W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jaka drukarka do domu? Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 lipca 2024
Komentarze:  0

Drukarka do domu to wręcz obowiązkowy sprzęt. Dlatego warto wiedzieć, jaka domowa drukarka atramentowa lub laserowa jest najlepsza. Rozstrzygnąłem to w subiektywnym, niezależnym i aktualizowanym rankingu. Szybko poznasz najlepsze urządzenia do drukowania i nie tylko!

Jaka drukarka do domu - Ranking domowych drukarek

Ranking drukarek do domu 2024 - TOP 9

Epson EcoTank L4260

Topowa drukarka atramentowa do domu, którą otrzymasz w komplecie razem z atramentem. Według zapewnień producenta wystarczy Ci nawet na 3 lata drukowania! To niewielki sprzęt, dlatego nie będzie Ci przeszkadzać. Do jego obsługi wykorzystasz wyświetlacz z przyciskami lub aplikację na smartfon. To najlepsza drukarka do domu bez kartridży. Łatwo skonfigurujesz ją ze swoim Wi-Fi.

Za jej pomocą nie tylko wydrukujesz, ale też coś zeskanujesz i skopiujesz. Ta kolorowa drukarka ze skanerem oferuje tylny podajnik papieru. Mieści 100 arkuszy. Obsługuje czarny atrament pigmentowy oraz kolorowe atramenty wodne. Wielofunkcyjna drukarka współpracuje z urządzeniami z systemem Windows, ale też Mac OS. Przyda Ci się do drukowania dokumentów, zdjęć itp.

Ocena produktu: 9.96/10
Canon Pixma G6040

Porządna drukarka do domowego użytku z pojemnikami na tusz. Z zestawem kolorowym wydrukujesz do 7700 stron, a z czarnym atramentem 18000 stron. Znajdziesz tu skaner i kopiarkę. W razie potrzeby połączysz się z chmurą, a nawet udostępnisz coś w swoich mediach społecznościowych. Urządzenie cechuje intuicyjna obsługa. Dlatego to odpowiednia drukarka do domu dla ucznia.

Sprzęt wyposażono w wyświetlacz LCD i kilka dobrze oznaczonych przycisków. Niemniej masz też do dyspozycji łączność bezprzewodową, musisz tylko zainstalować aplikację w telefonie. To drukarka do domu z możliwością drukowania dwustronnego. Będzie więc ekonomicznym, ale również ekologicznym wyborem. W podajniku zmieścisz do 350 arkuszy papieru. Zapomnisz o ich ciągłym dokładaniu.

Ocena produktu: 9.78/10
HP Smart Tank 580

Coś, co musiał pokazać ranking drukarek do domu. Wielofunkcyjny sprzęt atramentowy z Wi-Fi (z funkcją autonaprawy), Bluetooth i drukiem bezramkowym. Obsłużysz go na dwa sposoby, a więc nie tylko za pomocą wyświetlacza LCD. Użyjesz też aplikacji HP na smartfonie, która da Ci dostęp do wielu ciekawych i zaawansowanych funkcji. Podajnik pomieści 100 arkuszy papieru, a odbiornik 30.

Wiedz, że to sprawdzona drukarka do domu i małego biura. To, co potrzebne, wydrukujesz prosto z telefonu, chmury lub mediów społecznościowych. Wraz z urządzeniem dostajesz butelki z atramentem. Wystarczą na 6000 stron w kolorze i ok. 18000 stron czarno-białych. Masz też zagwarantowany wysoki poziom bezpieczeństwa ze specjalnym oprogramowaniem.

Ocena produktu: 9.69/10
Brother DCP-T525W

Funkcjonalna drukarka domowa, za pomocą której wydrukujesz, skopiujesz i zeskanujesz dokumenty. Elegancko wygląda i nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Poza kompaktowymi wymiarami sprzęt oferuje sporo pamięci wewnętrznej, łączność Wi-Fi i wyświetlacz do obsługi. W podajniku na papier zmieścisz do 150 arkuszy. Uzupełniasz go tylko co pewien czas, nie będzie to uciążliwe. Dlatego to dobra drukarka do domu.

Polecam Ci ją również do biura. Wpływa na to ponadprzeciętna wydajność. Urządzenie drukuje w czerni z prędkością do 30 stron na minutę, a w kolorze 12 stron. W komplecie znajdziesz zapasowe atramenty. Ich uzupełnianie do żaden problem. Musisz je tylko wycisnąć do właściwych pojemniczków, nic skomplikowanego. Maksymalny format wydruku to A4.

Ocena produktu: 9.5/10
Epson EcoTank L3251

Polecana drukarka do domowego gabinetu, na co wpływa kilka kwestii. Przede wszystkim zapewnia kompaktowe wymiary i bezproblemową obsługę. Z łatwością wydrukujesz coś bezpośrednio z telefonu, tabletu czy laptopa. Wiedz, że to propozycja pozbawiona kartridży. Co pewien czas uzupełniasz poziom atramentu, wlewając go do pojemniczków, tylko tyle.

Sprzęt obsłużysz za pomocą aplikacji Epson Smart Panel. Znajdziesz tam dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji, jak i wielu dodatkowych. Ta ekonomiczna drukarka do domu umożliwia drukowanie bez obramowania. Tylny podajnik papieru pomieści sporo arkuszy, bo aż 100. Ze względu na czarną obudowę urządzenie szybko dopasujesz do wystroju wnętrza. Znajdziesz tu Wi-Fi oraz praktyczny port USB.

Ocena produktu: 9.45/10
Brother DCP-L2532DW

Nowoczesna i oszczędna drukarka do domu z automatycznym drukiem dwustronnym. Oferuje ponadto skanowanie i kopiowanie dokumentów. Startowy toner, który dołączył do kompletu producent, wystarczy Ci na ok. 700 stron. Praktyczność to główna zaleta urządzenia. Świadczy o tym duży podajnik, 2-wierszowy wyświetlacz oraz wbudowane Wi-Fi. Masz wszystko, co może się przydać.

W razie potrzeby szybko wydrukujesz coś z tabletu lub telefonu. Nic dziwnego, że sprzęt poleca się osobom pytającym, jaka drukarka do domu będzie wydajna i wygodna w obsłudze. Pracuje poniżej 50 dB, więc zapomnisz o nieprzyjemnym hałasie. Pamiętaj, że to urządzenie laserowe drukujące monochromatycznie. Działa z prędkością do 30 stron na minutę. Sprawdzi się też w małym biurze.

Ocena produktu: 9.39/10
Xerox Workcentre 3025Bi

Sprzęt świetnie uzupełnia ranking drukarek do domu. To monochromatyczny model umożliwiający dodatkowo kopiowanie i skanowanie. Gwarantuje łączność bezprzewodową, nie musisz wszystkiego zgrywać na dysk twardy komputera. Łatwo wydrukujesz dokumenty prosto z telefonu lub innego urządzenia mobilnego. Dobry wybór także do niewielkiego biura czy domowego gabinetu.

Nie musisz wymieniać regularnie kartridży. To urządzenie laserowe zapewniające wydajność i nieskomplikowaną obsługę. Do tego wykorzystasz 2-wierszowy wyświetlacz i znajdujące się przy nim przyciski. Wszystkie dobrze oznaczono, nie zastanawiasz się więc, do czego służą. Drukarka pracuje z prędkością do 20 stron na minutę. Nie czekasz długo na dokumenty, zwłaszcza te mniej obszerne.

Ocena produktu: 9.22/10
HP Envy 6020e

Ekonomiczna drukarka do domu z możliwością drukowania dwustronnego. Do dyspozycji masz też skaner i kopiarkę. Producent wyposażył sprzęt w moduł Bluetooth i dwupasmową łączność Wi-Fi. Wygodnie wydrukujesz dokumenty czy zdjęcia prosto z telefonu oraz pozostałych urządzeń. Wszystko to zamknięte zostało w niewielkiej obudowie. W komplecie otrzymujesz tusze startowe: czarny i kolorowe.

Podobnie jak inne najlepsze drukarki do domu, ten sprzęt pozwala na drukowanie w chmurze i z dowolnego miejsca na świecie. Wszystko za sprawą nowoczesnego systemu HP+. Co więcej, drukujesz nie tylko monochromatycznie, ale w razie potrzeby również w kolorze. Z tego względu to odpowiednia drukarka do domu dla studenta bądź ucznia. Obsłużysz ją przy użyciu swojego telefonu.

Ocena produktu: 9.15/10
Canon Pixma MG3650S

Dostępna w kilku kolorach tania drukarka do domu i biura. Wykorzystuje technologię atramentową i daje możliwość drukowania w kolorze. Ponadto skorzystasz ze skanera i kopiarki. Sprzęt oferuje bezprzewodową łączność Bluetooth. Wyróżnia się kompaktowymi wymiarami, a także łatwą obsługą. Za pomocą aplikacji wszystko szybko wydrukujesz, a w razie potrzeby również edytujesz.

Potrzebujesz czegoś więcej? Znajdziesz tu druk dwustronny i bez ramek. Jeśli wahasz się, jaka drukarka do domu spełni Twoje oczekiwania przy ograniczonym budżecie, masz odpowiedź. Urządzenie zapewnia kompatybilność z systemami Windows, Mac OS i Android. Podajnik papieru mieści 100 arkuszy, więc przy sporadycznym drukowaniu nie musisz go często uzupełniać.

Ocena produktu: 9.01/10

Najlepsze drukarki do domu - Ranking 2024

Drukarka do domu Epson EcoTank L4260

Drukarka do domu Epson EcoTank L4260

Praktyczne urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L4260 nie wymaga regularnego wymieniania kartridży. Drukujesz tak często, jak potrzebujesz, a w razie potrzeby uzupełnisz pojemniki na atrament bez brudzenia rąk. Znajdziesz tu sporo ciekawostek jak obsługa Wi-Fi, duplex oraz druk z chmury. W mojej opinii top drukarka Wi-Fi ze skanerem.Funkcjonalna drukarka do domu z dolewanym tuszem

Dla wielu, w tym mnie, Epson EcoTank L4260 to najlepsza drukarka do domu i małego biura. Wpływa na to jej wydajność. W zestawie dostajesz tusze na start, więc wydrukujesz sporo dokumentów kolorowych i czarno-białych.

Co zrobisz, kiedy tusze się skończą? Na pewno nie będziesz panikować. Pojemniki na tusz łatwo uzupełnisz za pomocą butelek. Nie musisz ich wszystkich napełniać jednocześnie. Ważne też, że nie zrobisz przy tym bałaganu.

Butelki z tuszem wyposażono w specjalną blokadę. Niczego nie rozlejesz i nie zabrudzisz rąk. Wiedz, że z dołączonym do kompletu zapasem wydrukujesz do 14000 stron monochromatycznych. Jeśli chodzi o kolor, będzie to ok. 5200 stron. Znakomite wyniki. Czynią z tego urządzenia oszczędną i wydajną drukarkę wysokiej jakości.

Zgrabne i łatwe w obsłudze urządzenie

Ta niezawodna drukarka domowa nie zajmuje dużo miejsca. Producent zadbał, aby wyróżniały ją kompaktowe wymiary, dlatego szybko znajdziesz dla niej właściwe miejsce. Niemniej drzemie w niej duży potencjał. Drukuje z prędkością do 33 stron na minutę (czarno-białych). Do tego skanuje i kopiuje.

Instalacja urządzenia będzie prosta, bo wystarczy połączyć ją z Wi-Fi. Do obsługi przyda Ci się kolorowy wyświetlacz z przyciskami, na którym wszystko widać. Sprzęt gwarantuje kompatybilność z komputerami z Windows, jak i Mac OS.

Jasne, problemem bywa za mały podajnik na papier. Mieści jedynie 30 arkuszy. Jeżeli sporo drukujesz, konieczne będzie jego częste uzupełnianie. Zauważ przy tym, że w odbiorniku zmieści się już 100 arkuszy.

Udogodnienia usprawniające pracę

Gdy zastanawiasz się, jaka drukarka do domu okaże się dostatecznie ekonomiczna również do pracy, masz odpowiedź. Epson EcoTank L4260 sterujesz w razie potrzeby telefonem z odpowiednią aplikacją (wyświetlacz dla niektórych okazuje się nieco za mały, choć w mojej ocenie wystarczy).

Za pomocą sprzętu wydrukujesz nie tylko dokumenty, ale i np. zdjęcia. Użytkownicy podkreślają, że ich jakość stoi na wysokim poziomie, nawet gdy potrzebujesz ich wiele naraz. Do tego dochodzi duplex, a więc druk dwustronny zapobiegający marnowaniu papieru.

Ponadto ta ekonomiczna drukarka nie generuje dużego hałasu, nawet jeśli nie włączysz trybu cichej pracy (swoją drogą taka opcja stanowi spory wyróżnik). Urządzenie prezentuje się gustownie, o czym przeczytasz w większości opinii na jej temat. Nie ma się do czego przyczepić.

Drukarka do domu Canon Pixma G6040

Drukarka do domu Canon Pixma G6040

Solidna propozycja, której nie mógł nie uwzględnić ranking drukarek do domu. Canon Pixma G6040 to wielofunkcyjność, estetyka oraz ekonomiczność. Za pomocą sprzętu drukujesz, kopiujesz i skanujesz dokumenty w prosty sposób. O wszystkim przeczytasz w mojej opinii.Dobra jakość druku

Jeśli zależy Ci na dobrej jakości druku, Canon Pixma G6040 spełni Twoje oczekiwania. Co prawda sama szybkość pracy nie imponuje (do ok. 13 czarno-białych stron na minutę), ale coś za coś. Do wyglądu dokumentów nie można się przyczepić.

Tekst będzie wyraźny, zresztą elementy graficzne też. Pamiętaj, że za pomocą urządzenia drukujesz nie tylko monochromatycznie, ale i w kolorze.

Masz tu do dyspozycji dwa podajniki na papier. Z przodu zmieścisz do 250 arkuszy, a z tyłu do 100. Wyróżniające się wyniki. To wygoda, bo nie musisz codziennie dokładać kartek, co szybko stałoby się męczące.

Drukarka do domu z dolewanym tuszem

Na start dostajesz 6 buteleczek z atramentem: 3 czarne i 3 kolorowe. Według zapewnień producenta wystarczy Ci to na wydrukowanie nawet 18000 stron. Posiadacze sprzętu mówią wręcz, że bardzo trudno zużyć szybko ten zapas.

Ich zdaniem to dobra drukarka do domu zarówno dla kogoś, kto będzie jej używał często, jak i rzadko. Kiedy już skończysz zapas tuszu, bez problemu go uzupełnisz. Otworzysz pokrywę i napełnisz właściwe pojemniki bez ryzyka zabrudzenia rąk.

Na bieżąco podglądasz, ile jeszcze tuszu Ci zostało. Zapomnisz o przykrych niespodziankach. W efekcie to jak najbardziej domowa drukarka ze skanerem tania w eksploatacji. Ja tam lubię oszczędzać na takich rzeczach, a Ty?

Sprawnie działające Wi-Fi

To funkcjonalna drukarka do domu wyposażona w łączność Wi-Fi. Szybko połączysz ją z domową siecią, zyskując przy tym możliwość jeszcze wygodniejszej obsługi. Już pierwsze testy pokazały, że Wi-Fi działa bez zarzutu, nie zacina się.

Za pomocą aplikacji Canon PRINT obsłużysz sprzęt zdalnie i zlecisz drukowanie z chmury bądź telefonu. Nie musisz go uruchamiać wtedy ręcznie. Ta godna polecenia drukarka z wyświetlaczem sama się aktywuje, gdy tylko dostanie polecenie z aplikacji.

Za wadę uważam mało intuicyjne menu dla skanowania i kopiowania. Trochę trzeba się natrudzić i poklikać, żeby zrobić to, co konieczne. Mogłoby być bardziej nowoczesne, choć na szczęście jest tu język polski. Niemniej samo drukowanie to przyjemność, więc sporo wynagradza.

Drukarka do domu HP Smart Tank 580

Drukarka do domu HP Smart Tank 580

HP Smart Tank 580 to szybka drukarka do domu z funkcją kopiowania i skanowania. Wyróżniają ją kompaktowe wymiary, łączność Wi-Fi i Bluetooth, a także możliwość wygodnego uzupełniania tuszu. Zrobisz to za pomocą buteleczek, zero bałaganu. O pozostałych zaletach urządzenia dowiesz się z mojej recenzji.Drukowanie czarno-białe i kolorowe

Nie ma znaczenia, do czego dokładnie potrzebujesz drukarki. Za pomocą HP Smart Tank 580 uzyskasz dokumenty monochromatyczne, jak i kolorowe. Dlatego to często polecany wybór nie tylko do domu, ale i niewielkiego biura.

Druk wygląda bardzo wyraźnie, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Kolory są nasycone, do czerni też nie mogę się przyczepić. Niezależnie, czy potrzebujesz umowy, czy np. plakatu, nie zawiedziesz się.

Specjalny wskaźnik poinformuje Cię, kiedy konieczne będzie uzupełnienie pojemników na tusz. Zapas atramentu dostajesz w komplecie, co dobrze przygotowuje Cię na taką sytuację.

Intuicyjna aplikacja HP Smart

Tę dobrze ocenianą drukarkę z ksero obsłużysz na dwa sposoby. Pierwszy, tradycyjny to użycie wyświetlacza i przycisków. Muszę przyznać, że to niekoniecznie wygodne i szybkie, dlatego preferuję drugi sposób.

Zainstaluj na smartfonie aplikację HP Smart i za pomocą przewodnika połącz telefon z drukarką (za pośrednictwem Wi-Fi bądź Bluetooth). Wygodnie coś wydrukujesz, ale i zeskanujesz lub skopiujesz, zależnie od potrzeb. Zyskasz też możliwość udostępniania przez e-mail lub w chmurze.

Za pośrednictwem aplikacji sterujesz urządzeniem z dowolnego miejsca. Na pewno spodoba Ci się też funkcja tworzenia jednodotykowych skrótów. Przyspieszysz czynności, które wykonujesz regularnie.

Drukarka do domu do 1000 zł z zabezpieczeniami

Za sprzęt zapłacisz mniej niż 1000 zł, a mimo to otrzymasz funkcjonalność na wysokim poziomie. To nie tylko obsługa przez telefon, ale i dostęp do zabezpieczeń, co chwali wielu użytkowników.

Wszystko za sprawą technologii HP Wolf Essential Security. Obejmuje funkcję samonaprawy, wykrywania luk w pamięci i zdalne przywrócenie sprawności po ataku złośliwego oprogramowania. To ważne, bo działanie drukarki opiera się przecież na Wi-Fi.

Dlatego coraz więcej osób wybiera HP Smart Tank 580 do swojego domowego biura. Na plus wypada tu także opcja automatycznej aktualizacji, nie robisz tego ręcznie. Otaczając się urządzeniami tego typu, łatwo zapomnieć o samodzielnej aktualizacji sprzętu. Tutaj masz ten problem z głowy.

Drukarka do domu Brother DCP-T525W

Drukarka do domu Brother DCP-T525W

Wielofunkcyjny sprzęt Brother DCP-T525W drukuje czarno-białe, jak i kolorowe dokumenty czy zdjęcia. Nie męczysz się tutaj z kartridżami, bo musisz jedynie regularnie uzupełniać pojemniki na tusz. Na dodatek masz do dyspozycji 128 GB pamięci wewnętrznej, co przekłada się na wygodne wydruki w buforze.Drukarka, kopiarka i skaner w jednym

Jeżeli potrzebujesz sprytnego urządzenia domowego lub biurowego, Brother DCP-T525W prawdopodobnie Cię zadowoli. Prawdopodobnie, bo dużo zależy też od tego, czego najbardziej potrzebujesz.

Sama drukarka działa bez zarzutu, pracuje z prędkością do 11,5 strony na minutę (dokumenty czarno-białe). Trochę wolno, ale jakość gotowych wydruków stoi naprawdę na wysokim poziomie. Ujrzysz odpowiednio szczegółowe wydruki.

Kopiarkę też oceniam na plus. Masz tu dostępną opcję łączenia ze sobą 2 i 4 dokumentów, bardzo ciekawe. Do dyspozycji pozostaje również skaner, ale tu pojawia się trochę zarzutów.

Przede wszystkim musisz uważać na prześwietlanie dokumentów. Dlatego najlepiej skanuj kartki pojedynczo, tak aby nie tworzyć stosu arkuszy leżących na sobie. Przy dużej ilości papierów skanowanie zajmie trochę czasu.

W sam raz do domowych potrzeb

Do większego biura Brother DCP-T525W prawdopodobnie nie będzie wystarczająca, choćby z uwagi na mały podajnik papieru i brak druku dwustronnego. Niemniej do domowych potrzeb oznacza strzał w dziesiątkę.

Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, bo to dość mała drukarka bezprzewodowa z ekranem, i zapewnia intuicyjną obsługę. Połączysz ją z Wi-Fi, aby sterować za pośrednictwem telefonu. W komplecie otrzymasz zapas tuszu, a uzupełnianie jego poziomu to banał.

Dodatkowa zaleta to lekkość. Gdy nagle postanowisz przenieść sprzęt gdzieś indziej, nie namęczysz się. Czy warto zwrócić uwagę na tę drukarkę do domu? Jak najbardziej! Oferuje polskie menu, a tusz nie zasycha przy dłuższej przerwie w drukowaniu. A przynajmniej nie tak szybko jak w wielu innych modelach.

Drukarka do domu Epson EcoTank L3251

Drukarka do domu Epson EcoTank L3251

Urządzenie, z którym zapomnisz o kartridżach, bo musisz tylko uzupełniać poziom tuszu. Epson EcoTank L3251 to synonim wydajności, jak i praktyczności. Dostajesz tu m.in. tylny podajnik na papier, druk bez obramowania i skanowanie do wiadomości e-mail. Na tym oczywiście nie koniec, a więcej informacji poniżej.Solidna drukarka do domu, która szybko pracuje

Test drukarek do domu pokazał, że to jedno z szybciej działających urządzeń. Jasne, nie pracuje z prędkością światła, bo drukowanie monochromatyczne jest na poziomie 10 stron na minutę. Niemniej nadal osiąga świetnie wyniki w swojej cenie. No i znajdziesz tu kilka przydatnych funkcji.

Główny przykład stanowi brak konieczności wymiany kartridży. Kiedy tusz się skończy, chwyć w dłoń buteleczki dołączone do kompletu i wyciśnij ich zawartość do wbudowanych pojemników. Drukarką sterujesz przy użyciu telefonu lub tabletu, łatwo zintegrujesz ją z Wi-Fi. Trwa to maksymalnie kilkanaście sekund.

Nieco brakuje opcji drukowania z USB, ale za to łączność bezprzewodowa działa bez zarzutu. Poza tym masz tu dobrze sprawujący się skaner i kopiarkę. W razie potrzeby wydrukujesz coś nawet na papierze fotograficznym, nie tylko zwykłym.

Ciekawa drukarka do domu dla nauczyciela

Ta dobrej jakości drukarka do domu sprawdzi się dla uczniów, jak i nauczycieli. Za jej pomocą przygotujesz rozmaite materiały do lekcji, nawet fotografie czy grafiki.

Chociaż nie będą profesjonalnej jakości, to zapewniam, że okażą się dostatecznie wyraźne. Uczniowie nie powinni narzekać, że nic na nich nie widzą. Dotyczy to również osób z nieco słabszym wzrokiem. Każdy wszystko spokojnie odczyta, nawet gdy chodzi o szczegółowe wykresy.

Przy okazji pewne ciekawostka: miesięczne obciążenie urządzenia to 30 000 stron. Pomyśl, jak dużo rzeczy wydrukujesz za pomocą Epson EcoTank L3251 bez ryzyka awarii! To szalenie wytrzymała drukarka do domu, która sprosta i biurowemu zastosowaniu.

Tak samo jak najlepsze drukarki do domu, ten sprzęt bez problemu współpracuje z telefonem. Zauważ, że tu nie ma wyświetlacza z przyciskami, więc taki sposób obsługi odpada. Ale bez obaw, aplikację przypisaną do urządzenia bardzo dobrze dopracowano.

Drukarka do domu Brother DCP-L2532DW

Drukarka do domu Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW to urządzenie laserowe, które drukuje na czarno-biało. To zwiększa jego użyteczność, podobnie jak wbudowana funkcja skanera i kopiarki. Ponadto znajdziesz tutaj druk dwustronny. Jak to wszystko wykorzystać? Informacje w poniższej opinii.Prostota użycia

Brother DCP-L2532DW Cię nie zawiedzie pod względem wygody użytkowania, na pewno! To sprzęt gwarantujący wręcz intuicyjną obsługę. Zwłaszcza że mówimy o beztuszowej drukarce z tonerem.

W górnej części obudowy zauważysz wyświetlacz i przyciski. Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, za ich pomocą obsłużysz tę drukarkę bez tuszu. Znajdziesz tu menu po polsku.

Niemniej bardziej Ci polecam sterowanie za pomocą oprogramowania producenta. Szybko je pobierzesz z jego strony www i zainstalujesz na komputerze. Pamiętaj, że to sprzęt wyposażony w Wi-Fi, dlatego w razie konieczności wydrukujesz wszystko bezpośrednio np. z telefonu.

Duże ułatwienie, bo nie musisz nic najpierw przesyłać na dysk twardy komputera. Łączność bezprzewodowa działa niezawodnie, nic nie przerywa (przynajmniej nie z winy samego urządzenia).

Drukarka do domu z drukiem dwustronnym bez kompromisów

Brother DCP-L2532DW to porządny sprzęt do domowego użytku. Cechuje go solidna konstrukcja i niskie koszty eksploatacji. To wielofunkcyjne urządzenie działa z prędkością do 30 stron na minutę. W podajniku zmieścisz do 250 arkuszy.

Musisz przyznać, że to super wynik, szczególnie w takim budżecie. Droższe sprzęty nierzadko oferują znacznie mniejszy podajnik, co bywa uciążliwe.

Nie wydrukujesz tu nic w kolorze, ale czy to taki problem? Jeśli szukasz czegoś wyłącznie do dokumentów, nie będzie to wada. Wynagrodzi Ci to duplex, czyli druk dwustronny, za sprawą którego zmniejszysz zużycie papieru.

To prosta drukarka domowa kompatybilna nie tylko z urządzeniami z systemem Windows. Sprawdzi się też dla użytkowników urządzeń z Mac OS. Potęguje to jej wszechstronność.

Drukarka do domu Xerox Workcentre 3025Bi

Drukarka do domu Xerox Workcentre 3025Bi

Monochromatyczna drukarka do domu i biura Xerox Workcentre 3025Bi oferuje wbudowaną kartę sieciową. Połączysz ją bezprzewodowo ze swoim Wi-Fi, rozszerzając tym samym jej funkcjonalność. Masz tu do dyspozycji nie tylko drukowanie, ale i kopiowanie oraz skanowanie. Ponadto zadrukujesz zarówno zwykły papier, jak i kolorowy, dokumentowy, archiwalny, a nawet koperty.Biała drukarka do domu 3w1

Jaka drukarka do domu sprawdzi się w małej przestrzeni? Xerox Workcentre 3025Bi to dobry wybór. Znajdziesz dla niej miejsce na biurku lub w pobliżu komputera. Nawet jeśli ustawisz ją w sporej odległości od niego, nie martw się o problemy z obsługą.

To sprzęt z Wi-Fi, dlatego masz możliwość połączenia go z domową siecią. Cecha godna dobrej drukarki do laptopa. Niemniej na początku musisz uzbroić się w trochę cierpliwości, bo sama konfiguracja bywa zagmatwana. Jeśli to przejdziesz, później będzie już z górki.

Wydrukujesz dokumenty bezpośrednio z telefonu bądź tabletu. 128 MB pamięci sprawia, że urządzenie działa efektywnie, nawet przy obszerniejszych materiałach do wydrukowania.

Rozwiązania poprawiające komfort użytkowania

Kiedy wymienić toner? Jak przebiega wydruk? Odpowiedzi na te i podobne pytania zyskasz po kilku kliknięciach. Zainstaluj na komputerze oprogramowanie Xerox CentreWare IS. Zyskasz w ten sposób podgląd na wszystkie istotne informacje. Panel obsługi od razu wydał mi się intuicyjny.

Już wiesz, że za pomocą tego urządzenia laserowego drukujesz na różnych rodzajach papieru. Nie musisz się bać o jego zacinanie czy zaginanie, ale dopilnuj zalecanej przez producenta gramatury. Maksimum to 163 g/m2. Jeśli o to zadbasz, nic złego nie będzie się działo, zapewniam.

Również drukowanie przez Wi-Fi oceniam na plus. Brakuje mi tu opcji druku z chmury, ale to częsty problem tańszych drukarek do domu. Na szczęście nie musisz zgrywać plików z telefonu na dysk twardy komputera. Wydrukujesz je prosto z urządzenia mobilnego, co wiele ułatwia.

Drukarka do domu HP Envy 6020e

Drukarka do domu HP Envy 6020e

HP Envy 6020e to propozycja dla tych potrzebujących funkcjonalności, a jednocześnie z ograniczonym budżetem. To domowa, oszczędna drukarka atramentowa, za pomocą której drukujesz monochromatyczne i kolorowe dokumenty. Oferuje automatyczny duplex, Wi-Fi oraz tusze startowe w komplecie. Na tym lista plusów oczywiście się nie kończy.Drukowanie, kopiowanie i skanowanie

Być może się zdziwisz, ale nawet w tak atrakcyjnej cenie dostaniesz porządne urządzenie wielofunkcyjne. HP Envy 6020e pozwali Ci na drukowanie, ale i kopiowanie oraz skanowanie. Zrobisz wszystko przy użyciu jednego sprzętu, co szybko docenisz.

Do drukowania wykorzystasz zarówno papier zwykły, jak też makulaturowy czy fotograficzny. Jakość prawdopodobnie nie będzie powalająca, ale na pewno na wciąż zadowalającym poziomie. Niemniej musisz pamiętać, że to nie sprzęt do intensywnej eksploatacji. Jego maksymalne obciążenie wynosi 1000 stron na miesiąc.

Mimo wszystko uznałem, że ranking drukarek do domu musiał uwzględnić tę propozycję. Umożliwia drukowanie prosto z telefonu, co często się przydaje. Pamiętaj jednocześnie, że nie znajdziesz tu wyświetlacza i przycisków. Sprzęt obsługujesz za pomocą smartfona, bez tego ani rusz.

Dobry wybór do małej przestrzeni

Wiem, że nie zawsze duża i wypasiona drukarka do domu się sprawdza. Dotyczy to zwłaszcza małych przestrzeni. HP Envy 6020e stanowi ciekawy wybór do pomieszczenia z ograniczoną przestrzenią.

Ta zgrabna, biała drukarka domowa nie będzie Ci przeszkadzać. Umieścisz ją na biurku bądź regale, bez różnicy. Przypadł mi do gustu jej minimalistyczny design. Łatwo dopasujesz sprzęt do wnętrza, nie będzie się mocno wyróżniać.

Test drukarek do domu pokazał także, że urządzenie nadaje się do drukowania umów i podobnych dokumentów, a ponadto materiałów dla dzieci. Skorzystają więc z niego wszyscy domownicy!

Drukarka do domu Canon Pixma MG3650S

Drukarka do domu Canon Pixma MG3650S

Niewielkie wymiary, możliwość druku bezramkowego i komunikacja Wi-Fi. Tymi cechami wyróżnia się drukarka do domu do 500 zł (a naawt 250 zł!) Canon Pixma MG3650S. Producent wyposażył ją także w automatyczny duplex i system atramentowy. Wszystko dla Twojej wygody.Szybkie drukowanie bez zacinania

Posiadacze sprzętu przekonują, że ta kompaktowa drukarka do domu drukuje szybko. Jak wynika z danych producenta, prędkość druku monochromatycznego osiąga prawie 10 stron na minutę, a kolorowego niemal 6. Nieźle, biorąc pod uwagę śmiesznie niską cenę urządzenia.

Chociaż żeby zacząć drukować, najpierw musisz skonfigurować Canon Pixma MG3650S. Tu zaznaczę, że najlepiej od razu dokupić kabel USB, aby podłączyć drukarkę do komputera. Nie znajdziesz tego dodatku w komplecie, a dużo ułatwia. Później w kilka minut skonfigurujesz sprzęt z Wi-Fi i swoim telefonem.

Zauważ, że na obudowie brakuje wyświetlacza. Czy to duży problem? Niekoniecznie. W aplikacji Canon Print masz wszystkie istotne opcje, w tym skanowanie i kopiowanie. Poza tym w razie potrzeby użyjesz przycisków na bocznym panelu.

Niedroga drukarka do domu dla mniej wymagających

Gdyby ktoś mnie zapytał, jaka drukarka do domu do sporadycznego używania będzie w porządku, bez wahania wskazałbym Canon Pixma MG3650S. To propozycja, która zadowoli mało wymagające osoby.

Nie hałasuje nadmiernie, nie sprawia kłopotów w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca. Za jej pomocą wydrukujesz umowę i podobne dokumenty, materiały do nauki i zabawy dla dziecka czy korespondencję. Nie musisz wszystkiego zgrywać na komputer. Producent zadbał o drukowanie bezpośrednio ze sprzętów mobilnych.

W zestawie otrzymasz komplet tuszów na start. Znajdziesz tu automatyczny druk dwustronny. Nie zmarnujesz przesadnie dużo papieru, gdy nie będzie to konieczne. Dodatkowa zaleta tej drukarki do domu to płynne działanie skanera i kopiarki.

Drukarka do domu - Ceny

Ciekawi Cię, ile kosztują drukarki do domu? Wbrew pozorom na porządny sprzęt wcale nie musisz wydawać majątku. Choć oczywiście tanio i drogo to pojęcia względne, każdy rozumie je inaczej.

Niemniej przygotowałem garść cennych informacji, które pomogą Ci w ustaleniu właściwego budżetu. Średnio za drukarkę do domu sprawdzonej marki zapłacisz 200 – 1500 zł. Już wyjaśniam, skąd takie rozbieżności.

Zacznijmy od najtańszych urządzeń, czyli w budżecie 200 – 400 zł. To niewielkie i proste sprzęty, ale zazwyczaj oferują dodatkowo funkcję skanowania i kopiowania. Najczęściej też dostajesz w zestawie tusze na start, choć może brakować np. kabla do komputera.

Najniższa półka cenowa to przeważnie modele atramentowe o małym obciążeniu miesięcznym. Nie wszystkie są kolorowe, dlatego uważnie czytaj opisy producentów.

Jeżeli potrzebna Ci dobra drukarka do domu z większą liczbą funkcji, zwiększ budżet. Za 500 – 1000 zł dostaniesz już solidne urządzenie o ładnym designie. Będzie lepiej przystosowane do intensywniejszej eksploatacji. Nierzadko w tej cenie kupisz sprzęt z pojemnikami na tusz, które łatwo uzupełnisz.

Tu drukowanie czarno-białe i kolorowe to zwykle standard. Spodziewaj się łączności Wi-Fi, a nawet Bluetooth. Nie mówiąc już o wygodnej obsłudze przez aplikację na telefonie. Ponadto często otrzymasz specjalne zabezpieczenia chroniące Twoje dane.

Z tego względu będzie to sprawdzony wybór nie tylko do domowego użytku, ale i niewielkiego biura. Czym w takim razie charakteryzują się najdroższe propozycje?

Test drukarek do domu jasno pokazał, że sprzęty za 1000 – 1500 zł są najbardziej nowoczesne. W komplecie dostajesz zapas tuszu do uzupełniania, który według wyliczeń wystarczy nawet na 2 – 3 lata! Do tego dochodzi bezproblemowa konfiguracja przez Wi-Fi, kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi i szybka praca.

Urządzenia z tej grupy potrafią drukować ponad 30 stron na minutę, a to świetny wynik. Oczywiście masz do dyspozycji skaner i kopiarkę. Nie brakuje również druku dwustronnego oszczędzającego papier.

Gdy pojawią się wątpliwości, jaka drukarka do domu okaże się udanym zakupem, przemyśl, na czym zależy Ci najbardziej. Im większe masz wymagania, tym więcej zapłacisz za urządzenie i odwrotnie. Nie ma sensu inwestować w najdroższy model, jeśli zamierzasz używać go sporadycznie.

Jakiej firmy drukarka do domu?

Domyślam się, że wolisz uniknąć rozczarowania zakupem. Poza cenami zwróć więc uwagę także na producenta Twojego nowego sprzętu. Poniżej porównanie drukarek do domu pod kątem marek. Dowiesz się, które są godne zaufania.

Drukarki do domu Epson

To producent dbający o dobrą jakość i niezawodność. Wybierając jedno z jego urządzeń, zadowolenie masz niemal gwarantowane, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Drukarki do domu Epson łączą w sobie funkcjonalność, intuicyjną obsługę i elegancki design. Są wyposażone w nowoczesne technologie i rozwiązania, takie jak Wi-Fi, druk bez obramowania czy prosto z telefonu.

Mimo że urządzenia nie należą do najtańszych, cieszą się dużą popularnością. Producent zdominował mój ranking drukarek do domu i to nie bez powodu. Warto tu podkreślić, że sprzęty będą dobrym wyborem także do biura, niekoniecznie tylko małego. Wśród nich łatwo znajdziesz modele przystosowane do intensywnej eksploatacji i codziennego drukowania.

Oczywiście zależnie od potrzeb dostaniesz drukarkę kolorową lub monochromatyczną. Ponieważ są to nowoczesne propozycje, nie musisz męczyć się z kartridżami. Zamiast nich uzupełniasz pojemniki na tusz (zapas dostajesz zwykle w komplecie).

Drukarki do domu Canon

Ta znana z aparatów fotograficznych marka oferuje też praktyczne drukarki do domu, wyposażone dodatkowo w skaner i kopiarkę. Znajdują tu coś dla siebie zarówno osoby z małym, jak i nieograniczonym budżetem.

Bardzo często sprzęty te wykorzystują pojemniki na tusz, które samodzielnie uzupełniasz. Drukują dokumenty czarno-białe i kolorowe, ponadto oferują obsługę na dwa sposoby. Większość drukarek poza sterowaniem poprzez aplikację umożliwia też robienie tego za pomocą wyświetlacza.

Drukarki do domu Canon uchodzą za ekonomiczne. Producent dba nawet o takie kwestie jak dostatecznie duży podajnik na papier (a nawet dwa podajniki). Wszystko po to, aby zagwarantować Ci komfort.

To urządzenia często polecane tym, którzy poza plikami tekstowymi chcą też drukować zdjęcia, plakaty i podobne elementy graficzne.

Drukarki do domu Brother

Tego producenta prawdopodobnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego drukarki są bardzo popularne w biurach, a teraz także i w domach. Nawet mimo tego, że są nieco większe w porównaniu do pozostałych sprzętów z zestawienia.

Urządzenia Brother działają bez zarzutu przez długi czas. Nie przejmujesz się awariami, ciągłym zacinaniem itp. Zapewniają łączność Wi-Fi, dużą pamięć wewnętrzną i wysoką prędkość pracy. Niektóre sprzęty potrafią wydrukować nawet ok. 30 stron na minutę, oczywiście dokumentów monochromatycznych.

Zazwyczaj w komplecie dostajesz zapas atramentu. Masz do dyspozycji skaner i kopiarkę, a wszystko obsłużysz z poziomu wyświetlacza lub oprogramowania producenta. Znajdziesz tu polskie menu. Sprzęty tej marki to profesjonalizm, ale jednocześnie intuicyjna obsługa i całkiem atrakcyjne ceny.

Drukarki do domu HP

Kolejny dobrze znany producent. W jego ofercie znajdziesz nie tylko droższe, ale i tanie propozycje, w sam raz do sporadycznego użytkowania.

Czym wyróżniają się drukarki do domu HP? Przede wszystkim wielofunkcyjnością (to modele 3w1) i kompaktowymi wymiarami. Marka nie zapomina też o nowoczesności. Niemal zawsze masz zagwarantowaną łączność Wi-Fi, druk z chmury, a niekiedy i Bluetooth. Całość uzupełniają zabezpieczenia chroniące Ciebie i Twoje dane.

Jeśli uważasz, że to mało, weź pod uwagę system wygodnego uzupełniania tuszu. Wyciskasz zawartość buteleczek do odpowiednich pojemników i już. Zero wysiłku i bałaganu, nie męczysz się z kartridżami. Taką opcję oferują droższe propozycje.

Drukarki do domu Xerox

Xerox to jeden z największych producentów drukarek. Choć stał się popularny dzięki sprzętom do biura, ma w asortymencie również coś do domu. Dba o innowacyjność, więc nie musisz się martwić, że zabraknie w urządzeniu Wi-Fi czy druku bezpośrednio z telefonu.

To sprzęty o nieco większych gabarytach, ale prawdopodobnie nie będzie Ci to przeszkadzać. Działają szybko, pozwalają na skanowanie i kopiowanie dokumentów, ponadto oferują sporo pamięci wewnętrznej.

Z tego powodu Xerox to często polecana drukarka do domu, zwłaszcza domowego gabinetu. Drukujesz na różnych rodzajach papieru i nie czekasz przesadnie długo na gotowe dokumenty.

Spodziewaj się łatwej obsługi i odporności na awarię. Dostaniesz więc wszystko, czego można wymagać od solidnego urządzenia do drukowania.

Podsumowanie

Po takiej lekturze wiesz już, jakie drukarki do domu są najlepsze. Jak się okazało, topowe modele to bardzo szybkie, funkcjonalne, a oszczędne urządzenia (wiele z nich to jednocześnie dobre drukarki z tanimi tuszami). Jak dla mnie idealne połączenie, stąd sam posiadam lepszej jakości sprzęt. Ani trochę nie żałuję zakupu!

Z drugiej strony wyróżniłem w rankingu także tanie i dobre domowe drukarki. Nie brakuje im porządnych parametrów, przez co cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami. Znalazły się tu nawet najlepsze drukarki laserowe z tonerem.

Dodatkowe pytanie? Jeżeli tak, zapraszam do sekcji komentarzy. To również odpowiednie miejsce na własną opinię o domowej drukarce.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments