W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Indukcje i Okapy Kernau – Linia Kitchen Connect

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Wiele osób poszukuje nowoczesnego zestawu indukcja + okap. Okazuje się, że bardzo ciekawe opcje zaproponuje Ci polska marka Kernau. Dokładnie prześledziłem flagową linię Kitchen Connect. W mojej ocenie te sprzęty znacząco ułatwią i przyspieszą Ci gotowanie. W jaki sposób? Przeczytaj poniższy artykuł, a prędko się tego dowiesz. Być może masz właśnie przed sobą swój nowy sprzęt kuchenny!

Indukcje i Okapy Kernau - Linia Kitchen Connect

Spis treści:

  Na czym polega Kitchen Connect marki Kernau?

  Założenie Kitchen Connect jest w gruncie rzeczy bardzo proste – okap dostosowuje się do pracy indukcji, jednocześnie dając Ci swobodę w zmianie jego wydajności. Nie przejmujesz się wtedy ręczną zmianą ustawień. Wszystko odbywa się automatycznie, gdy tego zechcesz.

  W mojej opinii super sprawa. Aktualnie nie mam pod ręką tego typu technologii w sprzętach do pichcenia. Jak więc to u mnie wygląda? Gotuję na indukcji, zmagając się z oparami. Muszę zatem uruchomić okap, wybierając któryś z poziomów.

  No właśnie – ale który konkretnie?

  Okapy nie należą przecież do najcichszych urządzeń AGD. Korzystnie byłoby znaleźć najlepiej dostosowany poziom. Taki, który szybko usunąłby opary, ale nie przerażał głośnością pracy. W efekcie często wybieram po prostu maksymalną wydajność o wysokim hałasie.

  Gdybym miał sprzęt Kernau Kitchen Connect, proces gotowania wyróżniałby się wyższą kulturą pracy (a przy okazji zoptymalizowanym poborem energii; im wyższy poziom okapu, tym większe zużycie prądu).

  Indukcje i okapy Kernau komunikują się ze sobą w oparciu na łączności Bluetooth. Skuteczne rozwiązanie. Nie ma mowy o znikającym zasięgu.

  Indukcja i okap wyspowy z linii Kernau Kitchen Connect

  A jak to wygląda w praktyce?

  Wybierając tryb w pełni automatyczny, włączasz indukcję, co od razu uruchamia okap. Tak, nie musisz go ręcznie aktywować. Następnie ustawiasz preferowany poziom na indukcji, a okap wiernie dostosowuje do niego swoją wydajność pochłaniania oparów.

  Z jednej strony oszczędzasz czas i nie masz zagadek, a z drugiej nadal cieszysz się skutecznym usuwaniem zaduchu z kuchni. To wszystko przy najkorzystniejszym poziomie głośności. Przyjemna wizja, prawda?

  Co więcej, zachowasz kontrolę nad okapem. Tryb półautomatyczny też go uruchomi wraz ze startem indukcji. Da Ci jednak możliwość samodzielnego wyboru poziomu wydajności. Tryb ręczny sprawia z kolei, że sprzęty pracują zupełnie oddzielnie.

  Jeżeli szukasz duetu indukcja + okap, Kitchen Connect od Kernau wypada bardzo interesująco. Warto zatem poznać pozostałe atuty tych sprzętów AGD. Również gdy rozglądasz się za tylko jednym z nich. Prześledźmy więc wspólnie najpierw specyfikę okapów, a później atuty płyt indukcyjnych tej marki.

  Okapy Kernau Kitchen Connect

  Oferta okapów Kernau zawiera wiele zróżnicowanych modeli. Obstawiam, że bez trudu wybierzesz coś do swojej kuchni. Chodzi zarówno o jej wystrój, jak i kubaturę (a co za tym idzie, wymaganą wydajność okapu).

  Moją uwagę zwrócił w pierwszej kolejności Kernau KCH 0140 B ISLAND. Co go wyróżnia? To przede wszystkim okap wyspowy w formie tuby. Nie tak łatwo znaleźć porządny sprzęt tego typu. A temu nie brakuje świetnych parametrów!

  W trybie Turbo osiąga szalone 767 m3/h przy 66 dB głośności. Owszem, cicho nie będzie, ale to i tak rewelacyjny wynik przy tak dużej skuteczności pochłaniania oparów. Zresztą zakres efektywności rozpoczyna się od 292 m3/h przy zaledwie 40 dB generowanego hałasu. Praktycznie tego nie usłyszysz.

  Okap wyspowy w kształcie tuby Kernau Kitchen Connect

  Ponadto to stalowy sprzęt w półmatowej czerni. Zaoferuje Ci timer, wydajne filtry, mocne oświetlenie LED oraz proste sterowanie. Niczego mu nie brakuje, a przede wszystkim uchroni Twoją kuchnię przed powstaniem nieprzyjemnych zapachów.

  Pozostając przy modelach wyspowych, alternatywę do powyższego stanowi Kernau KCH 1090 B ISLAND. Przejawia podobne funkcje i również zachwyca wydajnością. Ma 95,3 cm szerokości. Efekt? Sprawdzi się w parze z bardzo szerokimi indukcjami.

  Interesuje Cię okap typu tuba, lecz w przyściennej wersji? Żaden problem, wybierz wtedy skuteczny model Kernau KCH 0140 B. W moim odczuciu ma świetny stosunek ceny do osiągów, co obejmuje wydajność oraz kulturę pracy.

  A podszafkowy model? Też obecny w ofercie polskiej marki! Do wyboru masz Kernau KBH 0861 B oraz Kernau KBH 0661 B. Wyraźne oświetlenie, kilka trybów pracy, rzecz jasna współpraca z płytą, trwałe, a efektowne wykonanie – to główne zalety tych produktów do zabudowy w szafce kuchennej.

  Przyścienne okapy kominowe to z kolei Kernau KCH 0991 B dla szerszych płyt oraz Kernau KCH 0961 B dla standardowych, czyli o szerokości 60 cm. Głośność rozpoczyna się w nich od 50 – 51 dB (przy wydajności około 240 m3/h). Oba oferują tryb Turbo, na którym osiągają ok. 680 m3/h.

  To matowe modele w czerni, ale zwróć uwagę na panel sterowania z przodu. Pokrywa go czarne szkło. Dodaje elegancji. Jak najbardziej okapy do nowoczesnych, minimalistycznych kuchni.

  Ogólnie oceniając okapy Kernau, według mnie należą do wysokiej półki na rynku. Nie mają się czego wstydzić pod względem specyfikacji. Ba, wyprzedzają wielu konkurentów od teoretycznie bardziej znanych marek AGD!

  Warto teraz spojrzeć, z jakimi indukcjami mogą bezprzewodowo współpracować.

  Płyty indukcyjne Kernau Kitchen Connect

  Również w tym wypadku masz możliwość dostosowania indukcji do swojej kuchni. Konkretniej dostępnego miejsca na blacie. Wśród 60-centymetrowych modeli uwagę zwracają Kernau KIH 6413-4B BL oraz Kernau KIH 6435-4B BL.

  Okap wyspowy i indukcja Kernau Kitchen Connect

  Mają ze sobą sporo wspólnego. Obie zagwarantują Ci funkcję Booster. Jeżeli chcesz ekspresowo zagotować wodę, zrobisz to. Mocą każdego z 4 pól sterujesz wygodnym sliderem. W okamgnieniu ustawisz pożądaną intensywność pracy.

  Kładąc garnki na powierzchni którejś z płyt, nie przejmujesz się ustawianiem czegoś innego prócz mocy. Sprzęty same wykrywają naczynia (i ich zajmowaną powierzchnię, optymalizując zużycie energii).

  Jeżeli musisz na chwilę odejść od płyty, skorzystasz z kolei ze Stop&Go, czyli po prostu funkcji pauzy. Niczego nie przypalisz. Wskaźnik ciepła resztkowego uchroni Cię natomiast przed przypadkowym poparzeniem.

  Gdzie tkwią różnicę między tymi modelami? KIH 6413-4B BL ma jedną strefę łączoną (tzw. Bridge), a KIH 6435-4B BL dwie. Niemniej na obu umieścisz podłużne naczynie, mogąc efektywnie gotować wyszukane potrawy.

  Szeroka indukcja Kernau Kitchen Connect i okap przyścienny

  Najszersza indukcja z oferty Kernau Kitchen Connect to KIH 7534-5B BL. Osiąga 82 cm, oferując aż 5 pól i 2 łączone strefy. Oprócz funkcji i technologii, które już wcześniej omówiłem, zapewni Ci też Auto Stop. Po prostu wyłączy się, gdy wykryje zalanie swojej powierzchni. Przydatna sprawa.

  Jak widzisz, Kernau Kitchen Connect to linia bardzo nowoczesnych okapów i indukcji. Gdy szukasz takiego duetu, masz przed sobą interesujące opcje zakupowe. Również w przypadku chęci zakupu tylko okapu lub tylko indukcji warto zwrócić uwagę na ofertę tej polskiej marki.

  Materiał reklamowy dla marki Kernau. Opinie o omówionych produktach pozostają subiektywne.

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments