W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza szczoteczka elektryczna Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 czerwca 2024
Komentarze:  0

Ranking szczoteczek elektrycznych do zębów pokaże Ci top modele. Usuwanie płytki nazębnej i przebarwień to dla nich pikuś. Oferują dużo więcej, np. czujnik nacisku czy aplikację. Poznaj najlepsze szczoteczki, aby zadbać o swoje zęby i dziąsła!

Najlepsza szczoteczka elektryczna ranking

Ranking szczoteczek elektrycznych do zębów 2024 - TOP 7

Philips HX9992/12

Philips HX9992/12, czyli w mojej opinii najlepsza szczoteczka elektryczna z czujnikiem nacisku. Momentalnie usuwa płytkę nazębną. Rozjaśnisz swoje zęby, likwidując także przebarwienia. To dobra szczoteczka dla palaczy i kawoszy. Do tego bezpieczna. Gdy uzna, że za mocno dociskasz włosie do szkliwa, sama obniży prędkość sonicznych drgań.

Przekonuje jej główna końcówka. Wyróżnia się uniwersalnością, dbając nawet o dziąsła. Opinie użytkowników potwierdzają, że to profesjonalna szczoteczka elektryczna do zębów z aparatem ortodontycznym. Nie tylko skutecznie szczotkuje uzębienie. Przy okazji generuje mikrobąbelki, które wnikają w różne zakamarki, wypłukując osad. Prawdziwy lider!

Ocena produktu: 9.93/10
Oral-B iO 10 White

Magnetyczna szczoteczka do zębów z okrągłą główną. Analizuje nacisk włosia, ostrzegając, gdy jest zbyt duży. Tym samym ochroni Cię przed efektem nadmiernego ścierania. Jedyne, co usuniesz z zębów, to to, czego nie chcesz na nich mieć. Ekspresowo wyzerujesz płytkę nazębną, również tę tkwiącą głębiej, np. między zębami. Zasługa szybkich ruchów i mikrowibracji.

Magnetyczny jest nie tylko napęd szczoteczki, ale i inteligentna ładowarka. Co w niej niezwykłego? Zawiera wyświetlacz i w czasie rzeczywistym podrzuca powiadomienia o szczotkowaniu. Dodatkowa kontrola nad tym, czy prawidłowo używasz szczoteczki. Oprócz tego wspomniane akcesorium działa po prostu niczym timer. Dobrze dopełnia wysoką wydajność i przydatne czujniki.

Ocena produktu: 9.74/10
SEYSSO Gold Forest Green

Ranking szczoteczek elektrycznych byłby bez sensu bez tego modelu. SEYSSO Gold Forest Green osiąga zadziwiające 96000 drgań sonicznych. Mistrzowsko rozbija płytkę nazębną, przywracając zębom naturalną biel. Sprzęt pracuje aż do 70 dni po naładowaniu. Od razu na korpusie zauważysz 5 programów do wyboru. Nie zabrakło wśród nich wybielania.

Zwróć uwagę, że to wielofunkcyjna szczoteczka elektryczna. Wszystko za sprawą dodatkowych końcówek. Jedna z nich służy do czyszczenia języka, a inna… do oczyszczania twarzy! Spora innowacja na tym rynku. Tak samo jak etui, które dosyć, że ładuje sprzęt, to jeszcze sterylizuje końcówki. Nie wiedząc, jaka szczoteczka elektryczna ma sporo unikalnych cech, znasz już odpowiedź.

Ocena produktu: 9.62/10
Oral-B iO 9 White Alabaster

Uśmiechnięta szczoteczka elektryczna z Bluetooth. Poważnie, pokazuje na wyświetlaczu zadowoloną minkę, gdy prawidłowo myjesz zęby. Tworzy i analizuje mapę uzębienia 3D, oceniając, czy użytkownik nie zapomniał o którejś z partii. Bada także siłę nacisku specjalnym czujnikiem. Nie pozwoli Ci nadmiernie ścierać szkliwa, co bardzo mi się podoba.

Tak samo jak aż 7 trybów pracy. Najlepsze szczoteczki elektryczne rzadko kiedy tyle oferują. Znajdziesz wśród nich 2 delikatne programy. Przydatne, gdy cierpisz na jakiś stan zapalny czy krwawiące dziąsła. To jak najbardziej polecana szczoteczka do wrażliwych zębów. Sporo w niej wyregulujesz. Okrągła główka z włosiem dobrze otacza każdy ząb, usuwając bakterie oraz osad.

Ocena produktu: 9.54/10
Oclean X PRO Elite

Tania i dobra szczoteczka elektryczna o bardzo wysokiej wydajności. Generuje aż do 84000 drgań sonicznych, czym rozbija płytkę nazębną. To wybielająca szczoteczka godna polecaenia, gdyż ma tego typu tryb. Tak samo jak opcję delikatną oraz do masażu dziąseł. Dostosujesz jej działanie. Nie brakuje pełnej wodoszczelności oraz aplikacji mobilnej.

Na korpusie zauważysz dotykowy ekran. Pokazuje chociażby mapę uzębienia i stopień pokrycia. Zawsze dowiesz się, czy mycie zębów było wystarczająco równomierne. Timer daje znać, kiedy przejść do kolejnej partii, więc łatwo udoskonalisz swoją technikę. To przy okazji całkiem cicha szczoteczka elektryczna. Nie irytuje głośnością pracy, za co leci dodatkowy plus.

Ocena produktu: 9.45/10
Oral-B iO 5 White

Ranking szczoteczek elektrycznych musi obfitować w modele Oral-B. Nie bez powodu często polecają je dentyści. iO 5 łączy wysoką skuteczność z algorytmami sztucznej inteligencji. Niejako uczy się tego, w jaki sposób myjesz nią swoje zęby. Podpowiada, czy siła nacisku jest odpowiednia. Podrzuca wiele danych w darmowej aplikacji.

To w mojej ocenie polecana szczoteczka elektryczna do zębów z aparatem ortodontycznym. Dobrze pokrywa każdy ząb, a do tego zwiększa zasięg działania mikrowibracjami. Potrafi też być bardzo delikatna, służąc jako sprzęt do wrażliwych dziąseł. Wszystko dzięki zróżnicowanym trybom pracy. Tak jak droższe wersje, pracuje liniowo, czyli bez spadków wydajności.

Ocena produktu: 9.31/10
Nevadent NSZB 3.7 C4

Śmiesznie tania, a i tak wydajna szczoteczka elektryczna z Lidla. W trybie rozjaśniającym dobija do 4000 ruchów na minutę. Bez trudu radzi sobie z płytką nazębną. Ze swojego szkliwa usuniesz także przebarwienia, np. po kawie. Kontrolę nad myciem zębów ułatwi Ci 2-minutowy timer z podziałem na 4 partie uzębienia (30-sekundowe interwały).

Najlepsze szczoteczki elektryczne nawet za dużo większą kwotę często oferują mniej końcówek niż model z Lidla. W tym wypadku znajdziesz aż 3 główki. Mało tego, rozszerzysz zastosowanie, gdy tego zechcesz. Nevadent NSZB 3.7 C4 działa też w parze z końcówkami Philips Sonicare. Wśród nich znajdują się nawet akcesoria z irygatorem oraz montażem nici dentystycznej.

Ocena produktu: 9.22/10

Najlepsze szczoteczki elektryczne do zębów - Ranking 2024

Szczoteczka elektryczna Philips HX9992/12

Szczoteczka elektryczna do zębów Philips HX9992/12

Top szczoteczka elektryczna do zębów z funkcją wybielania. Philips HX9992/12 zachwyca swoją skutecznością pracy, ale i funkcjami (na czele z dostępem do aplikacji mobilnej). Wyposażony w wiele czujników monitoruje proces mycia zębów. Podsyła pomocne porady i reaguje na zbyt mocny nacisk na szkliwo.



Skuteczna szczoteczka elektryczna

Ta najlepsza szczoteczka elektryczna do zębów korzysta z sonicznych drgań. Generuje aż 62000 ruchów każdej minuty. W efekcie precyzyjnie pozbędziesz się ze swoich zębów płytki nazębnej. Tym samym unikniesz kamienia, który wymagałby już interwencji stomatologa. Kto lubi go odwiedzać?

Wydajność w czystej postaci to nie wszystko. To wysokiej jakości szczoteczka z timerem. Odmierza 2 minuty mycia zębów (bo tyle wynosi optymalny czas). Mało tego, co 20 sekund daje znać, aby przejść do kolejnej partii uzębienia. Zyskujesz pełną kontrolę nad szczotkowaniem, wiedząc, ile ma trwać i jak przebiegać.

Pomagają również automatyczne programy. Regulują pracę końcówki, głównie intensywność wibracji. Mając problemy z nadwrażliwością, wykorzystasz tryb delikatny. Pragniesz szybko wybielić zęby? Do tego też znajdziesz opcję.

Oprócz wspomnianych skorzystasz z funkcji masażu dziąseł, trybu normalnego oraz głębokiego czyszczenia. Pomocne, ponieważ każdemu czasem dokuczają jakieś stany zapalne. Nie wykluczają one (a często wręcz przeciwnie: wymagają) użycia tego urządzenia. Poza bardzo wydajnymi trybami skorzystasz bowiem z tych subtelniejszych.

Czujniki i aplikacja mobilna

Philips HX9992/12 wyróżnia się najlepszym znanym mi czujnikiem siły nacisku. W czym tkwi jego przewaga? Otóż nie tylko wykrywa czy sygnalizuje zbyt intensywny nacisk. Potrafi też na niego zareagować. Jak? W najprostszy możliwy sposób: zmniejszając drgania, by nie ścierać szkliwa.

Iście genialna funkcja. Z drugiej strony, dobrze jednak wyrobić bezpieczną technikę szczotkowania. Ta nowoczesna szczoteczka do jamy ustnej również w tym Ci pomoże. Przesyła wszelkie dane do aplikacji mobilnej, swoją drogą bardzo czytelnej. Sprawdzisz w niej, czy prawidłowo używasz tej funkcjonalnej szczoteczki.

Technologia SenseIQ, bo w jej skład wchodzą wszelkie sensory, bada dużo więcej informacji. Analizuje położenie końcówki, ruchy szczotkujące, a nawet powstałe ciśnienie. Czyni to… 100 razy na sekundę!

Finalnie dostajesz inteligentnego asystenta mycia zębów. Szybko wyrobisz najlepszą technikę, lepiej dbając o swoje zęby i dziąsła. O to też chodzi w rankingu szczoteczek elektrycznych. Mają jak najbardziej ułatwić Ci początek przygody z tego typu sprzętem.

Końcówka typu All-in-One

W mojej ocenie to skuteczna szczoteczka elektryczna do aparatu ortodontycznego. W zestawie znajdziesz tylko jedną, ale za to uniwersalną główkę. Philips mocno postarał się, aby spełniała swoje zadanie. Odchylił włosie na dole i górze, by od razu oczyszczać dziąsła z bakterii.

Realny zasięg roboczy imponuje. Pamiętaj bowiem, że mówimy o sonicznym modelu. Zarówno drgania, jak i mikrobąbelki docierają dużo dalej niż i tak długie włosie. Gwarancja efektywnego mycia zębów. Dodam, że włosie nie jest zbyt twarde. Nie musi takie być. Ryzyko podrażnienia dziąseł praktycznie tu nie istnieje.

Końcówki dotyczy także inne nowinka technologiczna. Ta wydajna szczoteczka elektryczna mierzy czas zużycia główki. Zawsze powiadomi Cię, aby wymienić ją na nową sztukę. W efekcie utrzymasz wysoką wydajność i higienę podczas mycia zębów. Nie dziwię się, że opinie dentystów o Philips HX9992/12 są bardzo pozytywne.

Szczoteczka elektryczna Oral-B iO 10 White

Szczoteczka elektryczna do zębów Oral-B iO 10 White

Akumulatorowa szczoteczka elektryczna z czujnikiem siły nacisku. Należy do magnetycznego typu, przez cały cykl po naładowaniu pracując tak samo skutecznie. A potrafi sporo! Walczy z płytką nazębną, przebarwieniami oraz bakteriami. Po użyciu jej poczujesz świeżość w jamie ustnej.



Liniowy napęd magnetyczny

Bardzo cenię liniowe szczoteczki elektryczne. O co właściwie chodzi z tym typem pracy? Pełny cykl po naładowaniu do rozładowania nie skutkuje spadkiem wydajności. Uwierz, wiele modeli ma z tym problem. Na początku pracują jak szalone, lecz z każdym dniem jakoś tak słabiej. Tutaj nie ma o tym mowy.

Co więcej, to magnetyczna szczoteczka nowej generacji. Równomiernie kieruje energię do każdego włosia stykającego się z uzębieniem. Cała główka, do tego rotacyjna, a więc i okrągła, jednolicie pokrywa czyszczony obszar. Nie musisz nic poprawiać. Bardzo szybko uzyskasz pełną czystość zębów.

Szczególnie że w grę wchodzą też mikrowibracje. Wspomagają cały proces. Przy okazji zwiększają zasięg działania końcówki. Skuteczniej rozbijesz łańcuchy bakterii, nie doprowadzając do stanów zapalnych i innych problemów. Test szczoteczek elektrycznych potwierdza efektywność modelu Oral-B.

Zaawansowany czujnik nacisku

Sprzęt za taką kasę musi dbać o ochronę zębów. Tak też się stało. To bezpieczna dla szkliwa szczoteczka elektryczna wykrywająca siłę nacisku. Jeżeli przesadzasz z mocą przykładania włosia do linii uzębienia, dostaniesz sygnał o tym. Jak? Za sprawą podświetlanego pierścienia na korpusie.

Oznaczenie jest oczywiste: zielony kolor mówi, że wszystko w porządku, a czerwony, że wypada oddalić włosie od zębów. Trudno się tu w czymś pogubić. Do tego dość łatwo zauważysz zmianę koloru. Nie musisz nawet spoglądać w lustro, myjąc zęby.

Ogólna opinia o rotacyjnych modelach mówi, że jednak nieco bardziej ścierają szkliwo niż te soniczne. Tutaj znów jest inaczej. Pamiętaj bowiem o magnetycznym działaniu. Nie degradując wydajności, delikatniej traktuje zęby. To jak najbardziej szczoteczka elektryczna do wrażliwych dziąseł.

Innowacyjna ładowarka

Oral-B twierdzi, że ładowarka do tej szczoteczki z rankingu jest inteligentna. Coś w tym jest, gdyż rzeczywiście wyróżnia się spośród innych. Działa magnetycznie, co ułatwia ulokowanie na niej sprzętu. To jednak nie wszystko. Zawiera zegar, w zasadzie timer, który odmierza czas szczotkowania. Masz go pod kontrolą.

Co jeszcze? Spersonalizowane powiadomienia. Wspominałem Ci już o czujniku nacisku i podświetlanym pierścieniu. Ekran ładowarki także informuje o zbyt dużej sile. Mało tego, bada zasięg szczotkowania. Nie ominiesz żadnej partii zębów, co wpłynie na ogólną skuteczność.

Korpus urządzenia zawiera zresztą kolejny wyświetlacz. W zasadzie każdy istotny element budowy pełni funkcję asystowania. Ważne, gdy dopiero przechodzisz z manualnej szczoteczki na taką nowocześniejszą. Prędko opanujesz sposób mycia. Pozytywne efekty przyjdą zatem szybciej.

Szczoteczka elektryczna SEYSSO Gold Forest Green

Szczoteczka elektryczna do zębów SEYSSO Gold Forest Green

Innowacyjna szczoteczka elektryczna z wymiennymi końcówkami. I to jakimi! Oprócz tych podstawowych oferuje akcesorium do czyszczenia języka oraz końcówkę do twarzy. Poza tym SEYSSO Gold Forest Green to po prostu niezwykle precyzyjny model, którym rozjaśnisz swoje zęby.



Mocna szczoteczka wybielająca

SEYSSO Gold Forest Green przejawia wiele unikalnych cech. Jedną z nich stanowi to, co najważniejsze w najlepszych szczoteczkach elektrycznych: wydajność pracy. No bo jak inaczej można ocenić szalone 96000 ruchów każdej minuty?! A mowa o drganiach sonicznych, które nie ścierają szkliwa.

Idealne połączenie, prawda? W ciągu tych 2 minut usuniesz z zębów wszystko, co nie powinno się na nich znajdować. Z drugiej strony nie zaszkodzisz ani im, ani dziąsłom. Wręcz przeciwnie: poprawisz ich ukrwienie. To bowiem szczoteczka z funkcją masażu dziąseł. Oprócz tego oferuje inne tryby, w tym intensywne wybielanie lub polerowanie.

Swoje dokłada technologia DCT+. Zwiększa zasięg działania pasty do zębów, ogólnie powstałych mikrobąbelków. Te wnikają głębiej do jamy ustnej, wypłukując także szczeliny między zębami. A że to ergonomiczny model, mycie nim zębów to czysta przyjemność!

Szczoteczka do zębów, języka i… twarzy!

Z łatwością znajdziesz urządzenia, które mają kilka końcówek w zestawie. Sęk w tym, że zwykle są to po prostu zapasowe główki podstawowego typu. SEYSSO Gold Forest Green idzie dużo dalej. Na wyposażeniu odnajdziesz niewielkie akcesorium do czyszczenia języka. Najlepszy sposób, aby uzyskać świeży oddech.

Dużo większe zdziwienie ogarnie Cię, gdy spojrzysz na kolejny dodatek. Chodzi o niewielką szczoteczkę soniczną do twarzy. Na co Ci ona? Generalnie oczyścisz nią skórę twarzy, usuwając złuszczenia. Przywrócisz skórze sprężystość, niejako odmładzając ją, przynajmniej optycznie.

Jeśli nie wiesz, jaka szczoteczka elektryczna wyróżnia się wielozadaniowością, SEYSSO Gold Forest Green stanowi odpowiedź. Trudno znaleźć drugi tak wielofunkcyjny model.

Etui ładująco-odkażające

Opinia o tak zaawansowanej szczoteczce musi być bardzo pozytywna. A dopełnia ją ocena dołączonego etui. Tylko potwierdza, że mówimy o luksusowej wersji. Otóż etui stanowi jednocześnie jedną z opcji ładowania. Druga sprawa, że nie posłuży Ci do tego zbyt często. Ta precyzyjna szczoteczka pracuje aż do 70 dni!

Bardziej przyda Ci się inna z unikalnych funkcji. Etui wykorzystuje światło UV. Jego zadanie jest proste: sterylizacja końcówek. Wiedz, że zwykłe umycie główki pod bieżącą wodą nie wystarcza. Zawsze pozostaną na niej jakieś bakterie. Chyba nie chcesz ich rozprowadzać po swojej jamie ustnej, prawda?

Chcąc zadbać o higienę podczas mycia zębów, proces sterylizacji UV staje je nieoceniony. Do tego etui, jak i sama szczoteczka znakomicie się prezentują. Bez wątpienia ekskluzywny zestaw dla wymagających.

Szczoteczka elektryczna Oral-B iO 9 White Alabaster

Szczoteczka elektryczna do zębów Oral-B iO 9 White Alabaster

Ranking szczoteczek elektrycznych do zębów z chęcią przyjął ten model. Oral-B iO 9 zagwarantuje Ci delikatne, a skuteczne mycie zębów. To magnetyczny model z wieloma trybami pracy oraz eleganckim etui ładującym. Nie zabrakło tu również świetnego czujnika nacisku. Szczegóły w poniższej opinii.



Efektywna szczoteczka magnetyczna

Dla wielu osób to wręcz topowa szczoteczka do zębów. Kosztuje swoje, ale i wiele oferuje. Chodzi zwłaszcza o magnetyczny napęd liniowy. Nie zalicza spadków wydajności i potęguje skuteczność mikrowibracjami. Niejako łączy kilka technologii. Dla Ciebie oznacza to tyle, że dogłębnie oczyścisz zęby, a także spory kawałek dziąseł.

To w końcu obrotowa szczoteczka wzmacniająca dziąsła. Poprawi ich ukrwienie, jednocześnie usuwając bakterie oraz brzydkie przebarwienia. Jeżeli palisz papierosy lub często pijesz kawę, to kolejny sprzęt, który Ci się przyda. Prędko odzyskasz uczucie czystości uzębienia.

Szczególnie że pozbędziesz się płytki nazębnej. Nie zamieni się w kamień, bo prędko zniknie. Mikrowibracje potęgują roboczy zasięg działania. To właśnie główna siła magnetycznego sposobu pracy. A że prędkość obrotowa nie zawodzi, masz przed sobą ultra wydajny sprzęt!

7 trybów pracy

Ta dobra szczoteczka elektryczna usuwająca przebarwienia zapewni Ci aż 7 programów. Dopasujesz tryb do oczekiwań oraz stanu zębów i dziąseł. Dokładne czyszczenie oraz wybielanie najbardziej podkręcają intensywność. Nie ma przy nich mowy o zostawieniu na zębach jakiegoś osadu.

Pragniesz, aby sprzęt stał się delikatną szczoteczką do wrażliwych dziąseł? Żaden problem. Producent ujął 2 subtelniejsze tryby, w tym ten super delikatny, jak to określił. Oprócz tego i tak dostajesz do dyspozycji opcję stymulującą dziąsła.

Porównanie szczoteczek elektrycznych pokazuje, że Oral-B iO 9 ma ogromne zastosowanie. Nic dziwnego, że urządzenia tej marki są tak często polecane przez dentystów.

Czujnik nacisku, aplikacja i Bluetooth

Do poprzednich zalet dopisz szeroką funkcjonalność. Ta niezawodna szczoteczka elektryczna usuwająca płytkę nazębną bada siłę nacisku. Gdy zbyt mocno dociśniesz włosie do szkliwa, świetlny pierścień na korpusie zmieni kolor na czerwony. Mało tego, białe światło pokaże z kolei niedostateczny nacisk.

Funkcje analityczne nie kończą się na tym. Oral-B iO 9 generuje mapę uzębienia 3D. Wspomagając się algorytmami sztucznej inteligencji, śledzi poziom pokrycia zębów procesem szczotkowania. Dokładnie pokaże Ci, co zostało pominięte bądź niedostatecznie wymyte.

To przy tym dobrze oceniana szczoteczka elektryczna z aplikacją mobilną. Oprogramowanie podrzuci Ci szczegółowe dane. Finalnie prędko dojdziesz do perfekcji, jeżeli chodzi o technikę mycia zębów.

Pamiętaj, że przecież sporo zależy od Ciebie. Nawet najwydajniejsza szczoteczka nie da dobrych efektów, gdy nie przyłożysz się do szczotkowania. W tym wypadku szybciej uzyskasz najlepsze efekty, opanowując możliwości sprzętu.

Szczoteczka elektryczna Oclean X PRO Elite

Szczoteczka elektryczna do zębów Oclean X PRO Elite

Cicha szczoteczka elektryczna z trybem wybielania. Zaskakuje nowoczesnymi rozwiązaniami, zwłaszcza że kosztuje niewiele na tle top modeli z zestawienia. Dotykowy ekran, aplikacja, mapa uzębienia, a może bezprzewodowe ładowanie? Tego typu udogodnienia znajdziesz w tym sprzęcie.



Najopłacalniejsza szczoteczka elektryczna?

W nagłówku postawiłem znak zapytania, ale chyba jest zbędny. Oclean X PRO Elite zachwyca stosunkiem ceny do ogólnych możliwości. To jedna z najwydajniejszych szczoteczek akumulatorowych. Wytwarza drgania soniczne, konkretniej aż 84000 wibracji każdej minuty. Uzyskanie bielszych zębów to kwestia czasu.

Co ciekawe, do wyboru dostajesz aż 32 stopnie intensywności pracy. Wolisz klarowniejsze ustawienia? Też znajdziesz coś dla siebie. Producent ujął 4 programy pracy: oprócz standardowego czyszczenia delikatny, wybielający oraz masujący dziąsła. To zatem uniwersalna szczoteczka elektryczna dobrej jakości.

W użytkowaniu wspomogą Cię ekran dotykowy oraz aplikacja na telefon. W obu tych miejscach znajdziesz mapę swojego uzębienia ze statystykami. Obejmują chociażby pokrycie, czyli równomierność szczotkowania. To w końcu sprzęt z sensorami oraz żyroskopem. Wykrywa oraz analizuje wiele aspektów podczas mycia zębów.

Cicha i długa praca

Oclean X PRO Elite to szczoteczka ładowana indukcyjnie, więc w pewnym sensie bezprzewodowo. Stabilnie stoi na niewielkiej ładowarce wykonanej w nowej technologii. Po pełnym naładowaniu, które trwa 3,5 godziny, pracuje aż do 35 dni. Świetny wynik w tej cenie.

A to nie koniec zalet. Mówimy o cichej szczoteczce elektrycznej. Mój własny test pokazał, że wykazuje większą kulturę pracy niż poprzednia generacja. Ta nadal jest dobra, ale widać progres we flagowej serii od Oclean.

Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepsze szczoteczki elektryczne musiały przyjąć do swego grona X PRO Elite. Jeżeli nie masz wielkiego budżetu, ale wciąż wysokie wymagania, to dla Ciebie rewelacyjna opcja zakupowa.

Szczoteczka elektryczna Oral-B iO 5 White

Szczoteczka elektryczna do zębów Oral-B iO 5 White

Polecana przez dentystów szczoteczka elektryczna z aplikacją i czujnikiem nacisku. Subtelnie traktuje zęby oraz dziąsła, i tak usuwając z nich płytkę nazębną. I to bardzo precyzyjnie. Używając tego modelu, rozjaśnisz swoje zęby. Nie przeszkodzi w tym także aparat korekcyjny. Szczegóły w subiektywnej opinii.



Rotacyjno-magnetyczny mechanizm

Oral-B iO 5 wykazuje najważniejsze zalety dużo droższych przedstawicieli serii iO. Jak przystało na ranking szczoteczek elektrycznych, dogłębnie czyści zęby, pozbywając się płytki nazębnej. Wyróżnia się działaniem mocno wybielającym, walcząc z przebarwieniami. Jej główka działa obrotowo, lecz to nie wszystko.

Wydajność wrasta dzięki liniowemu napędowi magnetycznemu. Taki sam układ jak w nawet 2 razy droższych urządzeniach od Oral-B. Odznacza się równą pracą przez cały cykl po naładowaniu. Nawet przy końcu stanu akumulatora szczoteczka nie traci nic z wydajności.

W dodatku generuje mikrowibracje. Trochę przypominają soniczne drgania. Na odległość rozbijają osad oraz łańcuchy bakterii w jamie ustnej. Również dzięki temu noszenie aparatu ortodontycznego nie degraduje efektywności szczotkowania.

Czujnik nacisku z prostą sygnalizacją

Jaka szczoteczka elektryczna pokaże Ci, czy używasz odpowiedniej siły podczas mycia zębów? Właśnie iO 5 od Oral-B. Sensor dokładnie sprawdza pozycję włosia względem szkliwa. Do tego oferuje banalną w odczycie sygnalizację.

Skupia się na smukłym pierścieniu świetlnym. Zauważysz go w górnej części ergonomicznego korpusu. Świeci na zielono, gdy wszystko jest w porządku. Jeśli używasz zbyt dużej siły, kolor zmienia się na czerwony. A to nie koniec. Biały kolor oznacza niedostateczny kontakt główki z uzębieniem.

Ucząc się obsługi nowoczesnej szczoteczki elektrycznej, przyda Ci się również aplikacja. Znajdziesz w niej wiele rekomendacji, co poprawić następnym razem. Ujrzysz chociażby stopień pokrycia, wiedząc, czy coś zostało pominięte. Przydatne informacje, a apka jest rzecz jasna darmowa.

Szczoteczka elektryczna Nevadent NSZB 3.7 C4

Szczoteczka elektryczna do zębów Nevadent NSZB 3.7 C4

Szczoteczka elektryczna z Lidla? Jak widać, ma to sens! Nevadent NSZB 3.7 C4 kosztuje niewiele, a całkiem sporo oferuje. Zadowala efektywnością, wyposażeniem oraz wykonaniem. Mało tego, dokupując kompatybilne końcówki, zrobisz z niej szczoteczkę elektryczną z irygatorem. Dowiedz się więcej z poniższej recenzji.



Tania i dobra szczoteczka elektryczna

Nie każdy ma ogromny budżet na szczoteczkę akumulatorową. Na szczęście wcale nie musisz dużo wydawać, aby uzyskać satysfakcję z zakupu. Udowadnia to dostępny w Lidlu Nevadent NSZB 3.7 C4. To sprzęt sonicznego typu z wydajnością sięgającą 40000 drgań każdej minuty.

Co z tego wynika? Skuteczne usuwanie bakterii, płytki nazębnej i innego ustrojstwa, które może doprowadzić do problemów z zębami czy dziąsłami. Do wyboru masz 4 podstawowe tryby pracy, w tym delikatny bądź rozjaśniający szkliwo. Generalnie rozsądne zróżnicowanie stylu pracy tej niedrogiej szczoteczki.

Pozytywną opinię dopełniają: ładowanie indukcyjne, żywotny akumulator (do 90 godzin pracy po naładowaniu), etui podróżne, a także funkcja Clever Start. Co oznacza? Stopniowanie wibracji na początku użytkowania tej szczoteczki. Szybciej i bez dyskomfortu przyzwyczaisz się do sprzętu nowocześniejszego typu.

Możliwość rozszerzenia zastosowania

Myślisz, że tak tania szczoteczka nie ma jakichś unikalnych cech? Czeka Cię zatem miła niespodzianka. W zestawie znajdziesz aż 3 końcówki. Na bogato w stosunku do innych modeli. Zawsze jakaś oszczędność. Włosie wykonano z nylonowych włókien monofilamentowych. Nie podrażniają nadmiernie dziąseł.

Robi się jeszcze ciekawiej, gdy dowiesz się o kompatybilności z akcesoriami Philips Sonicare. Obejmują chociażby irygator do przestrzeni międzyzębowych oraz dodatek do używania nici dentystycznej. Z takim zestawem zapewnisz sobie kompleksową higienę jamy ustnej.

Nie głowisz się przy tym, gdzie schować końcówki. Indukcyjna baza ładująca ma na nie specjalne miejsca. Trudno nie docenić tego typu atutów, pamiętając o śmiesznie niskiej cenie. Test szczoteczek elektrycznych potwierdza, że warto kupić Nevadent NSZB 3.7 C4.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaką szczoteczką elektryczną najlepiej zadbasz o swoje zęby i dziąsła. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach. Przedstawiłem Ci grono skutecznych, a zarazem funkcjonalnych modeli. Do tego w różnych cenach, więc niekoniecznie musisz dysponować ogromnym budżetem. Pamiętaj, że aktualizuję tę klasyfikację.

Dodatkowe pytanie lub własna opinia? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jak się okazało, wiele polecanych sprzętów generuje drgania soniczne. Tym samym gości je również ranking szczoteczek sonicznych do zębów, który stworzyłem osobno.

Pragniesz też zadbać o przestrzenie międzyzębowe? Rozsądna decyzja. Najbardziej pomoże Ci w tym inny ciekawy sprzęt do jamy ustnej, konkretniej najlepszy irygator do zębów. Idealna para dla dobrej szczoteczki!

Jeżeli jesteś rodzicem, to wiedz również, że najmłodsi także mogą używać nowocześniejszą wersję szczoteczki. Musi być jednak dostosowana do ich wieku. Dlatego sprawdź ranking szczoteczek sonicznych dla dzieci.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments