Najlepsze wentylatory kolumnowe 2022 – Opinie
Wentylator kolumnowy Tefal Eclipse QF5030

Kliknij i kup Tefal Eclipse QF5030
⇓
EURO
OleOle
Tefal Eclipse QF5030 to najlepszy wentylator kolumnowy, a w zasadzie coś znacznie więcej. Ten kosmicznie wyglądający sprzęt to połączenie wentylatora pionowego z oczyszczaczem powietrza!
W tym samym czasie daje Ci ulgę w najgorętsze dni lata i usuwa do 99,95% zanieczyszczeń. Likwiduje z powietrza kurz, smog, alergeny czy pył zawieszony PM 2.5. W efekcie odpoczywasz od gorąca oraz oddychasz świeżym, czystym powietrzem. Dobry wybór dla alergików i każdego, kto poszukuje wielofunkcyjnego sprzętu.
Zauważ, że to innowacyjne urządzenie wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Nie zajmuje dużo miejsca, skutecznie chłodzi wnętrze pokoju bądź sypialni i pasuje do minimalistycznego pomieszczenia.
Funkcjonalność wręcz topowa. Masz do dyspozycji timer i aż 12 poziomów nadmuchu. Nie chcesz się zastanawiać, który ustawić? Żaden problem! Skorzystasz wtedy z trybu Auto.
Jakby tego było mało, furorę robi tryb nocny. Generuje zaledwie 32 dB, więc trudno w zasadzie mówić o jakimś hałasie. Tefal Eclipse QF5030 to praktycznie najcichszy wentylator kolumnowy. Nie wiedząc, jaki wentylator kolumnowy wybrać do pokoju dziecka lub sypialni, masz już odpowiedź.
Doceniam także to, że Tefal Eclipse QF5030 nie pobiera wcale dużo energii, a i tak zachwyca skutecznością. Zasięg nadmuchu sięga 8 metrów, prędko dając ukojenie, gdy za oknem żar leje się z nieba.
W zestawie nie zabrakło poręcznego pilota, a urządzenie oferuje jeszcze coś. Mowa o niebieskim oświetleniu, swego rodzaju funkcji lampy. Jak widzisz, to wielozadaniowy i bardzo nowoczesny wentylator wieżowy. Mnie zachwycił i z ręką na sercu go polecam.
Wentylator kolumnowy Stadler Form Peter

Kliknij i kup Stadler Form Peter
⇓
MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt
Elegancki, wysoki wentylator kolumnowy Stadler Form Peter sprawdzi się nawet w bardzo małym pomieszczeniu. Nie zajmuje dużo miejsca i nie będziesz narzekać, że Ci przeszkadza. Pracę sprzętu bez trudu dostosujesz do indywidualnych potrzeb. W moim odczuciu to bardzo dobry wentylator kolumnowy do nasłonecznionych pomieszczeń.
Urządzenie oferuje tryb oscylacyjny, który zapewnia równomierne rozprowadzanie powietrza. Bez względu na to, w którym miejscu w pomieszczeniu przebywasz, poczujesz przyjemny chłód.
Nie musisz podchodzić do wentylatora, żeby zmienić ustawienia. Zrobisz to za pomocą pilota. Przemyślane i wygodne rozwiązanie. Wypoczywasz na kanapie i swobodnie sterujesz sprzętem.
Poza trybem oscylacyjnym do dyspozycji masz również naturalną bryzę. Włącz ją, a odniesiesz wrażenie, że wieje prawdziwy, orzeźwiający wiatr. Ochłodzenie w upalne dni gwarantowane, a wentylator kolumnowy z bryzą wodną nie jest częstym okazem.
Stadler Form Peter wyposażono w 3-stopniową regulację prędkości pracy. Producent nie zapomniał o praktycznym timerze. Programujesz wentylator na 1 – 7 godzin, a po określonym czasie sam się wyłączy. Zapominalscy z pewnością to docenią.
Masz obawy, że sprzęt się zakurzy i ulegnie awarii? Niepotrzebnie! We wlocie powietrza znajdziesz zmywalny filtr. Zatrzymuje cząsteczki kurzu i inne zanieczyszczenia, żeby nie dostały się do środka. W razie potrzeby filtr łatwo umyjesz.
Stadler Form Peter o mocy 60 W zapewnia efektywną i cichą pracę. Nie wyłączaj go na noc, jeżeli źle znosisz upały. Wentylator nie zakłóci Twojego spokoju, poziom hałasu nie przekracza 52 dB.
Wentylator kolumnowy Honeywell HYF500E

Kliknij i kup Honeywell HYF500E
⇓
MediaExpert
Komputronik
Electro
Jeżeli Twoim najważniejszym kryterium jest skuteczne chłodzenie, Honeywell HYF500E przypadnie Ci do gustu. To czarny wentylator kolumnowy o mocy 58 W wyposażony w dwa wiatraki. Prędkość pracy dostosujesz do swoich potrzeb, regulacja jest 3-stopniowa.
Po włączeniu sprzętu nie czekasz długo na ulgę w gorący dzień. Zajmuje to jedynie kilka minut. Odczuwalna wydajność Honeywell HYF500E to 78 m3/min.
Swobodnie kontrolujesz kierunek wypływu strumienia powietrza. Górny wiatrak obraca się do 90 stopni w pionie. Dolny oferuje ruch obrotowy o 80 stopni. Masz pewność, że chłód dotrze do każdego zakamarka.
Ten wieżowy wentylator kolumnowy wysokiej jakości nie będzie Ci przeszkadzał. Nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Nie bój się, że urządzenie przypadkowo się przewróci. Zapobiega temu solidna podstawa. Pozwól dzieciom bawić się w pobliżu wentylatora, nic złego mu się nie stanie.
Dobrze przemyślana konstrukcja to istotny atut sprzętu. Bez trudu dopasujesz wentylator do wystroju wnętrza. Nie musisz ustawiać urządzenia bezpośrednio przy gniazdku. Przewód jest dostatecznie długi.
Czy zmiana ustawień sprawi Ci problem? Z pewnością nie! Na panelu znajdziesz dwa dobrze opisane elementy sterujące. W kilka sekund dobierasz moc chłodzenia i zapominasz o upale na zewnątrz.
Wentylator kolumnowy Sencor SFN 5040BL

Kliknij i kup Sencor SFN 5040BL
⇓
MediaExpert
Neonet
Empik
Electro
Jeden z najmocniejszych wentylatorów kolumnowych, ale nie ma się temu co dziwić. Dlaczego? Ponieważ napędza 3 spore wiatraki, a każdemu z nich wyregulujesz prędkość. To duża rzadkość, zwłaszcza że oprócz tego dostajesz 7 ustawień mocy silnika.
Nie chce Ci się głowić nad tym, jak ustawić ten wydajny wentylator wieżowy? Wtedy zdecyduj się np. na tryb naturalny, który rotuje wszystkimi prędkościami. Nie zabrakło też opcji na noc. Na niej urządzenie stopniowo obniża wydajność, a tym samym głośność (która i tak jest tu niska, nie będzie Cię drażnić).
Ten polecany wentylator kolumnowy z pilotem obsługujesz także za pomocą dotykowego panelu sterowania. Producent sprytnie go ukrył w górnej części. W ogóle design to ogromny plus. Trudno znaleźć drugie tak ciekawie wyglądające urządzenie. Jestem wręcz przekonany, że wpasuje się w Twoje pomieszczenie.
Sama skuteczność robi wrażenie, w końcu 90 W mocy robią swoje. Nie czekasz długo na chwilę wytchnienia; od razu otula Cię przyjemne, chłodne powietrze. Zapomnisz, że za oknem żar leje się z nieba.
Dzięki stabilnej podstawie nie boisz się o przypadkowy upadek tego świetnego wentylatora w kształcie kolumny. Trudno to spowodować, co jest ważne np. dla posiadaczy kotów i psów.
Tak oryginalny i dobry wentylator kolumnowy musiał wpaść do zestawienia. Prawdziwa perełka na tym rynku, choć trochę kosztuje. Mimo to uważam, że kwota odpowiada możliwościom sprzętu.
Wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E4

Kliknij i kup Honeywell HYF290E4
⇓
MediaExpert
Komputronik
Electro
Mocny wentylator kolumnowy Honeywell HYF290E4 ochłodzi Cię w dzień i w nocy. Funkcja oscylacji zapewnia rozprowadzanie powietrza do wszystkich zakamarków pomieszczenia. Co jeszcze oferuje sprzęt? Sprawdź w dalszej części opinii.
Kolumnowy wentylator chłodzący daje Ci 8 poziomów sterowania prędkością pracy. Precyzyjnie go ustawisz, w zależności od indywidualnych potrzeb i warunków na zewnątrz.
Dostępny jest również timer, który nastawisz maksymalnie na 8 godzin. Po co Ci to? Unikniesz zbyt dużego rachunku za prąd, gdy zapomnisz o wyłączeniu wentylatora. Zrobi to automatycznie o wskazanej porze.
Honeywell HYF290E4 sprawdzi się w małych i średniej wielkości pomieszczeniach. Jego moc to 31 W, a wydajność 4,42 m3/min. W kilka minut poczujesz ochłodzenie i przestaniesz narzekać na wysoką temperaturę na zewnątrz.
Ustawienia wentylatora zmienisz przy użyciu małego pilota. Nie chcesz go zgubić? Włóż go do obudowy sprzętu, znajdziesz tam specjalny schowek. Bardzo sprytne rozwiązanie.
To praktyczny, ale też cichy wentylator kolumnowy. Skąd ta pewność? Wyposażono go w tryb nocny, obniżający poziom hałasu do minimum. Sprzęt nie wydaje głośnych i uciążliwych dźwięków w nocy. Śpisz spokojnie i nic Cię nie wybudza.
Jakby tego było mało, szybko znajdziesz odpowiednie miejsce dla wentylatora. Jest smukły i nie ogranicza wolnej przestrzeni. Wszystko to sprawia, że Honeywell HYF290E4 to godny uwagi i dobrze oceniany wentylator kolumnowy.
Wentylator kolumnowy SilverCrest STV 50 F1

Kliknij i kup SilverCrest STV 50 F1
⇓
Lidl
Nie wiesz, jaki wentylator kupić, aby nie był za drogi, a za to skuteczny? Model SilverCrest STV 50 F1 z Lidla to coś dla Ciebie! To prosty, kompaktowy wentylator wieżowy z oscylacją czy timerem.
Nie znajdziesz tu kosmicznego wyświetlacza LED czy zaawansowanych funkcji dodatkowych. Producent postanowił, że stworzy uproszczony model, lecz dobrze spełniający swe zadanie.
I tak się stało!
SilverCrest STV 50 F1 prędko uwolni Cię od upierdliwego upału. Za sprawą oscylacji (można ją wyłączyć) będzie dmuchał chłodnym powietrzem na prawo i lewo. Za pomocą timera zaprogramujesz z kolei jego czas pracy.
Co ważne, temu modelowi wcale nie brakuje mocy. Dzięki niej generuje silny strumień powietrza, zwłaszcza w tak niskiej cenie.
Zwróć uwagę jeszcze na jedną ciekawą cechę. Otóż to stosunkowo mały wentylator kolumnowy. Mierzy 76 cm, a i tak zadziwia efektywnością pracy. Łatwo go gdzieś umieścisz lub przechowasz w zimniejszym okresie.
Ranking wentylatorów kolumnowych dużo zyskał na obecności tego sprzętu. Znakomita alternatywa dla osób, które nie chcą przeznaczać większych pieniędzy na tego typu urządzenie.
Wentylator kolumnowy Air Naturel FANT0003 Fantasy

Kliknij i kup Air Naturel FANT0003 Fantasy
⇓
MediaExpert
Electro
Air Naturel FANT0003 Fantasy to 35-watowy sprzęt, który cechuje prosty i elegancki design. Ten biały wentylator kolumnowy z funkcją chłodzenia będzie dodatkową ozdobą pomieszczenia. Docenisz go też za efektywność działania.
Wentylator pracuje z wydajnością do 455 m3/h. Co to oznacza? Nie czekasz z niecierpliwością na spadek temperatury w pokoju. Chłód czujesz już po kilku minutach. Nie martw się, że będzie Ci za zimno. Sprzęt oferuje 3-stopniową regulację mocy oraz trzy tryby pracy, w tym nocny.
Wentylator wykorzystasz w dzień i w nocy. Nie przeszkodzi Ci nadmierny hałas, po włączeniu trybu sleep jest maksymalnie redukowany. Wyłączasz wtedy też podświetlenie, więc nic Cię nie irytuje.
Jak obsługuje się Air Naturel FANT0003 Fantasy? Możesz do niego podejść, ale nie jest to konieczne. W zestawie znajdziesz mały pilot, którym zmienisz ustawienia zdalnie. Nie ruszasz się z miejsca, precyzyjnie dobierając parametry pracy. Zwykłe lenistwo? Raczej komfortowe użytkowanie.
Wentylator gwarantuje równomierne chłodzenie. Odpowiada za to funkcja oscylacji do 70 stopni.
To jeszcze nie wszystko. Air Naturel FANT0003 Fantasy zaprogramujesz z 12-godzinnym timerem. Wyłącza się automatycznie, a Ty bez przeszkód wychodzisz z domu lub zajmujesz obowiązkami.
Wentylator kolumnowy Honeywell HO-5500RE

Kliknij i kup Honeywell HO-5500RE
⇓
MediaExpert
Empik
Electro
Słupkowy wentylator Honeywell HO-5500RE o mocy 40 W obsłużysz na dwa sposoby. Do zmiany ustawień wykorzystasz zdalny pilot lub panel z guzikami. Sprzęt gwarantuje komfort użytkowania, ale nie tylko. Więcej szczegółów znajdziesz w mojej opinii.
Z wentylatora korzystasz tak często i długo, jak chcesz. Aby wyłączył się automatycznie, ustaw timer (maksimum to 4 godziny). Swobodnie regulujesz poziom mocy i prędkość nawiewu.
Jakie tryby pracy masz do wyboru? Honeywell HO-5500RE oferuje 3 możliwości: normalny, naturalny i sen.
Sposób działania tego niezawodnego wentylatora kolumnowego z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb i pory. Wybierasz, na czym bardziej Ci zależy: bardzo efektywnym chłodzeniu czy cichej pracy.
Wentylator nie zajmuje dużo miejsca w pokoju. Nie jest też ciężki, dlatego szybko przeniesiesz go do innego pomieszczenia. Nie prosisz przy tym o pomoc domowników. Szybkie i mało kłopotliwe!
Honeywell HO-5500RE to sprzęt z oscylacją. Od razu poczujesz, że równomiernie rozprowadza chłodne powietrze. Trafia do każdego zakamarka. Wysoka temperatura w domu nie jest już problemem.
Istotną zaletą wentylatora jest solidna podstawa. Sprzęt stoi nieruchomo, więc nie obawiasz się o jego przewrócenie i usterkę. Bezpieczeństwo i elegancki wygląd gwarantowane!
Wentylator kolumnowy Blaupunkt AFT601

Kliknij i kup Blaupunkt AFT601
⇓
MediaExpert
Electro
Blaupunkt AFT601 to 45-watowy wentylator kolumnowy z funkcją chłodzenia wykorzystujący nowoczesne rozwiązania. Daje Ci do dyspozycji kilka trybów pracy: standardowy, naturalny, nocny oraz dziecięcy. Co jeszcze Ci się spodoba? Wszystko znajdziesz w poniższej opinii.
Z Blaupunkt AFT601 nie narzekasz na hałas. Tryby nocny i dziecięcy zapewniają bardzo cichą pracę, niezakłócającą snu. Ten drugi gwarantuje dodatkowo automatyczne wyłączenie po 3 godzinach. W innych trybach także nie musisz pamiętać o wciśnięciu przycisku off. Za pomocą timera szybko zaprogramujesz wentylator.
Jak zmienić ustawienia? Podejdź do sprzętu i wykorzystaj dotykowy panel lub sięgnij po pilot. Ty wybierasz, co będzie wygodniejsze. Na wyświetlaczu LED sprawdzisz włączony tryb i temperaturę otoczenia. Jest duży i czytelny, ale nie przeszkadza w nocy.
Blaupunkt AFT601 to nowoczesny i wydajny wentylator kolumnowy. Czarna, smukła obudowa dodaje mu elegancji. Ustaw sprzęt w widocznym miejscu, sprawdzi się jako ciekawa dekoracja.
Wentylator stoi nieruchomo w miejscu. Podstawa zabezpiecza przed ciągłym przechylaniem się. Po co to komu? Niestabilny sprzęt łatwo przewrócisz, nawet nieumyślnie. To skutkuje zniszczeniem obudowy, a nawet usterką.
Wentylator wyróżnia się trwałością. Skutecznie Cię ochłodzi dzięki poziomej oscylacji do 65 stopni. W razie potrzeby ją zablokujesz, żeby skierować chłodny strumień bezpośrednio na siebie.
Wentylator kolumnowy Zelmer ZTW1500

Kliknij i kup Zelmer ZTW1500
⇓
MediaExpert
Neonet
Max Elektro
Electro
Zelmer ZTW1500 to odpowiedni wentylator kolumnowy do pokoju dziennego, sypialni czy domowego biura. Jego moc wynosi 45 W. Swobodnie zmieniasz prędkość pracy dzięki kilkustopniowej regulacji.
Potrzebujesz ochłodzenia raz w jednym, raz w drugim pomieszczeniu? Żaden problem! Sprzęt przeniesiesz w inne miejsce bez zbędnego wysiłku. Producent zadbał o praktyczny uchwyt.
Zelmer ZTW1500 rozprowadza chłodne powietrze na boki za sprawą oscylacji. W razie potrzeby wyłączysz ją jednym ruchem. Zmiana innych ustawień też nie sprawi Ci problemów. Skąd ta pewność? Zrobisz to za pomocą poręcznego pilota lub dobrze opisanego panelu w górnej części obudowy.
Świecące diody poinformują Cię, które funkcje są włączone. Dotyczy to też timera. Upewnisz się, że sprzęt wyłączy się po odpowiednim czasie.
Zelmer ZTW1500 to niewielki, ale wydajny wentylator. To nie wszystkie jego zalety.
W obudowie znajdziesz schowek na przewód. Ułatwi Ci to przechowywanie sprzętu poza sezonem. Zapomnij o wystającym z szafki lub plączącym się kablu.
Jest też inny powód, dla którego ranking wentylatorów kolumnowych uwzględnia Zelmer ZTW1500.
Od razu zauważysz, że sprzęt jest nie tylko ładny, ale i wytrzymały. Obudowę wykonano z solidnego tworzywa sztucznego. Nawet po dłuższym czasie użytkowania nie dostrzeżesz na niej dużych zarysowań i innych śladów. To wręcz niezawodny wentylator kolumnowy w dobrej cenie!
Jaki wentylator kolumnowy wybrać?
Wahasz się, który wentylator kolumnowy spełni Twoje oczekiwania?
Przygotowałem poradnik zakupowy, który rozwieje Twoje wątpliwości. Znajdziesz w nim wskazówki na temat wszystkich istotnych cech sprzętu.
Dowiedz się, co powinno zwrócić Twoją uwagę.
Moc
Wyższa moc wentylatora to wyższa wydajność, czyli skuteczniejsze chłodzenie. Dlaczego tak? Mocniejszy sprzęt wytwarza większy strumień powietrza.
To sprawia też, że nie zawodzi w dużych pomieszczeniach. Do niewielkiego pokoju możesz wybrać słabszy wentylator, ale nie za słaby.
Najlepiej oceniam wentylatory kolumnowe, których moc obejmuje zakres 30 – 65 W. To optymalne wartości, żeby zapomnieć o upałach i szybko poczuć chłód.
Najmocniejsze wentylatory słupkowe dochodzą czasem nawet do 90 W. Mają wtedy zazwyczaj więcej niż 2 duże wiatraki, a to też ma znaczenie pod kątem wydajności.
Regulacja prędkości pracy
Kolejna bardzo ważna kwestia. Nie zawsze równie intensywnie odczuwasz gorąco, prawda?
Regulacja prędkości pracy pozwoli Ci na ustawienie wentylatora tak, aby przyjemnie chłodził. Nie jest Ci przesadnie zimno ani gorąco.
Standardem jest 3-poziomowa regulacja prędkości. Czasami do wyboru masz więcej opcji, bo nawet 6, 8 lub nawet 12 poziomów.
Im szersza regulacja, tym precyzyjniej ustawisz wentylator. To daje Ci pewność, że sprzęt nie zawiedzie nawet w wyjątkowo upalne dni.
Tryby pracy
Wentylator ma chłodzić, to prawda. Zwykle robi to na kilka różnych sposobów, zależnie od włączonego trybu pracy.
Sprawdź, jakie opcje masz do wyboru.
Opisane przeze mnie wentylatory w rankingu w większości oferują trzy tryby pracy:
- Normalny – klasyczny, stały i mocny podmuch powietrza.
- Naturalny – imituje orzeźwiające podmuchy wiatru, jakie odczuwasz na zewnątrz. Często po prostu rotuje prędkością, aby symulować naturalny efekt.
- Nocny – specjalny tryb na czas snu, podmuch jest delikatny, a głośność pracy zmniejszona do minimum.
Możesz też znaleźć sprzęty z innymi programami. Przykładem jest dziecięcy. Włączasz go, a moc chłodzenia stopniowo się zmniejsza. Po określonym czasie wentylator automatycznie się wyłącza.
Sterowanie
Zastanów się, jak chcesz sterować wentylatorem. Nie może być tak, że zmianę ustawień uznasz za kłopotliwą.
Na obudowie powinien znajdować się czytelny panel z dobrze oznaczonymi przyciskami. Czasami jest on dotykowy.
Duże udogodnienie stanowi nowoczesny wyświetlacz LED na wentylatorze wieżowym. Odczytujesz z niego ustawioną aktualnie prędkość pracy i tryb. Niekiedy wyświetlacz pokazuje też temperaturę otoczenia.
Nie zawsze podejście do wentylatora jest łatwe. Wyobraź sobie, że leżysz wygodnie na kanapie, ale sprzęt chłodzi za słabo lub zbyt mocno.
Co wtedy?
W takiej sytuacji docenisz pilot zdalnego sterowania. Jest niewielki, ale bardzo przydatny. Rzadko zdarza się, że pilota nie ma w komplecie, ale jest to możliwe.
Upewnij się, że w razie potrzeby zmienisz ustawienia bez ruszania się z miejsca. Warto zwracać uwagę na szczegóły.
Funkcje
To, w jakie funkcje producent wyposażył wentylator słupkowy, wpływa na wygodę użytkowania.
Za najważniejsze uważam:
- Timer – programujesz sprzęt, aby wyłączył się o określonej godzinie. Zwróć uwagę, ile wynosi maksimum, przeważnie to 3 – 12 godzin.
- Jonizacja – wentylator wytwarza jony ujemne. Co to oznacza? Neutralizuje krążące w powietrzu zanieczyszczenia, w tym alergeny i kurz. Masz zapewniony korzystny mikroklimat.
- Oscylacja – dzięki niej sprzęt obraca się na boki i rozprowadza chłodne powietrze po całym pomieszczeniu. Zwiększa to skuteczność obniżania temperatury. W razie potrzeby oscylację możesz wyłączyć. Najlepsze wentylatory kolumnowe czasem dmuchają powietrzem nie tylko na boki, ale i w pionie.
Niektóre funkcje potrafią zaskakiwać. Przykład?
Wbudowany głośnik Bluetooth. To dowód, że wentylator przyda Ci się nie tylko do chłodzenia domu czy mieszkania.
Sparuj sprzęt ze smartfonem i słuchaj muzyki podczas relaksowania się przy zimnym podmuchu.
Inne rozwiązanie stanowi hybryda 2w1, a mianowicie wentylator kolumnowy z funkcją oczyszczania powietrza. Niewiele jest takich sprzętów, kosztują swoje, ale od razu usuwają zanieczyszczenia z powietrza.
Poziom generowanego hałasu
Nie ma się co oszukiwać, żaden wentylator kolumnowy nie jest bezgłośny. Na szczęście nie oznacza to, że sprzęt będzie Ci przeszkadzać.
Zwróć uwagę na poziom generowanego hałasu. Im niższa wartość, tym lepiej.
Polecam wentylatory wytwarzające nie więcej niż 60 dB. Takie też trafiły do rankingu.
Pamiętaj, że hałaśliwość urządzenia zależy od ustawionej prędkości i trybu pracy. Niektóre topowe wentylatory wieżowe schodzą poniżej 40, a nawet 35 dB na trybie cichym. Rewelacyjny rezultat.
Wymiary i design
Zacznę od wymiarów. Wentylator kolumnowy jest wysoki i wąski, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. To dobry wybór zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń.
Zwykle sprzęty mierzą do 120 cm wysokości. Niektóre są nieco niższe i liczą 70 – 90 cm.
Wentylator prawdopodobnie ustawisz w dobrze widocznym miejscu. Jeśli go czymś zasłonisz, efektywność chłodzenia spadnie.
Czy wieżowy wentylator źle wpłynie na wystrój wnętrza? Niekoniecznie!
Ze względu na konstrukcję wentylatory kolumnowe wyglądają nowocześnie i elegancko. Standardowo obudowa jest biała lub czarna. Dopasowanie sprzętu do pomieszczenia nie sprawi Ci problemu.
Udogodnienia konstrukcyjne
Czy znajdziesz je w wentylatorze? Jak najbardziej!
Jednym z ciekawszych rozwiązań jest specjalnie zaprojektowana, stabilna podstawa. To zabezpieczenie przed przewróceniem sprzętu i uszkodzeniem go.
Jeżeli nie lubisz porozrzucanych wszędzie pilotów, docenisz schowek w obudowie wentylatora. Czasem do dyspozycji masz dwa, drugi do nawinięcia przewodu. Po co? Zwiększy to wygodę przechowywania wentylatora poza sezonem, gdy go nie używasz.