W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak działa maszyna do popcornu?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Działanie maszynki do popcornu to w gruncie rzeczy prosta sprawa. Tego typu sprzęt nie kosztuje fortuny, a szybko przyrządzi Ci porcję chrupiącej przekąski do filmu. Dowiedz się, jak konkretnie działa domowy automat do prażenia kukurydzy.

Jak działa domowa maszynka do popcornu?

Spis treści:

  Jak działa maszyna do popcornu?

  Domowe maszyny do popcornu to świetna alternatywa dla przekąski z patelni czy mikrofalówki. Głównie dlatego, że prażona kukurydza z nich zawiera mniej tłuszczu, a smak pozostaje ten sam – a dla wielu nawet lepszy.

  Jak to się dzieje i jak działa maszyna do popcornu w domowych warunkach?

  Cały proces jest w zasadzie prosty i szybki. Sprzęt podłączasz do prądu, a do odpowiedniego miejsca wsypujesz ziarna kukurydzy (nie przekraczając maksymalnej pojemności). Uruchamiasz maszynę przyciskiem i czekasz kilka minut.

  Popcorn powstaje przy pomocy gorącego powietrza. To ono sprawia, że ziarna prażą się i pękają. Ogranicza też ilość tłuszczu, więc Twoja ulubiona przekąska automatycznie staje się zdrowsza.

  Popcorn zbiera się w osobnym pojemniku lub wypada przed specjalny otwór do trzymanej przez Ciebie miski – w zależności od tego, jaki wybierzesz model.

  Jeśli Twoja maszyna ma jakieś dodatkowe ustawienia czy lampki kontrolne, z pewnością się przydadzą. Niemniej i bez nich przyrządzisz smaczny, nieprzypalony popcorn.

  To jest właśnie kolejna z zalet tych sprzętów – że nie pilnujesz czasu ani stopnia uprażenia. Wszystkie mocne i słabe strony takich sprzętów omówiłem zresztą w artykule o tym, czy warto kupić maszynę do popcornu.

  Ranking maszynek do popcornu – zwycięzca

  Ariete XL 2957/0 Partytime

  Rodzaje domowych maszyn do popcornu

  Domowe maszyny służące do przygotowania popcornu z reguły są dość kompaktowe. Większość z nich działa na dokładnie tej samej zasadzie, czyli bez użycia tłuszczu, choć są też wersje wymagające oleju. Oprócz takich parametrów jak moc różnią się więc między sobą głównie designem.

  Najpopularniejsze są maszynki ze zbiornikiem na popcorn z otwartym wylotem. Po podłożeniu miski uprażone ziarna same wpadają do przygotowanego pojemnika.

  Dostępne są też wersje bardziej retro czy przypominające maszyny kinowe. Gotowy popcorn zostaje więc w środku, a cały sprzęt składa się niemal wyłącznie z dużego przeszklonego pojemnika. Gotowe ziarna nakładasz sobie np. szufelką albo dozownikiem, czyli jak w prawdziwym kinie.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Budowa maszyny do popcornu

  Domowa maszyna do robienia popcornu nie jest skomplikowana. Większość modeli składa się z podstawy, w której schowane jest całe serce urządzenia, czyli grzałka itp.

  W maszynie znajduje się też pojemnik na ziarna i ewentualnie osobny na olej. Oprócz podstawy największym elementem jest zwykle zbiornik na prażone ziarna. Ma formę przeszklonej witryny z otwieranymi drzwiczkami lub kopuły z wylotem na popcorn.

  Ze względu na dość prostą budowę i (w większości przypadków) beztłuszczowe działanie maszynę do popcornu łatwo wyczyścisz. Postawienie jej na blacie oraz przechowywanie w szafce również są proste.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments