W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

TOP 3 konsole PlayStation 5

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

PlayStation 5 to obecnie jedna z najnowocześniejszych konsol na świecie. Pod względem oprawy audiowizualnej gier czy mocy obliczeniowej może z powodzeniem rywalizować z dobrymi komputerami gamingowymi. Co więcej, przyciąga ekskluzywnymi grami, które nie są dostępne na inne platformy. Powodów do kupienia PS5 jest naprawdę dużo. Pozostaje jednak kwestia wyboru konkretnego modelu. Która konsola PlayStation 5 to dziś optymalna decyzja zakupowa? Wyjaśniamy najważniejsze różnice między dostępnymi konfiguracjami.

TOP 3 konsole PlayStation 5

Spis treści:

  PlayStation 5 – jedna konsola – kilka wersji

  Sony, podobnie jak Microsoft, ma w zwyczaju co jakiś czas wypuszczać nowe wersje swoich konsol. Przykładowo konsola PS3 albo PS4 kupiona w dniu premiery i egzemplarz wyprodukowany kilka lat później nie są technicznie dokładnie tym samym urządzeniem. Dzieje się tak dlatego, że w momencie wejścia na rynek sprzęt jest jeszcze niedoskonały. Z czasem udaje się poprawić błędy konstrukcyjne i dopracować detale. Wraz z kolejnymi aktualizacjami udoskonalone zostają takie elementy, jak wielkość i kształt obudowy, system chłodzenia, wygląd, dostępne porty. Jak to wygląda w praktyce?

  Przyglądając się konsolom w sklepach, zauważysz pewnie trzy warianty:

  • PlayStation 5;
  • PlayStation 5 Slim 1 TB;
  • PlayStation 5 Slim Digital Edition.

  Na czym polegają różnice?

  PlayStation 5 to po prostu taki sprzęt, jak można było kupić około cztery lata temu, gdy Sony chwaliło się nową konsolą. Podstawowa wersja PS5 ma wiele zalet. Przede wszystkim szybki dysk SSD, dzięki, któremu gry ładują się błyskawicznie, potężny procesor graficzny czy rewelacyjny pad DualSense z wibracjami haptycznymi i adaptacyjnymi triggerami. Przy tym wszystkim recenzenci zwrócili jednak uwagę na dwie istotne wady. Pierwszą jest pojemność wbudowanego dysku – zaledwie 825 GB. Drugi mankament to dość duża i kanciasta obudowa. Jeśli te detale ci nie przeszkadzają, to mamy dobrą wiadomość – teraz podstawowy wariant PS5 można kupić sporo taniej niż po premierze.

  Następna propozycja to PlayStation 5 Slim 1 TB. Różnice między tą wersją a poprzednią są dobrze uwidocznione już w nazwie modelu. Rzeczywiście konsola jest nieco bardziej smukła i lżejsza. Po odchudzeniu zajmuje mniej miejsca, co dla wielu użytkowników może być istotne. Druga kwestia to pojemniejszy dysk.1 TB zamiast 825 GB ucieszy tych, którzy myślą o zainstalowaniu na nim wielu gier.

  Zarówno PlayStation 5, jak i PlayStation 5 Slim 1 TB to urządzenia wyposażone w napęd optyczny. Oznacza to, że można uruchomić gry zapisane na płytach, a także filmy w jakości Blu-ray. Nie każdy jednak będzie z tego korzystał. Wszak gry można posiadać także w wersjach cyfrowych – bez płyt i pudełek. Dla tych, którzy cenią kupowanie gier online, bez fizycznego nośnika, stworzono PlayStation 5 Slim Digital Edition. To wersja, która ma wszystkie zalety PS5 slim (obudowa jest mniejsza, dysk bardziej pojemny), a przy tym, ze względu na brak napędu, można ją kupić taniej.

  PlayStation 5 – jaki wariant wybrać?

  Wybór optymalnej wersji konsoli jest sprawą indywidualną. Podejmując decyzję, należy mieć na uwadze swoje upodobania wizualne (mniejsza czy większa konsola), a także sposób użytkowania konsoli (dla tych, którzy grają więcej – większy dysk).

  Na tym jednak nie koniec dylematów związanych z zakupem PS5. Pamiętaj, że konsola może być sprzedawana w pakiecie z różnymi dodatkami. Podstawowy zestaw to tylko urządzenie, okablowanie i jeden kontroler. Możesz jednak spotkać się z zestawami zawierającymi także grę, dodatkowego pada albo grę, pada i słuchawki.

  Zobacz wszystkie dostępne konsole PS5 w sklepie MediaMarkt, przeczytaj recenzje użytkowników i zdecyduj, który model najlepiej spełnia twoje wymagania. Gdy zanurzysz się w wirtualną rozgrywkę, szybko docenisz zalety nowego urządzenia!

  Materiał sponsorowany dla marki MediaMarkt.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments