W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Robot koszący Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 lutego 2024
Komentarze:  0

Najlepszy robot koszący trawę to istny skarb, gdy masz duży trawnik, ale mało czasu na pielęgnowanie go. Dobra automatyczna kosiarka znacząco ułatwi Ci wtedy życie. Ale że to kosztowny sprzęt, warto dobrze wybrać. Prędko pomoże Ci w tym mój niezależny ranking automatów do koszenia!

Robot koszący ranking - jaki robot do trawy najlepszy

Masz spory ogród? Taki na 1000 m2, 1500 m2, a nawet 2000 m2? Super sprawa… pomijając konieczność koszenia trawy. Ale i na to znajdą się sposoby! Chodzi o najlepsze roboty koszące.

Zajrzyj do mojego aktualizowanego rankingu, a dowiesz się, jaka automatyczna kosiarka jest teraz najlepsza. Nabywając taki sprzęt, nie stracisz już więcej czasu oraz sił na skracanie trawy.

Ranking robotów koszących 2024 - TOP 9

Tak nowoczesny robot koszący bez wątpienia przyda się w każdym ogrodzie. Worx Landroid L2000 do działania wykorzystuje sztuczną inteligencję, więc swój wysiłek do koszenia trawy ograniczasz wyłącznie do uruchomienia auto-kosiarki przy użyciu smartfona. Urządzenie wyposażono w Wi-Fi. W każdej chwili połączysz je z aplikacją w telefonie i zaprogramujesz według własnych potrzeb.

W mojej opinii to najlepszy robot koszący do dużych powierzchni. Oferuje precyzyjne przystrzyżenie nawet 2000 m2 trawnika. Zdecydowanie pomaga w tym pojemny akumulator. Jedno pełne naładowanie wystarcza na ponad 120 minut ciągłej pracy. W wypadku nagłego rozładowania ogniwa nie martwisz się, że sprzęt zatrzyma się na środku trawnika. Automatycznie powróci do stacji ładującej.

Ocena produktu: 9.92/10

Akumulatorowy robot do ogrodu, który kosi 700 m2 powierzchni. Oferuje kilka innowacyjnych funkcji i możliwość zdalnego sterowania. To sprzęt z mulczowaniem, dlatego nie tylko kosi, ale też rozdrabnia trawę i pozostawia ją na trawniku. Tym sposobem ogranicza konieczność ponownego strzyżenia i wspomaga naturalne nawożenie ogrodu. Perfekcyjnie zadba o Twój ogród.

Ta automatyczna kosiarka nadaje się do sterowania przy użyciu aplikacji. Uruchomisz ją lub zaprogramujesz bez wychodzenia z domu. Wszystko zrobisz telefonem i to podczas wydawania poleceń. Urządzenie jest kompatybilne z asystentami głosowymi Google Assistant i Amazon Alexa. Chyba zgodzisz się ze mną, że koszenie nawet małego trawnika nie było jeszcze tak przyjemne?

Ocena produktu: 9.75/10

Jaki robot koszący kupić? Najlepiej wydajny, skuteczny i precyzyjnie przycinający trawnik niezależnie od miejsca. Takie założenia spełnia właśnie ten sprzęt. Zachwycił mnie cichym działaniem (57 dB) oraz sprawną i ciągłą pracą w trudno dostępnych miejscach. Nie zatrzymuje się pod meblami ogrodowymi lub trampoliną, cały czas precyzyjnie wykonuje swoje zadanie.

To robot-kosiarka do ogrodów o powierzchni 1000 m2. Urządzenie wyposażono w inteligentny system nawigacji. Wykorzystując nowoczesne technologie, bez Twojej pomocy określi kształt powierzchni oraz ustali optymalną trasę koszenia. W przycinaniu trawnika w ograniczonych przestrzeniach pomaga tryb punktowy wyróżniający się spiralnym obrotem kosiarki.

Ocena produktu: 9.63/10

Godny polecenia automat koszący do ogrodu. Świetnie radzi sobie na powierzchni 1000 m2, choć jego gwarantowany obszar efektywnego przycinania trawy wynosi w teorii 800 m2. Robot oferuje regulację wysokości cięcia mieszczącą się w zakresie od 30 do 60 mm. Sprawnie porusza się po wzniesieniach o maksymalnym nachyleniu 35 stopni. Wygodę użytkowania zwiększa obecność Wi-fi oraz Bluetooth.

Teraz już pewnie się domyślasz, dlaczego ten sprzęt uwzględnił ranking robotów koszących. Zapewnia między innymi wygodne sterowanie przy użyciu aplikacji mobilnej. Tym sposobem przejmujesz jeszcze większą kontrolę nad urządzeniem, jego pracą oraz harmonogramem koszenia. Wygodnie ustawisz parametry pracy, ale też zdalnie zarządzisz baterią.

Ocena produktu: 9.52/10

Bardzo dobry robot kosząco-mulczujący. Błyskawicznie ścina trawę w mniejszych ogrodach o powierzchni 500 m2. Nie ma też problemu z rozdrabnianiem, dlatego ogranicza do minimum Twój wysiłek w porządkowaniu przydomowej przestrzeni. Dodatkowo daje możliwość zdalnego sterowania i tworzenia mapy trawnika. Podczas pracy kosi równoległymi pasami, a co najważniejsze, nigdzie się nie gubi.

Zaskakuje również funkcja SmartMowing. Korzystając z niej, autonomiczna kosiarka dostosowuje swoją pracę do warunków pogodowych. To między innymi dlatego tę propozycję przyjął mój ranking robotów koszących. Przyczynił się do tego również czujnik wykrywania przeszkód, ścinanie trawy przy wąskich przejściach (min. 90 cm szerokości) i dokładne koszenie pod meblami ogrodowymi.

Ocena produktu: 9.43/10

Niezawodny robot koszący z mulczowaniem. Co prawda nie działa bez linek, mimo to i tak oferuje skuteczną pracę, by sprostać Twoim oczekiwaniom o zadbanym i ładnie wyglądającym ogrodzie. Urządzenie kosi trawę na powierzchni do 1500 m2, dlatego będzie świetnym wyborem do dużego trawnika. Z całym zadaniem upora się w ciągu 90 minut, po czym powróci do stacji ładującej.

Ten dobrze oceniany robot przycina trawę w sposób automatyczny, Twój wysiłek ogranicza do zupełnego minimum. Ty w tym czasie zarządzasz sprzętem i wydajesz polecenia przy użyciu aplikacji. Skorzystasz z niej w telefonie lub tablecie, bo nie zapominaj, że cały czas mowa o inteligentnym urządzeniu z Wi-Fi. Dodatkowo w zależności od potrzeb wyregulujesz wysokość cięcia od 25 do 65 mm.

Ocena produktu: 9.39/10

Ten funkcjonalny sprzęt będzie doskonałą odpowiedzią, kiedy wahasz się, jaki robot koszący wybrać. Yard Force YF-RNX100I zapewnia perfekcyjne cięcie trawników do 1000 m2 powierzchni. Nada się do nierównych terenów i ogrodu o nieregularnym kształcie. Zauważ, że to robot do koszenia z Wi-Fi, dlatego nadaje się do zdalnego sterowania. Potrzebujesz do tego aplikacji mobilnej Cloudhawk.

Urządzenie nie zaryzykuje koszeniem trawy przy fatalnej pogodzie, bo ma czujnik deszczu. Jeśli sensor wykryje opady, sprzęt natychmiast powędruje do stacji ładującej. Kolejnym mocnym zabezpieczeniem, jakie zaoferował producent, jest przycisk awaryjny STOP. Służy do zatrzymania automatycznej kosiarki w razie nagłych sytuacji, które mogłyby zagrozić swobodnemu działaniu sprzętu.

Ocena produktu: 9.27/10

Praktyczna kosiarka ze sztuczną inteligencją do małego trawnika. Zapewnia automatyczne koszenie bez śladów kół. Świetnie radzi sobie z ciaśniejszymi przestrzeniami, ale i ostrymi zakrętami. To zasługa precyzyjnego mapowania oraz podążania po nawigacji. W trakcie koszenie nie powoduje nadmiernego hałasu, głośność wynosi 57 dB. Korzystny wynik.

Plusów w tym urządzeniu znajdziesz jeszcze więcej. Korzysta z aplikacji mobilnej GARDENA smart. Wydasz polecenia z dowolnego miejsca, a i tak właściwie zadbasz o swój ogród. Nie zapominaj, że to również łatwy do utrzymania w czystości robot koszący z aplikacją. Wszelkie resztki z trawy, kurz oraz pozostałe zanieczyszczenia szybko spłuczesz za pomocą węża ogrodowego.

Ocena produktu: 9.15/10

Tani robot do koszenia ogrodu z Lidla. Parkside PMRA 20-Li A1 przycina trawę na powierzchni 500 m2, dlatego dobrze nada się do małych przydomowych terenów zielonych. Pewnie nie zadziała perfekcyjnie za pierwszym razem i pozostawi w niektórych miejscach trochę dłuższy trawnik, ale pamiętaj, że nie wydasz na niego fortuny. Pracuje do 45 minut, a wysokość cięcia wyregulujesz od 25 do 60 mm.

Nie uwierzysz, ale zalet sprzętu jest znacznie więcej. Oferuje 3 tryby pracy. To koszenie całej powierzchni, obsługa 5 dodatkowych stref oraz punktowe przycinanie trawy. Po skończonej pracy automatycznie wraca do stacji ładującej. Dlatego kiedy nie wiesz, jaki robot koszący wybrać i jednocześnie nie zbankrutować, ta propozycja będzie dobrą odpowiedzią!

Ocena produktu: 9.05/10

Najlepsze roboty koszące - Ranking 2024

Robot koszący Worx Landroid L2000 WR155E

Robot sprzątający Worx Landroid L2000 WR155E

Worx Landroid L2000 WR155E to bezprzewodowy robot koszący do dużego ogrodu. Osiąga znakomite 36 W. Tak duża moc koszenia sprawia, że sprzęt rewelacyjnie radzi sobie z każdym trawnikiem, oferując skuteczne i precyzyjne przycinanie. Sprytnie omija przeszkody i pokonuje wąskie przejścia oraz wzniesienia o nachyleniu 35 stopni. Przyda Ci się także do koszenia strefowego.


Sprawdź ceny Worx Landroid L2000 WR155E

EURO


Inteligentny robot koszący z nawigacją

Co sprawia, że Worx Landroid L2000 WR155E to najlepszy robot koszący? To nie wyłącznie moc, ale przede wszystkim zastosowanie sztucznej inteligencji. Wygodnie sterujesz nim za pomocą smartfona i finalnie zachwycasz się idealnie przystrzyżonym trawnikiem.

Sprzęt dysponuje nawigacją AIA. Odróżnia się od innych modeli łatwiejszym odnajdywaniem drogi przez kręte i wąskie korytarze. W efekcie pracuje szybciej i nie zużywa niepotrzebnie stanu akumulatora.

Urządzenie automatycznie decyduje, kiedy rozpocząć przycinanie trawy. To wszystko za sprawą inteligentnego harmonogramu koszenia. Uwzględniając dane z chmury obliczeniowej, robot ustala plan działania na podstawie rzeczywistego wzrostu trawy w ogrodzie. Planowanie harmonogramu przebiega zupełnie bez Twojej pomocy. Przyznasz, że genialne?

Wygodę użytkowania zwiększa dostęp do aplikacji, którą łatwo ściągniesz na telefon. Jest całkowicie bezpłatna i działa na Androidzie oraz iOS. Za jej pomocą jeszcze lepiej zapanujesz nad swoim sprzętem, by rozkoszować się idealnie wyglądającym ogrodem.

Zauważ też, że apka zapewnia dostęp do wszystkich informacji na temat urządzenia, nie wspominając już o wydawaniu poleceń. Dodatkowo producent umożliwił rozbudowanie kosiarki o dodatkowe moduły. Jeszcze lepiej wykryje przeszkody i zaprogramuje tzw. zakazane trasy, jak np. drzewa, altana czy rabaty.

Precyzyjnie przystrzyżony trawnik

Do zakupu Worx Landroid L2000 WR155E zachęca wielkość obszaru, z jakim perfekcyjnie sobie radzi. Dochodzi do tego również wysokość i szerokość cięcia oraz nachylenie, jakie bez trudu pokonuje.

Marzysz o idealnie skoszonym trawniku, który wyglądem będzie przypominał zielonkawy dywan? Ten profesjonalny robot do koszenia trawy sprosta Twoim oczekiwaniom, ponieważ oferuje Cut to Edge.

To nic innego jak specjalnie wysunięte ostrze tnące trawę do 4 cm przy krawędzi i o szerokości 22 cm. Sprzęt znakomicie wykonuje swoje zadanie, a Ty unikasz konieczności poprawek przy użyciu podkaszarki.

Zadowala także wysokość cięcia. To Ty decydujesz, czy robot przystrzyże trawę na 30 czy 60 mm. Niezależnie od decyzji Worx Landroid L2000 WR155E perfekcyjnie wykona swoje zadanie nawet na wzniesieniach o nachyleniu do 35 stopni. Przeszkodą nie będą też wąskie przestrzenie, bo inteligentna nawigacja bezpiecznie poprowadzi kosiarkę do celu.

Finalnie robot poradzi sobie z przystrzyżeniem ogrodu o powierzchni 2000 m2, co czyni go liderem pod tym względem. Musiał zatem zawrzeć go ranking robotów koszących, w którym zawsze staram się wyłapywać najdrobniejsze szczegóły.

Wysokiej jakości robot z czujnikiem deszczu

Wiesz już, że ten topowy robot koszący rewelacyjnie radzi sobie po nierównym i wąskim terenie. A co w sytuacji, kiedy nastąpi gwałtowne pogorszenie pogody i z nieba zacznie lać się deszcz?

Producent i tę opcję wziął pod uwagę, odpowiednio programując swój sprzęt. Zastosował w nim specjalny sensor wykrywający opady. Jeśli w trakcie koszenia trawnika robot wyczuje deszcz, natychmiast przerwie pracę i automatycznie wróci do stacji dokującej.

Uważam, że to praktyczne udogodnienie świadczące o wysokiej jakości Worx Landroid L2000 WR155E. Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak zmienne warunki atmosferyczne mogą niekorzystnie wpłynąć na działanie tego rodzaju urządzeń.

Tutaj nie masz powodów do obaw. Kosiarka nie tylko dokładnie przycina trawnik, ale dba przede wszystkim o warunki, w jakich wykonuje swoją pracę. Z tym modelem możesz czuć się całkowicie bezpiecznie!

Robot koszący Bosch Indego M+ 700 06008B0303

Robot sprzątający Bosch Indego M+ 700 06008B0303

Bosch Indego M+ 700 06008B0303 to robot do koszenia trawy bez przewodu ograniczającego swobodę ruchów. Oferuje działanie akumulatorowe i maksymalny czas pracy wynoszący ponad 75 minut. Zaskakuje możliwościami oraz oferowanymi funkcjami. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na ten temat, przeczytaj poniższą opinię.


Sprawdź ceny Bosch Indego M+ 700 06008B0303

MediaExpert
EURO


Przyjemne koszenie ogrodu

Masz dość koszenia trawnika w tradycyjny sposób? A może tak jak ja nie lubisz jeździć kosiarką po kilka razy w tym samym miejscu? Z Bosch Indego M+ 700 06008B0303 szybko zażegnasz problem i bardziej skupisz się na podziwianiu efektów.

Urządzenie zapewnia inteligentne koszenie ogrodu i to bez Twojego udziału. No, chyba że wydasz jakieś specjalne polecenie przy użyciu smartfona.

Każdy cykl koszenia sprzęt zaczyna od trybu BorderCut, gwarantując estetyczne wykończenie każdej krawędzi trawnika. Później etapami przechodzi do pielęgnacji kolejnych części ogrodu, realizując krok po kroku swój harmonogram. Co ważne, do planowania pracy kosiarka nie wymaga niczyjej pomocy, automatycznie ustala harmonogram działania.

Ten dobry robot koszący znakomicie radzi sobie z wąskimi przejściami. Wykorzystuje do tego wbudowaną mapę. Bez problemu odnajduje się w terenie i nie zwalnia w trakcie pracy.

Szybkość działania zwiększa funkcja LogiCut umożliwiająca ścinanie trawy równoległymi pasami. Taki sposób pielęgnacji trawnika pomaga oszczędzić baterię, skrócić czas koszenia oraz gwarantuje efekt idealnie gładkiego i zielonego dywanu.

Koszenie i mulczowanie

Czy wiesz, że najlepsze roboty koszące oferują także dodatkowe funkcje? Oczywiście ich podstawowe zadanie to precyzyjne strzyżenie trawnika, ale niektóre modele jak Bosch Indego M+ 700 06008B0303 cechują też inne udogodnienia.

Mowa tu o możliwości mulczowania trawy. Na czym dokładnie polega taki sposób pielęgnacji ogrodu? Otóż urządzenie po skoszeniu dokładnie rozdrabnia każde źdźbło i pozostawia je na powierzchni trawnika.

Pewnie wydaje Ci się, że to mało estetyczne rozwiązanie, które przysporzy Ci dodatkowego obowiązku? Nic bardziej mylnego!

Mulczowanie trawy wbrew pozorom dba o Twoją wygodę. Spowalnia konieczność kolejnego koszenia, więc dbanie o ogród na jakiś czas masz z głowy. To również świetny, bo naturalny sposób nawożenia gleby. Twój trawnik zyska zdrowszy wygląd i idealnie zielony kolor.

Niezawodna funkcja SpotMow

Ten godny polecenia robot koszący z mapowaniem zapewni Ci precyzyjne strzyżenie ogrodu o powierzchni 700 m2. Idealnie sprawdzi się do nie za dużych terenów, gwarantując wydajną pracę.

Nie zapominaj, że przestrzeń przed domem to nie tylko zielony trawnik nadający się do szybkiego koszenia. Wiele osób gospodarując ogród, decyduje się na osobną strefę wypoczynku. W takich miejscach oprócz altanek i rabat najczęściej pojawiają się meble.

Przestawianie leżaków czy krzeseł przy każdorazowym koszeniu trawnika nie należy chyba do czynności, jakie chętnie wykonujesz? No właśnie, dlatego lepiej już na samym początku dobrze przemyśleć całą sprawę, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Całe szczęście producent wziął pod uwagę również i takie wymagania względem sprzętu. Oferuje funkcję SpotMow umożliwiającą koszenie małych fragmentów ogrodu. Kosiarka bez przeszkód poradzi sobie z pielęgnacją 16 m2 powierzchni. Bez Twojej pomocy i zbędnych czynności skosi trawę znajdującą się pod meblami ogrodowymi.

Robot koszący Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

Robot sprzątający Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

Gardena Sileno Life 1000 (15102-32) to inteligentny robot do koszenia trawy. Oferuje kilka innowacyjnych funkcji, dzięki którym zapomnisz o tradycyjnej kosiarce, nie tracąc sił i czasu. Z tym urządzeniem pielęgnowanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Więcej informacji poniżej.


Sprawdź ceny Gardena Sileno Life 1000 (15102-32)

MediaExpert


Łatwa w użyciu automatyczna kosiarka z aplikacją

Test robotów koszących potwierdził, że z Gardena Sileno Life 1000 (15102-32) nie natrudzisz się nie tylko przy ścinaniu trawy, ale i przy obsłudze sprzętu.

Producent zadbał o inteligentny interfejs i łatwy dostęp do aplikacji mobilnej GARDENA SILENO LIFE 1000. Robota obsłużysz przy użyciu telefonu albo tabletu i to zupełnie z dowolnego miejsca.

Nie ma znaczenia, czy gotujesz obiad, wylegujesz się na kanapie czy relaksujesz się w ogrodzie. Bez względu na to, co robisz, kosiarka i tak wykona wszystkie zdalne polecenia z odległości do 10 m.

To zasługa łączności Bluetooth, która pomoże Ci zdalnie sterować urządzeniem. Dodatkowo zyskasz dostęp do takich programów jak Auto Schedule, EasyConfig oraz EasyApp Control. Przydają się podczas instalacji, oferują też kilka ciekawych informacji dotyczących obsługi kosiarki.

Nie zabrakło tu też specjalnego systemu kontrolującego. Robot automatycznie czuwa nad stanem pracy. W razie potrzeby natychmiast przeprowadza konserwację. To dopiero istotny szczegół, mam rację?

Ciche i bezpieczne koszenie

Gardena Sileno Life 1000 (15102-32) to jedno z najciszej działających urządzeń, o jakich wspomina ranking robotów koszących. Jeśli nie lubisz hałaśliwych kosiarek, docenisz poziom pracy tego sprzętu. Nie stracisz za dużo nerwów nawet podczas wylegiwania się w ogrodzie.

Głośność w trakcie koszenia wynosi 57 dB. To nawet mniej niż w przypadku najdroższych robotów. Być może nie za dużo, ale zawsze jakaś różnica jest. Docenisz ją szczególnie przy dłuższym koszeniu.

Oprócz cichego działania uwagę zwrócisz także na zabezpieczenia. Mowa tu głównie o kodzie PIN i alarmie. W przypadku próby kradzieży natychmiast otrzymasz stosowny komunikat na smartfon lub tablet.

Producent zadbał ponadto o czujniki przechylenia i podnoszenia. Sensory w awaryjnych sytuacjach zatrzymują noże, ochraniając Cię przed skaleczeniem. W tym porządnym robocie do trawy nie zabrakło też czujników kolizyjnych. Ich obecność gwarantuje ciągłość pracy nawet przy napotkaniu różnego rodzaju przeszkód.

Precyzyjne cięcie w deszczu

Ten wytrzymały robot do trawy oferuje skuteczne działanie w zmiennych warunkach atmosferycznych, co potwierdza certyfikat IPX5.

Nie ma znaczenia, czy z nieba leje się żar, czy zbiera się na deszcz. Bez względu na pogodę urządzenie automatycznie ustala częstotliwość koszenia. Ściśle trzyma się swojego harmonogramu, w którym uwzględnia aktualne tempo wzrostu trawy.

Tak duża funkcjonalność to zasługa wysokiej jakości materiałów oraz solidnych podzespołów. Producent zadbał, by każdy z elementów był odporny na zachlapanie. Kosiarka zapewnia ciągłość pracy nawet przy lekkich opadach.

Robot koszący Worx Landroid L800 WR148E

Robot sprzątający Worx Landroid L800 WR148E

Worx Landroid L800 WR148E to polecany robot koszący ze stacją ładującą. Zachwyca większą powierzchnią koszenia, niż podaje producent, oraz automatycznym blokowaniem ostrzy. Precyzyjnie i bezpiecznie przycina trawę, nie zapominając przy tym o Twojej wygodzie. Poza tym zapewnia możliwość zdalnego sterowania.


Sprawdź ceny Worx Landroid L800 WR148E

EURO


Wydajny robot koszący z długim czasem pracy

Najlepsze roboty koszące Worx Landroid zachwycają swoimi akumulatorami oraz technologiami bezszczotkowymi. Działają bez zarzutu, dokładnie przycinając trawę nawet po nierównym terenie. Użytkownicy chwalą baterie, które nie tracą wydajności po kilku latach intensywnego użytkowania.

Kolejna istotna kwestia to długi czas pracy. Worx Landroid L800 WR148E oferuje ponad 90 minut ciągłego działania. I to z uwzględnieniem pokonywania wzniesień o nachyleniu 35 stopni oraz koszeniu trawy w trudno dostępnych miejscach.

Zauważ, że cały czas mowa o skutecznym robocie do dużego trawnika (1000 m2). Szerokie połacie terenu nie stanowią dla niego problemu. Działa według ustalonego harmonogramu koszenia. Dodatkowo oferuje funkcję mulczowania trawy.

Precyzyjnie zadba o Twój ogród. Po skończonej pracy lub w przypadku rozładowanej baterii samodzielnie powróci do stacji ładującej.

Wodoodporny robot-kosiarka

Wodoodporność w przypadku tego rodzaju urządzeń to bardzo duży atut, a często też wyróżnik. Urządzenie od Worx nie zawodzi i pod tym względem. Doskonale sobie radzi pozostawiony na zewnątrz przez dłuższy czas.

Nie straszne mu zmienne warunki pogodowe i niespodziewany deszcz. Opady nie spowodują osadzania się rdzy na obudowie ani tym bardziej nie uszkodzą podzespołów kosiarki.

Mimo wszystko pamiętaj, że mokra trawa nie nadaje się do koszenia. Uwierz mi, że efekt, jaki otrzymasz, decydując się na taki krok, w ogóle Cię nie zadowoli. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę także producent.

Wyposażył zatem tę autonomiczną kosiarkę w czujnik deszczu. Specjalny sensor wykrywa opady i wręcz nakazuje natychmiastowy powrót robota do stacji ładującej.

Swoją pracę wznowi, kiedy trawa już całkowicie obeschnie. Zauważ, że czas wyjazdu po deszczu samodzielnie ustawisz za pomocą aplikacji. Masz zatem całkowitą kontrolę nad tym, co robi robot. Z drugiej strony, wiele regulacji możesz pozostawić urządzeniu, więc masz wybór.

W razie potrzeby bezpiecznie umyjesz sprzęt pod bieżącą wodą. Mimo wszystko odradzam czyszczenie przy użyciu myjki ciśnieniowej, chyba że lubisz duże ryzyko.

Efektywne koszenie bez wysiłku

To dobry robot koszący z sensorami, który spełni oczekiwania o precyzyjnie przystrzyżonym trawniku. Sprawdza się na powierzchni 1000 m2, świetnie radząc sobie z nierównościami terenu. Pokonuje wzniesienia o nachyleniu do 35 stopni, przeszkodą nie są też mniejsze i wąskie przestrzenie.

Zdaję sobie sprawę, że za ten sprzęt musisz trochę zapłacić. Niemniej rzadko spotkasz się z takimi możliwościami i precyzją pracy za tę cenę. Urządzenie na podstawie wielkości i kształtu terenu oraz wzrostu trawy ustala harmonogram pracy.

Bardzo dokładnie i estetycznie kosi trawę, oferując wielkość cięcia od 30 do 60 mm. Ominie każdą przeszkodę i dotrze pod meble, trampolinę oraz inne sprzęty, jakie masz w ogrodzie. To wszystko za sprawą mapowania i ścisłego podążaniu za nawigacją.

Funkcja Cut to Edge sprawia, że urządzenie pozostawia kilkucentymetrową trawę przy krawędziach, ścianach oraz innych przeszkodach. W razie potrzeby dowolnie zaprogramujesz sprzęt przy użyciu aplikacji. Kosiarkę uruchomisz też manualnie za pomocą pokrętła na obudowie. W wyborze ustawień pomoże Ci nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD.

Robot koszący Bosch Indego S+ 500 06008B0302

Robot sprzątający Bosch Indego S+ 500 06008B0302

Koszący i mulczujący robot do małego ogrodu. Wiedz, że to nie wszystkie cechy, jakie wyróżniają Bosch Indego S+ 500 06008B0302. Sprzęt docenisz za możliwość mapowania trawnika. Omija przeszkody i wjeżdża po trampolinę, krzesła czy grilla. Czas pracy wynosi więcej niż 1 godzinę, co oznacza, że bez potrzeby ładowania kosiarka dokładnie skosi ogródek o powierzchni 500 m2.


Sprawdź ceny Bosch Indego S+ 500 06008B0302

MediaExpert
EURO


Robot koszący, który mapuje i tworzy plan pracy

Nadal nie wiesz, na jaki robot koszący się zdecydować? Co powiesz na Bosch Indego S+ 500 06008B0302 ze sztuczną inteligencją? Fakt, kosztuje swoje, ale za te pieniądze oferuje coś znacznie więcej niż tylko zwykłe ścinanie trawy.

Ta profesjonalna kosiarka automatyczna rozpoznaje teren i dokładnie go analizuje. Robi to z myślą o Twojej wygodzie i z dbałością o każdy szczegół. Jeszcze lepiej zadba o ogród, zapewniając idealnie ściętą trawę.

Urządzenie tworzy mapę i harmonogram koszenia. Uwzględnia w tym wąskie przejścia, przeszkody oraz rzeczywisty wzrost trawy. Koszenie odbywa się równoległymi pasami, a wszystkie resztki zostają od razu rozdrobnione i pozostawione w celu lepszego nawożenia. Taki proces to oczywiście mulczowanie.

Ale to nie wszystko. Ta inteligentna kosiarka na początku każdego cyklu dba o czyste i dokładne koszenie trawy przy wszystkich krawędziach. Uwzględnia też warunki pogodowe.

Cały plan działania przedstawia w aplikacji, gdzie raz na jakiś czas proponuje kilka ciekawych opcji. Swoją drogą zastanawia mnie, z których najczęściej będziesz korzystać.

Funkcja SmartMowing

Wiesz już, że układając plan działania, kosiarka bierze pod uwagę pogodę na nadchodzące dni. Ale czy pamiętasz o tym, że nie oferuje czujnika deszczu? Teraz zapewne masz zagadkę i zastanawiasz się, o co w tym wszystkim chodzi?

Już wyjaśniam, ale trochę mimo wszystko ubolewam nad tym sensorem. Nie mam pojęcia, dlaczego producent nie zastosował go w tym modelu. Niemniej mówi się trudno, trzeba sobie jakoś radzić.

I tu właśnie pojawia się funkcja SmartMowing. To ona umożliwia dostęp do lokalnych prognoz pogody. Kosiarka dodatkowo korzysta z niej przy planowaniu koszenia, bo pamiętaj, że zawsze pod uwagę bierze warunki atmosferyczne.

Z aplikacji dowiesz się, że przy standardowych ustawieniach sprzęt oferuje dwa pełne cykle koszenia co 7 dni. Tu ciekawostka, bo pracę rozpoczyna już o 8 rano. Jeśli masz mocno wrażliwych sąsiadów, to harmonogram możesz zmodyfikować w aplikacji Bosch Smart Gardening.

Pozostałe udogodnienia

Robot nie zwalnia tempa pracy nawet przy wzniesieniach o maksymalnym nachyleniu do 27 stopni. Nie straszne mu też węższe przestrzenie (90 cm) i koszenie trawy pod meblami albo sprzętami ogrodowymi. Radzi sobie z mniejszymi częściami o powierzchni 9 m2. Ścina trawę tam, gdzie tylko może, a robi to bez zarzutu.

Uruchamia się przy podnoszeniu. Robi to bardzo ostrożnie, bo od razu zatrzymuje silnik i blokuje noże. Koszenie trawy rozpoczyna dopiero po odłożeniu na powierzchnię. Podobna sytuacja ma miejsce, kiedy urządzenie znajdzie się pod kątem 32 stopni.

Nie zabrakło tu też czujnika położenia, który wykrywa niespodziewane upadki. Robot wtedy automatycznie blokuje noże i zatrzymuje silnik. Robi to wszystko dla Twojego, ale i własnego bezpieczeństwa.

Obroni się nawet w kryzysowych sytuacjach. Przy próbach kradzieży uruchomi alarm i wyśle powiadomienie do aplikacji. Z takim sprzętem żaden złodziej niestraszny!

Robot koszący Dedra DED87513

Robot sprzątający Dedra DED87513

Dedra DED87513 to jeden z najbardziej funkcjonalnych robotów koszących od tego producenta. Przy okazji kupisz go za przyzwoite pieniądze. Oferuje całkiem przyzwoite opcje jak na ten przedział cenowy. Zapewni Ci dokładne przycinanie trawnika oraz schludny wygląd ogrodu.


Sprawdź ceny Dedra DED87513

MediaExpert
EURO


Autonomiczna kosiarka do dużej powierzchni

Producent zapewniając, że Dedra DED87513 poradzi sobie z koszeniem większych trawników, miał sporą rację. Zapomniał tylko dodać, że najlepsze efekty urządzenie osiągnie przy nie za długiej trawie.

Oczywiście nikt Ci nie każe na przymus przygotowywać specjalnie ogrodu do pierwszego koszenia. Pamiętaj tylko, że mocno krzaczastą przestrzeń trudno będzie doprowadzić do ładu w ciągu niecałych dwóch godzin.

Mimo wszystko i tak uważam, że to nadal dobry oraz skuteczny robot do dużego ogrodu. Praktycznie nie wymaga pomocy przy ścinaniu trawy, pomijając oczywiście konieczność rozkładania linek czy wyznaczanie przy użyciu aplikacji tzw. zakazanych miejsc.

Ustawienia harmonogramu pracy sprzętu kontrolujesz wygodnie w telefonie. Nie biegniesz w połowie koszenia, żeby podładować baterię. Dedra DED87513 automatycznie powędruje do stacji ładującej. Zrobi to także, kiedy specjalny czujnik wykryje załamanie pogody.

Funkcja rozdrabniania trawy

Tak, masz rację, że to już coraz częściej spotykana opcja. Niemniej i tak uważam, że warto ją docenić. Przede wszystkim decyduje o Twoim komforcie.

Kiedy kosiarka kosi, a później rozdrabnia trawę, Ty w tym czasie przyjemnie się relaksujesz albo wypełniasz inne domowe obowiązki. Nie obchodzi Cię grabienie i wywożenie pozostawionych resztek.

W mojej opinii funkcję mulczowania powinny oferować wszystkie tego rodzaju sprzęty. Dlaczego tak nie jest? Nie mam pojęcia, ale być może z czasem sporo zmieni się w tej kwestii.

Taka metoda pielęgnacji ogrodu to również plusy dla samego trawnika. Nie zapominaj, że pozostawienie resztek trawy na powierzchni ogrodu to przede wszystkim genialny sposób nawożenia. Dlaczego? Bo naturalny, a przecież o to głównie chodzi, żeby uniknąć kupowania drogich i szkodliwych chemikaliów.

Pomyśl o tym, zwłaszcza kiedy masz dzieci, które każdą wolną chwilę spędzają w ogrodzie.

Aplikacja Tuya Smart

Udało mi się znaleźć informacje o aplikacji, dzięki której masz możliwość zdalnego sterowania sprzętem. Tuya Smart, bo o niej mowa, dostępna jest w Google Play i App Store.

Aplikacja zapewnia kompatybilność z urządzeniami mobilnymi działającymi przy użyciu systemu Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 11.0). Zdarza się, że po zakupie robota koszącego od tej marki pojawia się konieczność aktualizacji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w specyfikacji oraz na głównej stronie producenta.

W każdym razie robot koszący sterowany smartfonem to zawsze super opcja.

Robot koszący Yard Force YF-RNX100I

Robot sprzątający Yard Force YF-RNX100I

Rewelacyjnie sprawdzający się sprzęt do automatycznego koszenia trawy. Yard Force YF-RNX100I oferuje niebywałe funkcje, a mimo to nie kosztuje tyle, co czołowe urządzenia. Nie zwlekaj dłużej, tylko poznaj więcej szczegółów dotyczących tego modelu!


Sprawdź ceny Yard Force YF-RNX100I

MediaExpert


Bezpieczeństwo gwarantowane

W przypadku tego typu urządzeń liczy się nie tylko precyzja i skuteczność, ale i bezpieczeństwo. Takie założenia również spełnia Yard Force YF-RNX100I oferujący kilka czujników zmniejszających ryzyko wystąpienia awarii i znacznie więcej.

Pierwszy z nich to sensor deszczu. Dzięki niemu kosiarka rozpoznaje załamanie pogody i natychmiast wędruje do stacji ładującej. Producent zastosował takie rozwiązanie nie tylko ze względu na mniejszy komfort ścinania. Doskonale zdaje sobie sprawę, że koszenie mokrej trawy to duże ryzyko, które może prowadzić nawet do zwarcia.

Kolejne istotne rzeczy to czujniki podnoszenia. Natychmiast zatrzymają działanie sprzętu oraz zablokują noże, kiedy uniesiesz kosiarkę.

Nie zabrakło również automatycznego wykrywania przeszkód. Podczas koszenia sensor prowadzi robota w taki sposób, by uniknąć zetknięcia się z ogrodzeniem, ścianą, altaną lub sprzętem ogrodowym. To jak najbardziej precyzyjny robot koszący do trudno dostępnych miejsc.

Dodatkowe zabezpieczenie, które powinno Cię zadowolić, stanowi PIN. Taki kod to ochrona nie tylko przed kradzieżą, ale również przed uruchomieniem robota przez dzieci.

Profesjonalny mechanizm cięcia

Mój ranking robotów koszących zawiera urządzenia, które wyróżniają się spośród innych na rynku. Jeśli chodzi o Yard Force YF-RNX100I, masz do czynienia z zaawansowanym systemem cięcia.

Producent wyposażył kosiarkę w 3 noże obrotowe umożliwiające przycinanie trawnika na wysokości od 20 do 60 mm. To wszystko przy szerokości wynoszącej maksymalnie 18 cm.

Zauważ, że to wielozadaniowa kosiarka automatyczna oferująca koszenie w czterech strefach. Takie udogodnienie szczególnie docenią posiadacze ogrodów o nieregularnym kształcie.

Co więcej, uwagę zwróć również na mechanizm cięcia po krawędzi. Urządzenie korzysta z tej funkcji na początku każdego cyklu. Twój ogród oprócz tego, że będzie idealnie skoszony, to jeszcze zachwyci wszystkich czystością.

Efektywny i praktyczny robot do koszenia ogrodu

Sprzęt zaskoczy Cię swoimi możliwościami. Do działania wykorzystuje silnik bezszczotkowy, który w porównaniu do tradycyjnych modeli cechuje cicha praca. Dodatkowo kosiarkę wyposażono w akumulator o pojemności 2,9 Ah i napięciu 28 V.

Całość przekłada się na 80 minut płynnego koszenia ogrodu o maksymalnej powierzchni 1000 m2. Urządzenie bez trudu pokonuje każde wzniesienie, nawet o 40-stopniowym nachyleniu. Nie wiem, jak na Tobie, ale na mnie zrobiło to duże wrażenie.

Wygodę użytkowania zwiększa ładowanie za pomocą stacji. Wystarczy, że podepniesz ją do zasilania, a robot natychmiast rozpocznie napełnianie akumulatora. Całość zazwyczaj trwa ok. 80 minut, czyli krócej niż w przypadku wybranych, innych sprzętów z tego zestawienia.

Robot koszący Gardena Sileno City 500 (19602-72)

Robot sprzątający Gardena Sileno City 500 (19602-72)

Porównanie robotów koszących pokazało, że Gardena Sileno City 500 (19602-72) to jeden z tych modeli, na jakie musisz zwrócić uwagę. Oferuje nowoczesne funkcje i możliwość zdalnego sterowania. Do tego kupisz go w rozsądnej cenie. Owszem, sprawdza się do głównie małego trawnika, ale wiele osób poszukuje właśnie takich sprzętów.


Sprawdź ceny Gardena Sileno City 500 (19602-72)

MediaExpert


Koszący robot ze zdalnym sterowaniem

Kosiarka za sprawą nowoczesnej technologii uczy się, tworzy mapę i dokładnie rozpoznaje teren. Swobodnie nią zarządzasz, korzystając z mobilnej aplikacji GARDENA smart.

Za jej pomocą wyznaczysz strefy, częstotliwość oraz intensywność koszenia. Określisz też miejsca, które robot musi bezwzględnie omijać. Nie chodzisz krok w krok za urządzeniem, bo wygodnie nim sterujesz przez telefon. Śledzisz położenie w czasie rzeczywistym.

Polecam aktualizować co jakiś czas aplikację, ponieważ technologia, z której korzysta Gardena Sileno City 500 (19602-72), stale się rozwija. Czasami otrzymasz dodatkowe funkcje. Myślę, że chętnie z nich skorzystasz.

Zadowalająca kultura pracy

Test robotów koszących udowodnił, że ten sprzęt podczas działania nie generuje za dużego hałasu. To w gruncie rzeczy cichy robot do koszenia trawnika. Bardzo ważna cecha, zwłaszcza kiedy często przebywasz w pobliżu pracującego urządzenia.

Głośność pracy mocno mnie zadziwiła, ponieważ wynosi zaledwie 57 dB. Jak na automatyczną kosiarkę to niewiele. Szczególnie kiedy dokładniej przeanalizujesz ten parametr u pozostałych modeli z rankingu.

Wysoka kultura pracy bez wątpienia sprzyja koszeniu małego ogródka. Hałas jest na tyle niewielki, że nie przeszkadza w odpoczynku i nie odrywa od innych obowiązków. Podczas gdy robot przycina trawę, Ty pracujesz, czytasz albo relaksujesz się na leżaku.

Praca w każdych warunkach

Gardena Sileno City 500 (19602-72) to niezawodny i wytrwały zawodnik. Radzi sobie na równym terenie, ale i takim pełnym przeszkód. Ostrożnie omija krawędzie, chodniki, ściany czy donice z kwiatami. Wędruje między węższymi zakamarkami i małymi przejściami.

Bezpiecznie powróci do stacji ładowania bez względu, gdzie ją ustawisz. W każdych warunkach odnajdzie bezpieczną drogę, posługując się nawigacją i utworzoną mapą.

Urządzenie kosi trawniki bez względu na kształt powierzchni i wielkość wzniesień. Bardzo dobrze radzi sobie w terenie o maksymalnym nachyleniu wynoszącym 35 stopni.

Cały czas śledzi też warunki pogodowe. Wbudowany czujnik mrozu natychmiast wstrzymuje koszenie, kiedy temperatura zaczyna spadać do 0 stopni Celsjusza. O wszystkim zresztą dowiesz się z aplikacji, bo sprzęt automatycznie wyśle stosowny komunikat.

Robot koszący Parkside PMRA 20-Li A1

Robot sprzątający Parkside PMRA 20-Li A1

Parkside PMRA 20-Li A1 to jeden z tańszych automatycznych robotów do trawy. Jeśli potrzebujesz niedrogiego sprzętu do małego ogródka, to ten tani model z Lidla spełni Twoje oczekiwania. Oczywiście trudno wymagać od niego perfekcyjnego cięcia za pierwszym razem, ale w tej cenie i tak sporo oferuje. Urządzenie poznasz jeszcze bliżej, kiedy przeczytasz poniższą recenzję.


Sprawdź ceny Parkside PMRA 20-Li A1

Lidl


Wygodne koszenie trawnika

Parkside PMRA 20-Li A1 to sprytny automatyczny robot do ogrodu. Zapewnia przycinanie trawy o całkowitej powierzchni 500 m2. Spełni zatem oczekiwania posiadaczy małych działek lub ogródków.

Urządzenie dowolnie zaprogramujesz, ustawiając 2 programy czasowe. Parametry dowolnie zmienisz w zależności od dnia tygodnia. W obsłudze pomoże Ci zintegrowany wyświetlacz LCD znajdujący się na obudowie.

Pomimo że to tani robot koszący, producent wyposażył go w zintegrowany czujnik deszczu. Tak, dokładnie, Parkside PMRA 20-Li A1 pielęgnuje trawnik, uwzględniając warunki pogodowe. Nie musisz się obawiać o uszkodzenia, bo sprzęt po wykryciu opadów automatycznie powróci do stacji ładującej.

3 tryby pracy

Ta najczęściej kupowana kosiarka automatyczna z Lidla nie oferuje przesadnie wysokiego standardu mapowania. Za to opiera się na nawigacji oferującej 3 tryby pracy. Każdy z nich da Ci większe szanse na efektywniejszą pielęgnację trawnika.

Urządzenie porusza się po całym obwodzie, w 5 zdefiniowanych strefach dodatkowych lub kosi punktowo, czyli wyłącznie w wyznaczonych miejscach.

Zauważ, że to dobrej jakości robot koszący z sensorami. Jeden z nich dba o bezpieczeństwo sprzętu podczas deszczu, a pozostałe ochraniają przed upadkiem i zderzeniem ze ścianą albo meblami ogrodowymi. Dodatkowo kosiarka zawiera przycisk STOP. Służy do natychmiastowego zatrzymania silnika i noży.

Chyba przyznasz, że jak na tak niewielką cenę Parkside PMRA 20-Li A1 ma się czym pochwalić?

Dobre parametry w niskiej cenie

Niezależnie od strefy dowolnie wyregulujesz wysokość cięcia w granicach od 20 do aż 60 mm. Kosiarka pracuje płynnie przez 45 minut, po czym automatycznie wraca do stacji ładującej. Całkowite napełnienie akumulatora energią zajmuje 60 minut. To wcale nie tak dużo jak na tak niską cenę.

Nie zapominaj, że urządzenie sprawdza się do koszenia nierównych terenów. Całkiem dobrze radzi sobie z pokonywaniem wzniesień o maksymalnym nachyleniu 25 stopni.

Koniec z zarośniętym i niezadbanym trawnikiem. Ranking robotów koszących przedstawił właśnie całkiem dobre rozwiązanie dla Twojego ogrodu. Szczególnie gdy nie masz ogromnego budżetu, jak i trawnika.


Od teraz pielęgnacja trawnika nie będzie Ci się już kojarzyła z męczącym obowiązkiem. Inteligenta kosiarka automatyczna wyręczy Cię od tej czynności. Wystarczy, że wybierzesz coś z mojego rankingu robotów koszących. Najważniejsze, że wiesz już, które automaty do trawy są najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach.

Dodatkowe pytanie? A może własna opinia o nowoczesnej kosiarce-robocie? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na PROrankingach znajdziesz także inne autonomiczne sprzęty, które ułatwią Ci życie. Osobiście bardzo lubię najlepsze roboty sprzątające, które często testuję. Same zgarniają kurz z różnych powierzchni.

O ile odkurzania nie lubię, tak mycia okien już nie cierpię! Dlatego też przygotowałem również ranking robotów do mycia okien. Po co tracić czas, siły i nerwy na tego typu czynności, skoro nowoczesne urządzenia mogą zrobić to za Ciebie?

Wracając do koszenia trawy, na portalu znalazło się miejsce także na bardziej klasyczne rozwiązania. Jednym z nich jest najlepsza kosiarka elektryczna. Ogranicza ją przewód zasilający, ale w mniejszym ogrodzie to pewnie nie problem. W dodatku zasilanie tego typu nie wyklucza wcale obecności napędu, a ceny wypadają przystępnie.

Wyższą mobilność zapewni Ci z kolei dobra kosiarka akumulatorowa. Te z mocniejszymi ogniwami, a nawet kilkoma akumulatorami sprostają na większym trawniku.

Tak samo jak najlepsze kosiarki spalinowe. Mocne, często z napędem, pojemnym koszem oraz mulczuwaniem. Poradzą sobie w większym ogrodzie.

Wykluczasz jednak samodzielne pchanie sprzętu do koszenia? Oprócz robotów znajdzie się coś jeszcze! Wystarczy spojrzeć na ranking traktorków ogrodowych. Jasne, nadal musisz poświęcić swój czas, siedząc i kierując takim urządzeniem, ale i tak zabiera to mało sił. Do tego niektóre z traktorków przydają się przez cały rok, oferując np. pług do odśnieżania.

A do newralgicznych, bardzo trudno dostępnych miejsc przyda Ci się najlepsza kosa spalinowa. Gdzie traktorek, a nawet robot się nie dostaną, ona pewnie podoła, usuwając chwasty i ścinając wysoką trawę. Podobnie jak dobra podkaszarka akumulatorowa, choć to głównie sprzęt na nieco mniejszy obszar.

Oceń publikację
[Głosy: 11 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments