W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Nowoczesne radio do kuchni Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Nowoczesne radio w kuchni sprawi, że czas szybciej Ci zleci. Zwłaszcza gdy ustawisz stację z drugiego końca świata lub puścisz dowolny utwór zapisany na smartfonie czy playliście Spotify. Tak, to możliwe. Wystarczy, że dobrze wybierzesz. Pomoże Ci w tym mój niezależny ranking z opiniami.

Nowoczesne radio do kuchni ranking - jakie wybrać?

Nawet małe radio do kuchni powinno być funkcjonalne i nowoczesne. Jak? Chociażby za sprawą technologii DAB, DAB+ oraz odbioru radia internetowego.

Głównie takie sprzęty pokazuje mój subiektywny ranking. Nie brakuje w nim także podwieszanych odbiorników radiowych. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie!

Nowoczesne radia do kuchni - Ranking 2024

TechniSat DigitRadio 371 CD IR Czarny

Dlaczego TechniSat DigitRadio 371 to w mojej ocenie najlepsze radio do kuchni? No cóż, po prostu zaoferuje Ci wszystko, co może sprzęt z tej kategorii! Skorzystasz z internetowych stacji radiowych, jak i DAB+. Kolorowy wyświetlacz pokaże Ci najważniejsze informacje o stacji oraz lecącym kawałku. To nowoczesne radio z USB oraz odtwarzaczem CD.

Tak, puścisz ukochane nutki zarówno z płyt CD, jak i z pendrive’a. Mało? No to wiedz, że mówimy o top odtwarzacz radiowym z Bluetooth. Bez kabli prześlesz muzykę ze smartfona. To wszystko przy bardzo dobrej jakości dźwięku stereo. Urządzenie wyposażono w 2 porządne głośniki. Świetnie przetwarzają wokal, jak i instrumenty. Ich brzmienie umili Ci kuchenne zadania.

Wracając do DAB+, przy okazji eliminuje szumy i zakłócenia. Przy ogromie funkcji sprzęt pozostaje łatwy w obsłudze, zresztą… oferuje nawet własną aplikację mobilną. Z jej poziomu ustawisz wszystko, co zechcesz. Listę zalet kompletują elegancki design oraz możliwość ładowania innych urządzeń za pomocą portu USB. Zdecydowanie topowe radio kuchenne!

Ocena produktu: 9.87/10

Blaupunkt IR50DAB

Internetowe radio do kuchni z DAB+. Odnajdziesz na nim masę stacji z całego świata, również tych mocno lokalnych. Posłuchasz również podcastów ze swoich ulubionych tematyk. Pozytywną opinię potęguje obecność Spotify Connect. Wyróżnia najnowocześniejsze radia kuchenne wysokiej jakości. Jeżeli korzystasz z tego serwisu, przypisz dodatkowy plus.

Nie wiesz, jakie radio do kuchni z Wi-Fi wybrać? No to masz już rozwiązanie zagadki! Wi-Fi (a jest też Bluetooth) zagwarantuje Ci stabilne połączenie z domową siecią – a tym samym z innymi urządzeniami podłączonymi do niej. Przesyłając muzę ze smartfona, nie ogranicza Cię zasięg. Co ciekawe, Blaupunkt IR50DAB czyta ambitne formaty plików muzycznych, np. FLAC oraz ACC.

Oceniam to radio jako odpowiedni wybór nawet dla melomana. W zestawie nie zabrakło pilota do zdalnego sterowania. To ręczne opiera się z kolei na dobrze opisanych pokrętłach i przyciskach. Szybko opanujesz obsługę tego dobrze grającego radia domowego. W dodatku świetnie się prezentuje. Pasuje zarówno do klasycznych, jak i minimalistycznych aranżacji.

Ocena produktu: 9.7/10

Ferguson Regent i351S Czarny

Ranking nowoczesnych odbiorników radiowych do kuchni musiał przyjąć ten model. Da Ci dostęp do ponad 16000 stacji z całego świata. Obsługuje internetowe tunery DAB oraz DAB+. Rzecz jasna działa też w parze z FM, pokazując informacje na wyświetlaczu (to dobre radio z RDS). Chcesz posłuchać ulubionych artystów ze Spotify? Też żaden problem.

Na tym możliwości się nie kończą. Jak przystało na unowocześnione radio stereo, oferuje moduł Bluetooth. Współpracuje ze smartfonami czy tabletami. Ba, jesteś w stanie połączyć Regent i351S do sieci LAN. Co Ci to da? Przesyłanie plików wprost z komputera (i to bez kabli)! Przewodowe połączenie z innymi sprzętami też wchodzi w grę. Służą do tego AUX IN oraz 3,5 mm.

Zauważ, że to mocne radio do kuchni. Jego 2,5-calowe głośniki zagwarantują Ci czysty dźwięk, któremu nie brakuje dynamiki ani basu. W mojej opinii trudno znaleźć lepiej grające urządzenie z tej kategorii. Przy tych wszystkich atutach Ferguson Regent i351S nie zajmuje ogromu miejscu. Gotowanie czy inne czynności w kuchni pójdą Ci z nim dużo przyjemniej!

Ocena produktu: 9.63/10

TechniSat KitchenRadio

Dla wielu osób najlepsze podwieszane radio do kuchni. Bez większych komplikacji zabudujesz je pod kuchenną szafką. W efekcie zaoszczędzisz miejsce na blacie. A jednocześnie zyskasz ciekawe funkcje. TechniSat KitchenRadio ułatwi Ci pichcenie minutnikiem. Dysponuje diodami LED, mogąc doświetlić kuchnię. Nie brakuje w nim łączności bezprzewodowej.

Co ciekawe, Bluetooth nie służy wyłącznie do przesyłania muzyki. Niesie za sobą tryb pracy jako zestaw głośnomówiący. Cieszy fakt, że producent przyłożył się do jakości wykonania. Taki sprzęt przetrwa szmat czasu w Twojej kuchni. Jest dobrze spasowany, trwały i z aluminiowym pokrętłem. Pod czytelnym wyświetlaczem ujrzysz praktyczne przycisku.

To podszafkowe radio kuchenne do zabudowy niewiele kosztuje. Stanowi opłacalny zakup. Zwłaszcza że nieźle gra. Korzysta z całkiem wysokiej mocy jak na taką konstrukcję. Przetwarza dźwięk w systemie 2.0, więc mówimy o odbiorniku stereo. Uraczy Twój zmysł słuchu klarownym dźwiękiem. Niskie tony zyskują z kolei na obecności wzmacniacza basów. Kolejny wyróżnik.

Ocena produktu: 9.53/10

Blaupunkt HR5BR

Małe retro radio do kuchni. Uroku (jak i wytrzymałości) dodają mu drewniane elementy. Nie tak często spotykane w tej kategorii. Na tym dobrym radyjku kuchennym szybko wyszukasz ulubione rozgłośnie radiowe FM. Dlaczego? Ponieważ je zapiszesz. Dostajesz do dyspozycji 50 pozycji. Z pewnością nie zabraknie Ci miejsca na najczęściej słuchane stacje radiowe.

Jak przystało na produkt z grona najlepszych odbiorników radiowych do kuchni, masz też inne możliwości. Niesie je za sobą port USB. Wepniesz w niego jakiś przenośny magazyn plików, np. pendrive’a bądź kartę microSD. Jedyny wymóg to maksymalnie 32 GB pojemności nośnika. Finalnie nie ograniczasz się tylko do radia FM. Bez trudu odtworzysz ulubioną playlistę.

Na czytelnym wyświetlaczu ujrzysz aktualną godzinę. Zyskasz tym samym dodatkowy zegarek w kuchni. A także budzik, który może robić jako przypominajka (np. o wyjęciu potrawy z piekarnika). Alarmuje wybicie ustawionej wcześniej godziny brzęczeniem lub uruchomieniem konkretnej stacji. Manualne sterowanie spoczywa natomiast na wygodnym pokrętle i przyciskach.

Ocena produktu: 9.41/10

Philips TAR8805/10

Funkcjonalne radio kuchenne do gniazdka, które musiało wpaść do rankingu. Odnajdziesz i zapiszesz stacje FM, DAB oraz internetowe. Skorzystasz także ze Spotify. Philips TAR8805/10 obsługuje bezprzewodowe połączenie Bluetooth z zasięgiem do 10 metrów. Przerzucisz kawałki wprost ze smartfona czy innego urządzenia, co wyróżnia nowoczesne radia.

Znalazł się tu także pewien wyróżnik. Może nie przyda się absolutnie każdemu, lecz zwraca uwagę. Chodzi o bezprzewodową matę Qi do ładowania. Znajduje się na górnej części obudowy. Działa banalnie: odkładasz na nią telefon, a ten zaczyna się ładować. Rzecz jasna musi obsługiwać indukcyjne ładowanie tego typu. Dla reszty pozostaje port USB.

Test odbiorników radiowych do kuchni pokazuje, że to czarne radio zadowalająco gra. Może nie rzuca na kolana basem, lecz scena dźwiękowa stereo zawiera wiele detali brzmienia. Sprzęt gra czysto i odpowiednio donośnie. Pozytywną opinię dopełnia kolorowy wyświetlacz. Tuż pod nim natkniesz się na łatwy w obsłudze panel sterowania. Trudno coś zarzucić temu urządzeniu.

Ocena produktu: 9.31/10

Ferguson Regent Cucina Biały

Kompaktowe radio kuchenne pod meble. W łatwy sposób podwiesisz je, aby nie zajmowało miejsca na blacie. Ferguson Regent Cucina zapamiętuje do 40 stacji radiowych FM. Prędko ustawisz to najczęściej słuchane podczas gotowania. To godny polecenia radioodbiornik z timerem. Przypilnujesz czas obróbki żywności, aby zrealizować każdy przepis kulinarny.

Na przednim panelu zauważysz wyświetlacz oraz dotykowe sensory. Producent umieścił pokrętło z boku, co stanowi ciekawe rozwiązanie. W efekcie to stylowe i białe radio do kuchni. Nie zepsuje aranżacji, a wręcz przeciwnie, wzbogaci je swoją obecnością. Nie ma tu może ogromu funkcji, ale na pokładzie znalazł się moduł Bluetooth.

Ferguson Regent Cucina bezprzewodowo odbiera przesyłaną ze smartfonów muzykę. Dotyczy to zresztą także tabletów, a nawet laptopów. Bluetooth przyda Ci się także do innej czynności: prowadzenia rozmów. Ferguson Regent Cucina pracuje jako zestaw głośnomówiący, dysponując wbudowanym mikrofonem. A to wszystko w przystępnej cenie, bo to tanie radio podwieszane.

Ocena produktu: 9.22/10

JBL Tuner 2 Czarny

Jakie bezprzewodowe radio do kuchni wybrać? Proponuję Ci JBL Tuner 2. To w zasadzie hybryda radia i głośnika Bluetooth. Sprawdza się w obu zadaniach. Taki sprzęt ustawisz gdziekolwiek zechcesz. Nie ogranicza Cię długość przewodu, ponieważ go nie ma. Akumulator pozwala na maksymalnie 12 godzin odtwarzania muzyki bez potrzeby ładowania. Dobry wynik.

Porównanie odbiorników radiowych do kuchni potwierdza, że są tu też inne wyróżniki. Chociażby klasa wodoodporności IPX7. Przypadkowe zachlapanie sprzętu wodą nie zakończy jego żywota. Kolejny dowód na to, że to nie tylko proste radio do kuchni, a coś więcej. Raz umili Ci czas podczas gotowania, a innym razem potowarzyszy na pikniku, w parku czy nad wodą.

Z funkcjami też dobrze. To nowoczesny sprzęt audio. Odbiera częstotliwości FM, DAB oraz DAB+. Otworzy przed Tobą dostęp do ogromu rozgłośni z całego świata. Budowę uzupełnia natomiast wyświetlacz i 5 programowalnych przycisków. Ten dobry odbiornik radiowy do kuchni jest prosty w obsłudze. Również wtedy, gdy sparujesz go przez Bluetooth ze smartfonem.

Ocena produktu: 9.12/10

Blaupunkt PP14BT

Cyfrowe radio do kuchni dobrej jakości. I nie tylko do kuchni, ponieważ Blaupunkt PP14BT działa akumulatorowo. Wyskoczysz z nim na taras czy zabierzesz na pobyt w plenerze. Sprzęt waży niecały kilogram i zajmuje mało miejsca, co zwiększa mobilność. To solidny radioodbiornik z pilotem. Nie musisz do niego podchodzić, aby zmienić stację na inną.

Nie mówimy może o mocarzu pod względem mocy, ale gra odpowiednio donośnie jak na kuchenne warunki. Do tego całkiem czysto. Uprzyjemni Ci kuchenne zadania. Nie zabrakło teleskopowej anteny, co zresztą wyróżnia wiele polecanych modeli z rankingu. Ustawisz ją tak, aby pozbyć się niechcianych szumów oraz innych zakłóceń.

Oprócz tunera FM dostajesz też inne opcje odsłuchu ulubionej muzyki. Mowa o wejściu AUX oraz porcie USB (obsługuje nośniki do 32 GB). A coś bezprzewodowego? Także trafiło na pokład tego przenośnego radia. Mowa o module Bluetooth. Bezproblemowo połączysz Blaupunkt PP14BT ze swoim smartfonem, aby udostępnić wybrane kawałki.

Ocena produktu: 9.04/10

Sony ICF-P27

Mini radyjko kuchenne na baterie. Jedno z najmniejszych, jakie dostaniesz w sklepach. Dosyć, że wszędzie je zabierzesz, to i z postawieniem nie będzie problemu. Generuje dźwięk zarówno przez swój głośnik, jak i podłączone słuchawki. Sony ICF-P27 jest niczym piórko wśród najlepszych radioodbiorników kuchennych. Waży zaledwie 184 g!

Rzecz jasna dźwięk nie powala głośnością ani basem. Nie jest jednak tak, że to jakaś terkocząca zabawka. Skutecznie urozmaici Ci pichcenie wykwintnych dań dla siebie lub rodziny. Odbiera pasma analogowe, czyli AM oraz FM. Zyskujesz także pełną kontrolę nad stanem baterii. Wszystko za sprawą diodowych wskaźników. Nie zaskoczy Cię nagłe wyczerpanie ogniw.

Producent dołożył do zestawu specjalny pasek na rękę. Zauważ przy okazji, że to polecane i tanie radio kuchenne. Nie wydasz na nie fortuny. Trudno się zresztą dziwić, patrząc na miniaturowe gabaryty. Prosta konstrukcja skutkuje przy okazji niską awaryjnością, bo… tu w zasadzie nie ma co się zepsuć. Bez wątpienia oryginalny sprzęcik, który wpadł mi w oko.

Ocena produktu: 8.99/10

Co powinno oferować nowoczesne radio do kuchni?

Jak pokazał Ci mój ranking, niepozorne radia kuchenne sporo już potrafią. Jeżeli szukasz nowoczesnego modelu, musisz się najpierw zastanowić, co ma Ci zapewnić. Aby ułatwić Ci decyzję, poniżej omówiłem najważniejsze kwestie. Wpływają na to, jak nowoczesne radio kuchenne masz przed sobą.

DAB oraz DAB+

Dwie technologie, które zupełnie odmieniły odsłuch stacji radiowych. Dlaczego? Ponieważ oferują lepszą jakość dźwięku. Jednocześnie eliminują zakłócenia, w tym różne szumy. Nie pojawiają się tu typowe problemy związane z częstotliwościami FM.

Dobrze, gdy DAB+ idzie w parze z wyświetlaczem. Wtedy zobaczysz na nim szczegółowe informacje dotyczące rozgłośni i samego utworu (również w formie graficznej).

To jednak nie wszystko. Cyfrowe radio kuchenne z DAB+ zapewni Ci więcej stacji do wyboru. Tuner tego typu niesie za sobą praktycznie same korzyści, choć siłą rzeczy zwiększa cenę. W mojej ocenie warto jednak na niego postawić.

Radio internetowe

Tutaj mówimy już czasem o dziesiątkach tysięcy stacji z całego świata! Internetowy radioodbiornik do kuchni da Ci wręcz nieograniczone możliwości. Możesz całe dnie przesłuchiwać rozgłośni z odległych krajów. Te, które Ci się spodobają, zapiszesz w pamięci urządzenia.

Spotify Connect

Bezprzewodowo przerzucisz swoją playlistę Spotify do nowoczesnego radia kuchennego. Coś dla fanów tego serwisu streamingowego z muzyką. A że gromadzi coraz więcej użytkowników, topowe radia kuchenne idą z duchem czasu.

Moduły łączności bezprzewodowej

Siłą rzeczy często idą w parze z poprzednimi udogodnieniami. Mowa przede wszystkim o Bluetooth, ale też Wi-Fi. Bez połączenia przewodowego udostępnisz ulubione kawałki np. ze smartfona, tabletu czy laptopa.

W efekcie poszerzysz dostępne źródła dźwięku. Nie uzależniasz się jedynie od rozgłośni radiowych. Jedna z podstaw w najnowocześniejszych radiach do kuchni.

Aplikacja mobilna

Ta cecha nie jest już tak powszechna w tej kategorii. Mowa o aplikacji mobilnej, w której chociażby odnajdziesz i zapiszesz poszczególne stacje. Zastępuje także pilota, służąc do zdalnego sterowania. Może skrywać wiele przydatnych funkcji, dzięki którym uzyskasz satysfakcję z zakupu urządzenia z aplikacją.

Kolorowy wyświetlacz

Obowiązkowy element najlepszych radioodbiorników to kuchni. Te prostsze pokazują godzinę oraz korzystają z funkcji RDS (wyświetlają nazwę aktualnie lecącego utworu oraz ustawionej stacji). Z kolei bardziej rozbudowane mogą prezentować grafiki związane z danym utworem (o ile radio ma DAB+, o którym już wspominałem).

Dotykowe sensory

Zastępują fizyczne przyciski. Czy są dużo wygodniejsze w obsłudze? Osobiście nie widzę ogromnej różnicy. Uważam jednak, że stanowią nowoczesne rozwiązanie. Wpływają bowiem na design urządzenia. Staję się ono bardziej minimalistyczne. Łatwiej też przetrzeć z kurzu radio bez wielu wystających elementów.

Dostęp do sieci LAN

Wtedy sprzęt pracuje jako klient DLNA. Mając swój serwer tego typu, momentalnie odtworzysz pliki muzyczne zapisane na komputerze. Ciekawa cecha niektórych bardziej zaawansowanych modeli. Nie uznaję jej jednak za must have, a bardziej ciekawostkę.

Port USB

No cóż, trochę byłby wstyd, gdyby nowoczesne radio kuchenne nie oferowało tego portu. Pojawia się bardzo często. Jedynie modele do zabudowy pod szafką raczej nie oferują tego interfejsu.

Za jego pomocą odtworzysz muzykę z przeróżnych nośników. Chodzi głównie o pendrive’a, ale też karty pamięci czy zewnętrzne dyski przenośne. Dostajesz pełną swobodę co do odsłuchiwanych treści, choć to samo, lecz bez fizycznego podłączania innych urządzeń oferuje Bluetooth.

Odczyt różnych plików audio

Wiele urządzeń ogranicza się głównie do MP3. Dobre i to, ale niektóre idą jeszcze dalej. Prawidłowo przetwarzają dźwięk z formatów o wysokiej rozdzielczości, czyli np. FLAC lub ACC. Efekt? Bardzo wysoka jakość dźwięku (o ile głośniki radia same w sobie sporo też potrafią).

Pilot

Prosty dodatek o prostym zastosowaniu. Ważne, aby zawierał jasno opisane przyciski, był lekki i nie za duży. Coraz częściej towarzyszy polecanym odbiornikom radiowym do kuchni.

Mata Qi

Jak najbardziej cecha bardzo nowoczesnych urządzeń. Kładziesz smartfon z technologią indukcyjnego ładowania na takiej macie, a on uzupełnia swój stan akumulatora. Nie musisz go fizycznie podpinać pod źródło energii. Wygodne, bo praktyczne.

Akumulatorowe działanie

Rzecz jasna nie jest powiedziane, że przewyższa przewodowe radia kuchenne. Ba, większość osób preferuje modele zasilane sieciowo. Udowadnia to zresztą mój ranking. W drugim przypadku często lepiej już postawić na dobry głośnik Bluetooth. Sęk w tym, że znajdą się pewne hybrydy. Połączenia radia właśnie z głośnikiem bezprzewodowym.

Plus z tego taki, że nie przejmujesz się dostępem do gniazdka… ale za to stanem naładowania akumulatora. Zwiększa to jednak mobilność urządzenia. Uruchomisz je nawet poza domem.

Wodoodporność

Pojawia się w niektórych akumulatorowych radiach kuchennych. Zależnie od normy taki sprzęt przetrwa pełne zanurzenie w wodzie lub zachlapanie nią. Przydatne, bo w kuchni lubi się czasem coś rozlać, prawda?

Timer

Owszem, dość proste narzędzie. Mimo to przydaje się zwłaszcza podczas kuchennych prac. Ustawisz czas tak, aby np. po jego upływie przestać coś gotować lub wyjąć z piekarnika. Praktyczne udogodnienie wielu nowoczesnych radioodbiorników do kuchni.

Najczęściej idzie w parze z alarmami budzenia. Wtedy zastąpisz od razu nawet najlepszy radiobudzik cyfrowy.

Tryb pracy jako zestaw głośnomówiący

Ma tym większy sens, gdy mówimy o kuchennym radiu z mikrofonem. Nie odrywasz rąk od kuchennych czynności, mogąc z kimś porozmawiać na odległość. Ciekawa opcja, która każdemu prędzej czy później się przyda.

Diody LED

Cechują nieliczne z podwieszanych odbiorników radiowych. Tego typu nowoczesny sprzęt pod meble jednocześnie może doświetlić kuchnię. Zastąpi chociażby diodowe oświetlenie okapu. Działa bowiem w podobny sposób.

Odtwarzacz CD

Tak, racja, płyty CD są coraz rzadziej używane. W zasadzie nie powinienem zawierać tu tej cechy. Sęk w tym, że to właśnie muzyka puszczana z płyt często zapewnia najlepszą jakość. Nie dziwię się, że wiele osób wciąż pyta o to, jakie radio kuchenne z odtwarzaczem CD wybrać.

Może nie jest to technologiczna nowika (a tym bardziej powiew przyszłości), ale dość unikalna cecha. A że pojawiają się dobre i nowoczesne radia kuchenne obsługujące CD, postanowiłem o niej wspomnieć.

Jak widzisz, wiele udogodnień do wyboru. To od Ciebie zależy, na które postawisz. Najważniejsze, że najlepsze radia do kuchni z mojego rankingu niejednokrotnie oferują znaczą część korzyści, które opisałem.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments