W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Płyta indukcyjna 70 cm Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Płyta indukcyjna 70 cm to nie tak często spotykany okaz. Mimo to ranking takich urządzeń ma sens. Musisz wiedzieć, co wybrać i dlaczego. Moje niezależne i subiektywne zestawienie ułatwi Ci to. Wybrałem kilka znakomitych modeli z wieloma funkcjami.

Płyta indukcyjna 70 cm ranking, opinie

Wiem, jak to jest, gdy szuka się sprzętu AGD o mniej standardowych wymiarach. Dlatego też doceniam producentów, którzy wypuszczają na rynek dobre indukcje 70 cm szerokości.

Najlepsze z nich oceniłem tuż poniżej, w aktualizowanej klasyfikacji. Poznaj ją, a dokonasz rozsądnej decyzji!

Ranking płyt indukcyjnych 70 cm 2024 - TOP 5

Electrolux EIS7548 Slim-Fit

Electrolux EIS7548 Slim-Fit to luksusowa indukcja 70 cm z wyświetlaczem, która zwycięża ranking. Pozwoli Ci dokładnie kontrolować temperaturę smażenia czy gotowania. Nic nie przypalisz, a jednocześnie możliwie najszybciej przygotujesz danie. W razie potrzeby stworzysz większą strefę gotowania. To top płyta indukcyjna 70 cm z łączonymi polami.

Planujesz też zakup okapu? Jeżeli będzie pochodził od marki Electrolux lub AEG, ta nowoczesna indukcja sama ustawi jego moc. Nie zabrakło bowiem technologii Hob2Hood. Co ważne, działa bezprzewodowo, nie wymaga dodatkowych kabli. To rzecz jasna płyta grzewcza z boosterem oraz timerem. Podkręcisz wydajność i zaprogramujesz czas pichcenia.

Ocena produktu: 9.87/10
AEG IKE74441FB Slim-Fit

4-palnikowa indukcja 70 cm z łączeniem pól. Wyróżnia się rozsądnym układem cewek indukcyjnych. Komfortowo ugotujesz kilka dań jednocześnie. Uchwyty garnków nie powinny ze sobą kolidować. Na największym polu o średnicy 24 cm bez problemu umieścisz większą patelnię. Za sprawą wydajnego boostera ekspresowo doprowadzisz wodę do wrzenia.

Zwróć uwagę na wykonanie tego modelu. To matowa płyta indukcyjna 70 cm otoczona ozdobnym szlifem zamiast mniej efektownych ramek. Pasuje do wielu nowoczesnych aneksów kuchennych. Samodzielnie wykrywa garnki i zaoferuje Ci również przyjazne sterowania. To płyta z 4 sliderami dla każdego pola. Jedno z moich ulubionych, bo najwygodniejszych rozwiązań.

Ocena produktu: 9.72/10
Bosch PVS775FC5E

Prosta w obsłudze i stosunkowo tania płyta indukcyjna 70 cm. W mojej opinii jedna z najopłacalniejszych opcji zakupowych. Bosch PVS775FC5E zachwyca przy tym funkcjami. Gwarantuje booster, sensor smażenia, minutnik, łączenie pól czy wykrywanie garnków. Ułatwia też szybkie czyszczenie, np. rozlanej cieczy, blokując ustawienia na 30 sekund.

Najciekawiej wypada jednak wspomniany już czujnik smażenia. Współgra z 4 poziomami mocy, a w zasadzie temperaturami. Nie przypalisz mięsa, ciasta na naleśniki czy delikatnego sosu. A to tylko proste przykłady tego zastosowania. A jak to działa? Płyta na bieżąco sprawdza temperaturę dna naczynia. Gdy ta za bardzo wzrasta, indukcja sama zmniejsza swoją moc.

Ocena produktu: 9.64/10
Electrolux EIV7348S Slim-Fit

Electrolux EIV7348S Slim-Fit to przede wszystkim wysoka jakość, ale i urozmaicenie rankingu indukcji 70 cm. Jak widzisz już po zdjęciu, to srebrna płyta, a takowych jest mało na rynku. Pasuje do jaśniejszych aranżacji kuchennych. W dodatku nie uwidacznia tak bardzo mikrorysek czy odcisków palców. Szczególnie że Electrolux wykorzystuje matowe szkło.

Poza tym masz przed sobą efektywne urządzenie. Pracuje szybko i dość cicho. Oferuje łączenie pól, booster oraz regulowany zegar. To indukcja 70 cm na 400 V i nie tylko. Sprawdza się jako płyta do mieszkania w bloku, gdyż obsługuje również podłączenie pod 230 V. Podoba mi się zastosowane sterowanie: to 4 sidery oraz ikony kluczowych funkcji, w tym łączenia pól.

Ocena produktu: 9.54/10
Beko HII74700UF

Jaka płyta indukcyjna 70 cm jest tania i dobra? W mojej ocenie Beko HII74700UF. Kosztuje niewiele jak na tę szerokość, a nadal oferuje ważne korzyści. Boosterem przyspieszysz gotowanie wody. Wskaźnik ciepła resztkowego uchroni Cię przed oparzeniem, a timerem zaplanujesz czas pichcenia. Mało tego, to indukcja współpracująca z okapem! Steruje jego mocą.

Beko HII74700UF wyróżnia się czymś jeszcze, a mianowicie regulacją mocy przyłączeniowej. Nie tak często spotykane. W efekcie zmniejszysz ryzyko wybicia bezpieczników. Istotne szczególnie w mieszkaniach w bloku. Uzyskasz także pełną kontrolę nad poborem energii przez tę płytę indukcyjną. Przyznaj, że to istotne zalety połączone z bardzo atrakcyjną ceną, prawda?

Ocena produktu: 9.44/10

Najlepsze płyty indukcyjne 70 cm - Ranking 2024

Płyta indukcyjna 70 cm Electrolux EIS7548 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 70 cm Electrolux EIS7548 Slim-Fit

Topowa płyta indukcyjna o szerokości 70 cm. Electrolux EIS7548 Slim-Fit zwycięża w klasyfikacji przede wszystkim za sprawą nowoczesnych cech, które wyróżniają ten sprzęt. To chociażby czujnik smażenia z kontrolą temperatury. Masz z głowy problem z przypalonymi od dołu przysmakami. A to tylko początek zalet tego urządzenia!


Sprawdź ceny Electrolux EIS7548 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Indukcja 70 cm z czujnikiem smażenia

Electrolux EIS7548 Slim-Fit to najlepsza płyta indukcyjna 70 cm głównie przez swoją funkcjonalność. Najważniejsze, że nie chodzi o jakieś zbędne bajery, a o użyteczne udogodnienia. Należy do nich czujnik smażenia kontrolujący temperaturę. Perfekcyjne rozwiązanie, gdy smażysz mięso (np. steki czy hamburgery) lub naleśniki.

SenseFry, bo tak się nazywa ta technologia, monitoruje temperaturę powierzchni garnka (lub innego naczynia). Następnie reguluje swoją moc. Wszystko po to, aby potrawa lub przekąska nie była przypalona od spodu. Nie musisz kombinować i co chwilę sprawdzać tego. To ta nowoczesna kuchnia indukcyjna o to zadba.

Duży plus, zwłaszcza że wśród funkcji znalazł się timer. Programując czas pracy i zostawiając wszystko czujnikowi smażenia, praktycznie w ogóle nie musisz stać na patelnią! Nie stracisz czasu na ciągłe doglądanie dania, a ono i tak wyjdzie idealne.

Sterowanie oraz odczytywanie temperatury ułatwia dotykowy wyświetlacz. Jasno informuje, które pole jak działa. Kolejna cecha wyróżniająca, która znalazła się w tej funkcjonalnej indukcji wysokiej jakości.

Duże i łączone pola

70 cm szerokości sprawia, że dostajesz do dyspozycji spore pola. To pojemna indukcja wykrywająca garnki. Dana strefa uaktywni się z automatu po umieszczeniu na niej kuchennego naczynia. Największe pole, czyli to po prawej, ma aż 24 cm średnicy. Obsłuży wielki gar lub szeroką patelnię do smażenia.

Zwróć uwagę na pola po lewej stronie. Bez trudu połączysz je ze sobą. Wtedy wykorzystasz chociażby nakładaną płytę grillową bądź podłużną brytfannę. A to tylko prosty przykład. Inny stanowi jakieś naczynie żaroodporne oraz niewielki rondel. Masz całkowitą swobodę na łączonej strefie.

W dodatku jest jedną z największych, które spotkasz w polecanych indukcjach 70 cm. Electrolux z tego słynie, a efekt osiąga prostym zabiegiem: panel umieszcza po prawej stronie, a nie w centralnej części. Manipulatory sterujące rozsądnie oddalono od każdego z pól, a część po prawej zajmuje całą wysokość.

Bezprzewodowa współpraca z okapem

Wiele osób pyta się mnie, czy warto postawić na indukcję oraz okap, które ze sobą współpracują. Moja odpowiedź zawsze brzmi tak samo, a mianowicie: TAK! Przygotowując jakieś wyborne danie na obiad czy kolację, masz się skupić na gotowaniu. Im mniej rzeczy Cię rozprasza, tym lepiej. Automatycznie sterowany okap ułatwi Ci życie.

Funkcja Hob2Hood to duży wyróżnik sprzętów marek Electrolux oraz AEG. Płyta bezprzewodowo współpracuje z okapem, aby ten dostosował swoją wydajność do poziomu mocy indukcji. Niesie to za sobą świetne efekty. Nie masz zadymionej kuchni i nie tracisz czasu na regulację okapu.

Tym samym pochłaniacz pracuje optymalnie. Nie za głośno, ale też nie za mało skutecznie. To wszystko bez Twojej ingerencji. Przyjemna wizja, prawda?

Płyta indukcyjna 70 cm AEG IKE74441FB Slim-Fit

Płyta indukcyjna 70 cm AEG IKE74441FB Slim-Fit

Porządna indukcja szeroka na 70 cm z 4 polami. 2 z nich połączysz we wspólną strefę, a na innym umieścisz naczynia o średnicy nawet 24 cm. Nie masz tu większych ograniczeń. Dotyczy to także podłączenia. Mówimy o płycie indukcyjnej na siłę lub pod 230 V.


Sprawdź ceny AEG IKE74441FB Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Nie za głośne, a wydajne działanie

AEG IKE74441FB Slim-Fit to stosunkowo cicha indukcja dobrej jakości. Jej moc przyłączeniowa osiąga 7350 W, co potrafi mocno napędzić tryb booster. Dzięki niemu momentalnie zagotujesz wodę. To nie tylko oszczędność czasu. Im szybciej coś się ugotuje, tym więcej zachowa wartości odżywczych.

Pewnie teraz obawiasz się wysokiego poboru prądu. Energooszczędność potęguje wspomniana już szybkość pracy, ale… nie tylko. Producent zastosował ciekawą funkcję. Polega na tym, że przed końcem obróbki żywności płyta po prostu wyłącza przesył energii. Dogrzewa potrawę do końca pozostałym na jej powierzchni ciepłem.

Iście genialne rozwiązanie. Nie wydłuża znacząco całego procesu, a oszczędza energię. Właśnie dlatego uważam, że to wyjątkowo wydajna indukcja godna polecenia. W dodatku z łączeniem pól, timerem oraz wykrywaniem garnków.

4 slidery dla wygodniejszej obsługi

Polecane płyty indukcyjne 70 cm miewają odmienne sterowanie. Osobiście uważam, że nie ma co kombinować. Pomijając dotykowe wyświetlacze w prestiżowych modelach, prym wiodą slidery. Chodzi o dotykowe suwaki. Nie musisz wiele razy klikać strzałką czy plusem, aby dojść do pożądanego poziomu mocy.

Sekundowe przeciągnięcie palcem i już, stopień intensywności dobrany. Tym lepiej, że AEG umieścił na panelu sterowania 4 slidery dla każdego pola. Przydatne, gdy gotujesz kilka potraw lub ich składników w tym samym czasie.

Obok sliderów znajdziesz sensory najczęściej używanych funkcji. Co do nich należy? Blokada ustawień, łączenie pól czy pauza. Ta ostatnia funkcja zatrzyma pracę sprzęty, nie zerując wcześniejszych ustawień. Kolejna przydatna cecha tej solidnej indukcji 70 cm z rankingu.

Swoboda podłączenia

Może nie jest to ekstra unikalna funkcja, lecz pewnie Ci się spodoba. Dostajesz bowiem 2 opcje zasilania. Żywiołem dla AEG IKE74441FB Slim-Fit jest siła. Wtedy bez ograniczeń co do mocy skorzystasz nawet ze wszystkich pól jednocześnie.

Mieszkasz w bloku? Moc przyłączeniowa Twojego lokum nie osiąga niesamowitych wartości? Ta płyta nadal będzie miała sens! Gdy tego zechcesz, uczynisz z niej indukcję 70 cm do zabudowy na 230 V. Gotując wtedy na 2 polach, w zasadzie nie uświadczysz spadku wydajności. Wersja bez siły również dobrze się sprawdza.

Płyta indukcyjna 70 cm Bosch PVS775FC5E

Płyta indukcyjna 70 cm Bosch PVS775FC5E

Test płyt indukcyjnych 70 cm jasno na białym pokazuje, że warto rzucić okiem na Bosch PVS775FC5E. To niezwykle funkcjonalna kuchenka indukcyjna. Nie pozwoli, aby Twoja potrawa czy przekąska została przypalona od spodu. Co więcej, to jednocześnie jedna z tańszych płyt tego typu i w tej szerokości!


Sprawdź ceny Bosch PVS775FC5E

EURO


Inteligentny czujnik smażenia

Nie musisz być mistrzem sztuki kulinarnej, żeby efektywnie gotować na tej indukcji. Pomaga zwłaszcza podczas smażenia. Wyposażono ją w specjalny czujnik. Co robi? Sprawdza temperaturę naczynia położonego na danym polu. W ten sposób wie, czy nie jest za wysoka.

No dobrze, ale możesz teraz zapytać, że dania są przecież różne. Wymagają odmiennych warunków, więc skąd indukcja ma wiedzieć, co się na niej pichci? I tym momencie przychodzą 4 ustawienia mocy/temperatury. To na ich podstawie Bosch PVS775FC5E automatycznie reguluje intensywność obróbki.

Twoje zadanie jest więc takie, aby dobrać preferowaną temperaturę smażenia. Inna będzie dotyczyć sosu czy naleśników, a inna steków. Wszystkie poziomy mądrze zróżnicowano. W efekcie czujnik smażenia zyskuje na szerokim zastosowaniu.

Funkcje oszczędzające czas

Nikt z nas nie chce tracić czasu w kuchni, prawda? Indukcje stworzono właśnie po to, aby go oszczędzać. Prym wiedzie w tym booster. Znacząco przyspiesza doprowadzanie wody do wrzenia. Ta dobra płyta indukcyjna 70 cm Bosch oferuje jednak o wiele więcej.

Połączysz jej 2 pola. Prędzej upichcisz większą porcję żywności, używając np. brytfanki. QuickStart oznacza z kolei wykrywanie położonego naczynia. Włączasz płytę, kładziesz garnek i to tyle. Zero zbędnych czynności, a jedynie te konieczne.

Producent pomyślał nawet o przypadkowym wyłączeniu indukcji. Włączając ją w ciągu 4 sekund, zachowa wszystkie ustawienia. Coś Ci wykipiało? Też żaden problem. Użyj 30-sekundowej blokady, aby prędko zetrzeć zabrudzenia i kontynuować obróbkę jedzenia.

Finisz używania płyty także przebiega prosto. Główny wyłącznik dezaktywuje wszystkie pola. Nie przeklikujesz się przez każde, więc prościej być nie może!

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Czasem z roztargnienia można coś przeoczyć. W przypadku indukcji nie jest to tak groźne w porównaniu do gazu, ale lepiej zachować pełne bezpieczeństwo. Bosch PVS775FC5E również w tym Ci pomoże. Wskaźnik zalegania ciepła da Ci znać, kiedy szklana powierzchnia już ostygła.

Masz w domu ciekawe świata dzieciaki? Zastosuj blokadę rodzicielską, a nic nie zmajstrują z tą nowoczesną indukcją 70 cm. Na pokładzie znalazł się również czasowy wyłącznik bezpieczeństwa. Przydaje się, gdy z rozpędu nie wyłączysz płyty. Zrobi to sama. Co więcej, to Ty z góry ustawisz jej okres bezczynności.

Płyta indukcyjna 70 cm Electrolux EIV7348S Slim-Fit

Płyta indukcyjna 70 cm Electrolux EIV7348S Slim-Fit

Najlepsze płyty indukcyjne 70 cm nie muszą być zawsze czarne. Mimo ogólnie niewielkiej liczby modeli o tej szerokości, znalazłem dla Ciebie coś oryginalnego. Mówimy bowiem o srebrnej indukcji na 70 cm. Zaskakuje nie tylko wzornictwem, ale i funkcjonalnością. Dowiedz się o niej więcej z mojej opinii!


Sprawdź ceny Electrolux EIV7348S Slim-Fit

MediaExpert
EURO


Trwała indukcja 70 cm w niestandardowym kolorze

Wbrew pozorom kolor indukcji ma duże znaczenie. Po pierwsze, wpływa na spójność aranżacji kuchennej. Jasne, to praktyczny sprzęt do gotowania, lecz jednocześnie dobrze widoczny w aneksie czy na blacie. A gdy wynajmujesz projektanta, wydajesz kupę kasy na nowe meble, indukcja nie może tego zepsuć.

Srebrna kolorystyka będzie współgrać z jaśniejszym wystrojem. Nie chodzi tylko o biel, bo pasuje np. do błękitnych elementów. Wracając do praktyczności, inny kolor niż czerń ma swój unikalny plus. Otóż nie widać na nim tak bardzo mikrorysek. Podobnie z odciskami palców.

Kolejna ważna informacja: szkło nie jest połyskliwe, a matowe. Potęguje efekt maskowania wspomnianych już odcisków palców i nie tylko. Mieszankę ciekawostek, które od razu widać, wieńczy strefa po lewej. Dosyć, że łączona, to jeszcze duża. Panel sterowania nie zabiera jej miejsca. Zmieścisz na niej potężniejsze naczynia kuchenne.

Udogodnienia, których oczekujesz

Electrolux EIV7348S Slim-Fit przejawia wiele cech innych topowych modeli w rankingu indukcji 70 cm. To płyta z boosterem, więc w kilka minut zagotuje Ci pokaźną ilość wody. Od razu wykrywa garnki, nie wymagając wielu dodatkowych kombinacji.

Jak już wiesz, łączy 2 pola po lewej. Właściwie Ty je połączysz, a wystarczy do tego jedno kliknięcie. Sensor łączenia znalazł się tuż obok 4 dotykowych suwaków. Zagwarantują Ci ekspresowy i łatwy wybór stopnia mocy. Z tak dobrą płytą indukcyjną 70 cm zaoszczędzisz sporo czasu.

Jednocześnie nie musisz wcale długo wertować instrukcji obsługi. W zasadzie wszystko od razu wiadomo. Pozostaje nauka czucia dotyczącego potencjału poziomów mocy. Przychodzi z czasem i po gotowaniu różnych potraw. Najistotniejsze, że w takim sprzęcie drzemie ogromny potencjał co szybkości pracy.

Płyta indukcyjna 70 cm Beko HII74700UF

Płyta indukcyjna 70 cm Beko HII74700UF

Przystępna cenowo płyta indukcyjna o szerokości 70 cm. Co więcej, całkiem unikalna. Łączy w sobie funkcję zarządzania mocą przyłączeniową oraz sterowanie pracą okapu. Te cechy wyróżniają głównie dużo droższe płyty nowej generacji. Dlatego też warto przeczytać poniższą recenzję dotyczącą Beko HII74700UF.


Sprawdź ceny Beko HII74700UF

EURO
MediaMarkt


Dobra indukcja 70 cm w dobrej cenie

Po przejściu do danego sklepu zauważysz, że Beko HII74700UF nie kosztuje fortuny. Ba, to generalnie niedroga płyta 70 cm. Mimo to nie przejawia większych oszczędności ze strony producenta. Zadowala wydajnością trybu booster, prędko gotując wodę. Oferuje minutnik, który ułatwi Ci kontrolę czasu obróbki pożywienia.

Ta solidna indukcja po jednej stronie da Ci opcję łączenia 2 pól. Szkoda jedynie, że panel przeciągnięto na całą szerokość. Nie ma co ukrywać, zabiera sporo obszarowi roboczemu. To mój jedyny zarzut do tego urządzenia. Inaczej lokata w rankingu byłaby jeszcze lepsza.

Poza tym nie ma na co narzekać. Pod względem wykonania czy funkcji to ścisła czołówka. Producent zdecydował się nawet na technologię współpracy z okapem! Już nie tylko Electrolux oraz AEG są z tego znani.

Zarządzanie mocą

W tym punkcie nie chodzi o to, że wyregulujesz intensywność grzania (a raczej przesyłania energii do dna garnka). Ten mechanizm masz oczywiście do dyspozycji. Beko HII74700UF wyróżnia się jednak ogólną regulacją swojej mocy przyłączeniowej.

Kiedy Ci się przyda? Gdy obawiasz się, że uruchomione w danym momencie sprzęty obciążą obwody sieci elektrycznej. Wtedy ograniczysz moc indukcji. To w końcu jedno z najmocniejszych domowych urządzeń elektrycznych. Co za tym idzie, ryzyko wybicia korków znacząco spadnie.

A może po prostu nie chcesz przekraczać danego poboru energii? Wtedy też przyda Ci się zarządzanie mocą. Funkcje typu Power Management nie są wcale standardem na tym rynku. Zachwyca zatem fakt, że w tej taniej indukcji 70 cm znajdziesz to udogodnienie.


Teraz wybór płyty indukcyjnej o szerokości 70 cm nie będzie stanowił dla Ciebie problemu. Nie musisz już pytać o tego rodzaju płyty na forach czy grupach. Moja aktualizowana klasyfikacja zawsze pokaże Ci topowe modele!

Rozważasz jednak inną szerokość? Wtedy zobacz ogólny ranking płyt indukcyjnych. Przedstawia sprzęt w najpowszechniejszych gabarytach. A może coś jeszcze większego? Odpowiedź stanowią wtedy najlepsze płyty indukcyjne 80 cm. One oferują już nawet 5 pól!

4 pola, ale za to funkcję odświeżania powietrza zapewniają z kolei płyty indukcyjne ze zintegrowanym okapem. Niszowy, lecz innowacyjny rodzaj tych urządzeń.

Jeżeli kolor także stanowi dla Ciebie ważne kryterium, rozważ białe indukcje do zabudowy. Ciekawe okazy, na których nie widać tak bardzo rysek oraz odcisków palców.

Niezależnie od tego, jaki model nabędziesz, dobierz do niego dobre garnki na indukcję. Tego typu płyty wymagają ich do poprawnej oraz wydajnej pracy. Wobec tego sprawdź też najlepsze patelnie na indukcję.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy. To również odpowiednie miejsce na własną opinię o danym sprzęcie.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments