W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Robot koszący Ranking 2024 | Jaki najlepszy?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  25 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Najlepszy robot koszący trawę to istny skarb, gdy masz duży trawnik, ale mało czasu na pielęgnowanie go. Dobra automatyczna kosiarka znacząco ułatwi Ci wtedy życie. Ale że to raczej kosztowny sprzęt, warto dobrze wybrać. Prędko pomoże Ci w tym mój aktualizowany, niezależny ranking automatów do koszenia! Wyróżniłem w nim również roboty koszące do dużych powierzchni – 1000 m2, 1500 m2, a nawet 2000 m2. W efekcie prędko znajdziesz coś dla siebie!

Robot koszący ranking - jaki robot do trawy najlepszy

Ranking robotów koszących 2024 - TOP 7

Worx Landroid L2000 WR155E

Najlepszy robot koszący, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, to Worx Landroid L2000 WR155E. Masz przed sobą robota-kosiarkę do dużych powierzchni, bo aż do 2000 m2 (co rzadko się zdarza). Sprzęt bezproblemowo pracuje do 120 minut po pełnym naładowaniu. Szerokość cięcia 22 cm nie ogranicza zwinności, a jednocześnie gwarantuje szybsze koszenie rozległych obszarów.

Zauważ, że to świetny robot koszący na nierówny teren. Ma duże koła, radząc sobie z nachyleniem terenu na poziomie 35%. Jego wysunięte ostrze przytnie trawnik do 4 cm przy krawędzi. Zapomnisz o używaniu kosiarki i podkaszarki. Nawigacja nowej generacji sprawia, że sprzęt nie jeździ jak głupek. W dodatku cicho pracuje (59 dB), ma czujnik deszczu (i wodoodporność IPX4) oraz aplikację.

Jaki robot koszący do dużego ogrodu? Worx Landroid L2000 WR155E rewelacyjnie się do tego nadaje. Owszem, kosztuje swoje, ale na ok. 2000 m2 stanowi najlepszy wybór. Rozsądnie planuje trasy, precyzyjnie przycina trawę i łatwo go obsłużysz. Już nie stracisz czasu i sił na koszenie!

Ocena produktu: 9.84/10
Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

Gardena Sileno Life 1000, jak sugeruje już samo oznaczenie, to robot koszący do 1000 m2. Zachwyci Cię cichym działaniem (57 dB) i sprawną pracą w trudno dostępnych miejscach. Gdzie może wjechać, tam wjedzie, wliczając w to wąskie obszary pod meblami ogrodowymi. Wspomaga go inteligentny system nawigacji. Dba o to, aby urządzenie nie pominęło żadnej kępy trawy. Nie czekają Cię poprawki po robocie.

Wykorzystując nowoczesne technologie, Gardena Sileno Life 1000 bez Twojej pomocy określi kształt powierzchni. Na tej bazie ustali optymalną trasę koszenia. Szerokość cięcia wynosi tu 22 cm, czas pracy po naładowaniu 65 minut, a nachylenie terenu może sięgać aż 35%. Wyborne parametry! Najważniejsze, że zobaczysz równo przycięty trawnik bez efektu pasów. Po wszystkim łatwo wyczyścisz sprzęt.

Gardena Sileno Life 1000 to istny skarb dla zabieganych osób, które pragną oszczędzić czas. To zaawansowana kosiarka automatyczna, która sama kosi trawę. Robi to szybko i dokładnie, nie wymagając do Ciebie większej ingerencji. Przy użyciu harmonogramu całkowicie zapomnisz o koszeniu.

Ocena produktu: 9.75/10
Worx Landroid L800 WR148E

Godny polecenia automat koszący do ogrodu. Worx Landroid L800 WR148E świetnie radzi sobie na powierzchni 1000 m2, choć gwarantowany obszar efektywnego przycinania trawy wynosi w teorii 800 m2. Oferuje regulację wysokości cięcia w zakresie od 30 do 60 mm i szerokość cięcia 20 cm. Sprawnie porusza się po wzniesieniach o maksymalnym nachyleniu 35 stopni. Nie brakuje w nim Wi-Fi oraz Bluetooth.

Ten polecany robot koszący nie pracuje w sposób losowy. Dokładnie wie, gdzie już był, a gdzie wypada jeszcze skosić trawę. Dla Ciebie oznacza to tyle, że zobaczysz po jego pracy równomiernie przystrzyżony trawnik. Gdy sprzęt złapie deszcz, momentalnie wróci do stacji ładującej. Pracuje do 90 minut i da Ci możliwość zmiany akumulatorów. Ponadto wygodnie obsłużysz go aplikacją mobilną.

Ranking robotów koszących byłby do niczego bez Worx Landroid L800 WR148E. Mówimy o znakomitym przedstawicielu automatycznych kosiarek do średniej wielkości ogrodów. Wszystko się tu zgadza – wykonanie, precyzja cięcia, niezawodność, czujniki, funkcje, apka. Nie widzę słabych stron.

Ocena produktu: 9.69/10
Worx Landroid M700 Plus WR167E

Worx Landroid M700 Plus WR167E, a więc akumulatorowy robot do ogrodu, który kosi 700 m2 powierzchni. Automatycznie wraca do bazy, jak i zatrzymuje swoje noże w przypadku podniesienia go. Pięknie strzyże trawę w wysokości 30 – 60 mm. Tak jak droższe modele tej marki, przycina trawnik do 4 cm przy krawędzi. Obstawiam, że nie odczujesz potrzeby użycia podkaszarki.

Ta automatyczna kosiarka-robot nadaje się do sterowania przy użyciu aplikacji. Uruchomisz ją lub zaprogramujesz bez wychodzenia z domu. Z poziomu smartfona ustalisz harmonogram koszenia, a nawet zmierzysz swój trawnik kamerą. Czujnik deszczu da z kolei znać robotowi, kiedy lepiej zwiewać do swojej bazy. Mapowanie przestrzeni także czołowe, zatem nie zobaczysz ominiętych kęp trawy.

Nie dziwię się, że Worx Landroid M700 Plus WR167E to popularny sprzęt. Przejawia główne technologie znane z jeszcze kosztowniejszych modeli tej cenionej marki. Perfekcyjnie porusza się po trawniku, precyzyjnie go skracając. Mimo wielu nowoczesnych funkcji obsługa to banał.

Ocena produktu: 9.5/10
Bosch Indego S+ 500 06008B0302

Bardzo dobry robot kosząco-mulczujący. Bosch Indego S+ 500 błyskawicznie ścina trawę w mniejszych ogrodach o powierzchni do 500 m2. Ograniczy do minimum Twój wysiłek w porządkowaniu przydomowej przestrzeni. Dodatkowo da Ci możliwość zdalnego sterowania i tworzenia mapy trawnika. Podczas pracy kosi równoległymi pasami, a co najważniejsze, nigdzie się nie gubi.

Sprzęt dostosowano do różnych warunków. Uruchamiając funkcję BorderCut, Bosch zacznie koszenie od krawędzi. Niezależnie od trybu ta inteligentna kosiarka do trawy przejedzie przez węższe przejścia na 90 cm. Szerokość cięcia wynosi 19 cm, a wysokość wyregulujesz od 30 do 50 mm. Nie zabrakło aplikacji oraz automatyki planowania koszenia. Ta maszyna potrafi wziąć pod uwagę nawet pogodę.

Jaki robot koszący do 500 m2? W mojej opinii warto postawić na Bosch Indego S+ 500. Ma świetną specyfikację. Kluczowe, że równie dobrze radzi sobie w praktyce. Nachylenie może osiągać 27%, a ta automatyczna kosiarka nadal nie pogorszy swojej precyzji i płynności pracy.

Ocena produktu: 9.42/10
Worx Landroid M500 WR141E

Dobrej jakości robot koszący na trawnik do 500 m2. Razem z Worx Landroid M500 WR141E uzyskasz estetyczny wygląd swojego ogrodu, nie musząc latać z kosiarką. Raz na jakiś czas odgrodzisz teren kołkami, a następnie tylko popatrzysz, jak trawa staje się krótsza. I nie musi być wcale bardzo krótka, aby maszyna sobie z nią poradziła. Wysokość cięcia mieści się w zakresie 30 – 60 mm.

Mimo niższej ceny – jak na tę markę – producent nie odpuścił czujnika deszczu. Sprzęt wykryje opady i schroni się przed nimi w swojej bazie. Akumulator także daje radę. Skutkuje 50 minutami ciągłej pracy bez spadków wydajności. Ładowanie trwa 90 cm, czyli nie za długo. Worx Landroid M500 WR141E porusza się doskonale, pamiętając, gdzie musi jeszcze przejechać, aby pokryć cały teren.

Ranking robotów koszących musiał zawrzeć ten udany model. To jeden z najpopularniejszych i zarazem najlepszych sprzętów do mniejszego ogrodu. Jeżeli chcesz troszkę zaoszczędzić, ale wciąż nabyć nowoczesną i dokładną auto-kosiarkę, postaw na Worx Landroid M500 WR141E.

Ocena produktu: 9.36/10
Riwall PRO RRM 650 APP

Najlepsze roboty koszące nie zawsze są bardzo kosztowne. Udowodni Ci to Riwall PRO RRM 650 APP, który jak najbardziej ma sens. Nadaje się na trawniki do 600 m2. Wyposażono go w duże i mocne koła, przez co nie brakuje mu przyczepności. Ważna cecha, bo wpływa na równomierne przycinanie trawy oraz płynną jazdę po nierównym terenie. W tym wypadku docenisz te atuty.

Test robotów koszących potwierdza, że Riwall PRO RRM 650 APP cicho działa. Generuje zaledwie 58 dB. Jakby tego było mało, to automatyczna kosiarka z funkcją mulczowania, sensorem deszczu, wodoszczelną bazą, nożami obosiecznymi i aplikacją (przez Wi-Fi lub Bluetooth). Sporo zalet, mam rację? A za to wszystko nie zapłacisz fortuny. Dlatego też uznałem, że warto wyróżnić tu ten funkcjonalny sprzęt.

Sprawa wygląda prosto: jeżeli masz mniejszy budżet, a Twój ogród mieści się w 600 m2, bez zastanowienia zamów Riwall PRO RRM 650 APP. To jeden z najbardziej opłacalnych modeli, jakie widziała ta kategoria. Aż wstyd byłoby wymagać czegoś więcej od tej maszyny.

Ocena produktu: 9.21/10

Najlepsze roboty koszące - Ranking 2024

Robot koszący Worx Landroid L2000 WR155E

Robot sprzątający Worx Landroid L2000 WR155E

Worx Landroid L2000 WR155E to ideał na duży trawnik. Ten profesjonalny robot koszący do 2000 m2 z czujnikiem deszczu poradzi sobie na sporym obszarze. Zapewni Ci estetyczny, równo przycięty trawnik bez Twojego wkładu sił. Ma szeroki dysk koszący, cichutko pracując i rozsądnie planując każdą trasę.Automat do koszenia trawy na duże powierzchnie

Worx Landroid L2000 WR155E imponuje już przy pierwszym poznaniu. Okazuje się, że to kosiarka samojezdna na 2000 m2. Bardzo trudny do osiągnięcia wynik, za którym muszą iść inne korzyści. Podstawę stanowi jednak to, że odpoczniesz od koszenia. Jednocześnie nacieszysz oko gładkim, równym trawnikiem.

Urządzenia korzysta z inteligentnej nawigacji AIA. Odróżnia się od innych modeli łatwiejszym odnajdywaniem drogi przez kręte i wąskie korytarze. W efekcie pracuje szybciej i nie zużywa niepotrzebnie stanu akumulatora. A ten wystarcza na aż 120 minut koszenia. Szerokość cięcia osiąga 22 cm, a to kolejny wyróżnik.

Wysokość wyregulujesz już Ty, mając do dyspozycji zakres 30 – 60 mm. To jak najbardziej dobry robot do koszenia wyższej trawy. Może pracować w Twoim pobliżu, gdyż nie zdenerwuje Cię hałasem. Korzysta z bezszczotkowego silnika. Dosyć, że mało awaryjny, to jeszcze generujący tylko 59 dB. Nie tak łatwo to przebić.

Marzysz o trawniku, który wyglądem będzie przypominał zielonkawy dywan? Ten wysokiej jakości robot koszący sprosta Twoim oczekiwaniom! Oferuje Cut to Edge. To nic innego jak wysunięte ostrze tnące trawę do 4 cm przy krawędzi. Unikniesz konieczności poprawek przy użyciu ciężkiej podkaszarki.

Nowoczesne rozwiązania

Worx Landroid L2000 WR155E sam decyduje, kiedy rozpocząć przycinanie trawy. Wszystko za sprawą inteligentnego harmonogramu koszenia. Uwzględniając dane z chmury obliczeniowej, robot ustali plan działania na podstawie rzeczywistego wzrostu trawy w ogrodzie. Nie musisz nawet doglądać wysokości trawy.

Wszelkie dane, statystyki i regulacje odnajdziesz w czytelnej aplikacji mobilnej. Z poziomu swojego smartfona wydasz polecenia temu urządzeniu. Dodatkowo producent umożliwił rozbudowanie sprzętu o dodatkowe moduły. Jeszcze lepiej wykryje przeszkody i zaprogramuje tzw. zakazane trasy, jak np. drzewa, altana czy rabaty.

Zwróć uwagę, że to robot koszący trawę z czujnikiem deszczu. Gdy go wykryje, szybciutko wróci do swojej bazy (dlatego warto jedynie zadbać, aby była pod jakimś zadaszeniem). Co więcej, zachlapanie wodą nie spowoduje awarii. Ten model chroni wodoodporność IPX4.

Mało zalet? No to wiedz, że nierówny teren nie stanowi tu przeszkody. Koła są bardzo duże, a sprzęt radzi sobie z 35 stopniami nachylenia terenu. Istnieje tu nawet możliwość wymiany kół, by zwiększyć ten wynik do szalonych 45 stopni nachylenia. Po koszeniu Landroid L2000 grzecznie wraca do bazy ładującej. Wygodnie, prawda?

Robot koszący Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

Robot sprzątający Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

Gardena Sileno Life 1000 (15102-32) to inteligentny robot do koszenia trawy. Oferuje kilka innowacyjnych funkcji, dzięki którym zapomnisz o tradycyjnej kosiarce, nie tracąc sił i czasu. Z tym urządzeniem pielęgnowanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Więcej informacji znajdziesz w poniższej opinii.Precyzyjny robot do koszenia trawy

Nie przepadasz za widocznymi pasami po użyciu tradycyjnej kosiarki? Gardena Sileno Life 1000 zapewni Ci zamiast tego gładki dywanik. To wysokiej klasy automatyczna kosiarka do trawy do 1000 m2. Ciacha zieleń w 22 cm szerokości i 20 – 50 mm wysokości. Bez spadku wydajności pracuje do 65 minut po pełnym naładowaniu.

Jak przystało na jeden z najlepszych robotów koszących, nawigacja nie zawodzi. Wiernie prowadzi sprzęt przez węższe obszary, nawet pod meblami czy trampoliną ogrodową (tryb punktowy). Zakręty bądź obszary obok alejek nie stanowią większych przeszkód. To samo spadki terenu. Robot radzi sobie z nachyleniem do 35%.

System koszenia składa się z 3 uchylnych ostrzy. Jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. Obudowa robota nie ogranicza zasięgu cięcia. Sprawdzając swój trawnik po pracy Gardena Sileno Life 1000, pewnie szybko uznasz, że nie trzeba nic poprawiać kosiarką, podkaszarką lub nożycami ogrodowymi.

Nie stracisz również czasu na konserwację tej autonomicznej maszyny koszącej trawę. Ścinki, kurz i inne nieczystości usuniesz chociażby wężem ogrodowym. Producent na to pozwala. Nie wiedząc, jaki robot do trawy w ekspresowym tempie równo skosi ogród 1000 m2, zdecyduj się na ten model.

Szereg udogodnień

Gardena Sileno Life 1000 to jedno z najciszej działających urządzeń, o jakich wspomina ranking robotów koszących. Jeśli nie lubisz hałaśliwych kosiarek, docenisz poziom głośności wynoszący zaledwie 57 dB. Nie stracisz nerwów podczas wylegiwania się w ogrodzie. Urządzenie dyskretnie przystrzyże Twój trawnik.

Kod PIN i alarm ochronią sprzęt przed kradzieżą. Podziw budzi liczba czujników i sensorów. Robot zatrzymuje noże, wykrywając podniesienie lub przechylenie go. Ma też system antykolizyjny, więc nie uszkodzi Twoich ogrodowych ozdób i mebli. Wykrywa nawet mróz, co stanowi dużą innowację.

Norma IPX5 sprawia, że Gardena wytrzymuje kilka minut mocnego deszczu. Spokojnie zdąży wtedy wrócić do swojej bazy. Lekkie opady w ogóle nie wykluczają tu koszenia. To w dużym stopniu wodoodporny robot koszący. Do tego z aplikacją, za pomocą której możesz manualnie sterować jazdą (zasięg Bluetooth 10 m).

Robot koszący Worx Landroid L800 WR148E

Robot sprzątający Worx Landroid L800 WR148E

Worx Landroid L800 WR148E to polecany robot koszący ze stacją ładującą. Celująco przeszedł test kosiarek-robotów. Wywodzi się od marki, która słynie z niezawodnych urządzeń. Precyzyjnie i bezpiecznie przycina trawę, nie zapominając przy tym o Twojej wygodzie. Zapewni Ci chociażby możliwość zdalnego sterowania.Wydajny robot koszący z długim czasem pracy

Najlepsze roboty koszące Worx zachwycają swoimi akumulatorami oraz technologiami bezszczotkowymi. Działają bez zarzutu, dokładnie przycinając trawę nawet na nierównym terenie. Użytkownicy chwalą baterie, które nie tracą wydajności po kilku latach intensywnego użytkowania.

Kolejna istotna kwestia to długi czas pracy. Worx Landroid L800 WR148E oferuje jakieś 90 minut ciągłego działania. I to z uwzględnieniem pokonywania wzniesień o nachyleniu 35 stopni oraz koszeniu trawy w trudno dostępnych miejscach. To za mało? W takim razie skorzystasz z opcji wymiany akumulatorów na inne.

Zauważ, że cały czas mowa o skutecznym robocie do dużego trawnika (800 – 1000 m2). Szerokie połacie terenu nie stanowią dla niego problemu. Działa według ustalonego harmonogramu koszenia. Dodatkowo oferuje funkcję mulczowania trawy, więc zadba o Twój ogród (a na końcu samodzielnie wróci do stacji).

Bardzo estetycznie skosi trawę, oferując wysokość cięcia od 30 do 60 mm. Ominie każdą przeszkodę i dotrze pod meble, trampolinę oraz inne obiekty, jakie masz w ogrodzie. To wszystko za sprawą mapowania i ścisłego podążania za nawigacją. Nie musisz własnoręcznie przywracać sprzętu na trasę. Masz z tym spokój.

Wytrzymały i nowoczesny robot-kosiarka

Tej maszynie nie straszne zmienne warunki pogodowe i niespodziewany deszcz. Producent wyposażył tę autonomiczną kosiarkę w czujnik deszczu. Specjalny sensor wykrywa opady i wręcz nakazuje natychmiastowy powrót robota do stacji ładującej. Swoją pracę wznowi, kiedy trawa już całkowicie obeschnie.

Zauważ, że czas wyjazdu po deszczu samodzielnie ustawisz za pomocą aplikacji. Masz zatem całkowitą kontrolę nad tym, co robi robot. Z drugiej strony, wiele regulacji możesz pozostawić urządzeniu, więc zyskasz również wybór skutkujący wygodą. Co istotne, w razie potrzeby bezpiecznie umyjesz sprzęt pod bieżącą wodą.

Nie przepadasz za sterowaniem aplikacją? No to wiedz, że ten automat do trawy uruchomisz też manualnie – za pomocą pokrętła na obudowie. W wyborze ustawień pomoże Ci nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD. Osobiście polecam jednak sterowanie smarfonem i opcję harmonogramu.

Robot koszący Worx Landroid M700 Plus WR167E

Robot koszący Worx Landroid M700 Plus WR167E

Worx Landroid M700 Plus WR167E sprawdza się na działkach i trawnikach do 700 m2. To bardzo dobry robot koszący, gdy zależy Ci na perfekcyjnie przystrzyżonej murawie – niczym z boiska piłkarskiego. Bez wkładu sił uzyskasz zachwycające efekty, więc czytaj dalej, by poznać wszystkie zalety tego modelu!Przyjemne (nie)koszenie ogrodu

Po to chcesz wydać większą kasę na automat do koszenia trawy, aby rzeczywiście odpocząć. Worx Landroid M700 Plus WR167E spełni Twoje oczekiwania. Skąd ta pewność? To przede wszystkim robot koszący z mapowaniem przestrzeni. Dosłownie nauczy się Twojego ogrodu, wiedząc, gdzie ma się dostać.

Konieczność poprawek praktycznie tu nie istnieje. Tam, gdzie sprzęt da radę wjechać, tam ujrzysz dokładnie przyciętą zieleń. Udowadniają to liczne testy. Większe zagęszczenie ozdób ogrodowych nie wytrąci tej maszyny z rytmu. Sprawnie je ominie, nie szkodząc dekoracjom, rabatom kwiatowym, meblom ogrodowym itp.

Szerokość cięcia wynosi 18 cm, czyli wystarczająco na 700 m2 (bo takie jest przeznaczenie tego modelu). Wysokość wyregulujesz w zakresie 30 – 60 mm, a poziom głośności pozytywnie Cię zaskoczy. W zasadzie wszystkie roboty koszące Worx są stosunkowo ciche. Ten osiąga 60 dB. Dużo, dużo mniej niż kosiarka.

Swoje dokłada nowoczesna aplikacja. Stworzysz w niej kalendarz koszenia. W efekcie nie musisz być w pobliżu, aby Worx Landroid M700 Plus WR167E rozpoczął pracę. A może on z powodzeniem działać przy drobnym deszczu. Ma zresztą czujnik, który wie, kiedy skierować go do bazy, gdy deszcz jest za mocny.

Robot koszący na nierówny teren

Różne mamy ogrody, prawda? Mój na przykład ma spadki terenu bez stworzonych skarp. Dlatego też tworząc ranking robotów koszących, zwróciłem uwagę na jazdę po nierównym terenie. Worx Landroid M700 Plus WR167E to potrafi. Producent stosuje duże koła w swoich urządzeniach. Pokonują w tym wypadku 35% nachylenia.

Mało tego, ten sprzęt da Ci możliwość zastosowania opcjonalnych, jeszcze większych kół. Wtedy poradzi sobie z poziomem aż 45% nachylenia. Nie zatrzyma się przy tak znaczącej zmianie ukształtowania terenu. Nadal będzie skutecznie przycinał trawę, odciążając Cię od tego.

Efekt potęguje inteligentna nawigacja. Nie opiera się na jednym, z góry ustalonym stylu i kierunku jazdy. Worx Landroid M700 Plus WR167E z gracją kota przemierzy węższe przejścia, zakręty itp. Nigdzie się nie zgubi i nie powinien się też nieoczekiwanie zablokować – nie wspominając o przewróceniu.

Robot koszący Bosch Indego S+ 500 06008B0302

Robot sprzątający Bosch Indego S+ 500 06008B0302

Koszący i mulczujący robot do małego ogrodu. Bosch Indego S+ 500 06008B0302 docenisz za możliwość mapowania trawnika. Co za tym idzie, urządzenie ominie przeszkody i wjedzie w ciaśniejsze zakamarki. Ta inteligentna kosiarka samojezdna dokładnie skosi ogródek o powierzchni 500 m2.Robot koszący, który mapuje i tworzy plan pracy

Nadal nie wiesz, na jaki robot koszący się zdecydować? Co powiesz na Bosch Indego S+ 500 06008B0302 ze sztuczną inteligencją? Fakt, kosztuje swoje, ale za te pieniądze oferuje coś znacznie więcej niż tylko zwykłe ścinanie trawy. Rozpoznaje teren i dokładnie go analizuje. Robi to z myślą o Twojej wygodzie.

Jeszcze lepiej zadba o ogród, zapewniając idealnie ściętą trawę. Urządzenie stworzy mapę i harmonogram koszenia. Uwzględni wąskie przejścia, przeszkody oraz rzeczywisty wzrost trawy. Koszenie odbywa się równoległymi pasami, a wszystkie resztki zostają od razu rozdrobnione, nawożąc ogród.

Tak, to w praktyce robot koszący z mulczowaniem. Ale to nie wszystko! Ta inteligentna kosiarka na początku każdego cyklu dba o czyste i dokładne koszenie trawy przy wszystkich krawędziach. Uwzględni przy tym też warunki pogodowe. Cały plan działania przedstawi Ci w aplikacji o przyjaznym interfejsie.

Automatyczna kosiarka na trudniejsze warunki

Robot nie zwalnia tempa pracy nawet przy wzniesieniach o maksymalnym nachyleniu do 27 stopni. Nie straszne mu też węższe przestrzenie (90 cm) i koszenie trawy pod meblami albo sprzętami ogrodowymi. Radzi sobie z mniejszymi częściami o powierzchni 9 m2. Ścina trawę tam, gdzie tylko może, a robi to bez zarzutu.

Nie zabrakło tu też czujnika położenia, który wykrywa niespodziewane upadki. W takiej sytuacji robot automatycznie zablokuje noże i zatrzyma silnik. Zrobi to dla Twojego, ale i własnego bezpieczeństwa. Obroni się nawet przed złodziejem, wysyłając powiadomienie w aplikacji.

Robot koszący Worx Landroid M500 WR141E

Robot koszący Worx Landroid M500 WR141E

Twój trawnik ma nie więcej niż 500 m2? Pragniesz całkowicie mieć z głowy obowiązek koszenia? Dobrze się składa, bo pomoże Ci w tym Worx Landroid M500 WR141E. To jeden z najtańszych produktów tego producenta, lecz wciąż trzyma wysoki poziom.Bezproblemowe i bezwysiłkowe koszenie

Worx Landroid M500 WR141E odznacza się nawigacją z mapowaniem ogrodu. To nie Twój trawnik musi się dopasować do sprzętu, a odwrotnie. Ta automatyczna kosiarka do trawy nauczy się struktury, uwzględniając rozmieszczenie roślin, mebli ogrodowych itp.

Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie musisz za bardzo porządkować działki. Sprzęt poradzi sobie na gęściej obsadzonym, a wręcz zagraconym trawniku. Nie wybrzydza co do warunków, zapewniając 18 cm szerokości cięcia i wysokość 30 – 60 mm. Przy okazji zetnie niższe chwasty, gdyż ma ostre noże.

Czas pracy po naładowaniu dobija do 50 minut, a głośność pracy nie przekracza 70 dB. Owszem, to nie tak cichy robot jak droższe egzemplarze Worx, ale i tak nie powinien Cię tym irytować. Z pewnością wzbudzi Twoją pozytywną opinię za dokładne, równomierne koszenie. Zyskasz piękny ogród bez większego wkładu sił!

Koniec z poprawkami

Po Worx Landroid M500 WR141E rzeczywiście nie trzeba za dużo poprawiać. Skrupulatnie dochodzi do krawędzi trawnika (do 4 cm). Przemierza węższe zaułki, nie gubi się, nie blokuje o byle co i ucieka przed deszczem, gdy właśnie zaczął padać. Korzysta też z nowoczesnych funkcji zawartych w aplikacji.

Potrafi oszacować, kiedy trawa stanie się na tyle wysoka, aby znów musieć ją skrócić. Puszczając go regularnie, przy okazji użyźnisz glebę. Twój trawnik będzie jeszcze bardziej jednolity i zielony, zachęcając do spędzania czasu w ogrodzie – no i ciesząc oko. O to chodzi w rankingu robotów koszących, prawda?

Robot koszący Riwall PRO RRM 650 APP

Robot koszący Riwall PRO RRM 650 APP

Rewelacyjnie sprawdzający się sprzęt do automatycznego koszenia trawy. Riwall PRO RRM 650 APP oferuje praktyczne funkcje i mechanizmy, a mimo to nie kosztuje tyle, co większość urządzeń z tej kategorii. Nie zwlekaj dłużej, tylko poznaj więcej szczegółów dotyczących tego modelu!Wybitny stosunek ceny do jakości

W pierwszej kolejności zwróć uwagę, że Riwall PRO RRM 650 APP to tani robot koszący do 2500 zł. Powiesz, że niska cena to nie wszystko. Oczywiście, że tak. Sęk w tym, że ten model w zasadzie w niczym nie zawodzi. Nadaje się na 600 m2, osiągając 18 cm szerokości cięcia za pomocą obosiecznych noży.

Dokładnie mieli nimi trawę, od razu mulczując. Zagwarantuje naturalny nawóz, chroniąc Twój trawnik przed nadmiernym słońcem. Porusza się w uporządkowany sposób, a pokrętłem wyregulujesz wysokość cięcia (od 20 mm do 60 mm). Pozytywne odczucia wzbudza przy tym niski poziom hałasu (tylko 58 dB).

Jedyny parametr, który trochę odstaje, to poziom nachylenia. Osiąga tutaj 20 stopni, ale helloł: to nadal niezły wynik! Nie musisz mieć idealnie równego trawnika, aby ten robot z masywnymi kołami równo go przyciął. W razie deszczu Riwall PRO RRM 650 APP czmychnie do swojej bazy (która jest już wodoszczelna).

Mnóstwo udogodnień

Przed chwilą napomniałem o czujniku deszczu, ale to dopiero początek udogodnień. Riwall PRO RRM 650 APP to dobry i tani robot koszący z Wi-Fi i Bluetooth. Za pomocą swojego telefonu pozarządzasz jego pracą. System rozciągania linki po ogrodzie nie sprawi Ci trudności. Sprzęt ominie przy okazji drzewa i krzewy.

Nie zderzy się również z meblami czy huśtawkami ogrodowymi. Jego indukcyjny silnik nic sobie nie robi z dłuższej, intensywnej pracy. Zresztą może kosić aż do 120 minut po naładowaniu. To wręcz topowy wynik! System koszenia krawędzi dokładnie wykończy z kolei obrzeża Twojego trawnika. Super możliwości!

Ile kosztuje robot koszący?

Ceny dobrych robotów koszących mieszczą się zwykle w zakresie 2000 – 8000 zł. Droższe roboty do koszenia mają zazwyczaj lepsze systemy nawigacji i nadają się na większe tereny, nawet duże trawniki 1500 – 2000 m2. Gdy szukasz kosiarki-robota do 1000 m2, raczej nie wydasz więcej niż 6000 zł.

Jakiej firmy robot koszący?

Najlepszy producent robotów koszących to Worx. Ma szeroką ofertę, stosując nowoczesne systemy nawigacji. Roboty Worx rozsądnie planują trasy i równo przycinają trawę, także na wzniesieniach i nierównościach. Jego najwięksi konkurenci to Gardena i Bosch. Mając mniejszy budżet, zwróć uwagę na produkty marki Riwall PRO.

Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój ranking robotów koszących trawę. Sprawdzam też wtedy urządzenia takich firm jak: Robomow, Stiga, Stihl, Yard, Einhell, Dedra, NAC czy Parkside z Lidla. Póki co wyżej oceniam jednak roboty-kosiarki wcześniej wymienionych producentów.

Podsumowanie

Od teraz pielęgnacja trawnika nie będzie Ci się już kojarzyła z męczącym obowiązkiem. Inteligenta kosiarka automatyczna wyręczy Cię od tej czynności. Wystarczy, że wybierzesz coś z mojego rankingu robotów koszących.

Najważniejsze, że wiesz już, które automaty do trawy są najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach.

Dodatkowe pytanie? A może własna opinia o nowoczesnej kosiarce-robocie? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na PROrankingach znajdziesz także inne autonomiczne sprzęty, które ułatwią Ci życie. Osobiście bardzo lubię najlepsze roboty sprzątające, które często testujemy w redakcji. Same zgarniają kurz z różnych powierzchni.

O ile odkurzania nie lubię, tak mycia okien już nie cierpię! Dlatego stworzyłem ranking robotów do mycia okien. Po co tracić czas, siły i nerwy na tego typu czynności? Nowoczesne urządzenie wykona najgorszą robotę za Ciebie.

Wracając do koszenia trawy, na portalu znalazło się miejsce także na bardziej klasyczne rozwiązania. Jednym z nich jest najlepsza kosiarka elektryczna. Ogranicza ją przewód zasilający, ale w mniejszym ogrodzie to pewnie nie problem. W dodatku zasilanie tego typu nie wyklucza wcale obecności napędu, a ceny wypadają przystępnie.

Wyższą mobilność zapewni Ci z kolei dobra kosiarka akumulatorowa. Te z mocniejszymi ogniwami, a nawet kilkoma akumulatorami sprostają na większym trawniku.

Tak samo jak najlepsze kosiarki spalinowe. Mocne, najczęściej z napędem, pojemnym koszem oraz mulczuwaniem. Poradzą sobie w większym ogrodzie.

Wykluczasz jednak samodzielne pchanie sprzętu do koszenia? Oprócz robotów znajdzie się coś jeszcze! Wystarczy spojrzeć na ranking traktorków ogrodowych. Do tego niektóre z nich przydają się przez cały rok, oferując np. pług do odśnieżania.

A do newralgicznych, bardzo trudno dostępnych miejsc przyda Ci się najlepsza kosa spalinowa. Gdzie traktorek, a nawet robot się nie dostaną, ona pewnie podoła, usuwając chwasty i ścinając wysoką trawę. Podobnie jak dobra podkaszarka akumulatorowa, choć to głównie sprzęt na nieco mniejszy obszar.

Oceń publikację
[Głosy: 12 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments