W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  17 czerwca 2024
Komentarze:  0

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł przedstawi Ci wydajne, nie za ciężkie i funkcjonalne modele. Niższy segment cenowy wcale nie przekreśla wspomnianych atutów. Co więcej, staje się coraz bogatszy w ciekawe urządzenia. Stąd też pomysł na kolejne niezależne zestawienie. W efekcie prędko wybierzesz dla siebie dobry i nie za drogi odkurzacz pionowy bezprzewodowy.

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł 2024 - TOP 5

Dreame T20

Najlepszy odkurzacz pionowy do 1000 zł to Dreame T20. Sprzęt niedrogi, a szalenie mocny (ciśnienie do 25000 Pa) i z trybem automatycznym. Sam wyreguluje na nim moc ssania (np. zwiększy ją po wjeździe na dywan). Szczotka typu V zawiera pasma włosia, więc dokładnie odkurzysz dywany różnego rodzaju. Czas pracy nie zawodzi, bo już tryb trwający ok. 30 minut oferuje dobrą siłę ssącą.

W razie potrzeby zakupisz drugie ogniwo, gdyż można je wymienić. W zestawie znajdziesz szczelinówkę, szczotkę 2w1 z włosiem oraz mniejszą elektroszczotkę. W trybie typowo ręcznym (czyli bez zamontowanej rury) prędko odkurzysz samochód bądź tapicerkę meblową. Sterowanie banalne, a filtr HEPA zadba o brak krążących wokół Ciebie alergenów. Do tego masz przed sobą lekki odkurzacz pionowy do tysiaka.

Lider rankingu to prawdziwa legenda z tej kategorii. Nie dziwi mnie, że zdobywa setki pozytywnych opinii. Jeżeli zależy Ci na jak najlepszej mocy ssania, bo masz np. kłęby sierści do zgarnięcia, zamów Dreame T20. Kosztuje niewiele jak na swoją wydajność, ergonomię i wyposażenie.

Ocena produktu: 9.84/10
Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039

Skuteczny odkurzacz pionowy do 1000 zł ze zginaną rurą Flex. Korzystając z niej, dużo wygodniej wysprzątasz przestrzeń pod meblami. Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039 zaoferuje Ci również diody LED. Szybko zobaczysz, gdzie spoczywają śmieci, okruszki lub kurz. Następnie usatysfakcjonuje Cię tempo, w jakim znikną. Mówimy bowiem o wydajnym modelu. Spokojnie podoła na dywanach.

Co więcej, sam zwiększy na nich moc, gdyż nie zabrakło automatyki działania. Wyposażenie obejmuje zapasowy filtr, bazę ścienną oraz dodatkowe końcówki. Chodzi o szczelinówkę, szczotkę do tapicerki oraz zintegrowane szczotki Easy Brush. Pełen komplet do sprzątania domu, auta i innych obiektów bądź miejsc. Do zakupu przekonują również niewielka waga i wzorowe spasowanie budowy.

Dobry odkurzacz pionowy do 1000 zł powinien wyróżniać się wysoką mocą ssania. Fajnie, gdy zapewnia też bardziej unikalne cechy. Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039 spełnia te założenia. Oczekując np. diod LED lub łamanej rury, postaw na to efektywne urządzenie, a nie rozczarujesz się!

Ocena produktu: 9.69/10
PURON PU20

Jeden z najlżejszych odkurzaczy pionowych. Gładko sunie po podłogach, zbierając, co trzeba. Kluczowe, że mimo lekkiej konstrukcji PURON PU20 zachwyca wydajnością. Osiąga aż 25000 Pa, a na średnim trybie (który trwa 20 minut) solidne 14000 Pa. Nawet najniższy tryb ma tu sens, sprawdza się np. na parkiecie czy panelach. 2 szczotki główne (miękki wałek i z włosiem) dopasują się do Twoich podłóg.

Podczas testów bez straty czas odkurzyłem masę kociej sierści z dywanu. PU20 sprawnie wciągnął też chociażby mąkę czy cukier z wykładziny, a więc produkty sypkie. U Ciebie będzie tak samo. Efektywne sprzątanie wspomagają diody LED, a zastosowanie rozszerza m.in. mała elektroszczotka. Dobre akcesorium do tapicerowanych mebli. Dodam, że sprzęt występuje także w wersji z nakładką mopującą.

Pragnąc znaleźć złoty środek między porządną wydajnością a niską wagą, poważnie rozważ PURON PU20. Trudno w tej cenie wymagać czegoś więcej. Najlepsze odkurzacze pionowe do 1000 zł musiały przyjąć ten udany sprzęt. Nie nadwyręży Cię zbyt mocno podczas sprzątania.

Ocena produktu: 9.67/10
Dreame V11

Popularny odkurzacz pionowy do 1000 zł z szeregiem ważnych zalet. Dreame V11 jest lekki, a wydajny, osiągając 25000 Pa. Momentalnie zasysa śmieci różnego rodzaju, piasek, ziemię doniczkową, rozsypane produkty sypkie itp. Masz tu 3 tryby mocy do wyboru, a ten ekonomiczny wyładuje akumulator dopiero po 90 minutach pracy. Ponadto generuje 73 dB, a to niewiele jak na pionowy model.

Szczotka centralna to miękki wałek, fantastyczny do odkurzania podłóg twardych. Podnosi komfort i łatwość użytkowania. Dywanów już tak perfekcyjnie nie penetruje, lecz sprzęt nadrabia to wspomnianą już siłą ssącą. Niemniej sugeruję zakup głównie pod panele, parkiet itd. Miły dodatek stanowi wyświetlacz OLED. Pokaże Ci np. wybrany poziom intensywności ze skalą pokazującą czas do rozładowania.

Przechodząc z tradycyjnego odkurzacza na Dreame V11, zachwycisz się ergonomią tego sprzętu. To super mobilny odkurzacz pionowy z rankingu, który często da się zakupić do 800 zł. Potencjałem wydajności pokonuje kilka nawet 2 razy droższych modeli, co mówi samo za siebie.

Ocena produktu: 9.54/10
Bosch BBHF214G

Samostojący odkurzacz pionowy do 1000 zł, a właściwie do 500 zł. Odstawisz go tam, gdzie Ci pasuje. Bosch BBHF214G jest łatwy w prowadzeniu, bo lekki i odpowiednio zwrotny. Używając go, nie stracisz nadmiaru sił i nie musisz się już tak często schylać. Twoje plecy podziękują Ci za to. Jak za tę kwotę urządzenie zaskakuje wysoką mocą, radząc sobie również na dywanach pokrytych sierścią.

To odkurzacz 2w1, ponieważ nie zabrakło w nim trybu ręcznego. Druga sprawa, że zestaw nie zawiera końcówek typu szczelinówka czy mini elektroszczotka. Nie zapominaj jednak o ekstremalnie niskiej cenie jak na model na akumulator. Silnik znalazł się na dole. Poprawia to wydajność, choć ogranicza wjeżdżanie pod meble na niższych nóżkach. Poza tym to mocny, dobrze wykonany sprzęt.

Jeżeli pasuje Ci konstrukcja Bosch BBHF214G i pragniesz jak najmniej wydać na wydajny odkurzacz pionowy bezprzewodowy, wybierz ten model. Nadaje się nawet do nieco większych mieszkań, równie sprawnie sprzątając wykładziny. To samo dotyczy kociej lub psiej sierści.

Ocena produktu: 9.48/10

Najlepsze odkurzacze pionowe do 1000 zł - Ranking 2024

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Dreame T20

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Dreame T20Mocny odkurzacz pionowy do 1000 zł

Ten polecany odkurzacz pionowy do 1000 zł zaskoczy Cię swoją mocą. Na najwyższym trybie potrafi zassać mniejszy dywanik. Osiąga ciśnienie robocze na poziomie nawet 25000 Pa. Więcej od wielu droższych urządzeń. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie stracisz z nim za dużo sił i czasu. Ekspresowo wysprzątasz, co trzeba.

Szczotka centralna przejawia sprawdzone rozwiązania. Gruba, z pasmami włosia i układem V. Zgarniesz nią głęboko tkwiące w wykładzinach drobiny oraz kurz. Tak samo sprawnie pozbędziesz się sierści zwierzaka. To nie tylko sprzęt do małego mieszkania z podłogami twardymi. Poradzi sobie w dużo trudniejszych warunkach.

Szczególnie że zbiornikowi na paprochy nie brakuje pojemności. Nie musisz go opróżniać co kilka minut. Zauważ, że Dreame T20 to leciutki i zwinny odkurzacz pionowy do 1000 zł. Pracuje maksymalnie do 70 minut i do ok. 30 minut na trybie, który uznaję za wystarczająco wydajny do zaśmieconych dywanów.

Obstawiam, że spodoba Ci się tryb automatyczny. Wykrywa wykładziny, zwiększając na nich moc. Zawsze to mniej klikania, gdy zamierzasz rotować siłą ssania. Kolejne plusy stanowią wyświetlacz LED, dobra jakość wykonania oraz wymienny akumulator. Kupując zapasowe ogniwo, dwukrotnie wydłużysz czas pracy.

Szerokie zastosowanie

Dreame T20 to ultra mobilny sprzęt i to nie tylko ze względu na niewielką wagę. W łatwy sposób przekształcisz go w mały odkurzacz ręczny. Podczepiając mini elektroszczotkę, oczyścisz np. materac, kanapę lub legowisko psa. A to nie jedyna dodatkowa końcówka. Szczelinówką usuniesz pajęczyny z trudno dostępnych miejsc.

Jakby tego było mało, pojawia się też szczotka 2w1, czyli z wysuwanym włosiem. Niesie za sobą ogromne zastosowanie. Pomoże Ci zlikwidować kurz z różnych ozdób domowych, klawiatury, kratek wentylacyjnych bądź regału i książek na nim. To i tak jedynie proste przykłady, pewnie znajdziesz ich więcej.

Na koniec opinii nie mogę ominąć informacji o filtracji powietrza. Dreame T20 to cyklonowy odkurzacz pionowy do 1000 zł z filtrem HEPA. Jeśli cierpisz na alergię, powinien Ci dodatkowo pomóc. Powalczy z roztoczami, pyłkami i innym ustrojstwem. Do pełni szczęścia zabrakło mi diod LED na głowicy. Poza tym to ideał w tej cenie.

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039Skuteczny odkurzacz pionowy do 1000 zł do domu i nie tylko

Dobry odkurzacz do 1000 zł musi jak najdalej iść ze swoją siłą ssącą. W tym wypadku nie ma z tym problemu. Tefal X-Force Flex 9.60 Auto TY2039 w okamgnieniu wciąga włosy czy sierść. Nic sobie nie robi z większych skupisk brudu. Nie musisz nim maniakalnie jeździć po tym samym obszarze. Prędko przejdziesz do kolejnego.

Zasługa cyfrowego silnika oraz rozsądnie zaprojektowanej szczotki centralnej. Nadaje się do przeróżnych powierzchni. Gres z fugami, panele, parkiet, płytki czy wielkie dywany nie stanowią tu przeszkody. A że czas pracy dochodzi do 45 minut, ułatwisz sobie rutynowe odkurzanie. To model nawet do piętrowego domu.

Gdy tego zechcesz, wyskoczysz z nim do swojego auta. Szczotką do tapicerki oczyścisz fotele. Przyda Ci się również szczelinówka docierająca do węższych szczelin. Komplet końcówek uzupełniają zintegrowane szczotki Easy Brush. Dodam, że pojawiają się w wielu droższych produktach tej marki. Sprawdzają się do różnych bibelotów.

Wygodne odkurzanie?!

Hasło z nagłówka powyżej brzmi jak oksymoron. W końcu odkurzanie męczy, ale… zawsze może męczyć nieco mniej. Sprzęt zawiera liczne udogodnienia. Rozświetla przestrzeń przed głowicą za sprawą obecności diod LED. Zyskasz pewność, że na posadzce nie znajdują się żadne paprochy. Przyspiesza to sprzątanie.

Masz wiele mebli, pod które da się wjechać odkurzaczem? Docenisz obecność zginanej rury Flex. Nie musisz kucać czy wręcz kłaść się na podłodze, aby dosięgnąć, gdzie chcesz. Nie zmarnujesz sił czy nerwów. Tryb Auto ułatwi Ci z kolei zmianę siły ssania. Właściwie zrobi to za Ciebie po kontakcie z dywanem.

Co ciekawe, ten tani odkurzacz pionowy z rankingu w kilku aspektach wypada lepiej niż dużo droższe modele Tefal. Jest bowiem od nich wyraźnie lżejszy i trochę cichszy. Producent nie zabudował go tak mocno plastikiem, jak lubi to czasem robić. W efekcie wygodnie pomanewrujesz, a dłuższe odkurzanie nie zmęczy Cię tak bardzo.

Odkurzacz pionowy do 1000 zł PURON PU20

Odkurzacz pionowy do 1000 zł PURON PU20Mocny i lekki

Testowałem PURON PU20 kilka dobrych lat temu. Nadal uważam, że to jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych do 1000 zł. 20-minutowy tryb średni wystarczy Ci na dywany. Sprawdzając moc w praktyce, zdołałem zebrać z wykładzin potężne kłęby sierści kota perskiego. Zlikwidowałem też rozsypaną mąkę i cukier.

Podoba mi się, że producent jasno podaje siłę ssania na wszystkich trybach. To kolejno 8000, 14000 i aż 25000 Pa – w zależności od wybranego trybu. Jasne, szkoda, że najistotniejszy tryb średni nie trwa chociażby o 5 minut dłużej. Niemniej na małe i średniej wielkości mieszkanie powinno Ci to wystarczyć. Solidnie je odkurzysz.

Korzystnie, że to leciutki odkurzacz akumulatorowy do tysiaka. Jeden z najlżejszych, jakie znam, a poznałem ich wiele. Prawie że sam jeździ po posadzce, wystarczą subtelne ruchy nadgarstka, aby wiernie skręcił. Wyróżnia się 2 szczotkami, czyli miękkim wałkiem do podłóg twardych i szczotką z włosiem na dywany.

Przemyślana konstrukcja i wyposażenie

Do gustu przypadną Ci diody LED. Pokażą miejsca, w których tkwią jeszcze jakieś nieczystości. Prędzej powiesz im pa pa. Kółka za nasadką całkiem duże i gumowane. To polecany odkurzacz pionowy, który nie porysuje Twoich podłóg. Demontaż i montaż części to łatwizna, a akumulator swobodnie tu wymienisz.

Producent dorzucił dodatkowy filtr oraz kilka końcówek do trybu typowo ręcznego. Nie zabrakło mini elektroszczotki. Trudno znaleźć w domu miejsce lub obiekt, którego nie dałoby się wygodnie odkurzyć tym sprzętem. PURON PU20 występuje też w wersji z nakładą mopującą. Ona akurat furory nie robi, ale odświeżysz nią posadzkę.

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Dreame V11

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Dreame V11Odkurzacz pionowy do 1000 zł do podłóg twardych

Żywioł dla tego urządzenia to zdecydowanie podłogi twarde. Zwróć uwagę na jego szczotkę centralną. Chodzi o miękki wałek, który nie stawia większego oporu. Płynnie jeździ po posadzce, zgarniając nieczystości. W jednym cyklu urządzenie zapewni Ci nawet 90 minut ciągłej pracy. Tryb Eco wystarczy na parkiet bądź panele.

Z dywanami już tak kolorowo nie jest, aczkolwiek dasz radę je odkurzyć. Potrzebny będzie jednak tryb średni lub maksymalny. Ten drugi oferuje 25000 Pa ciśnienia roboczego. Oznacza to mocny strumień powietrza, który weźmie ze sobą sierść, większe okruchy czy bardziej ukryte w wykładzinach drobiny kurzu.

Wyświetlacz OLED da Ci kontrolę nad pozostałym czasem pracy. Co prawda nie odliczaniem czasu, a prostą skalą, lecz dobre i to. Wyposażenie obejmuje liczne końcówki do odkurzania mebli, w tym tych tapicerowanych. W razie potrzeby dużo szybciej i wygodniej odkurzysz również wnętrze swojej bryki.

Mobilność przede wszystkim

Ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł przyjął Dreame V11 także za mobilność. To lekkie, poręczne i zwinne urządzenie. Zabierze Ci dużo mniej sił niż posługiwanie się tradycyjnym modelem przewodowym. Nie musisz już ciągnąć za sobą takiego klocka i przepinać go z gniazdka do gniazdka. Masz to z głowy.

Mechanizm wysypywania śmieci przemyślany. Nie narazi Cię na większy kontakt z zebranymi nieczystościami. Filtr możesz z kolei umyć pod bieżącą wodą, a to następne higieniczne i oszczędzające czas rozwiązanie. Jakość wykonania w porządku, nic tu nadmiernie nie trzeszczy. Patrząc na całokształt, super wybór do 800 zł.

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Bosch BBHF214G

Odkurzacz pionowy do 1000 zł Bosch BBHF214GTaniutki, a zadziwiająco mocny

Za tym urządzeniem przemawia to, co najważniejsze, czyli wydajność. Mówimy o odkurzaczu pionowym do 500 zł, który bez trudu odkurzy Twoje dywany. W jego głowicy drzemie obrotowa szczotka z kępami włosia. Dobrze wyłuskują śmieci z wykładzin. To również polecany sprzęt dla posiadaczy zwierząt, skutecznie wciąga sierść.

Czas akumulatorowej pracy dochodzi do 35 minut. Wystarczy Ci to nawet na ponad 70 m2 i to przy obecności kilku dywanów. Imponujące możliwości jak na ok. 500 zł. Z korpusu wyjmiesz mniejszą wersję ręczną, mogąc wysprzątać blat czy niektóre meble. Szkoda jednak, że nie towarzyszą temu żadne dodatkowe końcówki.

Ciekawa konstrukcja

Bosch BBHF214G ma silnik na dole, co w pewnym stopniu podnosi jego skuteczność. Taki system skraca drogę między posadzką a zbiornikiem na śmieci. W niższym segmencie cenowym ma tym większy sens. Urządzenie pozostaje poręczne, zresztą niewiele waży, a jego głowica płynnie skręca. Przypadnie Ci to do gustu.

Budowa dolnosilnikowa niesie jednak pewne ograniczenie. Chodzi o głębsze wjeżdżanie pod meble z mniejszym prześwitem. Niedaleko za nasadką podłogową znajduje się grubszy korpus. Wracając do dobrych stron, ten model ma samostojącą konstrukcję. Łatwiej go gdzieś na chwilę odłożysz lub przechowasz.

Siłę ssania, a więc i głośność pracy wyregulujesz w 2 poziomach. Banalny w obsłudze panel sterowania, a właściwie suwak, znalazł się na rączce odkurzacza, czyli tuż pod Twoim kciukiem. Pojemnik na śmieci łatwo zdemontujesz, a gdy tego zechcesz, umyjesz pod bieżącą wodą. To ogólnie mocny i praktyczny model.

Jakiej firmy odkurzacz pionowy do 1000 zł?

Lider wśród marek oferujących tańsze odkurzacze pionowe do 1000 zł to Dreame. Ma wiele mocnych, lekkich i funkcjonalnych modeli. Oprócz niego warto rzucić okiem na oferty firm PURON (to polski producent), Tefal oraz Bosch. Ten ostatni producent wypuszcza na rynek również sprzęty z silnikami na dole.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie odkurzacze pionowe do 1000 zł są godne uwagi, ułatwiając Ci sprzątanie domostwa. Niektóre z nich wypadają tak dobrze, że czasem gości je nawet ogólny ranking odkurzaczy pionowych. Postęp poczyniły zarówno modele bez kabla, jak i odkurzacze pionowe przewodowe.

Jak się okazało, te drugie to często jednocześnie odkurzacze pionowe z funkcją mycia. Do 1000 zł nie jest o nie tak łatwo, ale dałem radę wyróżnić nawet urządzenia z aktywnym mopowaniem oraz funkcją suszenia podłóg.

W polecanych sprzętach nie brakuje przy okazji trybu typowo ręcznego. Jeżeli to właśnie on najbardziej Cię interesuje, zobacz ranking odkurzaczy ręcznych. To mniejsze wersje tych pionowych.

Rozważasz także inne urządzenia odkurzające, ale koniecznie bez kabla? Odpowiedź stanowią najlepsze odkurzacze bezprzewodowe. Często wykazują wielozadaniowość, stąd osobne zestawienie, a konkretniej ranking odkurzaczy bezprzewodowych z funkcją mycia.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments