W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza kamera cofania Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Dobra kamera cofania może przydać się każdemu kierowcy i to niezależnie od jego doświadczenia. Po co się bowiem męczyć, aby nie obić fury? Zamiast tego lepiej wszystko zobaczyć za sprawą wstecznej kamerki. Tylko jaką wybrać? Zobacz niezależny ranking, a prędko się dowiesz!

Najlepsza kamera cofania ranking

Najlepsze kamery cofania – nie składają się z ogromu modeli, lecz i tak znajdziesz zróżnicowane urządzenia. Kamera wsteczna z wyświetlaczem, bezprzewodowa, a może solarna? Dostaniesz tego typu sprzęty!

Wystarczy, że zajrzysz do mojego subiektywnego rankingu kamer cofania. Zawarłem w nim top kamery wsteczne, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo.

Ranking kamer cofania 2024 - TOP 7

Garmin BC 50 Night Vision

Garmin BC 50 Night Vision

Top bezprzewodowa kamera cofania z trybem nocnym. Za jej pomocą bez większego kłopotu poradzisz sobie z cofaniem nawet długim samochodem albo z przyczepą. Rzeczywisty zasięg roboczy sygnału urządzenia wynosi 15 m. Umożliwia to bezprzewodowe połączenie z nawigacją samochodową nie tylko pojazdów osobowych, ale też ciężarówek i kamperów.

To najlepsza kamera cofania zapewniająca wyraźny obraz zarówno w dzień, jak i w nocy. Niezależnie, o jakiej porze wykonujesz manewr, na ekranie nawigacji dokładnie zobaczysz, co dzieje się z tyłu pojazdu. Specjalna technologia NightGlo rozjaśnia widok, umożliwiając bezpieczne cofanie. W mojej opinii urządzenie nada się też do busa.

Ta kamera wsteczna z wysoką rozdzielczością (720p HD) zapewnia wyraźny obraz bezpośrednio po sparowaniu z nawigacją. Cofając samochodem, łatwo dostrzeżesz każdy szczegół, ponieważ urządzenie oferuje 160-stopniowe pole widzenia. Do profesjonalnego montażu wymaga podłączenia do przełączanego źródła zasilania, jak np. światła cofania.

Ocena produktu: 9.95/10

Vordon VRC-490

Vordon VRC-490

Urządzenie, które pomoże Ci bezpiecznie zaparkować samochodem. To solidna kamera cofania z wbudowanymi liniami pomocniczymi. Ułatwia manewrowanie samochodem, zwłaszcza w wąskich przestrzeniach. Wraz z urządzeniem otrzymasz 7-calowy ekran parkowania zapewniający wyraźne pole widzenia z tyłu pojazdu.

Vordon VRC-490 to niezawodna kamera cofania z obrazem w wysokiej rozdzielczości (1920 × 1080 px). Dokładnie pokazuje to, co dzieje się z tyłu pojazdu niezależnie od panujących warunków. Z odczytaniem nagrania poradzisz sobie nie tylko w dzień, ale też po zmroku. Kamera oferuje czysty obraz oraz kąt widzenia 155 stopni.

Ranking kamer cofania nie mógł się obejść bez tej pozycji. Ten model zapewnia najwyższą jakość obrazu i kilka innych ciekawych rozwiązań. To między innymi tryb antywstrząsowy oraz wodoodporna obudowa. Bez wątpienia docenisz wytrzymałą konstrukcję. Działa sprawnie nawet w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Ocena produktu: 9.74/10

AEG 10997 Solar

AEG 10997 Solar

Wysokiej jakości kamera cofania z monitorem o rozdzielczości 640 × 480 px. W zestawie otrzymasz bezprzewodowy ekran parkowania, na którym zobaczysz każdy szczegół wykonywanego manewru. To wygodny w użyciu sprzęt z uchwytem i przystawką o dużym zakresie ruchu. Dzięki nim samodzielnie zmienisz kąt widzenia lub jedną ręką wyciągniesz kamerę z pojazdu.

To solarna kamera wsteczna z uniwersalnym uchwytem, którą zamontujesz w tablicy rejestracyjnej niemalże każdego samochodu. Ma wbudowane diody IR ułatwiające parkowanie w ograniczonym świetle. Z takim wyposażeniem bez przeszkód wycofasz autem za dnia, ale i w nocy. Dodatkowy atut stanowi szeroki kąt widzenia wynoszący 110 stopni.

Na pewno docenisz wytrzymałą i wodoodporną obudowę. Urządzenie doskonale radzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych. Zapewnia poprawne działanie nawet w minusowych temperaturach. Producent zadbał o konstrukcję odporną na zachlapanie i wstrząsy. Z takim urządzeniem śmiało możesz jeździć nawet po wyboistych terenach.

Ocena produktu: 9.66/10

Vordon VRC-410

Vordon VRC-410

Kamera z automatycznym włączaniem podczas cofania. Docenisz ją, manewrując autem po ciasnych parkingach. W komplecie otrzymasz 4,3-calowy ekran zapewniający czysty i wyraźny obraz. To całkowicie bezprzewodowy sprzęt. Podczas wykonywania manewrów nie zaprzątasz sobie głowy plączącymi się kablami. Oferuje wbudowaną antenę umożliwiającą szybkie przesyłanie obrazu.

Tę lekką i kompaktową kamerę bez trudu zamontujesz prawie w każdym samochodzie. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w zestawie. Urządzenie jest prawie niewidoczne, nie rzuca się w oczy. Nie przejmujesz się, że nie wkomponuje się do wyglądu samochodu. To dobra kamera cofania z ekranem.

Ocena produktu: 9.57/10

AEG SR5

AEG SR5

Kamera cofania do 500 zł świetnie sprawdzi się dla mniej wymagających użytkowników. Obraz wyświetla się na ekranie zamontowanym na lusterku wstecznym. Dokładnie zobaczysz, co dzieje się z tyłu pojazdu. Rozdzielczość wynosząca 640 × 480 pikseli zapewnia widoczność drobniejszych szczegółów. Łatwo ocenisz odległość od przeszkody i bezpiecznie ustawisz pojazd.

Jeśli zastanawiasz się, jaka kamera cofania zaoferuje Ci sprawne parkowanie, a do tego szybki montaż, postaw na ten model. W komplecie otrzymasz wszystkie niezbędne akcesoria do samodzielnego zamocowania urządzenia. Producent zadbał o uchwyt, przewód połączeniowy oraz zasilacz samochodowy. Moim zdaniem to praktyczny i łatwy w użyciu sprzęt.

Ocena produktu: 9.45/10

Vordon VRC-160

Vordon VRC-160

Dobrej jakości kamera cofania do 100 zł. Mimo że nie kosztuje dużo, to i tak oferuje wszystko, czego potrzebujesz do bezpiecznego parkowania. Ma wbudowane linie pomocnicze. Przydatne szczególnie przy manewrowaniu samochodem w ciasnych miejscach. Takie udogodnienie sprawi, że precyzyjnie określisz położenie samochodu i unikniesz przypadkowej stłuczki.

To niedrogi, ale niezawodny sprzęt, dlatego nie mógł go pominąć mój ranking kamer cofania. Jest na tyle uniwersalny, że zapewnia kompatybilność z większością pojazdów. To wszystko za sprawą praktycznego uchwytu mocującego. Element wyróżnia się dużym zakresem ruchu. Urządzenie bez trudu zainstalujesz wewnątrz pojazdu i dopasujesz do swoich potrzeb. Nadaje się do szybkiego i łatwego montażu.

Ocena produktu: 9.3/10

Vordon 8IRPL

Vordon 8IRPL

Mała i tania kamera cofania bez linii pomocniczych. Umożliwia za to bezproblemowe podłączenie. Za sprawą uniwersalnego kształtu sprzęt pasuje do większości pojazdów. Zamontujesz go bezpośrednio do urządzeń z wejściem AV. Tę uniwersalną kamerę podłączysz więc do radia, nawigacji lub specjalnych ekranów cofania. Przyznasz, że to wygodne rozwiązanie?

Za sprawą 8 diod IR umożliwia sprawne parkowanie samochodu po zmroku i w słabo oświetlonych miejscach. Bez wątpienia docenisz też funkcję automatycznego uruchamiania w chwili włączania biegu wstecznego. Dla jeszcze większego komfortu producent zaoferował wodoodporną oraz wstrząsoodporną obudowę. Kamera świetnie radzi sobie nawet w bardziej wymagających warunkach.

Ocena produktu: 9.28/10

Jaką kamerę cofania wybrać?

By mieć pewność, że udało Ci się wybrać solidny sprzęt, zrób porównanie kamer cofania. Zwróć uwagę na najważniejsze parametry oraz funkcje.

Po wstępnej analizie łatwiej oszacujesz, czy wybrane urządzenie spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Pamiętaj, że mimo wszystko niezbędne do tego będzie poznanie kluczowych cech tego rodzaju sprzętów.

Poniżej znajdziesz najważniejsze kwestie dla kamer cofania.

Rodzaj kamery cofania

Znając najpopularniejsze typy urządzeń, łatwiej sprecyzujesz swoje wymagania.

Ze względu na sposób zasilania wyróżnia się:

  1. Bezprzewodowe kamery cofania – zapewniają bardzo łatwą instalację. Mogą współpracować nawet z tabletem czy smartfonem, po bezprzewodowym sparowaniu. Urządzenia te wyróżniają się banalną obsługą. Z montażem poradzą sobie nawet niedoświadczeni użytkownicy. Taki model to najczęściej polecana kamera cofania przez wielu użytkowników.
  2. Przewodowe kamery cofania – wymagają podłączenia do zasilania. Oferują czytelny obraz bez zakłóceń, nie zacinają się. Ze względu na możliwość rejestrowania trasy kamery przewodowe wykorzystasz także podczas podróży. Nagrane materiały często bywają pomocne w przypadku stłuczek i kolizji. Skutkują za to nieco bardziej skomplikowanym montażem.
  3. Kamery cofania w ramce – umieszcza się je w specjalnej ramce i instaluje na tylnej tablicy rejestracyjnej. Taki montaż gwarantuje poprawną widoczność. Widzisz dobrze, co dzieje się z tyłu pojazdu, łatwiej zaparkujesz i unikniesz zarysowań karoserii.
  4. Kamery cofania w lusterku wstecznym – także montuje się je w ramce na tylnej tablicy, ale z pewną różnicą. W tym przypadku obraz wyświetla się na ekranie lusterka wstecznego.

Jakość nagrań

Najlepsza kamera cofania oferuje płynny, wyraźny i szczegółowy obraz. To mocno istotne kwestie umożliwiające bezpieczne parkowanie pojazdu.

W dużej mierze o jakości nagrań decyduje rozdzielczość urządzenia. To ten parametr określa liczbę pikseli rejestrowanego obrazu. Im kamera ma ich więcej, tym więcej szczegółów dostrzeżesz podczas cofania.

Producenci najczęściej oferują sprzęty o rozdzielczości 640 × 480 px lub wyższej. To już wystarczająca wartość, by sprawnie manewrować pojazdem. Dzięki temu łatwiej dostrzeżesz przeszkodę, która znajduje się z tyłu samochodu.

W przypadku kamer z rejestratorem przednim producenci oferują znacznie lepszą jakość nagrań, np. w wersji Full HD. Takie udogodnienie często przeznaczone jest dla modeli z wyższych półek cenowych.

Ogromne znaczenie ma także kąt widzenia, zazwyczaj wynosi ok. 120 stopni. Im większy, tym lepsza widoczność, gdyż więcej zobaczysz w kadrze.

Test kamer cofania bardzo często udowadnia, że w przypadku tego rodzaju urządzeń ważny jest jeszcze tryb nocny. Dzięki niemu zyskasz lepszą widoczność nawet przy niewielkim oświetleniu. Urządzenia oferujące taką funkcję rozpoznasz po specjalnych diodach podczerwieni.

Wyświetlacz

Powinien zapewniać swobodny dostęp do obrazu. W zależności od modelu kamery obraz jest wyświetlany w różnych miejscach.

W przypadku sprzętów wstecznych to, co znajduje się z tyłu pojazdu, zaobserwujesz na lusterku. Z kolei w urządzeniach z wyświetlaczem ekran montuje się na desce rozdzielczej. Pamiętaj, żeby wybrać takie miejsce, które zapewni Ci komfort podczas kierowania pojazdem, a przy tym nie ograniczy pola widzenia z przodu.

W sklepach znajdziesz również kamery cofania z Wi-Fi oraz Bluetooth. Łączność umożliwia sparowanie sprzętu ze smartfonem, dlatego nagrywany obraz dokładnie prześledzisz na ekranie swojego telefonu.

To nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Ogranicza liczbę dodatkowych urządzeń i zwiększa komfort jazdy.

Montaż

Dobra kamera cofania oprócz wyraźnego obrazu powinna zapewniać również stabilność mocowania. Prawidłowy montaż urządzenia nie zakłóci widoczności ani nie ograniczy pola widzenia.

Oczywiście pewnych kwestii nie zweryfikujesz przed zakupem, zwłaszcza jeśli realizujesz go online. Mimo to sprawdź w opisie, jakie akcesoria dołącza do kompletu producent. W zestawie powinny znaleźć się niezbędne przystawki, uchwyty, a także taśmy samoprzylepne.

Z takim wyposażeniem niezależnie od wybranego urządzenia uda Ci się dokonać szybkiego i bezproblemowego montażu.

Wodoodporność i wstrząsoodporność

To ważne aspekty, które często są pomijane. Dlatego zawsze przed zakupem sprawdzaj wszystkie wytyczne producenta.

Upewnij się, do jakiej temperatury przystosowano kamerę cofania. Zimy bywają przecież u nas mroźne, prawda? Zweryfikuj ponadto, czy wyposażono ją w obudowę odporną na wstrząsy i pracę po nierównym terenie.

Poprawnego działania urządzenia nie powinien zakłócić 20-stopniowy mróz ani upał przekraczający 40 stopni Celsjusza.

Na szczęście zakres ten jest nierzadko zdecydowanie szerszy, co świadczy o dobrej jakości urządzeń. Zwróć uwagę również na stopień ochrony. Dobrze, żeby było to IP67. Taki wyznacznik sugeruje, że kamera wsteczna jest odporna nie tylko na działanie wilgoci, ale też kurzu i pyłu.

Pozostałe cechy kamer cofania

Chcąc wiedzieć, jaką kamerę cofania wybrać, musisz zapoznać się z pozostałymi cechami tego rodzaju urządzeń. Niektóre z nich nie są aż tak bardzo istotne, ale i tak uważam, że warto je znać.

Oto one:

  1. Automatyczne uruchomienie – przed wrzuceniem biegu wstecznego nie musisz włączać urządzenia. Kamerka automatycznie rozpocznie pracę, więc wciśnięcie jednego przycisku masz z głowy. Działa to dokładnie tak, jak w samochodach z kamerami tego typu.
  2. Funkcjonalność – w podstawowych modelach raczej nie znajdziesz opcji dodatkowych. Zapewniają je kamerki z wyższej półki cenowej. Do najpopularniejszych udogodnień należą chociażby odwracanie obrazu, uruchomienie asystenta parkowania oraz linie pomocnicze.
  3. Diody LED i IR – przydają się do lepszego oświetlenia tylnej części pojazdu. Docenisz je szczególnie po zmroku lub w okresie jesienno-zimowym, bo zapewnią Ci lepszą widoczność. Diody uruchomiają się zaraz po rozpoczęciu pracy kamery.
  4. Sposób zasilania – tego rodzaju urządzenia działają bateryjnie lub akumulatorowo. Podłącza się je do zasilania za pomocą kabla USB lub do zapalniczki samochodowej. Zdarzają się też (chociaż rzadko) solarne kamery cofania z panelami słonecznymi.

Kamera cofania - Ceny

Czy najlepsza kamera cofania musi kosztować fortunę? To zależy od Twoich potrzeb i wymagań względem sprzętu.

Ceny tego rodzaju urządzeń są dość zróżnicowane, dlatego już na samym początku sprecyzuj swoje oczekiwania. Łatwiej wówczas coś wybierzesz i przygotujesz określoną sumę pieniędzy.

Lepiej unikaj podejrzanych marek i postaw na mój ranking kamer cofania. Znajdziesz w nim ciekawe modele, które kupisz już za niecałe 100 zł. Co prawda nie oferują za dużej rozdzielczości czy zaawansowanych funkcji, niemniej w zupełności wystarczą, by bezpiecznie zaparkować auto na ciasnym parkingu.

Jeśli zależy Ci na czymś bardziej zaawansowanym, przygotuj budżet powyżej 400 zł. Za taką kwotę otrzymasz profesjonalną kamerę cofania z wysoką rozdzielczością i trybem nocnym.

Takie urządzenie nie tylko zapewni Ci wyraźny i czytelny obraz w ciągu dnia, ale też w czasie deszczu lub po zmroku. Wiele modeli oferuje dodatkowe opcje, jak np. linie pomocnicze. Z takim udogodnieniem bez problemu zaparkujesz osobówką, jak i kamperem lub autem dostawczym.

Prawdziwa gratka zaczyna się, kiedy na sprzęt przeznaczysz powyżej 1000 zł. W tej cenie otrzymasz niezawodny sprzęt z bezprzewodową łącznością oraz mocnym zasięgiem roboczym sygnału. Producenci czasami dołączają do zestawu specjalny przedłużacz, dzięki któremu jeszcze bardziej wydłużysz zakres transmisji.

Jakiej firmy kamera cofania?

Nadal masz wątpliwości, jaka kamera cofania będzie dla Ciebie idealnym wyborem? Weź pod uwagę producentów urządzeń i ich renomę. Lepiej unikaj nieznanych marek, bo możesz się mocno przejechać.

Poniżej przedstawię Ci kilka propozycji, do których mam pełne zaufanie. Pamiętaj, że to moja subiektywna opinia.

Wielu użytkowników jako najlepsze jakościowo urządzenia wskazuje markę Garmin. Ich kamery cofania oprócz tego, że są niezawodne, to w dodatku mają mnóstwo pozytywnych opinii.

A co wadami urządzeń od tego producenta? No cóż… Pochodzą z najwyższej półki cenowej. Często na zakup trzeba wydać majątek, a ich cena nie zawsze bywa adekwatna do funkcjonalności.

Jeśli nie uśmiecha Ci się inwestować dużych pieniędzy w tego rodzaju urządzenie, wcale nie musisz z niego rezygnować. Jeszcze raz przejrzyj mój ranking kamer cofania i przeanalizuj pozostałe marki.

Na uwagę zasługuje chociażby Vordon. Producent zawsze oferuje wyraźny i czytelny obraz oraz kilka dodatkowych możliwości, jak np. linie pomocnicze. Do tego dokłada solidną konstrukcję, dlatego kamera doskonale sprawdzi się przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Do dyspozycji masz również profesjonalne ekrany o zadowalającej rozdzielczości oraz szeroki kąt widzenia. Producent oferuje zróżnicowane urządzenia także pod względem cenowym. Śmiało mogę stwierdzić, że polecane kamery cofania Vordon to produkty dostępne na każdą kieszeń.

A co z pozostałymi markami? W moim zestawieniu pojawiły się też kamery cofania od AEG. Zapewne tego producenta kojarzysz raczej z innymi urządzeniami, ale w tym wypadku całkiem dobrze się sprawdził.

Już za niecałe 500 zł kupisz przyzwoity model. Co prawda AEG bardziej poleca się mniej wymagającym użytkownikom, ale u mnie i tak ma dużego plusa. Doceniam markę za jakość adekwatną do ceny, praktyczność i dbałość o detale.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które kamery cofania są najlepsze. Przedstawiłem Ci zacne grono wstecznych kamerek z różnych segmentów cenowych. Łączy je to, że w swoich cenach wypadają zdecydowanie najlepiej. Już nie musisz pytać o dobrą kamerę wsteczną na forum bądź grupach.

Pamiętaj, że kilka wszechstronnych zestawów typu dual przedstawia ogólny ranking kamer samochodowych. Tym bardziej robi to ranking wideorejestratorów przód – tył. Te zestawienia także są niezależne oraz aktualizowane. Zresztą jak wszystkie na moim portalu.

Dodatkowe pytanie? A może chęć podzielenia się własną opinią? Jeżeli tak, zajrzyj do sekcji komentarzy!

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments