W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking maszyn do szycia 2024 | Opinie

Matylda Stachurska
Aktualizacja:  25 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Najlepsza maszyna do szycia sprawi, że wyczarujesz niesamowite rzeczy! Znacząco ułatwi Ci szycie czegoś od zera, jak i prostsze przeróbki. Wystarczy, że nabędziesz porządny model. Pomoże Ci w tym mój niezależny i subiektywny ranking maszyn do szycia.

Ranking maszyn do szycia - najlepsze maszyny do szycia

Dobra domowa maszyna do szycia łączy u mnie pasję z czymś pożytecznym. Zrobiłam już wiele ubranek dla moich dzieci, ale też trochę ciuchów i dodatków dla siebie.

Dlatego też wiem, jakie znaczenie ma zakup odpowiedniego sprzętu.

Ułatwię Ci podjęcie decyzji aktualizowanym rankingiem maszyn do szycia. Natkniesz się w nim na profesjonalne urządzenia komputerowe, jak i tanie maszyny dla początkujących.

Ranking maszyn do szycia 2024 - TOP 15

Singer 6805C Heavy Duty

Komputerowa maszyna do ciężkich tkanin. Znakomicie poradzi sobie z płótnem i jeansem, oferując świetne efekty szycia. Ze względu na regulowany docisk stopki wykorzystasz ją także do lżejszych materiałów, takich jak bawełna, len czy muślin. To najlepsza maszyna do szycia, bo z mocnym silnikiem i niebywałą prędkością. Osiąga ok. 1000 ściegów w ciągu minuty.

Docenisz w niej automatyczne funkcje: obcinanie nici, pozycjonowanie oraz ryglowanie. Producent zadbał również o profesjonalny nawlekacz igły, więc robienie tej czynności w sposób tradycyjny masz z głowy. Nie tracisz czasu i oszczędzasz wzrok. Według mojej opinii to profesjonalna maszyna automatyczna dla zaawansowanych użytkowników. Musiała zająć miejsce lidera w tym zestawieniu.

Ocena produktu: 9.9/10
Łucznik Helena 2060

Sprawdzona maszyna do szycia z automatycznymi programami. W pamięci zawiera 233 różne funkcje, dlatego nada się do profesjonalnego zakładu krawieckiego i domowego użytku. Osoby z niewielkim doświadczeniem nie napotkają trudności w obsłudze, ponieważ urządzenie samo podpowiada, co wykonać w dalszej kolejności. Przydatna cecha nowoczesnych sprzętów z tej grupy.

To dobra maszyna do szycia z regulacją prędkości. Daje możliwość dopasowania trybu pracy nie tylko do umiejętności użytkownika, ale także rodzaju materiału. Porządnie zszyje skórę, jeans, ale i kilka warstw tekstyliów lub elastyczną tkaninę. Pracę z tym urządzeniem uprzyjemnia m.in. automatyczny nawlekacz oraz bogaty zestaw akcesoriów, który producent dołączył do kompletu.

Ocena produktu: 9.73/10
Janome Juno E1030

Komputerowa maszyna z wbudowaną lampką LED przyda się każdemu, komu zależy na wygodnym i przyjemnym szyciu. Rewelacyjnie radzi sobie z każdą grubością materiału, zapewniając przeróbki krawieckie oraz szycie od podstaw. Sprzęt wyposażono w 30 wzorów ściegu oraz kilka programów automatycznych. Należą do nich m.in. ryglowanie i pozycjonowanie igły.

Zauważ, że to sprzęt z regulacją prędkości szycia, więc łatwo dopasujesz ustawienia do swoich potrzeb. Ponadto producent zadbał o praktyczny przycisk START/STOP pozwalający na automatyczne rozpoczęcie pracy. Nie musisz używać pedału, którego wykorzystanie wiąże się zazwyczaj z doświadczeniem krawieckim i potrzebą większej koncentracji. To łatwa w obsłudze maszyna do szycia.

Ocena produktu: 9.62/10
Redstar S200

Dobrze oceniana maszyna do szycia i haftu. Na pewno poradzisz sobie z jej obsługą. Sprzęt zaskoczy Cię ilością programów ściegowych (niemal 200) i zastosowanymi funkcjami. Oferuje obszywanie dziurek na 8 sposobów i precyzyjne wyszywanie liter. W razie potrzeby skorzystasz z regulacji szerokości (do 7 mm) i długości (do 4,5 mm) ściegu. Prędkość szycia w tym przypadku wynosi 1250 nakłuć na minutę.

To urządzenie z dużą przestrzenią roboczą, którą wykorzystasz do większych materiałów. Pracę nad bardziej wymagającymi projektami umożliwia dodatkowy stolik o wymiarach 320 × 260 mm. Od razu zwróciłam uwagę na ten element, dlatego moje zestawienie musiało zawrzeć ten sprzęt. To propozycja dla szukających wygodnych rozwiązań.

Ocena produktu: 9.52/10
Brother HF37

Elektroniczna maszyna z możliwością szycia ściegu o szerokości 7 mm. Uwagę zwraca solidna i wytrzymała konstrukcja oraz trwałe podzespoły. Wykonano je ze stali nierdzewnej, której użyto również do nawlekacza. Świadczy to o świetnej jakości tego sprzętu i bezawaryjnej eksploatacji przez wiele lat. To między innymi z tego względu Brother trafił do zestawienia.

Ta trwała i praktyczna maszyna oferuje 37 różnorodnych ściegów. Oznacza to, że poza standardowymi wzorami do szycia wykorzystasz też ściegi ozdobne. Użyjesz ich do bawełny, wiskozy, materiałów syntetycznych oraz kilkuwarstwowych tkanin. Podczas szycia maszyna nie przepuszcza ściegów, a co najważniejsze, nie zatrzymuje się przy zgrubieniach. Zestaw zawiera walizkę do przechowywania.

Ocena produktu: 9.44/10

Singer 4432 Heavy Duty

Singer 4432 Heavy Duty

Tradycyjna maszyna do szycia z dużą prędkością pracy. Oferuje aż 1000 nakłuć na minutę i 33 ściegi. Znajdziesz w niej wszystko, czego potrzebujesz do mechanicznego szycia. Plus daję za uniwersalność, ponieważ ze względu na praktyczne udogodnienia sprzęt świetnie radzi sobie z każdą grubością materiału. Umożliwia szycie dzianin, delikatnych tkanin i grubego jeansu.

Dla wielu to często polecana maszyna do szycia. Użytkownicy chwalą ją ze względu na wbudowany chwytacz rotacyjny. Element ten docenisz szczególnie, kiedy zależy Ci na szybkiej wymianie dolnej szpulki. Przyda się także każdemu, dla kogo cicha i przyjemna praca to jedne z kluczowych cech w tego rodzaju sprzętach. Singer 4432 Heavy Duty nie zawodzi i pod tym względem.

Ocena produktu: 9.37/10

Elna 240 eXplore

Elna 240 eXplore

Niezawodna maszyna do szycia z funkcją haftu. Cechują ją stalowa konstrukcja i wytrzymałe podzespoły. Całość sprawia, że sprzęt nadaje się do wieloletniego użytku w domu, jak również w mniejszym zakładzie krawieckim. Oferuje 23 najpopularniejsze programy ściegowe. Wśród nich znajdziesz wzór overlockovy, prosty, szyty zygzakiem, elastyczny i kilka ozdobnych, jak np. satynowy.

Wybór ściegu oraz późniejsza regulacja nie stanowią problemu. Wszelkie ustawienia wykonasz za pomocą tradycyjnych pokręteł. Z obsługą tego sprzętu poradzą sobie też mniej wprawieni użytkownicy, dlatego uwzględnia go ranking maszyn do szycia. Zauważ, że producent na obudowie umieścił sprytną ściągawkę. Dzięki niej od razu przystąpisz do szycia.

Ocena produktu: 9.25/10

Husqvarna E10

Husqvarna E10

Wygodna w użyciu maszyna z praktycznymi funkcjami szyjącymi. Ma 20 automatycznych ściegów i jeden półautomatyczny do obszywania dziurek. Oferuje wiele przydatnych cech, które szczególnie docenią osoby z małym doświadczeniem w krawiectwie. Należą do nich intuicyjna obsługa, możliwość regulacji stopki oraz ustawień ściegów, a także wbudowany nawlekacz i obcinacz nici.

Producent w tym wypadku zdecydował się na prostą konstrukcję, co zrobił zresztą nie bez powodu. Według mnie to celowe zadanie, bo zmniejsza awaryjność maszyny, ale nie tylko. Takie rozwiązanie to przede wszystkim większa tolerancja na błędy, jakie dość często towarzyszą użytkownikom na początku krawiectwa. Maszyna przyda się każdemu, kto szuka prostego sprzętu do domu.

Ocena produktu: 9.11/10

Janome Juno E1015

Janome Juno E1015

Mój test tego rodzaju urządzeń potwierdził, że Janome Juno E1015 cechuje niewielka awaryjność, wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Maszyna będzie znakomitym wyborem do szycia w domowym zaciszu, nawet dla osób bez doświadczenia. Spełni oczekiwania również bardziej doświadczonych użytkowników, którym zależy na udoskonalaniu umiejętności krawieckich.

Sprzęt wyróżnia się przede wszystkim chwytaczem wahadłowym znanym z dawniejszych urządzeń do szycia. Taki element zdecydowanie ułatwia obsługę i pozwala na czerpanie większej przyjemności z szycia. Producent zaoferował także 15 programów ściegów przydatnych do większości przeróbek krawieckich. Co więcej, szerokość wzoru zygzakowego można regulować do 5 mm, a długość pozostałych do 4 mm.

Ocena produktu: 9.06/10

Juki HZL-27Z

Juki HZL-27Z

Ciekawa propozycja, której radzę Ci nie pomijać. To maszyna z automatycznym nawlekaniem igły, więc przyspiesza szycie. Zamiast męczyć oczy, po prostu opuszczasz i przekręcasz dźwignię, a nitka automatycznie pojawia się we właściwym miejscu. Proste, a jednocześnie nowoczesne rozwiązanie, prawda? Niemniej ranking maszyn do szycia uwzględnił tę pozycję też z innego powodu.

W urządzeniu zastosowano ramię cylindryczne niezawodne do szycia po obwodzie. Uzyskasz je po zsunięciu schowka na akcesoria krawieckie. Ramię będzie niezastąpione do zszycia podwiniętych nogawek spodni lub rękawów w T-shircie. Ta prosta w użyciu maszyna daje możliwość automatycznego szycia wielu warstw! Spodoba Ci się też z uwagi na estetyczny design.

Ocena produktu: 8.98/10

Łucznik Malwina 2070

Łucznik Malwina 2070

Dobrej jakości maszyna do szycia z 63 ściegami użytkowymi oraz możliwością wyszywania cyfr i liter. Wykorzystasz ją do monogramów, oznaczeń i ciekawego ozdabiania ubrań. Zastosowano w niej kilka programów automatycznych i domyślnych ustawień, by umożliwić swobodną pracę mniej doświadczonym użytkownikom. W obsłudze sprzętu nie ma nic skomplikowanego.

Wystarczy położyć materiał na polu roboczym i wybrać preferowany program. Z resztą zadania poradzi sobie już sama maszyna. Przyznaję, że robi to perfekcyjnie. W każdej chwili dowolnie zmienisz ustawienia niektórych parametrów. Regulacji podlega między innymi naprężenie, długość oraz szerokość nici. Preferowany dobór ściegu wybierzesz za pomocą oznaczeń na wyświetlaczu.

Ocena produktu: 8.69/10

Minerva Next 363D

Minerva Next 363D

Maszyna do szycia dla krawcowych z doświadczeniem i nie tylko. Nadaje się dla każdej osoby, która lubi szyć w domu. Urządzenie cechuje prosta obsługa i kilka praktycznych funkcji. Ze względu na ich zastosowanie praca z maszyną to prawdziwa przyjemność. Dowolnie wyregulujesz szerokość i długość ściegów. Decydujesz także o silę nacisku stopki.

Ten świetnie sprawdzający się sprzęt oferuje 36 różnych ściegów, w tym kilka ozdobnych. Producent nie zapomniał też o możliwości szycia z podwójną igłą, wbudowanym obcinaczu i nawlekaczu igieł. Na uwagę zasługuje również funkcja szycia wstecz i doświetlenie pola roboczego. To maszyna z regulacją docisku stopki, więc znakomicie nada się do elastycznych i delikatnych tkanin.

Ocena produktu: 8.54/10

Singer 8280

Singer 8280

Maszyna, dzięki której utwierdzisz się w przekonaniu, jak przyjemne może być szycie w domowym zaciszu. Oferuje 7 najważniejszych ściegów i 22 funkcje użytkowe. Samodzielnie wyregulujesz długość oraz szerokość szwu, zrobisz to przy użyciu tradycyjnych pokręteł. Sprzęt nadaje się do haftowania, a ze względu na zastosowanie mocnych igieł sprawdzi się również do podwójnego szycia.

Maszynę przystosowano do pracy w dzień i w późnych godzinach popołudniowych lub wieczorem. Wszystko ze względu na wbudowane oświetlenie zapewniające lepszą widoczność pola roboczego. Z Singer 8280 swobodnie korzystasz w każdym miejscu. Producent zadbał o poręczny uchwyt idealny do transportowania sprzętu. Takie rozwiązanie ułatwia także przechowywanie maszyny.

Ocena produktu: 8.33/10

Arka Radom 888

Arka Radom 888

Dobra maszyna do szycia, którą kupisz za rozsądne pieniądze. Ze względu na niewielkie wymiary nie sprawia kłopotów podczas przechowywania. Jestem przekonana, że wygospodarujesz dla niej miejsce w swoim domu. Przyda Ci się do drobnych poprawek krawieckich: wszywanie zamka, obszywanie dziurki do guzików lub szycia z wykorzystaniem najpopularniejszych ściegów.

Producent zaoferował 18 różnych wzorów. W zupełności wystarczająca ilość, szczególnie na początku kariery krawieckiej. To prosty w użyciu sprzęt, obsłużysz go tradycyjnymi pokrętłami. Do dyspozycji masz dodatkowo 30 wbudowanych funkcji, a także możliwość regulacji niektórych z nich. Na wyposażeniu znajdziesz automatyczny szpulownik, wolne ramię oraz możliwość szycia podwójną igłą.

Ocena produktu: 8.11/10

Łucznik Mini

Łucznik Mini

Tania maszyna do szycia przeznaczona dla najmłodszych. To jedyny taki model w moim zestawieniu, dlatego zasługuje na szczególną uwagę. Znakomicie sprawdzi się jako propozycja na prezent. Oprócz tego, że dostarczy najmłodszym masę frajdy, to jeszcze wyzwoli w nich umiejętności krawieckie. Zastosowano w niej tylko 2 pokrętła, obsługa jest dziecinnie prosta.

Ta polecana maszyna do szycia w wersji mini działa bezprzewodowo. Zasilają ją 4 baterie typu AA, dlatego jest całkowicie bezpieczna dla małych użytkowników. Jeszcze bardziej utwierdziłam się w tym przekonaniu, kiedy zauważyłam, że wokół igły znajduje się specjalna osłona. Na wyposażeniu otrzymujesz chwytacz rotacyjny i funkcję automatycznego szycia. To ważna cecha maszyn elektronicznych.

Ocena produktu: 8.03/10

Najlepsze maszyny do szycia - Ranking 2024

Maszyna do szycia Singer 6805C Heavy Duty

Maszyna do szycia Singer 6805C Heavy Duty

Singer 6805C Heavy Duty to najlepsza maszyna do szycia, którą wykorzystasz do grubych materiałów. Wyposażono ją w wiele automatycznych funkcji, dlatego spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Według wielu to także trwały i niezawodny sprzęt do domu.


Sprawdź ceny Singer 6805C Heavy Duty

MediaExpert
EURO


Profesjonalna maszyna z dużą ilością ściegów

Ta dobrze oceniana maszyna do szycia sprawia, że nawet najbardziej kreatywny wzór krawiecki nie będzie żadnym wyzwaniem. Wszystko ze względu na ogromny wybór ściegów.

Do dyspozycji masz aż 300 różnych wzorów, zarówno podstawowych, jak i dekoracyjnych. Producent zaoferował między innymi ściegi użytkowe, kryte, elastyczne, owerlokowe i ozdobne. Z ich użyciem bez większego kłopotu wykonasz najprostsze szycie, ale i wzbogacisz wybrany element materiału ciekawym zdobieniem.

Zauważ, że urządzenie nadaje się do różnego rodzaju tkanin, począwszy od bawełny przez len, a skończywszy na jeansie i płótnie. Nie masz żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o szycie i efektowne wykończenia. To zatem porządna maszyna do szycia grubych tkanin.

Co więcej, każdy ze ściegów dowolnie wyregulujesz. Szerokość ustawisz maksymalnie do 7 mm, a długość do 4,5 mm. Finalnie uzyskasz jakość szycia, która zachwyci nawet krawcową z dużym doświadczeniem.

Podczas pracy maszyna nie gubi gęstości ściegu nawet przy ciężkim materiale czy na kilku warstwach tkaniny. To znacząca cecha oferowana wyłącznie przez topowe sprzęty na rynku.

Wygodne szycie po obwodzie

Dążyłam do tego, aby ranking maszyn do szycia uwzględniał jedynie mocne i wydajne modele. Dbam też o komfort przyszłych użytkowników tego rodzaju urządzeń. Ponadto stawiam na praktyczne funkcje, z których skorzystają amatorzy, ale i profesjonaliści.

Singer 6805C Heavy Duty wyposażono w wolne ramię. To ważna i pomocna cecha, bo daje możliwość szycia po obwodzie. Nie napotkasz już więcej trudności przy podwijaniu nogawki w spodniach lub zszywaniu rękawów.

Dodatkowo wolne ramię zdecydowanie zwiększa zastosowanie i funkcjonalność urządzenia. Sprawia, że to top maszyna komputerowa do szycia nie tylko do grubych tkanin, ale i ubranek dziecięcych.

Nie zapominaj, że ten rodzaj odzieży wymaga właściwego przystosowania maszyny. Korzystając ze sprzętu pozbawionego wolnego rękawa, zdecydowanie trudniej będzie Ci uszyć coś w mniejszym rozmiarze.

Nowoczesna maszyna do szycia z wyświetlaczem

Zauważ, że ta bezpieczna maszyna nowej generacji oferuje wyświetlacz LED. Ułatwia korzystanie z urządzenia i zapewnia wygodniejsze szycie.

Pokazuje czytelne komunikaty, dlatego nie zastanawiasz się długo nad ich znaczeniem. Nie wiem, jak dla Ciebie, ale dla mnie takie coś zdecydowanie przyspiesza pracę.

To nowoczesna maszyna do szycia bez sterowania nożnego. Obsłużysz ją przy użyciu intuicyjnych przycisków. Na każdym z nich umieszczono niewielki symbol określający konkretne czynności. Nie musisz co chwilę zaglądać do instrukcji, aby dowiedzieć się, którego z nich użyć, chcąc np. zrobić ścieg lub zapisać ustawienia w pamięci urządzenia.

Ta łatwa w obsłudze maszyna do szycia zadowoli każdego użytkownika. Profesjonaliści docenią w niej komfort pracy. Tym, którzy dopiero nabierają doświadczenia, spodoba się możliwość szybkiego przyswajania wiedzy.

Jak przystało na elektroniczny sprzęt, wyświetlacz pokaże Ci informacje o ściegu, jego szerokości, długości oraz gęstości. Dowiesz się również, jakiej stopki użyć do wybranego wzoru szycia.

Maszyna do szycia Łucznik Helena 2060

Maszyna do szycia Łucznik Helena 2060

Łucznik Helena 2060 to bezdyskusyjnie niezawodna maszyna do szycia. Udowadnia to przede wszystkim mocnym silnikiem, bogactwem różnorodnych programów i banalną obsługą. Oferuje w pełni automatyczne szycie, które w każdej chwili zmienisz na to z wykorzystaniem metody tradycyjnej. Spójrz poniżej, by dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego sprzętu.


Sprawdź ceny Łucznik Helena 2060

MediaExpert
EURO


Niezawodna maszyna do szycia i wyszywania

Ze względu na najmocniejszy silnik na rynku urządzenie docenisz nawet przy najbardziej zaawansowanych projektach. To prawdziwy mistrz krawiectwa, dlatego musiał uwzględnić go ranking maszyn do szycia.

Gwarantuje pełną wygodę płynnego i dokładnego szycia. Producent wyposażył sprzęt w szereg programów, których celem jest ułatwienie i przyspieszenie pracy każdego użytkownika, bez względu na doświadczenie.

To profesjonalna maszyna do szycia i wyszywania z 233 automatycznymi funkcjami. Z ogromną starannością i precyzją nanosi na materiał drukowane i pisane litery oraz cyfry. Daje także podobne możliwości, jeśli chodzi o znaki interpunkcyjne czy symbole.

Wszystkie ściegi tworzysz bez straty czasu i wysiłku, bo maszyna ma zaprogramowane domyślne ustawienia. Nie wybierasz tych samych parametrów za każdym razem, kiedy siadasz przy urządzeniu. Maszyna zrobi to automatycznie, więc komfort pracy masz jak najbardziej gwarantowany.

Za sprawą intuicyjnego menu dowolnie wyregulujesz szerokość ściegów i ustawisz kolejność ich wyszywania. Indywidualny wybór ustawień jest na tyle szeroki, że w każdej chwili wydłużysz nanoszenie wzoru lub wykonasz go metodą lustrzanego odbicia.

Praktyczne programy dla każdego

Ta wysokiej jakości maszyna do szycia oferuje wiele wygodnych rozwiązań, które usprawniają pracę także osobom początkującym. Zastosowano w niej funkcyjne przyciski, dlatego sporo czynności wykonasz automatycznie. To dużo wygodniejsze niż w tradycyjnych urządzeniach na pedał.

Mowa tu np. o podnoszeniu igły. To Ty za dotknięciem palca zdecydujesz, w jaki sposób zaprogramować kończenie szycia: z igłą podniesioną do góry czy wbitą w tkaninę. Co więcej, nie używasz w ogóle koła ręcznego, wszystko jest o wiele prostsze i wygodniejsze.

Kolejny atut tego praktycznego urządzenia to automatyczne obcinanie nici bezpośrednio przy zakończeniu ściegu. Ponadto maszynowo zapętlisz początek i koniec haftu, używając funkcji blokowania. Estetycznie wykończysz ścieg i zapobiegniesz pruciu się nici.

Wspomnę jeszcze o trybie podwójnej igły. Daje możliwość automatycznego dopasowania niektórych ustawień. Nie obawiasz się o uszkodzenie maszyny ani efekt szycia.

Poza programami warto zaznaczyć, że w trakcie szycia maszyna nie wydaje hałaśliwych dźwięków. Pracuje cicho i stabilnie trzyma się podłoża. Producent dodatkowo zadbał o specjalny system ostrzegania. Ochroni Cię przed uszkodzeniami, jakie najczęściej wynikają z zaplątania się nici.

Intuicyjna obsługa

Obsługując tę prostą w użyciu maszynę do domu, w ogóle się nie natrudzisz. Zastosowano w niej czytelny wyświetlacz, który pokazuje jasne i zrozumiałe komunikaty. Dowiesz się z nich, co trzeba zrobić w kolejnym etapie szycia.

Urządzenie podpowiada, kiedy przesunąć trzpień nawijania dolnej szpulki do zalecanej pozycji. Innym razem przekonasz się, w którym momencie musisz przesunąć dźwignię, żeby obszyć dziurki na guziki.

Ponadto test maszyn do szycia udowodnił, że to niezawodny model, który ciężko uszkodzić nawet amatorom. Wybierając złe ustawienie lub wykonując czynność w niewłaściwej kolejności, sprzęt natychmiast da znak w postaci ostrzeżenia. Wskaże również konsekwencje zastosowania błędnego kroku.

W sytuacji, kiedy z maszyny korzystają niewprawieni w krawiectwie użytkownicy, sprzęt automatycznie sygnalizuje rodzaj stopki do preferowanego ściegu. Minimalne ryzyko pomyłki jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że Łucznik Helena 2060 bezapelacyjnie powinna znaleźć się w czołówce tego zestawienia.

Zwróć również uwagę na fakt, że oferuje automatyczne szycie przy użyciu tylko jednego przycisku START/STOP.

Maszyna do szycia Janome Juno E1030

Maszyna do szycia Janome Juno E1030

Jeśli planujesz kupić solidną i uniwersalną maszynę do szycia, sprawdź Janome Juno E1030. Nada się do lekkich i mocnych tkanin oraz różnych zastosowań krawieckich. Daje możliwość szycia nowych ubrań oraz dokonywania przeróbek z wykorzystaniem gotowych ściegów i ozdobnego szycia. Przeczytaj poniższą opinię, a poznasz więcej szczegółów!


Sprawdź ceny Janome Juno E1030

MediaExpert
EURO


Wygodna w użyciu maszyna do szycia

Nie potrzebujesz dużego doświadczenia, by rozpocząć przygodę z krawiectwem. Mając do dyspozycji Janome Juno E1030, świetnie poradzisz sobie z każdym rodzajem szycia.

Duża w tym zasługa między innymi 30 programów ściegowych. Oczywiście liczba ta nie jest bardzo pokaźna, ale moim zdaniem i tak wystarczająca do szycia w domowym zaciszu.

Maszyna w większości oferuje ściegi użytkowe, ale znajdziesz w niej też kilka ciekawych ozdobnych propozycji, którymi urozmaicisz każde ubranie. Nie zapominaj, że sprzęt wykorzystasz do automatycznego obszywania dziurek na guziki. Świetny sposób, by nieco unowocześnić dotychczasową garderobę, szczególnie że do dyspozycji masz też ścieg overlockowy.

Przy jego użyciu estetycznie zakończysz podwiniętą nogawkę w jeansach i zabezpieczysz przed strzępieniem. Wydaje Ci się, że to trochę skomplikowane zadanie i nie masz stuprocentowej pewności, czy sobie z nim poradzisz?

Całe szczęście urządzenie oferuje automatyczne programy szycia, również te z użyciem ściegów. W każdym dowolnie zmienisz ustawienia za pomocą przycisków i je zapiszesz, by użyć ich następnym razem.

Praktyczne funkcje

To bardzo dobrze oceniana maszyna do szycia, na co wpływają zastosowane przez producenta funkcje. Najważniejszą i chyba najbardziej podstawową stanowi możliwość szycia wstecz oraz regulacja ściegów. Zastosujesz ją do szerokości oraz długości, więc masz całkowitą dowolność, jeśli chodzi o wykończenie materiału.

W wypadku mniejszego szycia łatwo nawiniesz nici na niewielkie szpulki, w czym pomoże Ci wbudowany szpulownik. Jako polecana maszyna do szycia, Janome Juno E1030 oferuje automatyczny nawlekacz igły i obcinacz nici, który odnajdziesz po lewej stronie obudowy.

Dodatkowo to Ty decydujesz, w jaki sposób korzystasz z maszyny: tradycyjny czy bardziej nowoczesny. Producent wyposażył urządzenie w pedał nożny oraz przycisk on/off umożliwiający automatyczne rozpoczęcie pracy.

Maszyna z lampką LED

Według mojej subiektywnej opinii Janome Juno E1030 to godna polecenia maszyna do hobbystycznego szycia po pracy. Korzystanie z niej w późniejszych godzinach popołudniowych lub wieczorem nie powinno stanowić problemu ze względu na dobrze doświetlone pole robocze.

Sprzęt oferuje wbudowaną jednopunktową lampkę LED, dlatego szycie po zmroku nie powinno sprawić Ci kłopotu. Czytelny wyświetlacz ułatwia sprawę, bo pokazuje jasne komunikaty i podpowiada, co trzeba wykonać w dalszej kolejności.

Czy to dobra maszyna do szycia dla początkujących? Pewnie, że tak! Znakomicie sprawdzi się na początku kariery i do drobnych poprawek w domu.

Maszyna do szycia Redstar S200

Maszyna do szycia Redstar S200

Stolik powiększający miejsce pracy, wyświetlacz LCD i 197 różnorodnych ściegów to cechy, którymi wyróżnia się maszyna do szycia Redstar S200. Sprzęt gwarantuje estetyczne i precyzyjne szycie w domowym zaciszu. Będzie doskonałym wyborem do podszkolenia umiejętności krawieckich i ozdobnego szycia.


Sprawdź ceny Redstar S200

MediaExpert
EURO


Maszyna z dużą przestrzenią roboczą

Boisz się, że za małe doświadczenie będzie problemem w samodzielnym szyciu? W wypadku początkujących osób wyzwaniem bywa za mała przestrzeń pracy. Nie mam tu na myśli miejsca, w którym zainstalujesz maszynę, ale konkretnego pola przeznaczonego do zszywania.

Całe szczęście Redstar S200 nie zawodzi pod tym względem. Producent zadbał o wygodę pracy i dołączył do zestawu specjalny stolik. Element ten zwiększa przestrzeń roboczą, dając tym samym możliwość zszywania większych materiałów.

Stolik o wymiarach 320 × w60 mm zwiększa komfort szycia i przyda się każdemu bez względu na doświadczenie krawieckie. W efekcie mówimy o domowej maszynie do szycia na początek.

Czytelny wyświetlacz elektroniczny

Zapomnij o dawnych maszynach z kołem, z których kiedyś korzystała Twoja babcia. Zapewne pamiętasz, ile wysiłku i czasu musiała poświęcić, żeby wszyć nowy zamek do kurtki albo zacerować dziurę w ulubionych spodniach.

Cały proces szycia wymagał wtedy sporej precyzji i dokładnego przemyślenia każdego etapu. O takich udogodnieniach jak ekran to chyba nikt nawet nie marzył, całe szczęście do czasu.

Redstar S200 mocno zawojował rynek krawiecki, oferując perfekcyjne szycie z wykorzystaniem ciekawych udogodnień. Bez wątpienia należy do nich wyświetlacz elektroniczny pokazujący rodzaj zastosowanego ściegu i nie tylko.

Zobaczysz na nim również inne parametry, jak np. typ stopki, jej długość i szerokość oraz uruchomione funkcje. Wyświetlacz bez wątpienia poprawia wygodę użytkowania oraz jakość pracy, dlatego ten model musiał docenić ranking maszyn do szycia.

Korzystaj z automatycznych funkcji

Spora część osób przyznaje, że Redstar S200 to dobra maszyna domowa. Miej na uwadze, że na wyposażeniu nie znajdziesz pedału, więc trochę różni się od modeli sprzed lat.

Za sprawą wbudowanych funkcji szybko uporasz się z obsługą, bez względu na doświadczenie. Szycie ubrań lub nanoszenie poprawek będzie prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza że maszyna nadaje się do cienkich i grubych materiałów.

Za jej pomocą wykonasz tradycyjne ściegi oraz kilka zdobień. Pomogą Ci w tym automatyczne programy, które uruchomisz jednym przyciskiem. Producent zapewnił możliwość automatycznego nawlekania igły, jej pozycjonowania oraz użycia dwóch sztuk jednocześnie.

Sprzęt dodatkowo pozwala na obszywanie dziurek do guzików. Z takimi udogodnieniami szybko zapomnisz o wizytach w profesjonalnym zakładzie krawieckim lub ograniczysz je do minimum.

Nie zapominaj, że to maszyna z overlockiem, więc przydaje się do idealnego szycia po obwodzie. Samodzielnie skrócisz spodnie i podwiniesz za długie rękawy. Czy to nie o to między innymi chodzi w najlepszych maszynach do domowego użytku?

Maszyna do szycia Brother HF37

Maszyna do szycia Brother HF37

Brother HF37 to solidna i niezawodna maszyna do szycia z automatycznym obszywaniem dziurek, możliwością używania podwójnej igły oraz płynną regulacją ściegów. Jej obsługa nie wymaga dużego doświadczenia, poradzą sobie z nią nawet mniej wprawione osoby. A to wszystko za sprawą kilku automatycznych funkcji.


Sprawdź ceny Brother HF37

Ceneo


Prosta w użyciu maszyna do domu

Brother HF37 wyposażono w chwytacz rotacyjny, a to oznacza, że nie stracisz za dużo czasu na przygotowanie urządzenia do pracy. Tak szczególną cechę oferują wyłącznie sprawdzone maszyny przystosowane do użytku w profesjonalnych zakładach krawieckich i domowym zaciszu.

Praca przebiega szybko i sprawnie, zwłaszcza że nie męczysz się z ręcznym nawlekaniem nitki. To sprzęt z automatycznym nawlekaczem oraz obcinaczem. Te elementy zdecydowanie uprzyjemniają szycie. Nie stracisz nerwów na ciągłe sięganie po nożyczki, bo po skończeniu szycia nitkę obetniesz za pomocą wbudowanego nożyka.

Wygodę szycia dodatkowo zwiększają akcesoria dołączone do zestawu. W komplecie otrzymasz praktyczną pokrywę potrzebą do przechowywania maszyny i kilka szybkich do wymiany stopek. Wyposażenie uzupełniają niewielkie dodatki, do jakich należą zapasowe szpulki, rozpruwacz i pędzelek do czyszczenia materiału.

Według mnie Brother HF37 to wysokiej klasy maszyna do domowego szycia. Banalna obsługa, kilka funkcji automatycznych oraz uniwersalność w kwestii doboru materiałów sprawiają, że sprzęt będzie dobrym wyborem dla amatorów, jak i do profesjonalnego zakładu krawieckiego.

Tradycyjna maszyna do szycia dla początkujących

Jeśli szukasz urządzenia, które pomoże Ci rozpocząć karierę krawiecką, zerknij uważniej na ten model. Producent dokładnie przemyślał całą konstrukcję. Każde pokrętło rozmieścił w taki sposób, by zapewnić użytkownikom swobodne szycie. Nie zapomniał także o solidnych podzespołach i kilku praktycznych funkcjach.

Zaoferował 37 ściegów (w tym kilka ozdobnych), automatyczne obszywanie dziurek do guzików i profesjonalny transporter. Jak przystało na maszynę dla początkujących, Brother HF37 cechuje intuicyjna obsługa. Wybór ustawień oraz regulację parametrów umożliwiają praktyczne pokrętła.

Z prawej strony urządzenia znajdziesz koło zamachowe, którym w sposób ręczny zmienisz położenie igły. Nieco niżej odnajdziesz manetkę ściegową i listę dostępnych wzorów. Łatwo rozszyfrujesz również pokrętła umieszczone na górze obudowy. Za ich pomocą ustawisz naprężenie nici, a także dowolnie wyregulujesz długość oraz szerokość ściegu.

Do dyspozycji masz również specjalną dźwignię niezbędną do szycia wstecz. Przyda Ci się do wzmocnienia początku i zakończenia szwu. Użyteczny dodatek, prawda?

Profesjonalny układ transportu materiału

Tym, co wyróżnia Brother HF37 na tle modeli z niższej półki cenowej, jest szczegółowo przemyślana część, po której sunie materiał. Typowa cecha dla profesjonalnych maszyn.

W urządzeniu zastosowano ząbki o zwiększonej powierzchni. Wygodniejsze szycie umożliwia również stopka ściegowa o nieco rozbudowanych wymiarach. Tak precyzyjnie dopracowany układ transportu zwiększa zastosowanie maszyny. Finalnie wykorzystasz ją do różnej grubości materiału, od bawełny aż po jeans i kilkuwarstwowe tkaniny.

Wbrew pozorom Brother HF37 nie jest typową maszyną nadającą się jedynie do ciężkiego szycia. W odróżnieniu od innych sprzętów wyposażono ją w delikatną powierzchnię ząbków. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie nie niszczy nawet najbardziej delikatnych materiałów.

Maszyna do szycia - Ceny

Jeśli dysponujesz umiejętnościami krawieckimi i nie masz ochoty co chwilę biegać do profesjonalnego zakładu, zapewne zastanawiasz się nad zakupem maszyny do szycia. Przyznaję, że taki sprzęt ułatwia życie, zwłaszcza że ceny za tego rodzaju usługi są mocno wygórowane.

Ile trzeba wydać na solidny i sprawnie działający sprzęt do domowego użytku?

Robiąc szybkie porównanie maszyn do szycia, zauważyłam, że najczęściej spotkasz się z trzema segmentami cenowymi: do 500 zł, między 1000 a 1500 zł oraz 2000 zł i powyżej.

Najkorzystniej pod tym względem wypadają niewielkie sprzęty, bo zwykle kosztują nieco więcej niż 200 zł. Niemniej to przeważnie propozycje typowo dziecięce, dlatego nie sprostają oczekiwaniom osób, którym zależy na prawdziwym szyciu.

Na bardziej profesjonalną maszynę trzeba przeznaczyć ok. 500 zł. Wbrew pozorom takie sprzęty mają całkiem sporo do zaoferowania, szczególnie początkującym użytkownikom. Znajdziesz w nich najważniejsze ściegi użytkowe oraz kilka ozdobnych, a także funkcje automatyczne.

Jeśli zależy Ci na bardziej rozbudowanych opcjach i zaawansowanym szyciu, zwiększ budżet do przynajmniej 1000 zł. Za taką cenę dostaniesz porządną, mechaniczną maszynę do szycia od znanego i cenionego producenta. Pamiętaj, że podana kwota nie zawsze będzie wystarczająca na zakup modelu komputerowego.

Takie urządzenia kosztują najczęściej ok. 1500 zł. Mimo wysokiej ceny warto zwiększyć budżet, szczególnie kiedy szukasz sprzętu do profesjonalnego użytku. W zamian otrzymasz zadowalającą liczbę ściegów, w tym także ozdobnych, możliwość ich regulacji i kilka automatycznych akcesoriów. Najczęściej należą do nich nawlekacz oraz obcinacz nici.

Niektóre maszyny zawierają także specjalne programy służące do przeróbek konkretnych materiałów. Wystarczy, że wciśniesz jeden guzik, a sprzęt bez Twojej pomocy obszyje dziurkę do guzika lub ozdobi tkaninę haftem.

Dla najbardziej wymagających i wprawionych w szyciu użytkowników sprawdzą się maszyny za ok. 2000 zł lub więcej. Najdroższe urządzenia perfekcyjnie radzą sobie z każdą grubością materiału. Za ich pomocą nie tylko dokonasz przeróbek krawieckich, ale też uszyjesz nowe ubranie, samodzielnie od początku do końca.

Zaskakująca w takich maszynach bywa liczba ściegów, topowe modele z mojego rankingu oferują od 200 do ponad 300 przeróżnych wzorów. Problemu nie sprawia również obsługa. W większości wypadków urządzenie uruchomisz za pomocą jednego przycisku, a programy oraz wszelkie zmiany w ustawieniach dokonasz przy użyciu wyświetlacza.

Jeśli dysponujesz tak dużym budżetem, to szczerze polecam zakup profesjonalnej maszyny do szycia. Niemniej kiedy szukasz sprzętu jedynie do sporadycznego użytku, nie przesadzaj z budżetem. W zupełności wystarczy Ci propozycja ze średniej półki cenowej, która być może i tak sprawdzi się jako najlepsza maszyna do szycia na Twoje możliwości.

Najlepsi producenci maszyn do szycia

Oprócz ceny swoją uwagę zwracasz pewnie na markę, jej renomę oraz opinie innych użytkowników. Poniżej zrobiłam krótką listę producentów maszyn do szycia, którym według mojej subiektywnej opinii spokojnie możesz zaufać.

Prym wiodą Singer oraz Łucznik. Działają na rynku od bardzo dawna, a mimo to nadal gwarantują porządne maszyny do szycia o różnym stopniu zaawansowania.

W ofertach tych producentów znajdziesz zarówno tradycyjne, jak i komputerowe modele. Każdy z nich sprosta oczekiwaniom wszystkich użytkowników, niezależnie od doświadczenia.

Decyduje o tym mocna konstrukcja oraz trwałość podzespołów, ale oczywiście nie tylko. Ogromne znaczenie odgrywa liczba i rodzaj zastosowanych programów automatycznych, ściegi czy łatwość obsługi.

Sporo pozytywnych opinii zbierają maszyny do szycia od Janome, Redstar i Brother. Te marki również mocno przykładają się do oferowanych usług. Stosują czytelne wyświetlacze, zadowalające ilości ściegów oraz możliwość szycia różnych materiałów bez względu na ich grubość.

Dużą popularnością cieszą się też urządzenia producentów Husqvarna, Juki i Elna. To marki, które mają w asortymencie mechaniczne sprzęty. Nie zapominają o zastosowaniu najpotrzebniejszych programów automatycznych oraz dołączeniu do zestawu kilku akcesoriów krawieckich. Ich maszyny świetnie sprawdzą się do szycia nie tylko w domu, ale też w mniejszych zakładach krawieckich.

Jeśli szukasz najbardziej budżetowych rozwiązań, postaw na maszyny do szycia od takich producentów jak Minerva czy Arka Radom. Oczywiście nie spełnią wymagań osób, które mają już duże pojęcie w szyciu, ale okażą się na pewno dobrym wyborem dla początkujących.

Podsumowanie

Maszyna do szycia do domowego użytku to dla mnie must have. Uwielbiam szyć, a nowoczesny sprzęt, którym się posługuję, tylko ułatwia mi sprawę. Hobby, produkcja ciuchów dla siebie, a może pomysł na biznes – po zakupie dobrej maszyny szyjącej masz wiele możliwości na wykorzystanie jej!

Najważniejsze, że teraz nie musisz już pytać o najlepszy sprzęt na forum czy grupach. Pamiętaj, że moje zestawienie jest aktualizowane, subiektywne i niezależne, co pewnie rzadko się zdarza na innych portalach. Na szczęście jesteś na PROrankingach, więc masz przed sobą rzetelną bazę wiedzy o różnych urządzeniach.

Pytanie lub własna opinia o maszynie do szycia? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj także, że warto dbać o uszyte rzeczy. Czasem zdarzają się na nich jakieś odstające niteczki czy supełki. Wtedy z pomocą przychodzi mi najlepsza golarka do ubrań. Tanie, a przydatne urządzonko.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments