W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Czujnik czadu i gazu Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Jaki czujnik czadu i gazu szybko zareaguje na niebezpieczeństwo? Z pewnością każdy z mojego niezależnego rankingu. Nie brakuje w nim czujników 3w1, które wykrywają także jakikolwiek dym. Z takim sprzętem znacząco zwiększysz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny.

Czujnik czadu i gazu ranking - Jaki wybrać?

Ranking czujników czadu i gazu 2024 - TOP 12

Eura CGD-50A2

Eura CGD-50A2

Eura CGD-50A2, czyli topowy czujnik czadu i gazu w jednym. Aby zacząć z niego korzystać, musisz jedynie podłączyć go do gniazdka. Wyróżnia się niewielkimi wymiarami. Nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia i nie będzie zwracać na siebie dużej uwagi. Sprzęt wyposażono w dwa czujniki: półprzewodnikowy i elektrochemiczny.

Za wysoki wskaźnik wykrywalności odpowiada elektroniczny układ sterujący. Ten niezawodny czujnik czadu i gazu z certyfikatem informuje o niebezpieczeństwie za pomocą dwóch alarmów. Usłyszysz nie tylko charakterystyczny dźwięk, zobaczysz również sygnały optyczne. Nie musisz obawiać się przesadnie wysokich rachunków za energię elektryczną. To urządzenie pobiera mało prądu.

Przetestowano je w specjalnej komorze w polskim laboratorium. Wszystko po to, aby udowodnić, że to najlepszy czujnik czadu i gazu ze wszystkich, jakie znajdziesz na rynku. Obudowa w białym kolorze sprawia, że nie będziesz mieć problemu z dopasowaniem urządzenia do wystroju wnętrza. Jego montaż też nie okaże się kłopotliwy.

Ocena produktu: 9.96/10

Dahua DHI-HY-GB40A

Dahua DHI-HY-GB40A

Detektor gazu LPG do stałego monitorowania jego stężenia. Zapewnia bezbłędne działanie i brak fałszywych alarmów. Odpowiadają za to zaawansowana elektronika, czujnik katalityczny, a także kontroler MCU. Gdy sprzęt wykryje coś niepokojącego, zobaczysz sygnały świetlne i usłyszysz głośny alarm. Na pewno tego nie zignorujesz. Jego pracę skontrolujesz za sprawą 3 diod LED.

Urządzenie daje możliwość podłączenia wentylatora wyciągowego. W razie potrzeby dodatkowo zamkniesz dopływ gazu, aby zminimalizować niebezpieczeństwo. Nie obawiaj się, że montaż sprzętu źle wpłynie na wystrój wnętrza. To niewielki, a jednocześnie dobrej jakości czujnik gazu z alarmem, wykonany z dbałością o estetykę.

Stanowi dobry wybór, jeżeli szukasz czegoś ładnie wyglądającego i sprawdzonego. Wiedz, że to detektor zasilany sieciowo. Wyróżnia się kwadratową obudową z zaokrąglonymi rogami. Nadaje się zarówno do domu, jak i innych miejsc, gdzie znajduje zastosowanie gaz LPG. To polecane urządzenie nawet do przyczep kempingowych.

Ocena produktu: 9.75/10

ELRO FG400011P

ELRO FG400011P

Sprawdzony czujnik gazu ziemnego. Wykorzystasz go z powodzeniem w takich miejscach jak kotłownia bądź kuchnia gazowa. O niebezpieczeństwie sprzęt poinformuje Cię za pomocą sygnalizacji optycznej i dźwiękowej (jej głośność to 85 dB). Aby działał prawidłowo, musisz podłączyć go do prądu. W dowolnym momencie skontrolujesz pracę urządzenia.

Wystarczy, że wciśniesz przycisk Test/Reset. Kiedy dojdzie do awarii, zobaczysz świecącą na żółto diodę, więc szybko zareagujesz. Ranking czujników czadu i gazu musiał zaprezentować urządzenie także z innego powodu. Chodzi o certyfikat zgodności wydany przez niezależną jednostkę badawczą. Potwierdza to, że detektor spełnia wszystkie wymagania i przepisy.

Z tego względu ELRO FG400011P sprawdzi się nie tylko w domu. To właściwy sprzęt również do lokalu usługowego bądź użytkowego. Świadczy to o profesjonalizmie. Urządzenie zapewnia łatwy montaż, więc na pewno sobie z tym poradzisz. Docenisz je ponadto za minimalistyczny, a jednocześnie estetyczny design.

Ocena produktu: 9.63/10

SafeMi SHG-01

SafeMi SHG-01

Zaawansowany sprzęt do wykrywania zwiększonego stężenia gazu ziemnego. Działa szybko i precyzyjnie, ponieważ wyposażono go w nowoczesny system detekcji. Co istotne, to czujnik gazu z atestem potwierdzającym zgodność z normami (wydanym przez niezależną jednostkę badawczą). Gdy wykryje zagrożenie, ostrzeże Cię poprzez sygnały optyczne i dźwiękowe.

SafeMi SHG-01 to urządzenie zasilane sieciowo. Jego okres żywotności wynosi 5 lat. Przez cały czas będziesz mieć kontrolę nad pracą detektora. Gdy tylko pojawi się jakakolwiek usterka, zauważysz migające na żółto światełko na obudowie. W komplecie znajdziesz kołki montażowe, dlatego zamocowanie sprzętu nie sprawi Ci dużego problemu.

Ten niewielki czujnik gazu do montażu na ścianie wykorzystuje czuły sensor katalityczny. Jego obudowa powstała z solidnego tworzywa ABS w białym kolorze. Wykazuje odporność na uszkodzenia. Z tego względu urządzenie dobrze prezentuje się przez długi czas. Pracuje w trybie ciągłym, nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo.

Ocena produktu: 9.52/10

KIDDE K5DCO

KIDDE K5DCO

Czujnik czadu z wyświetlaczem, za pomocą którego kontrolujesz stężenie tlenku węgla w domu. Swoją pracę opiera na technologii elektrochemicznej. Odpowiada za niezawodne działanie bez względu na sytuację. Sprzęt spełnia stosowne normy, a do tego producent objął go aż 7-letnią gwarancją. Nie musisz podłączać sprzętu do prądu.

To domowy czujnik czadu na baterie. Dlatego też działa niezawodnie przez cały czas, nawet jeśli dojdzie do chwilowej przerwy w dostawie energii elektrycznej. Urządzenie informuje o niebezpieczeństwie za pośrednictwem sygnału dźwiękowego. Jego głośność sięga 85 dB, więc z pewnością go nie zignorujesz. Zauważysz również migającą na czerwono diodę.

Baterię zasilającą urządzenie dostajesz w komplecie, nie musisz jej kupować. Od razu po rozpakowaniu czujnik jest gotowy do montażu i włączenia. Bez problemu zamocujesz go na ścianie lub wybranej płaskiej powierzchni, zależnie od sytuacji. Również obsługa detektora nie sprawi Ci komplikacji, gdyż na obudowie znajdziesz jeden przycisk.

Ocena produktu: 9.48/10

Ferguson FS2RG

Ferguson FS2RG

Czujnik gazu na prąd, który wykorzystasz na dwa sposoby. Pierwsze to używanie samodzielnie. W razie potrzeby z łatwością połączysz detektor z inteligentnym systemem Ferguson SmartHome. Wiedz, że w tym przypadku nie musisz starannie planować montażu i sposobu ułożenia kabli. To mały sprzęt pozbawiony przewodu, ma wbudowaną wtyczkę.

Cechą wyróżniającą urządzenie jest również ciekawy design. Wygląda bardzo nowocześnie i elegancko, więc Twoje wnętrze nie straci uroku. O niebezpieczeństwie detektor poinformuje Cię zarówno za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego, jak i optycznego. Rozsądne połączenie, prawda? Co istotne, nie pobiera za dużo prądu i nie wpłynie na wysokość rachunków.

Ten dobrze oceniany czujnik gazu zapewnia dodatkową funkcję. Mowa tu o poszerzeniu zasięgu sieci ZigBee. Działa wówczas jako repeater. Przesyła do Smart Huba sygnały z innych sensorów. W ten sposób wszystko zostanie prawidłowo zinterpretowane. Ty z kolei masz pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim domu.

Ocena produktu: 9.37/10

SETTI+ SS526

SETTI+ SS526

Nowoczesny czujnik czadu z aplikacją i Wi-Fi. Cechuje go szybkie działanie, podwyższone stężenie tlenku węgla wykrywa w 12 sekund. Gdy tylko pojawi się zagrożenie, zareaguje poprzez donośny sygnał dźwiękowy oraz optyczny. Montaż urządzenia to nic trudnego. Szybko zamocujesz go we właściwym miejscu, w komplecie masz wszystkie potrzebne do tego akcesoria.

Co ważne, nie będziesz narzekać na widoczny przewód. To bateryjny czujnik czadu do domu (ogniwo otrzymujesz od razu w zestawie). Ładnie wygląda na ścianie z uwagi na owalną obudowę w białym kolorze. Minimalistyczny design sprawia, że bez trudu dopasujesz sprzęt do wystroju wnętrza. Nie będzie zwracać na siebie przesadnie dużej uwagi.

Bez wątpienia szybko docenisz obsługę za pomocą aplikacji. Masz możliwość ciągłego kontrolowania sytuacji w domu, nawet gdy jesteś w pracy bądź w podróży (to czujnik czasu z powiadomieniem na telefon). Detektor sprawdzi się jako dodatkowy element systemu tworzącego inteligentny dom. Nie zawiedzie Cię, ponieważ spełnia wszystkie wymagane normy.

Ocena produktu: 9.21/10

GARVAN MTG-3000H

GARVAN MTG-3000H

Ciekawa propozycja, dlatego musiał ją zawrzeć mój ranking czujników czadu i gazu. GARVAN MTG-3000H to sprzęt z katalitycznym sensorem zapewniającym precyzyjne i szybkie działanie. Wyposażono go w funkcję autodiagnostyki, dlatego nie umknie Ci żadna usterka. Urządzenie wykrywa gaz ziemny, propan, butan oraz ich mieszanki.

To sprawdzony wybór do kotłowni, ale i kuchni czy każdego innego pomieszczenia, w którym używasz butli gazowej. Wiele osób poleca detektor również do przyczepy kempingowej i łodzi, co ma duży sens. Oferuje sygnalizację optyczną i akustyczną. Alarm dźwiękowy będzie na tyle głośny, że usłyszysz go nawet w czasie snu.

Urządzenie zamontujesz w kilka minut. Wystarczy, że zamocujesz je na ścianie i podłączysz do prądu. Producent pamiętał o tym, aby przewód był długi (1,8 m). GARVAN MTG-3000H to mały, ale godny polecenia czujnik gazu z estetyczną obudową. Gdy dojdzie do niespodziewanej awarii, zauważysz żółtą diodę LED i szybko zareagujesz.

Ocena produktu: 9.13/10

JIKAIDA JKD-512COM

JIKAIDA JKD-512COM

Czujnik czadu 2w1, bo to także wykrywacz dymu. O zagrożeniu ostrzeże Cię w podwójny sposób, a więc za pośrednictwem sygnałów optycznych i głośnego dźwięku. Jego obsługa to nic skomplikowanego. Na obudowie JIKAIDA JKD-512COM znajdziesz tylko jeden przycisk: Test. Gdy go wciśniesz, sprawdzisz aktualny poziom stężenia dymu lub tlenku węgla.

Tego urządzenia nie musisz podłączać do prądu. Znika więc problem z ładnym ułożeniem lub zamaskowaniem przewodu. To bezprzewodowy czujnik czadu i dymu na baterie. Aby prawidłowo działał, musisz włożyć do obudowy 3 ogniwa i pamiętać o ich wymianie (średnio co ok. 6 miesięcy). Sprzęt poinformuje Cię, kiedy baterie będą bliskie rozładowania.

Korzystanie z detektora ułatwi Ci umieszczony w środkowej części obudowy wyświetlacz. To okrągły model, bardzo dobrze prezentuje się na ścianie. Żywotność wbudowanego sensora wynosi 7 lat, a więc na długo masz zapewniony należyty poziom bezpieczeństwa. To wysokiej jakości czujnik czadu przystosowany do montażu na ścianie, jak i suficie.

Ocena produktu: 9.01/10

Eura GD-00A2

Eura GD-00A2

Wewnętrzny czujnik gazu często polecany do użytku w domu. Zapewni Ci bardzo łatwą obsługę i skuteczne działanie. Aby prawidłowo pracował, musisz podłączyć go do prądu. Bez większego problemu zamocujesz go w wybranym miejscu na ścianie i podepniesz do gniazdka. To niewielki sprzęt z białą, kwadratową obudową z zaokrąglonymi rogami.

Producent zadbał o współczynnik ochrony IP20. Urządzenie wykazuje więc odporność na zabrudzenia oraz kurz. Jego istotny atut to spory zasięg pracy. Gwarantuje detekcję na przestrzeni 20 – 25 metrów kwadratowych. O niebezpieczeństwie sprzęt ostrzeże Cię zarówno poprzez sygnały optyczne, jak i dźwiękowe. Niczego nie przegapisz.

Detektor oferuje czuły elektroniczny układ kontrolny oraz półprzewodnikowy czujnik. Cechuje go wysoka wykrywalność zagrożeń. Gdy z określonych względów dojdzie do nieprawidłowego działania, zauważysz na obudowie świecącą na żółto diodę. To dokładny czujnik gazu do kuchni i innych pomieszczeń z instalacją gazową. Kolejny pewniak z zestawienia.

Ocena produktu: 8.97/10

ORNO OR-DC-614

ORNO OR-DC-614

Detektor gazu ziemnego, czyli metanu, CNG oraz LNG. Poprzez powiadomienia dźwiękowe i optyczne poinformuje Cię o zagrożeniu. Na pewno nie przeoczysz sygnałów ostrzegawczych, więc poczujesz się bezpiecznie. Stabilną i niezawodną pracę gwarantuje czuły sensor półprzewodnikowy. Jego żywotność wynosi 5 lat, dlatego przez długi czas nie będziesz myśleć o zakupie nowego sprzętu.

Jeśli nie wiesz, jaki czujnik czadu i gazu oferuje dodatkowe wyjście przekaźnikowe, masz już odpowiedź. Za jego sprawą detektor ma możliwość przekazywania impulsu do innego urządzenia w chwili zagrożenia, przykładowo do wentylatora. To sprzęt zasilany sieciowo. Producent wyposażył go w długi przewód.

Na obudowie zauważysz dwa przyciski. Jeden podpisany jako Test posłuży Ci do kontrolowania sposobu działania urządzenia. Drugi, W-UP, to podgrzewanie sensora. Kiedy okaże się, że z jakiegoś powodu sygnalizator działa nieprawidłowo, dostrzeżesz żółtą diodę. Daje Ci to możliwość szybkiej reakcji i usunięcia ewentualnej usterki.

Ocena produktu: 8.69/10

EL HOME CD-50B8

EL HOME CD-50B8

Malutki, ale efektywny wykrywacz czadu do łazienki i innych pomieszczeń. Zastosowano w nim elektroniczny układ sterujący i zaawansowany sensor elektrochemiczny. Masz pewność, że detektor zadziała bez zarzutu w chwili zagrożenia. Gdy wzrośnie stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu, usłyszysz donośny alarm akustyczny i zobaczysz migającą diodę na obudowie.

Urządzenie zasilają baterie, nie musisz podłączać go do prądu. To ułatwi Ci znalezienie właściwego miejsca do montażu. Jeśli będziesz pamiętać o regularnej wymianie ogniw, o nic nie musisz się martwić. Ten dokładny czujnik czadu do mieszkania lub domu oferuje przycisk Test. Dzięki niemu w każdej chwili sprawdzisz poprawność działania.

Detektor przebadano laboratoryjnie w Polsce. Jego zasięg wykrywania zagrożenia to 20 – 25 metrów kwadratowych, nadaje się do sporych pomieszczeń. Jakby tego było mało, specjalny wskaźnik poinformuje Cię o konieczności założenia nowych baterii. Wszystko dobrze przemyślano, aby zachować ciągłość pracy urządzenia.

Ocena produktu: 8.53/10

Jaki czujnik czadu i gazu wybrać?

Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem takiego urządzenia, koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.

To zbiór porad o tym, czym charakteryzuje się dobry czujnik czadu i gazu. Ułatwię Ci znalezienie właściwego sprzętu wśród wielu różnych modeli dostępnych na rynku.

Sposób działania

Jeśli cenisz sobie praktyczność i chcesz mieć tylko jeden sprzęt, poszukaj takiego dwa w jednym. Mowa tu o detektorze, który wykrywa zarówno tlenek węgla, jak i gaz.

Znam kilku producentów mających coś takiego w swoim asortymencie. To bardzo użyteczne urządzenia, które ochronią Ciebie i Twoich bliskich w podwójny sposób.

Oczywiście nic nie stoi Ci na przeszkodzie, żeby kupić dwa osobne czujniki. Jeden będzie służył do kontrolowania poziomu stężenia tlenku węgla, a drugi gazu.

W drugim przypadku zwracaj uwagę, co dokładnie wykrywa sprzęt. Niektóre są nastawione głównie na CNG lub LNG, a inne także na metan czy podobne gazy wybuchowe. Co więcej, w sklepach trafisz na detektory, które są dodatkowo wrażliwe na dym.

Sposób zasilania

Masz do wyboru dwie opcje, czyli zasilanie sieciowe oraz bateryjne. Obie mają swoje zalety i wady.

Jak pokazuje mój ranking czujników czadu i gazu, urządzeń wymagających podłączenia do prądu znajdziesz nieco więcej. Tym samym masz zapewniony większy wybór.

Niemniej musisz mieć na uwadze, że sprzęt będzie prawidłowo działał tylko przy dostępie do energii elektrycznej. Jeśli nastąpi niespodziewana awaria lub przerwa w dostawie, wyłączy się. Musisz też starannie przemyśleć miejsce montażu, aby kabel dosięgał do gniazdka.

Przy zakupie czujnika na baterie zapominasz o takich problemach. Wkładasz ogniwo i tyle, detektor staje się gotowy do użytku. To, na ile wystarczy bateria, zależy od urządzenia.

W niektórych nie musisz jej wymieniać, bo jej żywotność to nawet kilka lat. Są też modele na zwykłe ogniwa AA lub AAA, wówczas musisz pamiętać o ich regularnej wymianie. Dla ułatwienia znajdź czujnik z alarmem niskiego poziomu baterii.

Czas działania

Musisz wiedzieć, że każdy detektor ma określony czas pracy. Czasami żywotność to tylko 2 – 3 lata, ale niekiedy nawet 5, 7 bądź 10 lat.

Im dłużej będzie działać czujnik czadu i gazu, tym oczywiście lepiej.

Sposób sygnalizowania zagrożenia

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie przegapisz niebezpiecznej sytuacji, postaw na detektor z sygnałem optycznym i dźwiękowym.

W chwili, gdy wzrośnie stężenie czadu bądź gazu, zobaczysz na obudowie migające światełko. Dodatkowo usłyszysz charakterystyczny alarm. Nie bój się, że go przegapisz. Producenci dbają o to, żeby sygnał był donośny, jego głośność zazwyczaj przekracza 70 – 80 dB.

Montaż

Zawsze zwracaj uwagę na to, jak należy zamontować czujnik czadu i gazu, żeby prawidłowo działał.

Najczęściej taki sprzęt trafia na ścianę. Pamiętaj o zalecanej wysokości montażu, a informacje na ten temat na pewno znajdziesz w instrukcji.

Niektóre detektory są przystosowane również do ustawienia na półce. Wówczas to Ty wybierasz, który wariant okaże się lepszy.

Certyfikaty

Skuteczność działania urządzenia potwierdzają przyznane mu certyfikaty. Nawet gdy postanowisz kupić polecany czujnik czadu i gazu, koniecznie zweryfikuj tę kwestię.

Podstawa to oczywiście certyfikat CE, ale nie tylko to jest istotne. Sprawdź także, czy wybrany przez Ciebie detektor zapewnia zgodność z polskimi normami. Niektóre są specjalnie testowane w krajowych laboratoriach.

Jeśli sprzęt spełnia określone wymagania, bez obaw użyjesz go nie tylko w domu, ale i np. przyczepie kempingowej. To od norm i certyfikatów zależy, czy dane urządzenie sprawdzi się bez zarzutu w lokalach usługowych oraz handlowych.

Funkcjonalność

Żeby podjąć świadomą decyzję, porównaj detektory pod kątem dostępnych funkcji. W ich wypadku podstawa to przycisk Test. Kiedy go wciśniesz, sprawdzisz, czy czujnik czadu i gazu działa w prawidłowy sposób.

Przydatna jest też opcja autodiagnostyki. Sprzęt sam sprawdza, czy nie doszło do usterek. Jeśli pojawi się jakikolwiek problem, poinformuje Cię o tym za pośrednictwem świecącej na żółto diody.

Musisz również wiedzieć, że wybrane detektory oferują Wi-Fi i obsługę za pomocą aplikacji. To bardzo nowoczesna, a przy tym przydatna opcja. Masz stale pod kontrolą to, co dzieje się w domu, nawet gdy jesteś gdzieś indziej.

Ponadto na rynku są czujniki czadu i gazu z dodatkowym wyjściem przekaźnikowym. Dzięki temu mają możliwość przekazywania impulsu do innego urządzenia, kiedy uruchomi się alarm, choćby do wentylatora.

Niektóre oferują też opcję wyprowadzenia zasilania, np. 12 V. Tym samym zyskasz dostęp do kolejnych funkcjonalności, takich jak sterowanie zaworem doprowadzającym gaz do instalacji.

Czujnik czadu i gazu - Ceny

Przeciętny koszt zakupu tego typu sprzętu to 60 – 200 zł. Nawet urządzenia z górnej półki nie są przesadnie drogie, ale czy rzeczywiście potrzebujesz takiego modelu?

Moje porównanie czujników czadu i gazu wszystko Ci wyjaśni.

Jeśli zdecydujesz się na najtańszą propozycję, czyli za 60 – 100 zł, nie licz na podwójne działanie. Raczej nie znajdziesz urządzenia, które wykrywa zarówno gaz, jak i tlenek węgla. Niemniej nie oznacza to, że Twój zakup nie będzie się do niczego nadawał.

Często w tym przedziale cenowym trafisz na sprzęty zasilane bateriami. Zapewniają prosty montaż i bezproblemowe użytkowanie przez kilka długich lat. Kwestią dyskusyjną jest tutaj design. Nie oczekuj bardzo eleganckiego wyglądu obudowy.

Jeżeli bardzo Ci na tym zależy, zwiększ budżet do ok. 150 zł. Taka kwota wystarczy, żeby kupić coś ładnego, a nie tylko użytecznego. Co ciekawe, już w takiej cenie znajdziesz czujniki czadu i gazu z Wi-Fi i podobnymi nowoczesnymi udogodnieniami.

Jednocześnie zwykle nadal będą to detektory wykrywające jeden typ zagrożenia. Te podwójne kosztują średnio ok. 200 zł.

W tej cenie otrzymasz nie tylko niezawodny, ale też świetnie prezentujący się sprzęt. To powinno wyjaśnić Twoje wątpliwości, jaki czujnik czadu i gazu kupić, aby był praktyczny. Bez wątpienia zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa.

Jakiej firmy czujnik czadu i gazu?

Żeby wyłonić najlepszych producentów, przeprowadziłem test czujników czadu i gazu. To pozwoliło mi się przekonać, które marki faktycznie są godne uwagi, a jakich unikać.

Gdy zależy Ci na czymś naprawdę porządnym, wybierz sprzęt Eura. Bez wątpienia okaże się niezawodny, każdy egzemplarz przechodzi testy w specjalistycznym laboratorium. Wspomniana firma działa w branży od 2005 roku i proponuje solidne urządzenia chroniące mienie oraz życie użytkowników.

Podobnymi słowami mogę opisać propozycje od Dahua. Producent dba nie tylko o wysoką jakość wykonania, ale i bezproblemową obsługę. Spodziewaj się nowoczesnego detektora, który w chwili zagrożenia natychmiast Cię zaalarmuje. Nie musisz się także martwić, czy sprzęt dopasujesz do wystroju wnętrza, ponieważ Dahua pamięta o elegancji.

Kolejny ciekawy wybór to Elro. Marka ma siedzibę w Holandii, ale działa na terenie całej Europy. Produkuje urządzenia zaliczane do ochrony przeciwpożarowej, elektroniki użytkowej i systemów alarmowych. Wciąż intensywnie się rozwija, a jedna z jej specjalności to praktyczne czujniki gazu.

Dużą popularnością cieszą się SafeMi oraz Kiddo. To producenci, którzy według wielu osób zasługują na miano renomowanych. Zawdzięczają to dbałości o szczegóły i stosowaniu nowoczesnych rozwiązań. Gwarantują długi okres bezproblemowego użytkowania (kilka lat) oraz łatwy montaż. Wśród tych detektorów czadu i gazu szybko znajdziesz modele na baterie, to duży plus.

Zapewniam, że nie przejdziesz obojętnie również obok sprzętów takich marek jak Ferguson i SETTI+. Pierwsza wymieniona istnieje na rynku już od 1989 roku i pochodzi z Polski. Jeśli więc zależy Ci na wspieraniu krajowych przedsiębiorstw, będzie to świetne rozwiązanie.

Z kolei SETTI+ specjalizuje się w inteligentnych systemach Smart Home. W ofercie tego producenta znajdziesz urządzenia wyposażone w Wi-Fi, które wygodnie obsłużysz zdalnie. Jeśli Cię to zaskakuje, jeszcze raz sprawdź ranking czujników czadu i gazu, gdzie pokazuję, co dokładnie potrafią takie sprzęty.

Ponadto nie pomijaj detektorów od ORNO, GARVAN czy JIKAIDA. Nie zrujnują Twojego budżetu, a jednocześnie będziesz czuć się bezpiecznie w swoim domu. Mimo że to tanie propozycje, nie rozczarujesz się jakością.

Jeżeli potrzebujesz czegoś wyjątkowo budżetowego, poszukaj tego w asortymencie EL HOME. W atrakcyjnej cenie dostaniesz użyteczny czujnik czadu lub gazu z nieskomplikowaną obsługą.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments