W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy stanowi prosty i skuteczny sposób na szybki pomiar ciśnienia krwi. Wystarczy jedynie, że wybierzesz precyzyjny oraz komfortowy model. Pomoże Ci w tym mój niezależny i subiektywny ranking ciśnieniomierzy na nadgarstek!

Ciśnieniomierz nadgarstkowy ranking, opinie

Nadgarstkowy monitor ciśnienia krwi to zawsze przydatny sprzęt w domu. Za jego pomocą w banalny sposób sprawdzisz swoje ciśnienie.

Ważne, aby wybrany sprzęt oferował precyzyjne pomiary i użyteczne funkcje. Zobacz najlepsze ciśnieniomierze na nadgarstek, a tak będzie!

Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych 2024 - TOP 10

Omron RS7 Intelli IT

Omron RS7 Intelli IT

Topowy ciśnieniomierz nadgarstkowy. Użyjesz go nie tylko w domu, ale i w podróży. Jeśli musisz stale kontrolować ciśnienie, to strzał w dziesiątkę. Sprzęt wyposażono w czujnik pozycjonujący, co przekłada się na bardziej precyzyjne wyniki. Znajdziesz też kilka przydatnych wskaźników, w tym założenia mankietu. Zwróć uwagę, że urządzenie jest niewielkie, a tym samym poręczne.

Mierząc ciśnienie, nie przeszkadzasz innym domownikom. Producent wyposażył sprzęt w cichą pompkę. Aktualnie Omron RS7 Intelli IT to najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy. Obsłużysz go za pomocą dwóch dużych, wyraźnie opisanych przycisków. Nic Ci się nie pomyli, bez obaw! W zestawie znajdziesz etui do bezpiecznego przechowywania urządzenia.

Ten porządny ciśnieniomierz nadgarstkowy z Bluetooth połączysz ze swoim telefonem. W jakim celu? W ten sposób zyskasz wygodny dostęp do wyników pomiarów. To nie wszystko! W razie potrzeby zapiszesz je też w pamięci sprzętu. Zasilanie bateryjne daje Ci pełną swobodę. Wiedz, że to także polecany ciśnieniomierz nadgarstkowy dla otyłych osób.

Ocena produktu: 9.8/10

Braun iCheck 7 BPW4500

Braun iCheck 7 BPW4500

Sprzęt z bardzo wygodnym rękawem, z gładką wyściółką od wewnątrz. Dokładność wyników potwierdzono klinicznie. Ten automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy z aplikacją ułatwi Ci stałe kontrolowanie swojego zdrowia. Od razu ocenisz swoje ciśnienie. Urządzenie wykorzystuje kolorystyczny wskaźnik (zgodny z wytycznymi WHO).

Producent zadbał o funkcję wykrywania arytmii. To mały ciśnieniomierz nadgarstkowy z certyfikatem. Zasilają go baterie, ale nie musisz pamiętać o częstej wymianie. Zbyt szybkiemu rozładowaniu ogniw zapobiega praktyczna funkcja automatycznego wyłączania. Technologia Soft Inflate gwarantuje z kolei delikatne wdmuchiwanie powietrza, więc zapomnisz o dyskomforcie.

Urządzenie nadaje się dla osób starszych, ale też sportowców. To wysokiej jakości ciśnieniomierz nadgarstkowy z inteligentnym systemem pozycjonowania. Bez problemu prawidłowo ustawisz rękę, aby zmierzyć ciśnienie i wygodnie odczytać wynik. Braun iCheck 7 BPW4500 docenisz także za nowoczesny, minimalistyczny design.

Ocena produktu: 9.74/10

Beurer BC 44

Beurer BC 44

Urządzenie z dużym i czytelnym ekranem, dlatego często poleca się je seniorom. Widać na nim nie tylko wynik pomiaru, ale też aktualną godzinę, datę i wskaźnik poziomu naładowania baterii. To dobrze oceniany nadgarstkowy monitor ciśnienia krwi dla osób z obwodem nadgarstka od 14 cm do 19,5 cm. Producent dodał do kompletu pudełko do przechowywania.

Przycisk Start/stop jest podświetlany, dlatego bez problemu zmierzysz ciśnienie nawet przy słabym świetle lub nocą. Ten łatwy w obsłudze ciśnieniomierz nadgarstkowy oferuje funkcję wykrywania arytmii i pomiar pulsu. Automatycznie się wyłącza, więc nie martwisz się o szybkie rozładowanie baterii. Wyświetlacz podświetla się na niebiesko.

Sprzęt podpowie Ci, czy wynik pomiaru mieści się w normie WHO. Wszystko za sprawą kolorowej skali, którą swobodnie odczytasz. Ten profesjonalny ciśnieniomierz nadgarstkowy na baterie jest lekki i kompaktowy. Zabierzesz Beurer BC 44 ze sobą w podróż, gdy będzie to konieczne. Na pewno nie zaczniesz narzekać, że za bardzo obciąża Twój bagaż.

Ocena produktu: 9.63/10

VITAMMY Next 0.5 voice

VITAMMY Next 0.5 voice

Nowoczesny ciśnieniomierz nadgarstkowy z funkcją mowy. Wydaje komunikaty w języku polskim, aby przekazać informacje na temat Twojego stanu zdrowia. Z tym urządzeniem zmierzysz nie tylko ciśnienie, ale też puls. W razie potrzeby otrzymasz sygnał o wykrytej arytmii. W pamięci sprzętu zapiszesz łącznie 240 wyników, po 120 dla dwóch osób.

Przechowywanie i przewożenie urządzenia nie sprawi Ci kłopotu. Do zestawu dołączono sztywne, solidne etui. Poza tym VITAMMY Next 0.5 voice należy do kompaktowych modeli. Na szczególną uwagę zasługuje mankiet. Wykonano go ze specjalnej dzianiny i innych przyjemnych w dotyku materiałów. Dlatego nie podrażnia skóry i nie powoduje dyskomfortu.

Ten trwały nadgarstkowy monitor ciśnienia krwi uśrednia ostatnie 3 wyniki pomiaru. Dokonuje też interpretacji na podstawie wytycznych WHO. Do tego dochodzi automatyczne wyłączanie, czytelny wyświetlacz i wyraźnie oznaczony przycisk Start/Stop. Wszystko to sprawia, że ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych musiał ująć ten sprzęt!

Ocena produktu: 9.55/10

MEDEL Soft 95215

MEDEL Soft 95215

Ciekawa propozycja dla osoby starszej i nie tylko. Mankiet pasuje na nadgarstek o obwodzie od 13,5 cm do 21,5 cm. To wiarygodny ciśnieniomierz nadgarstkowy na baterie. Nie zastanawiasz się, kiedy pora je wymienić, bo podpowiedzi w tej kwestii zapewnia praktyczny wskaźnik poziomu naładowania. W pamięci urządzenia zapiszesz do 60 ostatnich wyników.

W razie potrzeby łatwo uśrednisz trzy wartości. Do obsługi sprzętu wykorzystasz zaledwie dwa przyciski. Niczego nie pomylisz, gdyż są starannie oznaczone. Duży wyświetlacz zapewnia szybkie odczytywanie wyniku. Patrząc od góry, poznasz ciśnienie skurczowe, rozkurczowe, a także puls. Pamiętaj, że to precyzyjny ciśnieniomierz nadgarstkowy do wykrywania arytmii.

Wskaźnik ruchu ramienia pokaże Ci, czy pomiar został wykonany prawidłowo. Urządzenie pompuje mankiet w taki sposób, aby nie sprawić Ci dyskomfortu. Nie hałasuje przy tym za mocno, pozwala na zachowanie dyskrecji. MEDEL Soft 95215 to uniwersalny ciśnieniomierz nadgarstkowy z wyświetlaczem LCD. Spodoba się zarówno młodym, jak i starszym osobom.

Ocena produktu: 9.46/10

Tech-Med TMA-200 (B)

Tech-Med TMA-200 (B)

Elektroniczny ciśnieniomierz nadgarstkowy zasilany bateriami AAA. Wygodnie przechowasz go w poręcznym, eleganckim etui, które znajdziesz w komplecie. Urządzenie oferuje duży wyświetlacz LCD w niebieskim kolorze. Do obsługi służą 3 przyciski. Każdy wyraźnie oznaczony, nic Ci się nie pomyli. W pamięci sprzętu zapiszesz do 60 ostatnich wyników.

To dokładny ciśnieniomierz nadgarstkowy wykrywający objawy arytmii i nadciśnienie (na podstawie klasyfikacji WHO). Nic nie umknie Twojej uwadze. Mankiet pasuje na nadgarstek o obwodzie od 13,5 cm do 19,5 cm. Tech-Med TMA-200 (B) wykrywa ruch ciała w czasie pomiaru, więc nie musisz się zastanawiać, czy wynik jest wiarygodny.

Jak pokazał test ciśnieniomierzy nadgarstkowych, baterie zasilające urządzenie nie wyczerpują się przesadnie szybko. Wynika to z zastosowania funkcji automatycznego wyłączania (uaktywnia się po 60 sekundach bezczynności). To niewielki sprzęt, który wygodnie nosisz przy sobie. Technologia G3MWI zapewnia wygodny pomiar, bez nadmiernego ucisku.

Ocena produktu: 9.35/10

OROMED ORO-SM2 COMFORT

OROMED ORO-SM2 COMFORT

W pełni zautomatyzowany sprzęt, za pomocą którego skontrolujesz ciśnienie, jak i puls. Wyróżnia się intuicyjną obsługą. Z dużego wyświetlacza bez trudu odczytasz wynik, nawet gdy masz problemy ze wzrokiem. Po lewej stronie zobaczysz kolorowy wskaźnik. Na jego podstawie sprawdzisz, czy Twoje ciśnienie mieści się w normach ustalonych przez WHO.

To dobrej jakości nadgarstkowy monitor ciśnienia krwi. Został przetestowany klinicznie i zagwarantuje Ci precyzyjny wynik. W komplecie dostajesz standardowy mankiet. Pasuje na nadgarstek o obwodzie od 13,5 cm do 21 cm. Urządzenie zasilają dwie baterie AA. Żeby szybko się nie rozładowały, po minucie bezczynności włącza się funkcja automatycznego wyłączania.

Z uwagi na kompaktowe wymiary OROMED ORO-SM2 COMFORT wszędzie ze sobą zabierzesz. To dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy do wykrywania arytmii i kontrolowania zdrowia. W jego pamięci zapiszesz do aż 120 wyników pomiaru (2 x 60). Ciśnienie zmierzysz przy użyciu jednego przycisku, nie ma mowy o pomyłce.

Ocena produktu: 9.21/10

Microlife BP W90

Microlife BP W90

Nie wiesz, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy łączy niezawodne działanie i oryginalny design? Ten sprzęt spełni Twoje oczekiwania. Oferuje pamięć wyników dla dwóch osób (po 99 pozycji dla każdej) oraz technologię PAD odpowiadającą za wykrywanie arytmii. Urządzenie zasilają baterie, ale w razie potrzeby zmienisz je na akumulator. To rzadko spotykana opcja.

Ten niezawodny nadgarstkowy z powiadomieniami dźwiękowymi będzie dużym ułatwieniem. Nastaw alarm, a przypomni Ci o konieczności zażycia kolejnej dawki leku. Praktyczny wskaźnik rozładowania baterii podpowie, kiedy będzie właściwy moment na ich wymianę. W komplecie znajdziesz solidne etui do bezpiecznego przenoszenia urządzenia.

Biało-zielona kolorystyka sprawia, że Microlife BP W90 estetycznie się prezentuje. Moją uwagę zwróciła też ciekawa funkcja dokonywania pomiaru jako gość. Wówczas wynik nie zapisuje się w pamięci sprzętu. Przydatna opcja, kiedy ktoś zechce pożyczyć ciśnieniomierz, a Ty nie chcesz stracić żadnego ze swoich pomiarów.

Ocena produktu: 9.16/10

Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470

Sencor SBD 1470, czyli wytrzymały ciśnieniomierz nadgarstkowy z wyświetlaczem LCD i zasilaniem bateryjnym. Producent dodał do niego mankiet dopasowany do nadgarstka o obwodzie 13,5-19,5 cm. Po upływie 60 sekund bezczynności sprzęt wyłącza się automatycznie. Nawet jeśli zapomnisz o wciśnięciu przycisku Power, nic się nie stanie.

Na wyświetlaczu zobaczysz nie tylko wartość ciśnienia. Sprzęt pokazuje też puls i poinformuje Cię o wykrytej arytmii. Dodatkowo zapewni opcję wyświetlania błędów oraz graficzne przedstawienie wyników. Jeśli podczas pomiaru zadrży Ci nadgarstek, dostaniesz ostrzeżenie. Daje to pewność, że mierzysz ciśnienie w prawidłowy sposób.

Ponadto Sencor SBD 1470 to tani ciśnieniomierz na nadgarstek. Dobrze dostosowano go do wykonywania pomiarów w domowym zaciszu. Mankiet szybko się pompuje, nie powodując przy tym dużego dyskomfortu. W razie konieczności łatwo zmienisz jednostkę z mmHG na kPA. W pamięci urządzenia zapiszesz maksymalnie 60 ostatnich wyników.

Ocena produktu: 9.05/10

OROMED ORO-BP SMART

OROMED ORO-BP SMART

Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych nie byłby kompletny bez tej propozycji. To solidny ciśnieniomierz z dużym ekranem cyfrowym, na którym wszystko dobrze widać. Funkcja wykrywania arytmii i średnia z 3 ostatnich wyników pomiaru to dopiero początek. Urządzenie zapewnia wygodny mankiet. Pasuje na nadgarstek o obwodzie od 12,5 cm do 21,5 cm.

Producent zadbał o praktyczną opcję zapisania wyników w pamięci sprzętu, po 120 wartości dla dwóch osób. Poziom ciśnienia w mankiecie dopasowuje się automatycznie, uwzględniając ciśnienie skurczowe użytkownika. Zapomnisz o dyskomforcie i nieprzyjemnym ucisku. Urządzenie obsługujesz trzema przyciskami.

To godny polecenia ciśnieniomierz nadgarstkowy dla osób starszych czy walczących z nadciśnieniem. Bezproblemowa obsługa stanowi duże ułatwienie dla kogoś, kto musi codziennie używać takiego sprzętu. Raczej nie będziesz też narzekać na kłopotliwe przechowywanie urządzenia. OROMED ORO-BP SMART to niewielki ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Ocena produktu: 8.95/10

Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy - Jaki powinien być?

Top ciśnieniomierze nadgarstkowe cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego, bo kojarzą się z dokładnością wyniku i komfortem użytkowania.

Prawdopodobnie pragniesz znaleźć niezawodny sprzęt na lata, mam rację? W takim razie sprawdź, co liczy się najbardziej podczas zakupu ciśnieniomierza nadgarstkowego. Z moimi wskazówkami unikniesz rozczarowania!

Dokładność pomiaru

Najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe to te, które gwarantują dokładny, powtarzalny pomiar. Zmierz ciśnienie kilka razy i sprawdź, czy urządzenie cały czas pokazuje podobne wartości. Jeśli tak, nie masz się co obawiać o wiarygodność.

Według standardów dopuszczalne są błędy pomiaru do 3 mmHg. Zweryfikuj to, żeby mieć pewność, czy wybierasz właściwy sprzęt. Większość producentów podaje tę informację, bo nie mają nic do ukrycia. Tak też jest z modelami z mojego zestawienia. To absolutne pewniaki.

Zasilanie

Dostępne na rynku ciśnieniomierze nadgarstkowe to głównie modele zasilane bateriami. Pasują do nich ogniwa AA bądź AAA, zależnie od marki i modelu. Zazwyczaj dostajesz je w zestawie, więc nie musisz dobierać ich osobno. Wystarczają średnio na kilkaset pomiarów.

Zasilanie bateryjne to wygodna opcja. Używasz sprzętu w dowolnym miejscu, bo nic Cię nie ogranicza. Niemniej niektórzy producenci dają również możliwość zastosowania zasilacza. Jeśli zależy Ci na tej kwestii, uważnie szukaj tej informacji.

Kiedy wybierasz bezprzewodowy ciśnieniomierz nadgarstkowy zasilany bateriami, koniecznie sprawdź, czy wyposażono go we wskaźnik ich rozładowania. Będzie to duże ułatwienie. Brak takiego rozwiązania spowoduje, że nie będziesz mieć pewności, kiedy trzeba wymienić baterie.

Wyświetlacz

Ważne, aby był duży i czytelny. Wyświetlacz odgrywa istotną rolę nie tylko w przypadku seniorów. Jakikolwiek problem z odczytaniem wyniku, zwłaszcza gdy nie masz wady wzroku, znacząco obniży wygodę użytkowania urządzenia.

Obecnie standardem jest już cyfrowy wyświetlacz LCD. Bywa podświetlony, co ułatwi Ci wykonanie pomiaru np. późnym wieczorem. Zadbaj o to, aby cyfry były dostatecznie wyraźne, to podstawa.

Jeżeli chcesz dobrze kontrolować swoje zdrowie, wybierz ciśnieniomierz nadgarstkowy z kolorystycznym wskaźnikiem. Poprzez kolory sprzęt pokaże Ci, czy Twoje ciśnienie mieści się w normach przyjętych przez WHO. Proste i przydatne rozwiązanie, które zawsze doceniam.

Łatwa obsługa

Zwróć uwagę, w jaki sposób obsługuje się urządzenie. Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy zapewnia bezproblemowy pomiar. Najczęściej oferuje jeden, dwa lub trzy przyciski z wyraźnym oznaczeniem, do czego służą.

Pomiar ciśnienia powinien być możliwie najprostszy. Dotyczy to szczególnie sprzętów przeznaczonych dla osób starszych. Po prostu zakładasz ciśnieniomierz na nadgarstek, włączasz i po chwili odczytujesz wynik.

Mankiet

To element, bez którego zmierzenie ciśnienia nie byłoby możliwe. Najważniejsza kwestia to sprawdzenie, czy będzie pasować na Twój nadgarstek. Nie sprawi Ci to problemu, ponieważ producenci podają tę informację. Minimalny obwód to przeciętnie 12,5 – 14 cm, a maksymalny 19 – 21,5 cm.

Coraz częściej marki ciśnieniomierzy nadgarstkowych dbają też o to, żeby pompowanie mankietu nie sprawiało dyskomfortu. Stosują więc nowoczesne technologie, dzięki którym wdmuchiwanie powietrza odbywa się delikatnie i dyskretnie.

Ponadto mankiety przeważnie wyścielone są od środka przyjemnym w dotyku materiałem. Nie martwisz się więc, że częsty pomiar ciśnienia podrażni Twoją skórę.

Dodatkowe funkcje

Mimo że główną rolą ciśnieniomierza nadgarstkowego jest pomiar ciśnienia, zwykle pozwala również na sprawdzenie pulsu. Masz wtedy pod kontrolą najważniejsze parametry i nie zastanawiasz się, czy wszystko jest w porządku.

Kiedy zrobisz porównanie ciśnieniomierzy nadgarstkowych, przekonasz się, że niemal każdy model oferuje dodatkowo funkcję wykrywania arytmii. Czy jest przydatna? Jak najbardziej! Dzięki niej masz szansę uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Inne popularne funkcje to:

  • Łączność Bluetooth – łączysz ciśnieniomierz nadgarstkowy z telefonem z odpowiednią aplikacją. Zyskujesz wtedy stały, wygodny dostęp do wyników pomiaru. Przeanalizujesz je w bardziej komfortowy sposób. Nadgarstkowy aparat do mierzenia ciśnienia nowej generacji to głównie taki z Bluetooth.
  • Automatyczne wyłączanie – nie martwisz się o szybkie rozładowanie baterii. Przeważnie sprzęt wyłącza się po ok. 60 sekundach bezczynności.
  • Pamięć wyników – wyniki pomiarów swobodnie zapisujesz w pamięci urządzenia. Czasami to 60 pozycji, a niekiedy 100 lub 120. Zdarza się, że funkcja jest udostępniona dla dwóch osób, a nie tylko jednej.
  • Średnia 3 ostatnich wyników – urządzenie wyciąga średnią z 3 ostatnich wykonanych pomiarów.
  • Komunikaty głosowe (funkcja mowy) – ciśnieniomierz nadgarstkowy mówi do Ciebie i przekazuje informacje o ciśnieniu.

Etui

Przydatna rzecz, szczególnie kiedy musisz często zabierać sprzęt ze sobą. Za sprawą etui nie martwisz się o przypadkowe uszkodzenie urządzenia.

Jeżeli uważnie przejrzysz ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych, zobaczysz, że nie każdy model dostaniesz razem z tym dodatkiem. Oczywiście nie jest to element obowiązkowy. Niemniej dużo ułatwia, bo np. bezpiecznie spakujesz sprzęt do walizki i wyjedziesz z nim na dłuższy urlop.

Atesty i certyfikaty

Wybór ciśnieniomierza nadgarstkowego nie powinien być przypadkowy, to jasne. Kiedy zweryfikujesz wszystkie opisane już kwestie, sprawdź też informacje o przyznanych certyfikatach i atestach.

Upewnisz się, że kupujesz solidny i godny zaufania sprzęt polecany przez lekarzy. Certyfikacja oznacza, że ciśnieniomierz nadgarstkowy został dopuszczony do użytku jako urządzenie medyczne.

Na terenie Europy honoruje się takie oznaczenia jak:

  • Dyrektywa Unii Europejskiej MDD/9/42/EWG.
  • Certyfikat ESH, czyli Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.
  • Certyfikat BSH, czyli Brytyjskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Widzisz informację, że sprzęt został przetestowany klinicznie? Jeszcze lepiej! Taki ciśnieniomierz nadgarstkowy był przedmiotem testów, w których brały udział osoby zdrowe i chore. Został więc sprawdzony w praktyce.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy - Ceny

Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych przedstawia urządzenia w różnych cenach. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż sprzęty różnią się zarówno marką, jak i samą budową, technologiami czy funkcjami. Przeciętnie wydasz na nowe urządzenie 60 – 400 zł.

Najtańsze modele, do 100 zł, to proste ciśnieniomierze nadgarstkowe. Nie oferują nowoczesnych funkcji jak łączność Bluetooth, ale to nie oznacza, że są nic nie warte. To nieskomplikowane w obsłudze sprzęty o prostym designie.

Nierzadko oferują mankiet z szeroką regulacją, wykrywanie arytmii, a nawet wyciąganie średniej. Problemem zwykle bywa brak pamięci wyników lub ograniczone miejsce do ich przechowywania.

Aby znaleźć dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy z lepszymi udogodnieniami, zwiększ budżet. W cenie 100 – 200 zł znajdziesz już urządzenie renomowanej marki. Bardzo duży i wyraźny wyświetlacz oraz dobra jakość wykonania to tutaj standard. Podobnie jak etui w komplecie i wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Czy w takim razie warto kupować jeszcze droższe urządzenia, za 300 – 400 zł? Tak, jeśli chcesz mieć innowacyjny sprzęt, który Cię nie zawiedzie. Polecane ciśnieniomierze nadgarstkowe często pochodzą właśnie z najwyższej półki cenowej.

Znajdziesz w nich moduł bezprzewodowy Bluetooth, obszerną pamięć wyników (i to nawet dla dwóch osób) oraz bardzo miękki mankiet. Niewykluczone, że sprzęt będzie wyposażony też w specjalne technologie odpowiadające za delikatne pompowanie czy czujnik wykrywania ruchu ręki.

Wszystko to sprawia, że mierzenie ciśnienia przebiega szybko i bez jakichkolwiek problemów. Najdroższe urządzenia oferują również takie nowinki jak np. wskaźnik założenia mankietu i możliwość dokonywania pomiaru przez osoby z otyłością.

Jeśli masz wątpliwości, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy chcesz mieć i ile na niego wydać, zastanów się, na czym zależy Ci najbardziej. Nie zawsze inwestycja w nowoczesny model jest potrzebna, szczególnie gdy zamierzasz po niego sięgać sporadycznie.

Co innego, jeżeli masz nadciśnienie lub inne problemy zdrowotne. Wtedy warto zainwestować w ciśnieniomierz nadgarstkowy nieco więcej i mieć zdrowie pod pełną kontrolą.

Jakiej firmy ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Uważasz, że najlepszy ciśnieniomierz nadgarstkowy pochodzi od sprawdzonego producenta? W takim razie przekonaj się, który zasługuje na to miano.

Jedną z najbardziej znanych i cenionych marek w tym segmencie rynku jest Omron. To japońska firma z historią liczącą kilkadziesiąt lat. Poza ciśnieniomierzami nadgarstkowymi produkuje też m.in. nebulizatory, wagi cyfrowe i termometry. Innowacyjne technologie, przydatne funkcje i dopracowanie szczegółów – na to wszystko możesz liczyć, kupując sprzęt Omron.

Niemal równie dobrze wypadają urządzenia Braun. Użytkownicy chwalą je za intuicyjną obsługę, łatwe odczytywanie wyniku oraz różne udogodnienia.

Urządzenie tej marki poinformuje Cię o arytmii i delikatnie wdmucha powietrze do mankietu. Wykorzystuje też specjalne systemy pozwalające na prawidłowe ustawienie ręki. Już wiesz, że o tym, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy będzie wiarygodny, decydują atesty i certyfikaty. Wiedz, że modele Braun często są testowane klinicznie.

Kolejne sprawdzone wybory to Vitammy, Beurer oraz Microlife. Każdy z tych producentów ma w ofercie szeroko pojęty sprzęt medyczny. Poza ciśnieniomierzami nadgarstkowymi są to termometry, inhalatory, lampy antydepresyjne i wiele więcej. Wymienione firmy zwracają szczególną uwagę na komfort użytkowania. Dbają też o design urządzeń i trwałość.

Gdy stawiasz na pierwszym miejscu jakość, nie zawiedziesz się, wybierając sprzęt od Medel lub Oromed. Pierwsza to marka włoska, która istnieje na rynku od kilkudziesięciu lat. Z kolei druga jest firmą polską, która produkuje urządzenia medyczne przystosowane zarówno do używania w domu, jak i w przychodniach czy szpitalach.

Praktycznie każdy ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych uwzględnia ponadto jakąś propozycję od Tech-Med. Ta rodzinna firma pochodzi z Polski, jest producentem, a także importerem i eksporterem sprzętów medycznych. Ma na koncie sporo opatentowanych rozwiązań, które wpływają na jakość leczenia w naszym kraju.

Wśród budżetowych urządzeń króluje głównie Sencor. Oferuje dobre ciśnieniomierze nadgarstkowe dla osób z ograniczonymi finansami. Chociaż nie kosztują przesadnie dużo, zapewniają precyzyjne wyniki.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy jest najlepszy i dlaczego. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum czy grupach. Jak się okazało, te niepozorne monitory ciśnienia krwi oferują już sporo nowoczesnych funkcji. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej o siebie zadbać!

Własna opinia o ciśnieniomierzu nadgarstkowym? A może jakieś dodatkowe pytanie? Jeżeli tak, zajrzyj do sekcji komentarzy na samym dole.

Pamiętaj, że na portalu znajdziesz także dobre ciśnieniomierze naramienne. Jeżeli mimo wszystko bardziej im ufasz niż tym na nadgarstek, sprawdź podane przed chwilą zestawienie.

W domu zawsze warto też mieć najlepszy termometr bezdotykowy. Nie znam aktualnie lepszego urządzenia do mierzenia temperatury i to w tak szybki sposób.

Dużo dobrego mogę także powiedzieć o monitorach poziomu natlenienia krwi. Fajnie uzupełniają ciśnieniomierze, a tego typu sprzęt pokaże Ci ranking pulsoksymetrów.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments