Wentylator Kolumnowy Opinie, Ranking 2022

Jaki wentylator kolumnowy szybko sprawi Ci ulgę w najgorętsze dni lata? Właśnie tego dowiesz się, czytając mój niezależny ranking z subiektywnymi opiniami! Dzięki temu wybierzesz solidny sprzęt na letni okres.

Najlepszy wentylator kolumnowy - opinie, ranking, jaki wybrać?

W aktualizowanym rankingu wyróżniłem wyłącznie mocne, wydajne wentylatory kolumnowe. Przy okazji pragnąłem, aby były przy tym jak najcichsze.

Oprócz oscylacji wiele najlepszych wiatraków wieżowych zapewni Ci inne funkcje. Niektóre mają jonizator (usuwa bakterie z powietrza), a inne tryb nocny/cichy, a to tylko kilka z wielu udogodnień.

Zobacz zestawienie, przeczytaj opinie i odpocznij wreszcie od upierdliwego gorąca!

Ranking wentylatorów kolumnowych 2022 – TOP 10

Miejsce 1

Stadler Form Peter

Cichy wentylator kolumnowy z oscylacją, pilotem i timerem. Jeden z najmocniejszych na rynku, dzięki czemu rozprowadza intensywny strumień chłodnego powietrza. Dzięki funkcji bryzy symuluje orzeźwiający wiatr. To w mojej opinii najlepszy wentylator kolumnowy.

Ten domowy wiatrak słupkowy sprawdza się także w biurze. Oferuje 3 prędkości nawiewu, więc dostosujesz jego wydajność oraz głośność pracy do swoich potrzeb. Na plus zmywalny filtr, który zatrzymuje bakterie oraz alergeny, nie wypuszczając ich do pomieszczenia. Filtr łatwo umyjesz pod bieżącą wodą.

Miejsce 2

RAVEN EKW002

Dobry wentylator kolumnowy do mieszkania bądź biura. Zapewnia aż 6 prędkości nawiewu, a także funkcję jonizacji. Dzięki niej eliminuje z powietrza grzyby, alergeny i inne bakterie. Test wentylatorów kolumnowych pokazuje także, że to jeden z najwydajniejszych modeli.

Stanowi bardzo dobry wybór do sypialni, ponieważ oferuje tryb cichy. Zagwarantuje Ci spokojny sen, nie hałasując, a skutecznie eliminując upierdliwy upał. Ten godny polecenie wiatrak kolumnowy możesz także zaprogramować. Wyłączy się o wskazanej godzinie za sprawą timera.

Miejsce 3

Honeywell HYF500E

Nie za wysoki, ale skutecznie pracujący wiatrak słupkowy. Oprócz standardowego trybu ma także Turbo oraz oscylację. Dostosujesz styl jego pracy do pomieszczenia i własnych preferencji. Prędko rozprowadzi zimne powietrze, sprawiając Ci ulgę, gdy za oknem żar leje się z nieba.

Górny wiatrak tego wieżowego wentylatora działa w pionie. Zyskujesz pewność, że chłód dociera w każdy kąt pomieszczenia. Nie musisz ustawiać sprzętu bardzo blisko swojego stanowiska, aby ochłodzić się w upalny dzień. Zasłużone miejsce w rankingu wentylatorów kolumnowych.

Miejsce 4

HB TF1101BRC

Bardzo mocny wentylator kolumnowy na upały. Ten sprzęt chłodzący prędko eliminuje dyskomfort powodowany przez wysoką temperaturę. Przepływ powietrza na poziomie 500 m3/h sprawia, że nadaje się do większych pomieszczeń. Sterujesz nim także za pomocą pilota z zestawu.

Co istotne, ten wentylator wieżowy wytwarza jony ujemne. W efekcie walczy nie tylko z upałem, ale i z alergenami czy roztoczami. Wszystkie uruchomione funkcje sprawdzisz na czytelnym wyświetlaczu LED. Nie zabrakło również trybu nocnego, dzięki któremu wentylator staje się bardzo cichy.

Miejsce 5

Honeywell HYF290E4

Smukły wentylator kolumnowy z oscylacją. Równomiernie wydmuchuje schłodzone powietrze, aby poprawić Twoje samopoczucie. To przy okazji energooszczędny sprzęt; nie potrzebuje bardzo wysokiej mocy, aby wydajnie działać. Do tego zapewnia aż 8 prędkości nawiewu!

Nie wiesz, jaki wentylator kolumnowy wybrać do sypialni? To urządzenie może stanowić dobrą odpowiedź. Ma tryb nocny, który redukuje generowany hałas. Dzięki 8-godzinnemu timerowi łatwo ustawisz czas automatycznego wyłączenia.

Miejsce 6

Bimar VC119

Jeden z najwydajniejszych wentylatorów wieżowych do mieszkania. Wysoki (120 cm), mocny (60 W) oraz z 3 prędkościami nawiewu. Włączając go, praktycznie od razu odpoczniesz od męczących upałów. Wyświetlacz LED ułatwia kontrolę nad pracą urządzenia.

Co ciekawe, to wentylator słupkowy z głośnikiem! Obsługuje moduł Bluetooth. W efekcie bezprzewodowo prześlesz muzykę np. ze smartfona, aby odtworzyć ją za pomocą wentylatora. Nie jest to może niezbędna funkcja, ale jednak dość unikalna na tym rynku.

Miejsce 7

Air Naturel FANT0003 Fantasy

Dobry wentylator kolumnowy, za pomocą którego prędko poczujesz przyjemny chłód. Do tego nie przejmujesz się hałasem, gdyż to stosunkowo cichy sprzęt. Zwłaszcza po włączeniu specjalnego trybu, który jeszcze bardziej redukuje hałas, nadal zapewniając zimne powietrze.

Jeżeli szukasz wentylatora do nieco większego pokoju lub sypialni, przyda Ci się oscylacja. Sprzęt wydmuchuje chłód w różnych kierunkach, skutecznie walcząc ze skwarem. Ranking wentylatorów kolumnowych nie mógł się bez niego obejść!

Miejsce 8

Honeywell HO-5500RE

Dobrze wykonany wentylator kolumnowy. Prosty w obsłudze oraz z 3 różnymi trybami. Nie brakuje wśród nich opcji nocnej, dzięki czemu urządzenie sprawdzi się w sypialni. Będzie wiało chłodem, nie wkurzając generowanym hałasem. Idealne połączenie wśród polecanych wiatraków wieżowych.

Co ważne, nie jest to jakiś wielki wentylator. Nie zastanawiasz się długo, gdzie go ulokować. Sprawę ułatwia także odpowiednio długi przewód zasilający. W każdej chwili uruchomisz też oscylację, aby wysłać chłodne powietrze w różnych kierunkach.

Miejsce 9

Blaupunkt AFT601

Godny polecenia wentylator kolumnowy do różnych pomieszczeń. Nadaje się do sypialni, pokoju, biura, a także pokoju dziecka. W tym ostatnim przypadku korzysta ze specjalnego trybu. Z czasem coraz bardziej zmniejsza prędkość i hałas, a gdy dziecko już śpi, wyłącza się.

To jeden z niższych wiatraków słupkowych, choć nie brakuje mu mocy. Wydajnie wieje przyjemnym, orzeźwiającym powietrzem. W zestawie znajdziesz pilot zdalnego sterowania, aby kontrolowanie pracy sprzętu zawsze było komfortowe.

Miejsce 10

Zelmer ZTW1500

Stosunkowo tani, a bardzo skuteczny wentylator wieżowy. Sprawdza się na mniejszym metrażu, bo nie potrzebuje zbyt wiele miejsca. W większych pomieszczeniach również daje radę za sprawą wysokiej wydajności chłodzenia kierunkowego.

Jego tryb pracy oscylacyjnej skutkuje równomierną dystrybucją chłodu. Timer umożliwi Ci natomiast zaprogramowanie czasu pracy urządzenia. Może przykładowo chłodzić, gdy zasypiasz, aby po jakimś czasie samoczynnie się wyłączyć.

Najlepsze wentylatory kolumnowe – Opinie

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter

Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter


Kliknij i kup Stadler Form Peter

EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Elegancki, wysoki wentylator kolumnowy Stadler Form Peter sprawdzi się nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Nie zajmuje dużo miejsca i nie będziesz narzekać, że Ci przeszkadza. Pracę sprzętu bez trudu dostosujesz do indywidualnych potrzeb. W moim odczuciu to najlepszy wentylator kolumnowy na rynku.

Urządzenie oferuje tryb oscylacyjny, który zapewnia równomierne rozprowadzanie powietrza. Bez względu na to, w którym miejscu w pomieszczeniu przebywasz, poczujesz przyjemny chłód.

Nie musisz podchodzić do wentylatora, żeby zmienić ustawienia. Zrobisz to za pomocą pilota. Przemyślane i wygodne rozwiązanie. Wypoczywasz na kanapie i swobodnie sterujesz sprzętem.

Poza trybem oscylacyjnym do dyspozycji masz również naturalną bryzę. Włącz ją, a odniesiesz wrażenie, że wieje prawdziwy, orzeźwiający wiatr. Ochłodzenie w upalne dni gwarantowane!

Stadler Form Peter wyposażono w 3-stopniową regulację prędkości pracy. Producent nie zapomniał o praktycznym timerze. Programujesz wentylator na 1 – 7 godzin, a po określonym czasie sam się wyłączy. Zapominalscy z pewnością to docenią.

Masz obawy, że sprzęt się zakurzy i ulegnie awarii? Niepotrzebnie! We wlocie powietrza znajdziesz zmywalny filtr. Zatrzymuje cząsteczki kurzu i inne zanieczyszczenia, żeby nie dostały się do środka. W razie potrzeby filtr łatwo umyjesz.

Stadler Form Peter o mocy 60 W zapewnia efektywną i cichą pracę. Nie wyłączaj go na noc, jeżeli źle znosisz upały. Wentylator nie zakłóci Twojego spokoju, poziom hałasu nie przekracza 52 dB.

Wentylator kolumnowy RAVEN EKW002

Wentylator kolumnowy RAVEN EKW002


Kliknij i kup RAVEN EKW002

EURO
OleOle


RAVEN EKW002 to pionowy wentylator kolumnowy o mocy 50 W, który docenisz za łatwą obsługę. Ustawienia zmienisz za pomocą pilota lub intuicyjnego wyświetlacza LED. Do wyboru masz 3 tryby pracy i aż 6 prędkości nawiewu. Poznaj inne zalety sprzętu.

To odpowiedni wentylator do sypialni. Dzięki niemu przetrwasz upalne noce i się wyśpisz. Skąd ta pewność?

RAVEN EKW002 oferuje tryb cichy. Żadne niepokojące dźwięki nie wybudzą Cię ze snu. Przepływ powietrza to maksymalnie 33 m3/min. Czujesz przyjemny chłód, również w większym pomieszczeniu.

Zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu domowych sprzętów? Z RAVEN EKW002 nie masz takiego problemu. Urządzenie wyposażono w 12-godzinny timer. Ustawiasz, jak długo ma wiatrak chłodzić wnętrze i kiedy się wyłączyć. Nie ryzykujesz przy tym znaczącym wzrostem rachunków za prąd.

RAVEN EKW002 to wentylator kolumnowy z jonizatorem. Co Ci to daje? Sprzęt emituje jony ujemne. Szybko odczujesz, że przebywanie w pomieszczeniu jest bardziej komfortowe. RAVEN EKW002 stworzy korzystny mikroklimat. Zapomnisz też o krążącym w powietrzu kurzu i innych zanieczyszczeniach.

Zwróć uwagę na jakość wykonania. Ten czarno-biały wentylator estetycznie się prezentuje. Łatwo dopasujesz go do wystroju wnętrza.

Producent wyposażył urządzenie w duże śmigła. Spodziewaj się skutecznego ochłodzenia nawet przy bardzo wysokich temperaturach. RAVEN EKW002 Cię nie zawiedzie.

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E


Kliknij i kup Honeywell HYF500E

MediaExpert
Electro


Jeżeli Twoim najważniejszym kryterium jest skuteczne chłodzenie, Honeywell HYF500E przypadnie Ci do gustu. To czarny wentylator kolumnowy o mocy 58 W wyposażony w dwa wiatraki. Prędkość pracy dostosujesz do swoich potrzeb, regulacja jest 3-stopniowa.

Po włączeniu sprzętu nie czekasz długo na ulgę w gorący dzień. Zajmuje to jedynie kilka minut. Odczuwalna wydajność Honeywell HYF500E to 78 m3/min.

Swobodnie kontrolujesz kierunek wypływu strumienia powietrza. Górny wiatrak obraca się do 90 stopni w pionie. Dolny oferuje ruch obrotowy o 80 stopni. Masz pewność, że chłód dotrze do każdego zakamarka.

Ten wieżowy wentylator kolumnowy nie będzie Ci przeszkadzał. Nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Nie bój się, że urządzenie przypadkowo się przewróci. Zapobiega temu solidna podstawa. Pozwól dzieciom bawić się w pobliżu wentylatora, nic złego mu się nie stanie.

Dobrze przemyślana konstrukcja to istotny atut sprzętu. Bez trudu dopasujesz wentylator do wystroju wnętrza. Nie musisz ustawiać urządzenia bezpośrednio przy gniazdku. Przewód jest dostatecznie długi.

Czy zmiana ustawień sprawi Ci problem? Z pewnością nie! Na panelu znajdziesz dwa dobrze opisane elementy sterujące. W kilka sekund dobierasz moc chłodzenia i zapominasz o upale na zewnątrz.

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC

Wentylator kolumnowy HB TF1101BRC


Kliknij i kup HB TF1101BRC

MediaExpert
MediaMarkt

Electro


65-watowa moc i przepływ powietrza na poziomie 500 m3/h to cechy, jakimi wyróżnia się HB TF1101BRC. To wentylator kolumnowy z pilotem, który wygodnie obsłużysz bez wstawania z kanapy. Sprawdź, co może Ci jeszcze zagwarantować.

HB TF1101BRC oferuje 3 tryby pracy oraz 3 prędkości. Intensywność chłodzenia ustawiasz tak, aby przebywanie w pokoju było bardziej komfortowe. Nie narzekasz na upał ani na nieprzyjemne zimno.

Włączone funkcje sprawdzisz na wyświetlaczu LED. Jest duży, a to eliminuje problem z odczytaniem informacji.

Zastanawiasz się, czy wentylator ochłodzi całe pomieszczenie? Bez obaw! To sprzęt z automatyczną oscylacją w poziomie do 80 stopni. Nie musisz siedzieć tuż przy urządzeniu, żeby się ochłodzić. Zrelaksuj się na kanapie lub w fotelu.

Nastaw timer, żeby sprzęt automatycznie wyłączył się o określonej porze. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla zapominalskich czy zabieganych osób.

HB TF1101BRC wytwarza jony ujemne. Włącz funkcję jonizacji, a szybko odczujesz różnicę. W powietrzu przestają krążyć drażniące alergeny i zanieczyszczenia.

To dobry wentylator kolumnowy także ze względu na tryb sleep. Wystarczy, że uruchomisz go przed pójściem do łóżka, a bez przeszkód zaśniesz. Sprzęt nikomu nie będzie przeszkadzać.

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E4

Wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E4


Kliknij i kup Honeywell HYF290E4

MediaExpert
Electro


Mocny wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E4 ochłodzi Cię w dzień i w nocy. Funkcja oscylacji zapewnia rozprowadzanie powietrza do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Co jeszcze oferuje sprzęt? Sprawdź w dalszej części opinii.

Wentylator daje Ci 8 poziomów sterowania prędkością pracy. Precyzyjnie go ustawisz, w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków na zewnątrz.

Dostępny jest również timer, który nastawisz maksymalnie na 8 godzin. Po co Ci to? Unikniesz zbyt dużego rachunku za prąd, gdy zapomnisz o wyłączeniu wentylatora. Zrobi to automatycznie o wskazanej porze.

Honeywell HYF290E4 sprawdzi się w małych i średniej wielkości pomieszczeniach. Jego moc to 31 W, a wydajność 4,42 m3/min. W kilka minut poczujesz ochłodzenie i przestaniesz narzekać na wysoką temperaturę na zewnątrz.

Ustawienia wentylatora zmienisz przy użyciu małego pilota. Nie chcesz go zgubić? Włóż go do obudowy sprzętu, znajdziesz tam specjalny schowek. Bardzo sprytne rozwiązanie.

To praktyczny, ale też cichy wentylator kolumnowy. Skąd ta pewność? Wyposażono go w tryb nocny, obniżający poziom hałasu do minimum. Sprzęt nie wydaje głośnych i uciążliwych dźwięków w nocy. Śpisz spokojnie i nic Cię nie wybudza.

Jakby tego było mało, szybko znajdziesz odpowiednie miejsce dla wentylatora. Jest smukły i nie ogranicza wolnej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że Honeywell HYF290E4 jest godny uwagi.

Wentylator kolumnowy Bimar VC119

Wentylator kolumnowy Bimar VC119


Kliknij i kup Bimar VC119

MediaExpert
Electro


Bimar VC119 to biały wentylator kolumnowy, który docenisz za trwałość. Wykonana z ABS obudowa wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia. Poza tym sprzęt ma dużą moc, bo aż 60 W.

Dowolnie zmieniaj intensywność chłodzenia, do wyboru masz 3 prędkości pracy. Zrobisz to bez potrzeby ruszania się z miejsca. W komplecie znajdziesz praktyczny pilot zdalnego sterowania.

Z timerem zaplanujesz pracę wentylatora do 12 godzin. Automatyczne wyłączanie po określonym czasie zwiększa komfort użytkowania. To samo dotyczy czytelnego wyświetlacza, na którym sprawdzisz wszystkie włączone funkcje.

Do dyspozycji masz oscylację, a także jonizację. Mało?

Producent wyposażył sprzęt w głośnik Bluetooth. Podczas chłodzenia pomieszczenia słuchasz też ulubionej muzyki, jeśli masz na to ochotę. Szybko sparujesz wentylator z dowolnym smartfonem.

Co z przenoszeniem urządzenia z miejsca na miejsce? To żaden problem!

Sprzęt zaskoczy Cię lekkością. Na obudowie znajdziesz praktyczny uchwyt. Eliminuje to ryzyko, że urządzenie przypadkowo wypadnie Ci z dłoni. Nie martwisz się więc o jego zniszczenie.

Uznałem, że ranking wentylatorów kolumnowych powinien prezentować Bimar VC119 także z innego powodu. Przepływ powietrza to 804 m3/h. Nie czekasz długo na ochłodzenie i nie denerwujesz upałami. Wentylator sprawdzi się w pomieszczeniach do 20 m2.

Wentylator kolumnowy Air Naturel FANT0003 Fantasy

Wentylator kolumnowy Air Naturel FANT0003 Fantasy


Kliknij i kup Air Naturel FANT0003 Fantasy

MediaExpert
Electro


Air Naturel FANT0003 Fantasy to 35-watowy sprzęt, który cechuje prosty i elegancki design. Ten wentylator kolumnowy z funkcją chłodzenia będzie dodatkową ozdobą pomieszczenia. Docenisz go też za efektywność działania.

Wentylator pracuje z wydajnością do 455 m3/h. Co to oznacza? Nie czekasz z niecierpliwością na spadek temperatury w pokoju. Chłód czujesz już po kilku minutach. Nie martw się, że będzie Ci za zimno. Sprzęt oferuje 3-stopniową regulację mocy oraz trzy tryby pracy, w tym nocny.

Wentylator wykorzystasz w dzień i w nocy. Nie przeszkodzi Ci nadmierny hałas, po włączeniu trybu sleep jest maksymalnie redukowany. Wyłączasz wtedy też podświetlenie, więc nic Cię nie irytuje.

Jak obsługuje się Air Naturel FANT0003 Fantasy? Możesz do niego podejść, ale nie jest to konieczne.

W zestawie znajdziesz mały pilot, którym zmienisz ustawienia zdalnie. Nie ruszasz się z miejsca, precyzyjnie dobierając parametry pracy. Zwykłe lenistwo? Raczej komfortowe użytkowanie.

Wentylator gwarantuje równomierne chłodzenie. Odpowiada za to funkcja oscylacji do 70 stopni.

To jeszcze nie wszystko. Air Naturel FANT0003 Fantasy zaprogramujesz z 12-godzinnym timerem. Wyłącza się automatycznie, a Ty bez przeszkód wychodzisz z domu lub zajmujesz obowiązkami.

Wentylator kolumnowy Honeywell HO-5500RE

Wentylator kolumnowy Honeywell HO-5500RE


Kliknij i kup Honeywell HO-5500RE

MediaExpert
Electro


Słupkowy wentylator Honeywell HO-5500RE o mocy 40 W obsłużysz na dwa sposoby. Do zmiany ustawień wykorzystasz zdalny pilot lub panel z guzikami. Sprzęt gwarantuje komfort użytkowania, ale nie tylko. Więcej szczegółów znajdziesz w mojej opinii.

Z wentylatora korzystasz tak często i długo, jak chcesz. Aby wyłączył się automatycznie, ustaw timer (maksimum to 4 godziny). Swobodnie regulujesz poziom mocy i prędkość nawiewu.

Jakie tryby pracy masz do wyboru? Honeywell HO-5500RE oferuje 3 możliwości: normalny, naturalny i sen.

Sposób działania wentylatora z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb i pory. Wybierasz, na czym bardziej Ci zależy: bardzo efektywnym chłodzeniu czy cichej pracy.

Wentylator nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Nie jest też ciężki, dlatego szybko przeniesiesz go do innego pomieszczenia. Nie prosisz przy tym o pomoc domowników. Szybkie i mało kłopotliwe!

Honeywell HO-5500RE to sprzęt z oscylacją. Od razu poczujesz, że równomiernie rozprowadza chłodne powietrze. Trafia do każdego zakamarka. Wysoka temperatura w domu nie jest już problemem.

Istotną zaletą wentylatora jest solidna podstawa. Sprzęt stoi nieruchomo, więc nie obawiasz się o jego przewrócenie i usterkę. Bezpieczeństwo i elegancki wygląd gwarantowane.

Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT601

Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT601


Kliknij i kup Blaupunkt AFT601

MediaExpert
Electro


Blaupunkt AFT601 to 45-watowy wentylator kolumnowy z funkcją chłodzenia wykorzystujący nowoczesne rozwiązania. Daje Ci do dyspozycji kilka trybów pracy: standardowy, naturalny, nocny oraz dziecięcy. Co jeszcze Ci się spodoba? Wszystko znajdziesz w poniższej opinii.

Z Blaupunkt AFT601 nie narzekasz na hałas. Tryby nocny i dziecięcy zapewniają bardzo cichą pracę, niezakłócającą snu. Ten drugi gwarantuje dodatkowo automatyczne wyłączenie po 3 godzinach.

W innych trybach także nie musisz pamiętać o wciśnięciu przycisku off. Za pomocą timera szybko zaprogramujesz wentylator.

Jak zmienić ustawienia? Podejdź do sprzętu i wykorzystaj dotykowy panel lub sięgnij po pilot. Ty wybierasz, co będzie wygodniejsze.

Na wyświetlaczu LED sprawdzisz włączony tryb i temperaturę otoczenia. Jest duży i czytelny, ale nie przeszkadza w nocy.

Blaupunkt AFT601 to nowoczesny i wydajny wentylator kolumnowy. Czarna, smukła obudowa dodaje mu elegancji. Ustaw sprzęt w widocznym miejscu, sprawdzi się jako ciekawa dekoracja.

Wentylator stoi nieruchomo w miejscu. Podstawa zabezpiecza przed ciągłym przechylaniem się. Po co to komu?

Niestabilny sprzęt łatwo przewrócisz, nawet nieumyślnie. To skutkuje zniszczeniem obudowy, a nawet usterką. Czy warto ryzykować?

Wentylator wyróżnia się trwałością. Skutecznie Cię ochłodzi dzięki poziomej oscylacji do 65 stopni. W razie potrzeby ją zablokujesz, żeby skierować chłodny strumień bezpośrednio na siebie.

Wentylator kolumnowy Zelmer ZTW1500

Wentylator kolumnowy Zelmer ZTW1500


Kliknij i kup Zelmer ZTW1500

MediaExpert
Neonet
Electro


Zelmer ZTW1500 to odpowiedni wentylator kolumnowy do pokoju dziennego, sypialni czy domowego biura. Jego moc wynosi 45 W. Swobodnie zmieniasz prędkość pracy dzięki kilkustopniowej regulacji.

Potrzebujesz ochłodzenia raz w jednym, raz w drugim pomieszczeniu? Żaden problem! Sprzęt przeniesiesz w inne miejsce bez zbędnego wysiłku. Producent zadbał o praktyczny uchwyt.

Zelmer ZTW1500 rozprowadza chłodne powietrze na boki za sprawą oscylacji. W razie potrzeby wyłączysz ją jednym ruchem.

Zmiana innych ustawień też nie sprawi Ci problemów. Skąd ta pewność? Zrobisz to za pomocą poręcznego pilota lub dobrze opisanego panelu w górnej części obudowy.

Świecące diody poinformują Cię, które funkcje są włączone. Dotyczy to też timera. Upewnisz się, że sprzęt wyłączy się po odpowiednim czasie.

Zelmer ZTW1500 to niewielki, ale wydajny wentylator. To nie wszystkie jego zalety.

W obudowie znajdziesz schowek na przewód. Ułatwi Ci to przechowywanie sprzętu poza sezonem. Zapomnij o wystającym z szafki lub plączącym się kablu.

Jest też inny powód, dla którego ranking wentylatorów kolumnowych uwzględnia Zelmer ZTW1500.

Od razu zauważysz, że sprzęt jest nie tylko ładny, ale i wytrzymały. Obudowę wykonano z solidnego tworzywa sztucznego. Nawet po dłuższym czasie użytkowania nie dostrzeżesz na niej dużych zarysowań i innych śladów.

Jaki wentylator kolumnowy wybrać?

Wahasz się, który wentylator kolumnowy spełni Twoje oczekiwania?

Przygotowałem poradnik zakupowy, który rozwieje Twoje wątpliwości. Znajdziesz w nim wskazówki na temat wszystkich istotnych cech sprzętu.

Dowiedz się, co powinno zwrócić Twoją uwagę.

Moc

Wyższa moc wentylatora to wyższa wydajność, czyli skuteczniejsze chłodzenie. Dlaczego tak? Mocniejszy sprzęt wytwarza większy strumień powietrza.

To sprawia też, że nie zawodzi w dużych pomieszczeniach. Do niewielkiego pokoju możesz wybrać słabszy wentylator, ale nie za słaby.

Najlepiej oceniam wentylatory kolumnowe, których moc obejmuje zakres 30 – 65 W. To optymalne wartości, żeby zapomnieć o upałach i szybko poczuć chłód.

Regulacja prędkości pracy

Kolejna bardzo ważna kwestia. Nie zawsze równie intensywnie odczuwasz gorąco, prawda?

Regulacja prędkości pracy pozwoli Ci na ustawienie wentylatora tak, aby przyjemnie chłodził. Nie jest Ci przesadnie zimno ani gorąco.

Standardem jest 3-poziomowa regulacja prędkości. Czasami do wyboru masz więcej opcji, bo nawet 6 lub 8 poziomów.

Im szersza regulacja, tym precyzyjniej ustawisz wentylator. To daje Ci pewność, że sprzęt nie zawiedzie nawet w wyjątkowo upalne dni.

Tryby pracy

Wentylator ma chłodzić, to prawda. Zwykle robi to na kilka różnych sposobów, zależnie od włączonego trybu pracy.

Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru.

Opisane przeze mnie wentylatory w rankingu w większości oferują trzy tryby pracy:

  • Normalny – klasyczny, stały i mocny podmuch powietrza.
  • Naturalny – imituje orzeźwiające podmuchy wiatru, jakie odczuwasz na zewnątrz.
  • Nocny – specjalny tryb na czas snu, podmuch jest delikatny, a głośność pracy zmniejszona do minimum.

Możesz też znaleźć sprzęty z innymi programami. Przykładem jest dziecięcy. Włączasz go, a moc chłodzenia stopniowo się zmniejsza. Po określonym czasie wentylator automatycznie się wyłącza.

Sterowanie

Zastanów się, jak chcesz sterować wentylatorem. Nie może być tak, że zmianę ustawień uznasz za kłopotliwą.

Na obudowie powinien znajdować się czytelny panel z dobrze oznaczonymi przyciskami. Czasami jest on dotykowy.

Dużym udogodnieniem jest wyświetlacz LED na wentylatorze wieżowym. Odczytujesz z niego ustawioną aktualnie prędkość pracy i tryb. Niekiedy wyświetlacz pokazuje też temperaturę otoczenia.

Nie zawsze podejście do wentylatora jest łatwe. Wyobraź sobie, że leżysz wygodnie na kanapie, ale sprzęt chłodzi za słabo lub zbyt mocno.

Co wtedy?

W takiej sytuacji docenisz pilot zdalnego sterowania. Jest niewielki, ale bardzo przydatny. Rzadko zdarza się, że pilota nie ma w komplecie, ale jest to możliwe.

Upewnij się, że w razie potrzeby zmienisz ustawienia bez ruszania się z miejsca. Warto zwracać uwagę na szczegóły.

Funkcje

To, w jakie funkcje producent wyposażył wentylator słupkowy, wpływa na wygodę użytkowania.

Za najważniejsze uważam:

  • Timer – programujesz sprzęt, aby wyłączył się o określonej godzinie. Zwróć uwagę, ile wynosi maksimum, przeważnie to 3 – 12 godzin.
  • Jonizacja – wentylator wytwarza jony ujemne. Co to oznacza? Neutralizuje krążące w powietrzu zanieczyszczenia, w tym alergeny i kurz. Masz zapewniony korzystny mikroklimat.
  • Oscylacja – dzięki niej sprzęt obraca się na boki i rozprowadza chłodne powietrze po całym pomieszczeniu. Zwiększa to skuteczność obniżania temperatury. W razie potrzeby oscylację możesz wyłączyć. Najlepsze wentylatory kolumnowe czasem dmuchają powietrzem nie tylko na boki, ale i w pionie.

Niektóre funkcje potrafią zaskakiwać. Przykład?

Wbudowany głośnik Bluetooth. To dowód, że wentylator przyda Ci się nie tylko do chłodzenia domu czy mieszkania.

Sparuj sprzęt ze smartfonem i słuchaj muzyki podczas relaksowania się przy zimnym podmuchu.

Poziom generowanego hałasu

Nie ma się co oszukiwać, żaden wentylator kolumnowy nie jest bezgłośny. Na szczęście nie oznacza to, że sprzęt będzie Ci przeszkadzać.

Zwróć uwagę na poziom generowanego hałasu. Im niższa wartość, tym lepiej.

Polecam wentylatory wytwarzające nie więcej niż 60 dB. Takie też trafiły do rankingu.

Pamiętaj, że hałaśliwość urządzenia zależy od ustawionej prędkości i trybu pracy.

Wymiary i design

Zacznę od wymiarów. Wentylator kolumnowy jest wysoki i wąski, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. To dobry wybór zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń.

Zwykle sprzęty mierzą do 120 cm wysokości. Niektóre są nieco niższe i liczą 80 – 90 cm.

Wentylator prawdopodobnie ustawisz w dobrze widocznym miejscu. Jeśli go czymś zasłonisz, efektywność chłodzenia spadnie.

Czy wieżowy wentylator źle wpłynie na wystrój wnętrza? Niekoniecznie!

Ze względu na konstrukcję wentylatory kolumnowe wyglądają nowocześnie i elegancko. Standardowo obudowa jest biała lub czarna. Dopasowanie sprzętu do pomieszczenia nie sprawi Ci problemu.

Udogodnienia

Czy znajdziesz je w wentylatorze? Jak najbardziej!

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest specjalnie zaprojektowana, stabilna podstawa. To zabezpieczenie przed przewróceniem sprzętu i uszkodzeniem go.

Jeżeli nie lubisz porozrzucanych wszędzie pilotów, docenisz schowek w obudowie wentylatora. Czasem do dyspozycji masz dwa, drugi do nawinięcia przewodu. Po co? Zwiększy to wygodę przechowywania wentylatora poza sezonem, gdy go nie używasz.

Wentylator kolumnowy – Ceny

To, ile wydać na wentylator kolumnowy, zależy głównie od Twoich wymagań.

Załóżmy, że podchodzisz do tego bez kompromisów: chcesz wybrać najlepszy wentylator kolumnowy. Ma być bardzo wydajny, cichy, z oscylacją, jonizatorem, pilotem, wieloma prędkościami nawiewu, trybem nocnym i czymś jeszcze, np. imitowaniem bryzy.

Wtedy musisz przygotować nawet 400 – 700 zł, bo tyle kosztują topowe wentylatory wieżowe. Sprawdzają się w większych pomieszczeniach, dając ogromny komfort w upalne dni.

Jeżeli nie potrzebujesz bardzo wysokiej mocy i aż tylu funkcji, to znajdziesz dobry sprzęt do 300 – 400 zł.

Najprostsze, ale w miarę skuteczne wiatraki słupkowe to np. te z Lidla. One kosztują czasem do 200, a nawet 100 zł, choć nie mają szans z kilka razy droższymi sprzętami.

Osobiście uważam, że warto celować przynajmniej w średnią półkę, a więc wentylator pionowy za 300 lub 400 zł. To sprzęt na lata, którego nie musisz ustawiać bardzo blisko siebie, aby prędko docierał do Ciebie kojący chłód. Jeżeli gorące powietrze bardzo daje Ci w kość, to przemyśl jednak większą inwestycję.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki wentylator kolumnowy kupić. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych blogów.

Wiatrak wieżowy to w mojej ocenie jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na skuteczną walkę z upałami. To smukły sprzęt, który dobrze wygląda i skutecznie działa. Owszem, wieje chłodnym powietrzem, działa kierunkowo, lecz i tak sprawia dużą ulgę, nie wymagając skomplikowanego montażu.

Jeżeli pragniesz podzielić się własną opinią bądź chcesz o coś dopytać, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Masz większy budżet i oczekujesz jak najlepszych efektów chłodzenia? Zobacz zatem ranking przenośnych klimatyzatorów. Kosztują swoje, ale szczycą się bardzo wysoką wydajnością, która nie da szans letnim upałom.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments