W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Nowoczesne radio do kuchni Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  0

Nowoczesne radio w kuchni sprawi, że czas szybciej Ci zleci. Zwłaszcza gdy ustawisz stację z drugiego końca świata lub puścisz dowolny utwór zapisany na smartfonie czy playliście Spotify. Tak, to możliwe. Wystarczy, że dobrze wybierzesz. Pomoże Ci w tym mój aktualizowany, niezależny ranking z opiniami. Nie brakuje w nim także podwieszanych odbiorników radiowych. Z pewnością szybko znajdziesz coś dla siebie!

Nowoczesne radio do kuchni ranking - jakie wybrać?

Nowoczesne radia do kuchni - Ranking 2024

TechniSat Classic 300 IR

TechniSat Classic 300 IR

Najlepsze radio do kuchni z tych najnowocześniejszych to TechniSat Classic 300 IR. Nabywając lidera rankingu, skorzystasz z masy internetowych stacji radiowych, jak i DAB+. Kolorowy wyświetlacz pokaże Ci najważniejsze informacje o stacji oraz lecącym kawałku (a w trybie czuwania np. prognozę pogody!). Co ważne, jakość dźwięku stereo zadowala. Nie brakuje tu mocy czy klarowności.

Dotyczy to zresztą połączenia po Wi-Fi (swoją drogą stabilnego; to funkcjonalne radio nie gubi zasięgu). Jakby tego było mało, ustawisz dźwięk pod siebie, regulując niskie i wysokie tony. Zamierzasz strumieniować muzykę prosto ze smartfona? Żaden problem, masz przed sobą kuchenny radioodtwarzacz z Bluetooth oraz aplikacją. Docenisz przy tym port USB, polskie menu oraz elegancki design.

Szukasz unowocześnionego radia do kuchni głównie pod odbiór stacji internetowych? Zależy Ci też na wygodnym streamingu ulubionych kawałków? W takim razie bez zastanowienia zamów TechniSat Classic 300 IR! Zwłaszcza że to dobrze grający sprzęt stereo.

Ocena produktu: 9.84/10

Hama DIR355BT

Hama DIR355BT

Genialne radio cyfrowe do każdej kuchni! Postawisz je pionowo lub zamontujesz pod szafką – jak Ci pasuje. Hama DIR355BT zapewni Ci zarówno odbiór FM, jak i DAB+ i stacji internetowych. Dźwięk – mimo że mono – daje radę, sprawdzając się w kuchni. Sterowanie ułatwią Ci dyskretne, lecz dobrze opisane przyciski (w tym 7 do zapisywania stacji), a także wyraźny, kolorowy wyświetlacz 2,4 cala. Nie wspominając o aplikacji.

Do Hama DIR355BT bez problemu i bez kabli prześlesz muzykę z urządzenia mobilnego lub PC. Pomoże Ci w tym wspomniana już apka i rzecz jasna obecność Bluetooth oraz Wi-Fi. Stabilne połączenie nie będzie Cię drażnić zrywaniem sygnału. Niemniej nieco szkoda, że zabrakło portu USB. To jednak niuans na tle ogromu ważnych atutów. Dodam, że jakość wykonania i stylistyka budzą pozytywne odczucia.

Hama DIR355BT zadziwiła mnie czystym, mocny dźwiękiem, łatwym sterowaniem oraz swobodą dotyczącą montażu. Przekonuje też mnogością funkcji. Nie dziwię się, że ten model zbiera multum pozytywnych opinii. Jeśli uważasz, że pasuje do Twojej kuchni, zamawiaj.

Ocena produktu: 9.74/10

TechniSat TechniRadio 4 IR

TechniSat TechniRadio 4 IR

TechniSat TechniRadio 4 IR w ciekawy sposób łączy klasykę z nowoczesnością. Znajdziesz tu 2 pokrętła ułatwiające obsługę, ale i 2,4-calowy wyświetlacz. Za sprawą RDS wyświetli informację o stacji. A zyskasz ich sporo do wyboru! To kuchenne radio FM, internetowe i DAB+ w jednym. Ulubione stacje bez problemu zapiszesz w pamięci urządzenia. Dźwięk odznacza się przyjemną dynamiką, nie zawiedzie Cię.

To małe radio do kuchni, lecz stabilnie spoczywa np. na blacie. Zasługa gumowych nóżek. Trudno przypadkowo przewrócić ten sprzęt. Dodatkowy plus leci za equalizer. Zmienisz specyfikę audio, dostosowując je pod własny gust (regulacja tonów niskich i wysokich). W wykorzystywaniu funkcji urządzenia wspomoże Cię przejrzysta aplikacja mobilna. Zasięg Wi-Fi również stanowi atut, nie przerywając działania.

Co tu więcej dodawać? TechniSat słynie z kompaktowych, a dobrych radyjek. Często trafiają do kuchni, ale i na biurka czy stoliki. Opiniowany model nie ma w swojej cenie słabszych stron. Gdy podoba Cię się pod względem wymiarów, budowy i funkcji, okaże się udanym zakupem.

Ocena produktu: 9.62/10

JVC RDE661B

JVC RDE661B

Nowoczesne radia kuchenne z rankingu to nie tylko te małe. JVC RDE661B w boomboxowym stylu korzysta z DAB+, generując czysty dźwięk bez szumów i zakłóceń. Docenisz mnogość opcji na słuchanie ulubionych kawałków. Przykładowo podepniesz pendrive’a z zapisaną muzyką (obecność portu USB). Oprócz tego wykorzystasz złącze AUX, a nawet odsłuchasz płyty CD, w końcu to też odtwarzacz.

Sterowanie opiera się na prostym do opanowania panelu. Wolisz zdalny sposób? Proszę bardzo, to dobre kuchenne radio z pilotem. Preferując mocniejsze dudnienie, skorzystasz z funkcji podbicia basów. JVC RDE661B pamięta ostatnio ustawioną głośność. Proste, a przydatne udogodnienie. Wyświetlacz LCD malutki, ale na upartego sprawdzisz z jego poziomu dane o stacji i słuchanej piosence (RDS).

Mając więcej miejsca na radio oraz wyższe wymagania co do mocy dźwięku, postaw właśnie na JVC RDE661B. Tym bardziej gdy interesuje Cię porządnie grające radio z odtwarzaczem CD. Nie ma za wiele godnych egzemplarzy tego typu, lecz ten sprzęt polecam Ci z ręką na sercu.

Ocena produktu: 9.59/10

TechniSat KitchenRadio

TechniSat KitchenRadio

Dla wielu osób najlepsze podwieszane radio do kuchni. Bez większych komplikacji zabudujesz je pod kuchenną szafką. W efekcie zaoszczędzisz miejsce na blacie. Jednocześnie zyskasz praktyczne funkcje. TechniSat KitchenRadio ułatwi Ci pichcenie minutnikiem. Dysponuje nawet diodami LED, mogąc doświetlić kuchnię. Lepiej skontrolujesz stan potrawy. Nie zabrakło również łączności bezprzewodowej.

Co ciekawe, Bluetooth nie służy wyłącznie do przesyłania muzyki z lapka bądź smartfona. Niesie za sobą tryb pracy jako zestaw głośnomówiący. Cieszy fakt, że producent przyłożył się do jakości wykonania. Taki sprzęt przetrwa szmat czasu w Twojej kuchni. Jest dobrze spasowany, trwały i z aluminiowym pokrętłem. Pod czytelnym wyświetlaczem ujrzysz praktyczne przyciski.

To podszafkowe radio kuchenne do zabudowy niewiele kosztuje. Stanowi opłacalny zakup i korzysta z całkiem wysokiej mocy jak na taką konstrukcję. Przetwarza dźwięk w systemie 2.0, więc mówimy o odbiorniku stereo. Uraczy Twój zmysł słuchu klarownym dźwiękiem!

Ocena produktu: 9.46/10

JBL Tuner 2

JBL Tuner 2

Jakie bezprzewodowe radio do kuchni wybrać? Proponuję Ci JBL Tuner 2 z obsługą FM, DAB oraz DAB+. To w zasadzie hybryda radia i głośnika Bluetooth. Sprawdza się w obu zadaniach. Taki sprzęt ustawisz gdziekolwiek zechcesz. Nie ograniczy Cię długość przewodu, ponieważ go nie ma. Akumulator pozwala na maksymalnie 12 godzin odtwarzania muzyki bez potrzeby ładowania. Dobry wynik.

Porównanie odbiorników radiowych do kuchni potwierdza, że znalazły się też inne wyróżniki. Chociażby klasa wodoodporności IPX7, co rzadko się zdarza. Przypadkowe zachlapanie sprzętu wodą nie zakończy jego żywota. Kolejny dowód na to, że to nie tylko proste radio do kuchni, a coś więcej. Raz umili Ci czas podczas gotowania, a innym razem potowarzyszy na pikniku, w parku czy nad wodą.

JBL Tuner 2 otworzy przed Tobą dostęp do ogromu rozgłośni z całego świata. Imponuje przy tym wykonaniem. W dodatku odznacza się mobilnością. Szukając akumulatorowego, niewielkiego radia do kuchni, jak i do zabrania ze sobą w plener, weź ten model na zakupowy celownik.

Ocena produktu: 9.34/10

Ferguson Regent Cucina

Ferguson Regent Cucina

Kompaktowe radio kuchenne pod meble. W łatwy sposób podwiesisz je, aby nie zajmowało miejsca na blacie. Ferguson Regent Cucina zapamiętuje do 40 stacji radiowych FM. Prędko ustawisz te najczęściej słuchane podczas gotowania i innych prac w kuchni. To godny polecenia radioodbiornik z timerem. Przypilnujesz czas obróbki żywności, aby prawidłowo zrealizować każdy przepis kulinarny.

Na przednim panelu zauważysz wyświetlacz oraz dotykowe sensory. Producent umieścił pokrętło z boku. W efekcie to stylowe i białe radio do kuchni. Nie zepsuje aranżacji, a wręcz przeciwnie – wzbogaci je swoją obecnością. Nie ma tu może ogromu funkcji, ale na pokładzie znalazł się moduł Bluetooth do strumieniowania muzy, a nawet prowadzenia rozmów (tryb zestawu głośnomówiącego).

Masz białe meble kuchenne i marzy Ci się podwieszane radio z prostym sterowaniem i Bluetooth? W takim razie Ferguson Regent Cucina przypadnie Ci go gustu. Mimo swojej kompaktowości gra wystarczająco głośno i przede wszystkim czysto. Bez problemu odbiera stacje radiowe.

Ocena produktu: 9.24/10

Co powinno oferować nowoczesne radio do kuchni?

Jak pokazał Ci mój ranking, niepozorne radia kuchenne sporo już potrafią. Jeżeli szukasz nowoczesnego modelu, musisz się najpierw zastanowić, co ma Ci zapewnić. Aby ułatwić Ci decyzję, poniżej omówiłem najważniejsze kwestie. Wpływają na to, jak nowoczesne radio kuchenne masz przed sobą.

DAB oraz DAB+

Technologie, które zupełnie odmieniły odsłuch stacji radiowych. Dlaczego? Ponieważ oferują lepszą jakość dźwięku. Jednocześnie eliminują zakłócenia, w tym różne szumy. Nie pojawiają się tu typowe problemy związane z częstotliwościami FM.

Dobrze, gdy DAB+ idzie w parze z wyświetlaczem. Wtedy zobaczysz na nim szczegółowe informacje dotyczące rozgłośni i samego utworu (również w formie graficznej). Ponadto cyfrowe radio kuchenne z DAB+ zapewni Ci więcej stacji do wyboru.

Radio internetowe

Tutaj mówimy już czasem o dziesiątkach tysięcy stacji z całego świata! Internetowy radioodbiornik do kuchni da Ci wręcz nieograniczone możliwości. Możesz całe dnie przesłuchiwać rozgłośnie z odległych krajów. Te, które Ci się spodobają, zapiszesz w pamięci urządzenia.

Spotify Connect

Bezprzewodowo przerzucisz swoją playlistę Spotify do nowoczesnego radia kuchennego. Coś dla fanów tego serwisu streamingowego z muzyką. A że gromadzi coraz więcej użytkowników, topowe radia kuchenne idą z duchem czasu.

Moduły łączności bezprzewodowej

Siłą rzeczy często wiążą się z poprzednimi udogodnieniami. Mowa przede wszystkim o Bluetooth, ale też Wi-Fi. Bez połączenia przewodowego udostępnisz ulubione kawałki np. ze smartfona, tabletu czy laptopa. Poszerzysz dostępne źródła dźwięku, nie uzależniając się jedynie od rozgłośni radiowych.

Aplikacja mobilna

Do czego Ci posłuży? Przykładowo odnajdziesz i zapiszesz w niej poszczególne stacje. Zastępuje także pilota, służąc do zdalnego sterowania. Może skrywać wiele przydatnych funkcji, dzięki którym uzyskasz satysfakcję z zakupu urządzenia z aplikacją.

Kolorowy wyświetlacz

Obowiązkowy element najlepszych radioodbiorników do kuchni. Te prostsze pokazują godzinę oraz korzystają z funkcji RDS (wyświetlają nazwę aktualnie lecącego utworu oraz ustawionej stacji). Bardziej rozbudowane mogą z kolei prezentować grafiki związane z danym utworem (o ile radio ma DAB+, o którym już wspominałem).

Dotykowe sensory

Zastępują fizyczne przyciski. Czy są dużo wygodniejsze w obsłudze? Osobiście nie widzę ogromnej różnicy. Uważam jednak, że stanowią nowoczesne rozwiązanie. Wpływają bowiem na design urządzenia. Staję się ono bardziej minimalistyczne. Łatwiej też przetrzeć z kurzu radio bez wielu wystających elementów.

Dostęp do sieci LAN

Sprzęt pracuje w takim wypadku jako klient DLNA. Mając swój serwer tego typu, momentalnie odtworzysz pliki muzyczne zapisane na komputerze. Ciekawa cecha niektórych bardziej zaawansowanych modeli. Nie uznaję jej jednak za must have, a bardziej ciekawostkę.

Port USB

Za jego pomocą odtworzysz muzykę z przeróżnych nośników. Chodzi głównie o pendrive’a, ale też karty pamięci czy zewnętrzne dyski przenośne. Dostaniesz pełną swobodę co do odsłuchiwanych treści, choć to samo, lecz bez fizycznego podłączania innych urządzeń, zaoferuje Ci Bluetooth.

Odczyt różnych plików audio

Wiele urządzeń ogranicza się głównie do MP3. Dobre i to, ale niektóre idą jeszcze dalej. Prawidłowo przetwarzają dźwięk z formatów o wysokiej rozdzielczości, czyli np. FLAC lub ACC. Efekt? Bardzo wysoka jakość dźwięku (o ile głośniki radia same w sobie sporo też potrafią).

Pilot

Prosty dodatek o prostym zastosowaniu. Ważne, aby zawierał jasno opisane przyciski, był lekki i nie za duży. Coraz częściej towarzyszy polecanym odbiornikom radiowym do kuchni.

Mata Qi

Jak najbardziej cecha bardzo nowoczesnych urządzeń. Kładziesz smartfon z technologią indukcyjnego ładowania na takiej macie, a on uzupełnia swój stan akumulatora. Nie musisz go fizycznie podpinać pod źródło energii. Wygodne, bo praktyczne.

Akumulatorowe działanie

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że przewyższa przewodowe radia kuchenne. Ba, większość osób preferuje modele zasilane sieciowo. Udowadnia to zresztą mój ranking. Sęk w tym, że znajdą się pewne hybrydy. To połączenia radia właśnie z głośnikiem bezprzewodowym.

Plus z tego taki, że nie przejmujesz się dostępem do gniazdka… ale za to stanem naładowania akumulatora. Zwiększa to jednak mobilność urządzenia. Uruchomisz je nawet poza domem, gdzieś w terenie.

Wodoodporność

Pojawia się w niektórych akumulatorowych radiach kuchennych (głównie podwieszanych). Zależnie od normy taki sprzęt przetrwa pełne zanurzenie w wodzie lub zachlapanie nią. Przydatne, bo w kuchni czasem może się coś rozlać, prawda?

Timer

Przydaje się podczas kuchennych prac. Ustawisz czas tak, aby np. po jego upływie przestać coś gotować lub wyjąć z piekarnika. Praktyczne udogodnienie wielu nowoczesnych radioodbiorników do kuchni. W dodatku najczęściej idzie w parze z alarmami budzenia.

Tryb pracy jako zestaw głośnomówiący

Ma tym większy sens, gdy mówimy o kuchennym radiu z mikrofonem. Nie odrywasz rąk od kuchennych czynności, mogąc z kimś porozmawiać na odległość. Ciekawa opcja, która każdemu prędzej czy później się przyda.

Diody LED

Cechują nieliczne z podwieszanych odbiorników radiowych. Tego typu nowoczesny sprzęt pod meble jednocześnie może doświetlić kuchnię. Zastąpi chociażby diodowe oświetlenie okapu. Działa bowiem w podobny sposób.

Odtwarzacz CD

Tak, racja, płyty CD są coraz rzadziej używane. W zasadzie nie powinienem zawierać tu tej cechy. Sęk w tym, że to właśnie muzyka puszczana z płyt często zapewnia najlepszą jakość. Nie dziwię się, że wiele osób wciąż pyta o to, jakie radio kuchenne z odtwarzaczem CD wybrać.

Może nie jest to technologiczna nowinka (a tym bardziej powiew przyszłości), ale dość unikalna cecha. A że pojawiają się dobre i nowoczesne radia kuchenne obsługujące CD, postanowiłem o niej wspomnieć.

Ile kosztuje nowoczesne radio do kuchni?

Ceny unowocześnionych radioodbiorników do kuchni to zazwyczaj 150 – 750 zł, choć znajdą się i takie za grubo ponad 1000 zł. Niemniej w mojej opinii już do 400 – 500 zł da się zakupić fajny model z DAB+, stacjami internetowymi, Bluetooth oraz aplikacją mobilną.

Jakiej firmy nowoczesne radio do kuchni?

Funkcjonalne radia oferuje TechniSat. To zwykle urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami oraz masą udogodnień. Szukając czegoś w stylu boombox, zwróć uwagę na ofertę JVC. Interesuje Cię radio z opcją podwieszenia pod szafką? Oprócz TechniSat spójrz na produkty Hama oraz Ferguson. Stawkę uzupełnia JBL ze swoimi hybrydami.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie radio do kuchni kupić. Nie musisz o to pytać na forum lub grupach. W efekcie umilisz sobie czas muzyką, przez co wykonywanie wielu zadań szybciej Ci pójdzie. Pamiętaj, że pewną alternatywę zawsze stanowi najlepszy głośnik Bluetooth.

Dodatkowe pytanie lub własna opinia o nowoczesnym radiu do kuchni? Jeżeli tak, sekcja komentarzy jest Twoja!

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.1]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments