwłaszcza gdy ma to być rzeczywiście udany model. Wybawieniem okazuje się pojemna, cicha i nowoczesna lodówka HAIER A3FE742CGWJ. Od razu wiedziałem, że musi wpaść do rankingu!


Sprawdź ceny HAIER A3FE742CGWJ

MediaExpert
Electro


System antybakteryjny

Bakterie są wszędzie. Na mnie, na Tobie, na rzeczach, którymi się posługujemy, jak i w lodówce. Trudno jednak codziennie myć całe wnętrze chłodziarko-zamrażarki. Z drugiej strony, warto przechowywać swoją żywność w sterylnych warunkach. Złoty środek? Coś, co automatycznie zwalcza bakterie.

Tak się składa, że HAIER A3FE742CGWJ to oferuje, czym wyróżnia się z grona topowych lodówek 70 cm. Chodzi o ABT, czyli system antybakteryjny. Bazuje na zasadach znanych z biologii. Generuje światło ultrafioletowe. Nie szkodzi żywności, a za to redukuje ilość bakterii we wnętrzu urządzenia.

Finalnie Twoje produkty dłużej utrzymają dobry smak i po prostu świeżość. Być może realnie zmniejszy to przy okazji konieczność czyszczenia lodówki. A że to pojemny model (463 l), atut godny odnotowania.

Komora zero nowej generacji

Mógłbym teraz zachwalać cichą pracą, dobre wykonanie, rozsądny układ wnętrza czy białą, a więc rzadszą stylistykę. Moją uwagę jeszcze bardziej zwróciła jednak komora zero. Co w niej takiego intrygującego? Fakt, że ma własną i do tego szeroką regulację temperatury.

W efekcie… wcale nie musi być komorą zero. Najniższa możliwa temperatura dla niej to -3°C. Najwyższa osiąga 5°C. To Ty decydujesz, jaka ma być konkretna wartość. Super sprawa! Przyznaj, że czasem trafiają się kłopotliwe produkty. Takie, które szybko zgniją w chłodziarce, ale nie powinny być też zamrożone na kość.

W takich sytuacjach szuflada tego typu okaże się na wagę złota. Stanowi coś pomiędzy chłodziarką a zamrażalnikiem. Da Ci jeszcze większą swobodę w prawidłowym przechowywaniu żywności. O to także chodzi w polecanych lodówkach 70 cm.

Lodówka 70 cm Whirlpool WB70E 973 X

Lodówka 70 cm Whirlpool WB70E 973 X

Niedroga, a funkcjonalna lodówka 70 cm z komorami zero i świeżości. Wytrzymała z zewnątrz, bardzo praktyczna wewnątrz. Nie zawodzą przy tym jej kluczowe parametry. Szczególnie energooszczędność w klasie D stanowi wyróżnik w tak niskiej cenie jak na 70 cm szerokości.


Sprawdź ceny Whirlpool WB70E 973 X

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Opłacalna lodówka 70 cm

Co tu dużo mówić: Whirlpool WB70E 973 X wypada niezmiernie korzystnie w swojej cenie. Oferuje 462 l pojemności całkowitej. Posłuży rodzinom 2 + 2. Nie odbiega w tym tak bardzo nawet od dwukrotnie droższych modeli. Podobnie z ekonomiczną pracą. Klasa D skutkuje tu niskim poborem energii.

233 kWh na rok to raptem 180 zł. Głośność wynosi z kolei 40 dB. Owszem, nie jest to super cicha lodówka, ale też nie przeraża nadmierną głośnością. Mówimy rzecz jasna o chłodziarko-zamrażarce z pełnym No Frost. Nie natrudzisz się z rozmrażaniem jej. Obudowa ze wzornictwem inox nie zbiera natomiast odcisków palców.

Ogólnie jest bardzo dobrze, ale zauważyłem jeden minus. To lodówka głęboka na 75,5 cm. Zabiera więc trochę miejsca i może wyraźniej wystawać przed linię meblową. Whirlpool już czasem tak ma, że za bardzo nie przejmuje się głębokością swojego AGD. Poza tym widzę same atuty, zwłaszcza w tej cenie.

Przestrzeń, która Ci się przyda

Ta polecana i dobra chłodziarko-zamrażarka 70 cm świetnie się prezentuje. Pasuje do wielu nowocześnie urządzonych kuchni. Druga sprawa, że prawdziwe skarby znajdziesz w jej wnętrzu. To nie tylko stojak na butelki czy pojemne balkoniki na drzwiach. Mowa głównie o specjalnych komorach.

Szuflada Fresh Box+, bo tak się tu zwie, pozwala na regulację wilgotności. Generalnie utrzymuje ją na dość wysokim poziomie. Po co? Aby zadbać o świeżość warzyw i owoców. Nie staną się zbyt szybko suche. Nie musisz się głowić, w co je spakować, aby tak się nie stało. Duże udogodnienie.

Jakby tego było mało, szuflada Fresh Box 0° pracuje jako komora zero, lecz też z regulacją. Tym razem chodzi o temperaturę (-2°C/+3 °C). Przyda Ci się do rozmrażania czegoś lub przechowywania mięsa oraz ryb. Resztę umieścisz na szklanych i trwałych półkach. Skuteczne połączenie, żeby nie marnować żywności.

Lodówka 70 cm Bosch KGN492LDF

Lodówka 70 cm Bosch KGN492LDF

Bardzo atrakcyjna cenowo lodówka powyżej 200 cm wysokości. W wielu aspektach dorównuje urządzeniom droższym o nawet 2000 zł! 2 niezależne obiegi powietrza, inwerter na pokładzie czy możliwość obudowy – za sprzęt z tymi cechami i w tej cenie nie da się przepłacić.


Sprawdź ceny Bosch KGN492LDF

MediaExpert
EURO
OleOle


Dobre parametry w dobrej cenie

Bosch KGN492LDF to żywy dowód na to, że nie musisz wydawać kosmicznych kwot, aby nabyć trwałą lodówkę o świetnych parametrach. 440 l pojemności spokojnie powinno wystarczyć większym rodzinom. Nie bój się o wzrost rachunków. Klasa D czuwa nad niskim poborem prądu. Ten model kosztuje na rok ok. 170 zł!

Nie wiesz, jaka lodówka 70 cm pracuje cicho? Z pewnością Bosch KGN492LDF, o czym świadczy głośność na poziomie 35 dB. Duży plus, gdy szukasz chłodziarko-zamrażarki do kuchni otwartej na salon.

W takim wypadku coś jeszcze bardzo Ci się spodoba. To urządzenie do obudowy, może przylegać bokami do mebli czy ścian. Działa w taki sam sposób jak dużo droższe urządzenia Bosch czy Siemens tego rodzaju.

Gwarancja świeżości dla żywności

Trudno uwierzyć w możliwości chłodnicze tej lodówki. Jest przecież tania jak na 70 cm szerokości. Mimo to dysponuje 2 obiegami powietrza. Zawsze doceniam tę cechę, tworząc ranking lodówek o szerokości 70 cm. Zapachy się nie mieszają, a temperatura prędzej osiąga pożądaną wartość.

To nowoczesna lodówka z licznymi czujnikami. Po co jej one? Aby monitorować warunki chłodnicze (oraz klimat panujący w kuchni!). Wszelkie skoki temperatury zostają ekspresowo zbijane. Sprężarka płynnie dostosowuje się do sytuacji. Nie boisz się, że cenne produkty spożywcze za szybko utracą świeżość.

Na każdym poziomie chłodziarki panują te same warunki. Nie głowisz się nad tym, który obszar będzie najlepszy. Po prostu wkładasz żywność, zamykasz drzwi lodówki i to tyle. Przejrzysty panel sterowania znalazł się wewnątrz, w górnej części. Najlepsze wyjście, jeżeli nie ma go na drzwiach po zewnętrznej stronie.


Po zapoznaniu się z tym materiałem wiesz już, jaka lodówka 70 cm jest najlepsza. Rzecz jasna konkretne lokaty to moje subiektywne wybory. Być może dla Ciebie optymalna okaże się pozycja 2, 4 czy 6. W każdym razie masz przed sobą ciekawe grono znakomitych chłodziarko-zamrażarek.

Nie musisz już czytać innych blogów czy pytać na forum. Pamiętaj, że regularnie aktualizuję moje zestawienia, które pozostają niezależne. W razie dodatkowych pytań lub chęci podzielenia się własną opinią skorzystaj z sekcji komentarzy.

Rozważasz także inne rodzaje lodówek? Dobrze się składa, gdyż na PROrankingach znajdziesz multum zestawień z nimi!

Te standardowe, choć i kilka lepszych 70 cm przedstawia ogólny ranking lodówek wolnostojących. Wolisz sprzęt, który wtopisz w linię meblową? Wtedy poznaj najlepsze lodówki do zabudowy. Wyjście stanowi także chłodziarko-zamrażarka do obudowy.

A może coś szerszego i jeszcze pojemniejszego? Wtedy sprawdź:

Wiele z nich to jednocześnie najlepsze lodówki z automatyczną kostkarką. Super sprawa, zwłaszcza latem.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments