W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking kosiarek spalinowych 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Mocna i niezawodna kosiarka spalinowa to jeden z najlepszych sprzętów do koszenia trawnika. Nic Cię nie ogranicza, a praca idzie dużo szybciej. Wystarczy, że postawisz na markowe urządzenia. Pomoże Ci w tym mój aktualizowany i subiektywny ranking kosiarek spalinowych!

Ranking kosiarek spalinowych - Jaka najlepsza?

Duży trawnik do skoszenia? A może dodatkowo z nierównościami i wysoką trawą? Ciężka sprawa… chyba że masz pod ręką dobrą kosiarkę spalinową.

Klasyczny, ale wciąż najpopularniejszy sprzęt do koszenia trawy. W sklepach znajdziesz multum modeli, a mój niezależny ranking pokaże Ci najlepsze z nich.

Prędko się dowiesz, jaka kosiarka spalinowa jest godna polecania!

Ranking kosiarek spalinowych 2023 – TOP 10

Niezawodna kosiarka spalinowa z napędem na koła. Nie wymaga mocnego pchania, porusza się z dużą lekkością. Manewrowanie sprzętem jest na tyle wygodne, że nie sprawia problemu początkującym i wprawionym użytkowników. Wygodę koszenia zwiększają duże i szerokie koła na łożyskach kulkowych. To najlepsza kosiarka spalinowa do intensywnego koszenia.

Cechuje ją mocna i wytrzymała obudowa wykonana ze stali nierdzewnej. Wydajne koszenie zapewnia silnik o pojemności 140 cm3 i mocy 2,9 kW, który świetnie sprawdza się w ogrodach o powierzchni 1000 m2. Do dyspozycji masz funkcję mulczowania oraz boczny i tylny wyrzut trawy. W komplecie otrzymasz 60-litrowy kosz ze wskaźnikiem informującym o potrzebie opróżnienia.

Ocena produktu: 9.97/10

Precyzyjna kosiarka spalinowa z jednocylindrowym silnikiem 4-taktowym. Oferuje 6-stopniową regulację wysokości cięcia w zakresie od 20 do 74 mm oraz szerokość koszenia 46 cm. W zestawie otrzymasz 55-litrowy kosz na trawę wykonany z lekkiego, tekstylnego materiału. U podstawy znajdują się duże i mocne koła z jednobiegowym napędem.

Porządna kosiarka spalinowa do dużego ogrodu zapewnia precyzyjne koszenie na powierzchni do 1000 m2. Do działania wykorzystuje innowacyjny system MicroCut odpowiadający za kilkukrotne przycinanie trawy. Decydują o tym profesjonalne ostrza zamontowane z dołu korpusu. Górny nóż kosi źdźbła w tradycyjny sposób, a dolny rozdrabnia. Trzecie ostrze schowane pod obudową tnie trawę na jeszcze mniejsze kawałki.

Ocena produktu: 9.76/10

Wyposażona w szybki rozruch ręczny dobrze oceniana kosiarka spalinowa skróci czas koszenia. To między innymi ze względu na szerokość roboczą wynoszącą 55 cm. Przycinając trawnik dużymi pasami, nie marnujesz niepotrzebnie czasu i szybciej cieszysz się ładnym efektem. W prowadzeniu kosiarki pomaga napęd, dlatego nie zużywasz całej energii nawet przy kilkugodzinnym koszeniu.

To, co Cię pewnie zaskoczy, to funkcjonalność. Porównanie kosiarek spalinowych pokazało, że to urządzenie ma się czym pochwalić. Tryb pracy bez wysiłku dopasujesz do własnych potrzeb. Sprzęt oferuje standardowe przycinanie trawy bezpośrednio do kosza, wyrzut tylny oraz boczny. Nadal masz wrażenie, że to za mało? Do dyspozycji masz także funkcję mulczowania.

Ocena produktu: 9.68/10

Wydajna kosiarka z silnikiem spalinowym o mocy 2,5 kW. Nada się do średniego i dużego trawnika, o czym decyduje szerokość robocza wynosząca 53 cm. Solidna konstrukcja oraz duże koła ułatwiają manewrowanie również na wymagającym terenie. Zauważ, że to Ty decydujesz, jaki tryb pracy wybierzesz. Masz tu wyrzut boczny i tylny, do kosza lub bez. Nie zabrakło także mulczowania.

Ta szeroka kosiarka spalinowa do trawy oferuje 6-stopniową regulację wysokości koszenia. Parametr ustawisz między 25 a 75 mm, dlatego jeszcze lepiej zadbasz o pielęgnację własnego ogrodu. Sprzęt szczyci się funkcją mycia obudowy. Po skończonej pracy wygodnie wyczyścisz kosiarkę przy użyciu węża ogrodowego z szybkozłączem żeńskim. Na korpusie znajdziesz króciec męski.

Ocena produktu: 9.52/10

Dobra kosiarka spalinowa do trawnika o powierzchni 1200 m2. Kąt oraz wysokość koszenia ustawisz za pomocą wygodnej kierownicy. Odchylisz ją od mechanizmu tnącego nawet o 25 procent, co pozwoli na bezpieczne koszenie przy ścianach oraz w pobliżu krzewów. Szerokość przycinania trawy w tym wypadku wynosi 46 cm. Urządzenie otrzymasz wraz z 60-litrowym koszem hybrydowym.

Wskaźnik napełnienia poinformuje Cię o konieczności wyrzucenia resztek. Pewien mankament stanowi brak uchwytu przy koszu. Niemniej użytkownicy doceniają kosiarkę za niewielką wagę oraz zwrotność w prowadzeniu. Chwalą jednocześnie łatwość przenoszenia, którą umożliwia uchwyt umieszczony z przodu obudowy. Wysokość koszenia wyregulujesz w szerokim zakresie, 22 – 80 mm.

Ocena produktu: 9.48/10

Ranking kosiarek spalinowych prezentuje kolejny mocny model, który kupisz do 2000 zł. Do Twojej dyspozycji oddaje 8-stopniową regulację koszenia i kosz o pojemności 80 l. U podstawy znajdziesz duże koła ułatwiające prowadzenie sprzętu na wzniesieniach lub wymagającym terenie. Komfort manewrowania zwiększają podwójne łożyska kulkowe i panel przedni chroniący obudowę przed uderzeniami.

Jakby tego było mało, na rękojeści są specjalne zaciski. Pomogą Ci dopasować wysokość uchwytu do Twojego wzrostu oraz indywidualnych preferencji. Tutaj na pewno zwrócisz uwagę też na design urządzenia. Czerwono-czarna kolorystyka z jasnymi dodatkami od razu rzuci Ci się w oczy. Podobnie jak szerokość koszenia wynosząca 51 cm. Szybkie koszenie masz jak w banku!

Ocena produktu: 9.3/10

Kosiarka spalinowa do dużego ogrodu o maksymalnej powierzchni 1800 m2. Do dyspozycji otrzymujesz 7-stopniową regulację wysokości koszenia. Ustawisz ją w zakresie od 30 do 80 mm, co pozwoli na dokładne i równe przycięcie trawnika. Na wyposażeniu masz 70-litrowy kosz ze wskaźnikiem napełnienia. Opór toczenia zmniejszają duże i szerokie koła, które znajdziesz u podstawy.

Ułatwiają prowadzenie sprzętu na zboczach i wzniesieniach, co zresztą potwierdził test kosiarek spalinowych. Wiedz, że to nie jedyne udogodnienie, jakim szczyci się ten sprzęt. Ma zintegrowany uchwyt umieszczony z przodu obudowy. Ułatwi transport oraz przechowywanie w pozycji stojącej. Przydaje się również do znoszenia po schodach lub przy omijaniu przeszkody.

Ocena produktu: 9.27/10

Dobra kosiarka spalinowa do ogrodów o powierzchni do 1400 m2. Docenisz ją przede wszystkim za mocny silnik (1,9 kW), ale też atrakcyjną cenę, łożyskowane koła w rozmiarze XXL i wygodny uchwyt. Ma 6-stopniową regulację wysokości cięcia. Parametr ustawisz między 22 a 65 mm przy użyciu wygodnej dźwigni umieszczonej na kole. Jej obsługa jest banalna i poradzi sobie z nią każdy.

To praktyczna kosiarka spalinowa z ostrymi nożami, która nie zajmuje za dużo miejsca w garażu. Łatwiejsze przechowywanie zapewnia składana rękojeść. Z kolei wygodny transport to zasługa aluminiowego uchwytu znajdującego się z przedniej części korpusu. Zapewne docenisz też wskaźnik napełnienia kosza, który w razie konieczności poinformuje Cię o potrzebie jego opróżnienia.

Ocena produktu: 9.16/10

Niedroga kosiarka z zapłonem elektrycznym i szerokością cięcia 41 cm. Producent do zestawu dołączył niewielki, ale przydatny kosz o pojemności 40 l. Efektywne koszenie trawnika zapewnia szlifowany nóż tnący ze stali. Parkside PBM 132 B1 to przydatna kosiarka spalinowa z Lidla z 3-stopniową regulacją wysokości koszenia. Parametr ustawisz w zakresie od 25 do 65 mm.

Kółka na łożyskach kulkowych z profilem pomogą w wygodnym prowadzeniu, ale jednocześnie uchronią trawnik przed zniszczeniem. Ten dobrej jakości sprzęt z marketu docenisz również za łatwe przechowywanie. Pomoże Ci w tym składana konstrukcja, a o wygodę w prowadzeniu zadba regulowany pałąk. Nie bez powodu to coraz częściej polecana kosiarka spalinowa przy ograniczonym budżecie.

Ocena produktu: 9.03/10

Tania kosiarka spalinowa bez napędu. Spełni Twoje oczekiwania, gdy masz niewielki budżet. Gwarantuje 7-stopniową regulację koszenia, samodzielnie ustawisz ją w zakresie od 25 do 75 mm. Brakuje tu funkcji mulczowania i wyrzutu bocznego, ale mimo to nie zawracasz sobie głowy skoszoną trawą. Wszystkie resztki trafią bezpośrednio do kosza o pojemności 40 l. Pojemnik pomoże zachować porządek w ogrodzie.

Ranking kosiarek spalinowych uwzględnił ten mini sprzęt, by spełnić potrzeby o wygodnym koszeniu posiadaczy małych i wąskich posesji. Wygodne prowadzenie gwarantują ergonomiczny uchwyt i duże koła. Zmniejszają opór toczenia i ułatwiają ścinanie trawy, choć nie znajdziesz w nich napędu. W zestawie zawarto kilka narzędzi, które pomogą w montażu kosiarki.

Ocena produktu: 8.97/10

Najlepsze kosiarki spalinowe – Ranking 2023

Kosiarka spalinowa Makita PLM4628N

Kosiarka spalinowa Makita PLM4628N

Makita PLM4628N to wydajna kosiarka spalinowa na dużych kołach. Sprawdzi się do większego ogrodu i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba precyzyjnego przycięcia trawy. Oferuje 3-stopniową regulację wysokości cięcia oraz kilka trybów pracy. Nie tylko kosi, ale też mulczuje i zbiera liście.


Sprawdź ceny Makita PLM4628N

Empik


Pojemny kosz

Układając ranking kosiarek spalinowych, pod uwagę brałem oczywiście parametry każdego urządzenia. Mimo wszystko wiedz, że to nie są jedyne kwestie, które wzbudziły moje zainteresowanie. Uważam, że duże znaczenie ma także wygoda koszenia i użytkowania sprzętu.

Makita PLM4628N dokładnie to potwierdza, oferując spory kosz na trawę. Zachwyca pojemnością (60 l), co daje możliwość przyjemnego koszenia średnich i dużych ogrodów.

Unikasz grabienia trawnika, bo wszystkie resztki automatycznie trafiają właśnie do kosza. Nie denerwujesz się też jego ciągłym opróżnianiem i robieniem przerw w pracy.

Zauważ, że to profesjonalna kosiarka spalinowa ze wskaźnikiem napełnienia kosza. Praktyczne udogodnienie. Nie zastanawiasz się, kiedy trzeba wysypać resztki trawy.

Gdy już zajdzie taka potrzeba, nie zmęczysz się mocno. Producent zadbał o ergonomiczny uchwyt zapewniający łatwe wyjmowanie i montowanie kosza. Małą rzecz, a cieszy, prawda?

Porządna kosiarka spalinowa z napędem

Według mojej opinii to najlepsza kosiarka spalinowa do ogrodu o powierzchni 1000 m2. Decyduje o tym między innymi świetny silnik o wysokim momencie obrotowym 6,8 Nm. Zapewnia pojemność 140 cm3 oraz moc 2,9 kW.

Do tego dochodzi napęd ułatwiający manewrowanie urządzeniem. Kosząc nawet przez dłuższy czas, nie odczujesz nadmiernego zmęczenia. Ta topowa kosiarka porusza się niemalże automatycznie.

Do dyspozycji daje Ci 7-stopniową regulację wysokości cięcia. Bez przeszkód ustawisz ją w zakresie od 25 do 75 mm. Ta wysokiej jakości kosiarka spalinowa oferuje koszenie trawnika pasami o szerokości 46 cm. To idealny sprzęt na duży trawnik.

Jakby tego było mało, producent zadbał o solidną obudowę wykonaną z dodatkiem stali szlachetnej. Materiał cechuje wysoka odporność na zarysowania, rdzę i zmienne warunki pogodowe. Gwarancja wieloletniej eksploatacji.

Nadal masz wątpliwości, czy Makita PLM4628N to propozycja dla Ciebie? A co powiesz na kilka trybów pracy? Sprzęt oferuje przycinanie trawy z koszem lub bez, zbiera liście, a do tego mulczuje. Mocna kosiarka spalinowa z mulczowaniem od razu zadba o nawożenie trawnika.

Wygodne koszenie

Nie tylko parametry decydują o jakości urządzenia, ale i kultura pracy. Z tą propozycją nie zawracasz sobie głowy takimi rzeczami. Przejmiesz całkowitą kontrolę nad koszeniem i ucieszysz się pięknym trawnikiem.

Sprzęt precyzyjnie przycina, ale i zbiera trawę do kosza. Kiedy nie masz go w zasięgu ręki, zawsze możesz skorzystać z wyrzutu tylnego lub bocznego. Tryb pracy samodzielnie dobierzesz do własnych potrzeb.

W dowolnym momencie skorzystasz też z funkcji mulczowania. Przyda Ci się do szybkiego nawożenia. Jednocześnie ochronisz tym trawnik przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Z tą wygodną w użyciu kosiarką spalinową w ogóle nie odczujesz zmęczenia. Oferuje 3-stopniową regulację ustawienia rękojeści. Bez przeszkód dopasujesz ten element do własnych preferencji i wzrostu. Dodatkowo zmiana ustawień uchwytu uchroni Cię przed bólem rąk i pleców. Z taką top kosiarką przycinanie nawet dużego trawnika zacznie się od razu lepiej kojarzyć!

Kosiarka spalinowa Honda HRG 466 SKEP

Kosiarka spalinowa Honda HRG 466 SKEP

Honda HRG 466 SKEP to polecana kosiarka do ogrodu o maksymalnej powierzchni 1000 m2. Wyposażona w profesjonalny system cięcia zapewnia estetycznie skoszoną trawę. Na wyposażeniu znajdziesz specjalną zaślepkę, która służy do przełączania trybów pracy. Poznaj więcej szczegółów na ten temat, czytając poniższą opinię.


Sprawdź ceny Honda HRG 466 SKEP

Ceneo


Dokładna kosiarka spalinowa do ogrodu

Jaka kosiarka spalinowa spełni oczekiwania o precyzyjnie i ładnie przyciętym trawniku? Jestem przekonany, że Honda HRG 466 SKEP będzie znakomitą odpowiedzią. Pracuje, wykorzystując specjalny system tnący MicroCut. Odpowiada za idealne przystrzyżenie trawy bez względu na jej wysokość.

Ta solidna kosiarka spalinowa z 3 ostrymi nożami nie tylko kosi, ale i rozdrabnia trawę. Resztki, które trafiają do kosza. Zajmują o 30 procent mniej miejsca niż przycinane standardowo dwoma ostrzami.

Dodatkową zaletę stanowi możliwość zbierania i mielenia liści, o czym decyduje specjalna zaślepka. Otrzymasz ją w zestawie, dlatego nie zaprzątasz sobie głowy osobnym zakupem.

Korzystając z niej, samodzielnie zdecydujesz o wyborze trybu pracy. Skoszona trawa bezpośrednio wędruje do kosza lub zostaje poddana mieleniu. Odbywa się to poprzez zakrycie wylotu i pozostawienie wszystkich resztek na powierzchni ogrodu.

Co więcej, producent z tyłu korpusu zastosował perforację. Zapewnia lepszą cyrkulację powietrza oraz dokładniejsze wypełnienie kosza. To godna polecenia kosiarka spalinowa dla wymagających użytkowników.

Profesjonalne wykonanie

Honda HRG 466 SKEP szczyci się pozytywnymi opiniami wystawianymi przez wielu użytkowników. Łatwo z nich wywnioskujesz, że to zasługa nienagannego wykonania.

Tę rotacyjną kosiarkę spalinową wyposażono w stalowy korpus, co gwarantuje wysoką odporność na pęknięcia i zarysowania oraz wieloletnią eksploatację. Do tego dochodzi ergonomiczny uchwyt zwiększający wygodę koszenia.

Sercem tej profesjonalnej kosiarki spalinowej jest jednocylindrowy, 4-taktowy silnik tego samego producenta. Układ automatycznego ssania, jaki w nim zastosowano, sprawia, że urządzenie osiąga 3000 obrotów na minutę. Całość przekłada się na dużą wydajność koszenia.

Nie zabrakło również 6-stopniowej regulacji wysokości ciecia. Cecha niezawodnych kosiarek spalinowych do dużego ogrodu. Precyzyjnie dopasujesz wysokość trawy do własnych potrzeb. Nie będzie za nisko ani za wysoko, cały czas masz wszystko pod kontrolą.

Nie martwisz się też o bałagan w ogrodzie, bo skoszona trawa automatycznie powędruje do kosza. Pojemność 55 litrów zmniejsza częstotliwość opróżniania, więc skraca czas pracy. Pod korpusem znajdziesz duże i mocne koła z jednobiegowym napędem. Pomogą w manewrowaniu sprzętem i zapewnią płynną jazdę pod górkę.

Trwała kosiarka spalinowa do dużych powierzchni

Przycinanie trawnika w dużym ogrodzie bywa kłopotliwe, kiedy korzystasz z nieodpowiedniego sprzętu. Z Honda HRG 466 SKEP unikniesz dyskomfortu. Gwarantuje wygodne koszenie niezależnie od powierzchni.

To ciekawa propozycja, która ułatwi Ci dbanie o przydomowy trawnik, choć nie tylko. Przyda Ci się również na działce, nawet mocno zapuszczonej. Jak najbardziej mówimy o spalinowej kosiarce ogrodowej do wysokiej trawy.

O sprawnym przycinaniu decydują trzy ostrza umieszczone pod korpusem. Działają szybko i precyzyjnie, dlatego nie stracisz całego dnia na porządkowanie ogrodu. Zamiast tego przyjemnie się relaksujesz i podziwiasz efekty swojej pracy.

Kosiarka spalinowa NAC LS55-196-HSD-LI

Kosiarka spalinowa NAC LS55-196-HSD-LI

NAC LS55-196-HSD-Lito to praktyczna i wygodna w użyciu kosiarka spalinowa. Przyda się każdemu, kto ceni wysoką kulturę pracy oraz precyzyjne koszenie trawnika bez wielkiego wysiłku. Sprzęt przycina trawę pasami o szerokości 55 cm, dlatego znakomicie nada się do dużych powierzchni.


Sprawdź ceny NAC LS55-196-HSD-LI

MediaExpert
Empik


Spalinowa kosiarka ogrodowa z regulacją wysokości cięcia

Z NAC LS55-196-HSD-LI szybko zapomnisz o brzydkim trawniku. Już po pierwszym koszeniu zauważysz niebywałe efekty, które pozostaną z Tobą przez dłuższy czas.

Tę dobrej jakości kosiarkę spalinową cechuje centralna regulacja wysokości cięcia. Ustawienia określisz za pomocą mechanizmu sprężynowego i to na 7 różnych poziomach. Parametr dowolnie zmienisz w zakresie od 25 do 75 mm.

Łatwa w obsłudze dźwignia nie sprawia problemu początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom. Od tej pory trawnik nie będzie ani za niski, ani za wysoki. Pielęgnacja ogrodu chyba jeszcze nigdy nie była tak banalna, prawda?

Koszenie bez dyskomfortu

Nie wyobrażam sobie kosiarki spalinowej z niskim komfortem pracy. Ma to jeszcze większe znaczenie, kiedy przycinasz trawnik o powierzchni 1000 m2. Stawiająca opory przy manewrowaniu kosiarka i bolące odciski na dłoniach szybko zniechęcają do dalszej pielęgnacji ogrodu.

Całe szczęście NAC LS55-196-HSD-LI nie da Ci odczuć tak dużego dyskomfortu. Decyduje o tym w dużej mierze ergonomiczny uchwyt. Dodatkowo producent zadbał o miękkie wykończenie, które uchroni Cię przed bólem i zmęczeniem rąk.

Jeśli oczekujesz czegoś ekstra, to z tą nowoczesną kosiarką spalinową masz to gwarantowane. Kolejną zaletę stanowią specjalne miejsca na napój lub inne drobiazgi, których najczęściej używasz przy koszeniu trawnika. Przyznam szczerze, że sobotnie przycinanie trawy z pobudzającą małą czarną albo orzeźwiającym napojem brzmi całkiem kusząco.

Ekologiczne nawożenie trawnika

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko przycinanie trawy, ale i dbałość o użyźnianie gleby. Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że nawożenie ogrodu różnymi chemikaliami nie wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie ani środowisko.

Podobnego zdania był producent, wyposażając sprzęt w funkcję mulczowania. Od tej pory perfekcyjnie przystrzyżesz i odżywisz trawnik.

Specjalne ostrza tej spalinowej kosiarki mulczującej dokładnie rozdrobnią każde źdźbło i pozostawią je na powierzchni ziemi. W ten sposób ochronią ją przed promieniowaniem słonecznym i nadmiernym wysuszeniem.

To także świetny sposób, kiedy chcesz uniknąć szybkiego powtórnego koszenia. Ta dobra kosiarka spalinowa z mulczowaniem zmniejsza częstotliwość przycinania, więc jakby nie patrzeć, dba o Twoją wygodę.

Kosiarka spalinowa Dedra DED8723-53B

Kosiarka spalinowa Dedra DED8723-53B

Dedra DED8723-53B, czyli wręcz bezawaryjna kosiarka spalinowa, która zapewni wieloletnią eksploatację i wygodne przycinanie trawnika. Oferuje mocny silnik. Komfort użytkowania zwiększa technologia ReadyStart dbająca o szybkie i łatwe uruchomienie sprzętu.


Sprawdź ceny Dedra DED8723-53B

MediaExpert


Funkcja mycia obudowy

Wygoda użytkowania tego rodzaju urządzeń to podstawa. Dotyczy to zarówno samego koszenia, jak i późniejszej konserwacji. Dobrze, kiedy obudowa kosiarki spalinowej nadaje się do mycia pod bieżącą wodą. Zadbasz w ten sposób o czystość sprzętu, ale i jego długą, bezawaryjną eksploatację.

Pamiętał o tym producent, który zaoferował tu funkcję czyszczenia korpusu. Po skończonym koszeniu nie męczysz się z ręcznym wybieraniem resztek trawy z zakamarków. Wystarczy, że użyjesz węża ogrodowego, a bardzo szybko pozbędziesz się całego brudu.

Nie obawiaj się, że duże ciśnienie wody uszkodzi obudowę kosiarki. Wykonano ją ze stali szlachetnej odpornej na urazy, zarysowania, pęknięcia czy nawet wgniecenia. Z takim sprzętem nie zawracasz sobie głowy zbędnymi rzeczami.

Dodam jeszcze, że czyste urządzenie o wiele lepiej jest przechować w garażu, nie wspominając już o względach estetycznych.

Uruchamianie bez zalewania

Wiesz już, że sprzęt Dedra DED8723-53B zasila silnik spalinowy o mocy 2,5 kW. Dzięki temu możesz liczyć na efektywną pracę oraz dokładne koszenie ogrodu.

Chcąc jak najszybciej rozpocząć pracę, nie namęczysz się z uruchomieniem urządzenia. To wszystko ze względu na nowoczesną technologię ReadyStart. Odpowiada za szybkie załączenie silnika. Co najważniejsze, zrobisz to bez konieczności zalewania paliwem.

Całość sprawia, że opatentowany silnik Direct Overhead Valve (DOV) wyróżnia większy moment obrotowy, ale i mniejsze wibracje. Ten sprzęt musiał zatem uwzględnić ranking kosiarek spalinowych.

To nie koniec zalet, możesz liczyć na coś więcej. Przycinając trawnik, nie odczujesz nadmiernego hałasu. Docenisz to zwłaszcza przy kilkugodzinnym koszeniu. W mojej opinii to stosunkowo cicha kosiarka spalinowa na duży trawnik.

Kosiarka spalinowa z różnymi trybami pracy

Dedra DED8723-53B szczyci się nie byle jakimi funkcjami. Mowa tu nie tylko o tradycyjnym przycinaniu trawy, ale i rozmaitych sposobach jej wyrzutu.

Ta dobrze oceniana kosiarka spalinowa z napędem daje Ci kilka możliwości wyboru. Od Ciebie zależy, czy skorzystasz z wyrzutu bocznego, czy tylnego. Nie lubisz, kiedy resztki spadają wprost na Twoje buty, brudząc je? Jeśli tak jak ja cenisz wygodę koszenia, wybierz trzecią propozycję.

Mam tu na myśli pojemny kosz, który bez zarzutu pomieści 65 litrów skoszonej trawy. Jeśli uznasz, że przyszła pora na nawożenie trawnika, postaw na funkcję mulczowania. Bywa niezawodna, szczególnie w upalne dni.

Jak widzisz, do wyboru masz wiele opcji. Od Ciebie zależy, na jaką się zdecydujesz. Niezależnie od Twojej decyzji, ta propozycja sprosta wszystkim oczekiwaniom. To cecha, która wyróżnia najlepsze kosiarki spalinowe.

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 748 S (2L0486848/ST2)

Kosiarka spalinowa Stiga Combi 748 S (2L0486848/ST2)

W Stiga Combi 748 S (2L0486848/ST2) o wydajność koszenia dba silnik pojemności 139 cm3 i mocy 2,20 kW przy 2900 obr./min. Do dyspozycji masz tu wyrzut boczny, tylny i mulczowanie. To porządna kosiarka spalinowa z hybrydowym koszem o pojemności 60 l.


Sprawdź ceny Stiga Combi 748 S (2L0486848/ST2)

Ceneo


Kierownica Fulcrum

Ze specjalnie zaprojektowaną kierownicą Fulcrum pokochasz koszenie ogrodu od pierwszego uruchomienia sprzętu. Innowacyjna konstrukcja wywraca do góry nogami metodę, z jakiej do tej pory udało Ci się skorzystać.

O wyglądzie tego elementu wiele mówi już sama nazwa. To nie jest tradycyjny uchwyt służący wyłącznie do prowadzenia kosiarki, a coś mocno przypominającego kierownicę.

Ułatwia manewrowanie i zmniejsza ryzyko powstawania odcisków, ale uwagę zwrócisz na coś jeszcze. Nowoczesna konstrukcja da Ci możliwość regulacji kąta nachylenia od mechanizmu tnącego. Ustawienie zmienisz maksymalnie o 25 procent.

Zastanawiasz się, co dzięki temu otrzymasz? Przede wszystkim większe bezpieczeństwo przy koszeniu trawy blisko ścian lub ścieżki wyłożonej kamieniami. Od teraz polubisz też przycinanie trawnika w pobliżu krzewów. To po prostu wytrzymała kosiarka do trudno dostępnych miejsc.

Kierownica Fulcrum ochroni ubranie przed zabrudzeniem, a Ciebie przed otarciami i skaleczeniami. Teraz chyba już wiesz, jaka kosiarka spalinowa sprosta największym wymaganiom?

Zaślepka do mulczowania w zestawie

Oczywiście coraz więcej urządzeń daje możliwość mulczowania, tyle że nie każde z nich kupisz w komplecie z potrzebną zaślepką. Nie musisz się w tym przypadku o to martwić, bo Stiga Combi 748 S (2L0486848/ST2) nie zawodzi pod tym względem.

Gdy zajdzie taka potrzeba, zetnie trawę, rozdrobni dokładnie wszystkie źdźbła i pozostawi je na powierzchni ogrodu. Nie daj się zmylić, że mulczowanie to kolejny chwyt producentów zachęcający do zakupu urządzeń. To genialny sposób nawożenia trawnika bez dodatkowych kosztów.

Funkcja mulczowania dba również o Twoją wygodę. Skutecznie wydłuża przerwy między kolejnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Łatwa w przenoszeniu kosiarka spalinowa

Już na pierwszy rzut oka zauważysz uchwyt zamontowany w przedniej części kosiarki. Wbrew pozorom to ważny element wyposażenia. Bez trudu i przede wszystkim wysiłku przeniesiesz kosiarkę w inne miejsce. Szczególnie że mowa tu o wygodnej i ergonomicznej rękojeści.

To nadal dla Ciebie za mało? A co powiesz na duże, tylne koła? W razie zmęczenia szybko postawisz urządzenie na podłożu i delikatnie je popchasz, by bezpiecznie doprowadzić do celu.

Wygodna w użyciu kosiarka spalinowa nie zawiedzie Cię też, jeśli chodzi o przechowywanie. Umożliwia to składana konstrukcja, a dokładniej kierownica. W efekcie sprzęt nie zajmie za dużo miejsca w garażu lub w innym miejscu o ograniczonej przestrzeni.

Kosiarka spalinowa Hortmasz HKS 450 NL Loncin LC1P70FC

Kosiarka spalinowa Hortmasz HKS 450 NL Loncin LC1P70FC

Hortmasz HKS 450 NL Loncin LC1P70FC cieszy się dużą popularnością na rynku. Nie za wysoka cena odpowiada dobrej jakości sprzętu. Ta kosiarka spalinowa sprawdzi się do średniego i dużego trawnika oraz rozległych działek. Od teraz przycinanie trawy stanie się o wiele łatwiejsze.


Sprawdź ceny Hortmasz HKS 450 NL Loncin LC1P70FC

MediaExpert


Niezawodny, gotowy na wszystko silnik

To solidna kosiarka spalinowa. Świadczy o tym czterosuwowy silnik LONCIN LC1P70FC zapewniający wieloletnie i wydajne koszenie.

Cechuje go wysoki moment obrotowy oraz moc wynosząca 3,3 kW. Zaskakuje też porządnym wałem odpornym na wykrzywienie. Wytrzymałość silnika podnosi również żeliwny cylinder.

Ta duża kosiarka spalinowa z motorem o pojemności 196 cm3 będzie dobrym wyborem, jeśli oprócz precyzji koszenia cenisz też wykonanie sprzętu. Pomoże Ci zadbać o estetyczny ogród, gwarantując jednocześnie niezawodność działania.

Spełni wymagania o dokładnym przycinaniu trawy na nierównym terenie i w wymagających przestrzeniach, jak np. rabaty kwiatowe czy krawężniki.

Centralna regulacja wysokości koszenia

Szeroki zakres regulacji wysokości koszenia to rozwiązanie dla najbardziej wymagających. Wszystko ustawisz jedną ręką za pomocą dźwigni. Nie natrudzisz się przy tym w ogóle, bo zmiana parametrów to pestka. Poradzi sobie z tym każdy, niezależnie od doświadczenia.

Ten dokładny w działaniu sprzęt do ogrodu oferuje centralną regulację wysokości cięcia i to na 8 poziomach. Niebywały wynik, jakim mogą się poszczycić wyłącznie najlepsze kosiarki spalinowe.

Parametr ten zmienisz w zakresie od 25 do 85 mm. Tak duży przedział sprawia, że bez trudu dopasujesz wielkość trawy do własnych preferencji. Nie będziesz narzekać, że jest za nisko albo za wysoko.

Pojemny kosz na trawę

Praktyczna kosiarka spalinowa wymaga dużego kosza. Hortmasz HKS 450 NL Loncin LC1P70FC wyróżnia się pojemnością 80 litrów, więc ma czym się pochwalić. Rzadko spotykany wynik w tej kategorii.

W trakcie przycinania trawnika unikniesz częstego opróżniania i spokojnie dokończysz swoją pracę. Trochę brakuje wskaźnika napełnienia, no ale cóż, jakoś trzeba sobie radzić.

Niemniej nie musisz ciągle podnosić pokrywy, by sprawdzić, czy trzeba opróżnić kosz. Zrobisz to za pomocą wygodnego wizjera. Pomoże ocenić ilość wolnego miejsca bez konieczności przerywania pracy.

Gdy zajdzie taka potrzeba, kosz łatwo wyjmiesz i pozbędziesz się z wnętrza wszystkich resztek. Wykorzystasz do tego duży i wygodny uchwyt.

Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A

Kosiarka spalinowa AL-KO Premium 521 SP-A

Solidna i praktyczna kosiarka spalinowa, którą kupisz za rozsądne pieniądze. Chyba tak wypadałoby najkrócej opisać AL-KO Premium 521 SP-A. Niemniej to nie koniec zalet, możesz liczyć na znacznie więcej. Sprawdź poniższą opinię, by przekonać się, na co dokładnie.


Sprawdź ceny AL-KO Premium 521 SP-A

Ceneo


Wielofunkcyjna kosiarka spalinowa

Potrzebujesz zadbać o ogród w profesjonalny sposób i zastanawiasz się nad nawożeniem? Być może nie zawsze chcesz korzystać z kosza i wolisz, gdy kosiarka wyrzuca źdźbła na ziemię? AL-KO Premium 521 SP-A sprosta Twoim oczekiwaniom. Zadbają o to 4 tryby pracy.

Precyzyjnie skosisz cały trawnik i jednocześnie wspomożesz glebę naturalnym nawożeniem. Zapewni to funkcja mulczowania, która polega na pozostawieniu resztek na powierzchni ogrodu. Nie stracisz pieniędzy na gotowe mieszanki, ale i nie myślisz o grabieniu trawy.

Jak przystało na niezawodną kosiarkę spalinową, urządzenie oferuje dodatkowo wyrzut do kosza, wyrzut tylny oraz boczny. Samodzielnie zdecyduj, z którego trybu skorzystasz przy najbliższym koszeniu.

Urządzenie z 4 trybami pracy to doskonały wybór, jeśli chodzi o kosiarki spalinowe. Wielofunkcyjność i praktyczność idą w parze z solidnymi komponentami, gwarantując komfortowe przycinanie trawy niezależnie od wielkości.

Komfortowa pielęgnacja ogrodu

Wygoda koszenia, zwłaszcza dużych trawników, to podstawa. Pamiętałem o tym, układając ranking kosiarek spalinowych. Z AL-KO Premium 521 SP-A bez ogromnego wysiłku zadbasz o schludny wygląd swojego ogrodu.

Ułatwi Ci to profesjonalny silnik o pojemności 166 cm3. To on w dużej mierze decyduje o wydajności koszenia. Finalnie sprzęt wykorzystasz do dużych terenów o maksymalnej powierzchni 1800 m2.

Ponadto otrzymujesz 51-centymetrową szerokość koszenia i 7-stopniową regulację wysokości cięcia. Zakres ustawisz od 30 do 80 mm. Producent dodał wygodną rękojeść z przełącznikami oraz uchwyt ułatwiający przenoszenie.

Co więcej, to praktyczne urządzenie kupisz do 2000 zł. Nie wydasz na nie fortuny, a mimo to spełnisz swoje marzenia o nienagannym trawniku.

Koła XXL

Jeśli do tej pory nie były dla Ciebie aż tak znaczące, to pora zmienić nawyki. Koła, ich wykonanie oraz wielkość są bardzo ważne, bo decydują o komforcie koszenia.

Te od AL-KO Premium 521 SP-A w ogóle nie zawodzą. Zamocowano je przy użyciu łożysk kulkowych, a do tego wyposażono w napęd. Zaskakuje również wielkość XXL, którą docenisz przy długim i wymagającym koszeniu.

Szybko się przekonasz, że z takimi kołami przycinanie trawnika nie wymaga znacznego wysiłku. Wygodnie poprowadzisz urządzenie, zmniejszając opór toczenia. Manewrowanie nie sprawia problemu nawet na zboczu lub między wąskimi przestrzeniami, jak np. donice z kwiatami.

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 48 S (2L0482048/ST1)

Kosiarka spalinowa Stiga Collector 48 S (2L0482048/ST1)

Szukasz niedrogiej, a dobrej kosiarki spalinowej do większego trawnika? Stiga Collector 48 S (2L0482048/ST1) bez wątpienia sprosta Twoim oczekiwaniom. Gwarantuje wygodne koszenie terenów o powierzchni do 1400 m2. To rozsądny wybór do przydomowej zieleni, ale i na działkę. Poznaj więcej szczegółów na ten temat!


Sprawdź ceny Stiga Collector 48 S (2L0482048/ST1)

Vobis
Ceneo


Funkcja 2INONE

Ze Stiga Collector 48 S (2L0482048/ST1) nie musisz się martwić, co zrobić ze skoszoną trawą. Zadba o to nowoczesna funkcja 2INONE pozwalająca na przycinanie i bezpośrednie zebranie wszystkich resztek.

Zastanawiasz się w jaki sposób? Wszystko ze względu na dołączony do zestawu kosz. Cechuje go duża, bo 60-litrowa pojemność. Bez potrzeby ciągłego opróżniania wygodnie skosisz swój ogródek.

Wszystko jeszcze bardziej ułatwi wskaźnik napełnienia. Podpowie, kiedy trzeba pozbyć się z pojemnika skoszonej trawy, więc nie musisz tego co chwilę kontrolować.

Duże koła, wygodne prowadzenie

Łożyskowane koła w rozmiarze XXL z napędem z wariatorem to doskonały wybór do koszenia trawnika. Sprawią, że nie odczujesz zmęczenia nawet przy pielęgnowaniu dużego ogrodu o powierzchni 1400 m2.

Odpowiednio przemyślana konstrukcja zmniejsza opór toczenia, zapewniając lekkie i wygodne prowadzenie kosiarki. Nie stracisz za dużo energii nawet przy pchaniu pod górkę. Nie namęczysz się też, manewrując urządzeniem w pobliżu ścian, krawężników czy przy zboczu.

Koła docenisz ponadto za mocne trzymanie się podłoża. Od tej pory koszenie nierównych powierzchni stanie się prawdziwą przyjemnością.

Dobrze przemyślana konstrukcja

Solidna i wytrzymała obudowa oraz wysokiej jakości komponenty świetnie sobie radzą w każdych warunkach. Aerodynamiczny kształt korpusu precyzyjnie zbiera trawę i kieruje ją bezpośrednio do kosza.

Prowadzenie i manewrowanie tą kosiarką spalinową to małe piwo. O wygodę użytkowania i przyjemne koszenia poza dużymi kołami zadba jeszcze uchwyt z gumową powłoką.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka kosiarka spalinowa powinna znaleźć się w Twoim ogrodzie, to chyba w tym momencie rozwiałem wszystkie wątpliwości.

Kosiarka spalinowa Parkside PBM 132 B1

Kosiarka spalinowa Parkside PBM 132 B1

Parkside PBM 132 B1 spełni Twoje marzenia o ładnym trawniku. Urządzenie wyposażono w 40-litrowy kosz na trawę, zestaw mulczujący oraz kilka kluczy usprawniających eksploatację. Więcej przeczytasz w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Parkside PBM 132 B1

Lidl


Bogate wyposażenie

Dbałość o detale to tylko przykładowa zaleta, jaką wyróżnia się Parkside PBM 132 B. Oprócz precyzyjnego cięcia i dobrze przemyślanej konstrukcji producent zadbał także o wyposażenie zestawu.

Podstawę stanowi 40-litrowy kosz. Być może nie powala pojemnością, ale na pewno zwiększy komfort koszenia. Bez wątpienia docenisz też zestaw mulczujący. Otrzymasz go w pakiecie, więc nie martwisz się dodatkowym zakupem.

Jakby tego było mało, producent daje Ci możliwość skorzystania z narzędzi. Na wyposażeniu znajdziesz wkrętak, klucz z gniazdem sześciokątnym oraz do świec zapłonowych.

Przydadzą się nie tylko przy składaniu czy awariach kosiarki. Pomogą w demontażu obudowy i dokładnym wyczyszczeniu z resztek trawy. Dlatego nie miałem wątpliwości, że ranking kosiarek spalinowych powinien uwzględnić tę propozycję.

Tania, a dobra kosiarka spalinowa

Prawdą jest, że na ten sprzęt nie wydasz za wiele. Kupisz go do 1000 zł. Mimo wszystko nie daj się zmylić, że w takiej cenie nie masz co liczyć na solidną jakość.

Już na samym początku uwagę zwrócisz na wydajny i cichy silnik 4-suwowy. Zmniejsza emisję spalin i dba, by podczas koszenia sprzęt nie wydawał za głośnych dźwięków.

Spodoba Ci się pewnie też bezproblemowe uruchamianie. Odpowiada za to bezobsługowy zapłon elektroniczny w połączeniu z primerem. Z takimi udogodnieniami nie stracisz za dużo czasu, tylko od razu przystąpisz do koszenia.

Jak przystało na solidną kosiarkę spalinową, Parkside PBM 132 B1 oferuje regulację wysokości koszenia. Choć do dyspozycji masz wyłącznie 3 stopnie, to i tak bez zarzutu wyregulujesz cięcie w zakresie od 25 do 65 mm. To dobra i niedroga kosiarka spalinowa na mały trawnik.

Bezpieczna w użytkowaniu

Kwestie bezpieczeństwa przy korzystaniu z tego rodzaju sprzętu to podstawa. Tutaj o Twoją ochronę zadba funkcja natychmiastowego zatrzymania. Działa bez zarzutu, co potwierdza test kosiarek spalinowych.

W dowolnym momencie zahamujesz noże i to bez względu na to, czy silnik jest włączony, czy wyłączony. Takie zabezpieczenie przydaje się, jeśli podczas koszenia najedziesz na kamień lub inną przeszkodę.

Nie wspomnę już, że będzie wybawieniem dla ciekawych świata dzieci. Zabezpieczenie zagwarantuje, że maluch już nigdy nie uruchomi ostrzy pod Twoją nieobecność.

Kosiarka spalinowa Faworyt SH41P123L

Kosiarka spalinowa Faworyt SH41P123L

Faworyt SH41P123L, czyli niedroga kosiarka spalinowa do 1000 zł, poradzi sobie z koszeniem małego, wąskiego ogrodu. Oferuje 7-stopniową regulację wysokości cięcia w zakresie od 25 do 75 mm. Przeczytaj poniższe informacje, by lepiej poznać ten sprzęt.


Sprawdź ceny Faworyt SH41P123L

MediaExpert
Empik


Dokładne koszenie niewielkich terenów zielonych

Regularna pielęgnacja jest tak samo ważna w dużym, jak i małym ogrodzie. Pomyślałem o tym już wcześniej, dlatego w moim zestawieniu pojawiły się zróżnicowane modele kosiarek spalinowych.

Faworyt SH41P123L wyróżnia szerokość koszenia wynosząca 41 cm. To idealna wielkość sprawdzająca się na wąskich działkach lub mniejszych ogródkach. Dodatkowo samodzielnie wyregulujesz wysokość cięcia w zakresie od 25 do 65 mm. Przystrzyżesz trawnik tak, jak najbardziej lubisz.

W spełnieniu marzeń o ładnie wyglądającym i dokładnie przystrzyżonym trawniku pomaga również czterosuwowy silnik o mocy 2,1 kW. Zapewni wydajnie koszenie bez względu na ukształtowanie terenu.

Kosz ze wskaźnikiem napełnienia

Z tym urządzeniem nie stracisz czasu na zbędne rzeczy. Kosiarkę wyposażono w specjalny wskaźnik, dlatego nie kontrolujesz co chwilę poziomu napełnienia kosza.

Skupiasz się na manewrowaniu sprzętem i podziwianiu efektów swojej pracy. Jeśli zajdzie potrzeba wyrzucenia resztek, wskaźnik od razu Cię o tym poinformuje.

Mimo wszystko nie martw się, że nastąpi to chwilę po rozpoczęciu koszenia. Dołączony do zestawu kosz oferuje pojemność 40 litrów. Zanim go całkowicie napełnisz, trochę sobie pospacerujesz.

Wygodna w prowadzeniu

Masz dość koszenia trawnika, po którym jedyną pamiątką są odciski na dłoniach? A może na samą myśl o wzniesieniach w ogrodzie już zaczynasz wycierać czoło?

Z modelem Faworyt SH41P123L szybko zażegnasz problem! Tę niedrogą kosiarkę spalinową wyposażono w ergonomiczny uchwyt. Dla jeszcze większej wygody część, którą chwytasz w dłonie, powleczono miękkim materiałem. Wygoda prowadzenia gwarantowana!

Jakby tego było mało, producent zadbał o odpowiednią wielkość kół. Te z przodu mają 15,5 cm, a tylne 20 cm. Zapewniają swobodne manewrowanie sprzętem nawet po nierównym terenie. Tak, masz rację, brakuje tu napędu. Niemniej w tej cenie to raczej oczywista sprawa.

Podsumowanie

Korzystając z mojego rankingu kosiarek spalinowych, nie stracisz za dużo czasu i sił na koszenie nawet sporego trawnika. Tego typu urządzenia są mocne, a jednocześnie nie ogranicza ich przewód zasilający.

Jak dla mnie świetne połączenie, dlatego też jestem fanem kosiarek tego typu. Sam ich używam, skracając trawę w moim przydomowym ogrodzie.

Dodatkowe pytanie lub chęć wyrażenia własnej opinii o jakimś modelu? Najlepsze miejsce na to stanowi sekcja komentarzy poniżej.

Rozważasz także inny rodzaj urządzeń do koszenia? Alternatywą są przede wszystkim najlepsze kosiarki elektryczne. Dysponują sporą mocą i precyzją, choć nadają się głównie na mniejszy ogród (ze względu na obecność kabla).

Drugie wyjście stanowi ranking kosiarek akumulatorowych. Też wykorzystują energię elektryczną, lecz z ogniwa, a nie gniazdka. Ogranicza je za to czas działania akumulatora. Bywają kosztowne, choć wiele osób je preferuje.

Nie wiesz, jak sobie poradzić z wąskimi przestrzeniami i chwastami? Pomoże Ci w tym polecana kosa spalinowa. Idealne uzupełnienie dla kosiarki. To samo może dotyczyć najlepszych wypalarek do chwastów, które służą do usuwania tego, czego nie chcesz widzieć między swoimi roślinami czy w kostce na podjeździe.

Najnowocześniejsze rozwiązanie to z kolei dobry robot koszący do trawy. Taki jeździk sam planuje swoją trasę i robi swoje. Ty w tym czasie relaksujesz się lub spełniasz inne obowiązki domowe oraz przydomowe.

Ciekawą opcję stanowi również ranking traktorków ogrodowych. Niektóre przydają się nawet zimą, gdyż oferują pług. No i także oszczędzają sporo sił.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments