Najlepsze rankingi eksperckie w sieci

Najnowsze rankingi

Drzewko kategorii rankingów


Witajcie w miejscu, w którym prezentujemy pełną listę naszych niezależnych, eksperckich i na bieżąco aktualizowanych rankingów. Dzięki uzyskanej z nich wiedzy rozsądnie wydacie pieniądze, a o to przecież chodzi, prawda?

Do odnalezienia konkretnej kategorii służy wyszukiwarka po nazwie, a także przejrzyste drzewko kategorii. Wyróżniamy również najnowsze treści, jak i te najpopularniejsze, które przyciągają najwięcej internautów.

Czego dotyczą nasze rankingi?

Jedyne, co nas ogranicza, to właściwie wyobraźnia. Kupujemy przecież masę rzeczy. Niektóre z nich są tanie, więc nie zwracamy większej uwagi co do optymalnego wyboru. Inne kosztują natomiast fortunę i pragniemy jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze. Cena nie jest jednak żadnym wyznacznikiem, szczególnie co do jakości serwowanych Wam materiałów.

Nieważnie, czy coś kosztuje średnio 20 zł, czy może 20000 zł – w każdym przypadku staramy się tworzyć wartościowe i eksperckie materiały.

Nie da się ukryć, że zdecydowania większość klasyfikacji dotyczy sprzętu elektronicznego, gdyż to właśnie w jego przypadku powstaje sporo zakupowych dylematów. Misją naszej redakcji jest wytężona praca, aby drzewko kategorii jak najszybciej rozrastało się o kolejne gałęzie. Warto więc regularnie śledzić portal w poszukiwaniu optymalnego sprzętu dla siebie lub na prezent dla kogoś bliskiego.

Jak tworzymy zestawienia? Czy warto nam zaufać?

Czy warto nam zaufać? To pytanie przede wszystkim do Was. Nie zamierzamy się wychwalać i wciskać Wam kitu oraz marketingowego bełkotu. Najlepszą reklamą jest przecież solidna praca.

Jedno jest pewne – ten portal został stworzony z myślą o jego czytelnikach. Brzmi to banalnie, ale popatrzcie na to z drugiej strony. Większość serwisów z rankingami nie przykłada się rzetelnie do swojej pracy. Inne sprzedają w nich miejsca producentom. Nawet wcale tego nie ukrywają! Zaufasz im? Chyba lepiej przeznaczyć swój czas na rankingi niezależne, prawda?

Nam nie chodzi o fortunę od producentów sprzętu, gdyż nie da się kupić miejsca w naszym rankingu, co jest cechą dość unikalną, patrząc na masę sponsorowanych treści w innych miejscach.

Nie nabijamy Was w butelkę, nie współpracujemy przy tworzeniu klasyfikacji z żadną firmą. Nie leży więc w naszym interesie promowanie produktów konkretnej marki. Nie jesteśmy także sklepem, niczego nie sprzedajemy.

Powiedzmy sobie też szczerze – rankingów w Internecie jest pełno, ale zdecydowana większość z nich jest beznadziejnej jakości. Brak wartości merytorycznej, same tabelki z cenami, dane brane z porównywarek cenowych, które opierają się wyłącznie na popularności, treści pisane na siłę przez wynajętych ludzi, którzy nigdy nie mieli styczności z danym produktem, a nawet w ogóle z konkretną kategorią. My mówimy takiemu podejściu zdecydowanie NIE. Poruszamy kwestie, które nie zostały omówione nigdzie indziej. Piszemy o sprzęcie, na którym się znamy, bo naszą redakcję tworzą pasjonaci.

Przechodząc do konkretów:

 • Większość naszych rankingów popartych jest własnymi testami i doświadczeniami. Z pewnością nie należymy do miejsc, w których brane są wyłącznie sztywne dane z porównywarek cenowych. Doskonale wiemy, że najpopularniejsze nie znaczy wcale najlepsze, a często wręcz przeciwnie. Sama selekcja produktów, które zostaną Wam zaprezentowane, potrafi trwać kilka godzin, a co dopiero przelanie tego wszystkiego na papier… tzn. na stronę internetową
 • Jeżeli zawieramy przykładowo 20 produktów, nie jest zazwyczaj możliwe przetestowanie wszystkich. Nie przeszkadza to jednak w tym, aby na podstawie swojego doświadczenia z daną kategorią je ocenić. Nie jest to dla nas problemem, gdyż rzetelnie analizujemy wtedy poszczególne dane ze specyfikacji, stosunek ceny do jakości, elementy konstrukcyjne, funkcjonalność i całą resztę istotnych cech sprzętu. Nie zostawiamy niczego przypadkowi, nie losujemy miejsc dla produktów – wszystko opieramy na dogłębnej analizie.
 • Pod uwagę bierzemy także Wasze opinie, które również rzetelnie badamy. Różne są przecież sposoby korzystania z niektórych urządzeń. Czasem niektóre rzeczy wychodzą dopiero po latach. Nieocenione są więc sugestie i recenzje internautów.
 • Jesteśmy tylko ludźmi, więc czasem popełniamy błędy. Uważamy na każde zdanie, na każdą poradę dla Was, ale zapewne kiedyś zdarzy się, że ktoś nie zgodzi się z naszą opinią. Rozumiemy to. Krytyka jest najlepszą nauczycielką, więc do każdej dyskusji podchodzimy poważnie.

Podsumowując tę część, niezmiernie szanujemy Wasz czas, który poświęcacie na czytanie naszych treści, jak i pieniądze, które chcecie przecież jak najlepiej zainwestować.

Nie idziemy na ilość krótkich zestawień, a zamiast tego, przy każdej kategorii, nawet takiej całkowicie niszowej, siedzimy całe dnie. Wszystko po to, aby dostarczyć Ci dokładnie wyselekcjonowane produkty z przedstawieniem ich możliwości, a także rozbudowane przewodniki zakupowe, które poruszają absolutnie wszystkie możliwe zagadnienia dotyczące danej kategorii sprzętowej. Przejrzyj kilka klasyfikacji, daj nam szansę, gdyż właśnie wtedy przekonasz się, jak pracujemy i jakie są tego efekty.

Dla każdego coś dobrego, czyli podział na segmenty cenowe

To kolejna cecha, która zdecydowanie wyróżnia nasze klasyfikacje. Większość materiałów z innych portali to prawdziwy miszmasz cenowy. Koło siebie ustawiane są produkty, których różnica cenowa przekracza często kilka tysięcy złotych. Jest to bez sensu, gdyż większość z Was ma przecież ustalony budżet, a przynajmniej jego zakres, prawda? Spora część kategorii sprzętu elektronicznego zawiera mnóstwo zróżnicowanych cenowo propozycji.

Wychodząc Ci naprzeciw, gdy sytuacja tego wymaga, dzielimy ranking na konkretne budżety. Już tabelki na początku w przejrzysty sposób pokazują wyselekcjonowane produkty, które zostały przypisane do poszczególnego budżetu. Wyjątkiem jest pierwsze zestawienie, bo często dotyczy po prostu modeli najwyższej jakości, które swoje kosztują, ale oferują topowe parametry.

Nie jest to oczywiście reguła. Nie dzielimy klasyfikacji na siłę. Jeżeli dana kategoria jest dość niszowa, a jej rynek nie oferuje całej masy produktów, to decydujemy się na jeden wspólny ranking. Celem zawsze jest przejrzysta forma, dzięki której szybko odnajdziesz interesujący Cię fragment.

Większe zróżnicowane cenowe odbija się także na dłuższym fragmencie z wnioskami. To właśnie w tego typu części materiału przeczytasz zwykle o różnicach pomiędzy poszczególnymi segmentami cenowymi. Wszystko po to, aby każdy znalazł coś dla siebie, a także wiedział, ile opłaca się wydać na dany sprzęt. Tak właśnie buduje się fundament pod rozsądny wybór produktu, bo przepłacić zawsze można łatwo.

Poradnik zakupowy jako uzupełnienie wiedzy

Dążymy do tego, aby każdy materiał był kompleksową bazą wiedzy na temat danej kategorii. W każdym rankingu znajdziesz odnośniki do powiązanych artykułów, w tym  rozbudowanych przewodników zakupowych. Taki element stanowi idealne uzupełnienie klasyfikacji.

Nie boimy się pisać o zagrywkach marketingowych w danej branży. Staramy się przekazywać Wam niezbędną wiedzę o każdym parametrze. Niektóre z nich nie są bowiem tak ważne, jak się zwykle wydaje, a prawdziwa wartość drzemie w bardziej ukrytych cechach sprzętu.

Jak poruszać się po naszych rankingach?

Pracowaliśmy także nad czytelną formą i prostą nawigacją. Jak to obecnie wygląda? Jest pewien schemat tworzenia materiałów:

 • Na samym początku zauważycie krótki wstęp, a przede wszystkim tabelki z wyróżnionymi produktami. Znajdują się tam nie tylko ich nazwy, ale także zdjęcia, aktualne ceny z odnośnikami do sklepów/porównywarek, a nawet kilka istotniejszych parametrów z możliwością sortowania.
 • Pierwsze akapity odnoszą się często do podstawowych informacji na temat danego rankingu, jeżeli jest on nieco bardziej rozbudowany lub dyskusyjny.
 • Następna część jest zazwyczaj najdłuższa, gdyż skupia się na konkretnych produktach, które wyróżniliśmy. Polecamy dokładnie przeczytać naszą opinie o modelach, które Cię interesują. Rozpisujemy również ich zalety oraz wady. Często odnosimy się także do ceny (stosunek cena/jakość). Porównujemy ze sobą urządzenia, jasno wskazujemy, które z nich są najlepszą inwestycją.
 • Jeżeli część rankingowa jest dość obszerna, wyciągamy z niej wnioski i prezentujemy je w przejrzystej i zwięzłej formie. Co można nabyć za daną kwotę, które produkty się wybiły ponad resztę, jakie są ich unikalne cechy, ile trzeba wydać, żeby być zadowolonym, czy wybór jest szeroki – odpowiedzi na te pytania znajdziecie właśnie we fragmencie z wnioskami.
 • Jednym z ostatnich elementów jest fragment z najlepszymi producentami w danej branży. Oceniamy, czy renoma producenta ma tutaj znaczenie, a także wymieniamy firmy, których oferty wydają się atrakcyjne.
 • Na samym końcu znajdziecie natomiast krótkie podsumowanie, a pod nim sekcję komentarzy, z której oczywiście możecie skorzystać – bez rejestracji, bez podawania wrażliwych danych.
 • Luźno w tekście spoczywają często odnośniki do artykułów blogowych, które nawiązują do danej kategorii.

To jednak nie koniec udogodnień dla Was. Po prawej stronie (a na mobile na dole) zawarliśmy proste menu nawigacyjne.

Z jednej strony staramy się, żeby każda treść była kompleksową bazą wiedzy i spisem najlepszych produktów, a z drugiej, żeby wszystko pozostawało przejrzyste i łatwe w nawigowaniu. Czy nam się to udaje? To już Wy oceńcie.

Rankingi są subiektywne, ale…

Zdecydowanie chcemy połączyć w naszych materiałach dość luźny, mocno subiektywny styl, z przekazaniem Wam wiedzy eksperckiej. Daleko nam do sztywnych opisów encyklopedycznych. Zestawienia to taka forma treści, która już w teorii powinna być subiektywna, choć jest jedno „ale”.

Chodzi konkretnie o patrzenie na produkty z różnych perspektyw. Ma to miejsce szczególnie w bardziej rozbudowanych klasyfikacjach, w których uwzględniamy sprzęt z wysokiej półki, a także ten budżetowy. Staramy się zawsze precyzować grupy odbiorców takich materiałów, ich wymagania i oczekiwania. Następnie analizujemy, czy urządzenia z danego segmentu cenowego im podołają. Pozornie zaprzecza to subiektywnej charakterystyce zestawień, ale w praktyce jest możliwe efektywne połączenie jednego z drugim.

Ogólnie biorąc, zawsze dodajemy swoje 3 grosze, ale nie zapominamy, że każdy z nas jest innym człowiekiem, który do zakupu podchodzi z odmiennymi oczekiwaniami czy budżetem.

Aktualizacje, ale nie na niby!

Kolejny problem całej masy stron internetowych, które starają się tworzyć zestawienia. Mając ich kilkadziesiąt, a nawet kilkaset, ciężko zapewniać regularne aktualizacje, prawda? Wymaga to wielkiego nakładu pracy, więc nie każdemu się chce.

Niszowe i dość wąskie kategorie często niosą za sobą mocną stagnację, ale te popularniejsze to właściwie ciągłe zmiany, na które eksperci powinni reagować w profesjonalnych materiałach. Nasi zdecydowanie reagują! Staramy się systematycznie uaktualniać wszelkie informacje w prezentowanych Wam materiałach, żeby nigdy nie były przedawnione, bo jest to prawdziwa zmora tej branży. Zadanie cholernie ciężkie i czasochłonne, ale inaczej prowadzenie takiego serwisu byłoby bez sensu.

Nie ufajcie też samym datom, które ukazują się przy publikacjach. Większość portali używa autoaktualizacji, które wcale nie niosą za sobą zmian w treści czy tabelce z produktami, a mają Was wyłącznie nabrać na to, że ranking powstał np. kilka dni temu (a w rzeczywistości potrafi mieć kilka lat, i to bez jakichkolwiek aktualizacji). My tak nie robimy, co potwierdzają konkretne wzmianki przy wstawianiu lub archiwizowaniu konkretnych produktów.

Przy wyłanianiu całej masy produktów niejednokrotnie pojawia się też problem z dostępnością. Cóż nam bowiem z tego, że produkt jest taki dobry, jeżeli przestał być produkowany lub sprzedawany na naszym rynku? W ekstremalnych sytuacjach, choć bardzo rzadko, potrafimy doradzić nawet szukanie używanego modelu, jeżeli jest on aż tak godny Waszej uwagi i lepszy od świeższych propozycji. Zazwyczaj stawiamy jednak na urządzenia, które bardzo łatwo dostać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Pomagamy indywidualnie

Jeżeli macie jakiekolwiek dylematy zakupowe, to zachęcamy do kontaktu z nami. Służy do tego sekcja komentarzy pod konkretnym zestawieniem, jak i kontakt przez e-maila. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i jak najlepiej pomóc Wam w dokonaniu optymalnego wyboru. To wszystko oczywiście zupełnie bezpłatnie. Wasza radość z udanego zakupu jest dla nas najlepszą zapłatą.