W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dekoder DVB-T2 HEVC Ranking 2023 | Jaki wybrać?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  17

Jaki dekoder wybrać, aby bezproblemowo odbierać cyfrową telewizję naziemną po wejściu nowych standardów? Koniecznie z DVB-T2 oraz kodekiem HEVC (H.265). Tylko takie tunery TV znajdziesz w moim niezależnym rankingu!

Najlepszy dekoder DVB-T2 - ranking, opinie, jaki wybrać?

Dekoderów do telewizora jest cała masa, ale nie wszystkie dobrze działają po wejściu DVB-T2. Wspomniany tuner to jeszcze nie wszystko. Aby odbierać zarówno obraz, jak i dźwięk, dekoder musi obsługiwać kodek HEVC (H.265).

Nie chcesz się w nieskończoność zastanawiać, jaki dekoder DVB-T2 wybrać?

Żaden problem!

Zobacz mój aktualizowany ranking z opiniami i poradami zakupowymi. Dzięki niemu kupisz raz, a dobrze.

Ranking dekoderów DVB-T2 HEVC 2023 – TOP 10

Ferguson Ariva T75 to najlepszy dekoder DVB-T2. Obsługuje najnowszy standard kodowania obrazu i dźwięku. Oglądanie telewizji (również kablowej!) sprawi Ci jeszcze więcej przyjemności. Docenisz sprzęt za elegancki design. Mała, czarna obudowa z niebieskimi akcentami dobrze prezentuje się przy telewizorze. W razie potrzeby zamontujesz ten top tuner na ścianie, musisz tylko dobrać pasujący uchwyt.

Urządzenie obsługuje teletekst i napisy ekranowe. Oferuje niezbędne złącza, w tym port USB. Ponadto do dyspozycji masz wgraną aplikację, za pomocą której na ekranie TV przeglądasz zdjęcia, filmiki i inne pliki zapisane na zewnętrznym nośniku. Ten wysokiej jakości dekoder DVB-T2 wykorzystasz też do nagrywania programów, których nie obejrzysz w czasie premiery.

Ocena produktu: 9.88/10

Dekoder do telewizji naziemnej zapewniający zgodność z SD/HD. Oferuje elektroniczny przewodnik po programach. Dzięki tej funkcji zobaczysz na ekranie swojego telewizora najważniejsze informacje na temat nadawanych filmów czy seriali. Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca na półce i estetycznie się prezentuje. Wpływa na to czarna obudowa o minimalistycznym designie.

Urządzenie wykorzystuje technologię Full HD 1080p. Obejrzysz programy w wysokiej rozdzielczości i dostrzeżesz na ekranie każdy detal. Ten dekoder DVB-T2 HEVC wyposażono w przydatne złącza. Na obudowie znajdziesz gniazdo EURO, HDMI i port USB. Zauważ, że to sprzęt oferujący blokadę rodzicielską. Łatwo zabezpieczysz kanały nieodpowiednie dla dzieci.

Ocena produktu: 9.72/10

Urządzenie z elektronicznym informatorem o programach i najbardziej potrzebnymi złączami. Wyposażono je w port USB oraz gniazda EURO i HDMI. Ten bezawaryjny dekoder DVB-T2 bez trudu obsłużysz. Asystent instalacji TechniSat przeprowadzi Cię przez kolejne etapy za pomocą okien dialogowych. Szybko przygotujesz sprzęt do użycia. W zestawie otrzymasz pilot z funkcją programowania.

TechniSat Terrabox T3 H.265 to dobrej jakości tuner TV z funkcją DVR. Nagrasz programy na dysk USB i swobodnie obejrzysz w wolnym czasie. Docenisz również opcję TimeShift, za sprawą której zatrzymasz transmisję i wznowisz ją w dowolnym momencie. Urządzenie wykorzystasz do odtwarzania plików w różnych formatach, m.in. JPG, MP4, PNG, MP3 czy AAC.

Ocena produktu: 9.68/10

Strong SRT 8208

Smukły, a bardzo czuły dekoder DVB-T2 z HEVC/H.265. Szczyci się obsługą aktywnej anteny, bardzo przyjaznym interfejsem czy funkcją nagrywania na zewnętrzny dysk. Gdy tego zechcesz, zatrzymasz lub cofniesz nadawaną transmisję (funkcja TimeShift). Wbudowany przewodnik po programach pokaże Ci informacje o programach do 7 nadchodzących dni.

To rzecz jasna solidny tuner do telewizji naziemnej z USB. Wspomniany port nie służy wyłącznie do nagrywania. Podłączając pendrive’a, łatwo odtworzysz zapisane na nim pliki, np. fotki, filmiki czy muzykę. Sprzęt inteligentnie kontroluje zużycie energii oraz oferuje tryb czuwania. Strong SRT 8208 zajmuje przy tym bardzo mało miejsca, więc łatwo go gdzieś ulokujesz.

Ocena produktu: 9.55/10

WIWA H.265 MAXX

Dobry dekoder DVB-T2, który oferuje kilka praktycznych funkcji. Do dyspozycji dostaniesz wbudowany odtwarzacz muzyki, filmów w jakości do Full HD oraz zdjęć. Sprzęt wyposażono w PVR Ready. Nagrasz programy na zewnętrzny dysk USB. Z łatwością obsłużysz to urządzenie, na co wpływa czytelne menu w języku polskim. Tuner nie notuje nieoczekiwanych zakłóceń.

Metalowa obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. Na przednim panelu sprawdzisz aktualną godzinę. To mały, ale godny polecenia dekoder DVB-T2, który połączysz z Internetem. Zrobisz to za pomocą anteny Wi-Fi podłączonej do USB. W tym wypadku ma to wyjątkowy sens, bo to szybki tuner. Sprawnie obsługuje internetowe aplikacje.

Ocena produktu: 9.45/10

Strong SRT8119

Porządny tuner DVB-T2 ze złączami HDMI, EURO oraz USB 2.0. Bez trudu podłączysz go nie tylko do nowszego telewizora, ale i takiego starszej generacji. Cenię Strong SRT8119 za stabilny sygnał. To jak najbardziej dekoder DVB-T2 bez zakłóceń. A nawet jeśli jakimś cudem takowe się pojawią, sprzęt daje Ci opcję podłączenia aktywnej anteny przez wyjście 5 V.

Ranking dekoderów DVB-T2 uwzględnia Strong SRT8119 także ze względu na praktyczne funkcje. Podłącz do niego nośnik USB, aby zyskać możliwość przeglądania na większym ekranie filmów czy zdjęć z wakacji. Sprzęt obsługuje EPG, telegazetę oraz opcję TimeShift. Gdy tego zechcesz, zatrzymasz ulubiony program, a nawet nagrasz go na zewnętrzny nośnik.

Ocena produktu: 9.37/10

MUSE ODIN SMT-01

Nowoczesny dekoder DVB-T2 z kodekiem HEVC. Dzięki niemu nie ominiesz żadnego z ulubionych programów. Nagrasz je na zewnętrzny dysk USB i obejrzysz w wolnej chwili. Urządzenie wyposażono w blokadę rodzicielską, więc łatwo zabezpieczysz kanały, których nie powinny oglądać dzieci. Sprzęt obsługuje elektroniczny przewodnik po programach.

To dobrze oceniany tuner DVB-T2 do odbioru telewizji naziemnej. Producent dołączył do niego poręczny pilot ułatwiający obsługę. Urządzenie wykorzystasz nie tylko do oglądania programów telewizyjnych, ale i słuchania stacji radiowych czy przeglądania plików z zewnętrznych nośników. Ten praktyczny dekoder DVB-T2 Full HD wyróżnia się solidną, estetyczną obudową.

Ocena produktu: 9.28/10

WIWA H.265 MINI

Nie masz praktycznie w ogóle miejsca na dodatkowy tuner do TV? Żaden problem, postaw na solidny mini dekoder DVB-T2. Podłączysz go z tyłu telewizora, ustawisz dyskretny odbiornik na podczerwień i to tyle. Co ciekawe, WIWA H.265 MINI i tak oferuje port USB, mogąc odtwarzać zapisane na nim pliki, jak i nagrywać seriale bądź filmy. Wcale nie ustępuje funkcjami.

Zwłaszcza że dekoduje Full HD, pracuje jako przeglądarka zdjęć i filmów oraz odtwarza pliki muzyczne. Radzi sobie nawet z antenami Wi-Fi, uzyskując w ten sposób dostęp do Internetu. Ogólnie biorąc, niczego ważnego tu nie brakuje. Dlatego też WIWA H.265 MINI to w mojej opinii jedna z najlepszych opcji na malutki, podłączany z tyłu dekoder.

Ocena produktu: 9.19/10

Ferguson Ariva T30

Tani dekoder DVB-T2 do telewizora z użytecznymi funkcjami TimeShift i EPG. Wykorzystasz go do przeglądania zdjęć, filmów czy słuchania muzyki z zewnętrznego nośnika. Sprzęt umożliwia odtwarzanie plików w najpopularniejszych formatach. Po podłączeniu go swobodnie obejrzysz programy w jakości Full HD razem z polskimi napisami. Obsługżysz go przy pomocy dołączonego pilota.

Urządzenie nie zacina się, co potwierdza test dekoderów DVB-T2. Na obudowie znajdziesz złącze LAN, dlatego bez problemu podłączysz sprzęt do Internetu. Jeśli zechcesz, nagrasz też wybrane programy na USB, aby obejrzeć je później i niczego nie przegapić. To łatwy w obsłudze dekoder DVB-T2 z dobrym obrazem i kodekiem HEVC 265.

Ocena produktu: 9.08/10

WIWA DVB-T2 H.265

Sprzęt z praktycznym pilotem w zestawie, który obsłużysz też przy użyciu przycisków na przednim panelu. Znajdziesz je obok cyfrowego wyświetlacza pokazującego aktualną godzinę. To niewielki dekoder DVB-T2 do TV naziemnej z Internetem. Podłączysz go do sieci za pośrednictwem złącza LAN lub anteny Wi-Fi (przez USB). Sprzęt oferuje funkcję nagrywania programów i odtwarzania plików z zewnętrznych nośników.

Podobnie jak inne polecane dekodery DVB-T2, tuner obsługuje polskie napisy we wszystkich formatach, takich jak TXT, SSA, SMI czy SRT. Zauważ, że znajdujący się w komplecie pilot oferuje funkcję Memo Control. Samodzielnie zaprogramujesz niektóre przyciski, aby wygodnie sterować nie tylko dekoderem, ale też telewizorem.

Ocena produktu: 8.93/10

Najlepsze dekodery DVB-T2 – Ranking 2023

Dekoder Ferguson Ariva T75

Dekoder DVB-T2 Ferguson Ariva T75

Ferguson Ariva T75 to często polecane urządzenie w odpowiedzi na pytanie, jaki dekoder DVB-T2 jest najlepszy. Ma bardzo czułą głowicę i wykazuje pełną zgodność z europejskimi standardami nadawania telewizji naziemnej. Ponadto to topowy dekoder DVB-T2 z pilotem Bluetooth.


Sprawdź ceny Ferguson Ariva T75

MediaExpert
EURO

OleOle


Dekoder nie tylko do oglądania telewizji

Za pomocą mocnego tunera DVB-T2 bezproblemowo odbierzesz sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Obejrzysz swoje ulubione kanały na dowolnym telewizorze, również dość leciwym. Wiedz, że ten polecany dekoder nowej generacji wykorzystasz też w inny sposób.

Ferguson Ariva T75 sprawdza się jako multimedialny odtwarzacz Full HD. Podłącz do niego zewnętrzny nośnik danych przez USB (np. dysk lub pendrive) i słuchaj muzyki. Na większym ekranie wygodnie obejrzysz też np. zdjęcia z wakacji bądź jakiejś imprezy.

Urządzenie obsługuje polskie pliki TXT. To oznacza, że nic nie przeszkodzi Ci w oglądaniu filmów z napisami. Niby szczegół, ale czasem ma znaczenie, a im więcej funkcji oraz formatów obsługuje tuner, tym zazwyczaj lepiej. Ten sprzęt nie stawia przed Tobą żadnych ograniczeń, za co osobiście bardzo go cenię.

Pilot Bluetooth

Razem z tunerem znajdziesz w komplecie praktyczny pilot. Docenisz go za poręczność, a przede wszystkim funkcję Bluetooth. Nie zdarza się zbyt często w tej kategorii, co stanowi wyróżnik Ferguson Ariva T75.

Aby wygodnie sterować dekoderem, nie musisz celować pilotem bezpośrednio w diodę IR, co czasem bywa upierdliwe. Obsłużysz sprzęt zdalnie i w wygodny sposób, z dowolnego miejsca. Uwierz, sporo bym dał, żeby mój telewizor (i to kosztowny OLED!) miał tak komfortowego pilota.

Za sprawą łączności Bluetooth swobodnie zmienisz kanały czy wyregulujesz głośność. Nie musisz nawet podnosić pilota ze stołu. Wystarczy, że wciśniesz przycisk odpowiadający za konkretną opcję. Zero komplikacji.

Niezawodna praca

Ferguson Ariva T75 to najlepszy dekoder DVB-T2 z rankingu, gdyż działa szybko i bez zakłóceń. Wiele testów wykazuje, że to tuner telewizyjny z czułą głowicą. W kilka minut podłączysz go do telewizora oraz przygotujesz do pracy. Zapewni Ci to instalacja Plug & Play.

Co ważne i czego z pewnością nie wyczyta się ze specyfikacji, to kultura pracy. Co mam na myśli? Otóż Ferguson Ariva T75 nie nagrzewa się nadmiernie po wielogodzinnej pracy. Uwierz, to wcale nie jest standard na tym rynku. Tym samym znacząco spada awaryjność tego urządzenia.

Sprzęt wykorzystasz do nagrywania programów na twardy dysk lub pendrive. Dobry dekoder z nagrywaniem to coś, czego szuka wiele osób. W razie potrzeby skorzystasz też z EPG, czyli cyfrowego przewodnika po programach. Zawsze wiesz, co następne będzie leciało w telewizji, ujrzysz bowiem czytelną ramówkę danych stacji.

Ten tuner HEVC 265 obsługuje teletekst, a także cyfrowy sposób kompresji audio Dolby Digital Plus. W razie potrzeby łatwo zaktualizujesz jego oprogramowanie, wykorzystując do tego interfejs USB.

Dekoder z dwoma tunerami

Poprzednio omówione zalety bardzo przekonują do zakupu, lecz znalazłem w tym modelu jeszcze jedną ciekawostkę: podwójny tuner. Obowiązkowa cecha, gdy korzystasz nie tylko z telewizji naziemnej.

W efekcie Ferguson Ariva T75 obsługuje kablówkę, co znacząco zwiększa zastosowanie. Już przy pierwszej konfiguracji (lub po przywróceniu ustawień fabrycznych) masz wybór co do źródła sygnału.

Jak widzisz, nie wyssałem z palca opinii, że to czołowy sprzęt w tej kategorii. Potwierdzają to stabilne działanie i szereg ważnych udogodnień.

Dekoder Skymaster STB M265

Dekoder DVB-T2 Skymaster STB M265

Sprzęt Skymaster STB M265 pozwoli Ci na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w jakości Full HD. Na obudowie znajdziesz wszystkie potrzebne złącza, nie tylko antenowe. Tuner oferuje również gniazda HDMI, EURO i USB. Sprawdź, dlaczego to dobry dekoder DVB-T2.


Sprawdź ceny Skymaster STB M265

MediaExpert
MediaMarkt

Electro


Funkcjonalny dekoder DVB-T2 HEVC

Skymaster STB M265 oferuje kilka dodatkowych funkcji, które z pewnością docenisz. Podstawa to elektroniczny przewodnik po programach.

Nie musisz się zastanawiać, do której potrwa film. Taką informację zobaczysz na ekranie telewizora. Zazwyczaj przewodnik obejmuje dane z tygodniowym wyprzedzeniem. Nie potrzebujesz więc papierowego programu TV (one jeszcze istnieją?!).

Jak przystało na tuner nowej generacji, nie zabrakło opcji nagrywarki. Potrzebujesz do tego jedynie zewnętrznego nośnika, najlepiej przenośnego dysku twardego. Uwiecznisz dobry film bądź po prostu nagrasz coś, co pragniesz obejrzeć w innym terminie niż data z ramówki stacji telewizyjnej.

W razie potrzeby skorzystasz również z blokady rodzicielskiej. W prosty sposób zablokujesz treści, których nie powinny oglądać dzieci, zwłaszcza pod Twoją nieobecność.

Kompaktowe wymiary

To mały dekoder DVB-T2, więc ustawisz go bezpośrednio przy telewizorze bądź na stoliku RTV. Za sprawą eleganckiej, czarnej obudowy ładnie się prezentuje. Opinie użytkowników potwierdzają, że to niewielki, a dobry sprzęt.

Na przednim panelu znajdziesz trzy przyciski do obsługi urządzenia. Obok nich dostrzeżesz cyfrowy wyświetlacz, za pomocą którego sprawdzisz aktualną godzinę. Z przodu producent umieścił też port USB. Ułatwi Ci szybkie podłączenie zewnętrznego nośnika.

Ogólnie obudowa prezentuje się minimalistycznie, a umiejscowienie złączy dobrze przemyślano.

Dobra jakość obrazu i dźwięku

Ranking dekoderów DVB-T2 nie mógł pominąć Skymaster STB M265. Zapewnia bardzo dobrą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku (oczywiście uwzględniając jakość samego sygnału, bo to kluczowa sprawa).

To urządzenie z dwurdzeniowym procesorem nowej generacji. Poradzi sobie nawet w bardzo wymagających warunkach. Tuner dobrze przystosowano do wielogodzinnej pracy. Nie zauważyłem, aby niebezpiecznie się nagrzewał.

Zapomnij o zakłóceniach czy innych problemach z odbiorem telewizji naziemnej. Z tym sprzętem swobodnie obejrzysz ulubione programy, nie tracąc czasu na konfigurowanie tunera.

Dekoder TechniSat Terrabox T3 H.265

Dekoder DVB-T2 TechniSat Terrabox T3 H.265

TechniSat Terrabox T3 H.265 to niezawodny tuner DVB-T2 do cyfrowej telewizji naziemnej. Obsługuje standard kodowania HEVC/H.265, dlatego nie będziesz mieć problemu z odbieraniem nowych stacji i programów zaplanowanych w przyszłości. Poznaj wszystkie zalety urządzenia, które zawarłem w poniższej recenzji.


Sprawdź ceny TechniSat Terrabox T3 H.265

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt


Kilka rodzajów złączy

Standardowe złącza, w jakie wyposażono sprzęt, to gniazdo antenowe i EURO (inaczej SCART). Do dyspozycji masz również wyjście HDMI, a nawet port USB.

Do tunera podłączysz zewnętrzny nośnik z plikami. Na ekranie telewizora wygodnie przejrzysz zdjęcia, pobrane filmy, posłuchasz też muzyki. W pewnym stopniu to małe centrum multimediów.

TechniSat Terrabox T3 H.265 obsługuje wszystkie popularne kodeki video i formaty plików. To np. MP4, AVI, JPG. PNG, AAC i MP3. Wykazuje zgodność z mnóstwem plików różnego typu, nie stawiając przed Tobą żadnych ograniczeń.

Komfortowe oglądanie telewizji

Ten dekoder DVB-T2 z dobrym sygnałem zapewni Ci relaks przed telewizorem, którego nic nie zakłóci. Wpływa na to jakość Full HD, ale nie tylko.

Sprzęt oferuje funkcję nagrywania programów na zewnętrzny dysk twardy USB. Jeśli nie możesz czegoś obejrzeć w dniu premiery, zrobisz to później. Nic Cię nie ominie, bo masz przed sobą porządny dekoder DVB-T2 z nagrywarką.

Do dyspozycji dostajesz ponadto elektroniczny program TV, napisy telegazety oraz funkcję TimeShift. Wstrzymasz i wznowisz programy emitowane na żywo, przewiniesz je też w przód i w tył. To przydatne podczas oglądania np. widowisk sportowych.

AutoInstall, czyli łatwa konfiguracja

Nie musisz się martwić, że podłączenie i przygotowanie urządzenia do działania zajmie dużo czasu. Ułatwi Ci to asystent instalacji TechniSat.

Przeprowadzi Cię przez kolejne etapy, wykorzystując w tym celu okna dialogowe. Tym samym konfiguracja tunera przebiegnie szybko i bez żadnych komplikacji. Nie zmarnujesz czasu i nerwów na instalację dekodera.

W mojej opinii to znakomity tuner DVB-T2 z HEVC dla seniorów, zresztą sam kupiłem go swojej babci i cały czas dobrze się sprawuje.

Jaki dekoder DVB-T2 wybrać?

Planujesz zakup dekodera DVB-T2 w związku ze zmianą standardu cyfrowej telewizji naziemnej? Koniecznie sprawdź, na czym się skupić, aby urządzenie działało bez zarzutu.

Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze cechy i kwestie, jakimi wyróżnia się najlepszy dekoder DVB-T2.

Obsługiwane standardy

Aby móc swobodnie oglądać telewizję naziemną, sprawdź koniecznie standardy obsługiwane przez dekoder. Najważniejszą rolę odgrywa H.265/HEVC.

To jeden z najnowszych standardów kompresji wideo. H.265/HEVC pozwala zachować wysoką jakość obrazu przy ograniczeniu pasma. Zastosowanie nowego kodeka zapewnia przesyłanie większej liczby kanałów telewizyjnych w jakości HD, a nawet Full HD.

Oczywiście wszystkie dekodery z mojego rankingu oferują kodek HEVC.

Złącza

Odgrywają bardzo istotną rolę i to nie tylko w kwestii łatwego podłączenia do telewizora. To, jakie złącza masz do dyspozycji, wpływa też na funkcjonalność tunera.

Te podstawowe to:

  • SCART (EURO) – umożliwia przesyłanie analogowych sygnałów audio i wideo. Znajdziesz takie w starszych telewizorach, zwłaszcza kineskopowych.
  • Component Video – inaczej analogowe złącze video. Służy do przesyłania obrazu w jakości HD.
  • HDMI – znajdziesz je w każdym nowoczesnym telewizorze. Odpowiada za przesyłanie sygnału cyfrowego w wysokiej jakości. Dlatego też stanowi podstawowy sposób podłączenia dekodera do telewizora.

Przeważnie dekodery DVB-T2 oferują też inne, dodatkowe gniazda, takie jak jack 3,5 mm. Oznacza to, że w razie potrzeby podepniesz do tunera słuchawki.

Z pewnością przyda Ci się również port USB. Zwykle do dyspozycji masz jedno takie złącze, chociaż niektóre urządzenia są wyposażone nawet w dwa.

USB wykorzystasz do podłączenia do tunera zewnętrznego nośnika, takiego jak pendrive. Tym samym zyskasz możliwość przeglądania na większym ekranie różnego rodzaju plików, w tym własnych zdjęć i filmików z aparatu czy telefonu.

Przez ten port podłączysz też do sprzętu dysk. Nagrasz programy telewizyjne, których nie obejrzysz bezpośrednio w momencie premiery.

Niektórzy producenci wyposażają swoje urządzenia w gniazdo LAN, czyli RJ-45. Za jego pomocą podłączysz tuner do Internetu, np. aby korzystać z popularnych aplikacji online (Netflix, YouTube itp.).

Funkcje

To od nich wiele osób uzależnia, jaki dekoder DVB-T2 wybrać. Wyróżnia się kilka, które z pewnością szybko docenisz. Jedna z nich to wspomniane już nagrywanie programów.

Nie wszystkie sprzęty oferują tryb nagrywarki, a dla osób zapracowanych i zabieganych to bardzo przydatna opcja. Nie musisz nerwowo sprawdzać, kiedy będzie powtórka Twojego ulubionego serialu czy show.

Ustawisz nagrywanie i w dowolnym momencie odtworzysz nagrany program. Pełen relaks gwarantowany.

Inne godne uwagi funkcje to:

  • EPG – elektroniczny przewodnik po programach. Absolutna podstawa. Przeczytasz na ekranie telewizora informacje dotyczące emisji programów. Zwykle jest dostępny nawet z tygodniowym wyprzedzeniem. Najlepiej, gdy pokazuje informacje dla wielu stacji, a nie tylko tej, przy której go uruchomisz.
  • Obsługa napisów – dzięki niej bez przeszkód obejrzysz filmy i seriale z napisami.
  • Blokada rodzicielska – wprowadzisz specjalny kod i ograniczysz dzieciom dostęp do nieodpowiednich dla nich kanałów.
  • Podłączenie do Internetu – zwykle zrobisz to za pomocą gniazda LAN lub anteny Wi-Fi wpiętej do USB. Zwróć przy tym uwagę, że najczęściej takiego akcesorium nie otrzymujesz w komplecie. Niemniej mianem dekodera DVB-T2 z Internetem określa się sprzęt, który po prostu jakkolwiek daje taką możliwość.
  • TimeShift – w dowolnym momencie zatrzymasz emitowany na żywo program, wznowisz, a nawet przewiniesz w przód bądź w tył.

Pilot

Powinien znaleźć się w zestawie. Za pomocą pilota wygodnie obsłużysz tuner bez potrzeby wstawania z kanapy i wciskania przycisków na przednim panelu.

Zwróć uwagę nie tylko na to, czy jest solidny i poręczny. Ważną rolę odgrywają też przyciski. Upewnij się, że są dobrze oznaczone, aby domownicy nie mieli problemu ze zmianą kanału czy korzystaniem z funkcji dodatkowych.

Wiedz, że nie każdy pilot jest taki sam. Niektóre działają na bazie łączności Bluetooth. To duże udogodnienie, ponieważ podczas wciskania przycisku nie musisz kierować pilota bezpośrednio w stronę dekodera (a konkretniej jego diody IR). Nawet jeśli sprzęt jest ukryty, bez przeszkód zmienisz kanały, poziom głośności itp.

Niektórzy producenci oferują piloty ze specjalnym systemem programowania. Do dyspozycji masz wówczas kilka guzików, którym samodzielnie przypiszesz konkretne funkcje. Tym samym zyskasz możliwość obsługi dekodera i telewizora przy użyciu jednego pilota. Nie korzystasz z dwóch osobnych i nie narzekasz na bałagan na stoliku.

Czasami w zestawie znajdziesz nie jeden, ale dwa osobne piloty. W takim wypadku drugi przeważnie wyróżnia się ograniczoną liczbą większych przycisków. To akcesorium przeznaczone dla seniorów. Dzięki niemu starsze osoby bez trudu samodzielnie obsłużą tuner.

Wielkość i design

To nieco mniej istotne aspekty, ale nadal ważne. Jeśli dekoder DVB-T2 stoi w widocznym miejscu, powinien wyglądać estetycznie.

Większość marek dobrze zdaje sobie z tego sprawę, dlatego w ich ofercie znajdziesz sprzęty prezentujące się bez zarzutu. Większość tunerów oferuje niewielki wyświetlacz, na którym sprawdzisz włączony kanał lub aktualną godzinę, kiedy nie oglądasz telewizji.

Jak pokazuje ranking dekoderów DVB-T2, przeważnie takie urządzenia nie są duże. Mimo to nie zapomnij upewnić się, czy tuner zmieścisz w ustalonym wcześniej miejscu.

Czasami w zestawie znajdziesz specjalne akcesoria ułatwiające zamaskowanie dekodera, np. uchwyt do powieszenia na ścianie. To praktyczne rozwiązanie, jeżeli nie chcesz ustawiać sprzętu na widoku, bezpośrednio przy telewizorze.

Znajdą się również mini dekodery DVB-T2 wpinane z tyłu telewizora. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, odbierając polecenia z pilota osobną czujką na podczerwień.

Dekoder DVB-T2 – Ceny

Zastanawiasz się, jak dużo zapłacisz za dobry, niezawodnie działający dekoder DVB-T2? Wiedz, że nie jest to ogromny wydatek.

Najtańsze urządzenia kupisz już za ok. 100 zł. Nie nadwyrężysz więc mocno domowego budżetu.

Mimo tak niskiej ceny tunery bez zarzutu odbierają sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Wiele z nich oferuje dostęp do takich funkcji jak blokada rodzicielska czy TimeShift.

Niemniej zwykle nie masz możliwości podłączenia takiego dekodera do Internetu z uwagi na brak gniazda LAN. Zdarza się też, że nieco do życzenia pozostawia jakość obudowy oraz kultura pracy (im tańszy dekoder, tym bardziej może się nagrzewać).

Przeglądając porównanie dekoderów DVB-T2, zauważysz, że na rynku dominują sprzęty w nieco wyższej cenie niż stówa: 120 – 150 zł. Przyznasz, że wciąż nie są to wygórowane kwoty.

W tym budżecie otrzymasz elegancki tuner oferujący wszystkie praktyczne funkcje. Wykorzystujesz go nie tylko do oglądania telewizji, ale też jako centrum multimedialnej rozrywki. Przeglądasz pliki na ekranie telewizora, nagrywasz programy na dysk USB i w razie potrzeby podłączasz dekoder do Internetu.

Zwróć uwagę, że część producentów proponuje też dekodery DVB-T2 w cenie ok. 200 zł. Czy warto zainwestować w takie urządzenie?

Tak, jeśli zależy Ci na bardzo solidnej i estetycznej obudowie czy pilocie z programowalnymi przyciskami.

Zwykle do dyspozycji masz też rzadko spotykaną w tańszych urządzeniach opcję Semi-Twin Tuner. Dzięki niej oglądasz jeden kanał, a drugi w tym samym czasie nagrywasz, aby obejrzeć go później.

Mimo wszystko pamiętaj, żeby nie skupiać się tylko na cenie, analizując ranking dekoderów DVB-T2. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy sprzęt wyposażono w niezbędne kodeki i funkcje, których najbardziej potrzebujesz.

Jakiej firmy dekoder DVB-T2 z HEVC?

Wiele osób decyduje się na sprzęt znanej i renomowanej marki, aby mieć pewność, że będzie działać niezawodnie. To dobra strategia, ale żeby ją obrać, musisz wiedzieć, którzy producenci dekoderów DVB-T2 HEVC zasługują w takim razie na uwagę.

Jeden z najbardziej znanych w naszym kraju to Ferguson, czyli firma z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na rynku. Oferuje nowoczesne tunery do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej, ale nie tylko. W asortymencie znajdziesz też wiele innych urządzeń, w tym takich Smart Home.

Test dekoderów DVB-T2 pokazuje, że równie dobrej jakości są sprzęty marek WIWA i Skymaster. Są bardzo popularne właśnie za sprawą tunerów i innych urządzeń z segmentu telewizorów oraz akcesoriów audio-video. Użytkownicy doceniają je za solidność, bezawaryjność oraz łatwą obsługę.

Nie rozczarujesz się, kupując sprzęt TechniSat. W ofercie producenta znajdziesz nowoczesne dekodery DVB-T2 z możliwością nagrywania programów, blokadą rodzicielską, a nawet programowalnym pilotem. Nierzadko zaskakują też eleganckim designem.

Wiele opinii głosi, że najczulsze są tunery firmy Strong. No cóż, nazwa mówi tu wiele, bo to rzeczywiście wyjątkowo mocne pod względem odbioru sygnału produkty.

Podejmując decyzję zakupową, zwróć uwagę również na kilka innych marek: Muse, Tesla Electronics, Opticum, SmartGPS i Amiko.

Jak widzisz, jest tu sporo producentów oferujących sprawnie działające dekodery DVB-T2. Na pewno znajdziesz urządzenie spełniające wszystkie Twoje oczekiwania!

Podsumowanie

Dobry dekoder DVB-T2 to najlepsze rozwiązanie, gdy Twój telewizor nie obiera telewizji naziemnej po wejściu nowych standardów. Owszem, to zawsze jakiś dodatkowy wydatek, ale teraz przynajmniej już wiesz, które modele wziąć pod uwagę. Nie musisz pytać o dekoder DVB-T2 na forum bądź czytać innych blogów.

W rankingu zaprezentowałem Ci nowoczesne i funkcjonalne tunery do odbioru telewizji. W pełni dostosowane do DVB-T2, a dzięki kodekowi HEVC niezawodnie przesyłają zarówno obraz, jak i dźwięk. W dodatku nie obniżają jakości cyfrowych treści.

Masz własną opinię o dekoderze z DVB-T2 lub chcesz zadać mi pytanie? Skorzystaj zatem z sekcji komentarzy.

Jeżeli natomiast zamierzać zmienić swój odbiornik zamiast dokupywać do niego tuner, zobacz małe i tanie telewizory 32 cale z DVB-T2. Wiele osób, które mają starsze urządzenia, poszukuje właśnie tego typu przekątnej. Rozważ także nieco większy odbiornik, czyli dobry telewizor 43 cale.

Mieszkasz w bloku i masz problem z anteną zewnętrzną? Na to też jest rozwiązanie. Wystarczy, że dokupisz wewnętrzną antenę pokojową. Rozwiąże kłopoty z obiorem programów telewizyjnych.

Oceń publikację
[Głosy: 81 Średnia: 4.1]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
4 miesięcy temu

Witam,
jaki mini dekoder (chowany za telewizorem) byłby godny polecenia?

Janina
1 rok temu

Mam mały telewizor SHARP -kupiłam dekoder /po miesiącu przestał działać pilot ,zestaw był odesłany ,ponownie problemy musze oddac —chcę kupić ponownie dekoder by był odpowiedni –prosze mi wskazać jaki mam kupić ?/

Zbigniew
10 miesięcy temu

Tak… Skymaster z tego rankingu to lipa. Kiepsko działa a pilot rozpadł się po pół roku. Przestawały działać kolejne przyciski a w końcu pozostał tylko jeden. Nigdy więcej go nie kupię . Ciekawy jestem na podstawie czego Pan sporządził ten ranking. Pozdrawiam

Robert
1 rok temu

Co ma mieć dekoder, aby oglądać na ekranie TV np. YouTube wyświetlany przez telefon Huawei Y6 SCL-L21 (tylko wyjście USB). Czy włączenie w telefonie “Pkt.udost. Wi-Fi” będzie skutkowało odbiorem przez dekoder? Czy równocześnie będzie pobierał Wi-Fi komputer, jako drugie urządzenie? Czy można ten telefon połączyć z jakimś dekoderem może lepiej przez kabel?

Krystyna
1 rok temu

Czy do telewizora Samsung led 55″ UE55H6400 XXH 3D musze kupic dekoder DVB-T2/HEVC?
Jezeli tak to czy model Ferguson Ariva T75 bedzie odpowiedni?

Edmund
1 rok temu

Czy do telewizora marki PHILIPS model 32PHT4503/12 muszę dokupić dekoder DVB-T2/HEVC ?

Adam
1 rok temu

Witam. Nowa telewizja to nowe możliwości. Txt pojawił się kiedyś w telewizorach i wiele ludzi zaakceptowalo te funkcje. W nowym systemie dvb-t pojawila się inna możliwość to interaktywne okienka pojawiające się przy przełączaniu kanałów. Oczywiście telewizor lub dekoder musi być polaczony z Internetem. Można je tez wywołać kolorowymi przyciskami pilota. To moga być quizy tematyczne, pogoda rekomendacje programów czy też możliwość obejrzenia calych audycji. Powiem więcej sa emitowane programy które wymagają tej funkcji. Większość telewizorów sprzedawanych przed 2019 roku posiada HbbTV w wersji 1.5. Po wprowadzeniu dvb-t2 aby korzystać z tej funkcji potrzebny jest dekoder lub telewizor z HbbTV w wersji 2.0.1 lub wyższej. Testowałem jeden z dekoderow z systemem enigma2 (koszt powyżej 500 zl) lecz nie spełnił moich oczekiwań. I tu moje pytanie który z przedstawionych dekoderow posiada HbbTV w odpowiedniej wersji?? Jaki dekoder Pan zaproponuje aby była możliwość oglądania interaktywnej telewizji?

piotr
1 rok temu

błąd h.265 a nie h.256

Aleksander
1 rok temu

Mam odbiornik jeszcze kineskopowy, którego wcale nie chcę zmieniać, jestem też bardzo przywiązany do txt z jej funkcjami w moim odbiorniku. Potrzebuję więc tuner, który przenosi txt razem z obrazem i dźwiękiem (taki dvbt mozolnie sobie wyszukałem również poprzednio). Czy istnieje też taki dvbt2?

Aleksander
1 rok temu

Przepraszam, że długo tu nie zaglądałem. Rozumiem Pana dobrą wolę, ale z powodów, których nie chciałbym publicznie wywlekać – zostanę przy starym odbiorniku, a mam nadzieję, że on też jeszcze jakiś czas zechce zostać ze mną.
Nie gonię “za żywiołkami dobrego obrazu”, za to chciałbym, o ile możliwe, nadal korzystać z moich funkcji i postaci txt. Kiedy wybierałem poprzedni dekoder, to byłem zaskoczony ułomnością tej prezentacji (“Panie, kogo dzisiaj interesuje telegazeta?!”), aż pewien sprzedawca wypożyczył mi kilka modeli do domu, a jeden z nich (Cabletech) przepuszczał txt do odbiornika, wraz z sygnałem obrazu i dźwięku.
Jeśli teraz taki trudno wyłonić, to będę musiał się z tym pogodzić. Tym niemniej doceniam Pana chęć pomocy i poświęcony mi czas.
Pozdrawiam

Aleksander
1 rok temu
Reply to  Aleksander

Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany podobnym do moich oczekiwaniem (czyli przepuszczaniem TXT do odbiornika TV), to jednak znalazłem Emos EM190-L (<100zł), który doskonale sobie z tym radzi. I podejrzewam, że niektóre inne czeskie dekodery też mogą mieć tę umiejętność. A ponieważ coś za coś, to wadą tego dekodera są małe wymiary i plastykowa obudowa, co może stwarzać problemy z odprowadzaniem ciepła. A ponadto: brak przycisków na panelu (w razie uszkodzenia pilota – klapa!), minimum we/wy, w tym brak rozwidlacza kabla antenowego i tylko jedno gniazdo USB (z przodu). Ale są też plusy; multi EPG (co pozwala na jednym podglądzie porównać programy TV na kilku kanałach z tego samego MUX-a), a na pilocie przycisk RECALL, przyciski programowalne do sterowania odbiornikiem TV, i co bardzo ważne – także przyciski do zmiany rozdzielczości i wymiarów obrazu, co jest b. przydatne przy odbiornikach tylko 4:3, bo pozwala szybko dopasować wymiar obrazu, bez kłopotliwego dłubania… Czytaj więcej »