W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Test grilla elektrycznego Tefal OptiGrill 4w1 GC774D

author avatar
Joanna Brzykcy
Komentarze:  0

Na rynku grilli elektrycznych pojawiła się nowość – Tefal OptiGrill 4w1 GC774D. Nie tylko służy jako ruszt do przygotowywania kiełbasek i warzyw. Pełni też funkcję piekarnika! Jak to się sprawdza w praktyce? Postanowiłam sprawdzić, czy OptiGrill GC774D faktycznie jest czymś więcej niż tradycyjnym grillem elektrycznym. Wnioski poniżej, w obszernym teście, do którego Cię zapraszam!

Test grilla elektrycznego Tefal OptiGrill 4w1 GC774D

Spis treści:

  Ceny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D

  Tefal OptiGrill 4w1 GC774D to nowy flagowiec tej marki, jeżeli chodzi o najlepsze grille elektryczne.

  Spójrz na jego aktualne ceny:

  Jak widzisz, sprzęt należy do wysokiej półki cenowej, ale ma też sporo oferować. Teraz sprawdźmu krok po kroku, czy spełnia oczekiwania!

  Tefal OptiGrill 4w1 GC774D – Co to za sprzęt?

  Recenzję grilla elektrycznego Tefal OptiGrill 4w1 rozpocznę od tego, czym ten sprzęt różni się od pozostałych dostępnych na rynku.

  Przede wszystkim jego konstrukcja pozwala na przyrządzanie posiłków na 4 sposoby: tradycyjnie (zamykając pokrywę), na rozłożonym grillu (z dwiema płytami grzewczymi), korzystając z funkcji piekarnika oraz przygotowując tzw. pełny posiłek.

  Każdą z tych funkcji ocenię szczegółowo w dalszej części testu. Co daje taka wielofunkcyjność? Z recenzowanym grillem zrobisz posiłki na cały dzień – śniadania, obiady, kolacje, a nawet… pieczone ciasta!

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D ogólny wygląd

  Podobnie jak Tefal OptiGrill Elite GC750D30, ma wiele programów automatycznych do wyboru. To bardzo duże udogodnienie zarówno jeśli chodzi o przygotowywanie tostów, jak i steków wołowych. Nie musisz ustawiać temperatury ani zerkać na zegarek. Urządzenie samo dostosowuje czas i sposób grzania.

  Ponadto funkcja Automatic Sensor Cooking ze specjalnymi czujnikami automatycznie wykrywa grubość, rodzaj oraz ilość składników. Nawet bez większego doświadczenia w grillowaniu zrobisz prawdziwą domową ucztę smaków!

  Budowa

  Na początku zaznaczę, że to solidny sprzęt. Masywny, dobrze wykończony, stabilnie trzyma się blatu. Z dwóch stron są dostępne płyty grzewcze. Wybierzesz zatem, jak chcesz grillować – zamykając pokrywę czy na rozłożonym grillu.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D w pozycji otwartej

  Po zamknięciu zauważysz panel z programami automatycznymi oraz wskaźnik nagrzania sprzętu. Znajduje się na solidnym uchwycie. Nie jest on jednak ciężki i trudny w obsłudze, choć wygląda dość masywnie.

  Wskaźnik nagrzania, który zmienia kolor w trakcie działania, jest niezbędny np. do przygotowania steku o danym stopniu wysmażenia. Całość jest bardzo intuicyjna, ładnie oprawiona graficznie.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D podczas rozgrzewania - widok z przodu, na symbole graficzne

  Kiedy rozłożysz grilla, skorzystasz z pokrętła na boku obudowy. Pozwala ono na ustawienie temperatury, która jest taka sama na obydwóch płytach grzewczych.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D pokrętło do regulacji temperatury na płytach

  Do zestawu dołączono także specjalną formę przypominającą naczynie żaroodporne. Szybko zastąpisz nią grilla i przygotujesz np. ziemniaki, frytki, warzywa albo całe danie pieczone jak w piekarniku.

  Wyciąganie płyt nie trwa długo, są świetnie dopasowane. Po umyciu wystarczy przyłożyć w odpowiednie miejsce i docisnąć. Usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, co oznacza, że urządzenie jest gotowe do działania.

  Ogromną zaletą tego sprzętu jest to, że płyty, tackę ociekową oraz formę do pieczenia umyjesz w zmywarce. Znacznie oszczędza to czas. W dodatku jakiekolwiek przypalenia, tłuszcz czy pozostałości jedzenia zostaną skutecznie usunięte.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D ogólny wygląd 2

  Funkcje i tryby pracy

  Przyjrzyjmy się bliżej funkcjom grilla elektrycznego. W jaki sposób przygotujesz posiłki? Oto krótki przegląd!

  Programy automatyczne

  Bardzo praktyczną opcją jest korzystanie z programów automatycznych. Nie musisz zastanawiać się, ile minut potrzebujesz na przygotowanie średnio wysmażonego steka, dobrze zrobionych kiełbasek z grilla czy nawet owoców morza.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D panel z programami automatycznymi

  W praktyce włączasz urządzenie, wybierasz program, czekasz, aż urządzenie się rozgrzeje (dzieje się to bardzo szybko), umieszczasz jedzenie i zamykasz pokrywę.

  Kiedy posiłek będzie gotowy, otrzymasz informację w formie dźwiękowej oraz obserwując kolor wskaźnika. Rzecz jasna w dowolnej chwili możesz zastopować grillowanie.

  Grillowanie w trybie ręcznym

  Nie musisz korzystać z programów automatycznych, aby przygotować wybrany posiłek. Do dyspozycji masz tzw. tryb ręczny.

  Wybierzesz żądaną temperaturę grzania:

  • 110 – 125 stopni Celsjusza.
  • 180 – 195 stopni Celsjusza.
  • 220 – 235 stopni Celsjusza.
  • 255 – 275 stopni Celsjusza.

  Sygnał dźwiękowy oraz kolor wskaźnika dadzą Ci informacje, kiedy masz włożyć jedzenie i zamknąć pokrywę. W trybie ręcznym samodzielnie decydujesz, ile czasu potrzebuje dane warzywo lub rodzaj mięsa. Dopasujesz stopień wysmażenia do swoich preferencji.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D wskaźnik wysmażenia

  Funkcja piekarnika

  Kiedy zamiast płyty grillowej użyjesz dołączonego akcesorium do pieczenia, możesz przygotować znacznie więcej posiłków – lasagne, zapiekankę z makaronem, ziemniaczki czy też warzywa pieczone. Błyskawicznie zamontujesz blaszkę z przygotowanymi składnikami i wybierzesz temperaturę:

  • 85 – 110 stopni Celsjusza.
  • 150 – 165 stopni Celsjusza.
  • 190 – 205 stopni Celsjusza.
  • 240 – 255 stopni Celsjusza.

  Grill rozłożony

  Dzięki tej funkcji możesz traktować sprzęt jako grill elektryczny np. na balkonie lub tarasie (jako alternatywa dla tradycyjnych modeli). Zyskasz zdrowsze posiłki. Samo przygotowywanie jedzenia nie sprawi Ci większego problemu, tak samo jak obsługa urządzenia.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D w pozycji rozłożonej 2

  Wystarczy, że przytrzymasz przycisk na obudowie i opuścisz pokrywę, tworząc jedną dużą przestrzeń do grillowania. Od tego momentu sterujesz pokrętłem, a nie panelem z przodu. Służy ono do ustawienia temperatury.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D w pozycji rozłożonej

  Płyty grzewcze są bardzo dobrej jakości, więc nie martwisz się o przywieranie jedzenia do powłoki czy uszkodzenia. Oczywiście do przewracania jedzenia najlepiej korzystać z drewnianych lub silikonowych akcesoriów kuchennych.

  Funkcja pełnego posiłku

  W recenzji grilla elektrycznego Tefal OptiGrill 4w1 nie mogę nie wspomnieć o funkcji pełnego posiłku. Z jednej strony zamontujesz akcesorium do pieczenia, a po drugiej stronie pozostawisz płytę grzewczą.

  Tak samo jak w funkcji rozłożonego grilla, obsłużysz pokrętło w celu ustawienia odpowiedniej temperatury (takiej samej dla obu stron).

  W praktyce sprzęt szybko się rozgrzewa i daje wiele możliwości przygotowywania posiłku.

  Praktyczne testy

  Pierwszy posiłek w moim teście to steki wołowe. Skorzystałam z funkcji automatycznej. Urządzenie szybko się nagrzało, o czym poinformowało dźwiękiem.

  W trakcie smażenia mięso oddawało sok, który swobodnie spływał do wyciąganej szufladki. To zasługa konstrukcji płyty grzewczej, która jest pod delikatnym kątem.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D podczas smażenia steków

  Kiedy stopień wysmażenia mięsa się zmieniał, grill powiadamiał mnie o tym dźwiękiem. Zmieniał się też kolor na panelu, dlatego łatwo jest ocenić, kiedy steki są gotowe.

  Poziomy wysmażenia (krwisty i wysmażony) idealnie zgadzały się w praktyce, co widać na zdjęciach:

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D przygotowany stek krwisty

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D przygotowany stek wysmażony

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D przygotowane steki z pieczywem

  Drugim przygotowanym posiłkiem były tosty. Tu również skorzystałam z programu automatycznego. Pozytywnie zaskoczył mnie ten sprzęt o poranku. Bardzo szybko się nagrzał, a kanapki były gotowe po chwili. I to dokładnie takie, jakie lubię.

  Chleb tostowy zrobił się chrupiący, ale nie przesuszony. Ser idealnie się rozpuścił. Śniadanie przypominało mi tosty podawane przez lokalną kawiarnię na włoskiej wyspie. Dziś mogę przywołać ten smak w kilka chwil!

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D podczas opiekania tostów

  Dzięki temu, że obsługa grilla jest bardzo prosta, a czyszczenie sprowadza się do umieszczenia płytek w zmywarce – zrobienie pysznego śniadania na szybko jest jak najbardziej możliwe. Duża moc sprzętu (aż 2100 W) przekłada się na błyskawiczne przygotowanie kanapek na ciepło, podobnie jak innych posiłków.

  Z pomocą grilla zrobiłam też tradycyjne kiełbaski i szaszłyki z kurczakiem oraz warzywami. Rozłożenie urządzenia nie sprawiło większego kłopotu.

  Ustawiłam poziom 4, grill rozgrzał się błyskawicznie. Pomimo płytek, które umieszczono pod delikatnym kątem, kiełbaski nie spadały w trakcie przygotowywania. Łatwo odrywały się od powierzchni podczas przewracania. Warzywa i kurczak również nie przywierały do płyty grzejącej, co jest dużym plusem.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D podczas grillowania elektrycznego

  Kiełbaski były gotowe po kilku minutach, a szaszłyki – kilkunastu. Jedzenie nie okazało się przesuszone. Szczególnie tyczy się to kurczaka, który lubi przecież tracić swoją soczystość podczas smażenia.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D grillowanie kiełbasek

  Zarówno kiełbaski, jak i szaszłyki były idealne w smaku. Ciemniejsze, bardziej przypalone części dodawały charakterystycznego aromatu dla grilla.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D podczas grillowania szaszłyków

  Czwarty test odnosi się do funkcji przygotowywania pełnego posiłku. Po jednej stronie zamontowałam płytę do pieczenia, na której umieściłam frytki. Z drugiej strony znalazł się kurczak w przyprawie gyros.

  To świetna opcja dla zabieganych. Nie musisz dodatkowo włączać piekarnika, aby przygotować dodatki takie jak frytki, ziemniaki czy też pieczywo na ciepło.

  Frytki wrzuciłam prosto z zamrażalnika i po 20 minutach było gotowe. Tyle samo czasu potrzebowało mięso. Dzięki temu szybko zrobiłam pyszny obiad.

  Grill elektryczny Tefal OptiGrill 4w1 GC774D pieczenie frytek i grillowanie mięsa

  Ostateczny werdykt

  Choć wcześniej miałam styczność z elektrycznymi rusztami, to Tefal OptiGrill 4w1 GC774D zaskoczył mnie jeszcze lepszym smakiem kiełbasek, szaszłyków czy kurczaka. Przede wszystkim jedzenie jest soczyste, a nie przesuszone. Pewnie to zasługa dużej mocy sprzętu i krótkiego czasu przygotowywania.

  Tak dobry grill elektryczny to coś więcej niż sam ruszt do przygotowywania mięsa, warzyw i kiełbasek. Dzięki programom automatycznym zrobisz rozmaite posiłki: ryby, steki, burgery czy kanapki.

  Chcesz kupić ten grill elektryczny? Sprawdź poniżej jego najniższe ceny w zaufanych sklepach:

  EURO
  MediaMarkt

  Świetnym gadżetem jest też płyta przypominająca blachę do pieczenia. To nie marketingowy blef, tylko przydatny dodatek. Umieścisz na niej ziemniaczki do opiekania i frytki, a nawet zrobisz zapiekankę lub ciasto. To wielozadaniowy sprzęt, który świetnie radzi sobie z każdym wyzwaniem!

  Muszę też wspomnieć o tym, że producent zadbał o wysoką jakość urządzenia. To solidny, stabilny i dopracowany pod każdym względem grill elektryczny. Dodatkowo możliwość mycia płyt grzewczych i wyciąganego pojemnika jest ogromnym plusem. Widać, że Tefal chce uprościć życie użytkownikom.

  Zalety Tefal OptiGrill 4w1 GC774D

  • Szybkie rozgrzewanie. 
  • Prosty i intuicyjny w obsłudze panel, który informuje np. o stopniu wysmażenia steka.
  • Jedzenie jest pyszne, bo soczyste, a nie przesuszone.
  • Sprzęt automatycznie dostosowuje czas przygotowywania posiłków (w wybranych programach).
  • Możliwość samodzielnego ustawienia temperatury grzania.
  • Możliwość mycia w zmywarce wszystkich wyciąganych elementów.
  • Bardzo duża powierzchnia grillowania.

  Wady Tefal OptiGrill 4w1 GC774D

  • Ciężka konstrukcja, ale idzie to w parze z solidnością, więc nie traktuję tego jako poważny minus.

  Materiał reklamowy dla marki Tefal, ponieważ redakcja otrzymała zapłatę za wykonanie testu. Opinia o produkcie pozostaje niezależna, subiektywna i bez ingerencji osób trzecich.

  Ocena Tefal OptiGrill 4w1 GC774D:

  Ocena 5 prorankingi

  Odznaczenia Tefal OptiGrill 4w1 GC774D:

  prorankingi polecają - odznaczenie

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments