W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking lodówek turystycznych kompresorowych

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Ranking lodówek turystycznych pokaże Ci produkty nieocenione latem. Każdy z wyróżnionych modeli utrzyma niską temperaturę Twoich przysmaków i zimnych napojów. Przyda Ci się podczas wyjazdu na piknik, kemping czy nad wodę. Zobacz, jaka przenośna lodówka turystyczna jest teraz najlepsza! Topowe mini chłodziarki znajdziesz w aktualizowanym i niezależnym zestawieniu poniżej.

Ranking lodówek turystycznych - jaka najlepsza?

Ranking lodówek turystycznych kompresorowych 2024 - TOP 5

Yolco BX50 Carbon

Yolco BX50 Carbon

Najlepsza kompresorowa lodówka turystyczna to Yolco BX50 Carbon. Lider rankingu zaoferuje Ci aż 47 l pojemności. W tej przenośnej lodówce zmieścisz ogrom butelek, puszek bądź jedzenia. Kilkanaście minut zwykle wystarcza, aby ten sprzęt skutecznie schłodził, co trzeba. Później reaguje na skoki temperatury, nie marnując energii. W dodatku zapewni Ci funkcję mrożenia (do -20°C).

To pojemna lodówka turystyczna na 12/24 V, do gniazdka elektrycznego lub na opcjonalną baterię zewnętrzną. Masz tu wiele opcji. Yolco BX50 Carbon sprawdzi się w kamperze, na kempingu lub biwaku. Tak samo w domu, gdy potrzebujesz dodatkowej chłodziarki lub zamrażarki. Zyskasz przy tym łatwą kontrolę za pomocą panelu z wyświetlaczem, a nawet aplikacji na Bluetooth.

Jaka kompresorowa lodówka turystyczna zaskakuje wydajnością i pojemnością? Właśnie Yolco BX50 Carbon. Owszem, kosztuje swoje, nie przeczę. Jeżeli jednak zamierzasz sporo przewozić w takim urządzeniu, zdecyduj się na ten model. W mojej opinii nie ma wad, stąd pierwsze miejsce.

Ocena produktu: 9.97/10

Peme Expedition

Peme Expedition

Peme Expedition, czyli cichutko pracująca lodówka kompresorowa pod zapalniczkę lub gniazdko elektryczne. Przyda Ci się przez cały rok, gdyż potrafi chłodzić, mrozić (do -20°C), ale też grzać (do 20°C). Waży 12,9 kg i mieści solidne 39 l. Spokojnie przechowasz w niej kratę browara, a to tylko prosty przykład. Urządzenie utrzyma wybraną temperaturę również w ogrodzie czy na działce.

Teleskopowa rączka i kółka transportowe ułatwią Ci przenoszenie sprzętu. Peme Expedition wyposażono w czytelny wyświetlacz LCD. Upraszcza obsługę, w tym wybór konkretnej wartości. Zresztą tak samo jak aplikacja. To duża lodówka turystyczna z modułem Bluetooth. Przejmiesz zdalną kontrolę nad urządzeniem, mogąc w każdej chwili sprawdzić lub zmienić aktualną temperaturę w jej wnętrzu.

Peme Expedition to bardzo dobra lodówka turystyczna do auta i nie tylko. Przestronna, porządnie wykonana, unowocześniona i dająca wybór co do zasilania. Jednocześnie wcale nie kosztuje zbyt wiele jak na swoje możliwości. Wręcz przeciwnie: stanowi wyjątkowo opłacalny model.

Ocena produktu: 9.71/10

Yolco BX40 Carbon

Yolco BX40 Carbon

Test kompresorowych lodówek turystycznych jasno pokazuje, że Yolco BX40 Carbon należy do segmentu premium. Działa wręcz bezgłośnie, szybko obniżając temperaturę swojej zawartości. Nie naczekasz się tu długo na dobrze schłodzone napoje. W dodatku to przenośna lodówka z funkcją mrożenia. Jej komora zapewni Ci 39 l pojemności. Dostaniesz multum miejsca na puszki, butelki itp.

Zwróć uwagę, że bardzo dokładnie wyregulujesz tu temperaturę. Jej zakres to od -20°C do 20°C. Oprócz chłodzenia masz zatem do dyspozycji głębokie mrożenie, jak i zwiększenie ciepła. Panel z ekranem nie sprawi Ci trudności w obsłudze. Drugą opcję sterowania stanowi czytelna aplikacja na telefon. A skoro o smartfonie mowa, naładujesz go za pomocą tej polecanej lodówki (funkcja powerbanku).

Nie dziwię się, że Yolco BX40 Carbon zbiera masę pozytywnych opinii użytkowników. Ta marka słynie z rewelacyjnie wykonanych i skutecznych lodówek kompresorowych. Jeżeli pojemność 39 l wpisuje się w Twoje oczekiwania, poważnie rozważ zakup tego urządzenia.

Ocena produktu: 9.66/10

Vigo Cool 30L

Vigo Cool 30L

Kompresorowa lodówka turystyczna 30 l z rankingu. Vigo Cool 30L to nie jakiś gigant, a z drugiej strony i tak zapewni Ci sporo miejsca na różne produkty, w tym 2-litrowe kartony z sokami bądź butelki z alkoholem. Sprzęt równomiernie rozprowadza chłód, mogąc również mrozić. Ponadto mówimy o turystycznej lodówce samochodowej lub elektrycznej. Masz dowolność co do zasilania.

Oprócz super skutecznego chłodzenia lub mrożenia docenisz jakość wykonania. Spasowanie wypada wręcz mistrzowsko. Rączka do przenoszenia także trwała (choć mogłaby być nieco dłuższa). Nic tu nie powinno się urwać bądź odkształcić. Vigo Cool 30L przetrwa z Tobą niejedną wyprawę, więc kupujesz raz, a dobrze. Spodoba Ci się też aplikacja mobilna. Umożliwi zdalną kontrolę nad sprzętem.

Vigo Cool 30L to nie tylko prosta lodówka turystyczna 12 V/230 V do piwa, choć rzecz jasna i taką rolę świetnie spełnia. Ja oceniam ją jako nowoczesną chłodziarko-zamrażarkę przenośną. Jej izolacja pozwoli Ci prędko zbić lub podnieść temperaturę picia lub czegoś do przekąszenia.

Ocena produktu: 9.56/10

Yolco ET18 Carbon

Yolco ET18 Carbon

Yolco ET18 Carbon, a więc kompaktowa lodówka turystyczna o pojemności 17 l. Da Ci mnogość opcji na zasilanie. Oprócz prądu stałego i zmiennego w grę wchodzi bateria (modułowa lub zewnętrzna), a nawet panel fotowoltaiczny. To zarówno przenośna lodówka na prąd, z akumulatorem, jak i pod zapalniczkę. Wykorzystasz ją w wielu miejscach, sprzęt nie stawia żadnych ograniczeń.

Co ważne, mrozi tak samo skutecznie jak większe odpowiedniki, oferując szeroki zakres temperatury (od -20°C do 20°C). Jej głośność osiąga 48 dB, a to kolejny korzystny wynik. Yolco ET18 Carbon nie zakłóci Twojego spokoju, nadając się do kampera bądź domku letniskowego. Producent nie poszedł na żadne kompromisy. Świadczy o tym też obecność Bluetooth z dostępem do aplikacji na telefon.

Najlepsze lodówki turystyczne nie muszą być wielkie. Sporo osób szuka bardziej kompaktowych modeli, aby prościej z nimi podróżować. Należysz do tego grona? W takim razie bez zastanowienia zamów Yolco ET18 Carbon. Nie rozczaruje Cię funkcjami, chłodzeniem bądź wykonaniem!

Ocena produktu: 9.48/10

Jaką lodówkę turystyczną kompresorową wybrać?

Kompresorowe lodówki turystyczne są do siebie podobne, bo działają na takiej samej zasadzie. Mimo to znajdą się pewne cechy, które je różnią. Dlatego też rozsądnie zrobisz, czytając również poniższą cześć. Omówiłem dla Ciebie wszystkie najważniejsze aspekty przy wyborze takiego sprzętu.

Pojemność i wymiary

Da się tu zauważyć pewien podział, a mianowicie na kompresorowe lodówki: duże na 40 – 50 l, średniej wielkości na ok. 30 l oraz małe poniżej 20 l. Największą popularnością cieszą się 2 pierwsze grupy. Wyraźnie widać, że ludzie częściej poszukują pojemniejszych modeli, aby wygodnie umieścić więcej prowiantu.

Siłą rzeczy za pojemnością idą całkowite wymiary urządzenia. Sprawdź je, aby nie okazało się po zakupie, że lodówka jest dla Ciebie za duża. Jak widzisz, pojemność i gabaryty przenośnej lodówki to mocno indywidualna kwestia. Dlatego też tworząc zestawienie, zawarłem kilka najczęściej wybieranych opcji.

Zasilanie

Najlepsze lodówki turystyczne kompresorowe dadzą Ci w tym szerokie pole manewru. Podstawowe opcje to 12 V/24 V, co sprawdza się w samochodzie, a także 100 – 240 V, a więc zasilanie sieciowe z gniazdka elektrycznego. Wolisz bezprzewodową pracę? Wtedy dokupisz akumulator/baterię, co zwykle jest możliwe.

Zakres temperatur

Kolejna cecha, która jednocześnie stanowi ogromną zaletę topowych lodówek podróżnych tego typu. Zakres temperatur prawie zawsze wynosi od -20°C do 20°C. Te urządzenia oprócz chłodzenia zapewnią Ci głębokie mrożenie lub odwrotnie: funkcję grzania.

Rzecz jasna nie masz stuprocentowej pewności, że temperatura dobije do tej ustawionej. Dlaczego? Ponieważ duże znaczenie ma temperatura otoczenia. Wystawiając lodówkę do ogrodu w czasie ekstremalnego upału nie oczekuj szybkiego mrożenia na kość. Niemniej to i tak ogólnie wydajne sprzęty.

Skuteczność i równomierność chłodzenia

Następny fundament. Mimo że sposób działania jest taki sam, da się tu zauważyć pewne różnice. Z czego wynikają? Przede wszystkim z izolacji oraz pozycji kompresora. Z pierwszą cechą raczej nie ma problemu, lecz z drugą bywa różnie. Zdarzają się modele z kompresorem na górze. Lepiej chłodzą od dołu, o czym warto pamiętać.

W każdym razie mój ranking lodówek turystycznych pokaże Ci modele, które nie zmarnują Twojego czasu. Wszystkie szybko obniżają temperaturę napojów lub przekąsek. Co ważne, osiągając pożądaną wartość, wyłączają sprężarkę, nie marnując energii.

Poziom generowanego hałasu

Nie ma nic gorszego niż hałaśliwa lodówka, zwłaszcza na biwaku, kempingu czy podczas długiej jazdy autem. Na szczęście dobre lodówki kompresorowe są raczej cichsze niż głośniejsze. Korzystnie, gdy poziom hałasu nie przekracza 45 – 50 dB.

Jakość wykonania

Producenci wykorzystują głównie lekkie i jednocześnie wytrzymałe tworzywa. To m.in. polipropylen i pianka poliuretanowa. W efekcie lodówka turystyczna wykazuje odporność na uszkodzenia. Ponadto długo trzyma chłód za sprawą porządnej izolacji.

Niemniej każdy element powinien odznaczać się solidnością. Dotyczy to chociażby klasycznych uchwytów, teleskopowego uchwytu (warto przy okazji sprawdzić długość, na jaką się wysuwa) czy kółek transportowych.

Dodatkowe udogodnienia

Wiesz już o funkcjach mrożenia i grzania, które wynikają ze specyfiki tego rodzaju lodówek. To jednak nie wszystkie dodatkowe korzyści.

Poznaj kolejne:

  • Funkcja powerbanku – opiera się na porcie USB. Za pomocą lodówki naładujesz telefon, tablet, kamerkę samochodową lub sportową, smartband czy smartwatch.
  • Cyfrowy wyświetlacz – dostosowanie sposobu działania lodówki turystycznej do własnych potrzeb nie będzie problemem. Bez trudu ją obsłużysz. Na ekranie zobaczysz np. aktualną temperaturę wewnątrz.
  • Obsługa poprzez aplikację – oferują to sprzęty wyposażone w Bluetooth. Ściągasz wskazaną przez producenta aplikację, a następnie parujesz telefon z lodówką turystyczną. W ten sposób zyskasz zdalną regulację temperatury i podgląd na nią.

Ile kosztuje lodówka turystyczna kompresorowa?

Ceny najlepszych lodówek turystycznych kompresorowych to najczęściej zakres 850 – 1450 zł. Najdroższe są zazwyczaj te najpojemniejsze, np. mieszczące ok. 50 l. Na kwotę może też wpływać ogólna jakość wykonania, różne opcje zasilania czy dostępne funkcje.

Jakiej firmy lodówka turystyczna kompresorowa?

Najlepsi producenci lodówek turystycznych kompresorowych to Yolco, Peme oraz Vigo Cool. Wszyscy specjalizują się w tych sprzętach. Tworzą świetnie izolowane, szalenie funkcjonalne modele. Wybierając coś od tych marek, zyskasz pewność wydajnego i szybkiego chłodzenia, a nawet mrożenia.

Podsumowanie

Po takim materiale nie pozostaje Ci nic innego, jak zamówić dobrą lodówkę turystyczną. Posłuży Ci przez wiele sezonów, schładzając napoje oraz przekąski. Po dotarciu w malownicze miejsce uraczysz się zimniutkim piwkiem bądź czymkolwiek innym, co lubisz sączyć, patrząc na ładne widoki. Przyjemna wizja, prawda?

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytanie lub chcesz wyrazić własną opinię, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jeśli przenosisz ze sobą raczej mniejsze ilości ciepłych lub zimnych napojów, rozważ dobry kubek termiczny. Nie za drogie, a pomocne akcesorium domowe oraz turystyczne. Zresztą tak samo jak produkty, które zaprezentuje Ci ranking termosów. Są nieco większe i często jeszcze lepiej termoizolowane.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments