W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  30 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Jaki odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia teraz kupić? Opcji jest wiele, ale mój niezależny ranking pokaże Ci tylko te najlepsze. Kierując się nim, wybierzesz dobry sprzęt do odkurzania i mopowania!

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia - Ranking, opinie, jaki kupić?

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia 2024 - TOP 7

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Philips AquaTrio 9000 zapewni Ci 2 osobne głowice. Obie odkurzają, lecz ta do mopowania skrywa w sobie 2 szczotki. Wykonują aż 4500 obrotów na minutę. Ten top myjący odkurzacz bez kabla bez trudu ściera przywarty brud i dawno zaschnięte plamy. Zasłużył na miano lidera rankingu.

Zwłaszcza że wciąga nawet błoto czy rozlane płyny! Nieczystości trafiają do zbiornika z brudną wodą (400 ml). Jednocześnie urządzenie dozuje tę czystą (450 ml). Efekt? Obie szczotki praktycznie cały czas są czyste. Nie rozmażesz zabrudzeń po posadzce, a prędko je usuniesz. To idealny sprzęt na gres, panele, parkiet, linoleum czy różnego rodzaju płytki oraz kafelki.

Jakby tego było mało, nie głowisz się, jak oczyścić szczotki po zakończonym sprzątaniu. Zrobi to za Ciebie mechanizm stacji dokującej! Kilka minut i oba wałki są już w pełni higieniczne. Maksymalne ułatwienie. Dokładając do tego wysoką siłę ssącą, dobre wyposażenie czy diody LED na elektroszczotce do odkurzania, masz przed sobą sprzęt bez kompromisów.

Ocena produktu: 9.89/10
Roborock S8

Samojezdny odkurzacz bezprzewodowy z sonicznym mopem. Nasadka myjąca nie tylko płynnie sunie po posadzce, ale i wibruje. Czyni to aż 3000 razy każdej minuty. Rozbija większe plamy, aby następnie momentalnie je zetrzeć. Roborock S8 pobiera wodę z wbudowanego zbiornika 300 ml. Wykazuje też kompatybilność ze stacjami autoopróżniającymi tej marki.

Co ciekawe, posiadając wykładziny w danym pomieszczeniu, nie kombinujesz z zaznaczaniem zakazanych stref podczas mopowania. S8 wykrywa je i… unosi mopa! Tym samym odkurza oraz myje podłogi twarde oraz wciąga brud z dywanów, nie nawilżając ich. Spora oszczędność czasu i komfort. Zwłaszcza że to wydajny odkurzacz bezprzewodowy z dużą mocą ssania.

Szczyci się również fenomenalną nawigacją laserową. Wspomaga ją sztuczna inteligencja. Sprzęt oznacza w aplikacji meble oraz obiekty, które napotkał na swojej drodze. Uczy się układu konkretnych pomieszczeń, jeszcze lepiej je sprzątając. To wszystko bez Twojego wkładu sił. Nie musisz nawet być w domu, aby uzyskać w nim pełną czystość. Kusząca wizja, prawda?

Ocena produktu: 9.71/10
Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Cholernie ciekawy odkurzacz, mimo że nie wykonuje 2 zadań jednocześnie. Jego nasadka mopująca stanowi całkowicie osobną głowicę. Składa się za to z 2 obrotowych dysków polerujących. Bez większych ceregieli dokładnie ściera upierdliwe plamy, również te dawno już zaschnięte. Mopuje więc aktywnie, bo mycie posadzki nie opiera się wyłącznie na Twoich ruchach.

W mojej ocenie mówimy o wielozadaniowym odkurzaczu bezprzewodowym z mopem. Do odkurzania i pracy na mokro dorzuca tryb ręczny. A w nim korzysta także z mniejszej elektroszczotki UV. Likwiduje nie tylko widoczne śmieci, ale i niewidoczne gołym okiem bakterie oraz alergeny. To z całą pewnością dobry odkurzacz bezprzewodowy dla alergików.

Wysoka skuteczność, polerujące pady czy dobre wyposażenie to nie koniec zalet. Ten solidny odkurzacz na baterię z funkcją mycia dysponuje teleskopową rurą. Prosty, lecz nie tak często spotykany w tej kategorii dodatek. Dostosujesz całkowitą wysokość sprzętu pod własny wzrost. Co Ci to właściwie da? Wygodniejsze odkurzanie, zwłaszcza pod meblami czy podczas ściągania pajęczyn.

Ocena produktu: 9.61/10
Roborock Q7 Max+

Inteligentny odkurzacz bezprzewodowy do pracy na mokro. We wszystkim, co robi, wykazuje wysoką jakość. Wyróżnia się pojemnikiem 2w1. Mieści w nim i suche zabrudzenia, i wodę potrzebną do mopowania. W drugim zadaniu zyskasz niezłą swobodę, gdyż opartą na aż 30 poziomach dozowania cieczy na posadzkę. Nigdy nie będzie jej za mało lub za dużo. Ty masz nad tym władzę!

To efektywny odkurzacz myjący bez kabla do sierści i dywanów. Zgarnia zarówno malutkie drobiny, jak i większe śmieci. Wyłuskuje z wykładzin zaplątane nitki, włosy oraz kudły psa bądź kota. Rozsądnie przemierza swoje trasy, wykrywając przeróżne obiekty. W zestawie znajdziesz stację autoopróżniającą. Kolejny obowiązek z głowy, gdyż robot sam do niej przesypuje śmieci.

Ocena produktu: 9.53/10
Philips Aqua Plus 8000 XC8349/01

Długo pracujący odkurzacz bez kabla, a z mopem. W trybie Turbo, swoją drogą rzeczywiście bardzo mocnym, działa do 28 minut. Na innych trybach pracuje 35 i aż 80 minut. Co ważne, wcale wtedy nie udaje, że odkurza. Nadal poradzi sobie z większością zabrudzeń. To bezprzewodowy odkurzacz 3w1 z podświetleniem (diody LED). Szybciej zlokalizujesz skupiska śmieci.

Z nakładką mopującą również odkurza, a dodatkowo przeciera na mokro podłogi twarde. Nie jest to aktywny system mycia, lecz wystarczy Ci do rutynowego odświeżania paneli, parkietu bądź płytek. Manewrowanie sprzętem nie wymaga dużo siły. Dostajesz również funkcję odkurzacza ręcznego. Odświeżysz obicia mebli, regał, komodę, łóżko czy różne bibeloty.

Ocena produktu: 9.48/10
PURON PR10

Uwielbiam ten dobry odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia, choć… to nie mop stanowi jego największy atut. Mówimy o samojezdnym, bardzo mocnym, a cichutkim modelu. Mieszanka, która rzadko się pojawia w tej kategorii, prawda? Bez wkładu sił uzyskasz czystość w swoim domu, nie męcząc bębenków nadmiernym hałasem (i nie stresując swoich zwierzaków).

PURON PR10 bardzo rozsądnie porusza się po gęściej umeblowanych pokojach. Pracuje też całkiem długo, nawet na najwyższym trybie siły ssania. A co z tym mopowaniem? Niestety, ale działa jako osobna funkcja, czyli bez jednoczesnego odkurzania. Ale ma pewien plus! PR10 mopuje wolniej, a dokładniej. Porusza się raz w przód, raz w tył, lepiej pokrywając myty obszar.

Ocena produktu: 9.32/10
Dreame H12 Dual

Wygodny w obsłudze odkurzacz bezprzewodowy z mopowaniem… i to aktywnym! Dosyć, że ściera brud, to jeszcze wciąga rozlane płyny, błoto, wylaną zupę itp. Pracuje w oparciu na 2 zbiornikach. Jeden mieści brudną wodę, a drugi przechowuje tę czystą, aby na bieżąco ją dozować. Trudno więc coś rozmazać. Ryzyko powstawania smug po myciu także niewielkie, co przekonuje do zakupu.

Tak samo jak samoczyszczenie. Rolka myjąca umieszczona w stacji dokującej momentalnie odzyskuje czystość. Zresztą przez dozowanie wody w trakcie pracy wcale nie zostaje na niej dużo. Uwagę zwraca wyjątkowo pojemny zbiornik na czystą wodę. Ma aż 900 ml, choć siłą rzeczy zwiększa ciężar urządzenia. To ogólnie masywny sprzęt, aczkolwiek niezwykle skuteczny i funkcjonalny.

Ocena produktu: 9.27/10

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia - Ranking 2024

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Philips zaskoczył chyba wszystkich tym, co zawarł w modelu AquaTrio. Ten topowy odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia dogłębnie wyczyści i Twoją posadzkę, i obie swoje szczotki. Pracuje na mokro, zbierając rozlaną ciecz. Jednocześnie odkurza, choć i tak ma też osobną głowicę do tego. Prawdziwy lider w swojej kategorii!Odkurzacz bezprzewodowy z aktywnym myciem

Aktywne mycie w odkurzaczu bez kabla oznacza same plusy. Przede wszystkim nie tylko Twoje ruchy odkurzaczem ścierają brud. Robi to przede wszystkim sama głowica. I to jak! Zawiera w sobie 2 szczotki PowerBrush, które obracają się 4500 razy każdej minuty. Precyzyjnie czyszczą i polerują podłogi twarde.

Zaschnięty sos czy ketchup? Plamy po ziemi bądź błocie? A może rozlana kawa lub inny napój? Dla tego profesjonalnego odkurzacza myjącego bez kabla to żadne wyzwania. Udowodnił to test Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01. Sprzęt momentalnie likwiduje wszelkie plamy, nie rozmazując brudu.

Pomagają w tym technologie AquaSpin oraz Aqua Diffusion. Cały mechanizm nie tylko ściera plamy, ale i zasysa zbierany brud oraz śmieci. Kieruje wszystko do pojemnika na brudną wodę (400 ml). Z tego podstawowego, a więc na czystą (450 ml), pobiera z kolei ciecz, by non stop nawilżać wałki.

W ten oto sposób szczotki pozostają cały czas czyste. Nie generują smug i radzą sobie z trudniejszymi zadaniami. To nie jest sprzęt do przecierania na mokro, a rzeczywiście do kompleksowego mycia podłóg. Działa dużo skuteczniej niż każdy inny sprzęt mopujący, jaki znam. Tym samym przebija klasycznego mopa z wiadrem. Nie ma żadnego porównania!

Dodam, że głowicy do mopowania wcale nie brakuje wydajności, jeżeli chodzi o wciąganie śmieci. Wysoka siła ssąca pochłania praktycznie wszystko, co zapragniesz usunąć ze swoich podłóg. Znakomite połączenie. Musiało zaoowocować pierwszym miejscem w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia.

Samoczyszczenie szczotek

Przyznaj, że zapewne nie chcesz mieć jakiegokolwiek kontaktu ze zbieranymi nieczystościami. Ja np. często używam mopującego odkurzacza do zmywania ptasich odchodów z tarasu. Wielu posiadaczy zwierząt zapewne nie raz myło posadzkę z sików pieska czy kotka.

Po co więc odczuwać dyskomfort, musząc potem własnoręcznie myć szczotki?

Tutaj nie ma takiej potrzeby! Jakim cudem? W zestawie znajdziesz znakomicie wykonaną stację dokującą na odkurzacz. Ułatwia przechowywanie, ale to nie jedyny jej atut.

Po sprzątaniu umieść sprzęt w przeznaczonym na niego miejscu i uruchom samoczyszczenie. Baza zacznie przepłukiwać szczotki i to bardzo porządnie. Po jakichś 4 minutach staną się nieskazitelnie czyste – podobnie jak Twoja podłoga po użyciu AquaTrio. Mega higieniczne rozwiązanie!

2 stopnie dozowania wody

Testowałem wiele odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mopowania. Czytałem także o nich mnóstwo opinii. Wiesz, jaką wadę często wytykają użytkownicy? Za dużo zostawianej wody. Rzeczywiście niektóre modele mają do tego tendencję.

Jest jednak na to prosty sposób. Mowa o regulacji dozowania.

Tak, AquaTrio oferuje i to udogodnienie. Masz do wyboru 2 poziomy. Dostosujesz ilość wypuszczanej wody do własnych preferencji, stopnia zabrudzenia oraz rodzaju posadzki. Bardzo fajnie, że producent daje w tym wybór.

Mocna elektroszczotka

Nie zapominaj, że w zestawie czeka na Ciebie także bardziej standardowa elektroszczotka. To ona posłuży Ci do odkurzania dywanów, więc też ma duże znaczenie.

Na szczęście nie zawodzi, a wręcz przeciwnie: zachwyca! Sprawia, że AquaTrio to mocny odkurzacz bezprzewodowy z mopem. Nadaje się do usuwania głęboko wdeptanej w dywany sierści zwierzaków. Tym bardziej wciąga drobinki kurzu, okruszki, nitki, ziemię doniczkową i cokolwiek, co Ci się rozsypało.

W szybkim, dynamicznym odkurzaniu pomagają diody LED. Prędko wychwycisz skupiska brudu, mogąc precyzyjniej sprzątać swój dom. A poodkurzasz przez maksymalnie 45 minut. Ba, szalenie wydajny tryb Turbo pracuje do 25 minut, czyli imponująco długo jak na tak wysoki poziom mocy ssania.

Philips wreszcie przekonał się do wymiennego ogniwa. Tym razem to użytkownik, a nie serwis może je spokojnie wymienić. Daje to tym samym opcję na dwukrotne wydłużenie czasu pracy (gdy zakupisz drugi akumulator).

Wielozadaniowość potęguje tryb odkurzacza ręcznego (oraz dołączone mniejsze końcówki). Ściągniesz pajęczyny z ich lokatorami, wyczyścisz fotele w aucie, zgarniesz kurz z regału czy oczyścisz legowisko domowego pupila.

Czegóż chcieć tu więcej? Wiadomo, to kosztowny sprzęt, ale jak widzisz, jego cena znajduje uzasadnienie. Tak wielofunkcyjny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa musi swoje kosztować. W zamian nabywasz jeden sprzęt, który fenomenalnie wykonuje 2 różne zadania… a nawet więcej, pamiętając o trybie ręcznym.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock S8

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock S8

Nie chcesz tracić czasu i sił na odkurzanie oraz mopowanie? Wystarczy, że kupisz S8 od Roborock, a wspomniane obowiązki staną się dla Ciebie wręcz bezwysiłkowe. Mówimy bowiem o autonomicznym odkurzaczu akumulatorowym z funkcją mopowania. I to jaką! Wykorzystuje drgania soniczne, aby lepiej ścierać brud oraz pucować posadzkę.Samojezdny i soniczny

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia musi zawierać też samojezdne urządzenia. A jeśli takie jest jedno z założeń zestawienia, nie ma innej opcji: Roborock S8 zasługuje na wyróżnienie!

Przede wszystkim samodzielnie odkurzy i przetrze na mokro Twoje podłogi. Znakomicie sprawdza się na płytkach ceramicznych, parkietach, panelach, jak i chropowatych kafelkach. Dużo zawdzięcza technologii sonicznej. Wprawia nasadkę myjącą w intensywne drgania. Z jednej strony nie szkodzi posadzce, a z drugiej lepiej ją myje.

3000 wibracji każdej minuty precyzyjniej dociska ściereczkę do podłoża. Roborock S8 bez trudu potrafi usunąć bardziej uporczywy brud. Owszem, formalnie to wciąż bardziej przecieranie, lecz jak na ten rodzaj pracy działa zadziwiająco dobrze.

Zbiornik na wodę mieści 300 ml, a jeśli zechcesz, możesz także dokupić specjalną stację tej samej marki. Wtedy ten myjący i odkurzający sprzęt na akumulator sam usunie zebrane śmieci (do worka stacji). Mało tego, umyje także swoją nasadkę mopującą! Kolejna oszczędność czasu (no i dużo większa higieniczność).

Czujnik dywanów

W mojej opinii S8 to wyjątkowo nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Rozwiązuje bowiem znaczący problem robotów 2w1: mycie posadzki przy sąsiedztwie dywanu.

Jakim cudem?

Za sprawą systemu unoszenia mopa. Tak, sprzęt najpierw wykrywa wykładziny, a po wjechaniu na nie momentalnie unosi nasadkę. Finalnie odkurza i myje podłogi twarde, tylko odkurzając dywany (tym samym chroniąc je przed wilgocią).

Nic nie musisz zaznaczać w apce (choć możesz, jeśli wolisz ręcznie nanieść obszary z dywanami na mapę). Nie stracisz także czasu na demontaż mopa. Po prostu niczym się nie przejmujesz. O to chodzi w nowoczesnych odkurzaczach bezprzewodowych 2w1.

Ogromna moc ssania

S8 nie tylko w mopowaniu sięga zenitu możliwości dla tego typu urządzeń. Rewelacyjnie odkurza, co stanowi jego kolejny wielki atut. Zasługa ciśnienia roboczego, które osiąga aż 6000 Pa.

Nie umiesz tego odpowiednio zinterpretować? Spokojnie, posłużmy się praktyką.

Test odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia pokazuje, że Roborock wciąga wręcz wszystko: od drobinek kurzu, przez okruchy, nitki, włosy, kończąc na mocno wdeptanej w dywany sierści. Opinie użytkowników potwierdzają, że to skuteczny odkurzacz akumulatorowy dla posiadaczy zwierząt.

Zresztą ciśnienie to nie wszystko. Swoje dokłada system szczotek DuoRoller. Opiera się na 2 gumowych szczotkach o żebrowej konstrukcji. Obejmują zatem większą powierzchnię, jeszcze lepiej zgarniając nieczystości.

W dodatku szczotki nie wykazują problemu z plątaniem się włosów bądź kudłów zwierzaka. Nie zmarnujesz czasu oraz sił na długim oczyszczaniu ich.

Mapowanie 3D

Marzy Ci się mopujący odkurzacz bezprzewodowy z inteligentnym systemem nawigacji? Interesujesz się zatem odpowiednim modelem! S8 wprost nauczy się gęstości umeblowania w Twoim domu. Wykorzystuje i laser (LiDAR), i rozpoznawanie obiektów Responsive 3D (w tym nawet światło strukturalne).

Skanuje otoczenie tak dokładnie, że rozpoznaje również mniejsze elementy (chociażby takie o wysokości 3 cm lub szerokości 5 cm). Następnie zwinnie je omija, zaznaczając na mapce w aplikacji. Potrafi odczytywać, czym jest dany przedmiot, i zapisać jego rodzaj w swojej pamięci.

W efekcie nie tylko pozna układ mebli, ale i często spoczywające na podłodze fanty. Wie, czego może się spodziewać. Wie, jak się poruszać po Twoim domu, żeby szybko i wydajnie zasysać wszystkie nieczystości.

Ten akumulatorowy odkurzacz nowej generacji sugeruje nawet kolejność odkurzania pomieszczeń. Najtrudniejsze zostawia na koniec. Musiałem mocno wyróżnić tak zautomatyzowany i efektywny sprzęt 2w1.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Oryginalne urządzenie bezprzewodowe do odkurzania i pracy na mokro. Wyróżnia się swoją konstrukcją oraz wyposażeniem. Oferuje kilka osobnych głowic, a każda z nich znakomicie spełnia swoje zadanie. Zdecydowanie ułatwi Ci wykonywanie obowiązków domowych. Dowiedz się dlaczego!Polerujące dyski

Wśród najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia mało jest tych aktywnie myjących. Electrolux do nich na szczęście należy. Mało tego, mocno wyróżnia się sposobem mycia.

W jaki sposób?

W zestawie znajdziesz nowoczesną głowicę z 2 obracającymi się dyskami. Wykonują 260 obrotów na minutę. Niby nie tak dużo na tle konkurentów, ale zauważ, że nie mówimy o zwykłych szczotkach czy też rolkach/wałkach. Płaskie dyski siłą rzeczy obejmują większą powierzchnię roboczą. Wykazują przy tym właściwości polerujące posadzkę.

Dla Ciebie oznacza to tyle, że w okamgnieniu zetrzesz tłuste plamy oraz przywarty brud. Taki bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym to skarb, gdy często walczysz z nieczystościami, które nie chcą zejść z podłóg. Nie ma co ich własnoręcznie szorować na kolanach. Wykorzystaj sprzęt Electrolux, a zobaczysz, że tego typu wyzwania zamienią się w proste czynności.

Minus z kolei za to, że omawiana głowica nie odkurza. Całe urządzenie wykazuje wielofunkcyjność, lecz podczas zamiany elektroszczotek. Druga sprawa, że są proste w montażu oraz demontażu.

Coś dla alergików

Dobrze znam różnego rodzaju odkurzacze Electrolux. Goszczą w końcu w moich rankingach. Doskonale wiem, jak wydajnie potrafią oczyszczać wszelakie powierzchnie z alergenów. Power Hygienic 800 kontynuuje te tradycje.

Producent wyposażył go w skuteczny wentylator silnika oraz całkiem spory filtr falisty. Siłą rzeczy to również cyklonowy model. Fenomenalnie separuje kurz, w tym baterie i zarazki, od wypuszczanego powietrza.

Po sprzątania pooddychasz powietrzem pozbawionym wielu roztoczy i innych ustrojstw. A że mówimy o bezprzewodowym odkurzający mopującym z dużą siłą ssania, zmniejszy objawy alergii u niejednej osoby.

Sęk w tym, że alergeny nie kryją się wyłącznie w dywanach czy na podłogach. Sporo z nich tkwi w materacach, kocach, narzutach itp. Na to producent także znalazł sposób. Na wyposażeniu znajdziesz mniejszą elektroszczotkę. Wyróżnia się tym, że wykorzystuje technologię UV. Zwalcza nią mikrocząsteczki.

Tego typu dodatek przyda Ci się także podczas odkurzania tapicerki meblowej. Zresztą to solidny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją odkurzacza ręcznego. W tym również wykazuje i skuteczność, i wielozadaniowość.

Dostosuj odkurzacz pod własny wzrost!

Nie wiem, jaki masz wzrost, lecz wiem, co Ci się jeszcze spodoba w tym modelu: teleskopowa rura. W łatwy sposób zmienisz całkowitą wysokość tego myjącego odkurzacza bezprzewodowego z dużą mocą. Raz ułatwi Ci to wciągnięcie pajęczyn spod sufitu, a innym razem odkurzanie obszaru pod stołem.

Tego typu mechanizm stanowi też mocny plus, jeżeli kilku domowników korzysta z odkurzacza. Nie ma on w końcu tej samej wysokości. To Ty ją dopasujesz pod swoją sylwetkę. Jeszcze bardziej ułatwisz sobie przywracanie czystości w domu lub mieszkaniu.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock Q7 Max+

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Roborock Q7 Max+

Domowy odkurzacz bezprzewodowy z mopem. Samodzielnie odkurza i myje jednocześnie. Nie narazi Cię na nadmierną utratę sił. Zagwarantuje za to nieskazitelną czystość. Widzisz na zdjęciu powyżej tę nowoczesną stację? Ona także ułatwi Ci życie. Przeczytaj opinię, a wszystkiego się dowiesz!Elektroniczne mopowanie z regulacją

Znam masę odkurzaczy z funkcją mycia. Wiem, że niektóre zapewniają regulację dozowania wody. Sam niejednokrotnie z niej korzystałem. Roborock Q7 Max+ w tym aspekcie przeszedł jednak moje najśmielsze oczekiwania.

Chodzi o to, że w aplikacji mobilnej wybierzesz spośród… aż 30 poziomów przepływu wody! Za dużo lub za mało wody na posadzce? Bez trudu to zmienisz! Przy tak szerokiej skali trudno nie znaleźć ustawienia, które spełniłoby Twoje oczekiwania.

Bardzo podoba mi się także rozwiązanie z pojemnikiem. To układ 2w1. Z jednej strony gromadzi suche zabrudzenia (470 ml), a z drugiej części pobiera wodę do mycia podłóg twardych (350 ml).

Jeżeli chodzi o samą skuteczność mycia, daje radę jak na praktycznie bezobsługowy sprzęt. Jasne, to bardziej rutynowe przecieranie na mokro niż kompleksowe pucowanie podłoża, lecz dobre i to. W końcu nie wkładasz w to sił. Możesz bardzo często korzystać z robota. W ten sposób nie pozwolisz na pojawienie się większej warstwy brudu.

Użyteczna stacja w zestawie

Porównanie odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia pokazuje, że dodatki z zestawu mają spore znaczenie. Roborock Q7 Max+ nie zawiedzie Cię w tym aspekcie.

Odznacza się stacją samoopróżniającą. Jak to cudo działa? W zasadzie prosto. Robot wjeżdża do stacji, aby opróżnić swój pojemnik na śmieci. Drzemie w niej 2,5-litrowy worek. To jego musisz raz na jakiś czas opróżnić. Nie masz tak częstego kontaktu z zebranymi zabrudzeniami.

W zasadzie w ogóle nie masz z nimi kontaktu. Wymiana worka wypada bardziej higienicznie niż własnoręczne opróżnianie pojemnika. Szkoda jedynie, że stacja nie czyści jeszcze nasadki myjącej. Taką funkcję także z chęcią bym przyjął.

Inteligentny i mocny

Nowej generacji odkurzacz bezprzewodowy z mopem musi być mocny. Wydajesz większą kwotę po to, aby nie musieć po nim poprawiać. No i po Q7 Max+ nie musisz! Korzysta z ciśnienia 4200 Pa oraz ruchomej szczotki. Dostosowuje się do nierówności podłoża, wciągając wszystko, czego nie chcesz widzieć.

Gumowa szczotka z listewkami nie sprawia problemu z czyszczeniem jej samej. Zapobiega plątaniu się włosów. Roborock dopracował ją do perfekcji. Połączył wysoką skuteczność z budową, która nie zatrzymuje na sobie zbyt wielu paprochów. Po raz kolejny nie masz żadnego kontaktu z brudem.

Zachwyci Cię sposób poruszania się tego urządzenia. Za to także trafił do rankingu mopujących odkurzaczy bez kabla. Nawigacja LiDAR PreciSense opracowuje najkorzystniejszą trasę. Założenie wygląda prosto: robot ma dostać się wszędzie, gdzie może, nie tracąc na to za dużo czasu (i nie gubiąc się po drodze).

Mapowanie 3D zawiera zarówno układ mebli, jak i opcję dodawania zakazanych stref. Sprzęt ma nie wjeżdżać pod biurko, gdzie leżą kable? A może nie powinno wkraczać w obszar legowiska zwierzaka? Bez trudu ustalisz takie rzeczy w apce. A to tylko proste przykłady.

Trudno nie być zachwyconym tak nowoczesnym modelem 2w1. Wykona za Ciebie kupę roboty. Wreszcie zrzucisz z barków trochę obowiązków, zyskując czas na odpoczynek. Przecież po to poznajesz to zestawienie, hm?

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips Aqua Plus 8000 XC8349/01

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Philips Aqua Plus 8000 XC8349/01

Wielofunkcyjny odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia. Ranking przyjął go za skuteczność, długi czas pracy, dobre wykonanie oraz bogate wyposażenie. Niezwykle uniwersalny sprzęt, który bardzo polubiłem w trakcie testów. Poznaj jego największe zalety. Opisałem je w poniższej recenzji.Skuteczne i długie odkurzanie

To, co cenię w XC8349/01, to w dużej mierze najważniejsze cechy: wydajność oraz stosunek siły ssącej do czasu pracy. Masz przed sobą porządny odkurzacz bezprzewodowy z elektroszczotką i funkcją mycia. Bez trudu penetruje dywany, zasysając z nich kurz, drobne okruchy, jak i gęstsze kłęby sierści.

Test Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01 udowadnia, że już średni tryb pokonuje większość wyzwań. Nie musisz ciągle używać Turbo, ale… w sumie warto. Najwyższe poziomy mocy w tego typu sprzęcie często pracują nawet poniżej 10 minut. Tutaj jest zupełnie inaczej. Turbo wystarczy Ci na prawie półgodzinne sprzątanie! Rewelacyjny wynik.

Nie jest to może najlżejsze urządzenie tego rodzaju, ale wysoka wydajność zawsze zwiększa ciężar. W praktyce łatwo pomanewrujesz XC8349/01. Przy braku wyższych kupek śmieci nie musisz go podnosić. Przyzwoicie odkurza w różnych zakamarkach. Pomogą Ci w tym diody LED. Rozświetlają posadzkę, nic nie umknie Twojej uwadze.

Pragniesz oczyścić również swoje meble? Żaden problem. Wykorzystasz tryb odkurzacza ręcznego. W zestawie znalazłem użyteczny dodatek. Chodzi o elastyczny wąż przedłużający. Z resztą końcówek tworzy niejako zestaw samochodowy. Prędko posprzątasz wnętrze swojej bryki.

Nasadka Aqua

Polecane odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia nie muszą aktywnie mopować, by się sprawdzały. Ten model to potwierdza… o ile myjesz posadzkę nie za rzadko. Wtedy bez problemu zmyjesz lżejsze zabrudzenia.

Testowałem XC8349/01 nawet na mocniej zabrudzonym tarasie. Poradził sobie z wieloma nieczystościami, jednocześnie odkurzając np. mniejsze liście, ziemię itp.

Ściereczka nakładki myjącej ma pewne właściwości ścierające. Nie szkodzi posadzce, a potrafi z niej co nieco usunąć. Ostatecznie lepiej wypada tu odkurzanie oraz ogólna funkcjonalność. Niemniej tryb pracy na mokro także zbiera pozytywne opinie u wielu osób.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia PURON PR10

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Puron PR10

Zdarzają mi się takie testy, po których nie mogę przez długo zapomnieć o jakimś sprzęcie. Bezprzewodowy, samojezdny i mopujący PURON PR10 należy do nich. Trudno znaleźć drugi tak skuteczny, a tak cichy model. Co ciekawe, to nie jedyne jego zalety. Poznaj wszystkie, zaglądając do subiektywnej opinii.Cichutki, a bardzo skuteczny

Każdy wymaga od odkurzacza wydajności, lecz mało kto lubi hałas, który się z tym wiąże. Po co jednak iść na jakieś kompromisy? PURON PR10 pokazuje, że można połączyć skuteczność z wysoką kulturą pracy.

Na najwyższym trybie siły ssania generuje zaledwie 50 dB. Trudno nazwać to właściwie hałasem. To świetnie stłumiony odgłos odkurzania. Najważniejsze, że wyciszenie nie odejmuje nic z mocy. 2500 Pa poradziło sobie z sierścią kota perskiego (rzecz jasna z dywanu, a nie tylko podłogi twardej). Dowody na to zawiera test PURON PR10.

Mało tego, przekonuje mnie coś jeszcze. Nie tylko najwyższy poziom daje świetne rezultaty. Ten standardowy osiąga 2150 Pa, a cichy (a raczej ultra cichy w mojej ocenie) 1800 Pa. Dobre rezultaty, jak najbardziej godne rankingu akumulatorowych odkurzaczy z funkcją mopowania.

A że PR10 porusza się w przemyślany (jak na elektroniczny sprzęt) sposób, nie pozostawia po sobie paprochów i śmieci. Pełnoprawny domowy pomocnik. Do tego z rozbudowaną aplikacją po polsku. Zyskasz dostęp do wielu użytecznych funkcji (np. zakazanych stref, harmonogramu sprzątania itd.).

Ciekawy sposób mycia podłóg

Nie będę ściemniał. To nie jest najlepiej myjący podłogi sprzęt na rynku (nawet gdy weźmiemy pod uwagę tylko roboty). Wynika to z faktu, że nie zapewnia hybrydowego stylu pracy. Albo odkurza, albo myje (i zamiata bocznymi szczotkami).

Jeżeli to jednak zaakceptujesz, przypadnie Ci do gustu. W samodzielny sposób odświeży Twoje podłogi, wykorzystując dozowanie wody na ściereczkę (wyregulujesz ilość cieczy w 3 poziomach).

Moją uwagę zwrócił sposób poruszania się robota w trybie mopa. Jeździ wtedy dość powoli, raz kierując się do przodu, a następnie do tyłu. Ma to sens, gdyż potęguje efekt mycia. Wykazuje zdolność do starcia czegoś nieco bardziej uporczywego.

Przekonuje coś jeszcze. Jako że PR10 nie korzysta z siły ssącej, gdy mopuje, pracuje bardzo długo, bo aż 180 minut. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby często oczyszczał na mokro Twoje podłogi. O to też chodzi w autonomicznych urządzeniach sprzątających.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Dreame H12 Dual

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia Dreame H12 Dual

Marzy Ci się wysokiej jakości odkurzacz bezprzewodowy z aktywnym myciem? Dreame ma w swojej ofercie dobrą propozycję. Chodzi o H12 Dual, który zachwyca skutecznością wciągania np. rozlanych płynów. Recenzja wyjawi Ci o nim wszystko, co należy wiedzieć przed zakupem.Czysta podłoga i czysta szczotka

Aktywne mycie z możliwością wciągania płynnych zabrudzeń to zawsze ogromny plus w rankingu. H12 Dual zalicza się do tej elitarnej grupy. Mopuje, odkurza i likwiduje rozlane płyny, błoto itp. Znakomicie działa na panelach, gresie, linoleum, wszelakich parkietach, płytkach oraz kafelkach.

Potrafi samodzielnie stać, co ułatwia przechowywanie. Jakby tego było mało, w zestawie znajdziesz stację dokującą. I to wielofunkcyjną! Chodzi o to, że dodatkowo czyści głowicę tego niezawodnego odkurzacza na akumulator. Nie użerasz się z tym własnoręcznie. Nie narażasz się na bliski kontakt z brudem.

Generalnie Dreame lepiej mopuje niż odkurza, aczkolwiek i tak wciąga praktycznie wszystko (maksymalnie 16000 Pa ciśnienia, czyli porządny wynik). Zadziwiające możliwości w rozsądnej cenie (jak na aktywne mycie). Uzasadniona lokata w rankingu odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mopa.

Pojemny zbiornik na wodę

Wręcz rekordowo wypada w tym modelu zbiornik na wodę. Nalejesz do niego 900 ml cieczy. Producent zezwala na używanie detergentów, lecz niskopieniących.

Masz więc możliwość zwiększenia skuteczności mycia. Gdy tego zechcesz, roztoczysz po pomieszczeniu przyjemną woń. Praktycznie każdy płyn czy koncentrat do podłóg zostawia przecież jakiś zapach.

Zauważyłem jednak pewną konstrukcyjną wadę. To masywne urządzenie. Widać to zresztą już po zdjęciu. 900 ml wlanej wody potęguje wagę. Mimo to nie musisz raczej zbyt często podnosić głowicy, a wtedy nie jest to tak bardzo odczuwalne. Taki mankament przy tylu zaletach i atrakcyjnej cenie? Dla mnie to zaakceptowania.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki sprzęt bez kabla do odkurzania i mycia kupić. W tym gronie znalazły się zarówno najlepsze odkurzacze pionowe, jak i top roboty sprzątające. Obie te grupy stanowią bardzo nowoczesne urządzenia, a dla tych pierwszych powstał też ranking odkurzaczy pionowych z funkcją mycia.

Pamiętaj, że ogólny ranking odkurzaczy bezprzewodowych, który także znajdziesz na portalu, prezentuje też dobre modele bez mopowania. A urządzenia ze wspomnianą funkcją pokazuje z kolei ogólny ranking odkurzaczy myjących.

Nie masz ogromnego budżetu i szukasz czegoś dobrego, a tańszego? Z bezprzewodowych urządzeń omówiłem chociażby roboty sprzątające do 1000 zł. Z większości modeli bez kabla składa się także ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments