W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 grudnia 2024
Komentarze:  0

Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy stanowi prosty i skuteczny sposób na szybki pomiar ciśnienia krwi. Wystarczy, że wybierzesz precyzyjny oraz komfortowy model. Szybko pomoże Ci w tym mój aktualizowany, niezależny ranking ciśnieniomierzy na nadgarstek!

Ciśnieniomierz nadgarstkowy ranking, opinie

Ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych 2024 - TOP 4

Omron RS7 Intelli IT

Omron RS7 Intelli IT

Najlepszy, bo najdokładniejszy ciśnieniomierz nadgarstkowy to Omron RS7 Intelli IT. Zwycięzca rankingu zaserwuje Ci wiarygodne pomiary. Ponadto da znać, gdy źle założysz mankiet lub nieprawidłowo ustawisz nadgarstek. Zyskasz pewność, że mierzysz ciśnienie krwi tak, jak należy. Urządzenie dokonuje pomiaru w trakcie pompowania, a nie spuszczania powietrza, co potęguje skuteczność.

Bez wątpienia docenisz cichą, wręcz bezgłośną pompkę. Nie przeszkodzisz innym domownikom. Na ekranie zauważysz wskaźnik nieregularnego bicia serca, co także może się przydać. Kolejny wyróżnik stanowi aplikacja (to nowoczesny ciśnieniomierz na nadgarstek z Bluetooth). Z poziomu smartfona prześledzisz ostatnie wyniki. Do tego to mały model z zasilaniem bateryjnym. Łatwo go przechowasz.

Oceniając Omron RS7 Intelli IT, nie widzę w nim słabych stron. Owszem, kosztuje swoje, lecz ma to swoje uzasadnienie. Zamów go, gdy zależy Ci na miarodajnych pomiarach, którym można zaufać. Tak samo jeśli zachęcają Cię czytelne analizy wyników w aplikacji mobilnej.

Ocena produktu: 9.88/10

Beurer BC 54

Beurer BC 54

Z tym dobrym ciśnieniomierzem nadgarstkowym masz wynik na ręce, jak i pod ręką. Beurer BC 54 to bowiem urządzenie wsparte darmową aplikacją mobilną. Świetny sposób na zapisywanie swoich wyników. Te okażą się dokładne: ±3 mmHg dla ciśnienia skurczowego i rozkurczowego. Oznacza to niewielki margines błędu. Sam pomiar odznacza się szybkością. Nie naczekasz się długo na wiarygodny rezultat.

Masz przed sobą automatyczny ciśnieniomierz nadgarstkowy dla seniorów. Świadczą o tym czytelny ekran oraz duży przycisk uruchamiania sprzętu. Każdy łatwo opanuje obsługę, gdyż trudno się w czymś pomylić. Beurer BC 54 rozpoznaje arytmię, jak i wyświetla kody błędów, gdy coś pójdzie nie tak. Zgrabny sprzęt o szerokich możliwościach. Jego pudełko od razu stanowi dobry sposób przechowywania.

Nie wiesz, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy gwarantuje precyzję i funkcjonalność? Wybierz zatem Beurer BC 54, a nie pożałujesz tej decyzji! Na każdym kroku ułatwi Ci przeprowadzenie pomiaru, jak i zinterpretowanie rezultatu. W drugim wypadku uprości to apką.

Ocena produktu: 9.75/10

VITAMMY Next 0.5 voice

VITAMMY Next 0.5 voice

Innowacyjny ciśnieniomierz nadgarstkowy z funkcją mowy. VITAMMY Next 0.5 voice wydaje komunikaty w języku polskim, aby przekazać informacje na temat Twojego stanu zdrowia. Zmierzysz nie tylko ciśnienie, ale też puls. W razie potrzeby otrzymasz sygnał o wykrytej arytmii. Sprzęt dokonuje też interpretacji na podstawie wytycznych WHO. W pamięci zapiszesz łącznie 240 wyników (po 120 dla 2 osób).

Przechowywanie i przewożenie urządzenia nie sprawią Ci kłopotu. Do zestawu dołączono sztywne, solidne etui. Poza tym VITAMMY Next 0.5 voice należy do kompaktowych modeli. Na szczególną uwagę zasługuje mankiet. Wykonano go ze specjalnej dzianiny i innych przyjemnych w dotyku materiałów. W efekcie nie podrażnia skóry i nie powoduje dyskomfortu. Docenisz również czytelny wyświetlacz.

Dobry ciśnieniomierz nadgarstkowy dla starszej osoby? VITAMMY Next 0.5 voice wpisuje się w to założenie, szczególnie gdy użytkownik ma słaby wzrok. Komunikaty głosowe to zdecydowanie największy wyróżnik tego modelu. Kluczowe, że precyzja też przekonuje.

Ocena produktu: 9.68/10

Diagnostic DR-605 IHB

Diagnostic DR-605 IHB

Diagnostic DR-605 IHB korzysta ze wskaźnika ciśnienia krwi wg Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Swoją wiarygodnością sięga poziomu dużo droższych urządzeń i to nawet tych naramiennych. Spokojnie możesz mu zaufać, analizując swoje ciśnienie (±3 mmHg) oraz puls (±5 mmHg). Ten mały i lekki ciśnieniomierz na nadgarstek prędko dokonuje pomiaru. Nie zmarnujesz z nim czasu czy nerwów.

Za zasilanie odpowiadają 2 baterie AAA. Znajdziesz je w zestawie, mogąc od razu sprawdzić swoje wyniki. Nie przejmujesz się rozładowaniem, gdy zapomnisz wyłączyć urządzenie – zrobi to samodzielnie po 3-minutowym okresie bezczynności. Historia wyników uwzględnia 120 pozycji dla 2 osób. Przyciski rozsądnie opisano, więc instrukcja obsługi pewnie nie będzie Ci za bardzo potrzebna.

Nadgarstkowy aparat o wysokiej dokładności do mierzenia ciśnienia i pulsu nie musi być drogi. Udowadnia to właśnie polecany przeze mnie Diagnostic DR-605 IHB. Weź go na zakupowy celownik, gdy liczysz na najwyższą precyzję, lecz nie masz na to ogromnego budżetu.

Ocena produktu: 9.5/10

Jak wybrać ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy to prosty sprzęt o prostym zadaniu. Mimo to istnieje kilka ważnych cech takich urządzeń. Gdy je dokładnie sprawdzisz, nie rozczarujesz się nabytym modelem. Wszystkie aspekty opisałem poniżej, w części poradnikowej.

Dokładność pomiaru

Najlepsze ciśnieniomierze nadgarstkowe to te, które gwarantują dokładny, powtarzalny pomiar. Jak wybrać taki produkt? W pierwszej kolejności warto poznać dopuszczalny margines błędu (bo zawsze jakiś jest). Za dobre wyniki uznaj ±3 mmHg dla ciśnienia oraz ±5 mmHg dla pulsu (im niższe wartości, tym lepiej).

To jednak nie wszystko. Korzystnie, gdy sprzęt dokonuje pomiaru już podczas pompowania mankietu. Skuteczniejsze niż późniejszy pomiar w trakcie spuszczania powietrza. Miarodajność potęguje uśrednianie np. 3 ostatnich wyników. Przyznaj, że średnia z kilku cykli więcej mówi niż pojedynczy pomiar.

Oprócz tego zawsze dużo zależy od Ciebie. Musisz prawidłowo założyć mankiet oraz trzymać nadgarstek. Nowoczesne sprzęty pomogą Ci w tym. W jaki sposób? Chociażby wyświetlaniem komunikatów/błędów, gdy wykryją jakąś nieprawidłowość. Zyskasz pewność, że korzystasz z ciśnieniomierza tak, jak należy.

Wyświetlacz i jego wskaźniki

Zwróć na tę kwestię szczególną uwagę w przypadku poszukiwania ciśnieniomierza dla starszej osoby. Istotne, aby ekran był duży i czytelny. Nie możesz mocno wytężać wzroku, chcąc odczytać wyniki. Jeszcze lepiej, jak wyświetlacz oferuje podświetlenie, choć nie stanowi to w tej kategorii standardu.

Zauważ, że ekrany ciśnieniomierzy na nadgarstek często zawierają różne wskaźniki. Informują chociażby o arytmii lub po prostu interpretują wyniki według norm przyjętych przez WHO. Kolejny przydatny wskaźnik to ten dotyczący stanu baterii. Da Ci znać, kiedy nadchodzi moment wymiany ogniw.

Mankiet

Kluczowe, aby mankiet pasował na Twój nadgarstek. Minimalny obwód to przeciętnie 12,5 – 14 cm, a maksymalny 19 – 21,5 cm. Raczej łatwo zmieścić się w tym przedziale. Producenci stosują też przyjemne w dotyku materiały, aby ta część urządzenia nie podrażniała skóry. Sposób pompowania również może być delikatniejszy.

Zasilanie

Nie ma tu wielkiego zróżnicowania, co potwierdza mój ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Zdecydowanie najczęściej spotkasz zasilanie bateryjne. Zazwyczaj opiera się na 2 bateriach AAA.

Obsługa

Spoczywa głównie na przyciskach, zatem rzuć na nie okiem. Powinny być odpowiednio duże oraz czytelnie opisane. Geniusz tkwi w prostocie, zatem najlepiej, gdy zakładasz sprzęt i klikasz główny przycisk, uruchamiając w ten sposób mierzenie ciśnienia krwi.

Wyposażenie

Oprócz samego urządzenia i jego mankietu super, gdy producent zawarł baterie. Nie zaskoczy Cię ich brak. Od razu zabierzesz się do wykonania pomiaru. Pomyśl przy okazji, jak wygodnie przechować sprzęt. Ciśnieniomierze na nadgarstek są małe, lecz i tak przyda Ci się jakieś etui. Czasem trafia na wyposażenie.

Dodatkowe udogodnienia

Znam kilka dodatkowych cech dobrych ciśnieniomierzy nadgarstkowych, które okazują się praktyczne i użyteczne.

Poznaj je:

  • Bluetooth i aplikacja – połączysz ciśnieniomierz nadgarstkowy z telefonem, a konkretniej aplikacją mobilną. Zyskasz stały, wygodny dostęp do wielu ostatnich wyników. Przeanalizujesz je w bardziej komfortowy sposób.
  • Automatyczne wyłączanie – nie martwisz się o szybkie rozładowanie baterii. Przeważnie sprzęt sam wyłącza się po minucie lub kilku.
  • Pamięć wyników – swobodnie zapiszesz rezultaty pomiarów w pamięci urządzenia. Czasami to 60 pozycji, a niekiedy 100 lub 120 – zależnie od modelu. Zdarza się, że funkcja dotyczy 2 profili użytkowników.
  • Komunikaty głosowe (funkcja mowy) – coś dla osób ze słabym wzrokiem. Ciśnieniomierz poda Ci wynik głosowo.
  • Cicha pompka – zadziała w dyskretny, bo niemal bezgłośny sposób. Istotne, gdy często mierzysz ciśnienie krwi późnymi wieczorami.

Ile kosztuje ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Dobre ciśnieniomierze nadgarstkowe kosztuję zwykle 90 – 400 zł. Zdecydowanie droższe są te z aplikacją mobilną. Na kwotę może też wpływać ogólna dokładność oparta np. na pomiarze w trakcie pompowania mankietu (co stanowi korzystniejsze rozwiązanie).

Jakiej firmy ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Najlepsi producenci ciśnieniomierzy na nadgarstek to Omron, Beurer, VITAMMY oraz Diagnostic. 2 pierwsze marki słyną z bardzo nowoczesnych urządzeń z aplikacjami. Pozostałe oferują dobre i tanie produkty. Wszystkie z nich wyróżniają się wiarygodnymi wynikami pomiarów oraz prostą obsługą.

Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych. Sprawdzam wtedy propozycje m.in. od: Braun, Medel, Tech-Med, OROMED, Microlife, Sanitas czy Sencor. Na ten moment lepiej oceniam jednak produkty wcześniej wspomnianych producentów.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy jest najlepszy i dlaczego. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum czy grupach. Jak się okazało, te niepozorne monitory ciśnienia krwi oferują już sporo nowoczesnych funkcji. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej o siebie zadbać!

Własna opinia o ciśnieniomierzu nadgarstkowym? A może dodatkowe pytanie? Jeżeli tak, zajrzyj do sekcji komentarzy na samym dole.

Pamiętaj, że na portalu znajdziesz także dobre ciśnieniomierze naramienne. Jeżeli mimo wszystko bardziej im ufasz niż tym na nadgarstek, sprawdź podane przed chwilą zestawienie.

W domu zawsze warto też mieć najlepszy termometr bezdotykowy. Nie znam aktualnie lepszego urządzenia do mierzenia temperatury i to w tak szybki sposób. Dużo dobrego mogę także powiedzieć o monitorach poziomu natlenienia krwi. Fajnie uzupełniają ciśnieniomierze, a tego typu sprzęt pokaże Ci ranking pulsoksymetrów.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments