W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak przewozić pralkę – Bezpieczny transport pralki

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Przewożenie pralki ma fundamentalne znaczenie… o ile pragniesz, aby później dobrze działała. Obstawiam, że tak, dlatego koniecznie dowiedz się, jak bezpiecznie transportować pralkę. Za chwilę poznasz wszystkie zasady.

Jak przewozić pralkę – Bezpieczny transport pralki

Spis treści:

  Jak zabezpieczyć pralkę do transportu?

  Przewóz pralki nie jest prostym przedsięwzięciem, nie tylko ze względu na jej wagę. Taki sprzęt wymaga dobrego przygotowania. Jak zabezpieczyć pralkę do transportu? Przede wszystkim zacznij od wysuszenia jej, jeśli do tej pory była użytkowana.

  Odłącz sprzęt z prądu i od dopływu wody. Otwórz drzwiczki i pozostaw na kilka godzin, a nawet cały dzień. Pamiętaj, żeby wodę znajdującą się w pralce wylać do podstawionej miski. Warto też wiedzieć, jak wyczyścić filtr pralki. Jednym z kroku jest bowiem spuszczenie wody.

  Jeszcze przed transportem dobrze sprawdź bęben i węże (muszą być suche). Opróżnij też szufladkę na środki piorące. Wyjmij ją i przewieź osobno albo zabezpiecz taśmą – żeby nie otworzyła się i nie wypadła w czasie transportu.

  Większość pralek ma śruby transportowe do zabezpieczania bębna. Wykręć je. W starszych modelach czasem tego nie ma. Wtedy zabezpiecz bęben w inny sposób, aby nie kołysał się w transporcie.

  Niemal każdy model ma specjalne uchwyty na węże i przewody. Wykorzystasz je do przygotowania pralki do transportu. Jeśli ich nie ma, wykorzystaj taśmę.

  Po zakupie sprzętu nie wyrzucaj oryginalnego opakowania, a szczególnie wypełnienia pudełka. Przyda się właśnie podczas przewozu pralki w nowe miejsce. Dzięki niemu unikniesz obicia i zniszczenia sprzętu. Sprawdzą się też ręczniki owinięte wokół pralki. Tak zabezpieczony sprzęt nadaje się już do zniesienia do pojazdu.

  Ranking pralek – zwycięzca

  Miele WWI860 WCS

  Transport pralki na leżąco – czy jest dozwolony?

  Chociaż transport pralki na leżąco brzmi kusząco, kiedy ma się mały samochód, lepiej tego unikać. We wszystkich zaleceniach producentów znajdziesz informacje, że taki sprzęt przewozi się w pozycji pionowej.

  Nie zawsze się jedna da. Co wtedy? Przewożenie pralki w pozycji leżącej jest możliwe, ale pod pewnymi warunkami. Sprzęty ładowane od góry odkładaj na bok od strony biernej łożyska. Modele z ładowaniem od przodu połóż na boku od strony szufladki na proszek. Unikaj układania pralki na tylnej ścianie.

  Jak przewozić pralkę samochodem?

  Do przewozu sprzętu dobrze sprawdzi się wynajęty samochód dostawczy, ale własne auto osobowe też się nada. Przede wszystkim zacznij od złożenia siedzeń. Wcześniej jednak zmierz, czy na pewno sprzęt zmieści się do samochodu – nie ze wszystkimi modelami się to uda.

  Jak przewieźć pralkę samochodem? Odpowiednie ją zabezpiecz, np. specjalnymi pasami do transportu. W ten sposób nie będzie stwarzać zagrożenia. Nie zaszkodzi, jeśli dodatkowo owiniesz ją większym ręcznikiem lub kocem.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak wnieść pralkę po schodach?

  Sam transport to nic w porównaniu z wniesieniem sprzętu na jedno z wyższych pięter. Transport pralki po schodach da się ułatwić, na szczęście. Pamiętaj tylko o kilku zasadach.

  Pralkę nie tylko przewoź, ale też wnoś pionowo. Zdecydowanie przyda Ci się pomoc drugiej osoby, czasem nawet trzeciej (przykładowo niektóre modele Miele, które często gości mój ranking pralek, ważą nawet ponad 90 kg!). Przed wniesieniem sprzętu upewnij się, że schody są wystarczająco szerokie. Nie chcesz chyba utknąć z pralką w połowie?

  Staraj się unikać ścian i poręczy, żeby ich nie uszkodzić. Zawsze stawiaj na bezpieczeństwo swoje i osoby, która Ci pomaga. Taka pralka to ciężki i solidny sprzęt, którym da się zrobić sobie krzywdę. Przydadzą Ci się tutaj pasy z transportu.

  Po jakim czasie uruchomić pralkę?

  Transport pralki to pierwszy etap, potem czeka Cię montaż. Następnym krokiem jest sprawdzenie, czy sprzęt działa i nie uszkodził się podczas przewozu. Nie rób tego jednak od razu.

  Zaleca się odczekanie kilku godzin od transportu przed pierwszym uruchomieniem, a nawet montażem pralki w nowym miejscu. Jeśli na zewnątrz są ujemne temperatury, lepiej wstrzymaj się do następnego dnia. Dzięki temu pralka zdąży się „przystosować” do nowych warunków.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments