W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking kosiarek spalinowych 2024 (z napędem)

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 lipca 2024
Komentarze:  0

Ranking kosiarek spalinowych z napędem pokaże Ci mocne i niezawodne urządzenia. Skoszenie nawet dużych powierzchni nie zabierze Ci zbyt wielu sił. Jako że sam stałem kilka razy przed tym wyborem, wyróżniłem topowe kosiarki z silnikami spalinowymi. Przetrwają wiele sezonów, doprowadzając Twój ogród do porządnego stanu. Poznaj poniższą klasyfikację, przeczytaj recenzje i wybierz raz, a dobrze!

Ranking kosiarek spalinowych - Jaka najlepsza?

Ranking kosiarek spalinowych 2024 - TOP 7

Makita PLM4628N

Najlepsza kosiarka spalinowa z napędem, która wygrywa ranking, to Makita PLM4628N. Nie wymaga mocnego pchania. Porusza się z dużą lekkością, więc nie włożysz ogromu sił w koszenie większego trawnika. Producent sugeruje ten model do ogrodów 1000 m2, lecz uważam, że nie docenia swojego sprzętu. W końcu drzemie w nim znakomity silnik 4-suwowy Briggs & Stratton 500E. Wybór na lata!

Zwłaszcza że stalowa obudowa nie wykazuje tendencji do rdzewienia. Szerokość cięcia osiąga 46 cm, a wysokość wyregulujesz w zakresie 25 – 75 mm. Prędko poradzisz sobie z wyższą trawą, Makita nie dławi się na niej. Ścinki trafią do pojemnego kosza 60 l ze wskaźnikiem zapełnienia. To również profesjonalna kosiarka spalinowa z mulczowaniem. W tym trybie od razu nawieziesz trawnik.

Duży ogród wcale nie oznacza dużego problemu z koszeniem – coś o tym wiem. Wystarczy, że zamówisz taki sprzęt jak Makita PLM4628N. To bardzo mocna kosiarka spalinowa z rewelacyjnym silnikiem. W dodatku topowo wykonana w każdym calu. Nie widzę w niej słabych stron, poważnie.

Ocena produktu: 9.93/10
Honda HRG 466C1 SKEP

Bardzo dobra kosiarka spalinowa na duże powierzchnie. Honda HRG 466C1 SKEP korzysta z mocnego, 4-suwowego silnika 4,4 KM tej samej marki. Spodoba Ci się od samego początku, zaczynając od łatwego rozruchu. Szerokość cięcia 46 cm ułatwi Ci manewrowanie w trudniej dostępnych obszarach, jak i koszenie otwartych przestrzeni. To zwinna, prestiżowo wykonana kosiarka ogrodowa.

Przy okazji wyróżnia się kilkoma cechami. System ostrzy zawiera górny nóż do wstępnego koszenia i dolny do precyzyjnego rozdrabniania pokosu. Doprowadzisz trawnik do wybornego stanu, nie musząc tak często opróżniać kosza 55 l. Możesz nawet ustalić, w jakim stopniu ma być zapełniony. Co później? Przełączysz się na mulczowanie. Nie montujesz do tego żadnej przystawki!

Nie ma co ukrywać – czuć tu jakość, to w końcu Honda, a więc legenda z tej kategorii. Zastanawiając się, jaka kosiarka spalinowa nada się do dużego ogrodu, rozważ ten model. Poza tym przekonuje kompaktowa, a solidna konstrukcja. Co za tym idzie, to jednocześnie kosiarka do małego trawnika.

Ocena produktu: 9.69/10
Stiga Combi 753 V (2L0537838/ST2)

Duża kosiarka spalinowa z silnikiem Honda GCVx170 o pojemności 167 cm3. Coś na wyjątkowo duże trawniki, nawet powyżej 1500 m2 (szerokość koszenia to 51 cm). Stiga Combi 753 V oczaruje Cię kilkoma ciekawymi cechami. W trakcie koszenia zmienisz kąt i wysokość uchwytu. Bez przeszkód skosisz przestrzeń wzdłuż ścian lub pod krzewami. Tuje i iglaki nie spowodują już skaleczeń na dłoniach.

Uchwyt pokryto przyjemnym, miękkim materiałem. Komfortowo poprowadzisz ten sprzęt. Niedaleko kierownicy znalazła się specjalna dźwignia. Posłuży Ci do regulacji prędkości, co rzadko się zdarza. Tym samym możesz zmienić głośność pracy. No i przede wszystkim dostosować wydajność do specyfiki terenu. Duże koła świetnie pokonują wyboje, a regulacja wysokości cięcia to imponujące 22 – 80 mm.

Najlepsza kosiarka spalinowa na duże powierzchnie? Wiele osób uważa, że to właśnie Stiga Combi 753 V. Mocny sprzęt z markowym silnikiem i kilkoma innowacjami. Ranking kosiarek spalinowych musiał uwzględnić tę maszynę z pojemnym koszem i mulczowaniem.

Ocena produktu: 9.66/10
Hortmasz HKS 550 NH

Dobra kosiarka spalinowa do 2000 zł na nierówny teren czy do wysokiej trawy. Hortmasz HKS 550 NH nie postawi przed Tobą większych ograniczeń, kosząc na 51 cm szerokości i w wysokości 25 – 80 cm (z 6-stopniową regulacją centralną). Wyróżniają ją także duże koła oraz silnik Honda GCVx170. Ta profesjonalna kosiarka z napędem poradzi sobie z zarośniętą działką, która długo nie była koszona.

Tekstylny, łatwo zakładany kosz mieści aż 70 l pojemności. Nie wymusi na Tobie częstszego wysypywania ścinek. Przekona Cię też wykonanie. Producent użył chociażby wytłoczki z blachy stalowej. Ogólnie nic tu nie trzeszczy ani nie lata, Hortmasz HKS 550 NH to solidnie spasowana maszyna na wiele sezonów. Waży swoje, ale za sprawą napędu i rozsądnego wyważenia używanie jej to prosta czynność.

Jaka kosiarka spalinowa ma wystarczającą moc i konstrukcję na potężny trawnik? W mojej opinii Hortmasz HKS 550 NH pasuje do takich wymagań. Bezproblemowo zapala, a następnie precyzyjnie kosi trawę bez strzępienia jej i dławienia się ścinkami. Do tego nie kosztuje fortuny.

Ocena produktu: 9.55/10
Riwall PRO RPM 5190

Według wielu porównywarek Riwall PRO RPM 5190 to najmocniejsza kosiarka spalinowa z napędem. Jej silnik osiąga szalone 9 KM mocy oraz 196 cm3. Mimo to uchwyt nie przenosi drgań, gwarantując Ci komfortowe koszenie. Łożyskowane koła bez trudu poruszają się po wyboistym terenie, a szerokość koszenia obejmuje 51 cm. Nie ma się co dziwić, że producent sugeruje tereny nawet na 2500 m2.

Wiesz, co jest w tym najlepsze? To tania kosiarka spalinowa za ok. 1100 zł. Hit cenowy, który zdobywa tysiące pozytywnych opinii. Maszyna łatwo odpala, ma zapasowy nóż, mulczowanie, deflektor do wyrzutu bocznego i nie zużywa wcale za dużo paliwa. Równo wystrzyże Twój trawnik i nic jej nie zdławi. Wysokość cięcia to 25 – 70 mm, lecz praktyczne testy pokazują, że jeszcze wyższa trawa to nie problem.

Rozglądasz się za tanią i dobrą kosiarką elektryczną? Mimo niższego budżetu masz ogromny ogród do skoszenia? Proszę bardzo, zamów Riwall PRO RPM 5190, a zapomnisz o długotrwałym skracaniu trawnika. Zestawienie byłoby do niczego bez tego rewelacyjnego sprzętu.

Ocena produktu: 9.43/10
Parkside PBRM 51 A1

Parkside PBRM 51 A1, czyli polecana kosiarka spalinowa z Lidla. Jak równy z równym rywalizuje z maszynami popularniejszych producentów. Wyposażono ją w mocny silnik 4-suwowy 4,1 KM, który radzi sobie na dużym, zaniedbanym trawniku. Szybko odpalisz sprzęt za pomocą linkowego rozrusznika. Szerokość cięcia stoi na poziomie 51 cm, a wysokość obejmuje 25 – 75 mm.

Napęd ułatwi Ci poruszanie się po nachylonym terenie. Bieżnik kół nie niszczy trawy, a kosz na odpady osiąga 65 l pojemności. Montaż urządzenia to małe piwo, nie musisz być złotą rączką, aby sobie z tym prędko poradzić. Urządzenie kosztuje swoje, lecz wpływa na to także niezawodność. Obudowa nie jest bardziej narażona na odkształcenia. Sam silnik nadaje się do dłuższej pracy ciągłej.

Szukasz skutecznej maszyny na duże powierzchnie? W takim razie pomyśl o nabyciu Parkside PBRM 51 A1 z Lidla. Ranking kosiarek zyskał na wyróżnieniu jej. Sprawi, że każdy trawnik zacznie estetycznie wyglądać. Ty natomiast nie stracisz za dużo sił bądź czasu na uzyskanie takiego efektu.

Ocena produktu: 9.33/10
NAC LS55-196-HSD-LI

Mała kosiarka spalinowa do 1500 zł na gęściej obsadzony ogród. NAC LS55-196-HSD-LI usprawni jazdę wokół różnych nasadzeń. Szerokość ścinania trawy wynosi 42 cm, a wysokość nadal ustawisz w szerokim zakresie 25 – 75 mm. NAC produkuje własne silniki, a jeden z nich tutaj trafił. Dobija do 3000 obrotów na minutę, a jego pojemność to 146 cm3. Dobre osiągi w tej cenie i przy kompaktowych gabarytach.

Zastosowany napęd nie ciągnie jak pitbull na smyczy. Działa łagodnie, co pasuje wielu osobom. Bez większego wkładu sił zapanujesz nad tą maszyną ogrodową. Pojemność siatkowanego kosza to 40 l, co sugeruje użytek tak do 1000 m2. Nie zabrakło praktycznych funkcji. To lekka kosiarka spalinowa z mulczowaniem, więc zmieli trawę. Zawiera nawet szybkozłącze na węża ogrodowego.

Jaka kosiarka spalinowa do małego ogrodu? NAC LS55-196-HSD-LI to rewelacyjna propozycja. Zamów ją, gdy masz mniejszy lub bogato udekorowany roślinami trawnik. Tak zwinny i zgrabny sprzęt ułatwi Ci rutynowe koszenie trawy. Zaoszczędzony czas przeznaczysz na coś innego.

Ocena produktu: 9.19/10

Najlepsze kosiarki spalinowe - Ranking 2024

Kosiarka spalinowa Makita PLM4628N

Kosiarka spalinowa Makita PLM4628N

Makita PLM4628N to wydajna kosiarka spalinowa na dużych kołach. Nada się się do większego ogrodu i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba precyzyjnego przycięcia trawy. Co więcej, nie tylko kosi, ale też mulczuje i zbiera liście. Ponadto zachwyci Cię jej jakość wykonania premium.Kosiarka spalinowa do każdego ogrodu

Śmiała teza, prawda? W końcu ogrody potrafią być całkowicie różne. Mam jednak podstawy co do tego, aby twierdzić, że Makita PLM4628N wszędzie się sprawdzi. Przede wszystkim drzemie w niej 4-suwowy silnik Briggs & Stratton 500E. Pracuje płynnie również na gęstszych, po prostu zapuszczonych trawnikach.

Ostrze tnące obejmuje 46 cm szerokości. Rozsądna wartość. Z jednej strony dostaniesz się w różne zakamarki, np. między tuje czy inne nasadzenia. Z drugiej szybciej skosisz większe, otwarte przestrzenie. To jak najbardziej bardzo dobra kosiarka spalinowa na duży trawnik. Pragnąc oszczędzić czas, spodoba Ci się.

Zwróć uwagę na duże, solidnie wykonane koła. Nic sobie nie robią z wybojów. Pewnie poprowadzisz maszynę po nierównym terenie. Profil kół nie zniszczy trawy, a ostre noże nie strzępią jej. W efekcie uzyskasz piękną zieloną murawę. Wysokość cięcia ustawisz w szerokim zakresie (25 – 75 mm) i aż 7-stopniową regulacją.

Producent twierdzi, że to sprzęt na 1000 m2, ale w mojej opinii nawet 2 razy większy obszar też wchodzi tu w grę. Nie takimi modelami kosiłem ok. 1400 m2 zielonego obszaru przy domu. To profesjonalna kosiarka spalinowa do długotrwałej pracy… która i tak pewnie okaże się dla Ciebie dużo szybsza, niż myślisz.

Wygodne koszenie

Rzecz jasna nie zabrakło napędu. Zresztą mój ranking kosiarek spalinowych uwzględnia wyłącznie takie urządzenia. Makita PLM4628N to zatem samobieżna kosiarka spalinowa. Osiąga prędkość 3,6 km/h. Docenisz ten fakt, kosząc pod górkę. Nie stracisz na to zbyt wielu sił.

Obstawiam, że do gustu przypadnie Ci regulowana rękojeść (3 pozycje do wyboru). Ustawisz ją tak, jak Ci pasuje. Tym samym unikniesz dyskomfortu i nadmiernego bólu nadgarstków bądź pleców. To solidnie wykonana kosiarka z wieloma elementami ze stali, lecz nie waży wcale przesadnie dużo. Ponadto nie rdzewieje.

Wspominałem Ci już o dużych kołach, ale muszę coś jeszcze o nich dopowiedzieć. Otóż spoczywają na łożyskach kulkowych. W efekcie bardzo płynnie się przemieszczają. Nie spotkasz z ich strony jakiegoś uporczywego oporu. Koszenie nieco wilgotnej trawy pójdzie Ci sprawniej, a co dopiero suchego trawnika.

To kosiarka spalinowa z koszem 60 l. Zauważysz wskaźnik zapełnienia. Nie schylasz się niepotrzebnie, aby sprawdzić, kiedy opróżnić kosz. A może w ogóle nie chcesz go używać? Proszę bardzo! W zestawie nie brakuje mulczera. Ścinki od razu użyźnią glebę. Skorzystasz także z wyrzutu bocznego. Pełna swoboda, prawda?

Kosiarka spalinowa Honda HRG 466C1 SKEP

Kosiarka spalinowa Honda HRG 466 SKEP

Honda HRG 466C1 SKEP to jedna z tych maszyn, która pokazuje, że koszenie może być przyjemne. Masz przed sobą wysokiej klasy kosiarkę spalinową z napędem i mocnym silnikiem produkcji tej japońskiej marki. W tym wypadku nawet system ostrzy wybija się ponad standard dla droższych kosiarek. Poznaj szczegóły!Wydajna i bezpieczna kosiarka do trawy

Jeżeli znasz trochę kategorię kosiarek spalinowych, pewnie wiesz, że Honda produkuje silniki również dla innych marek. To bardzo mocny gracz na tym rynku. Trudno się dziwić, że ich sprzęty są tak dopracowane. Honda HRG 466C1 SKEP utrzymuje płynność pracy na wyższej trawie czy chwastach. Uprzyjemni Ci koszenie.

Uznaję ją za odpowiednią kosiarkę do dużych powierzchni. Szerokość cięcia wynosi 46 cm, a wysokość skracania trawy oferuje pokaźną regulację. Jeśli Twój trawnik długo nie widział z bliska kosiarki, Honda go okiełzna. Silnik dobija do 4,4 KM mocy oraz 2950 obrotów na minutę. Kosz mieści z kolei 55 l.

Nie samymi parametrami wyróżnia się ten model. Kosi w inteligentny sposób. Górny nóż skraca trawę, a dolny jeszcze bardziej rozdrabnia źdźbła. Finalnie ujrzysz bardzo drobno zmieloną trawę w koszu, co zwiększa jego realną pojemność. Rzadziej go opróżniasz, zatem nie stracisz czasu i sił.

Co do bezpieczeństwa, producent zastosował specjalny mechanizm. Skutkuje zatrzymywaniem noży po 1/4 obrotu. Dla Ciebie oznacza to momentalne zastopowanie pracy, więc ekspresowo zareagujesz. Nie ma tu większego opóźnienia.

Koszenie na różne sposoby

Ta polecana kosiarka spalinowa z napędem potrafi mulczować… i to w hybrydowy sposób. Wszystko za sprawą dźwigni Clip Director do zmiany trybu pracy. Nie potrzebujesz tu klina czy przystawki. Nie przeznaczysz czasu na montaż dodatkowej części, gdy nagle chcesz zmienić tryb na mulczowanie.

Ciekawe, rzadko spotykane rozwiązanie. Być może w Twoim ogrodzie znajdują się bardziej jałowe obszary. Takie, które korzystnie byłoby użyźnić naturalnym nawozem w postaci ściętej trawy. Z Honda HRG 466C1 SKEP zajmiesz się tym bez straty czasu na demontaż kosza i montaż mulczera. Sprytne, co nie?

Oprócz zbierania bądź mielenia trawy ta spalinowa kosiarka z ostrymi nożami może ją rozrzucać. W tym wypadku również nie musisz nic zmieniać w jej budowie, a jedynie użyć magicznej dźwigni. Najlepsze kosiarki powinny oferować coś ekstra, a Honda wpisuje się w to założenie!

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 V (2L0537838/ST2)

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 753 V (2L0537838/ST2)

Czy ogrodowa kosiarka spalinowa może być innowacyjna? Jak najbardziej! Udowadnia to Stiga Combi 753 V, czyli jedna z najlepszych kosiarek z silnikiem spalinowym i napędem. Wyregulujesz w niej mnóstwo rzeczy, nawet prędkość pracy! W poniższej recenzji zawarłem szczegóły na ten temat.Przydatne regulacje

Patrząc na topowe kosiarki spalinowe, mocny silnik i porządne wykonanie to dopiero podstawy. Istotne, aby maszyna na każdym kroku ułatwiała Ci koszenie trawy. Stiga Combi 753 V robi to na wiele sposobów. Spójrz na jej specyficzny uchwyt Fulcrum. Pokryto go antypoślizgowym materiałem, lecz to nie wszystko.

Okazuje się, że w łatwy sposób (i w trakcie pracy z tym sprzętem) zmienisz kąt lub wysokość kierownicy. Co Ci to da? Bezpieczniejsze koszenie np. przy tujach czy różnych krzewach bądź obiektach. Ustawisz kierownicę tak, aby ściąć trawę chociażby pod jakimś niższym drzewkiem. Nie uszkodzisz swoich dłoni.

Poza tym w dokładny sposób dopasujesz pozycję uchwytu do własnej sylwetki. Zniwelujesz ryzyko bólu kręgosłupa po koszeniu. Całkiem blisko uchwytu producent dorzucił wariator do zmiany prędkości. Super sprawa, gdyż nie zawsze potrzeba maksymalnych obrotów przy wysokim hałasie. Tutaj masz w tym wybór.

Przechodząc do bardziej klasycznych regulacji, ta dotycząca wysokości cięcia wynosi 22 – 80 mm. Trudno znaleźć jeszcze szerzej regulowaną wartość w tym parametrze. Stiga Combi 753 V sprawdza się jako mocna kosiarka spalinowa do wysokiej trawy. Skracanie jej pójdzie Ci dużo szybciej niż do tej pory!

Kosiarka spalinowa na rozległy teren

Do maszyny trafił ceniony silnik 4-suwowy Honda GCVx170 o pojemności 167 cm3 i mocy 3,3 kW. Nie notuje spowolnień działania na gęstszych, bardziej zaniedbanych trawnikach z chwastami. Do zbiornika wlejesz 0,95 l paliwa, a szerokość cięcia to aż 51 cm. Nie najeździsz się zbyt długo z tak szeroką kosiarką.

60-litrowy kosz zawiera wskaźnik napełnienia. Nie musisz go otwierać, aby sprawdzić, ile spoczywa w nim ścinek. Zresztą Stiga Combi 753 V może się zamienić w kosiarkę bez kosza, a za to z mulczowaniem lub wyrzutem z tyłu bądź z boku. Prosto dostosujesz tryb pracy do oczekiwań.

Wszystkie te cechy sprawiają, że mówimy o doskonałej kosiarce do dużego ogrodu, spokojnie powyżej 1000 m2, a pewnie i na 2000 m2. Jeżeli masz dość czasochłonnego koszenia dużego trawnika, ta maszyna przyspieszy to zadanie. Dlatego też trafiła do rankingu kosiarek spalinowych z napędem.

Kosiarka spalinowa Hortmasz HKS 550 NH

Kosiarka spalinowa Hortmasz HKS 550 NH

Nie dziwię się, że Hortmasz HKS 550 NH to jedna z najlepiej ocenianych kosiarek spalinowych w Polsce. Uzbrojono ją w silnik japońskiej Hondy, a całość obudowano solidnym korpusem. To masywna, szeroka kosiarka z napędem na większe powierzchnie. Czytaj dalej, a dowiesz się, za co tu jeszcze trafiła.Świetny stosunek ceny do jakości

Myślisz, że łatwo znaleźć naprawdę dobrą kosiarkę spalinową do 2000 zł? W praktyce to wcale nie takie proste zadanie, a pamiętaj, że obecność napędu zawęża wybór. Dlatego też tak bardzo doceniam Hortmasz HKS 550 NH. Producent na niczym tu nie oszczędzał, a zwłaszcza nie na silniku.

Sprzęt napędza mocna jednostka Honda GCVx170. Nawet dziecko odpaliłoby tę kosiarkę, choć rzecz jasna lepiej, aby tego nie robiło. W każdym razie nie siłujesz się z maszyną, a momentalnie przygotowujesz ją do pracy. Później komfortowo jeździsz nią i skracasz nawet nieco wilgotną, wyższą trawę.

Zauważ, że to urządzenie na większe obszary. Świadczy o tym szerokość koszenia 51 cm i szalenie pojemny kosz 70 l. To przy tym kosiarka z funkcją mulczowania. Gdy tego zechcesz, ustawisz wyrzut boczny lub tylny. Wysokość cięcia wybierzesz wśród 6 poziomów.

Dobrze wykonana kosiarka z silnikiem spalinowym

Test kosiarek spalinowych jasno pokazuje, że Hortmasz HKS 550 NH odznacza się trwałą konstrukcją. Wiesz już, jaki silnik tu umieszczono, lecz to nie wszystko. Producent użył stali nierdzewnej oraz pokaźnych kół z podwójnym łożyskowaniem. Super opcja na nierówny teren, np. działkę, którą dopiero czekają przeróbki.

Spasowanie wręcz mistrzowskie. Nic tu samo nie odpadnie. Nie uświadczysz podejrzanych trzasków bądź za bardzo poluzowanych elementów. Ta polecana kosiarka polskiej firmy przejawia wysoką jakość. W efekcie nie stanie się tak, że za kilka lat znów pojawi się u Ciebie dylemat, jaką kosiarkę kupić.

Kosiarka spalinowa Riwall PRO RPM 5190

Kosiarka spalinowa Riwall PRO RPM 5190

Riwall PRO RPM 5190 kosi lepiej niż nasz system podatkowy. Korzysta z mocarnego silnika o mocy 9 KM. Nie zawodzi wykonaniem, wyposażeniem i wygodą użytkowania. Kompletny produkt i to jeszcze w niskiej cenie jak na tak mocną kosiarkę spalinową z napędem.Mocna kosiarka spalinowa do dużego ogrodu

Riwall PRO RPM 5190 cały czas idzie jak burza. Nie zwolni na gęstszym trawsku. Poradzi sobie też z chwastami. Zasługa silnika Reinhard TX T775 o mocy 9 KM. Tak, nie pomyliłem się, to nawet 2 razy mocniejszy układ od wielu teoretycznie bardziej markowych. Pojemność osiąga 196 cm3.

Jednocześnie nie jest tu tak, że to wadliwa jednostka. Wręcz przeciwnie: znam osoby, które już 4 rok używają tej polecanej kosiarki spalinowej z napędem. I nie obchodzą się z nią subtelnie, kosząc wyjątkowo długą trawę czy inne chaszcze. Szerokość dobija do 51 cm, więc to duża kosiara na duże tereny (producent sugeruje 2500 m2).

Łatwo ją odpalisz, a mimo mocy zużycie paliwa trzyma się w rozsądnej granicy. Nie wydasz dużo na utrzymanie tej maszyny ogrodowej. Uchwyt nie przenosi upierdliwych wibracji. Kultura pracy zaskakuje. Za te wszystkie osiągi zapłacisz śmieszną cenę. Ranking kosiarek spalinowych musiał zawrzeć Riwall PRO RPM 5190.

Maszyna na lata

Opowiedziałem Ci już o silniku tego modelu. Wiesz, że mimo tak wysokiej mocy okazuje się też bezawaryjny. Niezawodność dopełniają inne elementy. Spore koła łożyskowane wiernie przejeżdżają po mniej równych obszarach. Nie rozlecą się od nich. Metalowa obudowa nie łapie rdzy, a tam, gdzie są tworzywa, nic nie trzeszczy.

Uchwyt pałąkowy wygodny w trzymaniu. Nie zmęczy Twoich dłoni. Kosz 65 l zawiera wskaźnik zapełnienia oraz solidną pokrywę. Wylot powietrza umieszczono z tyłu, a to także kosiarka z mulczowaniem czy wyrzutem bocznym. Chyba nie wypada wymagać czegoś więcej… bo i czy coś więcej można tu jeszcze zaoferować?

Kosiarka spalinowa Parkside PBRM 51 A1

Kosiarka spalinowa Parkside PBRM 51 A1

Parkside PBRM 51 A1 spełni Twoje marzenia o ładnym trawniku. Bez trudu przebija się przez wyższą trawę i rosnące w niej chwasty. To model przeznaczony na większe trawniki, o czym świadczy szerokość cięcia 51 cm czy mocny silnik 4,1 KM. Ponadto łatwo zmontujesz tę maszynę.Duża kosiarka z mulczowaniem

Jak przystało na jedną z najlepszych kosiarek spalinowych z rankingu, Parkside PBRM 51 A1 ma mocny silnik. Wyróżnia go 4,1 KM mocy oraz 173 cm3 pojemności. Ta jednostka obsługuje paliwo E10, mieszcząc go 0,85 l. W praktyce podoła wyższej trawie i mniejszym krzewom, których nie chcesz widzieć na swojej działce.

Szerokość cięcia 51 cm świadczy o przeznaczeniu na przestronniejsze powierzchnie. Manewrowanie w trudniej dostępnych miejscach to przy tym nie problem. Wkładka do mulczowania z zestawu pozwoli Ci z kolei na użyźnienie gleby. Tym samym ochronisz trawnik przed ostrym słońcem.

Odpady trafią do pojemnego, łatwo zdejmowanego kosza 65 l. Sprzęt waży poniżej 30 kg. Nadal sporo, ale jak na tak szeroką, masywną kosiarkę to całkiem sympatyczny wynik. Zresztą napęd na tylne koła sprawia, że maszyna jeździ praktycznie sama. Ty musisz jedynie nadać jej kierunek.

Koszenie bez większego wysiłku

Parkside PBRM 51 A1 posadzono na dużych kołach, przez co trawnik nie musi być równiutki. Wygodnie pokonasz różne wyboje, skracając trawę w zakresie 25 – 75 mm. Do dyspozycji masz 7-stopniową regulację. Prędkość 3600 obrotów na minutę ekspresowo przycina, co trzeba.

Uchwyt ma przyjemną fakturę, przez co nie zobaczysz większych otarć na dłoniach. Rozrusznik linkowy nie dławi się nadmiernie, zatem płynnie uruchomisz tę profesjonalną kosiarkę z silnikiem spalinowym. Wyczyszczenie jej również nie zabierze za dużo Twojego czasu.

Kosiarka spalinowa NAC LS42-146-NG

Kosiarka elektryczna NAC LE18-40-PB-S

Mała i lekka kosiarka spalinowa z napędem potrzebna na już? W takim razie zainteresuj się NAC LS42-146-NG. Szybko strzyże trawnik, nie wymagając ogromnego wkładu sił w wykonanie tego zadania. Z łatwością pojeździsz nią wokół drzewek, krzewów, ogrodowych ozdób itp.Dobra kosiarka do małego ogrodu

NAC LS42-146-NG to zwrotna kosiarka ogrodowa na mniejszy trawnik. Szerokość cięcia 43 cm i kosz 40 l dobitnie to pokazują. Wygodnie pójdzie Ci jazda przy krawędziach, dróżkach do altanek czy posadzonych roślinach. Wygodne manewrowanie oszczędzi Twój czas, gwarantując świetne efekty.

Ominiesz, co trzeba, nie uszkadzając innych obiektów czy samej kosiarki. Wysokość roboczą wyregulujesz w zakresie 25 – 75 mm. Silnik NAC T6 nie przejmuje się wyższą czy gęstszą trawą oraz chwastami. Sprzęt gładko sunie po zróżnicowanych terenach. Po robocie umyjesz obudowę, podłączając węża do szybkozłącza.

W razie potrzeby uruchomisz mulczowanie, którego tu nie zabrakło. To samo dotyczy tylnego wyrzutu. Funkcjonalna kosiarka spalinowa, mam rację? Gdy wielkimi krokami będzie nadchodził okres zimowy, łatwiej przechowasz też tak zgrabne urządzenie do skracania trawy.

Subtelne działanie napędu

Wydaje się, że napęd powinien agresywnie działać, momentalnie podrywając do przodu kosiarkę (i przy okazji Ciebie). Sęk w tym, że posługując się mniejszą kosiarką, bywa to kłopotliwe. Wiedząc o tym, producent zastosował delikatniejszy napęd. Nie będzie chciał wyrwać Ci rąk.

Pamiętając o nie za dużej wadze i wymiarach, NAC LS42-146-NG nie wymaga siły superbohatera. Z tej kosiarki z powodzeniem korzystają również starsze osoby. Tempo napędu nie jest zbyt nachalne, a nierówny teren i tak nie stanowi tu większej przeszkody. Korzystne połączenie, prawda?

Ile kosztuje kosiarka spalinowa?

Ceny dobrych kosiarek spalinowych z napędem mieszczą się zwykle w zakresie 1000 – 2500 zł. Droższa bywają zazwyczaj większe maszyny na duży trawnik. Na cenę w dużej mierze wpływa też silnik – zarówno jego osiągi, w tym moc, jak i pochodzenie, czyli marka, która za nim stoi.

Jakiej firmy kosiarka spalinowa?

Najlepsi producenci kosiarek spalinowych z napędem to przede wszystkim Makita, Honda i Stiga. Produkują trwałe maszyny głównie do większych ogrodów. Z powodzeniem rywalizują z nimi produkty marek Hortmasz, NAC oraz Parkside z Lidla. Mając mniejszy budżet, zwróć też uwagę na kosiarki Riwall PRO.

Podsumowanie

Korzystając z mojego rankingu kosiarek spalinowych, nie stracisz za dużo czasu i sił na koszenie nawet sporego trawnika. Tego typu urządzenia są mocne, a jednocześnie nie ogranicza ich przewód zasilający ani akumulator.

Jak dla mnie świetne połączenie, dlatego też jestem fanem kosiarek tego typu. Sam ich używam, skracając trawę w moim przydomowym ogrodzie.

Dodatkowe pytanie lub chęć wyrażenia własnej opinii o jakimś modelu? Najlepsze miejsce na to stanowi sekcja komentarzy poniżej.

Rozważasz także inny rodzaj urządzeń do koszenia? Alternatywą są przede wszystkim najlepsze kosiarki elektryczne. Dysponują sporą mocą i precyzją, choć nadają się głównie na mniejszy ogród (ze względu na obecność kabla).

Drugie wyjście stanowi ranking kosiarek akumulatorowych. Też wykorzystują energię elektryczną, lecz z ogniwa, a nie gniazdka. Ogranicza je za to czas działania akumulatora. Bywają kosztowne, choć wiele osób je preferuje.

Nie wiesz, jak sobie poradzić z wąskimi przestrzeniami i chwastami? Pomoże Ci w tym polecana kosa spalinowa. Idealne uzupełnienie dla kosiarki. To samo może dotyczyć najlepszych wypalarek do chwastów, które służą do usuwania tego, czego nie chcesz widzieć między swoimi roślinami czy w kostce na podjeździe.

Najnowocześniejsze rozwiązanie to z kolei dobry robot koszący do trawy. Taki jeździk sam planuje swoją trasę i robi swoje. Ty w tym czasie relaksujesz się lub spełniasz inne obowiązki domowe oraz przydomowe.

Ciekawą opcję stanowi również ranking traktorków ogrodowych. Niektóre przydają się nawet zimą, gdyż oferują pług. No i także oszczędzają sporo sił.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments