W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Saturator do wody gazowanej Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  11 grudnia 2024
Komentarze:  2

Ranking saturatorów do wody gazowanej wybawi Cię od kupna sklepowej wody. To ekonomiczne i przy okazji ekologiczne rozwiązanie. Musisz jedynie postawić na dobry saturator do wody gazowanej do domu. Pomoże Ci w tym poniższy materiał. To aktualizowany, niezależny ranking saturatorów domowych. Nie zabrakło wartościowych opinii oraz dodatkowych porad zakupowych. W efekcie wybierzesz raz, a dobrze!

Najlepszy saturator do wody gazowanej ranking, opinie

Ranking saturatorów do wody gazowanej 2024 - TOP 5

SodaStream Terra

SodaStream Terra

Najlepszy saturator do wody gazowanej, który wygrywa ranking, to SodaStream Terra z butelką 1 l (można ją myć w zmywarce). Ten stylowy sprzęt nie zajmie dużo miejsca na Twoim blacie. Obsłużysz go jednym przyciskiem, wybierając stopień nagazowania wody (lekki, średni lub mocny). Co ważne, woda długo trzyma gaz, a z urządzenia nic nie ulatuje. Pewny zakup na lata!

Zauważ, że dołączona butelka ma ergonomiczny kształt. Pewnie ją chwycisz i np. gdzieś ze sobą zabierzesz. Jeżeli znudzi Ci się sama woda z bąbelkami, dokupisz syrop – chociażby imitujący Pepsi bądź 7Up. Kosztowałem tego pierwszego i trudno tak naprawdę wyczuć różnicę z klasyczną wersją. Przy okazji wydasz na to mniej kasy i nie zaśmiecisz naszej planety plastikowymi butelkami. Dobre połączenie, prawda?

Jaki saturator do wody gazowanej skutecznie działa i łatwo go obsłużysz? Z pewnością SodaStream Terra. To w mojej opinii najopłacalniejsze urządzenie do gazowania wody. Nie brakuje tu regulacji nagazowania, a jakość wykonania zadowala. Trudno się do czegokolwiek przyczepić.

Ocena produktu: 9.82/10

SodaStream Duo

SodaStream Duo

SodaStream Duo, czyli domowy saturator z nabojem do przygotowania 60 l napoju. W zestawie otrzymasz też 2 butelki – szklaną oraz plastikową (obie po 1 l). Wystarczy, że napełnisz jedną z nich wodą z kranu, umieścisz w urządzeniu i naciśniesz przycisk. Finalnie otrzymasz orzeźwiający napój z bąbelkami. Nie natrudzisz się z obsługą. Sprzęt działa bezprzewodowo, zatem nie potrzebuje dostępu do prądu.

Z takim urządzeniem do robienia wody gazowanej oszczędzisz pieniądze i zadbasz o środowisko. Unikniesz picia wody z jednorazowych butelek. Ten dobry saturator doceniam także za zróżnicowany poziom nagazowania. Samodzielnie zdecydujesz, jaki napój chcesz wypić: lekko, średnio czy mocno gazowany. SodaStream Duo przygotuje go dla Ciebie w kilka sekund. Ponadto świetnie wygląda.

SodaStream Duo to jeden z najbardziej wypasionych automatów do wody gazowanej tej marki. Wybierz go, gdy interesuje Cię model z 2 butelkami wykonanymi na różny sposób. Również aspekt wizualny przemawia za nabyciem sprzętu. Tak samo jak wręcz perfekcyjne wykonanie.

Ocena produktu: 9.76/10

Aarke Carbonator 3 AAC3 Stalowy

Aarke Carbonator 3 AAC3 Stalowy

Test saturatorów do wody gazowanej pokazuje, że to jeden z najlepiej wykonanych modeli. Aarke Carbonator 3 AAC3 wyprodukowano ze stali nierdzewnej. Dla Ciebie oznacza to 2 korzyści: trwałość oraz piękną prezencję tego sprzętu. Iście unikalna maszyna do gazowania wody. Specjalna dysza (również stalowa) zwiększa karbonatyzację i mocno zmniejsza saturację.

Efekt? Wypijesz tak samo dobrze nagazowaną wodę jak ta sklepowa. Do zestawu dołączono wolną od BPA butelkę o pojemności 0,8 l. W prosty sposób napełnisz ją tradycyjną kranówką lub przefiltrowaną wodą. Ta polecana maszyna do robienia wody gazowanej działa bezprzewodowo. Nie potrzebuje dostępu do prądu, więc nie zużyje energii. Kolejny aspekt dbający o środowisko… i o Twój budżet.

Nie idziesz na żadne kompromisy w kwestii jakości wykonania? Zamów zatem stalowy saturator Aarke Carbonator 3 AAC3, a nie pożałujesz tej decyzji! Przykuwa uwagę designem, lecz kluczowe, że świetnie działa, nie sprawiając problemów z obsługą. Prestiżowy model wśród top saturatorów.

Ocena produktu: 9.65/10

SodaStream ART

SodaStream ART

Godny polecenia saturator do wody sodowej. W SodaStream ART przygotujesz domowy napój z bąbelkami, nie dźwigając już zgrzewek kupnej wody. Cechę rozpoznawczą tej serii stanowi minimalistyczne, a jednocześnie stylowe wzornictwo. Ten nowoczesny sprzęt do robienia wody gazowanej wkomponuje się nie tylko do kuchni, ale też biura. Zestaw zawiera butelkę o pojemności 1 l (bez BPA).

Porównanie saturatorów wykazało, że to solidny i odporny na uszkodzenia model. Wykonano go z porządnych materiałów. Z tym sprzętem zyskasz innowacyjny system gazowania wody. Służy do tego specjalna dźwignia. Wystarczy pociągnąć ją w dół, by cieszyć się smacznym i orzeźwiającym napojem. Trudno się dziwić, że wiele osób nazywa SodaStream ART ekspresem do wody gazowanej.

Ranking saturatorów musiał przyjąć to urządzenie. Zrobi dla Ciebie mocno gazowaną wodę. Zaskoczy Cię nie za dużymi wymiarami oraz stabilnością. Używanie dźwigni zamiast przycisku to ciekawy pomysł. Powiem szczerze, że daje pewną satysfakcję, łącząc klasykę z nowoczesnością.

Ocena produktu: 9.52/10

Philips ADD4902WH/10

Philips ADD4902WH/10

Philips ADD4902WH/10 skutecznie wyeliminuje nabywanie jednorazowych butelek plastikowych. Zatroszczysz się o swoje finanse i rzecz jasna o naszą planetę. To dobre urządzenie do robienia wody sodowej działa bez zasilania. Skorzystasz z niego bez ograniczeń, więc także poza domem. W okamgnieniu przygotujesz smaczną wodę z bąbelkami. Masz do wyboru 2 stopnie nagazowania.

Do zestawienia wybrałem białą wersję kolorystyczną, aczkolwiek natkniesz się też na czarną. Uwagę zwracają eleganckie wstawki ze szczotkowanej stali. Jeden nabój wystarczy Ci na ok. 60 l wody. Dołączona do zestawu butelka osiąga 1 l pojemności. Oczywiście nie zawiera szkodliwego bisfenolu A, co wyróżnia najlepsze saturatory do wody gazowanej. A przynajmniej te, które ja Ci polecam.

Podoba Ci się ta biała maszyna do wody gazowanej do domu? Nie ma co się więc zastanawiać. Zagwarantuje Ci wygodę użytkowania oraz długoletnią odporność na usterki bądź uszkodzenia. Prawidłowo gazuje wodę w kilku stopniach nasycenia bąbelkami. Zyskasz taką wodę, jaką lubisz pić!

Ocena produktu: 9.43/10

Jaki saturator do wody gazowanej wybrać?

Saturatory to proste urządzenia o prostym zastosowaniu, prawda? Mimo to warto poznać najważniejsze cechy tych sprzętów. Wtedy podejmiesz jeszcze rozsądniejszą decyzję odnośnie tego, jaki model nabyć.

Dlatego też oprócz klasyfikacji polecanych urządzeń do gazowania wody przygotowałem dla Ciebie zwięzły poradnik zakupowy. Poznaj go, a staniesz się ekspertem z tej kategorii!

Rodzaj

Cały ten materiał dotyczy saturatorów do wody gazowanej. Dla formalności muszę jednak wspomnieć o syfonach, które często są przypisywane pod saturatory. W pewnym sensie stanowią ich odłam. Czym się wyróżnią? Otóż chodzi o butelki z uchwytem, kranikiem i miejscem na nabój.

To kompaktowe maszyny, które łatwo gdzieś ze sobą zabrać. Do przelania wody wymagają jednak osobnego naczynia. Nie mają też zbyt dużej wydajności. Pojedynczy nabój nie ma szans na takie osiągi jak ten z typowego saturatora. Dlatego też polecam Ci bardziej rozbudowany automat do gazowania wody z osobną butelką.

Jakość wykonania

Najważniejszy aspekt. Najlepsze saturatory domowe są szczelne, stabilne, odporne na uszkodzenia i usterki. Producenci najczęściej wykorzystują tworzywa sztuczne. Nie ma w tym nic złego, o ile to wyższej klasy materiał bez BPA, a nie jakiś najtańszy plastik z niepewnego źródła.

W niektórych modelach pojawiają się wstawki ze szczotkowanej stali. Jeszcze dalej idą w pełni stalowe maszyny do wody gazowanej. Nie ma ich jednak wiele, a ceny… no cóż, są bardzo wysokie. Z drugiej strony, taki sprzęt wykazuje topową wytrzymałość. Do tego elegancko się prezentuje.

Trudno przed zakupem dobrze ocenić jakość wykonania. Zdjęcia i specyfikacje mało o tym mówią. Często dopiero praktyka pokazuje, czy nic się nie ulatnia, nie wygina, nie odpada, nie trzeszczy itp. W każdym razie wiedz, że mój ranking saturatorów do domu pokazuje świetnie wykonane modele.

Jeżeli masz mało miejsca na blacie kuchennym, rzuć przy okazji okiem na wymiary. Na szczęście saturatory wyróżniają się wąskimi i nie za głębokimi konstrukcjami. Wysokość także nie przeraża na tle wielu innych sprzętów kuchennych. Dodatkowo nie przejmujesz się podłączeniem do gniazdka, bo to urządzenia na naboje z gazem.

Butelka

Tutaj również napomnę o wykonaniu. Najważniejsze, aby plastikowe butelki na wodę były pozbawione szkodliwych substancji. Wtedy nie wyrządzą Ci krzywdy. Szukaj zatem dopisku BPA free. Mówi o tym, że butelka nie zawiera bisfenolu A, z którym żaden człowiek nie chciałby mieć kontaktu.

Możesz w ogóle uniknąć takich zagadek, gdy postawisz na szklaną butelkę. Niemniej to rzadki dodatek (przynajmniej jeżeli chodzi o startowy zestaw). Zdarzają się jednak i takie modele, które mają 2 naczynia, w tym jedno szklane. Korzystny zakup, choć im więcej dodatków, tym zwykle wyższa cena za całość.

Planujesz wymienić butelkę z wyposażenia na inną? Wtedy sprawdź kompatybilność. Dlatego też tacy producenci jak np. SodaStream są popularni. Oprócz wielu super saturatorów sprzedają równie dobre butelki o zróżnicowanej pojemności. Wybierając maszynę mniej znanej marki, możesz być zdany tylko na jedną butelkę.

No właśnie – pojemność. Przemyśl, jaka Ci odpowiada. Zazwyczaj nie ma tu jakichś szaleństw i odchyleń; saturatory często oferują butelki mieszczące 1 l wody gazowanej. Dużo rzadziej to 0,8 l. Pozostają jeszcze kształt, sposób zakręcenia czy wygląd butelki, lecz to bardziej indywidualne kwestie.

Nabój

Coś ten gaz, a więc i bąbelki musi produkować, prawda? Czyni to wkładany do saturatora nabój z dwutlenkiem węgla. Prawie zawsze otrzymasz go w zestawie, lecz kiedyś nadejdzie czas wymiany. Rozsądnie więc zrobisz, sprawdzając wydajność. Dobre saturatory produkują nawet 60 l wody gazowanej na jednym naboju.

Kolejne kwestie to sposób montażu (czy wymiana naboju nie rodzi komplikacji), cena i po raz kolejny kompatybilność z urządzeniem. Istotne, że i tak wyjdziesz na tym dużo lepiej finansowo. Naboje nie są drogie, a jak już wiesz, przekładają się na dziesiątki litrów wody. Sklepowe odpowiedniki byłyby dużo kosztowniejsze.

Regulacja nasycenia gazem

Podam Ci prosty przykład: ja lubię mocno gazowaną wodę, a moja żona lekko gazowaną. Do czego zmierzam? Ano do tego, że korzystnie, gdy saturator daje Ci wybór odnośnie stopnia nasycenia wody. Wiele topowych modeli oferuje taką funkcję, za którą zawsze przyznaję plusa.

Samodzielnie wybierzesz, jaką wodę chcesz wypić. Zazwyczaj regulacja obejmuje 3 poziomy: lekko, średnio oraz mocno gazowaną wodę. Ilość bąbelków łatwo wyregulujesz za pomocą jednego przycisku, więc nie ma w tym nic skomplikowanego (wystarczy go kilkukrotnie nacisnąć).

Obecność takiego udogodnienia niesie za sobą jeszcze jedną korzyść. Gdy nie gazujesz mocno wody, wydłużysz żywotność naboju. Być może nastawiasz się na mocno gazowany płyn, lecz w praktyce wystarczy Ci średni stopień. Również dlatego ta regulacja okazuje się tak przydatna.

Sposób sterowania

Saturatory to urządzenia bezprzewodowe. I to takie, które nie mają nawet akumulatora, bo go zwyczajnie nie potrzebują. Nie uświadczysz tutaj wyświetlaczy LCD, sensorów dotykowych itp. Co za tym idzie, sterowanie opiera się na mechanicznych elementach – jednym przycisku, a rzadziej dźwigni.

Trudno wskazać, która opcja lepiej wypada. Dźwignie to w pewnym sensie bajer, choć taki dodatek potęguje aspekt wizualny. Przyciskom trudno cokolwiek zarzucić. Klikasz ten element i to tyle. Po chwili wyciągasz butelkę z wodą gazowaną. W przypadku obecności regulacji nagazowania przycisk zapewnia wieloklik.

Ile kosztuje saturator do wody gazowanej?

Ceny najlepszych saturatorów domowych do gazowania wody mieszczą się najczęściej w zakresie 250 – 1000 zł. Najdroższe są te w pełni stalowe. Pomijając je, na dobrą maszynę do robienia wody gazowanej wydasz 250 – 450 zł. Ten przedział cenowy przedstawia zresztą najpopularniejsze maszyny do wody sodowej.

Jakiej firmy saturator do wody gazowanej?

Najlepszy producent saturatorów do wody gazowanej to SodaStream. Specjalizuje się w tych sprzętach, mając szeroką ofertę. Sprzęty tej firmy są łatwe w obsłudze i dobrze nasycają wodę bąbelkami. Kto jeszcze się tu liczy? Na pewno Philips, a także Aarke. Ten drugi producent słynie z luksusowych saturatorów ze stali.

Podsumowanie

Sodówka może czasem uderzyć do głowy, lecz nie producentom najlepszych saturatorów, które Ci przedstawiłem. To znakomite sprzęty w rozsądnych cenach. Po takiej lekturze nie musisz już pytać na forum czy grupach o to, jaki domowy saturator wybrać.

Oczywiście służę pomocą w sekcji komentarzy. To również dobre miejsce na własną opinię o wybranym saturatorze.

Na portalu znajdziesz także inne przydatne urządzenie o nieco podobnej specyfice. Chodzi o najlepszy dzbanek filtrujący wodę. Wybawienie dla osób, które walczą z twardą wodą w swoim domostwie. Osobiście korzystam zarówno z niego, jak i z saturatora. Przydaje mi się także dobra butelka filtrująca.

 

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław
3 miesięcy temu

Ja wybiore Saturator Aarke Carbonator Pro drozszy ale super w uzytkowaniu