W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking odkurzaczy 2024 | Najlepsze odkurzacze

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 czerwca 2024
Komentarze:  2

Niezależny ranking odkurzaczy prędko pokaże Ci najmocniejsze modele do domu. Nadają się do szybkiego wciągania sierści z dywanów, nie szkodząc przy okazji twardym podłogom. Ponadto prawie w ogóle się nie psują, a niektóre cicho działają. Poznaj zestawienie z subiektywnymi opiniami, aby wybrać raz, a dobrze!

Ranking odkurzaczy - najlepsze odkurzacze przewodowe, workowe - opinie

Ranking odkurzaczy 2024 - TOP 7

Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3

Miele Complete C3 TotalCare to najlepszy odkurzacz przewodowy do domu, który wygrywa ranking. Sprawdzi się dla posiadaczy czworonogów. Skutecznie usuniesz nim sierść i inne zabrudzenia tkwiące głęboko w dywanie. Nie stracisz na to dużo czasu i sił. Ten top odkurzacz workowy z powodzeniem wykorzystasz do parkietu, paneli, gresu lub grubszego dywanu.

To najmocniejszy odkurzacz tradycyjny. Mimo skuteczności nie uszkodzi drewnianych podłóg. Jest dla nich bezpieczny. Gdy natrafisz na bardzo zaśmiecony obszar, sprzątanie przyspieszy funkcja Boost. Włącz ją, a momentalnie usuniesz większe skupiska brudu. Bez nadmiernego wysiłku wywabisz z dywanu maleńkie okruszki, jak i spore śmieci.

Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3 nie idzie na żadne kompromisy. Zamów go, gdy zwykle odkurzasz większy i bardziej zaśmiecony obszar. Tym bardziej gdy Twój domowy zwierzak zrzuca sporo sierści. Pamiętaj też, że to odkurzacz z filtrem HEPA. Dobrze oczyszcza powietrze.

Ocena produktu: 9.9/10
Bosch ProAnimal BGB8PET1

Bosch ProAnimal BGB8PET1, czyli skarb dla posiadaczy zwierząt. To wydajny odkurzacz workowy z turboszczotką. Co ciekawe, sama dopasowuje moc ssania do sprzątanej powierzchni. Zbiera włosy, kurz i inne zabrudzenia. Po odkurzaniu wystarczy, że użyjesz opcji samoczyszczenia. Tak, nie użerasz się z własnoręcznym oczyszczaniem szczotki. Duże ułatwienie, prawda?

Podczas sprzątania nie wdychasz nieprzyjemnych zapachów. Ten porządny odkurzacz z dużą mocą ssania ma worki antyzapachowe z filtrem węglowym i filtrem HEPA. Skutecznie zatrzymuje nie tylko nieprzyjemną woń, ale też drobniejsze cząsteczki. Wiele opinii głosi, że to najlepszy odkurzacz dla alergików, który poradzi sobie z każdym brudem.

Bosch ProAnimal BGB8PET1 to bardzo dobry odkurzacz na duże powierzchnie. W worku mieści 5 l, a kabel osiąga 12 m, więc rzadziej go przepinasz. Celuj w ten model, gdy masz pokaźny metraż i zwierzaki na pokładzie. Bosch znacząco ułatwi Ci wtedy życie (a waży tylko 4,5 kg).

Ocena produktu: 9.75/10
Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence

Dobry odkurzacz dla alergików z filtrem HEPA. Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence skutecznie usuwa małe i duże zabrudzenia, pozostawiając czystą podłogę. Zmywalny filtr zatrzymuje najmniejsze pyłki. Usuwa z przestrzeni szkodliwe alergeny. W ten sposób odkurzacz oczyszcza powietrze wylotowe w aż 99,99 procentach, ograniczając ryzyko wystąpienia alergii.

Doskonała filtracja sprawi, że pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence to pod tym względem ścisła czołówka. Ponadto w trakcie odkurzania nie usłyszysz nadmiernego hałasu. To cichy odkurzacz, który generuje jedynie 57 dB. Nie zirytuje reszty domowników, a tym bardziej sąsiadów. Posprzątasz o dowolnej porze.

Jaki przewodowy odkurzacz workowy jest cichy i mocny? Właśnie Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence. Zamów go, gdy zależy Ci na wysokiej kulturze pracy i równie wysokiej skuteczności. Mój niezależny ranking odkurzaczy musiał przyjąć ten sprzęt!

Ocena produktu: 9.6/10
Numatic HVR160 Henry

Numatic HVR160 Henry, czyli oryginalny odkurzacz z uśmiechniętą buźką. Twoja również się uśmiechnie, widząc, jak ten niezawodny sprzęt usuwa śmieci. Prędko zgarniesz nim rozsypane w kuchni produkty bądź kłęby sierści. Oczyścisz podłogi i dywany. Co istotne, poziom zapełnienia worka (aż 6 l) nie obniża siły ssącej. Sprzęt cały czas pracuje tak samo wydajnie.

W tym mocnym odkurzaczu domowym znajduje się przemysłowa turbina ssąca. Generuje 23000 Pa. Wybitny wynik! Zabrudzenia zatrzymuje skuteczny i wielki filtr TriTex. Żadne pyły nie przedostaną się na zewnątrz. W zestawie z odkurzaczem znajdziesz kilka różnych końcówek, którymi wyczyścisz również mniejsze obiekty, w tym meble lub różne domowe ozdoby.

Numatic HVR160 Henry to specyficzny model. Rozważ nabycie go, gdy szukasz wydajnego, wręcz niezniszczalnego odkurzacza bez bajerów. Tu w zasadzie nie ma co się zepsuć. Niektóre elementy są siłą rzeczy uproszczone (jak np. zwijanie kabla korbką, a nie przyciskiem).

Ocena produktu: 9.59/10
Amica Suracon VM 7001

Nowoczesny odkurzacz do drewnianej podłogi i wykładzin. Jego moc osiąga 700 W, a kabel 7 m długości. Czytelny wyświetlacz LED ułatwi Ci wybór ustawień mocy i dopasowanie do sprzątanej powierzchni. Parametry wyregulujesz też za pomocą panelu w rączce, czyli bez schylania się do korpusu. Nie nadwyrężysz swoich pleców, używając Amica Suracon VM 7001.

Do dywanów wykorzystaj turboszczotkę. Usunie z ich runa sierść, kłaczki i inne tego typu zabrudzenia. Na parkiet lepszym wyborem będzie delikatna szczotka. Bardzo bezpieczna dla drewnianej posadzki. Podłogi nie uszkodzą nawet kółka, które są gumowe, a zatem ciche i bezpieczne. Sam odkurzacz również cicho działa (61 dB). Nie przeszkodzi innym domownikom.

Jeżeli interesuje Cię nie za głośny, a wciąż skuteczny odkurzacz, Amica Suracon VM 7001 jest dla Ciebie. Zwłaszcza gdy Twój budżet na taki sprzęt raczej nie przekracza 600 – 650 zł. W tym segmencie cenowym model Amica stanowi świetny interes!

Ocena produktu: 9.41/10
Karcher VC 2 1.198-105.0

Odkurzanie domu to często spore wyzwanie, ale mając w ręku urządzenie Karcher VC 2, szybko zmienisz zdanie. Ten wydajny odkurzacz sieciowy z regulacją mocy zapewnia 700 W. Bez trudu wciągnie do środka małe, jak i większe zabrudzenia typu kurz, sierść lub resztki jedzenia. Zbiera wiele pozytywnych opinii za swoją skuteczność pracy.

To przy tym całkiem lekki odkurzacz przewodowy, bo waży nieco ponad 5 kg. Nie sprawi Ci zatem problemu podczas przenoszenia. Chociaż i tak wyposażono go w dwa gumowe kółka, które dodatkowo nie rysują podłogi. Urządzenie nadaje się do czyszczenia dywanów, wykładzin i twardych podłóg. Niesie za sobą szerokie zastosowanie. Kolejną zaletę stanowi efektywny filtr HEPA.

Dobre efekty sprzątania i filtracji, lecz bez wydawania kosmicznych kwot? Polecany w rankingu Karcher VC 2 1.198-105.0 dobrze się to wpisuje! Trafna odpowiedź na to, jaki odkurzacz workowy nie jest za duży, a poradzi sobie także z sierścią.

Ocena produktu: 9.35/10
SilverCrest SBBK 700 A2

Niewielki odkurzacz do parkietu, dywanów i nie tylko. Mieści worek wielokrotnego użytku. SilverCrest SBBK 700 A2 to wielofunkcyjny i dobrze działający sprzęt 700 W. Dodatkowo nie kosztuje dużo (w końcu pochodzi z Lidla). Za jego pomocą skutecznie wyczyścisz kanapę, wykładziny oraz pozbędziesz się śmieci z posadzki. Niska cena nie ogranicza zastosowania.

Ponadto to jeden z dobrych i zwrotnych sprzętów na rynku, pomimo że nie należy do najdroższych. Odkurzacz SiverCrest bez problemu przeniesiesz z miejsca na miejsca, bo waży zaledwie 2,7 kg! Dobry wybór dla seniorów i małego mieszkanka w bloku. Na większy metraż nieco gorzej, gdyż długość kabla osiąga 5 m, a pojemność tylko 1 l, o czym należy pamiętać przed zakupem.

Wybierz SilverCrest SBBK 700 A2, jeżeli szukasz przystępnego cenowo odkurzacza klasycznego do mniejszego mieszkania w bloku. Tak samo, gdy zależy Ci na jak najlżejszym urządzeniu. Ciekawa alternatywa dla droższych i masywniejszych modeli.

Ocena produktu: 9.27/10

Najlepsze odkurzacze - Ranking 2024

Odkurzacz Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3

Odkurzacz workowy przewodowy Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3

Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3 to profesjonalny odkurzacz workowy do domu lub mieszkania. Za jego pomocą szybko zapomnisz o okruchach i zalegającej w dywanie zwierzęcej sierści. Jest skuteczny, wydajny, a do tego wytrzymały, przez co uznałem go za najlepszy odkurzacz workowy z kablem.Klasyczny odkurzacz do zadań specjalnych

Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3 wyposażono w silnik nowej generacji. W efekcie skutecznie uporasz się z różnego rodzaju zabrudzeniami. Siła ssąca wciąga głęboko osadzone nieczystości. Szybko i bez zbędnego wysiłku usuniesz kurz, włosy, sierść (i to gęste kłęby) i inne paprochy.

Nie ma znaczenia, z jaką wielkością brudu masz do czynienia. Ten realnie najmocniejszy odkurzacz workowy na kabel rewelacyjnie poradzi sobie zarówno z małymi, jak i większymi śmieciami. Pobiera tylko 550 W mocy, więc to energooszczędny odkurzacz o wysokiej wydajności.

Nie musisz już sprzątać jednego miejsca w nieskończoność. Miele cały brud usunie już za pierwszym przejazdem. Nie zmagasz się z poprawkami. Oszczędzisz w ten sposób swoje siły i czas, zyskując przy tym idealnie posprzątane mieszkanie (lub duży dom). Czyż nie o to chodzi w tych urządzeniach?

W tym modelu doceniłem nie tylko wysoką siłę ssącą. Gumowany bieżnik porusza się bardzo delikatnie po powierzchni. Co z tego wynika? Polecany odkurzacz Miele nie uszkodzi np. dębowej podłogi czy takiej z drewna egzotycznego. Nie musisz się tego obawiać.

Praktyczny i wygodny w obsłudze odkurzacz domowy

Miele Complete C3 TotalCare EcoLine SGJP3 to najlepszy odkurzacz oferujący nie tylko skuteczne czyszczenie, ale także komfortową obsługę. Do dyspozycji masz rurę teleskopową. Łatwo ją wyregulujesz. Zapewnisz sobie wygodne sprzątanie niezależnie od swojego wzrostu.

Dla efektywniejszego działania producent dołączył do zestawu kilka praktycznych akcesoriów. Ekspresowo pozbędziesz się zalegającego kurzu pod kanapą, śmieci w szczelinach lub innych trudno dostępnych miejscach. Bez problemu wywabisz też kłaczki oraz sierść z dywanu bądź tapicerki meblowej.

W przypadku nagłej przerwy rurę ssącą wraz ze szczotką bezpiecznie odstawisz z tyłu sprzętu. To wygodne i pomysłowe rozwiązanie szczególnie dla rodziców. Podczas sprzątania urządzenie nie leży pod nogami, dlatego dziecko nie potknie się i nie upadnie.

Po odkurzaniu wystarczy, że wciśniesz przycisk, a przewód zasilający automatycznie się zwinie. Swoją drogą nie brakuje mu długości na większe powierzchnie. Dobija do 8,5 m. Znajdziesz również schowek na akcesoria w korpusie.

Maksymalna moc ssania z trybem Boost

Jestem przekonany, że ranking odkurzaczy nie byłby kompletny bez tego modelu. Zwłaszcza że znajdziesz tu specjalny tryb Boost. Dodatkowo podkręca i tak imponującą siłę ssania. Taka opcja zapewni Ci większy komfort pracy. Sprawi, że bardzo szybko uporasz się z ciężkimi zabrudzeniami.

Kiedy odczujesz taką potrzebę, na około minutę zwiększysz moc swojego odkurzacza. Sprawnie usuniesz z powierzchni cały brud. Nie obawiaj się przy tym wzrostu ilości pobieranej energii. Urządzenie nadal pozostanie ekonomiczne.

W mojej opinii mówimy także o wytrzymałym odkurzaczu. Przejawia legendarną niezawodność Miele. Jego silnik nie został wyżyłowany. Obudowa świetnie spasowana, choć to wszystko odbija się na wadze. 7,41 kg to sporo, ale sprzęt i tak łatwo sunie po powierzchni za sprawą amortyzowanych, cichych kółek.

Odkurzacz Bosch ProAnimal BGB8PET1

Odkurzacz workowy przewodowy Bosch ProAnimal BGB8PET1

Klasyczny, workowy odkurzacz Bosch ProAnimal BGB8PET1 ma wiele nowoczesnych funkcji. Stanie się niezastąpiony w każdym domu. Szczególnie takim ze zwierzętami. Oferuje turboszczotkę, wydajne filtry i pojemny worek 5 l. Czym jeszcze zachęci Cię do wyboru? O tym w poniższej opinii.Szybko pozbądź się sierści!

Bosch ProAnimal BGB8PET1 uznawany jest za najlepszy odkurzacz do sierści. Ma świetnie wykonaną turboszczotkę z włosiem, która dopasowuje się do sprzątanej powierzchni. Skutecznie czyści zarówno twarde podłogi, jak i dywany. Zbiera włosy, sierść oraz każdy inny rodzaj zabrudzeń.

Głowicę szczotki łatwo wyczyścisz w kilka chwil. Nie dotkniesz przy tym nawet grama brudu. Jak to możliwe? Szczotka ma opcję samoczyszczenia. Wystarczy, że naciśniesz odpowiedni przycisk, a sama pozbędzie się nawiniętych kudłów. Ogromne ułatwienie zwiększające higienę użytkowania, mam rację?

To dobry odkurzacz workowy sprawdzający się w przypadku właścicieli zwierząt. Z tym modelem zapomnisz o specyficznym zapachu psa lub kota. Dodatkowo bardzo dokładnie wyczyścisz dywan i wykładzinę. Użyjesz także dołączonych akcesoriów, by usunąć zanieczyszczenia z kanapy lub szczelin fotela.

Komfortowe odkurzanie

Podczas sprzątania unikniesz nie tylko kontaktu z zabrudzeniami, ale też z ich nieprzyjemnym zapachem. Filtr HEPA oraz węglowy blokują brzydką woń wydobywającą się z worka. Wydmuchiwane powietrze staje się świeże. Nie wymieniasz ich też po każdym użyciu. Filtr HEPA jest zmywalny.

Worek na zabrudzenia zapewnia pojemność 5 l, co wystarcza na długo. W efekcie oszczędzisz nie tylko czas, ale też pieniądze. Duża moc i system PowerProtect utrzymują ssanie na stałym poziomie, nawet przy szybko zapełniającym się worku. Unikalna cecha. Wyróżnia topowe odkurzacze przewodowe z workiem.

Dodatkową zaletę stanowi długi, bo aż 12-metrowy kabel z systemem zwijania (co da Ci łącznie 15 metrów zasięgu roboczego). Bardzo rzadko spotykany wynik. Nie wymusza na Tobie tak częstego przepinania sprzętu z gniazdka do gniazdka. Potwierdza fakt, że to dobry odkurzacz do dużego domu.

Podczas odkurzania bez przeszkód posprzątasz kilka pomieszczeń, nie przepinając wtyczki po każdym wyjściu z pokoju. Między innymi z tego względu ranking odkurzaczy workowych uwzględnia Bosch ProAnimal BGB8PET1.

Wydajny, a lekki odkurzacz tradycyjny

Znalezienie mocnego odkurzacza workowego z kablem nie stanowi ogromnego wyzwania. Wybór modelu, który łączy wysoką siłę ssania z niewielką wagą to już dużo większe wyzwanie. Zazwyczaj nowoczesne silniki z wysoką mocą ssania znacząco wpływają na ciężar.

Bosch ProAnimal BGB8PET1 należy do niewielkiego grona nie za ciężkich odkurzaczy na worki o dużej mocy. Jego waga dobija do 4,5 kg. Nie namęczysz się nadmiernie, ciągnąc za sobą tak zgrabny sprzęt. Zresztą i tak płynnie się porusza za sprawą bezpiecznych dla posadzki kółek.

Siłą rzeczy nie jest też zbyt duży, co ułatwi Ci z kolei przechowywanie. A że to odkurzacz z końcówkami, stanowi to tym większą zaletę. Nie zastanawiasz się długo, gdzie wygodnie go przechowywać w swoim lokum.

Odkurzacz Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence

Odkurzacz workowy przewodowy Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence

Wahasz się, jaki odkurzacz workowy sprawdzi się w przypadku alergików? Sprawdź Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence. To cichy i wydajny produkt skutecznie pochłaniający wszystkie zanieczyszczenia. Oprócz uzyskania idealnie czystej podłogi oferuje także skuteczną filtrację.Przyjemne porządki?!

Ten model wyróżnia się cichą pracą (tylko 57 dB!), dlatego musiał go uwzględnić mój ranking odkurzaczy przewodowych. W urządzeniu wykorzystano innowacyjny system PureSound, który dodatkowo producent umieścił także w szczotce. Umożliwi Ci spokojne czyszczenie twardych podłóg oraz dywanów i wykładzin.

Dla efektywniejszego sprzątania model zawiera nowoczesną ssawkę z opcją zmiany ustawień. Za jej pomocą precyzyjnie usuniesz paprochy z parkietu. Wciągniesz również wszystkie okruchy i kocią sierść z dywanu. A to i tak jedynie proste przykłady zastosowania.

Podczas sprzątania nie natrudzisz się nadmiernie. Odkurzacz zawiera poręczny uchwyt umieszczony na środku obudowy. Łatwo przeniesiesz sprzęt i masz zapewniony równomierny rozkład ciężaru.

Ze względu na duże gumowe koła nie obawiaj się zarysowań podłogi. Urządzenie jest zwrotne i swobodnie nim pomanewrujesz. W dodatku to dobrze oceniany odkurzacz z długim kablem (9 m). Umożliwi Ci poruszanie się po mieszkaniu bez potrzeby częstego przepinania wtyczki do innego kontaktu.

Workowy odkurzacz, który dobrze ciągnie

Producent zadbał o nowoczesną technologię SmartMode. Co to dla Ciebie oznacza? Sprzęt automatycznie wykrywa rodzaj powierzchni. Następnie dopasowuje odpowiednią moc odkurzania. Ty nad niczym się nie zastanawiasz. Nie musisz rotować mocą i schylać się do korpusu. Urządzenie zrobi to za Ciebie.

Ten polecany odkurzacz Electrolux efektywnie radzi sobie ze sprzątaniem różnego rodzaju podłóg. Nie ma znaczenia, czy w domu masz parkiet, panele, laminat czy gres. To również skuteczny odkurzacz do dywanów. Zawsze zyskasz gwarancję gruntownie wysprzątanego pomieszczenia.

Aby odkurzanie było jeszcze skuteczniejsze, producent zaoferował nowoczesną ssawkę do różnego rodzaju powierzchni. Do dyspozycji masz opcję zmiany jej ustawień. Zdecydujesz, co odkurzasz: dywan czy podłogę twardą. Szczotka poradzi sobie z każdą nawierzchnią, zbierając z niej zgromadzony brud.

W trosce o alergików

Masz przed sobą dobry odkurzacz, z którego zadowoleni będą szczególnie alergicy. Bez problemu dotrzesz nim w każde miejsce. Usuniesz nagromadzony brud, w tym drobiny kurzu pełne roztoczy. Duża w tym zasługa nowoczesnej ssawki odpowiedniej do sprzątania wielu powierzchni.

W zależności od preferowanych ustawień szczotka bez większego problemu dotrze pod kanapę, fotele lub komodę. Precyzyjnie usuniesz szkodliwe alergeny, pozostawiając czystą i odświeżoną podłogę.

Electrolux Pure D8.2 PD82-ALRG Silence wyposażono w zmywalny filtr HEPA. Zatrzymuje większe, jak i malutkie cząsteczki brudu. Oczyści powietrze, usuwając z niego aż w 99,9 procentach kurz i roztocza. Całość bezpośrednio trafia do antyalergicznego worka niewymagającego ciągłego opróżniania (3,5 l pojemności).

Odkurzacz Numatic HVR 160 Henry

Odkurzacz workowy przewodowy Numatic HVR 160 Henry

Pojemny odkurzacz do wykładzin i podłóg drewnianych. Nie zajmie za dużo miejsca. Nie natrudzisz się przy przechowywaniu, a do tego nie opróżniasz co chwilę worka. Taki jest Numatic HVR 160 Henry, kompaktowy odkurzacz do zadań specjalnych. Wciągnie kurz i paprochy, a do tego uśmiechnie się do Ciebie!Na wpół domowy, na wpół przemysłowy

Przygotowując ranking odkurzaczy workowych z kablem, nie mogłem pominąć tego modelu. W moim zestawieniu brałem pod uwagę nie tylko wydajność, praktyczność i skuteczność, ale także inne ważne kwestie. Uśmiechnięty Numatic HVR 160 Henry mocno wyróżnia się w gronie topowych modeli.

Zaoferuje Ci bardzo pojemny, bo aż 6-litrowy worek, do którego trafiają wszystkie zanieczyszczenia. Nie ma potrzeby ciągłego opróżniania. Kolejna cecha wyróżniająca? Nawet przy prawie całkowitym zapchaniu worka odkurzacz nadal efektywnie wciąga brud. Nigdy nie obniża swojej siły ssącej.

W sprzęcie spoczywa przemysłowa turbina. Moc ssania, właściwie ciśnienie robocze, osiąga 23000 Pa. Tak w praktyce: sprawnie usunąłem tym odkurzaczem kocią sierść, produkty sypkie, większe skupiska kurzu i śmieci różnego rodzaju. Dotyczy to podłóg twardych i dywanów. Efekty dokładniej pokaże Ci test Numatic HVR160 Henry.

Co ciekawe, urządzenie nie jest wcale nadmiernie hałaśliwe. Nie wkurzy Cię głośnością. Dobrze za to filtruje powietrze. Spodoba Ci się, gdy oczekujesz odkurzacza dla alergików. Tak samo jeżeli często zgarniasz z podłóg sierść psa lub innego zwierzaka.

Bezawaryjny odkurzacz z mocnym ssaniem

Jasne, ocena niezawodności spoczywa na wieloletnich testach. Niemniej naprawdę nie widzę w tym modelu elementów bardziej podatnych na usterki. Wiesz już, że uśmiechnięty Heniek ma w sobie dużo z przemysłowego odkurzacza. Wskazuje na to również jego cylindryczna (i swoją drogą kompaktowa) budowa.

Producent ograniczył do minimum zautomatyzowane dodatki. Z drugiej strony niesie to za sobą pewne archaizmy. Nie ma np. przycisku do zwijania. 10-metrowy przewodów nawiniesz, używając prostej korbki. Regulacja siły ssania również uproszczona. Nie uświadczysz takich bajerów jak wyświetlacz czy jakiś nowoczesny panel.

Mniej elektroniki oznacza jednak wyższą niezawodność. To sprzęt dla osób ceniących sobie trwałe odkurzacze na długie lata. Pamiętajmy przecież, że chodzi o sprzęt o prostym zastosowaniu. Dlatego też Henry tak dobrze urozmaica moją niezależną klasyfikację. Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu.

Odkurzacz Amica Suracon VM 7001

Odkurzacz workowy przewodowy Amica Suracon VM 7001

Godny polecenia, bo dobrze ssący odkurzacz sieciowy Amica Suracon VM 7001. Wyposażono go w wiele ciekawych rozwiązań. W trakcie porządków nie musisz się schylać, żeby zmienić ustawienia. Wszystko wyregulujesz na panelu umieszczonym na rączce. Brzmi interesująco, prawda? Dowiedz się więcej!Wygodna regulacja mocy

Dobre odkurzacze to nie tylko te skutecznie pochłaniające śmieci lub nadające się do sprzątania różnych powierzchni. Tego rodzaju urządzenie powinno zapewniać coś jeszcze. Mam na myśli komfort podczas rutynowej eksploatacji.

Jak dla mnie Amica Suracon VM 7001 bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. Zasysa wszelki brud, a do tego zapewni Ci pełną wygodę. Żeby zmienić ustawienia, nie schylasz się do korpusu. Wszystko bez żadnego wysiłku wyregulujesz za pomocą rączki. Znajduje się na niej niewielki panel (zawiera też włącznik).

Tak wygodne rozwiązanie powoduje, że codzienne porządki przestaną być dla Ciebie męczące. Producent zadbał o nowoczesne technologie, co działa zdecydowanie na plus. Pod względem praktyczności budowy to w zasadzie półka premium na rynku top odkurzaczy na worki.

Siła ssąca nie zawodzi. Amica Suracon VM 7001 pobiera 700 W mocy, zamieniając to w silny strumień powietrza. W zestawie znajdziesz turboszczotkę. Idealny oręż do walki z włosami czy sierścią, które leżą na dywanie. Szczotka parkietowa zawiera z kolei syntetyczne włosie. Zgarnia kurz z podłóg twardych, nie rysując ich.

Nowoczesny wyświetlacz LED

Skoro wspomniałem Ci już o komforcie podczas odkurzania, to dodam coś jeszcze. Zaciekawił mnie wyświetlacz LED, który nie jest standardem w tego rodzaju urządzeniach. W tym wypadku producent ponownie pozytywnie zaskoczył.

Dając takie rozwiązanie, zdecydowanie ułatwił obsługę odkurzacza. Wyświetlacz jest bardzo czytelny, wybór ustawień nie należy do trudnych. Łatwo ustalisz moc odkurzacza, a co najważniejsze, dopasujesz ją do rodzaju czyszczonej powierzchni.

Nie ma znaczenia, czy odkurzasz drewnianą podłogę, panele, laminat czy gres. Urządzenie i tak zapisze Twoje preferencje. Przy okazji działa wydajnie, a cicho (61 dB), więc świetne połączenie. Pewien mankament stanowi za to waga 8,6 kg. Zwłaszcza że pojemność worka osiąga 3,5 l. Akceptowalne, lecz nie wybitne wyniki.

Odkurzacz Karcher VC 2 1.198-105.0

Odkurzacz workowy przewodowy Karcher VC 2 1.198-105.0

Mocny i wydajny odkurzacz Karcher VC 2 1.198-105.0 to dodatkowo skuteczny sprzęt nadający się do używania przez alergików. Filtr HEPA wyłapuje kurz i roztocza, zapewniając tym samym odświeżone powietrze w całym pomieszczeniu. Czym jeszcze się wyróżnia? Zobacz subiektywną opinię poniżej.Precyzyjnie odkurzone mieszkanie

Ten dobry odkurzacz workowy do dywanów czy parkietu zapewni Ci wyjątkowe rezultaty. Zasługa porządnej siły ssania i mocy wynoszącej 700 W. Bez problemu poradzi sobie z małymi, ale i większymi zabrudzeniami pozostawionymi na podłodze.

Wystarczy, że wybierzesz pasującą końcówkę, a resztą zajmie się już sprzęt. Do podłogi i wykładzin rewelacyjnie sprawdzi się uniwersalna szczotka czyszcząca. Z kolei trudno dostępne miejsca w kanapie i za meblami to zadanie dla końcówki szczelinowej. W sprzątaniu na wysokościach pomoże Ci długa rura teleskopowa.

Sprzęt oprócz tego, że skutecznie pochłania zabrudzenia, to jeszcze odświeża powietrze w całym pomieszczeniu. Zapewniają to wyłącznie najlepsze odkurzacze na rynku wyposażone w filtry HEPA. Do tego grona należy właśnie Karcher VC 2 1.198-105.0.

Doskonały odkurzacz dla alergików

Ranking odkurzaczy workowych prezentuje modele o różnych parametrach i właściwościach. W przypadku Karcher VC 2 1.198-105.0 na uwagę zasługuje wyposażenie w profesjonalny filtr. Uzupełnia wysoką moc ssania oraz solidną budowę.

Zaawansowany system filtracji sprawia, że ten model okaże się nieoceniony w przypadku osób skłonnych do alergii. Wysokiej jakości wkład zatrzymuje aż 99,95 procent szkodliwych bakterii, kurzu i roztoczy. Dużo lepiej nie może być w tym aspekcie. Imponujące, gdyż to model w atrakcyjnej cenie.

Co ważne, alergeny nie są wydmuchiwane z powrotem do otoczenia. Uzyskasz pewność, że przebywasz w czystym i odświeżonym pomieszczeniu. Istotny atut również dla świeżo upieczonych rodziców.

Odkurzacz SilverCrest SBBK 700 A2

Odkurzacz workowy tradycyjny SilverCrest SBBK 700 A2

SilverCrest SBBK 700 A2, czyli tani i dobry odkurzacz workowy na mniejszy metraż. Nie zachwyca może pojemnością, ale jest za to leciutki i zgrabny. Łatwo go obsłużysz i przechowasz. Zadowala mocą 700 W, która gwarantuje porządną siłę ssania. Poznaj go bliżej!Mały odkurzacz dla starszej osoby

Dobry odkurzacz workowy dla seniora musi być lekki i nie za duży. SilverCrest SBBK 700 A2 spełnia to założenie. Waży zaledwie 2,7 kg, dochodząc do rekordowych granic w tej kategorii. Mimo to solidnie odkurza. Generuje 17000 Pa. Wystarczająca wartość, aby prędko zlikwidować sierść z wykładzin, a co dopiero kurz lub okruchy.

Zwróć uwagę, że wymiary tego odkurzacza w dobrej cenie wynoszą ok. 31 x 25 x 20 cm. To malutkie urządzenie do sprzątania! Nie zastanawiasz się długo, jak i gdzie je przechować. Stanowi rozsądny wybór do mniejszego mieszkania, w tym do kawalerek.

Rzecz jasna za kompaktowością idą pewne mankamenty. Worek mieści zaledwie 1 l (ale – jak się zaraz przekonasz z mojej opinii – nie trzeba go wymieniać na nowy), a długość kabla osiąga 5 m. No cóż, coś za coś, prawda? Na duże powierzchnie nie bardzo, ale na te małe bądź dla starszych osób już jak najbardziej.

Dobrze wyposażony odkurzacz

Najlepsze odkurzacze na rynku wyróżniają się bogatym wyposażeniem. Dotyczy to głównie dodatkowych szczotek. Model SilverCrest bez wątpienia zalicza się do tej grupy. Producent do zestawu dołączył uniwersalną szczotkę podłogową (do parkietu i dywanu), dyszę szczelinową oraz szczotkę do mebli.

Wykorzystasz sprzęt do wielu zadań. Prostym przełącznikiem dostosujesz główną nasadkę do powierzchni. Następnie zgarniesz paprochy z kanapy, regału czy innych obiektów. Usuniesz także pajęczyny bądź brud tkwiący między meblami. Finalnie przywrócisz swojemu domostwu perfekcyjną czystość.

Dodatkowo w komplecie znajdziesz worek nadający się do wielokrotnego użytku. Gdy go zapełnisz, wystarczy, że usuniesz z jego wnętrza wszystkie zabrudzenia. Po tej prostej czynności zamontujesz worek w urządzeniu. Nie musisz co chwilę wydawać pieniędzy na nowe.

Ile wydać na odkurzacz workowy?

Ceny naprawdę dobrych odkurzaczy workowych rozpoczynają się od 200 – 300 zł, a kończą nawet na ponad 1000 zł. Wraz ze wzrostem ceny zazwyczaj lepiej wypadają: siła ssąca, wykonanie, niezawodność, funkcje dodatkowe i system filtracji.

Warto zatem wiedzieć, na co można liczyć w najważniejszych segmentach cenowych.

Poznaj moją krótką analizę na ten temat:

  • Tani i dobry odkurzacz tradycyjny do 300 zł sprawdzi się głównie w małym mieszkaniu w bloku. Długość kabla i pojemność raczej nie imponują w tej cenie. Z drugiej strony wpływają pozytywnie na wagę i wymiary. Moc ssania nie musi wcale zawodzić w tej cenie. Taki sprzęt na upartego podoła sierści (o ile dobrze wybierzesz).
  • Dużo lepiej wypadają odkurzacze klasyczne do 600 – 700 zł. Dlaczego? Ponieważ są wyraźnie lepiej wykonanie i niosą szersze zastosowanie. Takim urządzeniem bez trudu wysprzątasz dywany i większe powierzchnie. Do tego uzyskasz skuteczniejszą filtrację powietrza. Czasem też cichszą pracę.
  • Odkurzacze workowe premium kosztują lub przekraczają 1000 zł. To najwydajniejsze maszyny na trudne warunki. Potrafią same ustalać moc ssania w stosunku do powierzchni. Często zawierają turboszczotki – najlepszy mechanizm na dywany pokryte sierścią. Są także najlepiej wyposażone oraz wykonane.

Zwróć uwagę, że mój ranking odkurzaczy workowych zaprezentował Ci top modele z różnych cen. Kierując się nim, niezależnie od budżetu podejmiesz dobrą decyzję!

Jakiej firmy odkurzacz workowy?

Najlepsi producenci odkurzaczy workowych to przede wszystkim Miele, Bosch i Electrolux. Produkują bardzo wydajne, porządnie wykonane odkurzacze workowe. W nieco niższych cenach warto zwrócić uwagę na modele marek: Numatic, Amica, Karcher. Wśród budżetowych urządzeń rządzi SilverCrest z Lidla.

Nie ma co ukrywać – firma stojąca za danym odkurzaczem ma znaczenie. Poszczególni producenci stosują tu własne rozwiązania i patenty. Jeżeli masz jeszcze chwilę czasu, prześledźmy wspólnie topowych producentów z tej kategorii.

Odkurzacze Miele

Miele to kosztowne, ale najwydajniejsze odkurzacze workowe. Doskonale odkurzają podłogi twarde oraz różnego rodzaju dywany. Z takim sprzętem zaoszczędzisz masę czasu, bo poprawki nie będą potrzebne. Sprzęty Miele należą przy okazji to jednych z najwytrzymalszych.

Nawet odkurzacze przechodzą testy wytrzymałości nastawione na długoletni użytek. Poza tym nie brakuje tu ciekawych akcesoriów w zestawach, w tym turboszczotek. Prędko oczyścisz również inne miejsca niż swoje podłogi.

Odkurzacze Miele bywają masywne, lecz płynnie się z nimi porusza. Nadają się raczej na większe i bardziej zaśmiecone powierzchnie. Modele dla najbardziej wymagających.

Odkurzacze Bosch

To kolejna popularna marka odkurzaczy workowych, którą zna większość użytkowników. Od lat zajmuje się produkcją AGD, dlatego ma niebywałe doświadczenie w tej dziedzinie. Konsumenci uwielbiają urządzenia Bosch. Doceniają je za jakość oraz funkcjonalność.

Producent oferuje wiele modeli dostosowanych na każdą kieszeń. To odkurzacze doskonale radzące sobie na różnych powierzchniach. Skutecznie zasysają brud, pozostawiając czystą podłogę. Sprzęty od tego producenta często polecane są dla alergików. Zawierają profesjonalne filtry, które bardzo dobrze wyłapują wszelkie alergeny.

Parametry odkurzaczy workowych zależą oczywiście od konkretnego modelu i jego ostatecznej ceny. Niemniej wiele osób uważa, że najlepszy odkurzacz przewodowy pochodzi właśnie od firmy Bosch.

Odkurzacze Electrolux

Tej marki również nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju AGD. Electrolux oferuje solidne, wydajne i wytrzymałe odkurzacze sprawdzające się zarówno w mieszkaniu, jak i dużym domu jednorodzinnym.

Użytkownicy doceniają bezawaryjność sprzętów oraz cichą pracę. Zwłaszcza ta druga cecha wyróżnia modele Electrolux. Bez problemu odkurzysz mieszkanie późnym wieczorem lub w ciągu dnia, kiedy Twój maluch utnie sobie drzemkę.

Odkurzacze Electrolux odznaczają się także długim przewodem zasilającym oraz zadowalającą zwrotnością. Bez problemu przejedziesz po posadzce, ale też po włochatym dywanie.

Odkurzacze Numatic

Odkurzacze Numatic znane są ze swojego specyficznego designu. Na obudowie zauważysz uśmiechniętą buźkę, ale to nie ona zachęca do zakupu, a głównie jakość urządzeń.

Sprzęty mają kompaktowe wymiary, dlatego nie będziesz mieć problemu z ich przechowywaniem. Również kształt odkurzaczy Numatic mocno odbiega od standardowych modeli. To cylindryczne urządzenia, co w tym wypadku działa zdecydowanie na plus. Ciągnąc je za sobą, nie odczujesz nadmiernego ciężaru.

Na uwagę zasługuje również duża pojemność. Worki często mają aż 6 l, co oznacza, że nie musisz ich ciągle opróżniać. Oprócz tego oferują silikonowe zapięcie ochraniające dłonie przed kontaktem z zabrudzeniami.

Według mojej opinii odkurzacze Numatic to rewelacyjne urządzenia zdające egzamin w każdych warunkach. Może nie mają wielu bajerów, ale za to prawie w ogóle się nie psują. Mega praktyczne sprzęty do sprzątania domostwa!

Odkurzacze Amica

Polska marka oferuje różnego rodzaju odkurzacze dostępne w kilku przedziałach cenowych. Na ogół to dobre sprzęty spełniające potrzeby większości użytkowników. Zadowalają mocą ssania, bogatym wyposażeniem oraz wykonaniem.

Niejednokrotnie oferują nowoczesne wyświetlacze. Niby bajer, ale czasem potrafi uprzyjemnić użytkowanie. Jeszcze bardziej zrobi to panel sterowania na rączce, także często obecny w produktach tej marki. Bez schylania się zmienisz moc lub wyłączysz sprzęt.

Odkurzacze Karcher

Nie za duże, nie za ciężkie, a wydajne odkurzacze przewodowe na worki. Skutecznie usuwają różne nieczystości. Rzadko się psują. Wyróżnia je zazwyczaj żółta kolorystyka.

Wiedz, że Karcher ma duże doświadczenie w odkurzaczach przemysłowych. Trudno się dziwić, że te typowo domowe także dają radę. Przejawiają korzystny stosunek ceny do ogólnych możliwości.

Odkurzacze SilverCrest

Wiele osób pozytywnie ocenia odkurzacze pochodzące od tego producenta. To marka znana z Lidla. Urządzenia nie kosztują dużo. Wyróżniają się prostą obsługą, niewielką wagą i wymiarami. Dobry wybór dla seniorów lub do mniejszych mieszkań.

Pozostali producenci

Wiedz, że regularnie aktualizuję mój ranking. Wtedy też sprawdzam oferty takich firm jak: Tefal, Samsung, Rowenta, Zelmer, Gorenje, Sencor, Camry, MPM czy Yoer. W ofertach tych marek także da się znaleźć dobry odkurzacz tradycyjny z kablem. Niemniej póki co w rankingu królują sprzęty wcześniej omówionych producentów.

Podsumowanie

Ranking odkurzaczy tradycyjnych za Tobą. Nie musisz już pytać o taki sprzęt na forum lub czytać innych blogów. W zasadzie głupio nazywać te urządzenia tradycyjnymi. Coraz lepsze głowice odkurzające, mnóstwo dodatkowych końcówek, długa lista funkcji – ta kategoria poczyniła i dalej czyni ogromne postępy!

Najważniejsze, że stawiając na jakiś model z mojego zestawienia, zapewnisz sobie bardzo mocny, a więc skuteczny sprzęt do odkurzania. Zlikwidujesz nie tylko widoczne śmieci i kłęby kurzu bądź sierści, ale też drobne alergeny, które mogą szkodzić Tobie oraz Twojej rodzinie.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własną opinią o odkurzaczu, który posiadasz, daj znać w sekcji komentarzy.

Propozycje z powyższej klasyfikacji okazały się zbyt drogie? Zobacz wtedy tanie odkurzacze do 200 zł. Tak niska cena wcale nie przekreśla solidnej wydajności. Udało mi się bowiem wyłonić kilka niedrogich perełek. Drożej wypadają najcichsze odkurzacze, lecz w zamian nie irytują hałasem.

Osobno omówiłem polecane odkurzacze bezworkowe. Często działają cyklonowo, świetnie filtrując powietrze. Jeszcze dalej idzie z tym ranking odkurzaczy pionowych. W dodatku nie ma tu mowy o plączącym się kablu. To samo, ale i bezwysiłkowe odkurzanie zapewni Ci najlepszy robot sprzątający.

Obie te grupy nowoczesnych urządzeń agreguje ranking odkurzaczy bezprzewodowych. Jasne, ceny nie należą do najniższych, ale jak już wiesz, spotkasz tu unikalne korzyści.

Oczekujesz większej wielofunkcyjności? Przejrzyj ranking odkurzaczy piorących. Nie tylko usuniesz śmieci, ale i wypierzesz swoje dywany czy wykładziny. Do tego samego celu służą niektóre dobre odkurzacze wodne. Ich głównym zadaniem jest jednak jak najlepsza filtracja powietrza.

Do ekstremalnie trudnych zadań nadają się natomiast odkurzacze przemysłowe o dużej sile ssania. Idealny sprzęt do posprzątania np. po remoncie. Pragniesz odkurzać i myć jednocześnie? Zobacz zatem najlepsze odkurzacze z funkcją mycia.

Jak widzisz, masz sporo opcji, a wszystkie z nich dobrze poznasz, korzystając z PROrankingów!

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Nadia
2 lat temu

a macie taki z odkurzaczami automatycznymi?