W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Licznik rowerowy bezprzewodowy Ranking 2023

Dobry licznik rowerowy potrafi sporo w dzisiejszych czasach. Nawigacja, Bluetooth, ekran dotykowy, a może wodoszczelność czy pomiar nachylenia terenu? Topowe modele to potrafią! Znajdziesz je w niezależnym rankingu liczników rowerowych.

Najlepszy licznik rowerowy bezprzewodowy ranking

Najlepszy licznik bezprzewodowy na rower to już w zasadzie taki komputer rowerowy. Dostarczy Ci masę istotnych informacji. Niektóre modele służą także jako nawigacja czy motywator do bicia własnych rekordów.

Za funkcjami idzie jednak cena, więc warto dobrze wybrać. Pomoże Ci w tym aktualizowany ranking liczników rowerowych. Nie zabrakło w nim opinii oraz recenzji.

Ranking liczników rowerowych bezprzewodowych 2023 – TOP 7

Najlepszy licznik rowerowy, który oferuje precyzyjny pomiar prędkości. Oprócz podstawowych danych przeanalizuje Twoją wydajność, by zachęcić Cię do jeszcze korzystniejszych wyników. To licznik z nawigacją GPS, więc bezpiecznie dotrzesz do celu niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujesz. Ze względu na szybsze obliczanie trasy więcej czasu spędzisz w podróży.

Ten topowy komputer rowerowy przyda Ci się także podczas górskiej wyprawy. Wyświetli nachylenie terenu oraz uprzedzi Cię przed kolejnym wzniesieniem. Na koniec przeanalizuje Twoją wydajność. Nie zapominaj, że licznik jest kompatybilny z systemem Shimano. Po sparowaniu sprawdzisz odległość, prędkość, ale również czas działania akumulatora i dystans, który pozostał do pokonania.

Bezprzewodowy prędkościomierz rowerowy. Spełni wymagania nawet doświadczonych rowerzystów. Dokładne podanie czasu jazdy czy przebytego dystansu w tym sprzęcie należą do najbardziej podstawowych funkcji. Oprócz nich licznik monitoruje wydajność organizmu, analizuje statystyki oraz porównuje przejazd z poprzednimi treningami. Wyróżnia go także wbudowana nawigacja GPS.

To dzięki niej zyskasz ułatwioną orientację w terenie. Producent dostosował fabrycznie wgrane mapy Garmin Cycle do wymagań i potrzeb każdego rowerzysty. Uwzględnił w nich drogi asfaltowe, ale też szutrowe i górskie szlaki. Garmin Edge 530 zapewnia wysoki komfort jazdy niezależnie od wybranej trasy. Działa do 20 godzin bez potrzeby ładowania w czasie pracy z GPS.

Dobrej jakości komputer rowerowy z dużym wyświetlaczem. Jego przekątna wynosi 2,7 cala. Idealna wielkość, by bez trudu odczytać informacje dotyczące aktywności. Ekran cechuje duża wytrzymałość i odporność na stłuczenia oraz zarysowania. To zasługa wzmocnienia dodatkowym szkłem Gorilla Glass. Urządzenie działa na baterię, która po pełnym naładowaniu zapewnia ciągłość pracy do 17 godzin.

Test liczników rowerowych potwierdził, że sprzęt nie sprawia problemów podczas montażu. Bez większego kłopotu przymocujesz go na mostku lub w uchwycie przy kierownicy. Później przy użyciu wyświetlacza sprawdzisz prędkość jazdy, pokonany dystans oraz czas trwania aktywności. Sprzęt dodatkowo umożliwia śledzenie aktualnej lokalizacji na mapie.

Czarny licznik na rower z długim czasem pracy. Działa bezprzewodowo, a po pełnym naładowaniu użyjesz go do nawet 35 godzin! To licznik z USB, więc naładujesz go za pomocą kabla dołączonego do zestawu. Tak samo banalna jest obsługa, użyjesz do tego wyłącznie 6 przycisków. Co najważniejsze, nie przerywasz jazdy, bo wszelkie zmiany wprowadzisz przy użyciu rękawiczek.

Tak wygodnej i ciekawej opcji nie mógł pominąć ranking liczników rowerowych. To między innymi z tego względu umieściłem ten sprzęt w zestawieniu. Utwierdziłem się w mojej decyzji jeszcze bardziej, kiedy zauważyłem, że jest kompatybilny z najpopularniejszymi systemami przerzutek. Należą do nich Shimano, Sram oraz Campagnolo. Tym samym licznik łatwo dopasujesz do swojego jednośladu.

Jeśli szukasz wytrzymałego licznika kilometrów, postaw na Garmin Edge 130 Plus. Po pełnym naładowaniu zapewnia do 15 godzin ciągłej pracy. Nie musisz się obawiać, że podczas treningu wyłączy się w najmniej odpowiednim momencie, przez co nie zdążysz zapisać wszystkich danych. To mały i lekki komputer rowerowy, który nadaje się do montażu na kierownicę.

Prędkościomierz rowerowy w razie potrzeby połączysz ze smartfonem. W ten sposób wszystkie najważniejsze informacje na temat treningu będziesz mieć zawsze pod ręką. Urządzenie odbiera sygnał satelitarny GPS. Oprócz tego, że skontroluje całą trasę, to dodatkowo wskaże najkrótszą drogę, by umożliwić Ci jak najszybsze dotarcie do celu. To sprzęt z wyświetlaczem 1,8 cala.

Tani, ale sprawnie działający licznik rowerowy. To między innymi z tego powodu cieszy się dużym uznaniem wśród rowerzystów. Zachwyca możliwościami. Dokładnie liczy wszelkiego rodzaju prędkość (aktualną, maksymalną oraz średnią), przebyty dystans i trasę. Ostatni wynik sprawdzisz oczywiście po dotarciu do mety. Ten łatwy w montażu licznik nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby przymocować go do roweru, znajdziesz w zestawie. Dodatkowo producent dołączył gniazdo przewodowe z czujnikiem prędkości. Sigma Base 1200 WL zasilany jest dwiema bateriami CR2032, które również otrzymasz w komplecie. Finalnie sprzęt zaraz po zakupie nadaje się do bezpośredniego użycia. Nie stracisz kasy na dokupywanie czegoś.

O tej marce nie mógł zapomnieć ranking liczników rowerowych. Producent tym razem zaoferował godny polecenia prędkościomierz z ładowaniem przez USB. Nie wydasz na niego fortuny, a mimo to otrzymasz 11 praktycznych funkcji. Skorzystasz z nich w ciągu dnia, ale i podczas przygotowywania się do zawodów sportowych. To świetny sprzęt za rozsądne pieniądze.

Cechuje go uniwersalny rozmiar, dlatego sprawdzi się do różnych opcji montażu. Ty decydujesz, czy wolisz umieścić urządzenie na kierownicy, czy raczej na ramie roweru. Nie ma znaczenia, jaką decyzję podejmiesz, bo w każdym z przypadków licznik precyzyjnie określi Twoją prędkość, poda czas przejazdu oraz dystans. Producent wyposażył go także w termometr, funkcję on/off oraz podświetlenie i zegar.

Najlepsze liczniki rowerowe bezprzewodowe – Ranking 2023

Licznik rowerowy Garmin Edge 830

Licznik rowerowy Garmin Edge 830

Dlaczego Garmin Edge 830 to najlepszy licznik rowerowy działający bezprzewodowo? Przede wszystkim gromadzi nie tylko podstawowe informacje, ale także wnikliwie analizuje każdy ruch. Wysyła powiadomienia o niewystarczającym nawodnieniu lub potrzebie uzupełnienia kalorii. Jednym słowem to niezawodny sprzęt, który oferuje dużo więcej, niż Ci się wydaje.


Kliknij i kup Garmin Edge 830

Decathlon


Bezpiecznie pokonuj każdy kilometr

Układając ranking liczników rowerowych, zauważyłem, że nie każdy model oferuje przydatne funkcje. Garmin Edge 830 nie zawodzi pod tym względem.

Oprócz tego, że wyróżnia się szerokim zastosowaniem, dodatkowo zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Nie wiem, czy wiesz, ale ten top licznik umożliwia grupowe treningi. Dlaczego o tym mówię?

Kiedy Ci się zdarzy z jakiegoś powodu odłączyć się od reszty, znajomi i tak otrzymają stosowny komunikat o Twojej lokalizacji. Według mnie to istotna cecha, bo pozwala na szybkie działanie.

Co więcej, przydaje się w niebezpiecznych sytuacjach takich jak np. wypadek. Ze względu na funkcję wykrywania zdarzeń sprzęt automatycznie wyśle Twoją pozycję do osób z listy alarmowej.

Kolejna ciekawostka o Garmin Edge 830 dotyczy sparowania z radarem wstecznym i światłami Varia. Po prawidłowym połączeniu licznika jeszcze lepiej dostrzeżesz na ulicy zbliżające się pojazdy. Ty również zyskasz lepszą widoczność dla innych uczestników ruchu.

Wydaje Ci się, że to na tyle w kwestii bezpieczeństwa? Nie tym razem, bo najlepsze zostawiłem na koniec. Ten komputer jest chroniony przez producenta specjalnym PIN-em. Jeśli z jakiegoś powodu zawieruszysz gdzieś rower albo po prostu ktoś Ci go ukradnie, alarm natychmiast wyśle powiadomienie na Twojego smartfona.

Wysokiej jakości komputer do roweru z GPS

Ten profesjonalny licznik na rower z funkcją wyznaczania trasy zaprowadzi Cię, dokąd tylko zechcesz. Sprzęt ma wgraną mapę Garmin Cycle, więc za każdym razem, kiedy po niego sięgniesz, pokaże Ci dokładne wskazówki trasy.

Na wyświetlaczu sprawdzisz również informację o zbliżających się zakrętach. Wszystko po to, by jeszcze lepiej przygotować się do dalszej drogi. Ekran wykorzystasz również do planowania nowych tras i kursów bezpośrednio w liczniku. Dzięki wgranym mapom odkryjesz ścieżki oraz szlaki, którymi najczęściej podróżują rowerzyści.

Nie panikuj, jeśli przez nieuwagę zboczysz z drogi lub pomylisz ścieżki. Urządzenie za każdym razem wskaże trasę na właściwy szlak lub do miejsca startowego.

Zauważyłem, że Garmin Edge 830 w porównaniu do poprzednich wersji wyróżnia się szybszym planowaniem i obliczaniem drogi. W efekcie więcej czasu spędzasz podróżując, a nie czekając w nieskończoność na dalsze wskazówki.

Według mnie to urządzenie sprawdza się znakomicie. Jestem przekonany, że spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających rowerzystów, którym zależy na czymś więcej niż tylko na sprawdzaniu pokonanego dystansu i wyznaczaniu trasy z domu do pracy.

Liczniki bezprzewodowy zgodny z systemem DI2

Z racji, że to w pełni profesjonalny sprzęt, powinien oferować nowoczesne funkcje. Nie zawiedziesz się w tej kwestii. Garmin Edge 830 ma czym się pochwalić.

Jest kompatybilny z elektronicznym systemem przerzutek Shimano. Tak, masz rację, te komponenty obecnie zapewniają już bezprzewodową łączność. Dają zatem możliwość błyskawicznej i wygodnej konfiguracji.

Udogodnienie zapewnia dodatkowo rejestrowanie i pokazywanie wszystkich danych dotyczących zmian regulacji przełożeń. Jest to możliwe w układach z maksymalnie 12 biegami.

Wiem, że trochę skomplikowanie to brzmi, ale już wyjaśniam, o co chodzi. Otóż po sparowaniu licznika z systemem przerzutek sprawdzisz wszystkie dane dotyczące przedniego i tylnego przełożenia. Oszacujesz także czas działania baterii prawej i lewej manetki biegów.

Po sparowaniu na urządzeniu automatycznie pojawi się tzw. ekran stanu e-roweru. Oprócz tradycyjnych pomiarów takich jak czas, prędkość czy odległość, odczytasz informacje dotyczące dalszego dystansu, ale też komunikaty ostrzegawcze.

Garmin Edge 830 to świetny i niezawodny licznik kilometrów z dodatkowymi funkcjami. Jeśli zastanawiasz się, jakie urządzenie wybrać, to chyba już wiesz, że modele od tej marki wypadają najkorzystniej pod wieloma względami.

Licznik rowerowy Garmin Edge 530

Licznik rowerowy Garmin Edge 530

Garmin Edge 530 to dobry licznik rowerowy działający bezprzewodowo. Sprawdza czas jazdy, dystans całkowity oraz etapowy. Sparowanie urządzenia z telefonem nie sprawi Ci problemu. Zrobisz to za pomocą polecanej aplikacji, która zapewni Ci jeszcze większe możliwości. Zobacz poniższą opinię, by dowiedzieć się więcej.


Kliknij i kup Garmin Edge 530

MediaExpert
Decathlon
Komputronik


Rowerowy licznik kilometrów z ANT+

Technologia ANT+ rozpowszechniła się na rynku właśnie za sprawą marki Garmin. Służy do komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Garmin Edge 530 umożliwia nie tylko precyzyjne śledzenie Twojej aktywności, ale też zapis wszystkich danych. Jak przystało na nowoczesny licznik do roweru, nie zużywa do tego za dużo energii. Oznacza to, że nawet przy dłuższym treningu i szerszej analizie danych dalej pozostanie energooszczędny.

To nie tylko zasługa profesjonalnej konstrukcji, ale przede wszystkim technologii ANT, która po przybraniu nowszej odsłony i większych możliwości zyskała w nazwie plus. Ten z pozoru niewielki znaczek mocno wpłynął na jakość i funkcjonalność liczników do roweru.

Ten profesjonalny komputer rowerowy z ANT+ docenią szczególnie doświadczeni kolarze biorący udział w zawodach grupowych i indywidualnych treningach. Dzięki zastosowanej technologii wszystkie pomiary z wyścigu pojawią się nie tylko na Twoim ekranie. Dostęp do informacji dostanie również np. trener.

Z tego względu uważam, że ten licznik swoje zastosowanie znajdzie bardziej w grupie profesjonalistów niż amatorów. Dlatego Garmin Edge 530 zajmuje wysokie miejsce w zestawieniu.

Dobrze oceniany komputer na rower

Jak przystało na polecany licznik rowerowy, Garmin Edge 530 zbiera przychylne opinie wśród użytkowników. Sprzęt często doceniają profesjonaliści.

Cechuje go ekran o przekątnej 2,6 cala oraz możliwość odbierania 3 systemów satelitarnych (GPS, Galileo i GLONASS). Współpracuje z najpopularniejszymi czujnikami zewnętrznymi. Oprócz standardu ANT+ łączy się także za pomocą standardowej technologii Bluetooth.

Z racji, że to licznik z nawigacją, producent zainstalował w nim mapę Garmin Cycle. Ulatwia orientację w terenie nie tylko w kraju, ale całej Europie. Wszystko byłoby w porządku, gdyby urządzenie oferowało ekran dotykowy. Zdecydowanie ułatwiłby korzystanie z tej opcji. Niestety, ale obsługa za pomocą przycisków niekiedy utrudnia planowanie trasy i wyszukiwanie konkretnych adresów.

Mimo wszystko pojawia się pewna alternatywa. Producent daje możliwość wglądu do wcześniej zaplanowanych podróży (np. w aplikacji), które udało Ci się wgrać do urządzenia.

Ten mankament rekompensują inne ważne udogodnienia. Garmin Edge 530 wzbogacono między innymi o Climb Pro, czyli funkcję informującą w sposób graficzny o zbliżających się wzniesieniach.

Do dyspozycji masz również pomiar dynamiki MTB. Urządzenie zlicza wszystkie skoki, dystans, ale też trudność i płynność jazdy. Jednym słowem motywuje Cię do dalszego działania i osiągania jeszcze lepszych wyników.

Zwiększona funkcjonalność

Garmin to jedna z nielicznych marek (być może i jedyna), która daje możliwość wykorzystania w pełni swojego urządzenia przy użyciu dostępnych aplikacji. Każdą z nich wyszukasz w sklepie Connect IQ Store i łatwo pobierzesz, używając bezprzewodowej łączności.

Chcąc jak najlepiej przygotować się do jazdy i uniknąć deszczu, zajrzyj do AccuWeather lub MinuteCast. Pierwsza z aplikacji poinformuje Cię, kiedy przestanie padać, a druga pomoże precyzyjnie określić czas startu.

Zauważ, że ten porządny licznik rowerowy daje możliwość zapisania w pamięci wszystkich ulubionych tras i ich ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Niezbędne będzie do tego ściągnięcie takich aplikacji, jak np. Strava, Wikiloc lub Komoot.

Czasami zdarzają się niefortunne sytuacje, kiedy rower wymaga drobnej naprawy. Wówczas dobrze jest mieć pod ręką listę sklepów rowerowych, gdzie dokupisz uszkodzoną część. Adresy najbliższych lokalizacji znajdziesz za pomocą aplikacji Yelp.

Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, że w trakcie podróży musi znaleźć się też miejsce na odpoczynek. Aplikacja przyda Ci się, by wyszukać miejsce np. do wypicia kawy lub zjedzenia posiłku.

Pamiętaj, że wszystkie udogodnienia, o których napisałem, urządzenie będzie mogło Ci zapewnić dopiero po zainstalowaniu konkretnych apek. Co prawda to zawsze jakaś dodatkowa czynność, ale moim zdaniem i tak warta poświęcenia.

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt Roam GPS

Licznik rowerowy Wahoo Elemnt Roam GPS

Wahoo Elemnt Roam GPS to funkcjonalny licznik do roweru oferujący kilka ciekawych technologii. To one sprawiły, że po ten sprzęt sięga coraz więcej rowerzystów, zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych. Użytkownicy docenili między innymi możliwość modyfikacji ekranu oraz opcję połączenia z telefonem.


Kliknij i kup Wahoo Elemnt Roam GPS

Decathlon


Solidny licznik na rower z kolorowym wyświetlaczem

Ranking liczników rowerowych bezprzewodowych nie mógł obejść się bez tej pozycji. Uwagę zwraca duży wyświetlacz z żywymi kolorami. Jego przekątna wynosi 2,7 cali, co oznacza, że z łatwością odczytasz każdy komunikat.

Urządzenie wyposażono w dodatkową funkcję ZOOM pozwalającą na przybliżenie lub przechodzenie między ekranami. Ciekawa opcja, umożliwia szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji.

To podświetlany sprzęt z czujnikami światła. Automatycznie dopasuje jasność ekranu do warunków jazdy. Finalnie wybierzesz się na przejażdżkę niezależnie od pogody. Nawet w czasie opadów lub we mgle urządzenie zapewnia wyraźny odczyt wszystkich danych. A co najważniejsze, nie odbija światła, więc wszystko dokładnie zobaczysz pod każdym kątem.

Urozmaicenie stanowią diody umieszczone wzdłuż i wszerz ekranu. Po uruchomieniu licznika lampki natychmiast się zaświecą, zgłaszając gotowość do pracy.

Jak przystało na wodoodporny licznik z kolorowym wyświetlaczem, Wahoo Elemnt Roam wyróżnia się dużą odpornością nie tylko na zalanie, ale też wstrząsy, zarysowania i pęknięcia. Wytrzymałość zapewnia dodatkowa warstwa ze szkła Gorilla.

Praktyczne udogodnienia

To dobry licznik rowerowy, o czym świadczą między innymi zastosowane funkcje. Są nie tylko proste w użyciu, ale przede wszystkim praktyczne. Podstawę stanowi Retrace Ride, czyli wyznaczenie trasy do miejsca startu tą samą lub jeszcze krótszą drogą.

Najbardziej się przyda, kiedy zwyczajnie zapomnisz, którędy masz wrócić, lub gdy zależy Ci na jak najszybszym powrocie do domu. W razie potrzeby skorzystasz z opcji Take me to, czyli wyznaczenia trasy do wskazanego miejsca na mapie.

By zapewnić Ci jak najbezpieczniejsze dotarcie do celu, urządzenie poinformuje Cię o zbliżających się zakrętach oraz pozostałych ostrzeżeniach. Każde z nich wyświetli się na górze ekranu jako przypominajka.

Dodatkowo skorzystasz z możliwości przybliżenia lub oddalenia wybranych punktów na mapie. W ten sposób jeszcze lepiej prześledzisz trasę i odpowiednio przygotujesz się do jej pokonania.

Szybki w montażu komputer na rower

Przeprowadzając porównanie liczników rowerowych, zauważyłem, że Wahoo Elemnt Roam nie sprawia trudności podczas montażu. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza jeśli nie masz w tej kwestii za dużego doświadczenia.

Ze względu na wymiary (8,9 cm x 5,4 cm x 1,8 cm), ale rzecz jasna nie tylko, przymocujesz go do kierownicy lub na mostku. Co najważniejsze, nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi, bo wszystkie akcesoria otrzymasz w komplecie.

Do dyspozycji masz dwa rodzaje mocowania: z wysięgnikiem Aero lub opcję tradycyjną z trytytkami. Pierwszy sposób jest korzystniejszy dla rowerzystów poruszających się nie jednym, ale przynajmniej dwoma różnymi jednośladami.

To również bardziej polecana opcja dla tych, którzy chcą ochronić swój sprzęt przed kradzieżą. Mocowanie Aero daje możliwość przykręcenia licznika. Jakby nie patrzeć, zmniejsza to ryzyko wystąpienia przykrych niespodzianek.

Licznik rowerowy iGPSport iGS630

Licznik rowerowy iGPSport iGS630

Urządzenie iGPSport iGS630 zaskoczy Cię długim działaniem baterii. Producent zadbał również o wygodną i łatwą obsługę. Bez trudu wykonasz parę ruchów po wyświetlaczu jedną ręką, zwłaszcza że nie musisz zdejmować rękawiczek. Poznaj więcej szczegółów na temat tego sprzętu.


Kliknij i kup iGPSport iGS630

Decathlon


Długo pracujący komputer rowerowy

Być może uznasz to trochę za abstrakcję, ale ten licznik z dużym wyświetlaczem faktycznie nie wymaga ciągłego ładowania. Chyba zgodzisz się ze mną, że ogniwo dysponujące 1300 mAh będzie wystarczająco przekonujące do zakupu?

Tak, wiem, że wiele zależy również od uruchomionych funkcji, częstości korzystania ze sprzętu oraz kilku innych kwestii. Mimo wszystko trochę bardziej niż standardowe użytkowanie licznika nie rozładuje baterii wcześniej niż dopiero po 35 godzinach.

Mam tutaj głównie na myśli sprawdzanie najważniejszych pomiarów, ale też rodzaj obsługi. W tym sprzęcie brakuje ekranu dotykowego, ze wszystkiego korzystasz przy użyciu 6 przycisków. Jakby nie było, to też zwiększa czas działania na jednym naładowaniu.

Bezprzewodowy licznik z wbudowaną pamięcią

Ten godny polecenia komputer do roweru wyposażono w ekran o przekątnej 2,8 cala. Użytkowników lubiących mieć wszystkie dane zawsze pod ręką jeszcze bardziej ucieszy inny fakt. Urządzenie dysponuje 8 GB wbudowanej pamięci.

Dzięki temu licznik oceni Twoją aktywność i dodatkowo przechowa wszystkie dane. Do historii treningów powrócisz w każdej chwili, by sprawdzić swoje postępy i być może jeszcze bardziej się zmobilizować.

Zauważ, że sprzęt oferuje pełne wsparcie dla standardów Bluetooth oraz ANT+. Do tego daje możliwość łączności z najpopularniejszymi na rynku czujnikami: począwszy od sensorów pulsu, przez kadencję i aż po generowania mocy.

W efekcie iGPSport iGS630 wykorzystasz do precyzyjnego prześledzenia swojego wysiłku, by zaraz po tym licznik automatycznie zapisał w pamięci wszystkie wyniki.

Dopasowany do Twoich potrzeb

Urządzenie sprawdzi się jako Twój asystent podczas treningu. Da możliwość monitorowania najistotniejszych parametrów.

Wygodnie używasz go, jeżdżąc na rowerze w ciągu dnia lub podczas ćwiczeń do zawodów sportowych. Jeśli poczujesz taką potrzebę, wyświetlane dane dowolnie spersonalizujesz. W ten sposób dopasujesz je do swoich potrzeb.

Co więcej, wykorzystasz je, by następnym razem poprawić wyniki. To mobilizacja do dalszych działań i odnoszenia jeszcze większych sukcesów.

Po skończonym treningu wszystkie informacje prześlesz do polecanej przez producenta aplikacji (iGPSport) lub innych zewnętrznych, jak np. Strava czy TrainingPeaks.

Sprzęt wyposażono w automatyczne podświetlenie. Skorzystasz z niego komfortowo w każdych warunkach, nawet przy największym nasłonecznieniu. Zaznaczę jeszcze, że iGPSport iGS630 to wodoszczelny licznik rowerowy, wyróżnia się także odpornością na parowanie.

Licznik rowerowy Garmin Edge 130 Plus

Licznik rowerowy Garmin Edge 130 Plus

Jeśli potrzebny Ci prosty w obsłudze licznik rowerowy, swoją uwagę zwróć na Garmin Edge 130 Plus. Obsłużysz go bez problemu, świetnie poradzą sobie z nim nawet amatorzy. Oferuje najważniejsze funkcje (mierzenie prędkości oraz dystansu), ale i kilka zaawansowanych. Należy do nich między innymi sprawdzanie wysokości barometrycznej.


Kliknij i kup Garmin Edge 130 Plus

MediaExpert
EURO
Decathlon
OleOle
MediaMarkt


Niezawodny podczas treningu

Ranking liczników rowerowych bezprzewodowych nie byłby kompletny bez tej pozycji. Garmin Edge 130 uważam za solidny, trwały sprzęt.

Wiele osób twierdzi nawet, że ten model nie ma sobie równych. Szczególnie że oferuje kilka topowych funkcji. Przede wszystkim precyzyjnie monitoruje parametry i analizuje przejazd niezależnie od wybranej trasy. Licznik będzie Ci towarzyszył podczas treningu po szutrowej drodze, ale i w trakcie pokonywania stromych podjazdów.

Przyda się do planowania aktywności. Oprócz tego, że dokładnie przeanalizuje Twoje możliwości i obciążenie, to jeszcze zaproponuje najkorzystniejszą trasę. W odróżnieniu od standardowych liczników z pulsometrem oferuje lepsze monitorowanie parametrów organizmu.

Sprawdza maksymalne nasycenie tlenem, określa czas niezbędny do regeneracji, a także kontroluje obciążenie treningowe. Dostarczy Ci niezbędnych informacji dotyczących przebiegu jazdy. Wnikliwie przeanalizuje wskaźniki wydolności i określi Twoją kondycję. W trakcie aktywności poinformuje Cię o potrzebie nawodnienia lub uzupełnienia kalorii.

Indywidualny asystent aktywności

Ten godny polecenia licznik rowerowy świetnie sprawdzi się w roli asystenta. Oprócz monitorowania parametrów treningowych tworzy statystyki dynamiki jazdy. Przyznam, że dla mnie taka analiza to totalna czarna magia, a Garmin Edge 130 Plus radzi sobie z nią wręcz perfekcyjnie.

Po zebraniu najbardziej szczegółowych informacji przedstawi wyniki, które okażą się motywacją do dalszych działań. Sprzęt docenisz podczas treningu w każdym terenie. Oferuje dodatkową funkcję dotyczącą podjazdów. Pokazuje odległość, jaka pozostała do końca wzniesienia.

Jak przystało na porządnego asystenta, Garmin Edge 130 Plus cechuje się wytrzymałą baterią. Zapewnia ciągłość pracy do 24 godzin i to przy maksymalnym użytkowaniu.

W przypadku rowerzystów ważna jest także nawigacja. Urządzenie nie zawodzi nawet pod tym względem. W trakcie jazdy wskazuje trasę dopasowaną do Twoich możliwości oraz podpowiada, którą drogę wybrać, by jak najszybciej wrócić na miejsce startu.

Podróżuj bezpiecznie

Nie zapominaj, że podczas aktywności fizycznej dużą rolę odgrywa Twoje bezpieczeństwo. W przypadku liczników rowerowych to jedna z ważniejszych funkcji, dlatego warto mieć na nią oko.

W Garmin Edge 130 Plus znajdziesz kilka praktycznych opcji. Zapewnią Ci ochronę podczas treningu, ale nie tylko. W urządzeniu zamontowano alarm rowerowy. Jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że musisz pozostawić swój sprzęt bez opieki, telefon natychmiast powiadomi Cię, kiedy rower zmieni swoje położenie. To przydatna funkcja, zwłaszcza w przypadku kradzieży.

Po sparowaniu licznika ze smartfonem odbierzesz także inne powiadomienia oraz alerty. Wszystko po to, by zapewnić Ci całkowite bezpieczeństwo oraz większą wygodę użytkowania.

Sprzęt oferuje funkcję alarmu zbiorczego. Jeśli dojdzie do groźnych sytuacji z Twoim udziałem, licznik wyśle wiadomość do wszystkich osób z listy alarmowej.

Udogodnienia mógłbym wymieniać w nieskończoność, ale parę z nich zostawię dla Ciebie w formie niespodzianki. Mimo wszystko jedno jest pewne. Kiedy szukasz prędkościomierza rowerowego spełniającego najbardziej wygórowane wymagania i potrzeby, Garmin Edge 130 Plus będzie strzałem w dziesiątkę.

Licznik rowerowy Sigma Base 1200 WL

Licznik rowerowy Sigma Base 1200 WL

Sigma Base 1200 WL oprócz niskiej ceny wyróżnia się kilkoma ciekawymi funkcjami. Przydaje się do treningu i rekreacyjnych wycieczek po mieście. Co jeszcze zwróciło moją uwagę i dlaczego postanowiłem umieścić tę propozycję w zestawieniu? Spójrz poniżej!


Kliknij i kup Sigma Base 1200 WL

Ceneo


Wysoka opłacalność

Cena to jedna z ważniejszych kwestii, którą bierzesz pod uwagę podczas zakupu. W przypadku Sigma Base 1200 WL wypada bardzo korzystnie. Na licznik nie wydasz fortuny, zapłacisz za niego ok. 100 zł.

Według mojej subiektywnej opinii jakość tego urządzenia zaskakuje w stosunku do niewielkiej ceny. Sprzęt oferuje wszystko, czego potrzebujesz do rowerowej przejażdżki. Dodatkowo zapewnia kilka funkcji treningowych. Będzie dobrym wyborem nie tylko dla amatorów.

Producent zadbał o wytrzymałą baterię, którą od razu dołączył do zestawu. Oprócz tego, że urządzenie precyzyjnie liczy pokonane kilometry, to jeszcze dobrze prezentuje się na rowerze. Ma niewielkie wymiary, dlatego nie zajmie za dużo miejsca na kierownicy.

W zestawie otrzymasz wszystkie niezbędne akcesoria do montażu. Ta czynność w ogóle nie sprawi Ci problemu, nawet kiedy nie masz za dużego doświadczenia w byciu majsterkowiczem.

Mały licznik rowerowy

Wielkość tej propozycji nie jest wadą, wręcz przeciwnie! Urządzenie nie zajmuje za dużo miejsca na kierownicy, dlatego nie odczujesz dyskomfortu podczas manewrowania rowerem.

Pomimo niewielkich wymiarów to dobry licznik rowerowy, który cechuje duży i czytelny wyświetlacz. Łatwo odczytasz na nim dane dotyczące treningu, o ile oczywiście wcześniej uruchomisz licznik do działania. To pewien mankament, który zauważyłem, tworząc zestawienie.

Okazuje się, że Sigma Base 1200 WL wymaga wybudzania przed każdą aktywnością. W innym przypadku nie zarejestruje żadnych danych, co będzie sporym kłopotem, szczególnie kiedy przygotowujesz się do rywalizacji.

Mimo to uważam, że urządzenie i tak sprosta oczekiwaniom rowerzystów, którzy szukają prostego licznika do śledzenia codziennych aktywności.

Prędkościomierz rowerowy dla początkujących

Za tak niewielkie pieniądze nie ma co spodziewać się zaawansowanych opcji. Niemniej Sigma Base 1200 WL zapewnia najpopularniejsze funkcje, z których korzystają rowerzyści w trakcie jazdy.

Urządzenie określa trzy rodzaje prędkości: aktualną, średnią i maksymalną. Wyniki podaje w kilometrach lub milach. Uwagę zwraca również funkcja czasu i dystans. Z innych rzeczy do dyspozycji masz termometr kontrastu (3 poziomy) oraz możliwość resetowania niektórych opcji.

Użytkownicy narzekają trochę na przycisk zmiany ustawień. Producent umieścił go z tyłu urządzenia. W efekcie kiedy chcesz wprowadzić nawet niewielkie zmiany, za każdym razem musisz wyjmować licznik z uchwytu. To mało wygodne i nieco ryzykowne, szczególnie na twardych nawierzchniach.

Rekompensatę stanowi prosta konfiguracja oszczędzania baterii. By nieco wydłużyć działanie sprzętu, wystarczy jedynie wprowadzić go w stan czuwania.

Licznik rowerowy Kross KRC 211 UW

Licznik rowerowy Kross KRC 211 UW

Kross KRC 211 UW to przystępny cenowo licznik na rower. Atrakcyjna cena to nie jedyna kwestia, która zwróciła moją uwagę. W tym modelu doceniłem coś jeszcze. Chcesz się przekonać, co mam konkretnie na myśli? Przeczytaj poniższą opinię, a szybko rozwiążesz zagadkę.


Kliknij i kup Kross KRC 211 UW

Ceneo


Bezprzewodowy prędkościomierz z praktycznymi funkcjami

Z tym sprzętem dokładność pomiaru masz zagwarantowaną w każdych warunkach. Kross KRC 211 UW precyzyjnie określi prędkość, czas jazdy oraz dystans za każdym razem, kiedy wsiądziesz na rower i ruszysz przed siebie.

Urządzenie łączy się z czujnikiem szybkości w sposób bezprzewodowy, a do naładowania baterii wymaga jedynie podłączenia pod USB. Oferuje 11 funkcji, które są nie tylko najpopularniejsze, ale też bardzo praktyczne. Przydają się podczas wycieczek rekreacyjnych oraz do treningu.

Licznik sprawdza pokonany i dzienny dystans, prędkość aktualną, średnią oraz maksymalną. Wskazuje dodatkowo temperaturę otoczenia i czas przejazdu. Szczególnie doceniam funkcję on/off automatycznie uruchamiającą licznik w trakcie startu.

Nie zapominaj, że to model z dużym wyświetlaczem, dlatego zapewnia wyraźny odczyt komunikatów.

Automatyczne uruchamianie licznika

Czasami się dziwię, dlaczego producenci nie we wszystkich prędkościomierzach rowerowych stosują tak praktyczne i właściwie podstawowe funkcje.

Mój test udowodnił, że w Kross KRC 211 UW nie brakuje automatycznego uruchamiania licznika w chwili rozpoczęcia jazdy. Nie myślisz przed startem, żeby przypadkiem nie zapomnieć włączyć sprzętu. W innej sytuacji prędkościomierz nie policzyłby Ci żadnego przejechanego kilometra. A to już oznaczałoby problem, szczególnie podczas sportowej rywalizacji.

Choć Kross KRC 211 UW wyróżnia się prostą obsługą, to uruchamianie wyświetlacza za każdym razem byłoby kłopotliwe. Duży plus dla producenta, że zastosował tę funkcję.

Nie wahaj się, kiedy szukasz taniego, ale sprawnie działającego prędkościomierza z praktycznymi udogodnieniami. Postaw na ten sprzęt, a nie pożałujesz swojej decyzji.

Tani prędkościomierz z dobrymi funkcjami

Niech nie zwiedzie Cię prosta konstrukcja i niska cena. Licznik działa bez zarzutu, to niedrogi model z 3 rodzajami funkcji: czasowymi, ogólnymi oraz typowo rowerowymi.

Oprócz automatycznego uruchamiania, o którym już wspominałem, na plus oceniam podświetlenie. Daje możliwość wygodnego korzystania z licznika nawet podczas mocno słonecznych dni.

Do dyspozycji pozostają jeszcze jednostki metryczne/imperialne i sprawdzenie temperatury otoczenia. Oczywiście jak przystało na licznik rowerowy, Kross KRC 211 UW oferuje funkcje czasowe. Daje też możliwość wyboru formatu godziny. To Ty decydujesz, czy zegar działa w trybie dwunasto- czy dwudziestoczterogodzinnym.


Jak widzisz, najlepsze liczniki rowerowe oferują już dużo więcej niż zliczanie przejechanych kilometrów. To bardzo funkcjonalne urządzonka. Coś dla osób, które naprawdę lubią jeździć na rowerze i monitorować swoje trasy oraz osiągnięcia. Po moim rankingu nie musisz już pytać na forum czy grupach o dobry licznik bezprzewodowy na rower.

Dodatkowe pytanie lub własna opinia o liczniku? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Rozważasz także zakup nowego jednośladu? Na moim portalu natkniesz się na ranking rowerów trekkingowych męskich oraz ranking rowerów trekkingowych damskich. To o tyle fajny sprzęt, że bardzo wszechstronny. Podoła i na płaskich oraz utwardzonych, i na leśnych drogach.

Zresztą podobne zastosowanie niesie inny rodzaj, a konkretniej najlepszy rower crossowy męski i najlepszy rower crossowy damski. One także nadają się na pagórkowaty teren, a nie jedynie na asfalt.

A jeżeli pragniesz mieć komputer rowerowy już w pojeździe, to spójrz na to, jaki rower elektryczny kupić. To najnowocześniejszy typ tego sprzętu. Wspomoże Cię chociażby podczas jazdy pod górkę.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments