Płyta gazowa 5 palnikowa Ranking 2022

Szeroka płyta gazowa to okazja do korzystania z aż 5 palników. Dzięki temu bez problemu rozmieścisz duże naczynia, gotując w komfortowy sposób. Zobacz, które modele są teraz najlepsze!

Płyta gazowa 5 palnikowa ranking

Jeżeli tylko masz miejsce na szeroką płytę grzewczą i często gotujesz kilka rzeczy jednocześnie, pomyśl o płycie gazowej na 5 palników. Da Ci ogromną swobodę, którą od razu docenisz.

Aby dokonać udanej inwestycji na długie lata, wspomóż się moim niezależnym, aktualizowanym rankingiem z opiniami!

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych 2022 – TOP 6

Miejsce 1

Electrolux KGG75365K

Elegancka, czarna płyta gazowa 5 palnikowa, którą wygodnie sterujesz za pomocą pokręteł. Wielkość płomienia ustawiasz w zakresie od 1 do 9, a to gwarantuje bardziej komfortowe gotowanie. Przy pokrętłach zauważysz diody LED. Informują, czy palniki są włączone.

To najlepsza płyta gazowa 5 palnikowa. Wyposażono ją w minutnik, co ułatwi Ci kontrolowanie czasu gotowania. Z poziomu sprzętu wygodnie sterujesz okapem i oświetleniem. Jeśli musisz na chwilę wyłączyć płytę, wykorzystujesz funkcję Stop+Go. Pełna wygoda!

Miejsce 2

Siemens EC7A5RB90

Płyta na 5 palników z technologią stepFlame. Płomień precyzyjnie kontrolujesz na 9 poziomach, co zmniejsza do minimum ryzyko przypalenia jedzenia. Sprzęt wyposażono w wykonane z żeliwa ruszty, które cechuje trwałość.

Ta płyta 75 cm z 5 palnikami ładnie się prezentuje i pasuje do każdej kuchni, bez względu na wystrój. Wykonano ją ze stali nierdzewnej, gładka powierzchnia ułatwi Ci usuwanie zanieczyszczeń. Zwróć uwagę, że palniki są płaskie i odpowiednio rozmieszczone, więc swobodnie gotujesz nawet w woku.

Miejsce 3

HAIER HAVG75HB

Sprzęt z żeliwnymi rusztami i zapalarką w pokrętle. Bez trudu zapalisz każdy palnik i precyzyjnie ustawisz jego moc. Ułatwi Ci to nowoczesna technologia Preci Flame z 9-stopniową regulacją. Ta duża płyta gazowa 5 palnikowa wyróżnia się estetycznym, minimalistycznym designem.

Nie musisz się martwić, że przypadkowo zarysujesz urządzenie. Producent zabezpieczył je przed tym za pomocą specjalnych gumek pod rusztem. Płyta oferuje palnik XXL skracający czas gotowania posiłku. Spędzisz mniej czasu w kuchni.

Miejsce 4

Amica PG9711SRW Q-TYPE

Biała płyta gazowa 5 palnikowa, którą łatwo utrzymasz w czystości. Wszystko za sprawą szklanej, gładkiej powierzchni. Sprzęt oferuje palnik Booster, który zapewnia bardzo dużą moc grzania. Dzięki temu szybciej ugotujesz obiad, więc znów oszczędzasz czas.

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych musiał uwzględnić to urządzenie. Palniki są płaskie, a to zwiększa efektywność grzania i zapobiega przedostawaniu się brudu do ich wnętrza. Odpalasz je wygodnie za pomocą zapalacza w pokrętle. Sprzęt wyposażono w niezbędne zabezpieczenia.

Miejsce 5

Electrolux KGG7536K

Szeroka płyta gazowa z 5 palnikami, która umożliwia precyzyjną regulację mocy płomienia. Gwarantuje Ci też bezpieczeństwo gotowania ze względu na mechanizm odcinający dopływ gazu po zgaśnięciu płomienia. Urządzenie wygodnie obsługujesz za pomocą pokręteł.

Czarny kolor sprawia, że łatwo dopasujesz płytę gazową do swojej kuchni. Do dyspozycji masz palnik wok, który przyda Ci się np. podczas przyrządzania azjatyckich dań. Sprzęt zaprojektowano tak, aby umożliwić Ci komfortowe gotowanie w kilku naczyniach jednocześnie.

Miejsce 6

Bosch PGQ7B5B90

Urządzenie z zabezpieczeniem przeciwwypływowym gazu i bardzo solidnym, żeliwnym rusztem. Palniki zapalasz bez pomocy zapałek, bo w pokrętle producent umieścił praktyczną zapalarkę. Sprzęt wykonano ze stali nierdzewnej, a krawędzie zabezpieczono stalą szlachetną.

Płyta gazowa 5 palnikowa wygląda estetycznie, a czyszczenie jej nie zajmie Ci dużo czasu. Szybko pozbędziesz się brudu z gładkiej powierzchni. Urządzenie oferuje 5 odpowiednio rozmieszczonych palników, w tym jeden wok, który znajdziesz na środku.

Płyta gazowa z 5 palnikami Electrolux KGG75365K

płyta gazowa 5 palnikowa Electrolux KGG75365K

Electrolux KGG75365K to płyta gazowa z 5 palnikami, która zachwyci Cię przede wszystkim nowoczesnym designem. Ze względu na czarny kolor łatwo dopasujesz ją do pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Chcesz poznać inne atuty sprzętu? Znajdziesz je w opinii.


Kliknij i kup Electrolux KGG75365K

EURO
OleOle
MediaMarkt


Komfortowe gotowanie

Urządzenie zagwarantuje Ci w pełni komfortowe przyrządzanie posiłków. Skąd ta pewność?

Electrolux KGG75365K oferuje pokrętła z zapalarką, więc nie potrzebujesz zapałek. Moc płomienia precyzyjnie dopasujesz za sprawą regulacji od 1 do 9.

Do tego dochodzą diody z innowacyjną funkcją FlameLight. Poprzez podświetlenie informują Cię, które palniki są włączone.

Przydatne opcje

Ta płyta gazowa 5 palnikowa oferuje minutnik. Ustawiasz go i łatwiej kontrolujesz czas gotowania. To zmniejsza ryzyko, że przez nieuwagę przypalisz jedzenie.

Zwróć uwagę na funkcję Hob2Hood. Pozwala Ci na swobodne sterowanie okapem i oświetleniem z poziomu płyty. Brzmi ciekawie, prawda?

Sprzęt oferuje ponadto wskaźniki ciepła resztkowego. Nie zastanawiasz się, czy ruszty nad palnikami wciąż są gorące. Minimalizuje to ryzyko oparzenia się.

Solidna konstrukcja

Electrolux KGG75365K wyróżnia się nie tylko elegancją, ale i solidnością. To wytrzymała płyta gazowa 5 palnikowa wykonana ze szkła.

Nie musisz się obawiać, że przypadkowo zarysujesz sprzęt. Żeliwny ruszt zabezpieczono gumowymi stopkami, co skutecznie temu zapobiega.

Z uwagi na gładką powierzchnię bez problemu wyczyścisz płytę. Nie będzie to nieprzyjemnym obowiązkiem.

Płyta gazowa z 5 palnikami Siemens EC7A5RB90

płyta gazowa 5 palnikowa Siemens EC7A5RB90

Urządzenie Siemens EC7A5RB90 pozwoli Ci na precyzyjne regulowanie i kontrolowanie każdego z 5 palników. Wyposażono je w przydatne funkcje ułatwiające gotowanie, a wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej.


Kliknij i kup Siemens EC7A5RB90

MediaExpert
Neonet
Komputronik


Zapomnij o przypalonym jedzeniu

Z płytą Siemens EC7A5RB90 unikniesz przypalenia jedzenia. Moc wszystkich palników swobodnie regulujesz na 9 dostępnych poziomach. Każdy ustawisz tak, aby płomień nie był za duży.

Dostosujesz to do dania mięsnego, warzywnego bądź gotowania makaronu lub ryżu. Masz pełną swobodę.

Sprzęt pozwala Ci na gotowanie w dowolnych naczyniach, również w kilku większych jednocześnie. Palniki są rozstawione w przemyślany sposób.

Do dyspozycji masz nawet podwójny wok z systemem dwóch płomieni. Bez trudu przygotujesz każde danie, również w nietypowych naczyniach.

Wygodna obsługa

Do regulacji płomienia służą pokrętła mieczykowe. Są wyprofilowane w taki sposób, aby nie ześlizgiwały się z nich palce.

Bez problemu włączysz odpowiedni palnik i ustawisz moc. Wszystkie pokrętła są dobrze oznaczone, więc nie zastanawiasz się, do jakich palników je przypisano.

Dbałość o detale

Siemens EC7A5RB90 to sprzęt wykonany bardzo starannie. Gładka powierzchnia tej szerokiej płyty gazowej ułatwi Ci ścieranie resztek jedzenia i innych zabrudzeń.

Żeliwny ruszt wyróżnia się trwałością. Wyprofilowano go w taki sposób, aby garnki i patelnie stabilnie na nim stały, nie kołysząc się na boki.

Palniki rozstawiono odpowiednio daleko od siebie, dlatego nie będziesz mieć problemu z gotowaniem w kilku naczyniach jednocześnie.

Płyta gazowa z 5 palnikami HAIER HAVG75HB

płyta gazowa 5 palnikowa HAIER HAVG75HB

Szklana, czarna płyta gazowa na 5 palników HAIER HAVG75HB dobrze sprawdzi się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonej kuchni. To sprzęt wyposażony w zapalarkę w pokrętle. Pozwoli Ci na komfortowe przyrządzanie posiłków. Sprawdź więcej szczegółów w poniższej recenzji.


Kliknij i kup HAIER HAVG75HB

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Palnik wok i inne udogodnienia

Płytę wyposażono w palnik wok. Bez problemu ugotujesz dania kuchni azjatyckiej, ale nie tylko. Na tym palniku swobodnie korzystasz ze wszystkich większych garnków.

Szybko docenisz technologię Preci Flame. HAIER HAVG75HB oferuje 9-stopniową regulację mocy każdego palnika. Swobodnie gotujesz, smażysz i dusisz jedzenie.

Ranking płyt gazowych 5 palnikowych byłby wybrakowany bez tego sprzętu również z innego powodu. Wyposażono go w gumki pod rusztem, które zapobiegają zarysowaniu powierzchni. Płyta na długo zachowuje elegancki wygląd.

Trwałość

HAIER HAVG75HB wykonano z solidnych materiałów, dobrze zabezpieczonych przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie zniszczysz płyty podczas gotowania lub czyszczenia.

Zwróć szczególną uwagę na żeliwny ruszt. Cechuje go trwałość, ale nie tylko. Producent zadbał o to, aby ruszt zapewniał naczyniom stabilność.

Na płycie możesz swobodnie używać nawet bardzo dużych i ciężkich garnków bądź patelni. Nie martwisz się, że ruszt niespodziewanie się zdeformuje.

Komfort i bezpieczeństwo

Sprzęt pozwala Ci na gotowanie na 5 palnikach jednocześnie. Są szeroko rozstawione i naczynia nie będą się ze sobą stykać.

Za bezpieczeństwo gotowania odpowiada zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Gdy płomień niespodziewanie zgaśnie, płyta automatycznie odcina dopływ gazu.

Ponadto HAIER HAVG75HB bez problemu podłączysz do gazowej butli. Wystarczy, że zastosujesz reduktor i odpowiednią dyszę.

Szeroka płyta gazowa – Czy warto?

Kiedy w kuchni masz naprawdę wystarczająco miejsca i nie wiesz, jak je odpowiednio wykorzystać, zainwestuj w szeroką płytę gazową. Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji.

Komfort gotowania, jaki odczujesz już po pierwszym użyciu, sprawi, że jeszcze bardziej utwierdzisz się w przekonaniu o dobrze podjętej decyzji. Duże i wygodne palniki pozwalające na odpowiednie rozstawienie naczyń sprawdzą się, kiedy potrawy przyrządzasz w większych naczyniach.

Zwykle ilość miejsc do gotowania wynosi nawet 5, co jeszcze bardziej zachęca do przyrządzania kilku dań jednocześnie. Ponadto do dyspozycji zazwyczaj masz nawet palnik wok, idealny nie tylko do gotowania azjatyckich dań.

Być może stwierdzisz, że opcja z szeroką płytą gazową jest rzeczywiście ciekawym rozwiązaniem, ale w sumie standardowy model byłby dla Ciebie wystarczający. Pomyśl wtedy przez chwilę o jeszcze jednym. Mam na myśli komfort oraz bezpieczeństwo podczas gotowania.

Nieraz pewnie na płycie ustawiasz kilka garnków jednocześnie. Czy nigdy nie przeszkadzało Ci, kiedy ich uchwyty lub ścianki stykały się o siebie? Pomyśl też o sytuacji, kiedy dwa duże garnki jeden koło drugiego zwyczajnie nie mieszczą się na swoich palnikach.

Szeroka płyta gazowa nie stwarza takich problemów. Na jej palnikach ustawisz wszystkie naczynia tak, jak tylko chcesz, aby umożliwić sobie swobodę podczas przyrządzania posiłków.

A co z czyszczeniem takiej płyty grzewczej? Pamiętaj, że niektóre ruszty można bez problemu umieścić w zmywarce. Powierzchnię płyty bezpiecznie wyczyścisz łagodnym detergentem i gąbką do mycia naczyń. Rozmiar sprzętu nie ma znaczenia w przypadku mycia. Sposób jest zawsze taki sam.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które szerokie płyty gazowe dają największy komfort gotowania. Nie musisz pytać na forum o płytę gazową na 5 palników bądź czytać innych blogów.

Taka inwestycja jak najbardziej ma sens, gdy gotujesz dla większej rodziny, a więc zazwyczaj w kilku dużych naczyniach jednocześnie. Z płytą szeroką na 75 czy 90 cm łatwo rozstawisz garnki czy brytfannę, nie musząc się z tym gimnastykować i specjalne przesuwać naczyń. W efekcie szybciej uporasz się ze zrobieniem obiadu.

Masz do mnie dodatkowe pytanie lub pragniesz podzielić się własną opinią? Skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jeżeli wciąż myślisz nad liczbą palników, zobacz także klasyczne płyty gazowe do zabudowy 60 cm. Mają 4 palniki, ale za to zajmują wyraźnie mniej miejsca. To samo dotyczy modeli z zestawienia szklanych płyt gazowych, choć większe modele z tym wykończeniem znajdziesz również w tym rankingu.

Wolisz szerszą płytę grzewczą, ale może nowocześniejszego typu? Wtedy poznaj szerokie płyty indukcyjne 80 cm. Najczęściej zapewniają 5 pól, a do tego łatwe czyszczenie oraz wiele funkcji dodatkowych. Do 6 pól, i to różnego typu, dobijają niektóre dobre płyty kombinowane, czyli gazowo-indukcyjne.

Ciekawe rozwiązanie stanowi także płyta gazowa bez płomieni. Nie ma wystających palników (jak indukcja), lecz oszczędnie działa, bo na gaz.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments