Dekoder DVB-T2 HEVC Ranking 2022 | Jaki wybrać?

Jaki dekoder wybrać, aby bezproblemowo odbierać cyfrową telewizję naziemną po wejściu nowych standardów? Koniecznie z DVB-T2 oraz kodekiem HEVC (H.265). Tylko takie tunery TV znajdziesz w moim niezależnym rankingu!

Najlepszy dekoder DVB-T2 - ranking, opinie, jaki wybrać?

Dekoderów do telewizora jest cała masa, ale tylko niektóre będą działać po wejściu DVB-T2. Wspomniany tuner to jeszcze nie wszystko. Aby odbierać zarówno obraz, jak i dźwięk, dekoder musi obsługiwać kodek HEVC (H.265).

Nie chcesz się w nieskończoność zastanawiać, jaki dekoder DVB-T2 wybrać, aby nie sprawił Ci problemu?

Żaden problem!

Zobacz mój aktualizowany ranking z opiniami i poradami zakupowymi. Dzięki niemu kupisz raz, a dobrze. Wejście DVB-T2 przestanie Cię martwić, a wręcz przeciwnie: będziesz na nie czekał, aby cieszyć się lepszą jakością obrazu!

Ranking dekoderów DVB-T2 HEVC 2022 – TOP 8

Miejsce 1

Ferguson Ariva T75

Ferguson Ariva T75 to najlepszy dekoder DVB-T2 na rynku. Obsługuje najnowszy standard kodowania obrazu i dźwięku, oglądanie telewizji sprawi Ci jeszcze więcej przyjemności. Docenisz sprzęt za elegancki design. Mała, czarna obudowa z niebieskimi akcentami dobrze prezentuje się przy telewizorze. W razie potrzeby tuner zamontujesz na ścianie, musisz tylko dobrać pasujący uchwyt.

Urządzenie obsługuje teletekst i napisy ekranowe. Oferuje niezbędne złącza, w tym port USB. Ponadto do dyspozycji masz wgraną aplikację, za pomocą której na ekranie TV przeglądasz zdjęcia, filmiki i inne pliki zapisane na zewnętrznym nośniku. Ten wysokiej jakości dekoder DVB-T2 wykorzystasz do nagrywania programów, których nie obejrzysz w czasie premiery.

Miejsce 2

Skymaster STB M265

Dekoder do telewizji naziemnej zapewniający zgodność z SD/HD. Oferuje elektroniczny przewodnik po programach. Dzięki tej funkcji widzisz na ekranie swojego telewizora najważniejsze informacje na temat nadawanych filmów czy seriali. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na półce i estetycznie się prezentuje. Wpływa na to czarna obudowa o minimalistycznym designie.

Urządzenie wykorzystuje nowoczesną technologię Full HD 1080p. Oglądasz programy w wysokiej rozdzielczości i dostrzeżesz na ekranie każdy detal. Ten dekoder DVB-T2 HEVC wyposażono w przydatne złącza. Na obudowie znajdziesz gniazdo EURO, HDMI i port USB. Zauważ, że to sprzęt oferujący blokadę rodzicielską. Łatwo zabezpieczysz kanały nieodpowiednie dla dzieci.

Miejsce 3

TechniSat Terrabox T3 H.265

Urządzenie z elektronicznym informatorem o programach i najbardziej potrzebnymi złączami. Wyposażono je w port USB oraz gniazda EURO i HDMI. Ten bezawaryjny dekoder DVB-T2 bez trudu obsłużysz. Przy pierwszym uruchomieniu asystent instalacji TechniSat przeprowadzi Cię przez kolejne etapy za pomocą okien dialogowych. Szybko przygotujesz sprzęt do użycia. W zestawie otrzymujesz pilot z funkcją programowania.

To dobrej jakości tuner TV z funkcją DVR. Nagrywasz programy na dysk USB i swobodnie oglądasz w wolnym czasie. Docenisz również opcję TimeShift, za sprawą której zatrzymasz transmisję i wznowisz ją w dowolnym momencie. Urządzenie wykorzystasz do odtwarzania plików w różnych formatach, m.in. JPG, MP4, PNG, MP3 czy AAC.

Miejsce 4

WIWA DVB-T2 H.265 PRO

Dobry dekoder DVB-T2, który oferuje kilka praktycznych funkcji. Na pewno spodoba Ci się timer, za pomocą którego zaprogramujesz tuner, aby wyłączył się o określonej godzinie. Do dyspozycji masz wbudowany odtwarzacz muzyki, filmów w jakości HD oraz zdjęć. Sprzęt wyposażono w PVR Ready, wygodnie nagrywasz programy na zewnętrzny dysk USB. Sterujesz nim wygodnie przy użyciu dołączonego pilota.

Urządzenie z łatwością obsłużysz, na co wpływa czytelne menu w języku polskim. Metalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Na przednim panelu sprawdzasz aktualną godzinę. To mały, ale godny polecenia dekoder DVB-T2, który połączysz z Internetem. Zrobisz to za pomocą złącza LAN lub anteny Wi-Fi podłączonej do USB.

Miejsce 5

TESLA Senior T2

Tuner DVB-T2 ze złączami HDMI, EURO, USB, a nawet LAN. Bez trudu podłączysz go nie tylko do nowszego telewizora, ale i takiego starszej generacji. To sprzęt przystosowany do łączności z Internetem za pośrednictwem kabla. W ten sposób zyskujesz możliwość korzystania z YouTube czy innych popularnych serwisów.

Ranking dekoderów DVB-T2 uwzględnia urządzenie także ze względu na praktyczne funkcje. Podłącz do niego nośnik USB, aby zyskać możliwość przeglądania na większym ekranie filmów czy zdjęć z wakacji. Sprzęt obsługuje EPG, telegazetę oraz opcję TimeShift. W komplecie znajdziesz dwa piloty. Jeden z nich sprawdzi się w przypadku seniorów. Rozpoznasz go po większych przyciskach i ograniczonej liczbie funkcji.

Miejsce 6

MUSE ODIN SMT-01

Nowoczesny dekoder DVB-T2 z kodekiem HEVC. Dzięki niemu nie ominiesz żadnego z ulubionych programów. Nagrasz je na zewnętrzny dysk USB i obejrzysz w wolnej chwili. Urządzenie wyposażono w blokadę rodzicielską, więc łatwo zabezpieczysz kanały, których nie powinny oglądać dzieci. Sprzęt obsługuje elektroniczny przewodnik po programach.

To dobrze oceniany tuner DVB-T2 do odbioru telewizji naziemnej. Producent dołączył do kompletu poręczny pilot ułatwiający jego obsługę. Urządzenie wykorzystasz nie tylko do oglądania programów telewizyjnych, ale i słuchania stacji radiowych czy przeglądania plików z zewnętrznych nośników. Ten praktyczny dekoder DVB-T2 Full HD wyróżnia się solidną, ale i estetyczną obudową.

Miejsce 7

Ferguson T760i

Tani dekoder DVB-T2 do telewizora z użytecznymi funkcjami TimeShift i EPG. W razie potrzeby wykorzystasz go do przeglądania zdjęć, filmów czy słuchania muzyki z zewnętrznego nośnika. Sprzęt umożliwia odtwarzanie plików w najpopularniejszych formatach. Po podłączeniu go swobodnie oglądasz programy w jakości Full HD razem z polskimi napisami. Obsługujesz go przy pomocy dołączonego pilota.

Urządzenie nie zacina się, co potwierdza test dekoderów DVB-T2. Na obudowie znajdziesz złącze LAN, dlatego bez problemu podłączysz sprzęt do Internetu. Jeśli zechcesz, nagrasz też wybrane programy na USB, aby obejrzeć je później i niczego nie przegapić. To łatwy w obsłudze dekoder DVB-T2 z dobrym obrazem i kodekiem HEVC 265.

Miejsce 8

WIWA DVB-T2 H.265

Sprzęt z praktycznym pilotem w zestawie, który obsłużysz też przy użyciu przycisków na przednim panelu. Znajdziesz je obok cyfrowego wyświetlacza pokazującego aktualną godzinę. To niewielki dekoder DVB-T2 do TV naziemnej z Internetem. Podłączysz go do sieci za pośrednictwem złącza LAN lub anteny Wi-Fi (przez USB). Sprzęt oferuje funkcję nagrywania programów i odtwarzania plików z zewnętrznych nośników.

Podobnie jak inne polecane dekodery DVB-T2, tuner obsługuje polskie napisy we wszystkich formatach, takich jak TXT, SSA, SMI czy SRT. Zauważ, że znajdujący się w komplecie pilot oferuje funkcję Memo Control. Samodzielnie zaprogramujesz niektóre przyciski, aby wygodnie sterować nie tylko dekoderem, ale też telewizorem.

Dekoder Ferguson Ariva T75

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T75

Ferguson Ariva T75 to często polecane urządzenie w odpowiedzi na pytanie, jaki dekoder DVB-T2 jest najlepszy. Kompatybilność ze starszymi technologiami sprawia, że wykorzystasz go też do odbioru standardów obecnie nadawanych w kraju. Chcesz poznać szczegóły? Zapoznaj się z moją opinią.


Kliknij i kup Ferguson Ariva T75

MediaExpert
EURO

OleOle


Dekoder nie tylko do oglądania telewizji

Za pomocą tunera DVB-T2 odbierzesz sygnał cyfrowej telewizji naziemnej, więc oglądasz swoje ulubione kanały. Wiedz, że wykorzystasz go też w inny sposób.

Ferguson Ariva T75 sprawdza się jako multimedialny odtwarzacz Full HD. Podłącz do niego zewnętrzny nośnik danych przez USB i słuchaj muzyki. Na większym ekranie wygodnie obejrzysz też np. zdjęcia z wakacji.

Urządzenie obsługuje polskie pliki TXT. To oznacza, że nic nie przeszkodzi Ci w oglądaniu filmów z napisami.

Pilot Bluetooth

Razem z tunerem znajdziesz w komplecie praktyczny pilot. Docenisz go za poręczność, a także funkcję Bluetooth.

Aby sterować dekoderem, nie musisz celować pilotem bezpośrednio w diodę IR. Obsługujesz sprzęt zdalnie i w wygodny sposób, z dowolnego miejsca.

Za sprawą łączności Bluetooth swobodnie zmieniasz kanały czy głośność. Nie musisz nawet podnosić pilota ze stołu. Wystarczy, że wciśniesz przycisk odpowiadający za konkretną opcję.

Niezawodna praca

Ferguson Ariva T75 to najlepszy dekoder DVB-T2, działa bez zakłóceń. W kilka minut podłączysz go do telewizora i przygotujesz do pracy. Zapewnia Ci to instalacja Plug & Play.

Sprzęt wykorzystasz do nagrywania programów na twardy dysk lub pendrive. W razie potrzeby skorzystasz też z EPG.

Tuner obsługuje teletekst, a także cyfrowy sposób kompresji audio Dolby Digital Plus. W razie potrzeby zaktualizujesz łatwo oprogramowanie, wykorzystując do tego interfejs USB.

Dekoder Skymaster STB M265

Dekoder DVB-T2 Skymaster STB M265

Sprzęt Skymaster STB M265 pozwoli Ci na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w jakości Full HD. Na obudowie znajdziesz wszystkie potrzebne złącza, nie tylko antenowe. Tuner oferuje również gniazda HDMI, EURO i USB. Sprawdź, dlaczego to dobry dekoder DVB-T2.


Kliknij i kup Skymaster STB M265

MediaExpert
MediaMarkt

Electro


Funkcjonalny dekoder DVB-T2 HEVC

Skymaster STB M265 oferuje kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością docenisz. Podstawa to elektroniczny przewodnik po programach.

Nie musisz zastanawiać się, do której potrwa film. Taką informację zobaczysz na ekranie telewizora. Zazwyczaj przewodnik obejmuje dane z tygodniowym wyprzedzeniem. Nie potrzebujesz więc papierowego programu TV.

W razie potrzeby skorzystasz również z blokady rodzicielskiej. Zablokujesz łatwo to, czego nie powinny oglądać dzieci, zwłaszcza pod Twoją nieobecność.

Kompaktowe wymiary

To mały dekoder DVB-T2, więc ustawisz go bezpośrednio przy telewizorze. Za sprawą minimalistycznej, czarnej obudowy ładnie się prezentuje.

Na przednim panelu znajdziesz trzy przyciski do obsługi sprzętu. Obok nich dostrzeżesz cyfrowy wyświetlacz, za pomocą którego sprawdzisz aktualną godzinę.

Z przodu producent umieścił też port USB. Ułatwi Ci to szybkie podłączenie zewnętrznego nośnika.

Dobra jakość obrazu i dźwięku

Ranking dekoderów DVB-T2 nie mógł pominąć Skymaster STB M265. Zapewnia bardzo dobrą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku.

To urządzenie z dwurdzeniowym procesorem nowej generacji. Dzięki temu poradzi sobie nawet w bardzo wymagających warunkach. Tuner dobrze przystosowano do wielogodzinnej pracy.

Zapomnij o zakłóceniach czy innych problemach z odbiorem telewizji naziemnej. Z tym sprzętem swobodnie oglądasz swoje ulubione programy, nie tracąc czasu na konfigurowanie tunera.

Dekoder TechniSat Terrabox T3 H.265

Dekoder DVB-T2 TechniSat Terrabox T3 H.265

TechniSat Terrabox T3 H.265 to niezawodny tuner DVB-T2 do cyfrowej telewizji naziemnej. Obsługuje standard kodowania HEVC/H.265, dlatego nie będziesz mieć problemu z odbieraniem nowych stacji i programów zaplanowanych w przyszłości. Poznaj wszystkie zalety urządzenia, które zawarłem w poniższej recenzji.


Kliknij i kup TechniSat Terrabox T3 H.265

MediaExpert
EURO

OleOle
X-kom


Kilka rodzajów złączy

Standardowe złącza, w jakie wyposażono sprzęt, to gniazdo antenowe i EURO (inaczej SCART). Do dyspozycji masz również wyjście HDMI, a nawet port USB.

Do tunera podłączysz zewnętrzny nośnik z plikami. Na ekranie telewizora wygodnie przejrzysz zdjęcia, pobrane filmy, posłuchasz też muzyki.

TechniSat Terrabox T3 H.265 obsługuje wszystkie popularne kodeki video i formaty plików. To np. MP4, AVI, JPG. PNG, AAC i MP3. Dzięki temu wykazuje zgodność z mnóstwem plików różnego typu, nie stawiając przed Tobą żadnych ograniczeń.

Komfortowe oglądanie telewizji

Ten dekoder DVB-T2 z dobrym sygnałem zapewni Ci relaks przed telewizorem, którego nic nie zakłóci. Wpływa na to jakość Full HD, ale nie tylko.

Sprzęt oferuje funkcję nagrywania programów na zewnętrzny dysk twardy USB. Jeśli nie możesz czegoś obejrzeć w dniu premiery, zrobisz to później. Nic Cię nie ominie.

Do dyspozycji masz ponadto elektroniczny program TV, napisy telegazety oraz funkcję TimeShift. Wstrzymujesz i wznawiasz programy emitowane na żywo, przewijasz je też w przód i w tył. To przydatne podczas oglądania np. widowisk sportowych.

AutoInstall, czyli łatwa konfiguracja

Nie musisz się martwić, że podłączenie i przygotowanie urządzenia do działania zajmie dużo czasu. Ułatwi Ci to asystent instalacji TechniSat.

Przeprowadzi Cię przez kolejne etapy, wykorzystując w tym celu okna dialogowe. Tym samym konfiguracja tunera przebiegnie szybko i bez żadnych komplikacji. Nie marnujesz czasu i nerwów na instalację dekodera.

Jaki dekoder DVB-T2 wybrać?

Planujesz zakup dekodera DVB-T2 w związku ze zmianą standardu cyfrowej telewizji naziemnej? Koniecznie sprawdź, na czym się skupić, aby urządzenie działało bez zarzutu.

Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze cechy i kwestie, jakimi wyróżnia się najlepszy dekoder DVB-T2.

Obsługiwane standardy

Aby móc swobodnie oglądać telewizję po wprowadzeniu planowanych zmian, sprawdź koniecznie standardy obsługiwane przez dekoder. Najważniejszą rolę odgrywa H.265/HEVC.

To jeden z najnowszych standardów kompresji wideo. H.265/HEVC pozwala zachować wysoką jakość obrazu przy ograniczeniu pasma.

Zastosowanie nowego kodeka zapewnia przesyłanie większej liczby kanałów telewizyjnych w jakości HD, a nawet Full HD.

Jednocześnie pamiętaj, że dekoder DVB-T2 gwarantuje kompatybilność wsteczną. Co to oznacza? Nawet jeśli podłączysz go już teraz, nie stracisz możliwości oglądania telewizji. Nowy sprzęt będzie odbierał sygnał kodowany w dotychczasowym systemie.

Oczywiście wszystkie dekodery z mojego rankingu oferują kodek HEVC.

Złącza

Odgrywają bardzo istotną rolę, nie tylko w kwestii łatwego podłączenia do telewizora. To, jakie złącza masz do dyspozycji, wpływa też na funkcjonalność tunera.

Te podstawowe to:

  • SCART (EURO) – umożliwia przesyłanie analogowych sygnałów audio i wideo. Znajdziesz takie w starszych telewizorach, zwłaszcza kineskopowych.
  • Component Video – inaczej analogowe złącze video. Służy do przesyłania obrazu w jakości HD.
  • HDMI – znajdziesz je w każdym nowoczesnym telewizorze. Odpowiada za przesyłanie sygnału cyfrowego w wysokiej jakości. Dlatego też stanowi podstawowy sposób podłączenia dekodera do telewizora.

Przeważnie dekodery DVB-T2 oferują też inne, dodatkowe gniazda, takie jak jack 3,5 mm. Oznacza to, że w razie potrzeby podepniesz do tunera słuchawki.

Z pewnością przyda Ci się również port USB. Zwykle do dyspozycji masz jedno takie złącze, chociaż niektóre urządzenia są wyposażone nawet w dwa.

USB wykorzystasz do podłączenia do tunera zewnętrznego nośnika, takiego jak pendrive. Tym samym zyskasz możliwość przeglądania na większym ekranie różnego rodzaju plików, w tym własnych zdjęć i filmików z aparatu czy telefonu.

Przez ten port podłączysz też do sprzętu dysk. Nagrasz programy telewizyjne, których nie obejrzysz bezpośrednio w momencie premiery.

Niektórzy producenci wyposażają swoje urządzenia w gniazdo LAN, czyli RJ-45. Za jego pomocą podłączysz tuner do Internetu, np. aby korzystać z popularnych aplikacji online.

Funkcje

To od nich wiele osób uzależnia, jaki dekoder DVB-T2 wybrać. Wyróżnia się kilka, które z pewnością szybko docenisz. Jedna z nich to wspomniane już nagrywanie programów.

Nie wszystkie sprzęty ją oferują, a dla osób zapracowanych i zabieganych to bardzo przydatna opcja. Nie musisz nerwowo sprawdzać, kiedy będzie powtórka Twojego ulubionego serialu czy show.

Ustawiasz nagrywanie i w dowolnym momencie odtwarzasz nagrany program. Pełen relaks gwarantowany.

Inne godne uwagi funkcje to:

  • EPG – elektroniczny przewodnik po programach. Czytasz na ekranie telewizora informacje dotyczące emisji programów. Zwykle jest dostępny nawet z tygodniowym wyprzedzeniem.
  • Obsługa napisów – dzięki niej bez przeszkód oglądasz filmy i seriale z napisami.
  • Blokada rodzicielska – wprowadzasz specjalny kod i ograniczasz dzieciom dostęp do nieodpowiednich dla nich kanałów.
  • Podłączenie do Internetu – zwykle zrobisz to za pomocą gniazda LAN lub anteny Wi-Fi wpiętej do USB. Zwróć przy tym uwagę, że najczęściej takiego akcesorium nie otrzymujesz w komplecie.
  • TimeShift – w dowolnym momencie zatrzymujesz emitowany na żywo program, wznawiasz, a nawet przewijasz w przód bądź w tył.

Pilot

Powinien znaleźć się w zestawie. Za pomocą pilota wygodnie obsługujesz tuner bez potrzeby wstawania z kanapy i wciskania przycisków na przednim panelu.

Zwróć uwagę nie tylko na to, czy jest solidny i poręczny. Ważną rolę odgrywają też przyciski. Upewnij się, że są dobrze oznaczone, aby domownicy nie mieli problemu ze zmianą kanału czy korzystaniem z funkcji dodatkowych.

Wiedz, że nie każdy pilot jest taki sam. Niektóre działają na bazie łączności Bluetooth. To duże udogodnienie, ponieważ podczas wciskania przycisku nie musisz kierować pilota bezpośrednio w stronę dekodera.

Nawet jeśli sprzęt jest ukryty, bez przeszkód zmieniasz kanały, poziom głośności itp.

Niektórzy producenci oferują piloty ze specjalnym systemem programowania. Do dyspozycji masz wówczas kilka guzików, którym samodzielnie przypisujesz konkretne funkcje. Tym samym zyskujesz możliwość obsługi dekodera i telewizora przy użyciu jednego pilota. Nie korzystasz z dwóch osobnych i nie narzekasz na bałagan na stoliku.

Czasami w zestawie znajdziesz nie jeden, ale dwa osobne piloty. W takim przypadku drugi przeważnie wyróżnia się ograniczoną liczbą przycisków. To akcesorium przeznaczone dla seniorów. Dzięki niemu starsze osoby bez trudu obsługują tuner samodzielnie.

Wielkość i design

To nieco mniej istotne aspekty, ale nadal ważne. Jeśli dekoder DVB-T2 stoi w widocznym miejscu, powinien wyglądać estetycznie.

Większość marek dobrze zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w ich ofercie znajdziesz sprzęty prezentujące się bez zarzutu. Większość tunerów oferuje niewielki wyświetlacz, na którym sprawdzasz włączony kanał lub aktualną godzinę, kiedy nie oglądasz telewizji.

Jak pokazuje ranking dekoderów DVB-T2, przeważnie takie urządzenia nie są duże. Mimo to nie zapomnij upewnić się, że tuner zmieścisz w ustalonym wcześniej miejscu.

Czasami w zestawie znajdziesz specjalne akcesoria ułatwiające zamaskowanie dekodera, np. uchwyt do powieszenia na ścianie. To praktyczne rozwiązanie, jeżeli nie chcesz ustawiać sprzętu na widoku, bezpośrednio przy telewizorze.

Dekoder DVB-T2 – Ceny

Zastanawiasz się, jak dużo zapłacisz za dobry, niezawodnie działający dekoder DVB-T2? Wiedz, że nie jest to ogromny wydatek.

Najtańsze urządzenia kupisz już za ok. 100 zł. Nie nadwyrężysz więc mocno domowego budżetu.

Mimo tak niskiej ceny tunery bez zarzutu odbierają sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Wiele z nich oferuje dostęp do takich funkcji jak blokada rodzicielska czy TimeShift.

Niemniej zwykle nie masz możliwości podłączenia takiego dekodera do Internetu z uwagi na brak gniazda LAN. Zdarza się też, że nieco do życzenia pozostawia jakość obudowy.

Przeglądając porównanie dekoderów DVB-T2, zauważysz, że na rynku dominują sprzęty w wyższej cenie: 100 – 150 zł. Przyznasz, że wciąż nie są to wygórowane kwoty.

W tym budżecie otrzymujesz elegancki tuner oferujący wszystkie praktyczne funkcje. Wykorzystujesz go nie tylko do oglądania telewizji, ale też jako centrum multimedialnej rozrywki. Przeglądasz pliki na ekranie telewizora, nagrywasz programy na dysk USB i w razie potrzeby podłączasz dekoder do Internetu.

Zwróć uwagę, że część producentów proponuje też dekodery DVB-T2 w cenie ok. 200 zł. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Tak, jeśli zależy Ci na bardzo solidnej i estetycznej obudowie czy pilocie z programowalnymi przyciskami.

Zwykle do dyspozycji masz też rzadko spotykaną w tańszych urządzeniach opcję Semi-Twin Tuner. Dzięki niej oglądasz jeden kanał, a drugi w tym samym czasie nagrywasz, aby obejrzeć go później.

Mimo wszystko pamiętaj, żeby nie skupiać się tylko na cenie, analizując ranking dekoderów DVB-T2. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy sprzęt wyposażono w niezbędne kodeki i funkcje, których najbardziej potrzebujesz.

Jakiej firmy dekoder DVB-T2 z HEVC?

Wiele osób decyduje się na sprzęt znanej i renomowanej marki, aby mieć pewność, że będzie działać niezawodnie. To dobra strategia, ale żeby ją objąć, musisz wiedzieć, którzy producenci dekoderów DVB-T2 HEVC zasługują w takim razie na uwagę.

Jeden z najbardziej znanych w naszym kraju to Ferguson, czyli firma z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku. Oferuje nowoczesne tunery do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, ale nie tylko. W asortymencie znajdziesz też wiele innych urządzeń, w tym takich Smart Home.

Test dekoderów DVB-T2 pokazuje, że równie dobrej jakości są sprzęty marek WIWA i Skymaster. Są bardzo popularne właśnie za sprawą tunerów i innych urządzeń z segmentu telewizorów oraz akcesoriów audio-video. Użytkownicy doceniają je za solidność, bezawaryjność i łatwą obsługę.

Nie rozczarujesz się, kupując sprzęt TechniSat. W ofercie producenta znajdziesz nowoczesne dekodery DVB-T2 z możliwością nagrywania programów, blokadą rodzicielską, a nawet programowalnym pilotem. Nierzadko zaskakują też eleganckim designem.

Podejmując decyzję zakupową, zwróć uwagę również na kilka innych marek: Muse, Tesla Electronics, Opticum i Amiko.

Jak widzisz, jest sporo producentów oferujących sprawnie działające dekodery DVB-T2. Na pewno znajdziesz urządzenie spełniające wszystkie Twoje oczekiwania!

Podsumowanie

Dobry dekoder DVB-T2 to najlepsze rozwiązanie, gdy Twój telewizor nie jest przygotowany na wejście nowych standardów. Owszem, to zawsze jakiś dodatkowy wydatek, ale teraz przynajmniej już wiesz, które modele wziąć pod uwagę. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych blogów.

W rankingu zaprezentowałem Ci nowoczesne i funkcjonalne tunery do odbioru telewizji. Są w pełni gotowe na DVB-T2, a dzięki kodekowi HEVC prześlą zarówno obraz, jak i dźwięk. W dodatku nie obniżą jakości cyfrowych treści.

Masz własną opinię o dekoderze z DVB-T2 lub chcesz zadać mi pytanie? Skorzystaj zatem z sekcji komentarzy.

Jeżeli natomiast zamierzać zmienić swój odbiornik zamiast dokupywać do niego tuner, zobacz małe i tanie telewizory 32 cale z DVB-T2. Wiele osób, które mają starsze urządzenia, poszukuje właśnie tego typu przekątnej. Rozważ także nieco większy odbiornik, czyli dobry telewizor 43 cale.

Mieszkasz w bloku i masz problem z anteną zewnętrzną? Na to też jest rozwiązanie. Wystarczy, że dokupisz wewnętrzną antenę pokojową. Rozwiąże kłopoty z obiorem programów telewizyjnych.

Oceń publikację
[Głosy: 70 Średnia: 4.2]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna
2 miesięcy temu

Czy do telewizora Samsung led 55″ UE55H6400 XXH 3D musze kupic dekoder DVB-T2/HEVC?
Jezeli tak to czy model Ferguson Ariva T75 bedzie odpowiedni?

Edmund
3 miesięcy temu

Czy do telewizora marki PHILIPS model 32PHT4503/12 muszę dokupić dekoder DVB-T2/HEVC ?

Adam
4 miesięcy temu

Witam. Nowa telewizja to nowe możliwości. Txt pojawił się kiedyś w telewizorach i wiele ludzi zaakceptowalo te funkcje. W nowym systemie dvb-t pojawila się inna możliwość to interaktywne okienka pojawiające się przy przełączaniu kanałów. Oczywiście telewizor lub dekoder musi być polaczony z Internetem. Można je tez wywołać kolorowymi przyciskami pilota. To moga być quizy tematyczne, pogoda rekomendacje programów czy też możliwość obejrzenia calych audycji. Powiem więcej sa emitowane programy które wymagają tej funkcji. Większość telewizorów sprzedawanych przed 2019 roku posiada HbbTV w wersji 1.5. Po wprowadzeniu dvb-t2 aby korzystać z tej funkcji potrzebny jest dekoder lub telewizor z HbbTV w wersji 2.0.1 lub wyższej. Testowałem jeden z dekoderow z systemem enigma2 (koszt powyżej 500 zl) lecz nie spełnił moich oczekiwań. I tu moje pytanie który z przedstawionych dekoderow posiada HbbTV w odpowiedniej wersji?? Jaki dekoder Pan zaproponuje aby była możliwość oglądania interaktywnej telewizji?

piotr
5 miesięcy temu

błąd h.265 a nie h.256

Aleksander
5 miesięcy temu

Mam odbiornik jeszcze kineskopowy, którego wcale nie chcę zmieniać, jestem też bardzo przywiązany do txt z jej funkcjami w moim odbiorniku. Potrzebuję więc tuner, który przenosi txt razem z obrazem i dźwiękiem (taki dvbt mozolnie sobie wyszukałem również poprzednio). Czy istnieje też taki dvbt2?

Aleksander
4 miesięcy temu

Przepraszam, że długo tu nie zaglądałem. Rozumiem Pana dobrą wolę, ale z powodów, których nie chciałbym publicznie wywlekać – zostanę przy starym odbiorniku, a mam nadzieję, że on też jeszcze jakiś czas zechce zostać ze mną.
Nie gonię “za żywiołkami dobrego obrazu”, za to chciałbym, o ile możliwe, nadal korzystać z moich funkcji i postaci txt. Kiedy wybierałem poprzedni dekoder, to byłem zaskoczony ułomnością tej prezentacji (“Panie, kogo dzisiaj interesuje telegazeta?!”), aż pewien sprzedawca wypożyczył mi kilka modeli do domu, a jeden z nich (Cabletech) przepuszczał txt do odbiornika, wraz z sygnałem obrazu i dźwięku.
Jeśli teraz taki trudno wyłonić, to będę musiał się z tym pogodzić. Tym niemniej doceniam Pana chęć pomocy i poświęcony mi czas.
Pozdrawiam

Aleksander
3 miesięcy temu
Reply to  Aleksander

Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany podobnym do moich oczekiwaniem (czyli przepuszczaniem TXT do odbiornika TV), to jednak znalazłem Emos EM190-L (<100zł), który doskonale sobie z tym radzi. I podejrzewam, że niektóre inne czeskie dekodery też mogą mieć tę umiejętność. A ponieważ coś za coś, to wadą tego dekodera są małe wymiary i plastykowa obudowa, co może stwarzać problemy z odprowadzaniem ciepła. A ponadto: brak przycisków na panelu (w razie uszkodzenia pilota – klapa!), minimum we/wy, w tym brak rozwidlacza kabla antenowego i tylko jedno gniazdo USB (z przodu). Ale są też plusy; multi EPG (co pozwala na jednym podglądzie porównać programy TV na kilku kanałach z tego samego MUX-a), a na pilocie przycisk RECALL, przyciski programowalne do sterowania odbiornikiem TV, i co bardzo ważne – także przyciski do zmiany rozdzielczości i wymiarów obrazu, co jest b. przydatne przy odbiornikach tylko 4:3, bo pozwala szybko dopasować wymiar obrazu, bez kłopotliwego dłubania… Czytaj więcej »