W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepszy czajnik na indukcję Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  26 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Dobry czajnik na indukcję powinien szybko gotować wodę i przetrwać sporo lat w Twojej kuchni. Dodatkowo musi cieszyć Twoje oko, po prostu Ci się podobać oraz pasować do kuchni. Przygotowałem więc niezależny, aktualizowany ranking czajników na indukcję. Zadbałem w nim o zróżnicowanie w kwestii designu. Jestem przekonany, że poznając klasyfikację z opiniami, prędko wybierzesz coś dla siebie!

Najlepszy czajnik na indukcję Ranking - Jaki wybrać?

Ranking czajników na indukcję 2024 - TOP 7

Gerlach Natur 2,5 l

Gerlach Natur 2,5 l

Najlepszy czajnik na indukcję to Gerlach Natur, który wygrywa ranking. Zwróć uwagę na jego wykonanie. Korpus to stal nierdzewna malowana proszkowo. Zapewnia odporność na odkształcenia i zarysowania. Ponadto to czajnik indukcyjny z drewnianą rączką (drewno dębowe). Fenomenalnie wygląda, gwarantując bezpieczne użytkowanie.

Ten czarny czajnik na płytę indukcyjną oferuje trójwarstwowe, grube dno. Szybko gotuje wodę, nie stracisz czasu. Nie brakuje tu gwizdka. Zawsze wiesz, kiedy wrzątek jest już gotowy. Komfortowo wlejesz wodę do szklanki, kubka bądź filiżanki. Uchwyt rozsądnie oddalono od reszty. Do tego nie nagrzewa się. Drewno pokrywa również wieczko. Jak na moje oko to piękny czajnik!

W mojej opinii Gerlach Natur o pojemności 2,5 l stanowi bezkompromisowy wybór. Wszystko się tu zgadza: wykonanie, szybkość pracy, ogólna niezawodność. Wybierz ten model, gdy szukasz eleganckiego czarnego czajnika bez wad.

Ocena produktu: 9.91/10

Zwilling Plus 1,5 l

Zwilling Plus 1,5 l

Niemiecki czajnik indukcyjny wysokiej jakości. Zauważ, że pojemność osiąga tu 1,5 l. Nadal sporo, aby za jednym razem przygotować wrzątek na wiele herbat bądź kaw. Z drugiej strony to zgrabny, nie za ciężki model. Wykonano go z polerowanej stali nierdzewnej 18/10. Emanuje minimalizmem i prestiżem. W dodatku umyjesz go w zmywarce, nie tracąc sił.

Masz przed sobą porządny czajnik na indukcję z grubym dnem. Co z tego wynika? Szybkie doprowadzanie wody do wrzenia oraz niebywała trwałość. Nie zmarnujesz energii elektrycznej, gotując wodę w Zwilling Plus 1,5 l. Co istotne, czarny uchwyt wolno się nagrzewa. Pozostaje ogólnie ciepły, więc nie poparzysz się. Gwizdek obecny, aczkolwiek dość cichy.

Jaki nowoczesny czajnik na indukcję przykuwa uwagę? Z pewnością Zwilling Plus 1,5 l! Rozważ nabycie go, gdy zależy Ci na eleganckim oraz skutecznym sprzęcie. Tym bardziej gdy preferujesz lżejsze czajniki z cichszymi gwizdkami.

Ocena produktu: 9.75/10

Tefal K2481574

Tefal K2481574

Stalowy czajnik indukcyjny o dużej pojemności (2,7 l). Dobry wybór dla rodzin. Na jego ergonomicznym uchwycie zobaczysz prosty system zamykania i otwierania dziubka. W bezpieczny sposób nalejesz gorącą wodę. Błyszcząca powłoka cieszy oko i wcale nie zbiera nadmiernie zarysowań. Tefal K2481574 w połączeniu z indukcją działa wręcz ekspresowo.

Ten dobry czajnik na kuchenkę indukcyjną nie kosztuje fortuny. Trwałością bije jednak na głowę wiele podobnych cenowo modeli. Jego odpowiednio grube dno nie odkształca się. Śmiem twierdzić, że to sprzęt na długie lata. Za sprawą obecności gwizdka nigdy nie umknie Ci moment doprowadzenia wody do wrzenia. Uchwyt pozostaje przy tym ciepły, nie poparzy Cię.

Jeżeli połyskliwy czajnik na indukcję to Twój zakupowy cel, pomyśl nad zamówieniem właśnie Tefal K2481574. Nie za duży, nie za mały, przez co w rozsądnej wadze. Do tego szybki w działaniu oraz wytrzymały. Pewniak z tej kategorii!

Ocena produktu: 9.66/10

Klausberg KB-7208

Klausberg KB-7208

Przystępny cenowo, na pierwszy rzut oka niepozorny czajnik na indukcję z gwizdkiem. Jakością wykonania Klausberg KB-7208 nie odbiega jednak od kosztowniejszych modeli, na które możesz się natknąć. Producent wykorzystał stal nierdzewną, lakierując ją na głęboką czerń. Ferromagnetyczne dno osiąga 22 cm średnicy, a pojemność dochodzi do 3 l.

W jednym cyklu pracy przygotujesz wodę na wiele gorących napojów. Nienagrzewająca się zbyt mocno rączka jest antypoślizgowa. Pewnie ją chwycisz, bez większego ryzyka upuszczenia tego naczynia. Na rączce znalazł się od razu mechanizm odchylania gwizdka. Nie musisz go zdejmować własnoręcznie, co byłoby niebezpieczne. Mimo solidnej pojemności sprzęt nie waży zbyt dużo.

Pojemny i czarny czajnik indukcyjny chodzi Ci po głowie? Klausberg KB-7208 stanowi zatem świetny wybór! Szczególnie jeśli interesuje Cię też większa pojemność. Ranking czajników na indukcję musiał przyjąć ten model.

Ocena produktu: 9.57/10

Smile MCN-12/B

Smile MCN-12/B

Dobry i biały czajnik na indukcję. Nie tak łatwo o takie połączenie, stąd Smile MCN-12/B przykuł moją uwagę. W mojej ocenie znakomicie się prezentuje. Stal nierdzewną pokryto matowym wykończeniem. Uchwyt wygląda szałowo, choć pamiętaj, że nie jest to drewno, a tworzywo imitujące je. Zrozumiały zabieg w tej cenie, gdyż wołana kwota nie zwala z nóg.

Istotne, że rączka nie nagrzewa się w większym stopniu. Dno równomiernie odbiera energię z indukcji. To godny polecenia czajnik szybko gotujący wodę. Nie stracisz z nim czasu. 3 l pojemności sprawdzą się w liczniejszych domostwach. Utrzymanie tego produktu w czystości nie sprawi Ci problemów. Obudowa nie wykazuje tendencji do zbierania rys bądź odcisków palców.

Co tu więcej dodawać – jeżeli ładny czajnik indukcyjny w bieli to Twój cel zakupowy, nie zastanawiaj się. Smile MCN-12/B zaoferuje Ci wybitny stosunek ceny do jakości wykonania oraz ogólnych możliwości.

Ocena produktu: 9.42/10

Klausberg KB-7250

Klausberg KB-7250

Klausberg KB-7250, czyli mocno unikatowy egzemplarz z tej kategorii. Dlaczego? Wystarczy na niego spojrzeć. Żaroodporna powłoka marmurkowa robi wrażenie. Najważniejsze, że ma dobre właściwości. Nie ulegnie zniszczeniu nawet po dłuższej eksploatacji. Do czajnika wlejesz maksymalnie 2,7 l, a to dobry wynik. Grube dno zapewnia tu szybkie działanie.

Pod względem designu wszystko się tu zgadza. Urozmaica go stylowy uchwyt, a nawet niewielki napis z nazwą producenta. Najlepsze czajniki na indukcję nie zawsze są drogie, a Klausberg KB-7250 to potwierdza. Pochodzi przecież od uznanej marki, epicko go wykonano, nie brakuje mu wydajności, a za te atuty nie zapłacisz góry pieniędzy – lekko mówiąc.

Klausberg KB-7250 wpadł Ci w oko? Nie ma co dalej rozmyślać, po prostu go zamów. Designerski, a nadal praktyczny czajnik indukcyjny. Jestem wręcz przekonany, że zachwyci Cię zarówno wyglądem, jak i trwałością.

Ocena produktu: 9.33/10

Melitta Pour Over

Melitta Pour Over

Melitta Pour Over należy do niszowej kategorii. Chodzi o czajnik stworzony do robienia kaw typu Pour Over, czyli filtrowanych. Wymaga to dokładnego dozowania wody. Ten efekt zapewni Ci w tym wypadku „gęsia szyja”. Cała budowa przypomina nieco konewkę, gwarantując precyzję w rozlewaniu wody. To przy tym ergonomiczny model ze stali.

Rzecz jasna kawowe przelewy nie są jedynym zastosowaniem. Interesuje Cię lekki czajnik na indukcję o mniejszej pojemności? Proszę bardzo, Melitta Pour Over też się sprawdzi! Mieści do 0,7 l, mając kompaktową konstrukcję. Łatwo się go czyści, a ergonomiczny uchwyt genialnie leży w dłoni. To może być nawet odpowiedni czajnik dla seniora. Zastosowanie zdumiewa.

Melitta Pour Over to ideał dla miłośników kaw filtrowanych. Poza tym może Cię przekonać swoją budową. Jak już wiesz, masz przed sobą raczej mały czajnik na indukcję. Jednocześnie wyjątkowo solidny oraz stylowy.

Ocena produktu: 9.2/10

Jaki czajnik na indukcję wybrać?

Mój ranking czajników na indukcję sporo Ci już powiedział o tej kategorii. Im więcej jednak wiedzy, tym wybór może okazać się lepszy.

Zgodnie z tą ideą stworzyłem dla Ciebie coś jeszcze. Chodzi o poradnik zakupowy z samymi konkretami. Szybko dowiesz się, jaki powinien być nowoczesny czajnik na płytę indukcyjną.

Poznaj poniższe porady, a uzyskasz jeszcze więcej satysfakcji z zakupu!

Materiał wykonania korpusu

Uważam, że nie ma co kombinować – najlepszy wybór to czajnik indukcyjny ze stali. Da Ci to przede wszystkim ogromny wybór. Stal nierdzewna, jak sama nazwa wskazuje, nie ulega korozji. Trudno ją uszkodzić. Dobrze trzyma ciepło i współgra z płytą indukcyjną.

A inne materiały wykonania? Niektórzy pytają o emaliowany czajnik indukcyjny. Inni o ceramiczny, a nawet szklany. Takich model jest jednak niewiele. Bywają drogie i wcale nie idą dalej z ogólną wytrzymałością.

Wracając do stali, nie ogranicza ona producentów w kwestii wykończenia. I tak spotkasz na rynku modele lakierowane proszkowo bądź polerowane. Natkniesz się zarówno na matowe, jak i połyskliwe wykończenia. Do wyboru, do koloru!

Uchwyt

Jaki powinien być uchwyt w polecanym czajniku na indukcję? Przede wszystkim antypoślizgowy. Nie może się także nadmiernie nagrzewać. Obie te cechy mają ogromny wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Mile widziane ergonomiczne wyprofilowanie, aby rączka dobrze leżała w dłoni.

Co do materiału wykonania, przeważa tu tworzywo sztuczne. Zdarzają się jednak czajniki z drewnianymi uchwytami. Pamiętaj jednak, że zdjęcia nie mówią tu wszystkiego. Niektórzy producenci stosują tylko imitację drewna, a uchwyt formalnie pozostaje wykonany z tworzywa.

Dla wielu osób znaczenie ma również obecność spustu do otwierania i zamykania gwizdka. Praktyczne, prawda? Niemniej czasem spust ogranicza atrakcyjność wizualną takiego modelu. No i sprawia, że uchwyt znajduje się bliżej korpusu, przez co nieco bardziej się nagrzewa. Coś za coś.

Dno

Tutaj nie ma żadnych kompromisów i zagadek. Test czajników na indukcję potwierdza, że dno musi być grube, np. trójwarstwowe. Dlaczego? Raz, żeby się nie odkształcać, a dwa, żeby dobrze przewodzić energię. Mówimy w końcu o ferromagnetycznych naczyniach.

Możesz przy okazji zwrócić uwagę na średnicę dna. Zwykle osiąga 20 – 25 cm. Popularna wartość to 22 cm, co pasuje do pól indukcyjnych w wielu popularnych płytach.

Nie przejmuj się jednak za bardzo, gdy średnica czajnika jest o kilka centymetrów większa niż pole. Takie naczynie nadal powinno szybko i prawidłowo pracować na indukcji. Tak pokazuje mi praktyka z tego rodzaju płytami.

Pojemność

Sprawa indywidualna. Zależy od liczby domowników, jak i częstości organizowania spotkań w większym gronie. Lepszą popularnością cieszą się pojemniejsze czajniki, np. mieszczące 2,5 – 3 l wody. To solidna wartość. Pozwoli Ci za jednym razem przygotować wodę na wiele herbat lub kaw.

Pamiętaj jednak, że pojemność wpływa na gabaryty czajnika. Co za tym idzie, również na jego wagę. Jeżeli zwykle pijesz gorące napoje samotnie lub z drugą osobą, zapewne nie potrzebujesz wielkiego czajnika. Tak samo, gdy Twój cel zakupowy to czajnik dla seniora. Nie powinien być zbyt masywny.

Na rynku spotkasz także specyficzne czajniki do kaw filtrowanych. One są dużo mniej pojemne, zwykle do 1 l wody. Oferują długie, a wąskie wylewki w kształcie gęsiej szyi. Gwarantuje to dokładne dozowanie cieczy.

Design

Kolejny aspekt, który powinien być dobrany pod Twoje wymagania. Podstawa to kolor. Na rynku dominują czajniki na indukcję w czerni, bieli lub stylistyce inox. Czasem zdarzają się kolorowe modele, np. czerwone, zielone bądź niebieskie. Kremowych także nie brakuje.

Jednocześnie na odbiór wyglądu zewnętrznego wpływa kształt. W tym także masz szeroki wybór, znajdując wyższe, jak i nieco bardziej spłaszczone konstrukcje. No i pojawiają się jeszcze czajniki indukcyjne retro. Nie ma ich jednak wiele. Podobnie z emaliowanymi, które siłą rzeczy prezentują się jeszcze inaczej.

Mój ranking czajników na indukcję pokazał Ci różnorodność w tym aspekcie. Starałem się fajnie zróżnicować klasyfikację, nie zapominając przy tym o pozostałych istotnych cechach.

Możliwość mycia w zmywarce

Nie męczysz się z czyszczeniem czajnika, a wsadzasz go do zmywarki. W tej kategorii znajdziesz egzemplarze, które to umożliwiają. Czy stanowi to bardzo duży atut? Uważam, że wbrew pozorom nie.

Mycie w zmywarce może narazić produkt na jakiś uszczerbek – nawet gdy producent zezwala na to. Osobiście uważam, że lepiej ręcznie myć czajnik na indukcję. Zresztą i tak ten zabieg zazwyczaj wiąże się z odkamienianiem, a tego zmywarka już nie wykona.

Czajnik na indukcję - Ceny

Ile kosztuje dobry czajnik na indukcję? Ceny polecanych modeli zaczynają się od 80 – 90 zł, a kończą nawet na ponad 400 zł. W dużej mierze wpływa na to wykonanie. Stal wyższej jakości i np. drewniany uchwyt zwiększają kwotę. Tak samo jak grubsze dno. Im więcej wydajesz, tym zazwyczaj lepiej wykonany produkt otrzymasz.

Nie oznacza to jednak, że musisz już otwierać portfel, wyjmując z niego 4 stówy lub jeszcze więcej. Bardzo popularny i korzystny zakres cenowy to 100 – 200 zł. W tej kwocie znajdziesz całą armię markowych, trwałych i szybko gotujących wodę czajników indukcyjnych.

Często nie ma co wydawać więcej – chyba że jakiś kosztowniejszy model po prostu zachwycił Cię designem.

Jakiej firmy czajnik na indukcję?

Najlepsi producenci czajników na indukcję to w mojej opinii Gerlach, Zwilling, Tefal oraz Klausberg. Produkują wytrzymałe czajniki ze stali. Nie brakuje im pojemności, grubego dna oraz solidnych uchwytów (czasem z drewna dębowego). Stanowią pewny zakup na długie lata!

Warto też zwrócić uwagę na czajniki na kuchenkę indukcyjną od marki Smile. Nie są zbyt popularne, przynajmniej jeszcze, ale przejawiają dobry stosunek ceny do jakości. Dostaniesz je w różnych kolorach. A gdy szukasz modelu do kawy filtrowanej, w grę wchodzi dobrze znana w świecie kawoszy Melitta.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie czajniki na płytę indukcyjną są najlepsze. Zaprezentowałem Ci ciekawą ekipę niezawodnych, wydajnych i ładnych modeli. Nie musisz już pytać na forach czy grupach o nowoczesny czajnik indukcyjny. Pamiętaj, że regularnie aktualizuję moje niezależne zestawienie.

Dodatkowe pytanie? A może własna opinia o jakimś porządnym czajniku na indukcję? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy umieszczonej pod tym materiałem.

Na moim portalu znajdziesz także inne ciekawe rzeczy na funkcjonalną płytę. Często pijesz kawę? Pragniesz, aby miała głęboki aromat? W takim razie odwiedź ranking kawiarek na indukcję. Proste w obsłudze, nie za drogie, a użyteczne.

Obstawiam, że zainteresują Cię także najlepsze garnki na płytę indukcyjną. Wyróżniłem solidnie wykonane i bogate komplety tych naczyń. Osobno stworzyłem ranking patelni na indukcję. Taki zestaw da Ci sporo możliwości w sztuce kulinarnej.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments