W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dzbanki filtrujące Ranking 2023 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Dzbanek z wkładem filtrującym to rozwiązanie problemu twardej wody. I nie tylko! Dzięki niemu nie musisz przeznaczać kasy na wodę do picia, masz ją praktycznie za darmo. Wystarczy, że rozsądnie wybierzesz dzbanek filtrujący. Ułatwi Ci to mój niezależny ranking.

Najlepsze dzbanki filtrujące - ranking, opinie, jaki wybrać?

Po co wydawać pieniądze na wodę butelkowaną? Po co wlewać do różnych urządzeń twardą wodę i narażać je na awarie? Istnieje proste i tanie rozwiązanie: dobry dzbanek filtrujący!

Dzięki niemu oczyścisz z metali ciężkich, chloru czy toksyn wodę, którą później wypijesz lub użyjesz w inny sposób.

Aby dobrze wybrać, wspomóż się moim aktualizowanym rankingiem dzbanków filtrujących.

Ranking dzbanków filtrujących 2023 – TOP 8

BRITA Marella XL + 4 wkłady

BRITA Marella XL, czyli najlepszy dzbanek filtrujący o dużej pojemności (3,5 litra). W zestawie dostajesz cztery zapasowe wkłady, przez dłuższy czas nic nie dokupujesz. Duża oszczędność i wygoda. Zwróć uwagę, że to dzbanek filtrujący z elektronicznym wskaźnikiem; nie zastanawiasz się, kiedy założyć nowy filtr. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje Ci Atest Higieniczny PZH.

BRITA Marella XL dobrze się prezentuje i wyróżnia solidnością. Ten pojemny dzbanek filtrujący wodę umyjesz bez przeszkód w zmywarce. Przed jego uzupełnieniem nie musisz zdejmować całej pokrywy. Wlewanie wody ułatwi Ci praktyczna, uchylna klapka. Prosty, a niezawodny dzbanek z filtrem do wody. Twoje napoje będą pozbawione metali ciężkich czy pestycydów.

Ocena produktu: 9.92/10

BRITA Elemaris XL

Wykonany z tworzywa sztucznego dzbanek filtrujący do wody, który umyjesz w zmywarce. Nie musisz czyścić go ręcznie, zadbanie o niego nie sprawi Ci trudności. Model zaprojektowano w taki sposób, aby mieścił się na półce w drzwiach lodówki. W dowolnej chwili napijesz się czystej, schłodzonej wody i to bez potrzeby dodawania kostek lodu. To dobrze oceniany dzbanek filtrujący o pojemności 3,5 litra.

Nie musisz zdejmować pokrywy, żeby nalać wody. Producent zastosował tutaj mechanizm przelewowy, który automatycznie się otwiera. Ten wysokiej jakości dzbanek filtrujący poinformuje Cię, kiedy trzeba wymienić filtr. Odpowiada za to inteligentny wskaźnik sprawdzający czas użytkowania wkładu oraz ilość i twardość wody.

Ocena produktu: 9.69/10

Aquaphor J.Shmidt 500 2,8 L

Ranking dzbanków filtrujących musiał zaprezentować ten model. Zaawansowany system filtracji daje Ci pewność, że pijesz czystą wodę bez metali ciężkich, bakterii, ołowiu i toksyn. Brzmi dobrze, prawda? To nowoczesny dzbanek akumulatorowy. Poziom jego naładowania sprawdzasz za pomocą wskaźnika LED. Przypomni Ci także o konieczności wymiany wkładu. Szybkość filtracji wynosi 1 litr na minutę.

Ten domowy dzbanek do oczyszczania wody wykorzystasz w domu lub w podróży. Wystarczy, że go napełnisz i wciśniesz przycisk START, proces filtracji rozpocznie się automatycznie. Akumulator wygodnie naładujesz przez USB. To elektroniczny dzbanek filtrujący z tritanu, więc cechuje go duża wytrzymałość. Dobry wybór także do biura.

Ocena produktu: 9.66/10

BRITA Marella + 3 wkłady

Dzbanek filtrujący bez BPA, z którego bezpiecznie skorzystasz na co dzień. Wykonano go z solidnego tworzywa, nie martwisz się o pęknięcia i inne uszkodzenia. Całkowita pojemność wynosi 2,4 litra, to bardzo dobry wynik. W komplecie otrzymujesz 3 zapasowe wkłady. O nic się nie martwisz, po prostu filtrujesz wodę. Każdy z nich wystarcza na 4 tygodnie, nadają się do miękkiej i średnio twardej wody.

Ten praktyczny dzbanek z filtrami napełnisz wygodnie jedną ręką dzięki otwieranej klapce w pokrywce. Znajduje się na niej też wskaźnik LED przypominający o zmianie wkładu. Dzbanek umyjesz bez żadnego ryzyka w zmywarce. W razie potrzeby schowasz go w lodówce, zmieści się na półce w drzwiach. Idealna opcja na zdrowe nawadnianie organizmu!

Ocena produktu: 9.5/10

BRITA Flow

Jak pokazał test dzbanków filtrujących, warto kupić BRITA Flow. Producent wyposażył go w wygodny w użyciu kran. Zbliżasz do niego szklankę i swobodnie ją napełniasz. Za sprawą specjalnego wskaźnika dobrze wiesz, kiedy trzeba wymienić wkład, nie musisz zapisywać żadnych dat. To duży dzbanek filtrujący (jego pojemność wynosi aż 8,2 litra), ale bez problemu zmieścisz go w lodówce.

Wlewanie wody nie będzie dla Ciebie kłopotliwą czynnością. Nie musisz wkładać pojemnika do zlewu. Wystarczy, że wykorzystasz uchylną klapkę. Ze względu na dużą pojemność częste uzupełnianie dzbanka nie jest koniecznością. Dopasujesz do niego kilka różnych filtrów, w zależności od tego, jak twardą wodę masz w domu. Dzięki temu nie zobaczysz osadu w kawie czy herbacie.

Ocena produktu: 9.4/10

Dafi Crystal 2,0 L LED

Godny polecenia dzbanek filtrujący bez plastiku. Jego całkowita pojemność wynosi 2 litry. Z uwagi na ciekawy kształt będzie to dodatkowa ozdoba Twojej kuchni. Antypoślizgowa podstawa pozwala Ci na ustawienie dzbanka na dowolnej powierzchni, nie spadnie na podłogę. Zauważ, że na pokrywie znajduje się wskaźnik LED. Na podstawie jego koloru wywnioskujesz, czy nadszedł moment wymiany wkładu.

Ten estetycznie wyglądający, szklany dzbanek filtrujący pozytywnie zaskoczy Cię trwałością. Łatwo utrzymasz go w czystości, wymienianie filtra również nie zajmie Ci dużo czasu. Duża i odpowiednio wyprofilowana rączka gwarantuje pewny chwyt oraz wygodne przenoszenie. Ten mały, lecz trwały dzbanek filtrujący napełnisz bez potrzeby zdejmowania pokrywy.

Ocena produktu: 9.34/10

Laica Carmen High Tech J35 2,3 L

Starannie wykonany dzbanek filtrujący z elektronicznym wskaźnikiem, który przypomni Ci o wymianie wkładu na nowy. Nie sprawi Ci to żadnych trudności i nie zajmie dużo czasu. Całkowita pojemność wynosi 2,3 litra, czyli całkiem sporo. Jeśli wahasz się, jaki dzbanek filtrujący będzie pasować do Twojej kuchni, to dobry model. Do wyboru masz kilka kolorów pokrywy, więc szybko znajdziesz ten właściwy.

Wiedz, że to dzbanek filtrujący do wody kranowej wyprodukowany z bezpiecznych materiałów. Wykorzystano w tym celu dobrej jakości tworzywo pozbawione BPA i innych szkodliwych substancji. Dzbanek wygodnie przechowujesz w lodówce (na półce w drzwiach), a także przenosisz z miejsca na miejsce. Znacząco ułatwia to długa rączka.

Ocena produktu: 9.27/10

Philips AWP2935WHT/10

Najlepsze dzbanki filtrujące muszą skutecznie oczyszczać wodę i być pojemne. Ten model znakomicie spełnia oba warunki, co wykazało moje porównanie. Pomieści 2,6 litra wody i zneutralizuje znajdujące się w niej zanieczyszczenia, w tym metale ciężkie czy nadmiar chloru. To dzbanek filtrujący z licznikiem, poinformuje Cię o konieczności założenia nowego wkładu. Nie tracisz czasu na monitorowanie tego.

Zwróć uwagę, że do wody nie przedostanie się kurz. Zapobiega temu szczelny dziobek. Jest zakryty, więc o nic się nie martwisz. To odpowiedni dzbanek filtrujący do twardej wody, a także średnio twardej. Wszystko zależy od tego, jaki wkład w nim umieścisz. Do wyboru masz kilka możliwości. Jeśli lubisz schłodzone napoje, dzbanek przypadnie Ci do gustu, bo zmieścisz go w lodówce.

Ocena produktu: 9.1/10

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Ranking dzbanków filtrujących to tylko pierwsza wskazówka. Zdaję sobie sprawę, że nadal możesz mieć wątpliwości dotyczące wyboru właściwego produktu.

Przygotowałem więc zbiór dodatkowych porad. Wyszczególniłem te kwestie, których nie możesz pominąć, robiąc zakupy.

Pojemność

Dostępne na rynku dzbanki filtrujące są zróżnicowane pod względem pojemności. Zwróć uwagę, że jest podawana w dwóch wariantach, a więc całkowita i przefiltrowanej wody. Pierwsza wartość to przeważnie 2 – 3,5 litra, choć zdarzają się też znacznie większe modele, nawet ok. 8-litrowe.

Pojemność przefiltrowanej wody wynosi mniej więcej 1 – 2,5 litra. Jeśli masz wątpliwości, który model będzie odpowiedni, weź pod uwagę liczbę domowników.

Im mniej osób w domu, tym mniej pojemny może być dzbanek (choć oczywiście nie należy przesadzać). Pamiętaj, że na przefiltrowanie kolejnej porcji wody wcale nie musisz długo czekać. Zwykle trwa to tylko kilka minut.

Liczy się także to, do czego potrzebujesz oczyszczonej wody. Jeżeli na okazjonalne picie kawy czy herbaty w góra dwie osoby, to mały dzbanek filtrujący wystarczy.

Co innego, gdy wiele osób dziennie pije sporo napojów z przefiltrowaną wodą (np. użytek biurowy). Zdarzają się też przypadki, że woda pozbawiona zanieczyszczeń trafia do innych urządzeń, chociażby ekspresu. Weź więc pod uwagę to, do czego potrzebny będzie Ci dzbanek.

Materiał wykonania

Od tego zależy trwałość dzbanka. Popularne są przede wszystkim modele plastikowe, ponieważ są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Ponadto większość z nich można bezpiecznie umyć w zmywarce, dotyczy to też samej pokrywy (jeśli jest bez wskaźnika LED).

Musisz przy tym zadbać, aby był to solidny plastik, pozbawiony toksycznych substancji, takich jak BPA. Praktycznie każdy model to oferuje, a przynajmniej ja wyróżniłem w klasyfikacji najbezpieczniejsze i najzdrowsze dzbanki filtrujące.

Jeżeli tworzywo Cię nie przekonuje, dobrym wyborem okaże się dzbanek filtrujący ze szkła. Uważaj podczas jego przenoszenia, bo jest cięższy od plastikowego. Stanowi więc nieco gorszą opcję zakupową np. dla seniorów.

Stłuczone szkło bywa problemem, dlatego jeśli chcesz mieć wykonany z niego dzbanek do filtrowania wody, wybierz taki z odpowiednio wyprofilowaną rączką. Musi gwarantować Ci pewny chwyt.

Typ wkładu

Standardowe wkłady do dzbanków to te z węglem aktywnym. Zatrzymują cząsteczki piasku, żwir i kamyki, a dodatkowo neutralizują różne związki chemiczne i chlor. Wiedz, że filtr węglowy nie usuwa bakterii i innych drobnoustrojów. Jeśli Ci na tym zależy, musisz znaleźć inny wkład.

Producenci oferują też takie wzbogacające wodę o magnez, wapń i inne minerały, a także specjalne filtry do bardzo twardej wody.

Zastanów się, dlaczego chcesz zacząć używać dzbanka, a później upewnij się, że dany model umożliwi Ci używanie konkretnego filtra.

Czasami zdarza się, że razem z dzbankiem w zestawie znajdziesz jeden lub kilka wkładów na zapas. To ekonomiczne rozwiązanie, bo niczego nie kupujesz już osobno (przynajmniej przez jakiś czas).

W ofercie niektórych marek znajdziesz nie tylko zwykłe dzbanki, ale i bardziej zaawansowane. Zasila je akumulator, a to, kiedy zacznie się proces filtrowania wody, zależy od Ciebie. Po napełnieniu elektronicznego dzbanka wciskasz przycisk start. Takie niewielkie, przenośne stacje zazwyczaj eliminują nie tylko chlor czy metale ciężkie, ale i bakterie.

Wskaźnik wymiany filtra

Najtańsze dzbanki do uzdatniania wody nie wyróżniają się pod tym względem. W ich przypadku na pokrywie znajdziesz suwaki, które samodzielnie przesuwasz do odpowiednich oznaczeń dni i miesięcy. Mało skomplikowane, ale uciążliwe.

Lepiej sprawdzają się dzbanki wyposażone w elektroniczny wskaźnik. Jest bardzo praktyczny i nowoczesny.

Światełko LED pokazuje Ci, czy już czas na wymianę wkładu na nowy. Jeśli świeci się na zielono, filtr jest w porządku. Pomarańczowy kolor ostrzega, aby przygotować się do zakupu nowego wkładu, a czerwony sygnalizuje, że musisz już go włożyć do dzbanka. Proste, prawda?

Kształt

Pamiętaj, że nie wszystkie dzbanki filtrujące wyglądają tak samo. Niektóre są nieco spłaszczone po bokach, co jest celowym zabiegiem producentów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu dzbanek łatwo zmieścisz na półce w drzwiach lodówki. Tym samym o każdej porze napijesz się chłodnej wody, nie musisz dodawać do niej kostek lodu.

Zwróć uwagę także na kształt samej rączki. Wszystko po to, aby później nie okazało się, że przenoszenie napełnionego dzbanka jest mało komfortowe.

Wygoda napełniania

Aby móc napić się czystej, przefiltrowanej wody, musisz napełnić dzbanek. Czynność tę będziesz prawdopodobnie powtarzać kilka razy w ciągu dnia, dlatego nie może to sprawiać Ci problemów.

Są dzbanki, które wymagają zdjęcia pokrywy lub skierowania strumienia wody w otwór. Często to mało komfortowe, istnieje też ryzyko przypadkowego oblania siebie lub blatu.

Dlatego producenci coraz częściej stosują takie rozwiązania jak uchylna klapka. Niekiedy jest zamykana, co daje Ci pewność, że do środka nie przedostaje się kurz i inne zanieczyszczenia.

Ceny dzbanków filtrujących

Robiąc porównanie dzbanków filtrujących, na pewno uwzględniasz cenę. Nie ma co ukrywać, to dość istotna kwestia, choć nie należy kierować się tylko nią.

Zastanawiasz się, jak dużo musisz zapłacić za solidny i pojemny dzbanek? To zależy m.in. od Twoich oczekiwań.

Mniejsze modele wykonane z plastiku średnio kosztują ok. 30 – 50 zł. To tanie dzbanki filtrujące. Czasami w zestawie jest już filtr, więc nie musisz kupować go osobno. Pamiętaj, że decydując się na produkt w tym przedziale cenowym, nie masz co liczyć np. na pokrywę ze wskaźnikiem LED.

Takie udogodnienia oferują droższe dzbanki, w cenie 50 – 100 zł. Początkowo możesz uznać, że to spora kwota, ale zwróć uwagę na detale. Te modele są produkowane z solidniejszego tworzywa, a niektóre nawet ze szkła. Masz praktyczny wskaźnik LED, a niekiedy też zapasowe filtry na wymianę.

Przeważnie droższe dzbanki cechuje też większa pojemność. Poza tym w większości są przystosowane do przechowywania w lodówce.

Niektórzy producenci proponują również modele kosztujące 150 – 200 zł. To głównie dzbanki wykonane z nowoczesnych tworzyw (takich jak tritan) i te o bardzo dużej pojemności, które wyglądem przypominają pojemniki na wodę.

Wśród najdroższych produktów znajdziesz również te z nowoczesnym systemem filtrowania, który wymaga zasilania akumulatorowego. To dobry wybór, jeśli wahasz się, jaki dzbanek filtrujący neutralizuje wszystkie krążące w wodzie zanieczyszczenia, nawet bakterie.

Najlepsi producenci dzbanków filtrujących

Jest kilku producentów dzbanków filtrujących, którzy cieszą się szczególnie dużą popularnością. To przede wszystkim Dafi, BRITA i Aquaphor.

Wymienione marki są najczęściej brane pod uwagę przez osoby, które planują kupić dzbanek do filtrowania wody. Nie ma w tym nic dziwnego, bo to produkty bardzo dobrej jakości. Łatwo znajdziesz wśród nich dzbanek o odpowiedniej pojemności, wyposażony zarówno w zwykły, mechaniczny suwak do kontrolowania terminu wymiany filtra, jak i wskaźnik LED.

Pamiętaj jednocześnie, że warto sprawdzić też innych producentów, takich jak Laica. Oferowane przez niego dzbanki są wytrzymałe i kolorowe, więc ładnie się prezentują. Tego typu produkty znajdziesz również w asortymencie marek znanych dzięki RTV i AGD. To np. Philips.

Ranking dzbanków filtrujących nierzadko uwzględnia też modele Wessper, BWT, Filter Logic czy Biocera. Ostatni z producentów specjalizuje się w produkcji modeli filtrujących, które dodatkowo alkalizują wodę.

Dafi czy BRITA?

To często zadawane pytanie, ale trudno znaleźć na nie jednoznaczną odpowiedź.

Zauważ, że zasada działania dzbanków Dafi i BRITA jest taka sama. Wlewasz wodę i czekasz, aż przepłynie przez filtr. Co pewien czas wymieniasz wkład i tyle.

Dzbanki różnią się głównie pojemnością czy ogólnym designem. Zarówno w ofercie Dafi, jak i BRITA, łatwo znajdziesz model odpowiadający Ci pod względem wielkości. W przypadku pierwszej wspomnianej marki samodzielnie decydujesz też o kształcie wkładu.

Dafi proponuje dzbanki z filtrami pionowymi, jak i poziomymi. Działają tak samo, problemem bywa dostępność w niektórych sklepach. BRITA obecnie ma w ofercie dzbanki przystosowane do używania głównie z poziomymi wkładami.

Wydaje się jednak, że BRITA ma nieco większą ofertę topowych dzbanków filtrujących. Do tego w różnych kompilacjach odnośnie liczby wkładów dodawanych do zestawu.

Niezależnie od tego, czy kupisz dzbanek Dafi, czy BRITA, pewnie nie będziesz żałować zakupu. Modele tych marek cechuje solidność, estetyczny wygląd i praktyczność.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które dzbanki filtrujące najlepiej oczyszczają wodę z mało korzystnych substancji. Nie musisz pytać o najlepszy dzbanek do filtrowania wody na forum bądź czytać innych blogów.

Osobiście bardzo polecam Ci tę inwestycję. Sam posiadam zarówno dzbanki, jak i butelki filtrujące. Raz na jakiś czas wymieniam im wkłady, a w ogólnym rozrachunku sporo na tym oszczędzam.

Do tego żyję nie tylko ekonomicznie, ale i ekologicznie, bo nie kupuję już od dawna wody w plastikowych butelkach. Jak na mój gust, dzbanek do filtrowania ma same plusy!

Jeżeli zrodziły się u Ciebie jakieś pytania lub pragniesz podzielić się własną opinią, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Lubisz wodę gazowaną, lecz nie zamierzasz ciągle wydawać na nią pieniędzy? Zobacz najlepsze saturatory do wody gazowanej. Najłatwiejszy, a w dodatku ekonomiczny oraz ekologiczny sposób na wodę z bąbelkami.

Sprawdź przy okazji ranking czajników elektrycznych. One także muszą być trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, aby woda nie miała dziwnego posmaku.

Oceń publikację
[Głosy: 10 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments