W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Wideodomofony Ranking 2024 | Jaki najlepszy?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Jaki wideodomofon najlepszy? Gdy pierwszy raz sam sobie zadałem to pytanie, nawet nie wiedziałem, ile tego jest w sklepach! Ogrom wyboru przytłacza, ale od tego masz mój portal, aby wybrać szybko i trafnie. Pomoże Ci w tym niezależny, aktualizowany ranking wideodomofonów. Znajdziesz tu modele do domu jednorodzinnego, wielorodzinnego, jak i mieszkania w bloku.

Wideodomofony ranking - Jaki wideodomofon najlepszy?

Ranking wideodomofonów 2024 - TOP 10

EZVIZ HP7

EZVIZ HP7

Nowoczesny wideodomofon Wi-Fi z podglądem, który zapewni Ci rozdzielczość 2K. Zapomnij o zastanawianiu się, kto dzwoni do domu, dzięki niemu wszystko dokładnie zobaczysz. Masz tu do dyspozycji praktyczną funkcję zdalnego otwierania bramy bądź furtki. Szybko wpuścisz zaproszonych gości. Do tego dochodzi dzwonek z możliwością zmiany melodii.

Sprzęt zapewnia inteligentne otwieranie przy użyciu zbliżeniowego czytnika RFID. W komplecie z EZVIZ HP7 otrzymasz 3 przeznaczone do tego breloki. Wiedz, że ten topowy dwużyłowy wideodomofon obsługuje dwa pasma Wi-Fi, a także karty microSD. Za jego sprawą zawsze masz pod kontrolą to, co dzieje się w okolicy posesji.

Nawet gdy nie będzie Cię w domu, o nic nie musisz się martwić. Z urządzeniem masz podgląd na to, kto dzwoni. W razie potrzeby otworzysz bramkę z poziomu aplikacji. Komplet obejmuje 7-calowy monitor, który bez problemu obsłużysz. Nic dziwnego, że EZVIZ HP7 to najlepszy wideodomofon na rynku. Oferuje takie udogodnienia jak np. zmiana głosu.

Ocena produktu: 9.89/10

EURA VDP-99C5B

EURA VDP-99C5B

Sprzęt 4-żyłowy z komunikacją Wi-Fi, obsługą kart microSD i możliwością obsługi za pomocą aplikacji w telefonie. Wraz z nim dostaniesz w komplecie kolorowy monitor LCD w rozmiarze 10 cali. Ten wysokiej jakości wideodomofon do mieszkania i domu zapewni Ci należyty poziom bezpieczeństwa. Zarejestruje, kto był przy Twojej posesji, także pod Twoją nieobecność.

Kaseta zewnętrzna zapewnia pole widzenia do 140 stopni w poziomie i do 60 stopni w pionie. Producent starannie zabezpieczył ją przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Nie musisz się bać niespodziewanej awarii. Co istotne, montaż sprzętu nie sprawi Ci żadnego problemu, gdyż to natynkowy wideodomofon z interkomem.

Jeśli marzy Ci się niezawodny wideodomofon z aplikacją na telefon, będzie to dobry wybór. Obsługuje karty i breloki, ale na posesję dostaniesz się również po wpisaniu kodu na klawiaturze. Obraz na monitorze dopasujesz do własnych potrzeb, to samo dotyczy melodii dzwonka. W razie potrzeby bez problemu rozbudujesz system o kolejny panel zewnętrzny.

Ocena produktu: 9.7/10

Google Nest Doorbell Snow GA01318-US

Google Nest Doorbell Snow GA01318-US

Bezprzewodowy domofon z kamerą wyróżniający się minimalistycznym designem. Ciekawa propozycja dla tych, którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale i estetyce. Sprzęt gwarantuje szeroki kąt widzenia. Zobaczysz zarówno osoby stojące pod drzwiami, jak również leżące paczki. Co więcej, tryb nocny zagwarantuje Ci wyraźny obraz nawet po zapadnięciu zmroku.

Urządzenie oferuje inteligentną usługę Nest Aware. Zapisuje 3 ostatnie godziny. Prześledzisz, co działo się w okolicy Twojego domu. Swego rodzaju wideodomofon z funkcją nagrywania. Gdy Cię nie będzie, goście pod drzwiami usłyszą nagraną przez Ciebie wcześniej wiadomość. Kolejny wyróżnik, prawda? Ponadto to zasilany bateriami wideodomofon z czujnikiem ruchu.

Z pewnością bez zarzutu ochroni Twoją prywatność. Do Twojej dyspozycji pozostaje dwuetapowe uwierzytelnianie, szyfrowane wideo i inne ciekawe zabezpieczenia dostępne za pośrednictwem konta Google. Z uwagi na brak przewodów sprzęt zamontujesz w miejscu, które najbardziej Ci odpowiada. Do wyboru masz kilka wersji kolorystycznych obudowy.

Ocena produktu: 9.6/10

EURA VDP-80C5

EURA VDP-80C5

Dwurodzinny wideodomofon z szerokim kątem widzenia. Zagwarantuje Tobie i bliskim wygodne wchodzenie na własną posesję. Wszystko za sprawą czytnika zbliżeniowego. Obsługuje zarówno breloczki, jak i karty pracujące w określonym standardzie. Sprzęt działa bez zarzutu nie tylko w dzień, ale i po zapadnięciu zmroku, gdyż producent wyposażył go w tryb nocny.

Wąska kaseta zewnętrzna nie sprawi Ci problemu w czasie montażu. Łatwo dopasujesz ją do słupka lub innego wybranego przez siebie miejsca. Wiedz, że EURA VDP-80C5 wykazuje podwyższoną odporność na wilgoć i zmienne temperatury. Kasetę z solidnego, a przy tym lekkiego stopu aluminium. Masz tu zapewniony obraz w jakości Full HD. Zauważysz każdy detal.

7-calowy monitor z łatwością obsłużą wszyscy domownicy. Ten dobrze oceniany wideodomofon współpracuje z kartą microSD. Co za tym idzie, da Ci możliwość zapisywania zdjęć i filmów pokazujących, co dzieje się pod drzwiami lub bramą. Do wyboru masz 12 różnych melodii dzwonka i dostępną funkcję interkomu.

Ocena produktu: 9.54/10

Aqara Smart Video Doorbell G4

Aqara Smart Video Doorbell G4

Godny polecenia sprzęt, który musiał pokazać ranking wideodomofonów. Zapewni Ci kilka ciekawych udogodnień podnoszących poziom bezpieczeństwa Twojej rodziny. To m.in. funkcja rozpoznawania twarzy. Gdy urządzenie dostrzeże kogoś znajomego, natychmiast dostaniesz powiadomienie. Mało tego, każdemu z gości czy członków rodziny przypiszesz scenę powitalną na sprzęcie.

Przydatna opcja, podobnie jak zmiana głosu pozwalająca Ci na zachowanie anonimowości w rozmowie z obcymi. Sprzęt oferuje oczywiście też takie funkcje jak wybór melodii dzwonka. Niemniej zwróć uwagę na coś jeszcze, czyli tryb nie przeszkadzać. Wystarczy, że ustawisz, w jakich godzinach chcesz mieć ciszę, a wtedy urządzenie nie będzie wydawać dźwięków.

To wytrzymały wideodomofon, starannie zabezpieczony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Obsłużysz go wygodnie z poziomu aplikacji. Nawet kiedy nie będzie Cię w domu, zyskasz podgląd na wszystko. Sprzęt przechowuje zdjęcia i nagrania w chmurze (do 7 dni) lub na karcie microSD. Pole widzenia 162 stopnie sprawia, że niczego nie przegapisz.

Ocena produktu: 9.48/10

Hikvision DS-KIS101-P

Hikvision DS-KIS101-P

Dobry wideodomofon do domu jednorodzinnego. Sprawdzi się nawet w przypadku bardziej wymagających osób. Łączy w sobie nowoczesność, elegancki design i łatwy montaż natynkowy lub podtynkowy. Urządzenie wyposażono w dwa przekaźniki. Zyskasz więc możliwość sterowania furtką i bramą jednocześnie (lub innymi dwoma wejściami).

Co ciekawe, nawet nocą zobaczysz obraz w kolorze. Wszystko z uwagi na zastosowanie czułego przetwornika kamery Full HD. Przeznaczony do instalacji w domu monitor z wyświetlaczem 7 cali z pewnością przypadnie Ci do gustu. Obsłużysz za pomocą 6 dotykowych przycisków. To nic skomplikowanego. Ze względu na białą obudowę łatwo dopasujesz sprzęt do wnętrza.

Kaseta montowana na zewnątrz nie będzie podatna na deszcz i zmienną temperaturę. Wiedz, że tylko ona wymaga zasilania wewnętrznego. Hikvision DS-KIS101-P to bardzo praktyczny zestaw, z którym poczujesz się bezpieczniej. Bez zarzutu współpracuje z większością mechanizmów służących do otwierania bramy, a także z dowolnymi elektrozaczepami.

Ocena produktu: 9.3/10

Virone Ceti VDP-60

Virone Ceti VDP-60

Praktyczny wideodomofon z funkcją otwierania bramy i furtki. W komplecie otrzymasz płaski monitor z 7-calowym, kolorowym ekranem LCD i podświetlanymi na niebiesko przyciskami. Masz możliwość samodzielnej regulacji koloru i jasności obrazu, ale też głośności dzwonka. Kamerę zewnętrzną przystosowano do montażu natynkowego. Producent dodał do niej daszek ochronny.

Z uwagi na to, że wyposażono ją w diody IR, ujrzysz wyraźny obraz nawet w nocy. Urządzenie obsługuje karty i breloczki zbliżeniowe, co ułatwi Twojej rodzinie szybkie dostanie się na posesję. Do tego obsługuje karty microSD i oferuje pamięć wewnętrzną na zdjęcia oraz wideo. Nic nie umknie Twojej uwadze, nawet kiedy będziesz z dala od domu.

W razie potrzeby rozbudujesz Virone Ceti VDP-60 o dodatkowe moduły. Może to być np. kolejny panel zewnętrzny z kamerą, ale też monitor. Ten przewodowy wideodomofon do domu zawiera w komplecie aż 5 breloków do wygodnego otwierania bramki (2 dodatkowe posłużą Ci do ich programowania). Coś do lokum z wieloma domownikami.

Ocena produktu: 9.27/10

Xiaomi Smart Doorbell 3

Xiaomi Smart Doorbell 3

Inteligentne urządzenie do domu jednorodzinnego charakteryzujące się zastosowaniem nowoczesnych technologii. To m.in. funkcja śledzenia. Gdy tylko ktoś zbliży się do Twoich drzwi, Xiaomi Smart Doorbell 3 to wykryje i powiadomi Cię za pośrednictwem aplikacji. Masz wszystko pod kontrolą niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz.

Zwróć uwagę, że to wideodomofon bez kabli. Zasila go wbudowany akumulator, który nie wymaga przesadnie częstego ładowania. W mojej opinii dobre rozwiązanie. Sprzęt zapisuje w chmurze nagrania z ostatnich 72 godzin, więc nie potrzebujesz karty pamięci. Wiedz też, że kamera na zewnętrznym panelu gwarantuje pole widzenia wynoszące aż 180 stopni w poziomie.

Na monitorze zobaczysz obraz w jakości 2K. Nie tak często spotykane nawet w dużo droższych modelach. W efekcie łatwo rozpoznasz, kto stoi pod bramą. Jeżeli zechcesz zachować prywatność w rozmowie z nieznajomym, skorzystasz z funkcji zmieniania głosu. Urządzenie oferuje ponadto 4 poziomy głośności dzwonka oraz specjalny tryb nie przeszkadzać do jego wyciszenia.

Ocena produktu: 9.12/10

EURA Helios VDP-19A3

EURA Helios VDP-19A3

Ranking wideodomofonów wręcz musiał pokazać Ci ten sprzęt. Obsługuje dwa wejścia, czyli bramkę i furtkę, więc masz zagwarantowane wygodne otwieranie. Komplet obejmuje kamerę zewnętrzną i monitor do montażu w domu z ekranem w rozmiarze 4,3 cala. Nie zajmie dużo miejsca na ścianie. Zapewnia kolorowy obraz i łatwą obsługę za pomocą przycisków.

Urządzenie oferuje standardowe funkcjonalności. To chociażby podgląd otoczenia, dwustronna komunikacja oraz sterowanie ryglem. Ponadto masz możliwość samodzielnej regulacji parametrów monitora i zmiany melodii dzwonka (aż 16 różnych propozycji). Jakby tego było mało, kaseta zewnętrzna działa dobrze w nocy za sprawą wbudowanych diod na podczerwień.

Wykonano ją z aluminium, co zapewnia jej trwałość. Kaseta nie ulegnie awarii w wyniku zmiennej pogody. Dodatkowo producent zastosował w EURA Helios VDP-19A3 specjalną obudowę na kamerę. W efekcie wandale nie zdołają jej zniszczyć. To godny polecenia wideodomofon cyfrowy gwarantujący bardzo prosty montaż. Poradzisz sobie z tym bez wsparcia fachowca.

Ocena produktu: 9.09/10

SETTI+ SVD601

SETTI+ SVD601

Tani wideodomofon bez zasilacza, który obsługuje Wi-Fi. W zestawie nie znajdziesz monitora, ale to nie znaczy, że nie zobaczysz, kto dzwoni do drzwi. Wszystko wyświetli się na ekranie Twojego smartfona. Pamiętaj tylko, aby zainstalować wskazaną przez producenta aplikację. SETTI+ SVD601 to dobry wybór dla każdego, kto ceni sobie nowinki technologiczne.

Niech Cię nie zwiedzie elegancka obudowa sprzętu. Wykazuje też odporność na wilgoć i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Wbudowany detektor ruchu sprawia, że urządzenie uruchami się, kiedy tylko ktoś zbliży się na odległość 6 metrów. Wszystko zostanie nagrane w jakości HD. Jak widzisz, nic się przez Tobą nie ukryje.

To wideodomofon do 500 zł z funkcją widzenia w ciemności do 5 m. Zasilają go dwie baterie AA. W komplecie dostaniesz wszystkie akcesoria niezbędne do zamontowania urządzenia w wybranym przez siebie miejscu. Będzie to sprawdzony wybór do domu jednorodzinnego. Z tym sprzętem nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Ocena produktu: 8.96/10

Jaki wideodomofon wybrać?

Musisz przyznać, że korzystanie z wideodomofonu to duża wygoda. Niemniej tylko dobrze dobrany sprzęt zagwarantuje Ci komfort i należyte bezpieczeństwo. Bez wiedzy o tym, jakie parametry i inne kwestie sprawdzić, nie uda Ci się go znaleźć.

Dlatego spieszę z pomocą. W tej części zawarłem wszystkie informacje, które będą dla Ciebie przydatne. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na lekturę, a rozwiejesz swoje wątpliwości.

Rodzaje wideodomofonów

Pamiętaj, że na rynku dostaniesz 3 rodzaje urządzeń:

 • 2-żyłowe – do przesyłania obrazu i dźwięku wykorzystują 2 przewody (stąd ich nazwa). Są nowoczesne i dobre do zastosowania w sytuacji, gdy niezbędna okazuje się modernizacja instalacji z domofonem.
 • 4-żyłowe – wykorzystują 4 przewody do przesyłania obrazu i dźwięku. Przez to dla niektórych sprawiają więcej problemów przy montażu.
 • IP – działają w protokole IP i można je podłączyć do domowej sieci Wi-Fi. To innowacyjne sprzęty. Wideodomofony IP cieszą się zatem coraz większą popularnością w naszym kraju.

Zastanów się, jaka opcja najbardziej Ci odpowiada. Musisz też wziąć pod uwagę charakterystykę miejsca, gdzie będzie podłączony wideodomofon, dostępność i liczbę przewodów oraz podobne kwestie.

Kaseta zewnętrzna

Jak się domyślasz, to ta część, którą montujesz przy bramie bądź drzwiach. Bardzo ważne, aby była odporna na wysokie i niskie temperatury, a także na wilgoć. Wtedy nie ulegnie zniszczeniu.

Producenci dobrze zdają sobie z tego sprawę i wykorzystują solidne materiały, przede wszystkim aluminium.

Najlepszy wideodomofon zdaniem wielu osób zapewnia nie tylko trwałość, ale i użyteczność. Na to wpływa m.in. kąt widzenia. Upewnij się, że kamera uwidoczni wszystko, na czym Ci zależy. Standardowo kąt widzenia w poziomie mieści się w zakresie 120 – 160 stopni, chociaż czasami to nawet 180 stopni.

Niektóre marki podają również wartość w pionie. Masz więc informację, czy zaobserwujesz np. leżące pod drzwiami paczki bądź kręcące się w pobliżu zwierzęta.

Sprawdź ponadto sposób montażu kasety.

Może być:

 • Natynkowy – sprawdza się zwłaszcza w przypadku słupka ogrodzeniowego. Nie musisz kuć otworu specjalnie po to, aby umieścić w nim sprzęt, co zapewnia wygodę.
 • Podtynkowy – trudniejszy do wykonania ze względu na konieczność wybicia otworu. W tym wypadku kaseta leży na równo z całą powierzchnią, nie ma wystających elementów. Skutkuje dużą estetyką, bo wtopisz cyfrowy domofon w otoczenie.

Nie zapomnij również o kwestii zasilania. Niektóre sprzęty wymagają podłączenia do sieci, inne są na baterie. Te bardziej nowoczesne oferują wbudowany akumulator, który musisz tylko co pewien czas podłączyć do ładowania.

Monitor

Tę część zestawu umieszczasz w domu: w przedpokoju lub innym pomieszczeniu, które Ci pasuje. Nie wszystkie urządzenia zawierają monitor, ale zdecydowana większość. Zweryfikuj jego wielkość. Powinien być na tyle duży, aby zapewniał łatwą identyfikację dzwoniących osób.

Na tym oczywiście nie koniec. Wskazane, aby monitor zapewniał regulację parametrów, takich jak głośność dzwonka, jasność obrazu czy nasycenie kolorów.

Poza tym musi gwarantować łatwą obsługę. Zazwyczaj odbywa się to z wykorzystaniem przycisków, niekiedy dotykowych sensorów.

Funkcjonalność

Zacznijmy od podstawowych funkcji, jakie powinien zapewniać dobry wideodomofon. Bardzo ważną rolę odgrywa np. tryb nocny. Za sprawą diod nawet po zapadnięciu zmroku zobaczysz, kto dzwoni, i zdecydujesz, czy można wpuścić gościa do środka.

Większość urządzeń dostępnych w sklepach zapewnia też obsługę kart i breloków RFID. Wystarczy przyłożyć je do kasety zewnętrznej, aby wejść.

To wygodne dla domowników, ponieważ nie muszą za każdym razem wpisywać kodu lub używać klucza. Co ciekawe, niektóre sprzęty oferują czytnik linii papilarnych, a tym samym otwieranie odbywa się po rozpoznaniu odcisku palca.

Inne funkcje, jakie mogą Ci się przydać, to:

 • Zapis zdjęć i filmów – dzięki temu masz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pobliżu domu. Po wykryciu ruchu sprzęt się uruchamia i robi zdjęcia lub nagrywa filmy. Najczęściej trafiają do chmury lub karty pamięci, jeśli urządzenie ją obsługuje.
 • Sterowanie bramą i/lub furtką – otworzysz bramę bądź furtkę z poziomu monitora. Niektóre dobre wideodomofony dają możliwość obsługi obu, inne tylko jednej opcji.
 • Obsługa za pomocą aplikacji – tego typu urządzenia korzystają z Wi-Fi i Bluetooth. Kiedy zainstalujesz przeznaczoną w tym celu aplikację, Twój telefon stanie się małym centrum dowodzenia. Wszystko będziesz mieć pod kontrolą nawet w chwili, gdy znajdziesz się poza domem.
 • Rozpoznawanie twarzy – gdy sprzęt wykryje pod drzwiami kogoś znajomego, natychmiast Cię o tym powiadomi. To gwarantuje gotowość na przyjęcie gości.
 • Zmiana głosu – ciekawa funkcja, za sprawą której zachowasz anonimowość. Gdy zadzwoni ktoś obcy, zmienisz głos i swobodnie z nim porozmawiasz.
 • Tryb nie przeszkadzać – gdy go włączysz, automatycznie wyciszysz dźwięk dzwonka. Nie ryzykujesz, że niespodziewany gość lub kurier obudzi śpiące dziecko czy przeszkodzi Ci w pracy.

Design

Zwykle kwestia drugorzędna, choć dla niektórych ma istotne znaczenie. Mój ranking wideodomofonów udowadnia, że sprzęty znacząco różnią się pod tym kątem.

Najbardziej standardowe rozwiązanie to obudowa biała, czarna lub srebrna. Niemniej niektóre marki zapewniają też nieco inne wersje kolorystyczne, np. jasny bądź ciemny szary.

Jeżeli chcesz, żeby wszystko ładnie wyglądało, dopasuj wideodomofon do ogrodzenia lub stylu budynku. Prosta, ale najlepsza rada. To raczej nie będzie problemem, biorąc pod uwagę różnorodność tego typu urządzeń. Szybko znajdziesz coś nowoczesnego albo bardziej klasycznego.

Wideodomofon - Ceny

Od 300 zł do nawet 1500 zł. Właśnie tyle wydasz na zakup wideodomofonu. Od czego zależy cena?

Przeważnie od marki, ale też solidności i zastosowanych w urządzeniu rozwiązań. Im bardziej nowoczesne, tym droższe się okaże. Wahasz się, jaki wideodomofon kupić? Dowiedz się, czym charakteryzują się sprzęty z poszczególnych półek cenowych.

Za najtańsze urządzenia zapłacisz mniej więcej 300 – 500 zł. To proste modele, ale to nie oznacza, że nie są praktyczne. Już w tym budżecie trafisz na wideodomofony obsługujące Wi-Fi czy funkcję otwierania bramy.

Poza tym nierzadko nie wymagają zasilania z sieci ze względu na wbudowany akumulator. Niemniej ich design często pozostawia sporo do życzenia. Nierzadko okazuje się też, że są wykonane z mniej trwałych materiałów (choć to nie reguła).

Nie spodziewaj się raczej obsługi kart pamięci, a niekiedy nawet monitora w zestawie.

Gdy przeznaczysz na zakup 500 – 1000 zł, dostaniesz bardziej zaawansowany wideodomofon. Znajdziesz w nim np. funkcję rozpoznawania twarzy, zmiany głosu czy podobne nowinki i bajery.

Ponadto w takim budżecie oczekuj trwalszej konstrukcji i takich udogodnień jak zapis foto i wideo na karcie pamięci.

Pewnie zastanawiasz się, czy w takim razie warto zainwestować w jeszcze droższy sprzęt, czyli za ponad 1000 zł. Zrobiłem porównanie wideodomofonów, które pokazuje, że to dobry wybór dla tych bardzo wymagających.

Takie urządzenia wyróżniają się ponadprzeciętną wytrzymałością i ciekawą stylistyką. Poza zmianą głosu czy sterowaniem bramą oferują stały podgląd na to, co dzieje się w pobliżu Twojego domu. Kupując wideodomofon z najwyższej półki cenowej, otrzymasz większy monitor zapewniający bardzo wysoką rozdzielczość.

Do tego dochodzi bezproblemowa obsługa Wi-Fi (nierzadko dwóch pasm do wyboru) oraz szeroki kąt widzenia w pionie i poziomie.

Pamiętaj, że nie musisz wydawać bardzo dużo na sprzęt, jeśli nie masz wobec niego olbrzymich oczekiwań. Najlepiej przeanalizuj jeszcze raz ranking wideodomofonów, aby zobaczyć, co dokładnie zapewniają urządzenia z poszczególnych grup cenowych.

Jakiej firmy wideodomofon wybrać?

Wideodomofon nie jest czymś, co będziesz regularnie zmieniać, np. co rok. Z pewnością chcesz znaleźć taki sprzęt, który posłuży Ci długie lata. Moja w tym rola, żeby to ułatwić.

Poza przeglądem cen przygotowałem również zestawienie najbardziej popularnych producentów.

Wideodomofony EZVIZ

Bez żadnych wątpliwości EZVIZ zasługuje na miano lidera. To według większości u niego znajdziesz najlepszy domofon.

Marka specjalizuje się w produkcji inteligentnych urządzeń gwarantujących najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Powstała w 2013 roku i szybko została doceniona w wielu państwach na świecie.

Poza domofonami oferuje różnego rodzaju kamery bezpieczeństwa (wewnętrzne i zewnętrzne), domowe czujniki, przenośne stacje zasilające, roboty sprzątające i oczyszczacze powietrza.

To sprzęty eleganckie i nowoczesne, a do tego łatwe w obsłudze. Nic dziwnego, że moje zestawienie uwzględnia propozycje od tej firmy.

Wideodomofony EURA

Ten producent skupia się na domowej automatyce i systemach bezpieczeństwa. W jego asortymencie dostaniesz nie tylko urządzenia do domów jednorodzinnych, ale i budynków wielorodzinnych.

Marka pojawiła się na rynku w 2005 roku. Stawia na funkcjonalność i jakość. Wszystkie produkty spełniają europejskie normy i gwarantują bezpieczne użytkowanie.

Ważne jest również to, że EURA zapewnia wideodomofony na każdą kieszeń. Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujesz, coś dla siebie znajdziesz.

Wideodomofony Google

Możliwe, że Cię to zaskoczy, ale tak, Google produkuje tego typu sprzęty. I to bardzo ciekawe, nowoczesne propozycje.

Jeśli potrzebujesz czegoś eleganckiego, a przy tym innowacyjnego, sprawdź ofertę tej firmy. Spodziewaj się wytrzymałości, intuicyjnej obsługi oraz przydatnych nowinek.

Mowa tu choćby o współpracy z Asystentem Google. Dochodzi też bardzo szeroki kąt widzenia i odróżnianie, kto lub co znajduje się pod drzwiami (urządzenia rozpoznają, czy jest to człowiek, czy zwierzę lub nawet paczka).

Wideodomofony Aqara

Marka, która powstała w 2016 roku. Jej nazwa pochodzi z połączenia łacińskich słów inteligentny i dom. Już się domyślasz, na czym skupia się w swojej działalności.

Aqara proponuje urządzenia nie tylko inteligentne, ale też estetyczne, wygodne w użytkowaniu oraz przystępne cenowo. Wideodomofony to jedna z tych części asortymentu, na które wręcz musisz zwrócić uwagę.

Doceniam je za bezproblemowy montaż, dostęp do wielu ciekawych funkcji, ale też szerokie pole widzenia. To producent szczycący się globalnym zasięgiem. Jego sprzęty są znane w Europie, jak i na innych kontynentach.

Wideodomofony Hikvision

To jeden z największych dostawców systemów CCTV, czyli monitoringu wizyjnego. Jego urządzenia znajdują zastosowanie m.in. w wielu gałęziach przemysłu. Niemniej cieszą się dużym zainteresowaniem także wśród osób szukających nowoczesnych rozwiązań do swoich domów.

Sprzęty chwalone są za szczegółowy, bardzo dobrej jakości obraz. Ich pozostałe zalety to solidność, nieskomplikowana obsługa oraz funkcjonalność.

Test wideodomofonów potwierdza, że urządzenia działają niezawodnie. Co istotne, nie kosztują przesadnie dużo.

Wideodomofony Virone

Zależy Ci na tym, żeby wspierać krajowych producentów? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na markę Virone. Specjalizuje się w produkcji elektroniki, ale też oświetlenia.

Wideodomofony i pozostałe sprzęty z oferty charakteryzuje prosty montaż oraz nieskomplikowana obsługa. Wszystko to łączy się z prostą, choć wytrzymałą konstrukcją.

To dobry wybór przy ograniczonym budżecie. Jeżeli nie chcesz przepłacać, ale mimo to chcesz znaleźć urządzenie, które długo Ci posłuży, Virone Cię nie zawiedzie.

Wideodomofony Xiaomi

Na pewno kojarzysz Xiaomi, głównie za sprawą smartfonów, smartbandów, robotów do odkurzania i podobnych gadżetów. Wiedz, że w ofercie ma też wideodomofony.

To często modele z zasilaniem akumulatorowym, a więc nie będziesz męczyć się z kablami. Oczywiście zapewniają łatwe sparowanie z telefonem i wygodną obsługę zdalnie. Masz też do dyspozycji takie funkcje jak zmiana głosu czy tryb wyciszający.

Wideodomofony SETTI+

SETTI+, czyli producent urządzeń tworzących domową smart sieć. To oświetlenie, czujniki, kamery, wideodomofony, ale i nawilżacze czy oczyszczacze powietrza, roboty sprzątające oraz wiele innych.

Celem wymienionych sprzętów jest ułatwienie codziennego funkcjonowania. Dlatego gwarantują bezproblemową obsługę. Spodziewaj się również łatwego połączenia z aplikacją. Spodoba Ci się ponadto minimalistyczny design.

Wszystkie zebrane tu informacje ułatwią Ci podjęcie decyzji, jaki wideodomofon wybrać. Pamiętaj, że sprzęt powinien być przede wszystkim dostosowany do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki wideodomofon warto wybrać. Nie musisz o to pytać na forum lub grupach. Pokazałem Ci niezłą ekipę nowoczesnych domofonów z podglądem. Zyskasz duży komfort, dokładnie słysząc i widząc, kto stoi pod Twoim domem i w jakiej sprawie przybywa.

Pamiętaj, że moje zestawienia są w pełni niezależne, a także mocno subiektywne. Opieram je na dogłębnej analizie oraz często własnych doświadczeniach. Tak też jest w tym wypadku.

Dodatkowe pytanie lub własna opinia o jakimś wideodomofonie? Jeżeli tak, zapraszam do sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments