W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Sony SRS-XV800 – Test imprezowego głośnika

author avatar
Maciej Mućk
Komentarze:  0

Głośniki Bluetooth to gadżet tak popularny, że wiele osób ma w domu jeden lub dwa. Jestem pewien, że jeśli go nie posiadasz, to zdarzyło Ci się pomyśleć o jego zakupie. Dzisiaj sprawdzę dla Ciebie głośnik imprezowy, a konkretniej Sony SRS-XV800.

Sony SRS-XV800 - Test imprezowego głośnika Bluetooth

Spis treści:

  Słysząc frazę „głośnik Bluetooth”, kojarzą mi się z nią małe, kompaktowe urządzenia, które można zabrać ze sobą wszędzie. Nie zajmują dużo miejsca i mało ważą, grają wystarczająco głośno, żeby zabrać je na działkę i działają kilka godzin bez ładowania. Przeglądając oferty takich głośników, znajdziesz jednak urządzenia o różnych wymiarach, kształtach oraz przeznaczeniu.

  Sony SRS-XV800 to głośnik, który zdecydowanie wyróżnia się wśród konkurencji. Jego rozmiary, moc czy czas pracy na baterii zdecydowanie nie pasują do mojego wspomnianego wcześniej wyobrażenia.

  Dzisiaj przeprowadzę dla Ciebie niezależny test i recenzję tego oryginalnego głośnika. Zacznijmy od wyglądu i budowy urządzenia!

  Sprawdź aktualne ceny głośnika imprezowego Sony SRS-XV800

  EURO
  MediaMarkt

  Wygląd i budowa

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa

  Paczka z głośnikiem, którą dostarczył pod moje drzwi kurier, przerosła moje wyobrażenie swoim rozmiarem. Głośnik nie należy do najmniejszych, a tym bardziej do najlżejszych. Wymiary głośnika Sony SRS-XV800 wynoszą około 32 cm szerokości, 72 cm wysokości i 38 cm głębokości. Waga osiąga natomiast prawie 19 kg!

  Muszę przyznać, że transport takiego gabarytu może powodować problemy. Ciężko zabrać go ze sobą na działkę poza miastem czy na domówkę do znajomych, nie mając samochodu.

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa 3

  Kształt głośnika to prostopadłościan o zaokrąglonych rogach, co nadaje mu smukłości. Bryła jest bardzo przyjemna wizualnie. SRS-XV800 zbudowano głównie z metalu i tworzywa sztucznego. Gdzieniegdzie pojawia się również guma.

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa 5

  Sony nie podaje dokładnie, jakie są to tworzywa – oprócz informacji o tym, że w obudowie głośnika wykorzystywano tworzywo sztuczne z recyklingu (które opracowano specjalnie dla firmy Sony). Plastik posiada matową powłokę. Świetnie radzi sobie z odciskami palców i nadaje konstrukcji perłowej poświaty.

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa 4

  Tył głośnika pokryto ryflowanym plastikiem. Z boku głośnika znajdziesz dwie gumowe wstawki. Pozwalają one na horyzontalne położenie urządzenia bez obawy o zniszczenia.

  Przód to aluminiowa maskownica, która pokrywa około 90% frontu. Za nią znajdziesz 2 głośniki niskotonowe oraz 3 głośniki wysokotonowe. Ich wymiary to kolejno 170 x 170 mm oraz 60 mm. Dodatkowe dwie jednostki wysokotonowe o szerokości 40 mm znajdują się w tylnej górnej części urządzenia.

  Na górze głośnika zobaczysz dwie rączki pozwalające go swobodnie przenosić. Jedna dodatkowa rączka znalazła się również na spodzie. Na spodzie znajdziesz także kółeczka pomocne podczas transportu.

  Głośnik Sony SRS-XV800 kółka transportowe

  Na górę trafił panel pozwalający sterować głośnikiem oraz wytłoczenie na np. telefon. Znajdziesz tam fizyczny włącznik oraz dotykowe przyciski jak np. play/pause, zmiana źródła, z którego odtwarzana jest muzyka, czy zmiana głośności. Panel jest podświetlany.

  Głośnik Sony SRS-XV800 panel sterowania

  Skoro jesteśmy już przy świetle, warto dodać, że Sony zastosowało wbudowane podświetlenie RGB. Zagwarantuje Ci ono dodatkowe wrażenia. Podświetlenie znajduje się one w górnej i dolnej rączce. Kiedy je włączysz, będzie świecić w stronę głośnika.

  Dźwięk

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa 6

  Trochę mi szkoda, że Sony nie wysłało mi tego głośnika latem. Idealnie sprawdziłby się podczas wakacyjnych rodzinnych spotkań i innych imprez na świeżym powietrzu.

  Jako iż jest to głośnik Bluetooth, muzykę odtwarzałem na nim, korzystając właśnie z tej technologii. Nie spotkałem się z żadnym problemem podczas korzystania z tego typu połączenia. Dźwięk produkowany przez SRS-XV800 stoi na bardzo wysokim poziomie.

  Niskie tony są bardzo przyjemne dla ucha. Bas mocny i głęboki, wręcz fizycznie odczuwalny, szczególnie przy głośniejszym słuchaniu muzyki. Głośnik potrafi wprawić meble i inne sprzęty w drgania. Basy dobrze też łączą się z wysokimi tonami. Te z kolei są bardzo wyraźne i słyszalne, a przy tym nie za ostre i nie kłują w uszy. Nie odczułem też trzasków w wysokich partiach. Szczególnie dobrze słuchało mi się muzyki elektronicznej oraz rapu.

  Głośnik Sony SRS-XV800 wygląd i budowa 2

  W pomieszczeniach muzyka jest słyszalna wszędzie, niezależnie od tego, czy stoisz z boku, z tyłu czy z przodu głośnika. Wypełnia ona całe pomieszczenie.

  Na zewnątrz nie jest wcale gorzej. Podczas pomiaru głośności wykonanego na zewnątrz, decybelomierzem Wintact WT85B, udało mi się osiągnąć poziom ponad 103 decybeli. Dodam, że znajdowałem się w odległości około 1,5 m od samego głośnika, a pogoda była dość wietrzna.

  Głośnik Sony SRS-XV800 pomiar głośności na zewnątrz

  W pomieszczeniu podczas krótkich testów przy około 40% głośności głośnika osiągałem wyniki rzędu 75 decybeli.

  Głośnik możesz podłączyć do telewizora i korzystać z niego podczas oglądania meczu, koncertu czy innego materiału audiowizualnego.

  Sony zadbało także o osoby lubiące karaoke oraz gitarzystów. W panelu schowanym za klapką z tyłu głośnika znajdziesz wejście: jedno na mikrofon, a drugie na mikrofon lub gitarę. W tym samym miejscu zobaczysz również elementy sterujące karaoke, jak przyciski Echo czy Tonacja.

  Funkcje

  Podpięcie gitary do głośnika to ciekawa funkcja i szczerze powiem, że nawet nie wiedziałem o takiej możliwości w najlepszych głośnikach Bluetooth. Sony SRS-XV800 skrywa jeszcze kilka innych interesujących funkcji.

  Głośnik Sony SRS-XV800 podświetlenie na górze

  Może nie jest to tak bardzo ukryta funkcja, o jakiej można pomyśleć, jednak podświetlenie RGB to całkiem przyjemny dodatek. Podświetlenie dopasowuje się oczywiście do muzyki, która jest aktualnie odtwarzana.

  Głośnik Sony SRS-XV800 podświetlenie na dole

  Możesz je uruchomić poprzez przycisk na panelu sterowania lub w aplikacji, gdzie dodatkowo wybierzesz tryb jego pracy.

  Głośnik Sony SRS-XV800 ustawienia w aplikacji 3

  Aplikacja Music Center od Sony pozwoli Ci sterować wejściami głośnika, podświetleniem, poziomem głośności czy aktywacją systemu Mega Bass lub TV Booster.

  Głośnik Sony SRS-XV800 ustawienia w aplikacji 2

  Ułatwi ona również proces łączenia głośnika w pary z innymi kompatybilnymi urządzeniami. Funkcja Party Connect pozwala połączyć nawet 100 zgodnych głośników oraz zapewnia synchronizację światła i muzyki.

  Głośnik Sony SRS-XV800 ustawienia w aplikacji 4

  Z głośnika SRS-XV800 skorzystasz w dwóch płaszczyznach: poziomo i pionowo. Urządzenie samo wykryje, w jakim położeniu się znajduje, i dostosuje do niego swoją pracę.

  Głośnik Sony SRS-XV800 ustawienia w aplikacji

  Jeśli planujesz korzystać z głośnika na zewnątrz, nie musisz obawiać się o deszcz. W zależności od tego, jak ustawisz głośnik (pionowo czy poziomo), XV800 jest chroniony przed wodą na poziomie IPX4 w pozycji pionowej, a IPX2 w pozycji poziomej. Mżawka czy mały deszczyk nie są mu więc straszne.

  Ostateczny werdykt

  Uważam, że Sony SRS-XV800 to solidna pozycja na rynku głośników bezprzewodowych. Jakość dźwięku jest więcej niż zadowalająca. Bateria wytrzymała, więc podczas moich kilku dni testów nie musiałem się o nią martwić. Jej poziom spadł o zaledwie 20% podczas około 4 – 5 godzin pracy.

  Sprawdź aktualne ceny głośnika imprezowego Sony SRS-XV800

  EURO
  MediaMarkt

  Minusem zdecydowanie jest tutaj waga i rozmiar. Jeśli planujesz zakup głośnika i masz zamiar często zmieniać miejsce jego pracy, to warto się nad tym zastanowić.

  Jestem jednak pewien, że osoby, które na co dzień pracują z muzyką, prowadząc szkolenia, zajęcia muzyczne czy organizując muzyczne imprezy, będą z niego zadowolone, a waga oraz rozmiar nie będą dla nich problemem.

  Głośnik mogę polecić osobom, które oczekują dużej mocy, dobrego dźwięku i jakości wykonania na poziomie premium.

  Ocena Sony SRS-XV800:

  Ocena 5 prorankingi

  Odznaczenia Sony SRS-XV800:

  odznaczenie innowacja od prorankingów

  prorankingi polecają - odznaczenie

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments