W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dzbanki filtrujące Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 listopada 2024
Komentarze:  2

Najlepszy dzbanek filtrujący to rozwiązanie problemu twardej wody. I nie tylko! Dzięki niemu nie musisz przeznaczać pieniędzy na wodę do picia, masz ją za darmo. Szybko usuniesz z niej metale ciężkie, chlor czy toksyny. Wystarczy, że dobrze wybierzesz. Ułatwi Ci to mój aktualizowany, niezależny ranking dzbanków filtrujących wodę. Natkniesz się w nim zarówno na małe, jak i duże modele. Nie zabrakło też dodatkowych porad zakupowych. W efekcie szybko znajdziesz coś dla siebie!

Najlepsze dzbanki filtrujące - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking dzbanków filtrujących 2024 - TOP 7

BRITA Marella XL

BRITA Marella XL

BRITA Marella XL, czyli najlepszy dzbanek filtrujący, który wygrywa ranking. Zachwyci Cię duża pojemność (3,5 l całkowitej i 2 l dla przefiltrowanej wody). Szybko oczyścisz wodę, aby móc ją wypić lub wlać do innych urządzeń. To dzbanek filtrujący z elektronicznym wskaźnikiem. Nie zastanawiasz się, kiedy założyć nowy filtr. Bezpieczeństwo użytkowania zagwarantuje Ci Atest Higieniczny PZH.

Docenisz BRITA Marella XL za solidność i praktyczność. Możesz jednocześnie filtrować wodę, a tę gotową przelewać. Sprzęt ładnie prezentuje się na blacie i trudno go uszkodzić. Wlewanie wody ułatwi Ci praktyczna, uchylna klapka. Dzbanek oraz lejek bez obaw umyjesz w zmywarce, nie tracąc czasu. Sama skuteczność filtrowania to najwyższa liga. Usuwa metale ciężkie, chlor czy pestycydy.

Jeżeli szukasz porządnego dzbanka do filtrowania wody, zamów BRITA Marella XL. Nie bez powodu zdobywa tysiące pozytywnych opinii. Trudno się tu do czegoś przyczepić. Wreszcie unikniesz dźwigania butelkowanej wody i wydawania na nią kasy.

Ocena produktu: 9.88/10

Dafi Crystal 2,0 L

Dafi Crystal 2,0 L

Dafi Crystal 2,0 L to godny polecenia dzbanek filtrujący bez plastiku. Co ciekawe, mimo wykonania ze szkła pozostaje atrakcyjny cenowo. W prosty sposób (bo bez zdejmowania całej pokrywy) wlejesz do niego 2 l wody. Pojemność przefiltrowanej cieczy osiąga 1 l. Antypoślizgowa podstawa uchroni Cię od przypadkowego przewrócenia tego polecanego dzbanka z filtrem do wody.

Na pokrywę trafił wskaźnik LED. Jego kolor powie Ci, czy nadszedł czas na wymianę wkładu. Utrzymasz wysoką jakość wody, usuwając z niej różne zanieczyszczenia, w tym metale ciężkie i herbicydy. Tak czystą wodę wypijesz lub użyjesz nawet do gotowania. Wymiana filtra i czyszczenie to banalne czynności. Ten mały dzbanek filtrujący elegancko się przy tym prezentuje i ma świetny uchwyt.

Szklany dzbanek filtrujący to Twój zakupowy cel? Jednocześnie zależy Ci na nie za dużym, eleganckim modelu? W takim razie bez zastanowienia wybierz Dafi Crystal 2,0 L! Jedna z najlepszych opcji. Ekspresowo radzi sobie nawet z mętną wodą.

Ocena produktu: 9.78/10

BRITA Elemaris XL

BRITA Elemaris XL

Ranking dzbanków filtrujących bez BRITA Elemaris XL byłby do niczego. Wybawi Cię od kupowania sklepowej wody i generowania plastiku. W dowolnej chwili napijesz się czystej, schłodzonej wody. Zauważ, że całkowita pojemność dobija do 3,5 l. Co więcej, pojemność przefiltrowanej wody to aż 2,2 l. Ten wynik nie zwiększa za bardzo gabarytów. To nadal poręczny i lekki dzbanek do uzdatniania wody.

Nie musisz zdejmować pokrywy, żeby uzupełnić ciecz. Znajdziesz tu mechanizm przelewowy, który automatycznie się otwiera. Ten wysokiej jakości dzbanek filtrujący poinformuje Cię, kiedy trzeba wymienić filtr. Odpowiada za to inteligentny wskaźnik. Sprawdza czas użytkowania wkładu oraz ilość i twardość wody. Nie zabrakło antypoślizgowego spodu oraz gumowanego materiału na uchwycie.

Test dzbanków filtrujących jasno pokazuje, że BRITA Elemaris XL należy do ścisłej czołówki. Mistrzowsko oczyści wodę, którą następnie wypijesz lub wlejesz do czajnika czy nawilżacza. Ponadto to oryginalnie wyglądający produkt z zestawienia.

Ocena produktu: 9.68/10

Aquaphor J.Shmidt 500 2,8 L

Aquaphor J.Shmidt 500 2,8 L

Aquaphor J.Shmidt 500 to nowoczesny dzbanek akumulatorowy. Sprawdzisz poziom jego naładowania za pomocą wskaźnika LED. Przypomni Ci także o konieczności wymiany wkładu. Szybkość filtracji wynosi 1 litr na minutę, a to super rezultat. Zaawansowany system filtracji da Ci pewność, że wypijesz czystą wodę bez metali ciężkich, bakterii, ołowiu, fenoli i toksyn. Brzmi dobrze, prawda?

Ten domowy dzbanek do oczyszczania wody wykonano z bezpiecznych materiałów. W efekcie Aquaphor J.Shmidt 500 nie zawiera szkodliwego BPA. Akumulator wygodnie naładujesz przez USB. Obsługę ułatwi Ci prosty, rozsądnie opisany panel sterowania. Momentalnie opanujesz sposób filtrowania wody. To elektroniczny dzbanek filtrujący z tritanu, więc cechuje go duża wytrzymałość.

Lubiąc nowoczesne rozwiązania, rozważ Aquaphor J.Shmidt 500. To jeden z nielicznych akumulatorowych dzbanków filtrujących. Najważniejsze, że zagwarantuje Ci krystalicznie czystą wodę bez substancji, których na pewno nie chcesz wchłaniać.

Ocena produktu: 9.52/10

BRITA Flow

BRITA Flow

Najlepsze dzbanki filtrujące potrafią być bardzo pojemne. Udowodni Ci to BRITA Flow, mieszcząc aż 8,2 l. To w zasadzie dyspenser z kranem, który oczyszcza wodę. Uznałem, że wypada go tu wyróżnić. Za sprawą obecności kranu nie musisz podnosić tego modelu. Od razu wlejesz czyściutką wodę do kubka, szklanki czy innego naczynia. Czytelny wskaźnik da Ci znać, kiedy wymienić wkład.

Za sprawą tego urządzenia nie zobaczysz osadu w swojej kawie czy herbacie. Wykorzystując wodę do innego urządzenia, przedłużysz jego żywotność. Odpadnie Ci problem z częstym odkamienianiem chociażby czajnika, nawilżacza, parowaru lub mopa elektrycznego. Uchylna klapka umożliwi Ci komfortowe wlewanie wody do dystrybutora. Szybkość filtracji również zadowala.

Jaki duży dzbanek filtrujący wybrać do domu lub nawet biura? Wymagając zadziwiającej pojemności, BRITA Flow jest dla Ciebie. Porównanie dzbanków filtrujących udowadnia, że trudno tu przebić aż 8,2 l pojemności. Do tego inne cechy też dobrze wypadają.

Ocena produktu: 9.44/10

BRITA Marella

BRITA Marella

BRITA Marella to dobry dzbanek filtrujący bez BPA, z którego bezpiecznie skorzystasz na co dzień. Wykonano go z solidnego tworzywa, nie martwisz się o pęknięcia i inne uszkodzenia. Całkowita pojemność wynosi 2,4 l. Ten praktyczny dzbanek z rankingu wygodnie napełnisz jedną ręką dzięki otwieranej klapce w pokrywce. Znajduje się na niej wskaźnik LED przypominający o zmianie wkładu.

W razie potrzeby schowasz BRITA Marella w lodówce, gwarantując sobie oczyszczoną i chłodną wodę. U mnie zmieścił się na półce w drzwiach chłodziarki. Pojemność przefiltrowanej wody osiąga 1,4 l, a jeden filtr usunie toksyny ze 100 l cieczy przed koniecznością wymiany (zależnie od twardości wody). To idealna opcja na zdrowe nawadnianie organizmu! Do tego w dobrej cenie.

Atest niemieckiego instytutu jakości TÜV to jedno, ale BRITA Marella znakomicie wypada w praktycznych testach użytkowników. Wygląda niepozornie, lecz wytrzyma sporo lat. Przez ten czas perfekcyjnie spełni swoje zadanie, oczyszczając dla Ciebie wodę.

Ocena produktu: 9.34/10

Philips AWP2935WHT/10

Philips AWP2935WHT/10

Najlepsze dzbanki filtrujące muszą skutecznie oczyszczać wodę i być pojemne. Philips AWP2935WHT/10 spełnia oba te warunki, co wykazało moje porównanie. Pomieści 2,6 litra wody i zneutralizuje znajdujące się w niej zanieczyszczenia (w tym metale ciężkie czy nadmiar chloru). To dzbanek filtrujący z licznikiem. Da Ci znać, kiedy założyć nowy wkład. Nie stracisz czasu na monitorowanie tego.

Co istotne, do wody nie przedostanie się kurz. Zapobiega temu szczelny dzióbek. Producent go zakrył, więc o nic się nie martwisz. To polecany dzbanek filtrujący do twardej wody, a także średnio twardej. Wszystko zależy od tego, jaki wkład w nim umieścisz. Do wyboru masz kilka możliwości. Jeśli lubisz schłodzone napoje, dzbanek przypadnie Ci do gustu, bo zmieścisz go w lodówce.

Jeżeli szukasz jak najtańszego dzbanka filtrującego, spójrz na Philips AWP2935WHT/10. Owszem, może to nie najszybciej filtrujący wodę model, ale ważne, że robi to szalenie dokładnie. No i mimo niskiej ceny porządnie go wykonano.

Ocena produktu: 9.26/10

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Ranking dzbanków filtrujących to nie wszystko, co dla Ciebie przygotowałem. Stworzyłem również część poradnikową.

Dowiesz się z niej, na co zwrócić uwagę, wybierając dzbanek filtrujący. W efekcie dokonasz jeszcze lepszej decyzji!

Pojemność

Dostępne na rynku dzbanki filtrujące są zróżnicowane pod względem pojemności. Zauważ, że producenci podają ją w 2 wariantach: całkowita i dotycząca przefiltrowanej wody. Pierwsza wartość to przeważnie 2 – 3,5 l. Pojemność przefiltrowanej wody wynosi zazwyczaj 1 – 2,2 l.

Jeśli masz wątpliwości, jaki dzbanek filtrujący będzie odpowiedni, weź pod uwagę liczbę domowników. Albo po prostu oszacuj, jak dużo wody chcesz przefiltrować za jednym razem. Być może zamierzasz ją zarówno pić, jak i wlewać do innych urządzeń, aby uchronić je przed kamieniem.

W końcu tak czysta woda bez osadu spodoba się innym sprzętom. Chodzi np. o czajnik, ekspres, nawilżacz, mop elektryczny lub parowy, generator pary, żelazko parowe lub kuchenne sprzęty do gotowania na parze. Obstawiam, że masz coś z tej listy u siebie w domu. Wtedy przyda Ci się więcej wody po filtracji.

Osobiście celuję zwykle w 2,5 – 3,5 l całkowitej pojemności. Pamiętaj przy tym, że im pojemniejszy, tym siłą rzeczy większy i często też cięższy dzbanek. Miej to z tyłu głowy, aby też nie przedobrzyć.

Jak wygląda sprawa z użytkiem nie tylko domowym, ale i biurowym? Wtedy celuj w nawet 8-litrowy dzbanek. To już w zasadzie dystrybutor wody. Znajdą się w tej kategorii tego typu modele. Nadal skutecznie filtrują wodę, oferując zaskakującą pojemność. Ich nieodzowny element to kranik, bo przecież trudno przenieść taki sprzęt.

Wygoda napełniania

Aby móc napić się czystej, przefiltrowanej wody, musisz przed tym napełnić dzbanek. Tę czynność będziesz prawdopodobnie powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Co za tym idzie, nie może sprawiać Ci problemów. Prostsze, budżetowe dzbanki nierzadko wymagają zdjęcia całej pokrywy. Mało komfortowe rozwiązanie.

Dlatego też najlepsze dzbanki filtrujące oferują uchylne klapki w pokrywach. Taki element wyjściowo pozostaje zamknięty. Podczas napełniania otworzysz go, aby łatwo uzupełnić stan wody w dzbanku. Moje testy dzbanków z filtrem wody jasno pokazują, że to bardziej przyjazny mechanizm.

Materiał wykonania

Od tego zależy trwałość dzbanka, ale i jego ciężar. Popularne są przede wszystkim modele z tworzyw sztucznych (w tym z tritanu). Lekkie i wygodne w przenoszeniu. Ponadto większość z nich bezpiecznie umyjesz w zmywarce. Dotyczy to też samej pokrywy (pomijając jej wskaźnik LED).

Decydując się na taki dzbanek, koniecznie sprawdź, czy jest BPA free (oznacza to, że nie zawiera szkodliwego BPA). Zamawiając coś z mojego rankingu, nie musisz się tym martwić i przejmować. Wyróżniłem wyłącznie bezpieczne i najzdrowsze dzbanki z filtrem wody.

Jeżeli tworzywo Cię nie przekonuje, postaw na szklany dzbanek filtrujący. Uważaj jednak podczas przenoszenia go, gdyż jest znacznie cięższy od plastikowego. Stanowi więc nieco gorszą opcję zakupową np. dla seniorów.

W obu wypadkach sprawdź jeszcze kilka elementów. Atut stanowi antypoślizgowy spód. Gwarantuje lepszą stabilność. Istotna część to również uchwyt. Powinien być dobrze wyprofilowany, odpowiednio duży i np. gumowany. Wtedy nie wyślizgnie Ci się z dłoni, a nalewanie wody do innego naczynia stanie się proste.

Chcesz ułatwić sobie czyszczenie dzbanka? Oczekując oszczędności czasu na tej czynności, rzuć okiem, jakie elementy można bez obaw myć w zmywarce. Często to dzbanek oraz lejek.

Rodzaj i specyfika wkładów

Standardowe wkłady do dzbanków to te z węglem aktywnym. Zatrzymują cząsteczki piasku, żwir i kamyki. Dodatkowo neutralizują różne związki chemiczne i chlor. Wiedz, że filtr węglowy nie usuwa bakterii i innych drobnoustrojów. Jeśli Ci na tym zależy, musisz znaleźć inny wkład.

Producenci oferują też takie wzbogacające wodę o magnez, wapń i inne minerały, a także specjalne filtry do bardzo twardej wody. Zastanów się, dlaczego chcesz zacząć używać dzbanka. Następnie upewnij się, że dany model umożliwi Ci używanie konkretnego filtra. W przypadku topowych producentów raczej nie ma z tym problemu.

W ofercie niektórych marek znajdziesz nie tylko zwykłe dzbanki, ale i bardziej zaawansowane. Zasila je akumulator. Po napełnieniu elektronicznego dzbanka wciskasz przycisk start. Takie niewielkie, przenośne stacje zazwyczaj eliminują chlor, metale ciężkie i bakterie.

Niezależnie od rodzaju wkładu sprawdź jeszcze kilka aspektów związanych z nim:

  • Szybkość filtracji – znajdziesz polecane dzbanki filtrujące 0,3 l wody w ciągu minuty, jak i takie, które w tym samym czasie przefiltrują 1 l wody. Ogólnie nie trwa to zbyt długo. Niemniej jeżeli zwykle oczyszczasz większą ilość wody, zwróć uwagę na szybkość działania wkładu.
  • Żywotność – mówi o tym, ile litrów wody przefiltruje wkład przez zużyciem i koniecznością wymiany. Może to być np. 100 – 150 l wody. Jednocześnie wiedz, że sporo zależy od twardości i poziomu zanieczyszczenia wody w Twoim domostwie.
  • Elektroniczny wskaźnik wymiany filtra – na przykład pod postacią LED-owej sygnalizacji z kilkoma paskami lub takiej, która zmienia kolor. Zawsze wiesz, kiedy nastąpił moment wymiany wkładu na nowy. Dobrze to mieć do dyspozycji.
  • Możliwość jednoczesnego filtrowania i nalewania wody – wygodna sprawa. W tym samym czasie filtrujesz wodę, a tę gotową już wykorzystujesz – bez ryzyka rozlania tej pierwszej.
  • Liczba wkładów w zestawie – wielu producentów zaoferuje Ci te same modele, ale z inną liczbą filtrów na wyposażeniu. Wybór należy do Ciebie. Możesz się zdecydować na tańszą wersję z jednym wkładem (lub w ogóle bez niego) albo jakąś wypasioną z 4, 5, a nawet 10 wkładami.
  • Cena wkładów – używanie dzbanka generuje koszty eksploatacyjne. Opierają się na cenie wkładów. Rozsądnie zrobisz, gdy sprawdzisz przed wyborem konkretnego modelu, ile kosztują filtry do niego.

Kształt i kolorystyka

Pamiętaj, że nie wszystkie dzbanki filtrujące wyglądają tak samo. Niektóre są nieco spłaszczone po bokach. To celowy zabieg. Wtedy łatwiej zmieścisz dzbanek na półce w drzwiach lodówki. Tym samym o każdej porze napijesz się czystej i chłodnej wody, nie musząc dodawać do niej kostek lodu.

Jeżeli chodzi o kolorystykę górnej części mieszczącej filtr, najpowszechniejsze są biel, błękit i czerń. Kwestia gustu, co wolisz. Niemniej wiele opinii głosi, że lepiej np. wybrać biały dzbanek niż ten czarny, bo mniej uwidacznia mikroryski. Ja lubię niebieskie akcenty w dzbankach, ale to tak naprawdę drugorzędna cecha.

Atesty

Atesty stanowią pewną poszlakę w tym, jaki dzbanek filtrujący wybrać. Natkniesz się tu np. na Atest Higieniczny PZH lub atest niemieckiego instytutu jakości TÜV. Pamiętaj jednak, że aby produkt w ogóle był dostępny w naszym kraju, i tak musi spełniać szereg norm. Ma w końcu kontakt z wodą, którą pewnie chcesz pić.

Ile kosztuje dzbanek filtrujący?

Ceny dobrych dzbanków filtrujących to zwykle zakres 50 – 200 zł. Najpopularniejsze modele mieszczą się w 80 – 140 zł. Na finalną kwotę często wpływa liczba wkładów (filtrów), które znajdziesz od razu w zestawie z dzbankiem. Topowi producenci oferują te same dzbanki w różnych konfiguracjach.

Jakiej marki dzbanek filtrujący wodę?

Najlepsi producenci dzbanków filtrujących to zdecydowanie BRITA i Dafi. Tworzą wytrzymałe, eleganckie modele, które świetnie filtrują wodę. Elektroniczne dzbanki to z kolei domena marki Aquaphor, którą też warto tu wyróżnić. A jeżeli szukasz dobrego i taniego dzbanka, rozważ także ofertę firmy Philips.

Dzbanek filtrujący BRITA czy Dafi?

Zasada działania dzbanków BRITA i Dafi jest taka sama. Wkłady stosowane w nich mają podobną skuteczność, żywotność i szybkość filtrowania. BRITA ma szerszą ofertę co do oferowanych pojemności i kształtów. Dafi słynie z kolei ze szklanych dzbanków do filtrowania wody. Obie te marki stanowią w tej kategorii super wybór, który Cię nie zawiedzie.

Osobiście częściej kupuje dla siebie (lub komuś na prezent) dzbanki BRITA. Nie oznacza to jednak, że te od Dafi znacząco im ustępują. Jeżeli szukasz szklanego lub mniejszego modelu, to oferta Dafi może Ci nawet bardziej odpowiadać.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie dzbanki filtrujące najlepiej oczyszczają wodę z mało korzystnych substancji. Nie musisz już pytać o najlepszy dzbanek do filtrowania wody na forum bądź czytać innych blogów.

Osobiście bardzo polecam Ci tę inwestycję. Sam posiadam zarówno dzbanki, jak i butelki filtrujące. Raz na jakiś czas wymieniam im wkłady, a w ogólnym rozrachunku sporo na tym oszczędzam.

Do tego żyję nie tylko ekonomicznie, ale i ekologicznie, bo nie kupuję wody w plastikowych butelkach. Jak na mój gust, dzbanek do filtrowania ma same plusy!

Jeżeli zrodziły się u Ciebie jakieś pytania lub pragniesz podzielić się własną opinią, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Lubisz wodę gazowaną, lecz nie zamierzasz ciągle wydawać na nią pieniędzy? Zobacz najlepsze saturatory do wody gazowanej. Najłatwiejszy, a w dodatku ekonomiczny oraz ekologiczny sposób na wodę z bąbelkami.

Sprawdź przy okazji ranking czajników elektrycznych. One także muszą być trwałe i bezpieczne w użytkowaniu, aby woda nie miała dziwnego posmaku.

Oceń publikację
[Głosy: 12 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
6 miesięcy temu

Dzień dobry a jaki filtr pod zlewozmywak? Tak żeby od razu z kranu woda filtrowana była.Taki kompaktowy, do mieszkania w bloku,