W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Wypiekacz do Chleba Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2024
Komentarze:  2

Ranking wypiekaczy do chleba to coś dla osób, którym marzy się ciepłe pieczywo z chrupiącą skórką bez wychodzenia do sklepu. To jak najbardziej możliwe! Potrzebny Ci jedynie dobry automat do pieczenia chleba. Aby prędko taki znaleźć, spójrz poniżej. Przygotowałem dla Ciebie aktualizowany, niezależny ranking wypiekaczy do chleba.

Najlepszy wypiekacz do chleba - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking wypiekaczy do chleba 2024 - TOP 5

Tefal PF6118

Tefal PF6118

Najlepszy wypiekacz do chleba, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, to Tefal PF6118. Automatycznie wyrabia i piecze chleb. I to jak! Ujrzysz ładnie przyrumienione pieczywo. Co ważne, znajdziesz tu aż 19 programów. Ograniczą Twój udział do umieszczenia składników w formie. To profesjonalny wypiekacz do chleba i bagietek, ale też bułek, dżemu oraz ciast na makaron czy pizzę.

Zauważ, że to mocny automat do pieczenia chleba z 2 mieszadłami (a także z 2 grzałkami). Efekt? Stworzenie pełnoziarnistego chleba na zakwasie to żaden problem (choć przydałby się do niego osobny program). Dodatkowo to pojemny sprzęt. Gdy tego zechcesz, zrobisz nawet 1,5-kilogramowy bochenek dla całej rodziny. Jakby tego było mało, Tefal PF6118 da Ci wybór poziomu przybrązowienia.

Nie chcesz iść na żadne kompromisy? Interesuje Cię topowe urządzenie do pieczenia chleba i bułek? W takim razie zamów Tefal PF6118. W swojej nieprzywierającej, dużej formie przygotuje dla Ciebie smaczne i chrupiące pieczywo różnego typu.

Ocena produktu: 10/10

SilverCrest SBB 850 E1

SilverCrest SBB 850 E1

Dobry i tani wypiekacz do chleba z Lidla. SilverCrest SBB 850 E1 zaskoczy Cię swoją wielofunkcyjnością. Dostaniesz do wyboru 16 programów. To automat do chleba bezglutenowego, pełnoziarnistego, niskowęglowodanowego czy słodkiego. Ponadto przygotujesz w nim ciasto, dżem lub jogurt. Osobiście cenię również obecność programu użytkownika. Dowolnie zaprogramujesz sprzęt i zapiszesz ustawienia.

Ustalisz przy tym masę pieczywa (1, 1,25 lub 1,5 kg), jak i stopień wypieczenia (jasny, średni albo ciemny). Masz tu pełną kontrolę, timer, a także zaawansowaną automatykę działania. Szybko zapomnisz o istnieniu piekarni, zajadając pyszne i zdrowe pieczywo. Ciasto perfekcyjnie rośnie w tej polecanej maszynie do pieczenia chleba. Urządzenie nie wkurzy Cię hałasem, to cichy automat. Do tego prosty w obsłudze.

Każdy miłośnik ciast drożdżowych i własnego pieczywa powinien zwrócić uwagę na SilverCrest SBB 850 E1. Ten domowy wypiekacz do chleba zachwyca stosunkiem ceny do możliwości. Wybierz go, gdy nie masz ogromnego budżetu, lecz wciąż wysokie wymagania.

Ocena produktu: 9.7/10

Tefal PF6101

Tefal PF6101

Tefal PF6101, czyli porządny wypiekacz o mocy 1600 W. Pozwoli Ci na samodzielne przygotowanie pieczywa w domowym zaciszu. Za pomocą 16 programom przyrządzisz nie tylko tradycyjny chleb, ale również ten bezglutenowy czy owocową konfiturę. Przy okazji docenisz wybór poziomu zarumienienia skórki. Dostosujesz chrupkość wypieku do własnych preferencji oraz gustu.

Ten duży wypiekacz do chleba wykorzystasz do zrobienia domowej pizzy oraz bagietek. Ustawienie parametrów wagi zapewni Ci tworzenie różnej porcji pieczywa (maksymalnie 1 kg). Zyskasz nie tylko kilka świeżych bułek na śniadanie, ale również potężny kawał chleba. Nie obawiaj się, że zabraknie Ci pomysłów na nowe pieczywo. Wiele inspiracji znajdziesz w dołączonej książeczce z przepisami.

Jaki wypiekacz do chleba szybko i niezawodnie działa? W mojej opinii jak najbardziej Tefal PF6101 z wieloma regulacjami oraz programami. Ta maszyna do wyrabiania chleba do domu zrobi dla Ciebie i Twojej rodziny aromatyczny bochenek.

Ocena produktu: 9.6/10

Yoer BM01S

Yoer BM01S

Wielozadaniowy wypiekacz do chleba z polskim menu. Yoer BM01S zaoferuje Ci chociażby przystawkę do robienia lodów! Wracając do pieczywa, znajdziesz opcje np. do chleba: bezglutenowego, pełnoziarnistego, francuskiego bądź mlecznego. Wytworzenie ciast, jogurtu, dżemu lub owsianki to również nie problem. Pomyśl, do ilu przysmaków wykorzystasz ten nowoczesny automat. Zastąpi Ci kilka sprzętów.

Producent ciekawie podszedł do regulacji wagi. Zrezygnował z ogromnych bochenków, ustalając dostępne poziomy na 0,5, 0,75 i 1 kg. Wybierzesz też stopień przyrumienienia skórki (3 opcje). W zaplanowaniu wypieków pomoże Ci opóźniony start do 15 godzin. Komora nie ma wewnętrznego oświetlenia, ale możesz bez obaw otworzyć pokrywę w trakcie pieczenia. Zawiera ono także okienko podglądowe.

Ranking wypiekaczy do chleba musiał uwzględnić Yoer BM01S. To mocno wyróżniający się sprzęt. Oprócz przystawki do lodów odznacza się dozownikiem ziaren i stalową obudową, która wiele przetrwa. Taki zakup szybko Ci się zwróci!

Ocena produktu: 9.56/10

MPM MUC-01

MPM MUC-01

MPM MUC-01 wyręczy Cię od wielu zadań. Automatycznie miesza, zagniata i wyrabia ciasto. Następnie pilnuje procesu pieczenia, więc nie zobaczysz zakalca, a za to świeże, chrupiące pieczywo (o wadze 0,45, 0,68 lub 0,9 kg). Za sprawą 12 programów bez większego wysiłku zrobisz m.in. chleb razowy, tostowy, drożdżowy lub słodki. Z domowych przetworów nie zabrakło opcji do dżemów, jak i jogurtów.

Regulacja przybrązowienia skórki obejmuje 2 poziomy. Opóźniony start zaprogramujesz do 13,5 godziny w przód. Do formy nic nie przywiera, wyjmiesz bochenek bez siłowania się z nim. Nawet mieszadło pokryto nieprzywierającą powłoką. Podstawowy chleb zrobisz w ok. 3 godziny, a to kolejny dobry rezultat. Zwłaszcza w niskiej cenie, gdyż to tania maszyna do pieczenia chleba we własnym domu.

Jak widzisz, najlepsze wypiekacze do chleba nie muszą sporo kosztować. MPM MUC-01 równomiernie wypieka chleby różnego rodzaju. Umożliwi Ci eksperymentowanie z ciekawymi przepisami z sieci, nie stawiając przed Tobą większych ograniczeń.

Ocena produktu: 9.46/10

Jaki wypiekacz do chleba wybrać?

Wypiekacze do chleba potrafią nieść za sobą sporo istotnych cech, funkcji i parametrów. Rozsądnie je prześledzić przed podjęciem decyzji zakupowej, prawda? Pomogę Ci w tym! Poniżej przygotowałem poradnik zakupowy. Dowiesz się z niego, na co zwrócić uwagę.

Moc

W praktyce moc definiuje nie tylko ogólną szybkość pracy. Często wiąże się z obecnością szybkiego programu oraz radzeniem sobie z ciężkim ciastem. Co więcej, po części wpływa też na równomierną obróbkę. Nie wiedząc, jaki wypiekacz do chleba będzie dla Ciebie najlepszy, nie omijaj tego parametru.

W mojej ocenie nie ma co schodzić poniżej 500, a najlepiej 600 W. Korzystne wartości to na pewno 800 – 1000 W. Zauważ, że znajdą się jeszcze mocniejsze automaty do wyrobu chleba. Osiągają nawet 1600 W, lecz również dlatego, że mogą robić potężne bochenki ważące np. 1,5 kg.

Mieszadła

W małych modelach (które nie robią chlebów powyżej 1 kg) zazwyczaj spotkasz jedno mieszadło. Kiedy zależy Ci na większych wypiekach, wybierz wypiekacz do chleba z 2 mieszadłami. Nie tylko umożliwi Ci przygotowanie większego chleba, ale również zrobi to w znacznie krótszym czasie.

Ciężar i rozmiar chleba

Trudno jednoznacznie ocenić ten parametr, gdyż najlepiej dobrać go pod siebie. Na szczęście większość wypiekaczy do chleba oferuje 3 różne ustawienia, przykładowo 0,5, 0,75 lub 1 kg. Zdarzają się też pojemniejsze modele, które w jednym cyklu pracy stworzą bochenek ważący nawet 1,5 kg.

Programy automatyczne

Dobry wypiekacz do chleba powinien być wyposażony w różnorodne programy. Nierzadko dostaniesz ich kilkanaście do wyboru. Wraz z nimi nie przejmujesz się wieloma ustawieniami. Zdasz się na urządzenie, a ono zadba, aby wypiec chrupiące, smaczne pieczywo.

Jakie opcje najczęściej spotkasz? Chociażby chleb bezglutenowy, pełnoziarnisty, wieloziarnisty, tostowy, razowy, puszysty, słodki, francuski, a nawet mleczny. Wiele osób szuka wypiekacza do chleba na zakwasie. Zdarzają się takie programy, choć rzadziej. Niemniej własnymi ustawieniami też da się przygotować ten rodzaj pieczywa.

To nie koniec wielofunkcyjności, co zresztą udowodnił Ci mój ranking wypiekaczy do chleba. Natkniesz się także na tryby do: bagietek, bułek, ciasta (np. na makaron lub pizzę), jogurtu, dżemu i konfitur, a w niektórych przypadkach również do lodów (za pomocą specjalnej przystawki).

Oprócz tego wszystkiego dobrze mieć pod ręką program użytkownika. Ustawisz własne parametry wypiekania i zapiszesz w maszynie. Super sprawa, gdy masz swój ulubiony przepis, którego brakuje na liście automatycznych cykli.

Obudowa

Istnieje tu pewne zróżnicowanie, dlatego postanowiłem omówić tę cechę budowy. W zdecydowanej większości producenci używają tworzyw sztucznych, co samo w sobie nie jest złe. Obudowa ma być przecież dobrze spasowana i sama się nie rozpaść. Niemniej jeszcze lepsza opcja to stal nierdzewna.

Stal siłą rzeczy wykazuje dużo lepszą wytrzymałość. Wiąże się z nią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej strony, stalowe wypiekacze są dużo cięższe, zatem nieco trudniej przenieść takie urządzenie.

Nieprzywierająca powłoka

W zasadzie obowiązkowa cecha formy, która znajdziesz w wypiekaczu. W takim wypadku łatwo wyjmiesz gotowy bochenek. Nie uszkodzisz go, a wyczyszczenie formy nie będzie wymagać szorowania. Najlepiej, gdy nawet mieszadła mają nieprzywierającą powłokę.

Kontrola wypieku

Robiąc domowy chleb, zwłaszcza w oparciu na nowym przepisie, dobrze kontrolować cały proces. Ułatwi Ci to okienko podglądowe. Praktyczne, często spotykane rozwiązanie. Niestety, dużo trudniej o wewnętrzne oświetlenie komory. Ten dodatek jeszcze lepiej pokazuje stan pieczywa.

Dodatkowe udogodnienia

Nowoczesne wypiekacze do chleba oferują szereg dodatkowych korzyści.

Przekonaj się, na które z nich warto zwrócić uwagę:

  1. Opóźniony start – gwarancja świeżego i pachnącego pieczywa np. o poranku. Wystarczy ustawić odpowiedni czas, a sprzęt automatycznie uruchomi się o konkretnej godzinie. Rzuć okiem na zakres czasu do wyboru. Może wynosić zarówno 10, jak i 15 godzin.
  2. Podtrzymywanie ciepła – sprawia, że chleb pozostawiony w komorze wypiekacza nie straci swojej ciepłoty przez określony czas (np. przez kilka godzin, zależnie od modelu).
  3. Regulacja wypieczenia – zazwyczaj 3-stopniowa. Ustalisz, czy chleb ma być lekko, średnio czy mocno wypieczony. Ciekawa opcja. Ułatwi Ci dostosowanie chrupkości skórki do własnych oczekiwań.
  4. Dozownik dodatków – bardzo wygodna opcja, dzięki której nie musisz pamiętać o dokładaniu w trakcie pieczenia ziaren czy też innych dodatków. Wypiekacz zrobi to za Ciebie.
  5. Antypoślizgowe elementy – poprawiają stabilność urządzenia na blacie kuchennym. Mają największe znaczenie w mniejszych i lżejszych automatach do chleba.
  6. Książeczka z przepisami – bywa, że trafia do zestawu. Opinie użytkowników potwierdzają przydatność tego dodatku. Może Cię zainspirować, podrzucając pomysł na nowy rodzaj pieczywa.

Ile kosztuje wypiekacz do chleba?

Ceny domowych wypiekaczy do chleba znajdują się zazwyczaj w zakresie 300 – 850 zł. W wyższych kwotach łatwiej o bardzo mocne, a więc i szybsze wypiekacze. Niejednokrotnie idzie to w parze z dłuższą listą automatycznych programów bądź szerszą regulacją zarumienienia skórki.

Jakiej firmy wypiekacz do chleba?

Najlepsi producenci wypiekaczy do chleba to Tefal, SilverCrest z Lidla, Yoer oraz MPM. Wypuszczają na rynek odpowiednio mocne i pojemne automaty do pieczenia. Prawidłowo realizują różne przepisy, wspomagając Cię programami automatycznymi i nie tylko. To pewne wybory z tej kategorii.

Podsumowanie

Teraz już nie musisz pytać na forum czy blogach o to, jaki wypiekacz do chleba jest najlepszy. Mój ranking z opiniami pokazał Ci modele godne polecenia.

Jak się okazało, taki sprzęt nie tylko szybko przygotowuje pieczywo. Niektóre modele są funkcjonalne i służą do wypiekania wielu pysznych, pożywnych rzeczy. Wszystko za sprawą wysokiej mocy oraz automatycznych programów.

Mowa nawet o pizzy, choć w tym zadaniu efektywniej wypadnie najlepszy domowy piec do pizzy z kamieniem. Pamiętaj również, że ranking multicookerów przedstawia wielozadaniowe sprzęty, a niektóre z nich także wyrabiają chleb. Kosztują swoje, lecz zapewnią Ci dostęp do wielu technik kulinarnych oraz przepisów.

Masz do mnie dodatkowe pytanie lub chcesz podzielić się opinią o maszynie do pieczenia chleba? Jeżeli tak, to skorzystaj z sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.6]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
2 lat temu

Super pomysł, wszystkie informacje i porady w jednym miejscu. Polecam wszystkim zainteresowanym kupnem wypiekacza do chleba przeczytanie tego artykułu.