W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Pulsoksymetr Ranking 2024 | Jaki wybrać?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 lipca 2024
Komentarze:  0

Jaki pulsoksymetr wybrać? Przede wszystkim precyzyjny, nie za drogi, trwały i najlepiej z atestem medycznym. Właśnie takie urządzenia przedstawia mój aktualizowany, niezależy ranking pulsoksymetrów napalcowych. Kierując się nim, nabędziesz porządny przyrząd do mierzenia saturacji krwi!

Najlepszy pulsoksymetr ranking - Jaki wybrać?

Ranking pulsoksymetrów 2024 - TOP 5

Intec A310

Intec A310

Najlepszy pulsoksymetr z rankingu to Intec A310 z dwukolorowym wyświetlaczem OLED (z regulacją jasności). Bez problemu odczytasz wynik, prędko poznając wysycenie krwi tlenem oraz swój puls. Gdy tego zechcesz, w menu włączysz alarmy dźwiękowe – np. gdy wynik nie mieści się w normie. Masz do wyboru 6 trybów wyświetlania. Dopasujesz sposób podawania informacji na ekranie do własnych preferencji.

To również świetnie wykonany pulsoksymetr o wysokiej dokładności. Wyróżnia się porządnym materiałem wykonania oraz perfekcyjnym spasowaniem. Stanowi zakup na długie lata. Nie zabrakło przy tym czujnika antywstrząsowego. Za zasilanie odpowiadają 2 baterie AAA, które łatwo wymienisz. W zestawie znajdziesz specjalne etui ułatwiające przechowywanie i podróżowanie ze sprzętem.

Nie wiesz, jaki pulsoksymetr wybrać, aby zapewniał powtarzalne wyniki, niezawodność, czytelny wyświetlacz i prostą obsługę? Nie zastanawiaj się dłużej i zamów Intec A310! To zarówno domowy pulsoksymetr, jak i szpitalny przyrząd do mierzenia saturacji.

Ocena produktu: 9.91/10

Tech-Med TM-PX30

Tech-Med TM-PX30

Tech-Med TM-PX30, czyli przenośny pulsoksymetr nie tylko do pomiaru saturacji, ale i pulsu oraz perfuzji. Razem z nim masz swoje zdrowie pod ciągłą kontrolą. Zwłaszcza że to model, który oferuje najwyższą dokładność, nawet gdy badana osoba się rusza. To certyfikowane urządzenie do mierzenia saturacji. W dodatku polskiej produkcji, a jak pewnie wiesz: Polak potrafi!

Do zakupu przekonują również wysoka jakość wykonania oraz kolorowy wyświetlacz OLED. Nie musisz mocno wytężać wzroku, aby poznać rezultat pomiaru. Pod wartościami liczbowymi zauważysz wykres tętna, a to kolejna przydatna informacja. W prawym górnym roku natkniesz się z kolei na stan baterii, więc zawsze wiesz, kiedy należy je wymienić (sprzęt działa w oparciu na 2 AAA).

Interesuje Cię precyzyjny pulsoksymetr z certyfikatem? Ufasz rodzimym producentom? W takim razie wybierz Tech-Med TM-PX30, a nie rozczarujesz się. Model kompaktowy, dokładny, z rozsądnym układem danych na ekranie i z instrukcją w języku polskim.

Ocena produktu: 9.73/10

Braun Pulse Oximeter 1 OLED

Braun Pulse Oximeter 1 OLED

Bardzo dobry pulsoksymetr do mierzenia saturacji i pulsu. Jego dokładność potwierdzono klinicznie. Braun Pulse Oximeter 1 OLED to ciekawa propozycja nie tylko dla osób dbających o zdrowie, ale i sportowców. Nadaje się dla dorosłych i dzieci od 12. roku życia. Furorę robi jego wyraźny i obrotowy wyświetlacz typu OLED. Odczytasz wyniki bez potrzeby zmiany pozycji wyświetlania danych.

W ciągu 8 sekund bezczynności sprzęt sam się wyłączy, nie musisz o tym pamiętać. Zapobiega to szybkiemu rozładowaniu baterii, które go zasilają (2 ogniwa alkaliczne AAA). Kolejna praktyczna funkcja to podświetlenie wyświetlacza. Odczytasz z niego wynik pomiaru w dzień i w nocy. Wraz z urządzeniem otrzymasz smycz, za pomocą której przypniesz ten nowoczesny pulsoksymetr np. do ubrania.

Postaw na Braun Pulse Oximeter 1 OLED, jeśli oprócz precyzji działania zależy Ci na jak najlepszym ekranie OLED i wykonaniu. Owszem, nie jest to może najtańszy model, ale idzie za tym idealne spasowanie, przy którym nic nie trzeszczy ani nie skrzypi.

Ocena produktu: 9.62/10

Beurer PO 30

Beurer PO 30

Certyfikowane klinicznie urządzenie do precyzyjnego pomiaru poziomu wysycenia krwi tlenem. Beurer PO 30 zagwarantuje Ci regulację jasności wyświetlacza i automatyczne wyłączanie. To profesjonalny pulsoksymetr na baterie, ale nie głowisz się, kiedy je wymienić. Poinformuje Cię o tym specjalny wskaźnik. Zwróć uwagę, że bogaty zestaw obejmuje taśmę mocującą i praktyczną torbę z paskiem.

To dobrze oceniany pulsoksymetr. Użytkownicy doceniają go za kompaktowe wymiary, trwałość, jak również czytelny wyświetlacz z 4 trybami (perspektywami) pokazywania wyników. Użyjesz sprzętu wszędzie tam, gdzie potrzebujesz. Beurer PO 30 sprawdzi się też w klinikach i szpitalach. Poza saturacją sprawdzisz także swój puls. Z obsługą pulsoksymetru poradzi sobie każdy, nawet senior.

Ranking pulsoksymetrów musiał ująć Beurer PO 30. Ten model odznacza się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. Nie kosztuje dużo, a nie ma słabszych stron, za co zdobywa pozytywne opinie. Zaoferuje Ci powtarzalne wyniki, solidne wykonanie oraz dobry ekran.

Ocena produktu: 9.53/10

Medisana PM100

Medisana PM100

Mały i lekki pulsoksymetr napalcowy niemieckiej produkcji, który łatwo przechowasz. Kłopotów nie sprawi Ci również obsługa. Medisana PM100 ekspresowo pokaże Ci wysycenie krwi tlenem oraz puls wraz z jego wykresem. Mimo niskiej ceny urządzeniu nie brakuje dokładności. Ma bardzo niewielki margines błędu, zaliczając się do wyrobów medycznych. Nie obawiasz się braku precyzji.

Równie korzystnie wypada zastosowany ekran. Masz przed sobią polecany pulsoksymetr z OLED-owym wyświetlaczem. Mało tego, ustawisz mu jasność w 10 poziomach. Co więcej, Medisana PM100 niesie za sobą aż 6 różnych perspektyw ukazywania informacji. Dopasujesz układ danych pomiarowych tak, aby wygodnie je odczytywać. Nic nie stoi tu na przeszkodzie. Dodatkowo na wyposażenie trafiła smycz.

Jak widzisz, najlepsze pulsoksymetry do domu i nie tylko mogą być tanie i dobre. Potwierdza to właśnie Medisana PM100 z mojego zestawienia. Zamów ten przyrząd do mierzenia saturacji i pulsu, gdy pragniesz zaoszczędzić, lecz nie naciąć się na jakiś bubel.

Ocena produktu: 9.46/10

Jaki pulsoksymetr wybrać?

Klasyfikacja top pulsoksymetrów to nie wszystko. W tej części opisałem dla Ciebie najważniejsze kwestie i cechy tych urządzeń. Poznając je, dokonasz świadomej i trafnej decyzji zakupowej.

Dokładność pomiaru

Najlepszy pulsoksymetr to taki, który gwarantuje wiarygodny wynik (co potwierdzają atesty czy badania kliniczne). Zwróć uwagę na informację dotyczącą dokładności. W przypadku topowych modeli będzie to mniej więcej ± 2%. Da Ci to pewność, że urządzenie nie zawyży ani nie zaniży w większym stopniu wyniku.

Pamiętaj, że duże znaczenie ma prawidłowy sposób dokonywania pomiaru. Coraz częściej pulsoksymetry wyposaża się w specjalny czujnik antywstrząsowy (lub funkcje typu anty-ruch, natomiast skutkuje to tym samym). Nawet jeśli się poruszysz, sprzęt prawidłowo zmierzy wysycenie krwi tlenem. Przypisz temu duży plus.

Wyświetlacz

Z perspektywy użytkownika najważniejszy element budowy. Upewnij się, że pulsoksymetr, który wpadł Ci w oko, pozwala na łatwe odczytywanie wyniku. To kwestia istotna zwłaszcza dla osób mających problemy ze wzrokiem (np. gdy nie wiesz, jaki pulsoksymetr dla seniora kupić).

Korzystnie, gdy masz do dyspozycji kolorowy wyświetlacz typu OLED. Jeszcze lepiej, jeżeli zaoferuje Ci podświetlenie oraz regulację jasności. W takim wypadku podejrzysz rezultat pomiaru w każdych warunkach. Ponadto komfort użytkowania podnosi automatyczny obrót perspektywy ekranu, gdy obrócisz całe urządzenie.

Rzuć okiem na sposób ukazywania danych. Najlepsze pulsoksymetry nierzadko oferują nawet ponad 5 różnych układów. Dostosujesz styl wyświetlania informacji do własnych oczekiwań.

Przy okazji sprawdź, co w ogóle zobaczysz na wyświetlaczu. Podstawy to rzecz jasna poziom nasycenia krwi tlenem oraz puls. Pomocny okazuje się wskaźnik stanu baterii, ponieważ masz to pod kontrolą. Wracając do pulsu, może też iść z nim w parze wykres pokazujący zmianę tętna.

Zastosowanie

W tym punkcie chodzi głównie o wiek badanej osoby. Standardowe pulsoksymetry napalcowe nadają się dla dorosłych oraz dzieci od 12. roku życia. W przypadku młodszych maluchów, w tym niemowląt, pulsoksymetr na palec z czujnikiem typu klips już się nie nada.

Co wtedy? Musisz szukać sprzętu z czujnikiem zewnętrznym na nadgarstek lub stopę. Zastosowanie może też dotyczyć miejsca, w którym ma służyć urządzenie. Niemniej mój ranking pulsoksymetrów pokazuje profesjonalne modele. To wyroby medyczne, więc sprawdzają się zarówno w domu, jak i klinikach czy szpitalach.

Zasilanie

Małe pulsoksymetry zakładane na palec zazwyczaj zasilają baterie alkaliczne AAA (najczęściej 2 sztuki). Czasem można się natknąć na akumulatorowy przyrząd do mierzenia saturacji krwi, lecz w mojej ocenie spokojnie wystarczy tu zasilanie bateryjne. Zapewni Ci bardzo długi czas ciągłej pracy.

Wiedz, że prawie zawsze masz do czynienia z automatycznym wyłączaniem, np. po 8 – 10 sekundach bezczynności. Nie musisz nic klikać i nie marnujesz energii zawartej w ogniwach.

Dodatkowe udogodnienia

Nie daj się zmylić pozorom – proste, kompaktowe pulsoksymetry także mogą być bardziej lub mniej funkcjonalne. Tak samo jak lepiej bądź gorzej wyposażone.

Poznaj więc dodatkowe udogodnienia, które mogą Cię ostatecznie przekonać do konkretnego modelu:

  • Alarmy – jeśli wynik nie mieści się w normie, usłyszysz stosowny sygnał dźwiękowy. Tego typu alert może też pojawiać się w formie graficznej na wyświetlaczu.
  • Pamięć wyników – już nie potrzebujesz zeszytu czy notesu, aby spisywać wyniki. Odnajdziesz je w pamięci urządzenia.
  • Wskaźnik perfuzji – dodatkowy pomiar. Określa siłę tętna w miejscu czujnika.
  • Współpraca z aplikacją – powoli pojawiają się unowocześnione pulsoksymetry z Bluetooth. Dają dostęp do aplikacji, w której prześledzisz wyniki pomiarów.
  • Smycz/zawieszka – czasem się przydaje. Nie głowisz się, gdzie chwilo przechować sprzęt, bo zawiesisz go na sobie.
  • Etui – skutecznie ochroni przyrząd podczas podróżowania z nim.
  • Torba z paskiem – kolejne akcesorium dodawane przez niektórych producentów. Zastosowanie podobne do etui.

Ile kosztuje pulsoksymetr?

Ceny polecanych pulsoksymetrów mieszczą się zwykle w zakresie 40 – 130 zł. Te kwoty wystarczą, aby nabyć dokładne urządzenie do mierzenia saturacji i pulsu z czytelnym wyświetlaczem.

Jakiej firmy pulsoksymetr?

Najlepsi producenci pulsoksymetrów napalcowych to Intec, Tech-Med, Braun, Beurer oraz Medisana. Tworzą przyrządy o wysokiej dokładności, które sprawdzają się także w placówkach medycznych. Ponadto wyróżnia je wysoka jakość wykonania.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki pulsoksymetr wybrać, aby dokładnie zmierzyć wysycenie krwi tlenem, jak również swój puls. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum czy grupach.

Tego typu urządzenie przez nieinwazyjne działanie oraz niewielką cenę jest bardzo przystępne. Nad sensem zakupu nie ma co się zastanawiać, a najlepsze saturatory na palec masz w moim zestawieniu.

Dodatkowe pytanie lub własna opinia? Jeżeli tak, zajrzyj do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz również inne urządzenia, które dokładnie monitorują ważne parametry życiowe. Należy do nich chociażby najlepszy ciśnieniomierz naramienny. W mojej ocenie powinien trafić do każdego domostwa.

Mniejszą i zazwyczaj tańszą alternatywę dla niego stanowią urządzenia, które zaprezentuje Ci ranking ciśnieniomierzy nadgarstkowych.

Następne użyteczne narzędzie medyczne? Proszę bardzo, spójrz na ranking termometrów bezdotykowych. Kolejny przyrząd, które sam kupiłem (i nie żałuję). Pomaga mi monitorować temperaturę nie tylko swoją, ale i mojego nie zawsze grzecznego i spokojnego dziecka.

Skoro o bobasach mowa, mam również na wyposażeniu najlepszy inhalator dla dzieci. Skuteczny sprzęt w walce z przeziębieniem i nie tylko.

Lubisz nowinki technologiczne? Tak się składa, że pomiaru saturacji krwi często dokonują najlepsze smartwatche. To wielofunkcyjne sprzęty, a zarazem gustowny element ubioru.

Również dlatego nasza redakcja osobno stworzyła ranking smartwatchy damskich oraz ranking smartwatchy męskich. Każdy wybierze coś dla siebie! W innej klasyfikacji dowiesz się z kolei, jaki smartwatch do 1000 zł kupić.

Mało tego, znajdzie się jeszcze tańsza opcja z wbudowanym pulsoksymetrem. Chodzi o najlepszy smartband. Nie bez powodu te urządzenia nazywa się też monitorami zdrowia czy opaskami sportowymi. Również dokonują wielu przydatnych pomiarów.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments