W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Rower trekkingowy damski Ranking 2024

author avatar
Matylda Stachurska
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  0

Ranking lekkich rowerów trekkingowych damskich wskaże Ci najlepsze opcje do miasta, jak i na wycieczki. Wszystkie z polecanych jednośladów nadają się na długie, bardziej wymagające trasy. Do tego zadbałam o zróżnicowanie cenowe, aby każdy wybrał coś dla siebie. Zobacz najlepsze rowery trekkingowe dla kobiet, które dadzą Ci wygodę i możliwość jeżdżenia po zróżnicowanych nawierzchniach!

Najlepszy rower trekkingowy damski ranking - jaki wybrać?

Ranking rowerów trekkingowych damskich 2024 - TOP 5

Romet Gazela 6 2024

Romet Gazela 6 2024

Romet Gazela 6 to najlepszy rower trekkingowy damski na długie trasy. Wykorzystasz go również w ciągu dnia, np. na dojazdy do pracy lub rekreacyjne przejażdżki po mieście. Hydrauliczne hamulce zagwarantują Ci bezpieczeństwo. Lider rankingu to rower z solidną, 19-calową ramą z aluminium oraz 28-calowymi kołami. Zauważ, że górną rurę skierowano ku dołowi, co ułatwia wsiadanie i zsiadanie z pojazdu.

Za sprawą widelca Suntour NEX 63 mm SR nie odczujesz nieprzyjemnych drgań. Bez przeszkód pokonasz większe wzniesienia i piaszczystą ścieżkę. Pomoże Ci w tym też szeroki zakres przełożeń systemu Shimano. Do dyspozycji masz 24 biegi. To bardzo wygodny kobiecy rower trekkingowy z błotnikami, bagażnikiem i regulowanym wspornikiem kierownicy. Takie wyposażenie zwiększa zadowolenie z jazdy.

Romet Gazela 6 z systemem przerzutek Shimano nie idzie na większe kompromisy. Jeżeli szukasz modelu, który zagwarantuje Ci komfortowe użytkowanie, trwałość na lata oraz dobre wyposażenie, zamów ten dobry rower trekkingowy dla kobiety.

Ocena produktu: 9.98/10

Indiana X-Road 3.0 D19

Indiana X-Road 3.0 D19

Turystyczny rower damski z niską ramą. Cechują go 28-calowe koła oraz uniwersalne opony sprawdzające się do jazdy po różnych nawierzchniach. Aluminiowa rama osiąga 19 cali, nadając się na zróżnicowany wzrost. Indiana X-Road 3.0 D19 poprawnie tłumi drgania. Co więcej, nie wydasz na niego fortuny. Masz przed sobą porządny rower trekkingowy damski do 2000 zł, co dodatkowo zachęca.

To praktyczny i wygodny jednoślad z atrakcyjnym wyposażeniem. Ma zamontowany bagażnik, osłonę na łańcuch, oświetlenie i 2 błotniki. Nie stracisz kasy na dodatkowe wydatki. Jak przystało na polecany rower trekkingowy damski, Indiana X-Road 3.0 D19 charakteryzuje się skutecznym hamowaniem. Umieszczono w nim tradycyjny system V-Brake. Zapewnia bezpieczne i szybkie zatrzymywanie się.

Indiana X-Road 3.0 D19 to lekki rower trekkingowy dla pań, które chcą wybrać nie za drogi, a praktyczny jednoślad. Łatwo poprowadzisz ten model. Przy manewrowaniu docenisz też kierownicę z regulowanym wspornikiem i antypoślizgowe uchwyty.

Ocena produktu: 9.75/10

Merida Freeway 9200 Disc Lady

Merida Freeway 9200 Disc Lady

Wysokiej klasy, a jednocześnie bardzo lekki kobiecy rower trekkingowy w białej wersji kolorystycznej. Merida Freeway 9200 Disc Lady oparto na niezawodnym napędzie Shimano. Niezależnie od warunków utrzymasz pełną kontrolę nad tym pojazdem. Hydrauliczne hamulce Shimano ACERA odznaczają się momentalną reakcją. Nie zaryzykujesz z nimi swojego bezpieczeństwa.

Do grona najlepszych rowerów trekkingowych damskich wybrałam wersję z 18-calową ramą. Spełni oczekiwania niższych użytkowniczek. Ramę znacznie obniżono, aby wsiadanie i zsiadanie nie sprawiło Ci trudności. To turystyczny rower z kołami 28 cali i amortyzatorami (przednim, sztycy i widelca). Przejeżdżanie po pagórkowatym terenie nie sprawi Ci dyskomfortu, a tym bardziej bólu.

Zamów Merida Freeway 9200 Disc Lady przede wszystkim wtedy, gdy jeździsz nie tylko po asfalcie. Znakomity osprzęt i amortyzacja sprawiają, że mówimy o jednośladzie na trudniejsze warunki. Pamiętając o hamulcach hydraulicznych, nic nie jest mu straszne!

Ocena produktu: 9.64/10

Romet Gazela 2

Romet Gazela 2

Klasyk z tej kategorii, którego nie mógł pominąć mój ranking rowerów trekkingowych damskich. Romet Gazela 2 od lat zdobywa wiele pozytywnych opinii użytkowniczek. Nie dziwię się temu. To wygodny podczas jazdy rower z amortyzacją, kołami 28 cali, wyprofilowanym siodełkiem, przerzutkami Shimano (21 przełożeń) czy 19-calową ramą z aluminium. Podoła dłuższym wycieczkom, również tym poza miasto.

Hamulce tarczowe nie mają zbyt długiej drogi hamowania, więc ekspresowo zareagujesz na dane wydarzenie. Regulowany mostek kierownicy pozwoli Ci z kolei dobrać prawidłową pozycję. Po jeździe nie będzie Cię męczył ból pleców czy ramion. Mimo atrakcyjnej ceny nie zabrakło istotnych elementów wyposażenia. To chociażby oświetlenie, błotniki i bagażnik. Kupujesz i od razu ruszasz w świat!

Jaki rower trekkingowy damski wybrać, aby nie przepłacić, a nadal cieszyć się przyjemną jazdą? Romet Gazela 2 stanowi skuteczną odpowiedź. Zawiera manetki i przerzutki Shimano, nie zawodząc swoją amortyzacją na wyboistej drodze. Ponadto to rower polskiej produkcji.

Ocena produktu: 9.54/10

Kross Trans 2.0 DM17 2024

Kross Trans 2.0 DM17 2024

Kross Trans 2.0 DM17 2024, czyli ładny rower trekkingowy damski do miasta i na wycieczki. Jego 17-calowa rama z aluminium najlepiej sprawdzi się przy wzroście 160 – 170 cm. Z tym jednośladem zadbasz o aktywność fizyczną, jednocześnie nie musząc stać w korkach. Oprócz rutynowych dojazdów do pracy czy szkoły rower sprawdzi się podczas rekreacyjnych eskapad i weekendowych przejażdżek.

Natkniesz się na przerzutki Shimano z 21 biegami. Bezproblemowo dostosujesz przełożenie do nachylenia terenu i własnych preferencji. Hamulce typu V-Brake nie są może cudem techniki, lecz wystarczą na miejskie warunki i spokojniejszą jazdę. Zresztą to tani rower trekkingowy damski. Kupisz go wyraźnie poniżej 2000 zł. W tej cenie zaoferuje Ci porządną jakość wykonania i markowy osprzęt.

Polecane rowery trekkingowe damskie nie muszą być kosztowne. Kross Trans 2.0 DM17 2024 udowadnia to. Postaw na ten jednoślad, gdy masz ograniczony budżet, lecz wciąż interesuje Cię wytrzymały rower do jeżdżenia po mieście i ścieżkach dla rowerzystów.

Ocena produktu: 9.49/10

Jaki rower trekkingowy damski wybrać?

W podjęciu ostatecznej decyzji powinno pomóc Ci moje porównanie rowerów trekkingowych damskich. Mimo to przygotowałam jeszcze kilka porad zakupowych. Oparłam je w dużej mierze na swoim doświadczeniu, kiedy szukałam podobnego sprzętu.

W efekcie podejmiesz właściwą decyzję i wybierzesz rower, który spełni Twoje potrzeby i wymagania. Spójrz, jakie kwestie przeanalizować przed zakupem!

Rama

Producenci zazwyczaj oferują jednoślady w rozmiarze S, M oraz L, na co wpływa rozmiar ramy. By mieć pewność, że udało Ci się dobrać jednoślad do swojego wzrostu, zawsze sugeruj się tabelami dla konkretnych pojazdów. Producenci powinni wprost podawać, na jaki wzrost nada się konkretny model.

Rzecz jasna regulacja siodełka i kierownicy, a więc absolutne podstawy, i tak pomogą Ci dostosować rower do sylwetki. Niemniej zawsze lepiej przemyśleć rozmiar ramy. Zwróć przy okazji uwagę, że musi być nisko poprowadzona. Taka konstrukcja ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Co do materiału wykonania tego elementu, postaw na aluminiową ramę. Nie zwiększa znacząco wagi, a wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym różne odkształcenia. Nie ulegnie również korozji.

Rozmiar kół

W tym aspekcie raczej nie ma co kombinować. W zdecydowanej większości przypadków najlepiej sprawdzają się 28-calowe koła. Pozwolą Ci na szybkie rozpędzenie jednośladu oraz komfortową jazdę po asfalcie. Jedynie bardzo wysokie kobiety mogą jeszcze rozważyć większe, 29-calowe koła.

Napęd

Najlepszy rower trekkingowy damski powinien oferować markowy osprzęt. Dotyczy to przede wszystkim napędu. Pozytywnie opinie zbiera system przerzutek Shimano. Gwarancja trwałości i precyzji pracy.

Pamiętaj jednak, aby nie sugerować się wyłącznie tylną przerzutką. To często stosowany trik mający na celu odwrócenie uwagi od pozostałego wyposażenia. Sprawdź zatem obie przerzutki, upewniając się, że ta druga nie pochodzi od mniej pewnej firmy.

Jeżeli jeździsz po zróżnicowanym terenie, zwróć uwagę na liczbę biegów. Osobiście preferuję powyżej 20 przełożeń. Mając ich tyle do dyspozycji, zawsze dopasujesz działanie napędu do nachylenia i specyfiki drogi, po której się poruszasz.

System hamowania

Do przejażdżek po równej nawierzchni wystarczą tańsze hamulce typu V-Brake. Gwarantują dobrą skuteczność hamowania. Kiedy planujesz bardziej wymagające przejażdżki, np. po nieutwardzonych nawierzchniach lub górskich ścieżkach, wybierz rower z hamulcami tarczowymi, najlepiej hydraulicznymi.

Umożliwią Ci płynną, ale przede wszystkim bezpieczną jazdę. Okażą się niezawodne przy zjeżdżaniu z większych górek czy nawet przy manewrowaniu rowerem po mokrym terenie. Tworząc ranking rowerów trekkingowych damskich, przyznawałam więc plusy za hamulce hydrauliczne.

Amortyzacja

Dobrze amortyzowany rower trekkingowy damski zmniejsza ryzyko urazów i kontuzji nadgarstka. Istotna jest nie tylko obecność amortyzacji, lecz też to, czego dotyczy. Najczęściej amortyzator występuje na widelcu w przednim kole. Skutecznie tłumi drgania.

Jeszcze lepiej, gdy amortyzację znajdziesz również pod siodełkiem. Jazda po nieutwardzonym i wyboistym terenie przestanie być nieprzyjemna. Nie odczujesz wówczas nadmiernego bólu pośladków.

Waga

Polecane rowery trekkingowe dla kobiet są ogólnie lekkie. Ważą 14 – 17 kg, zależnie od modelu. Efekt aluminiowej ramy, która jest dużo powszechniejsza niż ta ze stali. W efekcie wniesienie gdzieś jednośladu nie powinno być dla Ciebie niemożliwe czy za bardzo męczące.

Wyposażenie

Topowe rowery trekkingowe odznaczają się bogatym wyposażeniem, choć warto je dla pewności sprawdzić. Podstawę stanowi oświetlenie. Umożliwi Ci bezpieczniejszą jazdę po zmroku lub w czasie deszczu bądź we mgle. Ja doceniam lampy LED umieszczone z przodu i z tyłu.

Nie we wszystkich pojazdach producenci montują bagażnik. A szkoda, bo to praktyczne udogodnienie sprawdzające się w różnych sytuacjach. Przydaje się do przewożenia zakupów, teczki z dokumentami lub wycieczkowego plecaka. Bagażnik znacznie odciąża plecy, więc zapewnia wygodniejszą jazdę.

Do pozostałych udogodnień należą osłona na łańcuch, błotniki, dzwonek. Do tego dochodzi możliwość zamontowania wybranych akcesoriów, jak np. sakwy lub fotelika dziecięcego.

Ile kosztuje rower trekkingowy damski?

Najlepsze rowery trekkingowe damskie kosztują zazwyczaj 1500 – 3500 zł. Co wpływa na takie zróżnicowanie? Przede wszystkim osprzęt, a najbardziej rodzaj hamulców. W wyższych kwotach łatwiej o te hydrauliczne. Oprócz tego istotną rolę odgrywają rozmiar ramy i kół. Im większe, tym wyższa cena.

Jakiej firmy rower trekkingowy damski?

Najlepsi producenci rowerów trekkingowych damskich to Romet (polska marka), Indiana, Merida oraz Kross. To wszystko firmy specjalizujące się w rowerach różnego typu. Produkują wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu jednoślady z markowym osprzętem.

Podsumowanie

Po takiej lekturze wiesz już, jaki rower trekkingowy damski warto teraz kupić. Nie musisz o to pytać na forum bądź grupach. Czołówka zestawienia siłą rzeczy prezentuje kosztowne modele, ale nie zabrakło też kilku dobrych i tanich egzemplarzy. Każda z pań powinna zatem wybrać coś dla siebie!

Dodatkowe pytanie? Własna opinia? Jeśli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że bardzo podobne zastosowanie niosą za sobą dobre rowery crossowe damskie. Główna różnica polega na tym, że są zwykle nieco gorzej wyposażone (za to bywają tańsze).

Wiedz, że męska część redakcji stworzyła też inną klasyfikację. Chodzi o najlepsze rowery trekkingowe męskie. Jeżeli jeździsz z bliskim Ci mężczyzną, pokaż mu to zestawienie. Oboje powinniście też spojrzeć na to, jaki rower elektryczny kupić. Owszem, to bardzo kosztowne jednoślady, ale wspomagają jazdę np. po górach.

Niezależnie od płci przydać może się dobry licznik rowerowy. Z łatwością poznasz przebyty dystans, mogąc bić kolejne rekordy!

Tak lubisz jeździć na rowerze, że tęsknisz za tym zimą? Uwierz, znam to uczucie. Jednak i na to znajdzie się sposób! Wystarczy spojrzeć na ranking rowerów stacjonarnych do domu. Wrażenia z jazdy nieco inne, bo nie w terenie, lecz zawsze to jakaś fajna alternatywa, prawda?

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments