W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking kosiarek elektrycznych 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Najlepsza kosiarka elektryczna to nadal bardzo wydajny sprzęt do koszenia trawnika. W dodatku taki, który nie wytwarza spalin i nie waży bardzo dużo. Skutecznie pomoże Ci wypielęgnować swój ogród. Topowe modele zaprezentuje Ci mój niezależny ranking kosiarek na prąd.

Ranking kosiarek elektrycznych - jaka najlepsza?

Mocna kosiarka elektryczna znacząco ułatwi Ci życie. Nie przeznaczysz dużo sił i czasu, aby skrócić trawę w swoim ogrodzie.

Zwłaszcza gdy podczas zakupu zasugerujesz się moim subiektywnym rankingiem kosiarek na prąd. Zawarłem w nim niezawodne urządzenia o świetnych parametrach!

Ranking kosiarek elektrycznych 2023 – TOP 10

Makita ELM4621

Wydajna kosiarka elektryczna z silnikiem indukcyjnym i 8-stopniową regulacją wysokości koszenia. Ustawisz ją przy użyciu centralnej dźwigni. Na pewno skosisz trawę precyzyjnie. Przytniesz źdźbła nawet bardzo blisko ścian, w odległości 1,5 cm. W komplecie dostajesz solidny kosz o pojemności 60 l. Nie będziesz robić częstych przerw na jego opróżnienie.

Sprzęt oferuje stalową obudowę odporną na uszkodzenia. Daje Ci do dyspozycji funkcję mulczowania i bocznego wyrzutu trawy. Mało? Ta precyzyjna kosiarka elektryczna o dużej mocy (1800 W) nadaje się do koszenia ogrodów o powierzchni do 1000 m2. O tym, czy musisz już opróżnić kosz, poinformuje Cię wskaźnik jego napełnienia.

W mojej opinii Makita ELM4621 to najlepsza kosiarka elektryczna z napędem. W razie potrzeby ustawisz ją w pionie, aby wyczyścić po skończonej pracy. Napęd na koła zapobiegnie szybkiemu zmęczeniu dłoni, popychanie urządzenia to prosta sprawa. Są też takie dodatki jak lampka sygnalizująca podłączenie do prądu. Ostrze tnące ma 46 cm.

Ocena produktu: 9.83/10

Parkside PRM 1800 A2

Lekka kosiarka na prąd o mocy 1800 W z szerokością cięcia do 44 cm. Otrzymasz ją wraz z 55-litrowym koszem. Precyzyjnie wykosisz obrzeża ogródka za sprawą obustronnego, bocznego ogranicznika. Parkside PRM 1800 A2 to solidna kosiarka elektryczna z Lidla z regulacją wysokości cięcia w zakresie 20 – 70 mm. W podstawie zauważysz szerokie kółka, które nie niszczą trawnika.

Urządzenie wygodnie przechowasz, nawet jeśli nie masz za dużo miejsca. Producent zadbał o składaną konstrukcję. Funkcja hamowania noża podniesie Twoje bezpieczeństwo, a pałąk prowadzący z regulacją wysokości zadba o komfort pracy. To wysokiej jakości kosiarka elektryczna. Obudowa z mocnego tworzywa nie zniszczy się za szybko.

Kosz na trawę wyposażono we wskaźnik napełnienia. Nie zastanawiasz się, kiedy trzeba go opróżnić. Prędko go wyjmiesz i wysypiesz trawę z uwagi na dobrze wyprofilowany uchwyt. To mocna kosiarka na prąd polecana do ogrodu, jak i na działkę. Wygodnie przewieziesz ją na miejsce i bez problemu obsłużysz.

Ocena produktu: 9.75/10

Bosch AdvancedRotak 750 06008B9305

Wyposażona w silnik szczotkowy dokładna kosiarka elektryczna do dużych powierzchni. Specjalne grzebienie ułatwią Ci koszenie wzdłuż płotu czy rabatek z kwiatami. 7-stopniowy zakres regulacji wysokości cięcia znacząco ułatwi pielęgnację trawnika. Szerokość robocza sprzętu to maksymalnie 45 cm, a moc wynosi 1700 W.

To, co Cię pozytywnie zaskoczy, to cicha praca. W porównaniu do podobnych urządzeń ta profesjonalna kosiarka elektryczna nie będzie nadmiernie hałaśliwa. Producent wyposażył ją w zabezpieczenie przed przegrzaniem i zintegrowany uchwyt na obudowie do przenoszenia. Miękkie rączki do prowadzenia skutecznie zapobiegają powstawaniu odcisków na dłoniach.

Razem ze sprzętem dostajesz kosz na trawę. Jego pojemność osiąga 50 l, więc pomieści sporo przyciętych źdźbeł. Zauważ, że ten element ma składaną konstrukcję. Ciekawe udogodnienie dla osób z ograniczonym miejscem do przechowywania. Zwróć ponadto uwagę na nóż LeafCollect. Precyzyjnie ścina trawę, wykorzystasz go także do zbierania leżących na ziemi liści.

Ocena produktu: 9.67/10

Makita ELM4120

Dobra kosiarka elektryczna do ogrodu o powierzchni 600 m2. Z nią kosisz bardzo blisko ścian i wygodnie prowadzisz, trzymając za miękki uchwyt. Samodzielnie decydujesz o trybie pracy. Do wyboru masz cięcie trawy z koszem lub bez oraz zbieranie liści. Wysokość koszenia wyregulujesz w 7-stopniowej skali, między 20 a 75 mm. Szerokość koszenia wynosi 41 cm.

Do urządzenia producent dołączył kosz o pojemności 45 l. Z uwagi na wskaźnik napełnienia nie będziesz się zastanawiać, czy trzeba go opróżnić. To godna polecenia kosiarka elektryczna do trudno dostępnych miejsc. Z nią wykoszenie trawnika pomiędzy rabatkami lub przy płocie to żaden problem. Zdziwisz się, jak łatwo się nią manewruje.

Korpus wykonany z polipropylenu wykazuje odporność na uszkodzenia. Sprzęt zachowa elegancki wygląd na długo. Czyszczenie kosiarki i konserwacja nie sprawią Ci problemu. Ustawisz ją pionowo i zrobisz, co konieczne. Komfort użytkowania zapewnia również łatwy montaż i demontaż kosza. Nie potrzebujesz do tego dużej siły.

Ocena produktu: 9.5/10

NAC LE18-42-PI-G

Wyposażona w silnik indukcyjny kosiarka elektryczna do trawy z 5-stopniową regulacją wysokości cięcia. Szerokość koszenia wynosi tu 42 cm, a moc to 1800 W. Sprzęt zapewnia funkcję rozdrabniania. Oferuje mechanizm natychmiastowego zatrzymania noża, który zadba o Twoje bezpieczeństwo. Nic dziwnego, że ranking kosiarek elektrycznych uwzględnia tę propozycję.

Użytkownicy chwalą urządzenie za zwrotność i lekkość. Gdy zajdzie taka potrzeba, łatwo przeniesiesz je z miejsca na miejsce. Pomogą Ci w tym dwa uchwyty. Jeden znajdziesz na pokrywie silnika, a drugi z przodu obudowy. Dzięki dużym kółkom wygodnie poprowadzisz kosiarkę elektryczną nawet na wybojach, bez specjalnego wysiłku.

To sprawdzony sprzęt zarówno do przydomowego ogródka, jak i na działkę. Szybko docenisz kosz na trawę, głównie za wytrzymałość i dużą pojemność (50 l). To model siatkowy, wyposażono go w pokrywę chroniącą przed pyłem. Zapomnisz o narzekaniu na kurz i brudne ubrania po pracy. Ponadto to kosiarka elektryczna z ostrymi nożami.

Ocena produktu: 9.43/10

Graphite 59G475

Sprzęt z 6-stopniową regulacją wysokości koszenia. Masz tu 45-litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia. W podstawie są spore koła. Zmniejszają opór toczenia, więc wygodnie poprowadzisz urządzenie, nawet na nierównym terenie. Łatwo będziesz manewrować między rabatami i innymi przeszkodami. To kosiarka elektryczna z dużą mocą 2000 W.

Znajdziesz w niej sporo udogodnień. To m.in. zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem i uchwyt na kabel. Producent dodał również regulowaną, miękką rękojeść z włącznikiem na całej długości. Sprzęt sprawdzi się w średniej wielkości ogrodach. W razie potrzeby skorzystasz z uchwytu do przenoszenia. Wysokość koszenia wyregulujesz w zakresie od 20 do 70 mm.

Zaskoczy Cię dbałość o każdy detal. Nawet design urządzenia został dobrze przemyślany. Ta dobrej jakości, polecana kosiarka elektryczna wyróżnia się czarną obudową z czerwonymi elementami. Z uwagi na dużą szerokość koszenia (43 cm) szybko uporasz się z przycięciem trawy, również na bardziej rozległym terenie.

Ocena produktu: 9.35/10

Ryobi RLM18E40H

Dobry wybór do ogrodów o powierzchni maksymalnie 600 m2. Potwierdza to test kosiarek elektrycznych. Docenisz tę propozycję za mocny silnik, składany uchwyt oraz funkcję rozdrabniania uciętych źdźbeł. Wysokość koszenia wyregulujesz centralnie w zakresie 20 – 70 mm. Samodzielnie zmienisz też położenie rączki, dopasowując ją do swojego wzrostu.

W zestawie otrzymasz kosz na trawę, jego pojemność to 50 l. Bez wysiłku go zdemontujesz, opróżnisz, a potem zamontujesz z powrotem. Ta kosiarka elektryczna z ostrymi nożami została przystosowana do długotrwałej pracy. Wyłącznik termiczny gwarantuje ochronę silnika przed przegrzaniem. Będziesz kosić tak długo, jak to konieczne.

Urządzenie nie zajmie za dużo miejsca podczas przechowywania. Gdy stanie się to konieczne, złożysz kosz, a także uchwyt. Założę się, że spodoba Ci się również funkcja EasyEdge. Co daje? Precyzyjnie przytniesz trawę rosnącą przy ścianie czy płocie. Tę niezawodną kosiarkę elektryczną poprowadzisz bez wysiłku, bo waży jedynie 15 kg.

Ocena produktu: 9.26/10

Dedra DED8708

Sprzęt ze składanym uchwytem ułatwiającym przechowywanie. Jeśli nie masz zbyt wiele wolnej przestrzeni w szopie, nie zawiedziesz się. Szerokość koszenia wynosi 38 cm, dlatego to właściwa kosiarka elektryczna na mały trawnik. Dedra DED8708 zapewni Ci łatwe manewrowanie i wygodne prowadzenie, za co odpowiadają duże koła.

Moc silnika wynosi 1600 W, a pojemność dołączonego do urządzenia kosza to 40 l. Wiedz, że wysokość koszenia samodzielnie wyregulujesz, zależnie od potrzeb. Dostępny zakres osiąga solidne 20 – 70 mm. Ustawiasz ten parametr centralnie. Ta dobrze oceniana kosiarka elektryczna cechuje się solidnością. Wykonano ją z porządnego tworzywa.

Łatwo przeniesiesz sprzęt w inne miejsce. Wpływa na to nie tylko duży uchwyt w dolnej części obudowy. Znaczenie ma też niewielka waga, czyli 12 kg. Dedra DED8708 to polecane urządzenie koszące dla początkujących z uwagi na nieskomplikowaną, intuicyjną obsługę. Wyposażono je w solidne noże wykonane z dobrych gatunkowo materiałów.

Ocena produktu: 9.16/10

Handy KC1500

Trwała kosiarka elektryczna do 500 zł z 40-litrowym koszem i szerokością koszenia 36 cm. Nadaje się do pielęgnacji trawnika użytkowego, jak też ozdobnego. Prosta konstrukcja i lekkość sprawiają, że to dobry wybór dla ogrodników bez wielkiego doświadczenia. Zdziwisz się, jak wygodnie prowadzi się sprzęt. Wysokość uchwytu wyregulujesz, unikając pochylania się nad urządzeniem.

Ranking kosiarek elektrycznych uwzględnił ten model też z kilku innych powodów. Musisz wiedzieć, że to sprzęt z termicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym. Praca z nim będzie w pełni bezpieczna. Rączkę starannie wyprofilowano, więc pewnie ją chwycisz. Złożysz ją na czas przechowywania i przewożenia kosiarki.

Materiał wykonania konstrukcji stanowi wytrzymałe tworzywo sztuczne. Nie będziesz się martwić o zniszczenia w wyniku częstego użytkowania. Handy KC1500 to mała kosiarka elektryczna, ale bardzo praktyczna. Do koszenia trawy na prywatnej posesji sprawdzi się bez zarzutu. Zamontowane w podstawie duże koła ułatwią Ci manewrowanie.

Ocena produktu: 9.02/10

Faworyt JV 1200

Tania kosiarka elektryczna na ograniczony budżet. Oferuje osiową, 3-stopniową regulację wysokości koszenia w zakresie 25 – 55 mm. Poza wyrzutem do kosza skorzystasz z opcji wyrzutu bocznego. Dopasujesz sposób działania urządzenia do własnych potrzeb. Zwróć uwagę na duże koła. Ułatwią prowadzenie sprzętu i zmniejszą opory toczenia.

Szerokość koszenia wynosi 32 cm. Będzie to porządna kosiarka elektryczna do małego ogrodu czy wąskiej działki. W zestawie otrzymasz 35-litrowy kosz na trawę wykonany z tworzywa sztucznego. Wygodnie go zdemontujesz i opróżnisz, trzymając za uchwyt w jego górnej części. Zachowasz porządek na swojej posesji.

Ta czerwono-czarna kosiarka elektryczna do 400 zł waży nieco ponad 10 kg. To lekki sprzęt, dzięki któremu przekonasz się, że dbanie o trawnik nie musi być przykrym obowiązkiem. Zauważ, że wyregulujesz tu nie tylko wysokość koszenia, ale i położenie uchwytu. Nie ma znaczenia, ile masz wzrostu, unikniesz mocnego pochylania się nad urządzeniem.

Ocena produktu: 8.97/10

Jaką kosiarkę elektryczną wybrać?

Czym charakteryzują się najlepsze kosiarki elektryczne? Jakie parametry musisz zweryfikować, żeby kupić niezawodny sprzęt?

Pomogę Ci w znalezieniu odpowiedzi na te i podobne pytania. Wszystko, co odgrywa ważną rolę przy zakupie, zebrałem w jednym miejscu.

Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o kosiarkach elektrycznych!

Moc

Od tego parametru zależy przeznaczenie sprzętu. Pewnie się domyślasz, że im mocniejszy silnik, tym większa może być powierzchnia do koszenia. Przyjmuje się, że urządzenia do 1400 W to dobry wybór do ogrodu ok. 200 metrów kwadratowych.

Jeśli masz nieco większą posesję, do 400 metrów kwadratowych, wybierz kosiarkę elektryczną z silnikiem 1600 W. Wiedz, że producenci oferują też jeszcze mocniejsze sprzęty, 1800 – 2000 W. Sprawdzają się w ogrodach mających ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni.

Jak widzisz, pod tym względem musisz dopasować urządzenie do wielkości terenu, który chcesz kosić. Jeżeli to uczynisz, i nie przepłacisz, i nie nabędziesz zbyt słabego sprzętu.

Wysokość i szerokość koszenia

Kolejne sprawy techniczne, których nie warto lekceważyć. Jeżeli je pominiesz, istnieje duże ryzyko, że wybierzesz niewłaściwą kosiarkę elektryczną. Wtedy dbanie o trawnik na pewno nie będzie sprawiać Ci przyjemności.

Zacznijmy od wysokości koszenia. Sporo urządzeń oferuje jej regulację. Jeśli uważnie przeanalizujesz mój ranking kosiarek elektrycznych, zobaczysz, że zakres bywa różny.

Dolna granica to najczęściej 20 lub 25 mm. Z kolei górna to 55 – 80 mm, zależnie od sprzętu. Podpowiem Ci, że im więcej kosztuje urządzenie, tym zazwyczaj szerszy zakres wysokości koszenia.

Nie zapomnij o sprawdzeniu, w jaki sposób zmienia się ten parametr. Najlepszy wybór to centralna dźwignia. W tańszych sprzętach musisz zmieniać wysokość koszenia przy każdym kółku, co bywa uciążliwe.

Szerokość koszenia także bywa różna, od 32 cm do nawet 46 cm. Jeśli masz wątpliwości, która kosiarka elektryczna będzie właściwa, uwzględnij powierzchnię trawnika. W dużym ogrodzie potrzebujesz szerszego urządzenia, bo wtedy szybciej wykonasz pracę.

Oczywiście pamiętaj też o takich kwestiach jak obecność różnych przeszkód. Mam tu na myśli np. rabaty z kwiatami, grządki z warzywami czy krzewy ozdobne. Bardzo szerokim sprzętem będzie Ci trudno między nimi manewrować, zatem weź to pod uwagę.

Z napędem czy bez?

Szukając idealnego urządzenia, sporo osób weryfikuje obecność napędu. To dodatek, który pozytywnie wpływa na komfort pracy. Kosiarka elektryczna z napędem jest łatwiejsza w prowadzeniu, ponieważ nie musisz jej pchać.

Niemniej będzie nieco cięższa niż model pozbawiony tego udogodnienia. Coś za coś. Raczej zrezygnuj z napędu, jeśli masz trawnik z wieloma zakamarkami, ciasnymi przejściami i zakrętami. Trudno będzie Ci manewrować i nie docenisz w pełni takiego rozwiązania.

Kosz na trawę

Koszenie z koszem jest wygodne, bo skoszone źdźbła nie zostają na ziemi. Dlatego oszczędzisz czas na ich grabienie.

Wystarczy, że po napełnieniu opróżnisz kosz i kontynuujesz pracę (lub ją kończysz, zależnie od sytuacji). To, ile trawy pomieści, zależy od jego pojemności. Zwykle to 40 – 60 litrów, choć zdarzają się też mniejsze wersje, ok. 35 litrów.

Mniejszy kosz trzeba częściej opróżniać, ale za to okaże się lżejszy w przenoszeniu. Zastanów się więc, na czym Ci zależy.

Zwróć również uwagę na materiał wykonania. W tańszych kosiarkach elektrycznych będzie to tworzywo sztuczne. W droższych sprzętach często łączy się je z lekką, przewiewną tkaniną siateczkową.

Funkcje

Tak, kosiarka elektryczna służy do koszenia trawy. Niemniej musisz przy tym pamiętać, że może robić to na różne sposoby. Przycinanie trawnika z wyrzutem do kosza to często tylko jedna z kilku dostępnych opcji.

Polecane kosiarki elektryczne oferują także:

  1. Wyrzut boczny – tryb pracy bez kosza. Skoszone źdźbła wyrzucane są na bok, przez specjalny otwór w korpusie.
  2. Wyrzut tylny – kolejny tryb bez kosza. W tym wypadku trawa wyrzucana jest do tyłu, pod nogi osoby prowadzącej urządzenie.
  3. Mulczowanie – kosiarka elektryczna mieli źdźbła i następnie rozrzuca je na trawniku. To naturalny nawóz, a jednocześnie ochrona trawy przed wypaleniem przez mocne słońce.

Na tym nie koniec. Nierzadko spotkasz inne funkcje, podnoszące poziom bezpieczeństwa w czasie koszenia. Przykład to system blokady ostrza. Za pomocą specjalnego uchwytu szybko zablokujesz kosiarkę. Przydatny dodatek po najechaniu na kamień, gałąź czy podobną przeszkodę.

Nie pomijaj również takich udogodnień jak wskaźnik napełnienia kosza. Niby nic wielkiego, ale jak wiele ułatwia. Nie przerywasz koszenia, żeby zajrzeć do kosza i sprawdzić, czy trzeba go już opróżnić. Wskaźnik o wszystkim Cię poinformuje.

Korpus

Do wyboru masz dwie główne opcje, czyli korpus stalowy lub z tworzywa sztucznego. Pierwszy wariant zarezerwowany jest dla droższych urządzeń. Wykazuje większą odporność na uszkodzenia, to sprawdzony wybór do intensywnej eksploatacji.

Oczywiście obudowa ze stali nie jest pozbawiona wad. Sprawia, że kosiarka elektryczna waży więcej, co może utrudnić Ci jej swobodne przenoszenie czy manewrowanie w ciasnych miejscach.

Wiedz, że nie musisz się bać korpusu z tworzywa sztucznego. Jeżeli będzie to dobry gatunkowo plastik, nie zniszczy się przesadnie szybko. Gdy zachowasz ostrożność, unikniesz niespodziewanych uszkodzeń. Taki sprzęt będzie lżejszy, łatwiej podjedziesz nim pod górkę.

Komfort pracy

Zależy od kilku czynników. Pierwszy to koła. Im większe, tym wygodniejsze prowadzenie kosiarki elektrycznej. Bez trudu poradzisz sobie nawet na wybojach, bo kółka nie będą zostawać w dziurach. Zwróć uwagę, że niektórzy producenci dbają o ich specjalny profil. Wszystko po to, żeby za mocno nie ugniatać trawnika i go nie niszczyć.

Kolejna kwestia to uchwyt do prowadzenia sprzętu. Najlepiej, żeby kosiarka elektryczna pozwalała na regulację jego wysokości. Wtedy dopasujesz wszystko do swojego wzrostu. Praca będzie przyjemniejsza i mniej męcząca dla pleców oraz ramion.

Uchwyt bywa składany. Wtedy łatwiej przechowasz sprzęt. Ranking kosiarek elektrycznych zawarł kilka urządzeń, które coś takiego zapewniają.

Na komfort użytkowania wpływa też poziom generowanego hałasu. Niektóre marki stosują nowoczesne technologie, aby obniżyć głośność pracy swoich kosiarek elektrycznych do wartości poniżej 90 dB.

Przyznasz, że wtedy pielęgnacja trawnika staje się trochę łatwiejsza. Nie będziesz też w tak dużym stopniu zakłócać spokoju domowników oraz sąsiadów.

Gdy wiesz, że będziesz używać urządzenia nie w jednym, a kilku miejscach, postaw na takie z dużym uchwytem do przenoszenia. Inna ciekawa opcja to możliwość ustawienia kosiarki elektrycznej w pionie podczas przechowywania i konserwacji.

Kosiarka elektryczna – Ceny

Zdaję sobie sprawę, że parametry to nie wszystko. Dla większości ważnym aspektem jest też cena i właściwie nie ma się czemu dziwić. Chyba nie chcesz przepłacać, prawda?

Przygotowałem więc porównanie kosiarek elektrycznych dostępnych na rynku pod kątem cen. Pozbędziesz się wątpliwości, co oferują poszczególne sprzęty, i zdecydujesz, która opcja jest dla Ciebie.

Uzgodnijmy najpierw, ile średnio trzeba przeznaczyć na zakup tego typu urządzenia. To przedział między 300 a 2000 zł. Najtańsze są kosiarki elektryczne za 300 – 600 zł.

W tej kwocie dostajesz korpus z tworzywa, ale niczego się nie obawiaj. Mimo wszystko urządzenia zapewniają sporą moc. Sprawdzą się do małych, a czasami też średniej wielkości ogrodów. Oczywiście nie spodziewaj się np. mulczowania czy wyrzutu bocznego, to rzadkość.

Niemniej zwykle w komplecie dostajesz praktyczny kosz na trawę, choć o mniejszej pojemności. Ograniczony będzie ponadto zakres wysokości koszenia, szerokość też nie należy tu do imponujących. Podsumowując, to proste urządzenia dla początkujących i mało wymagających.

Gdy zainwestujesz 600 – 1000 zł, dostaniesz więcej. Mam tu na myśli nie tylko dodatkowe funkcje koszenia czy szerszy zakres regulacji wysokości przycinania trawy. To również solidniejsza obudowa, większy kosz i mocniejszy silnik.

Tym samym są to odpowiednie kosiarki elektryczne do działek i ogrodów o sporej powierzchni. Zwykle otrzymujesz dodatkowe zabezpieczenia. Wiedz, że regulacja wysokości koszenia jest centralna, więc zmienisz ją za pomocą jednej dźwigni. Poza tym w takim budżecie łatwo znajdziesz propozycje od renomowanych marek.

Kosiarki elektryczne za ponad 1000 zł, czyli najdroższe, to bardzo duża moc i solidne wykonanie. Korpus najczęściej będzie ze stali, pozytywnie zaskoczysz się też szerokością cięcia. Ta potrafi wynosić nawet 46 cm.

Jeśli wahasz się, jaka kosiarka elektryczna sprawdzi się w obszernym ogrodzie, zwykle najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sprzętu z tego przedziału. To urządzenia popularnych producentów, przeważnie wyposażone w nowoczesne funkcje jak możliwość cięcia bardzo blisko ścian i ogrodzenia.

Oczywiście mulczowanie czy wyrzut boczny to tutaj niemal standard. Co więcej, kosiarki elektryczne z górnej półki coraz częściej zapewniają napęd.

Musisz się zastanowić, jakimi cechami ma wyróżniać się Twój wymarzony sprzęt. Nie zawsze konieczne jest w inwestowanie w najdroższe urządzenie. Pamiętaj, że w malutkim ogródku nie wykorzystasz w pełni potencjału bardzo mocnej kosiarki elektrycznej z napędem.

Jakiej firmy kosiarka elektryczna?

Na pewno udało Ci się już zauważyć, jak wielu producentów ma w swojej ofercie kosiarki elektryczne. Niemniej nie wszyscy są godni zaufania, warto o tym pamiętać. Dlatego postanowiłem jeszcze bardziej ułatwić Ci podjęcie decyzji zakupowej.

Przygotowany przeze mnie ranking kosiarek elektrycznych uzupełniają poniższe informacje. Opisuję tu krótko, które marki zyskały uznanie konsumentów i dlaczego.

Zacznijmy od jednego z najbardziej popularnych i znanych producentów. To Makita, bez wątpienia dobrze znana majsterkowiczom, jak i profesjonalistom. Proponowane przez tę markę kosiarki cechuje duża moc, innowacyjne technologie i wytrzymałość. Jeśli masz większy trawnik wymagający starannej pielęgnacji, nie zawiedziesz się.

Użytkownicy świetnie oceniają także kosiarki elektryczne firm: NAC, Bosch oraz Dedra. Tak, to kolejne marki oferujące różnego rodzaju sprzęty do majsterkowania i nie tylko. Jestem przekonany, że wśród nich jest dobra kosiarka elektryczna dla Ciebie.

To solidnie wykonane urządzenia ze sporym koszem i szeroką regulacją wysokości cięcia. Znajdziesz ponadto miękki, składany uchwyt, cicho pracujący silnik oraz rączkę do przenoszenia.

Bez zarzutu wypadają sprzęty od takich marek jak Graphite i Ryobi. Przeważnie są przystosowane do pracy w średniej wielkości ogrodach. Nie będziesz narzekać na zakres regulacji wysokości koszenia. Zwróć też uwagę, że często masz możliwość precyzyjnego cięcia trawy blisko krawędzi.

Nie wiesz, jaka kosiarka elektryczna będzie dobra, jeżeli Twój budżet jest ograniczony? Proponuję coś od marki Handy, Parkside z Lidla lub Faworyt. To dobra jakość idąca w parze z rozsądną ceną. Na mniejszy trawnik taki sprzęt będzie w sam raz, niczego się nie obawiaj.

Pamiętaj, że nawet w tym wypadku masz do dyspozycji takie udogodnienia jak regulowana wysokość cięcia. Po prostu zakres będzie mniejszy.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaka kosiarka elektryczna o dużej mocy najszybciej i najprecyzyjniej skosi Twój trawnik. Zaprezentowałem Ci świetną ekipę urządzeń tego typu, w dodatku z różnych segmentów cenowych. Nie musisz pytać o najlepszą kosiarkę na prąd na forum czy grupach.

Jeżeli masz dodatkowe pytanie lub własną opinię, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Obawiasz się ograniczenia w postaci kabla? Znajdzie się pewne rozwiązanie. Stanowi je dobra kosiarka akumulatorowa. W porównaniu do tradycyjnego modelu elektrycznego korzysta z akumulatora, zapewniając ogromną mobilność.

Jeszcze inny rodzaj zasilania, o ile można to tak tu nazwać, niosą za sobą sprzęty, które pokazuje ranking kosiarek spalinowych. Tradycyjne, ale wciąż popularne i praktyczne podejście do tematu koszenia trawy.

Większe możliwości, a przy okazji szerszą wielofunkcyjność, oferują najlepsze traktorki ogrodowe. Coś na duży trawnik na kilkadziesiąt arów. I nie tylko na trawnik, ale i na podjazd, bo niektóre modele oferują opcjonalny pług do odśnieżania.

W ogóle nie chcesz tracić czasu i sił na koszenie? Znam na to pewien sposób, choć… nie taki tani. Chodzi o ranking robotów koszących. To autonomiczne sprzęty, które pracują samodzielnie, od razu mulczując, co także stanowi duży plus.

Nie zapomnij także o swoim żywopłocie, tujach czy innych roślinach. Najlepsze elektryczne nożyce do żywopłotu staną się wtedy obowiązkowym narzędziem ogrodowym.

Przydać może Ci się też dobra wypalarka i opalarka do chwastów. Nie kosztuje wiele, a stanowi świetny oręż do walki z mchem, trawą w kostce czy właśnie chwastami.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments